کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2013-08-31 ساعت 13:24)honey rahmati نوشته:  
(2013-08-31 ساعت 12:48)amjad نوشته:  
(2013-08-31 ساعت 05:27)farokhi21 نوشته:  سلام دوستان . اونایی که قبلا اومدن اینور میشه بفرمایید چطور میشه از اینجا به کسی در ایران وکالت داد.من برای بخشی از کارهام وکالت ندادم و الان توش گیر کردم.ممنون میشم راهنمایی کنید.
سلام
از طریق سفارت سوئیس در واشنگتن حافظ منافع ایران

یعنی توی کالیفرنیا سفارت سوئیس شعبه نداره . ببخشید الان در آمریکا بچه ام رو به دنیا بیارم مدارک زایمان و شناسنامه آمریکایی اش رو باید ببرم سفارت سوئیس تایید کنه یا همون مدارک برای ایران قابل قبوله ؟
مبارک انشاء ا... موفق باشه و سربلند
از طریق سایت سفارت جواب تمام سوالاتتون رو میگیرین
سفارت گواهی ولادت رو باید تائید کنه شعبه هم اگر داشته باشن در سایتشون درج شده-ندرتا مراجعه حضوری ضروری از طریق پست همه کاراتون انجام میشه
موفق باشی بابائی شایدم مامان!
http://www.daftar.org/far/default.asp
مهاجر خانوادگی (F3) ساکن لانگ ایلند نیویورک و به زودی دالاس ، تقاضای اولیه سپتامبر 2002 - صدور ویزا نوامبر 2014
تشکر کنندگان: leily52 ، romance33 ، amin arefi ، Ehsan1358 ، لاتاری ، shatsi
(2013-08-29 ساعت 21:49)ikamaly نوشته:  دوستان عزیز
من میخوام نفری 1 چمدون با 1 کارتون ببرم.البته + بار مجاز داخل کابین
که به ترتیب 23+23+7 کیلو هست
پروازم قطری هست
شنیدم بعد از 10 شهریور چمدو نا و کارتون ها تا 30 کیلو مجازه، آیا این برای کسانی هست که بعد از 10 شهریور بلیط میگیرن یا برای کسانی که بعد از 10 شهریور پرواز دارن؟!
حالا یه سوال دیگه:
من میخواستم کارتون بگیرم ولی از اونجا که دو صفحه این تاپیک تبلیغ ساک مکه ای بود، مردد شدم کارتن بهتره یا ساک مکه ای؟
در ضمن ابعاد کارتن چقدر باید باشه؟
صاحب نظران راهنمایی بفرمایید لدفن.Big Grin
باتچکر

این قانون شمال پروازهای آمریکا نمیشه .
تشکر کنندگان: romance33 ، ikamaly ، لاتاری
(2013-08-31 ساعت 08:45)Maryam3023 نوشته:  
(2013-08-30 ساعت 23:53)kɪŋ نوشته:  دوستان کسی میدونه که آیا میشه وکالت داد برای نقل و انتقال سهام شرکت؟
و دیگه اینکه آیا راهی هست که با یک وکالت کلی نقل و انتقال سند ماشین رو هم مشمول کرد؟ هیچ کلک و راهکار حقوقی نداره؟ یعنی حتما باید وکالت جداگانه داد برای خودرو؟

ما كه يه وكالت كلي داديم ولي همه موارد مورد نظر رو با ذكر نام ، مثلا خونه شركت ماشين شهرداري دارايي پليس +١٠ و هزاران مركز ديگه رو نام برديم و كليه اختيارات مد نظر در هر مورد رو هم مشخص كرديم.
كلا فكر كنم شد ٨٠ تومن.
دوست عزیز وکالت کلی دادن مساوی با تفویض اختیارات زیاد به وکیل است. فقط در صورتی این کار را بکنید که کاملا" نسبت به وکیل اعتماد داشته باشید مثل پدر یا مادر و یا امثالهم. در غیر اینصورت حتما" مورد وکالت را قید فرمایید.ممکن است بعضی محضر ها با دریافت وجه اضافه در یک وکالت نامه چند مورد را ذکر کنند.
موفق باشید
2013AS7xxx- تعداد كيس دو نفر-رويت قبولي مي ٢٠١٢-إرسال مدارك مي ٢٠١٢- مصاحبه W4 مي ٢٠١٣ أبوظبي- اپديت ٧ و ١٢ اگوست نفر أصلي كيس - كلير ١٤ اگوست -دريافت ويزا ٢٥ اگوست
تشکر کنندگان: romance33 ، امیر مهاجر ، لاتاری ، Maryam3023
(2013-08-31 ساعت 12:48)amjad نوشته:  
(2013-08-31 ساعت 05:27)farokhi21 نوشته:  سلام دوستان . اونایی که قبلا اومدن اینور میشه بفرمایید چطور میشه از اینجا به کسی در ایران وکالت داد.من برای بخشی از کارهام وکالت ندادم و الان توش گیر کردم.ممنون میشم راهنمایی کنید.
سلام
از طریق سفارت سوئیس در واشنگتن حافظ منافع ایران

فقط يه مطلبي كه اينجا اشتباهي گفته شد كشور حافظ منافع هست، سوئيس حافظ منافع امريكا تو ايرانه نه حافظ منافع ايران تو امريكا!!!! حافظ منافع ايران تو امريكا كشور پاكستان هست، لطفا دقت كنيد به اين موضوع
شماره کیس: 2013AS000086xx، دو نفر، تاریخ رویت قبولی: 4 می 2012، ارسال فرمهای سری اول: 17 می 2012، کنسولگری: ابوظبی، زمان مصاحبه: 18 جون 2013، ویزای یکضرب، سفرنامه
تشکر کنندگان: گل نهال ، romance33 ، amjad ، usa lover ، noobnoobi ، afs ، امیر مهاجر ، el333 ، لاتاری ، ALNB
دوستان عزیز ایا کسی میدونه که قبل از گرفتن گرین کارت ، با همین ویزای فعلی میشه چند بار وارد ا م ر ی ک ا شد یا فقط یک مرتبه میتونیم وارد شیم.
2013AS7xxx- تعداد كيس دو نفر-رويت قبولي مي ٢٠١٢-إرسال مدارك مي ٢٠١٢- مصاحبه W4 مي ٢٠١٣ أبوظبي- اپديت ٧ و ١٢ اگوست نفر أصلي كيس - كلير ١٤ اگوست -دريافت ويزا ٢٥ اگوست
تشکر کنندگان: لاتاری
سلام
بچه ها به سبزی خشک تو فرودگاه گیر میدن؟مثله نعناء؟
تشکر کنندگان: لاتاری
(2013-08-31 ساعت 15:25)sami0 نوشته:  سلام
بچه ها به سبزی خشک تو فرودگاه گیر میدن؟مثله نعناء؟

نه دوست عزیز هفته پیش همسر من انواعش رو برد و مشکلی هم نبود.
ازدواجیF2A،تاریخ ارسال مدارک بهJuly 29,2013: USCIS،تاریخ دریافت رسید نامبر:August 6, 2013،PD: August 1,2013 approve:August 21,2013دریافت کیس نامبر: October 8, 2013،پرکردن فرم DS-261: 14 OCT 2013 ،پرداخت 88$: 21OCT 2013این داستان ادامه دارد (لطفا توی پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید)csc,ptt برای آنکارا
(2013-08-30 ساعت 01:44)mgolchin13 نوشته:  
(2013-08-29 ساعت 21:49)ikamaly نوشته:  دوستان عزیز
من میخوام نفری 1 چمدون با 1 کارتون ببرم.البته + بار مجاز داخل کابین
که به ترتیب 23+23+7 کیلو هست
پروازم قطری هست
شنیدم بعد از 10 شهریور چمدو نا و کارتون ها تا 30 کیلو مجازه، آیا این برای کسانی هست که بعد از 10 شهریور بلیط میگیرن یا برای کسانی که بعد از 10 شهریور پرواز دارن؟!
.......
مجموع طول +عرض+ارتفاع کارتن باید از 158 سانت کمتر باشه.من خودم دو تا چمدون و 6 تا کارتن آوردم. که کارتن ها در ابعاد 46*46*60 سانت بود و از بازارچه ستارخان در غرب برق آلستوم زیر پل یادگار امام گرفتم. کارتن هاش یک .........

دوستان عزیز. یک راهنمایی. اگر می خواهید از کارتن استفاده کنید از کارتنهای بسته بندی سیگار استفاده کنید. این کارتنها به شدت محکم هستند به طوریکه در بازار اینها رو باید پول بدید و بخرید. هر کارتن بین 1000 تا 3000 تومان. به راحتی می تونید وسیله هاتون رو توش بذارید التبه بستگی به سایزش می تونید تو هر کدوم تا 10 کیلو بزارید. اگر خواستید که یکیشون کنید در فرودگاه هر دوتاشو بدید بسته بندی کنند و یکیشون کنید. تو مقصد می تونید دوباره باز کنید و به راحتی حمل و نقل کنید.
کیس نامبر:--2013AS96 : نامه اول:22 اکتبر
افراد کیس:یک نفر :کارنت: 10 می 2013 : نامه دوم 18 می 2013
تاریخ مصاحبه: هفته اول جولای 2013
ویزای یک ضرب. مقصد اول کالیفرنیا.
Cool
تشکر کنندگان: sh_aytak ، گل نهال ، romance33 ، ikamaly ، mehdi110 ، byousefi_p ، Ehsan1358 ، لاتاری
دوستان من 29 روزه وارد امر یکا شدم ولی هنوز گرین کارتم نیومده 165 دلار رو هم یک هفته قبل از اومدنم پرداخت کردم ولکام لتر چیه ؟ لازمه که حتما بیاد ؟ اونم برام نیومده ولی سوشیالم رو 3 روزه فرستادن واسه گرین کارتم نیاز هست پیگیری کنم؟

تشکر کنندگان: noobnoobi ، mehdi110 ، Ehsan1358 ، لاتاری
(2013-08-29 ساعت 08:23)User نوشته:  فرخی عزیز
من جواب شما را در تاپیک مرتبط دادم:
روی این لینک کلیک کن: http://mohajersara.com/thread-838-post-4...#pid404162

یا اینکه همینجا پایین ببینش.
(2013-08-29 ساعت 08:21)User نوشته:  فرخی عزیز،

من یک پست نوشتم در باره کار پیدا کردن. اینجا را سر بزن:
ولی قبل از اینکه از این صفحه بروی اینها را هم بخوان. سعی کن اول یک رزومه خوب بنویسی. در باره رزومه نوشتن می تونی مطالب بسیار زیادی پیدا کنی. بخصوص در Indeed.com
برای هر شغلی که اپلای م یکنی باید یک رزومه بنویسی. البته نیاز نیست از ابتدا تا انتهای رزومه ات را عوض کنی. فقط مهارت ها و سوابق کاری رو جوری تغییر بده که برای اون شغل گزینه مناسبی به نطر برسی.مثلا اگر در Job description یک شغل آمده که باید سیسکو بلد باشی، در رزومه ات روی سیسکو زیاد مانور بده و بنویس که در آخزین شغلت هر روز سیسکو بازی می کرده ای :-) صبحانه ناهار شامت سیسکو بوده و هدف شغلی ات پیشرفت در سیسکو است (ببخشید من زیاد سواد کامپیوتری ندارم به زبان خیلی عامیانه گفتم. ولی امیدوارم منظورمو رسونده باشم)

حالا این هم لینکی که گفتم:
http://mohajersara.com/thread-838-post-4...#pid401865

موفق باشی

(2013-08-29 ساعت 04:02)farokhi21 نوشته:  ...من ... تجربه عملی توی شبکه دارم سرور ویندوز و کمی هم تجهیزات سیسکو .هر چه این چند روز دنبال کار تو اینترنت گشتم ناامیدتر شدم چون بیشتر برنامه نویس میخوان و با سابقه کار در اینجا .از 3 روز پیش هم که همسر و دخترم برگشتن ایران و من یک اطاق از یک خونه رو که چند دانشحو توشن کرایه کردم این تنهایی داره بیشتر من رو کلافه میکنه و نمیتونم درست تصمیم بگیرم.
دوستای قدیمی تر میشه بفرمایید از چه سایت هایی بیشتر استفاده کنم و اینکه تو کدوم مناطق بیشتر دنبال کار شبکه بگردم.هر پیشنهادی هم که به ایمیل یا پیامم بدید کمک زیادی میکنه تا بتونم زودتر کار بگیرم و خانوادم برگردن چون با این موجودی نمی تونستم هر سه تا مون رو نگه دارم و اونها برگشتن اونطرف .ممنونم.

دوست من. مشکل کار نه تنها مشکل تو بلکه بزرگترین مشکل همه مهاجران و غیر مهاجران هست. اولا ناامید نباش چون هنوز زمانی نگذشته. دوم اینکه به شدت امیدوار باش. من سفرنامه افشین رو خوندم و نسبت به کار پیدا کردن خیلی امیدوار شدم و به شما هم همین پیشنهاد رو می کنم. هر چند شاید لازم بود یکسری کارها رو از قبل از ورود انجام میدادی ولی باز هم مشکل نیست. می تونی الان رزومه بنویسی و تو سایتها دنبال کار بگردی. تو که کار فنی شبکه بلدی اصلا نگران نباش. کارهای زیادی هستند که منتظرند پیداشون کنی فقط باید خوب بگردی. به خانوادت هم امیدواری بده و به خودت و اونها استرس کار نده.
یه سوال هم داشتم. خونه مشترک با دانشجوها چه مشکلات و مزیتهایی داره؟ حداقل برای یکی دو ماه که میشه با اونها گذروند؟ ضمنا دانشجوها ایرانی هستند ای از کشورهای دیگر؟ اجاره چطوره و چطوری پیدا کردی اونجا رو؟
کیس نامبر:--2013AS96 : نامه اول:22 اکتبر
افراد کیس:یک نفر :کارنت: 10 می 2013 : نامه دوم 18 می 2013
تاریخ مصاحبه: هفته اول جولای 2013
ویزای یک ضرب. مقصد اول کالیفرنیا.
Cool
تشکر کنندگان: gbtm ، noobnoobi ، afs ، sce ، romance33 ، mehdi110 ، لاتاری ، Aida.s
می دونم سوالم تکراریه ولی خواهش میکنم جواب بدین نمی تونم 258 صفحه را بخونم .میشه بعد از ورود به امریکا و مهر خوردن ویزا قبل از اینکه گرین کارتمون بیاد برگردیم به ایران؟بعدا بریم بگیریم؟
**2013AS57
مصاحبه ابوظبی هفته اول اوریل
تعداد کیس 4 نفر
نتیجه برگه آبی
تشکر کنندگان: romance33
(2013-08-31 ساعت 09:42)usa lover نوشته:  اگر ما صبر کنیم زمانی که رسیدیم اون 165$ رو خودمون بریزیم تاثیری هم در دیرتر اومدنSSNداره؟؟
گرین کارت رو در چه مواردی نیاز خواهیم داشت؟اگر دیرتر بدستمون برسه تاثیری تو تاخیر در کارهامون خواهد داشت؟

165 دلار ربطی به اس اس ان نداره و کلا سوشال سیکیوریتی نامبر پروسه اش و مرجعش با گرین کارت فرق می کنه. در مورد نبودن گرین کارت هم اگر نخواهید زود برگردید بودن یا نبودنش زیاد فرقی نمی کنه. مگر اینکه بخواهید مشغول به کار بشید که اگر کارفرمای شما دقیقا ندونه که اون ویزا حکم گرین کارت رو داره ازتون درخواست می کنه گرین کارت رو برای کارهای اداری ارائه کنید. در کالیفرنیا رو دقیقا نمی دونم اما برای گرفتن گواهینامه هم بدون گرین کارت در مریلند، به شما گواهینامه با زمان محدود می دند که کلا اون هم مسئله مهمی نیست و سرتاریخ انقضا به راحتی قابل تمدیده.

(2013-08-31 ساعت 11:43)negarita نوشته:  می‌خواستم بپرسم چه سوال‌هایی‌ می‌پرسن از کسایی‌ که ۲ ستاره تو ویزایشن هست نسبت به اونایی‌ که یک ستاره دارند.

من دو ستاره در ویزام بود و هیچ سوالی در ورود ازم نپرسیدن.

(2013-08-31 ساعت 13:24)honey rahmati نوشته:  یعنی توی کالیفرنیا سفارت سوئیس شعبه نداره . ببخشید الان در آمریکا بچه ام رو به دنیا بیارم مدارک زایمان و شناسنامه آمریکایی اش رو باید ببرم سفارت سوئیس تایید کنه یا همون مدارک برای ایران قابل قبوله ؟

توی امریکا همه کارها اگر اینترنتی انجام نشه با تلفن و نامه قابل پیگیری. اغلب خدمات اداری به صورت پستی انجام می شه و همون طور که گفتند در خصوص کارهای اداری ایرانی باید با دفتر حفظ منافع ایران در واشنگتن دی سی مکاتبه و هماهنگی کنید و معمولا خدماتشون حتی بدون مراجعه حضوری قابل ارائه است.

(2013-08-31 ساعت 15:17)nnhh نوشته:  دوستان عزیز ایا کسی میدونه که قبل از گرفتن گرین کارت ، با همین ویزای فعلی میشه چند بار وارد ا م ر ی ک ا شد یا فقط یک مرتبه میتونیم وارد شیم.

تا یک سال از تاریخ ورود هرتعداد باری که بخواهید می تونید وارد بشید.

(2013-08-31 ساعت 17:42)sh_aytak نوشته:  دوستان من 29 روزه وارد امر یکا شدم ولی هنوز گرین کارتم نیومده 165 دلار رو هم یک هفته قبل از اومدنم پرداخت کردم ولکام لتر چیه ؟ لازمه که حتما بیاد ؟ اونم برام نیومده ولی سوشیالم رو 3 روزه فرستادن واسه گرین کارتم نیاز هست پیگیری کنم؟

گاهی ولکام لتر نمیاد. تصمیم پیگیری کردن یا نکردنش با خودتونه ولی کلا به نظر من ۲۹ روز خیلی زیاد نیست و طبیعیه. برای خود من ۲۷ روزه اومد.

(2013-08-31 ساعت 18:05)mamanraya نوشته:  می دونم سوالم تکراریه ولی خواهش میکنم جواب بدین نمی تونم 258 صفحه را بخونم .میشه بعد از ورود به آمریکا و مهر خوردن ویزا قبل از اینکه گرین کارتمون بیاد برگردیم به ایران؟بعدا بریم بگیریم؟

بله می شه. فقط باید به فاصله زمانی که خارج از امریکا هستید توجه کنید.
2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳
سلام دوستان.کمک کمک!
من هیستون هستم.کسی می دونه از کجا می تونم تبدیل پریز بخرم؟
کیس نامبر: 56xx ‫(1 نفر) • کنسولگری: ابوظبی • مقصد: تگزاس• کارنت: Feb • مصاحبه: 7 آپریل •ویزای یک ضربBig Grin لینک سفرنامه ام
تشکر کنندگان: Ehsan1358 ، لاتاری
(2013-08-31 ساعت 20:39)arminaa نوشته:  سلام دوستان.کمک کمک!
من هیستون هستم.کسی می دونه از کجا می تونم تبدیل پریز بخرم؟

در این فروشگاه ها پیدا میشه،
Fry's , BEST BUY , TARGET , RADIO SHACK , WALL MART
من این ها را یادم بود که بگم.
2012AS35xxx
مصاحبه در اوایل ماه می ۲۰۱۲ در فرانکفورت
ورود به آمریکا، اواخر ماه می همان سال Big Grin
۲۰ روز بعدش هم گرین کارت Wink
تجربه‌های من در اینجا و آنجا
کار هر بز نیست خرمن کوفتن ، گاو نر می‌خواهد و مرد کهن !
دوستان گرامی الان داشتم فرم مخصوص گرفتن شناسنامه از حافظ منافع ایران در امریکا رو نگاه می کردم، دیدم وسطش نوشته که همه باید شناسنامه هاشون رو عوض کنن و جدید بگیرن. حالا سوال من اینه که منظورشون این شناسنامه پاسپورتی های هوشمندیه که اخیرا شروع کردن به دادن ؟ یعنی اون شناسنامه جلد قرمز ها رو باید عوض کرد؟ اگر کسی می دونه ممنون میشم جواب بده.
ضمنا میشه الان که ما تو آمریکا هستیم یک نفر که وکالت داره توی ایران این کار رو برامون بکنه؟ (چون هزینه و درد سرش کمتر میشه.)
(2013AS000053xx) چهار نفر - ابوظبی - هفته2 آپریل Big Grinیکضرب - مقصد: ایرواین، کالیفرنیا
تشکر کنندگان: Soap McTavish ، romance33 ، usa lover ، mehdi110 ، لاتاری ، Aida.s ، mama2030

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان