کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
دوستان من در 29 اسفند به احتمال 99 درصد به عنوان آخرین فرد بازمانده لاتاری 2013 وارد آمریکا شدم. پرواز قطری و ورود از نیویورک. ساکن کارولینای شمالی و شهر گرینزبورو
شماره کیس 3xxx 2013AS/نامه دوم 26 دسامبر /یک نفر /مصاحبه 21 فوریه / کلیرنس 208 روز /سفارت آنکارا /کلیر 17 سپتامبر / صدور ویزا 27 سپتامبر/ کارولینای شمالی
(2014-03-27 ساعت 19:46)valencia نوشته:  دوستان من در 29 اسفند به احتمال 99 درصد به عنوان آخرین فرد بازمانده لاتاری 2013 وارد آمریکا شدم. پرواز قطری و ورود از نیویورک. ساکن کارولینای شمالی و شهر گرینزبورو

موفق باشی دوست عزیز بهترین هارو برات آرزو میکنم.
ازدواجیF2A،تاریخ ارسال مدارک بهJuly 29,2013: USCIS،تاریخ دریافت رسید نامبر:August 6, 2013،PD: August 1,2013 approve:August 21,2013دریافت کیس نامبر: October 8, 2013،پرکردن فرم DS-261: 14 OCT 2013 ،پرداخت 88$: 21OCT 2013این داستان ادامه دارد (لطفا توی پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید)csc,ptt برای آنکارا
تشکر کنندگان: abbas41 ، alitab ، AsemanAbee ، ffrfar ، Mehrdadordi ، farshad_m ، philter ، valencia ، lingni ، Ehsan1358 ، peidaye penhan
سلام
حدود درآمد سالیانه رو میخواد تا نسبت به اون بهتون قیمت انواع بیمه رو بده
(2014-03-27 ساعت 19:40)alirezass نوشته:  سلام
آقا این چه معنی میده من دارم برای بیمه اقدام میکنم
Estimated household income in 2014
شماره کیس:Case Number 2012AS00011xxx
کنسولگری:Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:
تاریخ کارنت شدن کیس:
تاریخ مصاحبه:دسامبر
تاریخ دریافت ویزا: 2011 Dec
ورود :Apr 2012
محل زندگی :Orange County
تشکر کنندگان: alirezass ، romance33 ، farshad_m ، Ehsan1358 ، peidaye penhan
(2014-03-17 ساعت 22:00)peymanp76 نوشته:  
(2014-03-16 ساعت 17:26)alirezass نوشته:  
(2014-03-15 ساعت 23:10)peymanp76 نوشته:  سلام دوستان عزیز
بالاخره ما هم چشممون به جمال گرین کارت روشن شد.
کل زمانی که از روز ورودمون به آمریکا طی شد تا روز 13 مارچ که گرین کارت ها با پست دستمون رسید دقیقا یک ماه شد.به علاوه اینکه ما تغییر آدرس هم داشتیم.سوشالمون هم دقیقا 8 روز بعد از ورودمون با پست به دستمون رسید.جالبی این قضیه سوشال این بود که همه میگفتند که باید 7 تا 10 روز از ورودمون بگذره تا بریم برای سوشال اقدام کنیم ولی ما دقیقا روز دوم ورودمون به دفتر سوشال شهر آستین تگزاس مراجعه کردیم و همون روز کارامون انجام شد.
در مورد پرداخت هزینه گرین کارت هم این رو بگم که ما روز دوم ورودمون به آمریکا با کردیت فامیلمون پرداخت کردیم و به فاصله یک ماه بعد کارت ها دستمون رسید.
دوستای خوب که عازم هستید اصلا به خودتون نگرانی وارد نکنید و زیاد به جزییات کاراتون مو به مو وارد نشید که جز اضطراب و نگرانی و اعصاب خراب براتون هیچ عایدی نداره.به قدری این کشور قانون منده که همه چیز طبق روالی که باید طی بشه، انجام میشه به علاوه اینکه افرادی که باهاشون توی دفتر سوشال یا هر جای دیگه برخورد میکنید به قدری انسان دوست و مهربون هستند که به راحتی کار های مربوط به مهاجرت و غیره را انجام میدند و هیچگونه سنگ اندازی توی کاراتون نمی کنن.توصیه من به دوستایی که عازم هستند و قصد بازگشت دارند تا در آینده نزدیک مهاجرت دائم داشته باشند اینه که زیاد فکر خودتون را با حاشیه هایی که بعضی از دوستان خواسته یا نا خواسته براتون ترسیم کردند، مشغول نکنید و از اقامتتون توی ینگه دنیا لذت ببرید.تجربه ای که من توی این مدت به دست آوردم این بود که با هر شرایط و با هر بودجه ای میشه از اقامت در اینجا لذت برد و در یک کلام زندگی کرد.البته خود من برای یکسال آینده برنامه جهت اقامت دائم در اینجا تنظیم کردم که به امید خدا انجامش خواهم داد.
به هر حال این تجربه های ملموس توسط خودم و همسرم و پسر یک و نیم ساله من بود.البته خودم هم توی این پروسه یک ساله خیلی حرص و جوش ها خوردم ولی الان میبینم که همه اون اعصاب خور شدنها و چیز های دیگه تا حدود خیلی زیادی ساخته ذهن خودم بود و خیلی از چیزهایی که فکر میکردم و تصویر سازی می کردم درست نبود.امیدوارم که این اندک تجربه های من مورد استفاده دوستای خوب مهاجر سرایی که عازم آمریکا هستند قرار بگیره.
اگر هم سوالی به نظر دوستان رسید و من بتونم پاسخگو باشم درخدمت همه دوستان خواهم بود.
با سپاس.

دوست عزیز بهتون تبریک میگم
اگر امکان داره بیشتر در مورد اجاره خونه خصوصی توضیح بدید
من اینجا نیویورک چون کار نداریم خیلی سخت خونه کرایه میدن به دانشجو
من مجبور شدم برم یه اتاق اجاره کنم

دوست عزیز ما توی مدت اقامتمون منزل فامیل های خودمون بودیم و از شرایط اجاره اتاق اطلاعی ندارم ولی دیدم که یه سری هتل هایی هستند که به صورت هفتگی اتاقاشون رو اجاره میدن به شرط پرداخت اجاره تمام هفته یا ماه در ابتدای مدت اجاره.بیشتر از این اطلاعی در این مورد ندارم.
موفق باشید.

سلام
اقا از چه زمانی تغییری در سایت یو سیس الیس میشه که گرین کارتها در چه مرحله ای هستش؟
آخه من یک هفته هست اومدم و سایت یو سیس الیس رو چک میکنم توی accepted مونده و سایت یو سیس هم که receipt no. رو نمی شناسه؟
تشکر کنندگان: farshad_m ، لاتاری
دوستان عزیز
من اخیرا شنیدم که مبلغ خروجی زیاد شده. آیا کسی که گرین کارت داره از پرداخت خروجی معافه یا باید بپردازه؟ آیا ارز مسافرتی میدن؟ اگر آره، مبلغش چقدره؟
case number: 2013AS00005200 ایروان W1A
آموزش زبان انگلیسی: www.eslpod.com
تشکر کنندگان: لاتاری
سلام دوستان.
من تقريبا سه هفته هست اومدم و همون روزهاي اول براي سوشال نامبر اقدام كردم و كارتها بعد از چند روز اومد و 160 دلارها رو هم تقريبا 4 ماه پيش كه هنوز نيومده بودم يكي از دوستانم در اينجا پرداخت كرده اما سايت uscis هيچ تغييري نسبت به قبل از وررودمون نكرده و اون سايت ديگه هم كه شماره رسيدها رو توش وارد ميكنم اصلا كيس من رو نميشناسه به اون شماره هم كه زنگ زدم روي انسرينگ ماشين هست و هيچ كمكي تتونستم ازش بگيرم از دوستاني كه ميتونن من رو راهنمايي كنند ممنون ميشم تجربشون رو به اشتراك بزارن.
ارادتمند - مسعود
***CN:2013AS4 _ مبدا : سيس اباد _ مقصد : ويرجينيا
تشکر کنندگان: alirezass ، kasrafo ، sce ، Mehrdadordi ، lingni ، Ehsan1358 ، لاتاری
(2014-03-28 ساعت 21:15)fariba_a نوشته:  دوستان عزیز
من اخیرا شنیدم که مبلغ خروجی زیاد شده. آیا کسی که گرین کارت داره از پرداخت خروجی معافه یا باید بپردازه؟ آیا ارز مسافرتی میدن؟ اگر آره، مبلغش چقدره؟
سلام
مبلغ آن ٦٥٠٠٠٠تومان است و گفتند إز ٢ماه پيش همه حتي گرين كارتي ها هم بايد آن را پرداخت كنند
کیس خواهر دومم
2014AS00006XXX
کیس خواهر اولم
2012AS00037XXX
جدول برندگان 2012
تشکر کنندگان: fariba_a ، lingni ، Ehsan1358 ، لاتاری
(2014-03-29 ساعت 08:06)ehsan1095 نوشته:  
سلام
مبلغ آن ٦٥٠٠٠٠تومان است و گفتند إز ٢ماه پيش همه حتي گرين كارتي ها هم بايد آن را پرداخت كنند

مطمئنین رقم رو صحیح نوشتین یا شاید به ریال هس نه تومان
(2014-03-29 ساعت 09:50)azem2014 نوشته:  
(2014-03-29 ساعت 08:06)ehsan1095 نوشته:  
من اخیرا شنیدم که مبلغ خروجی زیاد شده.
سلام

مطمئنین رقم رو صحیح نوشتین یا شاید به ریال هس نه تومان

قطعا 000/65 تومن درسته
2013AS00003xxx ‫(٢ نفر) ღ دیدن قبولی: 11 می ღ ارسال فرم‌ها: 22 می با TPG ღ سفارت: آنکارا ღ مقصد: California وضعيت كيس: اتمام پروسه اداري 55 روز
بند(۱)- جدول شماره ۱۶- تعرفه های درآمد موضوع جدول شماره(۵):
- عوارض خروج مسافر از مرزهای هوائی کشور موضوع ردیف ۱۱۰۵۰۴ برای هر نف۶۵۰،۰۰۰ریال
- عوارض خروج مسافر از مرزهای زمینی و دریائی کشور موضوع ردیف ۱۱۰۵۰۴ برای هر نفر ۱۵۰،۰۰۰ریال
- عوارض خروج زائرین حج تمتع و عمره و عتبات عالیات ۵۰ درصد عوارض تعیین شده در این بند می باشد.
تشکر کنندگان: fariba_a ، farshad varaste ، saeeds61 ، romance33 ، azem2014 ، گل نهال ، لاتاری
(2014-03-29 ساعت 11:00)amiz.abdollah نوشته:  بند(۱)- جدول شماره ۱۶- تعرفه های درآمد موضوع جدول شماره(۵):
- عوارض خروج مسافر از مرزهای زمینی و دریائی کشور موضوع ردیف ۱۱۰۵۰۴ برای هر نفر ۱۵۰،۰۰۰ریال
- عوارض خروج زائرین حج تمتع و عمره و عتبات عالیات ۵۰ درصد عوارض تعیین شده در این بند می باشد.
همین امروز صبح من پرداخت کردم ۷۵۰۰۰ تومن ،، گفتن گرون شده
کیس نامبر **2014AS00053 برندهٔ اصلی‌ خانمم, جمعا ۳ نفر
رویت قبولی ۵ نوامبر ، ارسال مدارک ۱۱ نوامبر ، دریافت ایمیل همان روز ،سفارت آنکارا ,دریافت نامهٔ دوم ۱۷ مارس ،،مصاحبه نیمهٔ اول می ،
آپدیتها
۹may ،۱۳may، ۱۵may، ۱۲june ، ۲۲july، ۲۳july، ۲۵july، ۳۱july ، ۱aug ، ۴aug
۵aug ,۱۳ aug,۱۴ aug,۲۲aug, ۲۹aug,۱۵ sep,۱۶sep
(2014-03-28 ساعت 06:06)SNSH نوشته:  
کل زمانی که از روز ورودمون به آمریکا طی شد تا روز 13 مارچ که گرین کارت ها با پست دستمون رسید دقیقا یک ماه شد.به علاوه اینکه ما تغییر آدرس هم داشتیم.سوشالمون هم دقیقا 8 روز بعد از ورودمون با پست به دستمون رسید.جالبی این قضیه سوشال این بود که همه میگفتند که باید 7 تا 10 روز از ورودمون بگذره تا بریم برای سوشال اقدام کنیم ولی ما دقیقا روز دوم ورودمون به دفتر سوشال شهر آستین تگزاس مراجعه کردیم و همون روز کارامون انجام شد.
در مورد پرداخت هزینه گرین کارت هم این رو بگم که ما روز دوم ورودمون به آمریکا با کردیت فامیلمون پرداخت کردیم و به فاصله یک ماه بعد کارت ها دستمون رسید.
دوستای خوب که عازم هستید اصلا به خودتون نگرانی وارد نکنید و زیاد به جزییات کاراتون مو به مو وارد نشید که جز اضطراب و نگرانی و اعصاب خراب براتون هیچ عایدی نداره.به قدری این کشور قانون منده که همه چیز طبق روالی که باید طی بشه، انجام میشه به علاوه اینکه افرادی که باهاشون توی دفتر سوشال یا هر جای دیگه برخورد میکنید به قدری انسان دوست و مهربون هستند که به راحتی کار های مربوط به مهاجرت و غیره را انجام میدند و هیچگونه سنگ اندازی توی کاراتون نمی کنن.توصیه من به دوستایی که عازم هستند و قصد بازگشت دارند تا در آینده نزدیک مهاجرت دائم داشته باشند اینه که زیاد فکر خودتون را با حاشیه هایی که بعضی از دوستان خواسته یا نا خواسته براتون ترسیم کردند، مشغول نکنید و از اقامتتون توی ینگه دنیا لذت ببرید.تجربه ای که من توی این مدت به دست آوردم این بود که با هر شرایط و با هر بودجه ای میشه از اقامت در اینجا لذت برد و در یک کلام زندگی کرد.البته خود من برای یکسال آینده برنامه جهت اقامت دائم در اینجا تنظیم کردم که به امید خدا انجامش خواهم داد.
به هر حال این تجربه های ملموس توسط خودم و همسرم و پسر یک و نیم ساله من بود.البته خودم هم توی این پروسه یک ساله خیلی حرص و جوش ها خوردم ولی الان میبینم که همه اون اعصاب خور شدنها و چیز های دیگه تا حدود خیلی زیادی ساخته ذهن خودم بود و خیلی از چیزهایی که فکر میکردم و تصویر سازی می کردم درست نبود.امیدوارم که این اندک تجربه های من مورد استفاده دوستای خوب مهاجر سرایی که عازم آمریکا هستند قرار بگیره.
اگر هم سوالی به نظر دوستان رسید و من بتونم پاسخگو باشم درخدمت همه دوستان خواهم بود.
با سپاس.

دوست عزیز ما توی مدت اقامتمون منزل فامیل های خودمون بودیم و از شرایط اجاره اتاق اطلاعی ندارم ولی دیدم که یه سری هتل هایی هستند که به صورت هفتگی اتاقاشون رو اجاره میدن به شرط پرداخت اجاره تمام هفته یا ماه در ابتدای مدت اجاره.بیشتر از این اطلاعی در این مورد ندارم.
موفق باشید.

سلام
اقا از چه زمانی تغییری در سایت یو سیس الیس میشه که گرین کارتها در چه مرحله ای هستش؟
آخه من یک هفته هست اومدم و سایت یو سیس الیس رو چک میکنم توی accepted مونده و سایت یو سیس هم که receipt no. رو نمی شناسه؟

چرا کسی جواب نمیده؟
تشکر کنندگان:
(2014-03-31 ساعت 20:11)SNSH نوشته:  
(2014-03-28 ساعت 06:06)SNSH نوشته:  
با سپاس.

موفق باشید.

سلام

چرا کسی جواب نمیده؟
سلام عزيز Smile سال خوبي داشته باشي
شما به محض ورود به امريكا اگر ١٦٥$ تا رو پرداخت كرده باشي طبق تجربه بين ٢٠ تا ٤٥ روز سايت پيغامش عوض ميشه ، البته هر كيسي فرق داره داستانش
كيس : 2013AS65$$
تاریخ قبولی : انكارا/1 مي2012
تاریخ مصاحبه:هفته اخرمی2013 /
بركه صورتي/ ١ نفر/مقصد:سياتل
اپديت ها:/٣٠ مي،١٨، ١٩ جولاي،١٦ ١،٦،٧،١٢،١٥اگوستCool
:cleared on:16August 2013
Issued on : 23August 2013
Finito Big Grin
تشکر کنندگان: mohsenmb ، farshad_m ، Ehsan1358 ، SNSH ، لاتاری
(2014-03-29 ساعت 14:28)atial نوشته:  
(2014-03-29 ساعت 11:00)amiz.abdollah نوشته:  بند(۱)- جدول شماره ۱۶- تعرفه های درآمد موضوع جدول شماره(۵):
همین امروز صبح من پرداخت کردم ۷۵۰۰۰ تومن ،، گفتن گرون شده

قربونت میذاشتین غروب یا شب پرداخت میکردین شاید ارزون میشد .... این جماعت هم منتظر یه فرصت میگردن همه چیو گرون کنند. بچه ها یه گلریزون بگیریم همه بریم؟؟؟؟؟
مکان مصاحبه: آنکارا---> ایروان ایالت:کالیفرنیا-ارواین
انتخاب صندلی مناسب در هواپیما
سفرنامه ایروان ----- لاتاری از آغاز تا پایان
تشکر کنندگان: farshad_m ، Ehsan1358 ، لاتاری ، nimo80
(2014-03-27 ساعت 19:46)valencia نوشته:  دوستان من در 29 اسفند به احتمال 99 درصد به عنوان آخرین فرد بازمانده لاتاری 2013 وارد آمریکا شدم. پرواز قطری و ورود از نیویورک. ساکن کارولینای شمالی و شهر گرینزبورو

خیلی ممنون که تکمیلمون کردی. سری 2013 دیگه نبوووووووود؟؟؟
تعداد اعضا : ۲نفر ، شماره کیس : **۱۲، تاریخ رویت قبولی : ۹ می، ارسال فرمها : جولای، محل مصاحبه : ایروان، تاریخ مصاحبه : ۲۲ دسامبر، تاریخ دریافت ویزا : فوریه، تاریخ مهاجرت : ۲۹ می ۲۰۱۳ ، ایالت ورودی : سن دیگو، کالیفرنیا، زندگی در حال حاظر : استرلینگ، ویرجینیا
تشکر کنندگان: alitab ، ali234 ، farshad_m ، Ehsan1358 ، Mehrdadordi ، romance33 ، mahbube ، لاتاری

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان