کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
ببینم ، مگه جدیداً برای صدور گرین کارت ، پول باید واریز کنی ؟ زمان ما که اینطور نبود !!! قانون عوض شده ؟
تشکر کنندگان: kasrafo ، پدی ، romance33 ، dana ، byousefi_p ، لاتاری
(2013-08-31 ساعت 08:51)SOROUSHSOFT نوشته:  
(2013-08-31 ساعت 01:31)mohssen نوشته:  دوستان عزیز

واسه فروختن لوازم منزل (دست دوم) کسی تجربه داره؟

من میخوام همه رو یکجا بفروشم و البته به سمسار هم نمیخوام بدم...امروز یکیشون اومده بود و تقریبا بهم گفت که باید یک پولی هم بهش بدم تا وسایل رو ببره!!....کم مونده بود بفرستمش بهشت زهرا از بس حرف مفت زد :-|

زیاد روی قیمت حساس نیستم ولی میخوام به کسی که خودش نیاز داشته باشه بدون واسطه بفروشم.

یک پیشنهاد هم دارم واسه مدیران عزیز امیر مهاجر عزیز، گل نهال، عمو سعید و یا بقیه که با توجه به تجربه دوستانی که به یو اس رفتن، یک چک لیست در امضاتون بگذارید در مورد مراحل قبل از سفر، اولین لندینگ در فرودگاه و سپس کارای بعد از ورود اولیه ...این خیلی میتونه مفید باشه واسه اینکه چیزی فراموش نشه که پروسه اومدن گرین کارت رو طولانی کنه یا بچه ها چیزی رو فراموش نکنن قبل از سفر...من از چک لیست مدارک و کارای قبل از مصاحبه در امضای عمو سعید خیلی استفاده کردم و این موضوع رو خیلی مفید میدونم واسه همه
دوست عزیز من تمام وسایل خونه رو به قیمت خیلی عالی تو سایت istgah.com فروختم.
اولش فکر نمیکردم بتونم از این طریق چیزی رو بفروشم ولی بعدش که آگهی زدم دیدم خیلی خوب داره مشتری میاد حتی از شهر های اطراف!!!!
مثلا من یک کامپیوتر قدیمی داشتم که حاظر بودم با میز مخصوصش به 100.000 تومان بدم بره . سمسار که میومد میگفت 30.000 تومان میگیرم ببرم!! دوستم خدمات کامپیوتر داشت میگفت همش با هم 60.000 تومان بعد زدم تو این سایت به قیمت 350.000 تومان زیرشم نوشتم بعلت مسافرت راه میام. شاید باورتون نشه 3 روز بعد به قیمت 300.000 تومان فروخته شد.مشتری از قم اومده بود. وفتی اومد بهش گفتم دارم مهاجرت میکنم رفت یه وانت گرفت کلی دیگه جنس ازم خرید به فیمت خوب که هم من راضی بودم و هم ایشون.
سعی کنید وسائل خونتونو به مصرف کننده بفروشید و از واسطه جدا دوری کنید
در این صورت هم شما از پولی که میگیرید راضی هستید هم اون مصرف کننده راضی هست.
موفق باشید.
در خصوص وسایل خونه بگم: اونهایی که اولین بارشون هست میان اینجا و تجربه ای از آمریکا ندارن بگم در فروختن اونها عجله نکنین. چون اکثر شهرهای آمریکا اونی نیست که تو فبلم ها میبینین یک بخش از نیویورک مثل منهتن بله اونطوری که اون هم شرایط خودش برای کار و زندگی را دارد.
شاید یکی بیاد اینجا و کار پیدا نکنه. و بخواهد برگرده حالا اگر وسایلش رو فروخته باشه کلی غمگین میشه . پس با حساب بیاین اینجا.
من تجربه خودم بگم. من وقتی اومدم اینجا حتی از کارم مرخصی گرفتم و وسایل خونم هم دست نزدم.
وقتی هواپیما تو دالاس نشست من فکر کردم اشتباه اومدم. باور کنین در مقایسه با تهران به لحاط ساختار شهری درست مثل شهرهای ضعیف هست.
اینجا ماشین مثل کفش پا میمونه. یعنی اگر ماشین ندارین هیچ جا نمی تونین برین.
ولی این صحبتها باعث نشه که ناامید باشین. با انرژی مثبت و امید کامل بیاین اینجا و حساب شده عمل کنین.
شماره كيس : 2011AS39xxx
تاريخ مصاحبه: 12 سپتامبر 2011
تاريخ ورود: 19 بهمن 1389- ورود از فرودگاه دالاس
تلاش تلاش تلاش. فقط همین.

(2013-09-01 ساعت 05:26)afshin4749 نوشته:  ببینم ، مگه جدیداً برای صدور گرین کارت ، پول باید واریز کنی ؟ زمان ما که اینطور نبود !!! قانون عوض شده ؟

بعععععله. ۱۶۵ دلار ناقابل برای هرگرین کارت. زمان شما دلار هم نصف این چیزی بود که الان هست. بلیط هواپیما هم یک سوم. روزگار به ۲۰۱۴ ها رحم کنه که سال دیگه یه پست این جوری ازشون نبینیم. امیدوارم همه ۲۰۱۳ ها با پشت سرگذاشتن تمام سختی های قبل از ورود، الان که به مرحله اصلی پا گذاشتند با اعتماد به نفس، با انگیزه بالاتر و دانش فراتر و البته صبر و تحمل بیشتر دوران گذار رو پشت سربگذارند.
2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳
(2013-09-01 ساعت 05:26)afshin4749 نوشته:  ببینم ، مگه جدیداً برای صدور گرین کارت ، پول باید واریز کنی ؟ زمان ما که اینطور نبود !!! قانون عوض شده ؟

افشین جان اولا بازگشتتان به اینجا مبارک امیدوارم از تجربیاتتون بیشتر استفاده کنیم همانطور که به بجه های 2012 کمک میکردید.165دلار که پیشکش میترسم در مراحل آخر حق دیر کلیر شدن ازمون بگیرند
.از جاماندگان سابق لاتاری 2013
یه پست خوب در مورد جزییات خرید خودرو
http://mohajersara.com/thread-4196-post-...#pid405939

البته واقعا می شه با این حساسیت کار خرید خودرو رو انجام داد و آیا اینکه همه موارد این پست دقیقا درسته رو راحت نمی شه اظهار نظر کرد.
شخصا توصیه می کنم در خرید خودرو اگر پول زیادی همراه ندارید از نزدیک شدن به ماشین های ۶ سیلندر یا ۴ سیلندر با حجم بالای موتور خودداری کنید و با گرفتن یک ماشین کم مصرف اکونومی در هزینه سوخت صرفه جویی و در حفظ محیط زیست کمک کنید.

به طور مثال خودرویی که الان در اختیار من هست مسافتی برابر ۳۵ تا ۳۸ مایل برای هرگالن بنزین در سفر روزانه طی می کنه.
روزانه برای روزهای کاری من ۲۵ مایل با ماشین سفر می کنم که در ماه با احتساب مسیرهای متفرقه ۶۲۵ مایل می شه. در طول ماه نزدیک به ۱۸ گالن مصرف این ماشین هست. هرگالن بنزین در منطقه سکونت به طور متوسه ۳.۵ دلار هست که هزینه سوخت در یک ماه با این اعداد ۶۳ دلار می شه.
به فرض اینکه ماشینی که دارم ماشینی با مصرف ۱۸ مایل برای هرگالن بود هزینه سوخت یک ماهه تقریبا دو برابر می شد. که اگر مسافت طی شده روزانه شما بیشتر باشه این عدد به مراتب بالاتر هم می ره.
2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳
(2013-09-01 ساعت 09:30)afs نوشته:  یه پست خوب در مورد جزییات خرید خودرو

البته واقعا می شه با این حساسیت کار خرید خودرو رو انجام داد و آیا اینکه همه موارد این پست دقیقا درسته رو راحت نمی شه اظهار نظر کرد.
شخصا توصیه می کنم در خرید خودرو اگر پول زیادی همراه ندارید از نزدیک شدن به ماشین های ۶ سیلندر یا ۴ سیلندر با حجم بالای موتور خودداری کنید و با گرفتن یک ماشین کم مصرف اکونومی در هزینه سوخت صرفه جویی و در حفظ محیط زیست کمک کنید.

به طور مثال خودرویی که الان در اختیار من هست مسافتی برابر ۳۵ تا ۳۸ مایل برای هرگالن بنزین در سفر روزانه طی می کنه.
روزانه برای روزهای کاری من ۲۵ مایل با ماشین سفر می کنم که در ماه با احتساب مسیرهای متفرقه ۶۲۵ مایل می شه. در طول ماه نزدیک به ۱۸ گالن مصرف این ماشین هست. هرگالن بنزین در منطقه سکونت به طور متوسه ۳.۵ دلار هست که هزینه سوخت در یک ماه با این اعداد ۶۳ دلار می شه.
به فرض اینکه ماشینی که دارم ماشینی با مصرف ۱۸ مایل برای هرگالن بود هزینه سوخت یک ماهه تقریبا دو برابر می شد. که اگر مسافت طی شده روزانه شما بیشتر باشه این عدد به مراتب بالاتر هم می ره.
مرسيييي افشين جدااااا من اگه اينجور فكر اقتصادي داشتم الان نصف دنيا رو خريده بودممممممTongue
(2013-08-30 ساعت 22:49)habibi نوشته:  سلام دوستان
چطور میشه حدودا"40000$ با خودمان ببریم؟تو فرودگاه سوال می کنند؟
دوستان كسي اطلاع نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
2013ََAS2###تاريخ رويت 2MAY، ارسال مدارك8MAY،كيس 4نفر ،مصاحبهW2DCE ،كليرنس سفارت ايروان،كلير12August2013، انتظار244روز همين خوبه که آرومی وحس میکنی که آزادی
تشکر کنندگان: amiz.abdollah ، پدی ، romance33 ، tajhizgaran ، Ehsan1358 ، noura ، Aida.s ، لاتاری ، daad
سلام دوستان
ازتاریخ مدیکال آنکارا(7 جولای) 6 ماه فرصت داریم به آمریکا برویم یا تاریخ expier visa که روی ویزا نوشته شده ؟ من ویزام 28 آگوست صادر شد و expier آن 5جون 2014 می باشد.علت چی هست؟
2013AS89XX-آنکار‏_ جولاي
برگ صورتي، كلير16آكست‎
دنیا را باید ساخت نه با دنیا ساخت....
تشکر کنندگان: پدی ، zavosh ، romance33 ، tajhizgaran ، لاتاری ، daad
دوستان عزیزی که پرواز داخل امریکا داشته اند ممکن است راهنمایی کنند که هزینه اضافه بار و چمدان اضافه چقدر است.
2013AS7xxx- تعداد كيس دو نفر-رويت قبولي مي ٢٠١٢-إرسال مدارك مي ٢٠١٢- مصاحبه W4 مي ٢٠١٣ أبوظبي- اپديت ٧ و ١٢ اگوست نفر أصلي كيس - كلير ١٤ اگوست -دريافت ويزا ٢٥ اگوست
تشکر کنندگان: tajhizgaran ، amitis1392 ، لاتاری ، daad
(2013-09-01 ساعت 13:48)shiraz2013 نوشته:  سلام دوستان
ازتاریخ مدیکال آنکارا(7 جولای) 6 ماه فرصت داریم به آمریکا برویم یا تاریخ expier visa که روی ویزا نوشته شده ؟ من ویزام 28 آگوست صادر شد و expier آن 5جون 2014 می باشد.علت چی هست؟

علتش هر چی هست فوقالعاده خبر خوبیه.دوستانی که تاره کلیر شدید و رفتین آنکارا, ویزا را گرفتید ببینید شما هم مهلتتان بیشتر از زمان پایان مدیکال هست؟
با تشکر
2013AS00005xxx •
تشکر کنندگان: alirezass ، romance33 ، tajhizgaran ، گل نهال ، لاتاری ، daad
(2013-08-31 ساعت 22:36)mgolchin13 نوشته:  
(2013-08-31 ساعت 22:31)User نوشته:  نه منظوزش از جديد اينجا، همين شناسنامه اي ايت كه الان داريم.
اينرا خطاب به كساني نوشته كه هنوز شناسنامه قبل از انقلاب را دارند. اگر يادتان باشد جلدش فكر كنم قهوه اي بود و رويش شير و خورشيد بود.
(2013-08-31 ساعت 22:22)mgolchin13 نوشته:  دوستان گرامی الان داشتم فرم مخصوص گرفتن شناسنامه از حافظ منافع ایران در آمریکا رو نگاه می کردم، دیدم وسطش نوشته که همه باید شناسنامه هاشون رو عوض کنن و جدید بگیرن. حالا سوال من اینه که منظورشون این شناسنامه پاسپورتی های هوشمندیه که اخیرا شروع کردن به دادن ؟ یعنی اون شناسنامه جلد قرمز ها رو باید عوض کرد؟ اگر کسی می دونه ممنون میشم جواب بده.
ضمنا میشه الان که ما تو آمریکا هستیم یک نفر که وکالت داره توی ایران این کار رو برامون بکنه؟ (چون هزینه و درد سرش کمتر میشه.)
مرسی از سرعت عمل!Big Grin کمتر از چند دقیقه جواب دادید!Tongue یعنی 911 هم باید بره جلوBig GrinBig GrinBig Grin
سلام دوستان من بعید می دونم منظورش شناسنامه های زمان شاه باشه
کو شاه بابا. منظورش شناسنامه های خودشونه که دارن پاسپورتیش می کنن احتمالا
ویزا: 14 2013‎ AUG* ورود: هیوستن JAN 2014 *‏ گرین: 7 March, کار: ؟

بگو : هرگز جز انچه خدا برای ما خواسته به ما نخواهد رسید. اوست مولای ما، و البته اهل ایمان در هرحال باید بر خدا توکل کنند. سوره توبه ایه 51

تشکر کنندگان: tajhizgaran ، لاتاری ، romance33 ، daad ، s.s.h
(2013-09-01 ساعت 09:30)afs نوشته:  یه پست خوب در مورد جزییات خرید خودرو

افشین جان الان اونجا چه ماشینهایی تو کلاس اکونومی با قیمت مناسب و کم خرج رو بورسه؟ حداقل برای خرید چقدر باید هزینه کنیم؟ مرسی مَردWink
** به تدبیرش اعتماد کن / به حکمتش دل بسپار / به او توکل کن **
2 نفر ایروان به ایرواین / قبولی:May2012 / مصاحبه:May2013 / سفر:Oct2013
Wink
سفرنامه
تجربیات
تشکر کنندگان: tajhizgaran ، Sepasttian ، jjbahale ، لاتاری ، romance33 ، elima1980
دوستان سلام، چند سوال مهم!!
1) وقتی وارد آ م ر ی ک ا شدیم برای دریافت سوشال سکیوریتی نامبر به کدام اداره باید مراجعه کنیم؟
2) چه بانک های برای افتتاح حساب بهتر است؟
3) دیگه چه کارهای ضروری دیگه ای برای پروسه گرین کارت باید انجام داد؟؟؟ پیشاپیش از راهنماییتون ممنون :-)
شماره کیس:2013AS7$#*مصاحبه: ماه می
تعداد افراد کیس:2
تشکر کنندگان: tajhizgaran ، Ehsan1358 ، Mehrdadordi ، لاتاری
(2013-09-01 ساعت 14:36)nnhh نوشته:  دوستان عزیزی که پرواز داخل آمریکا داشته اند ممکن است راهنمایی کنند که هزینه اضافه بار و چمدان اضافه چقدر است.
خوب براي هر خط هوائي متفاوته اين مبلغ، شرايطشون كلا با هم فرق مي كنه، خطوط هم كه يكي دو تا نيست، اينو بهتره از سايت اينترنتي هر شركتي خودتون كنترل كنيد، تمامي شركت ها به طور واضح تمامي اينا رو توضيح دادند تو بخش baggege ruls
شماره کیس: 2013AS000086xx، دو نفر، تاریخ رویت قبولی: 4 می 2012، ارسال فرمهای سری اول: 17 می 2012، کنسولگری: ابوظبی، زمان مصاحبه: 18 جون 2013، ویزای یکضرب، سفرنامه
تشکر کنندگان: gbtm ، tajhizgaran ، لاتاری ، nnhh
بله
تشکر کنندگان: tajhizgaran ، لاتاری ، noobnoobi ، daad

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان