کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بازماندگان لاتاري (F2A)
(2013-11-22 ساعت 07:35)parsush نوشته:  مرسی دوستای گل از هم فکریتون. من امروز مدارکو پست کردم. خدا آخر و عاقبته ما رو بخیر کنه. دیگه ببینیم چی پیش میاد. جالا الان من باید منتظر تایید مدارک باشم درسته؟ بعد هم میره رو پروسه nvc آره؟ کلا اگه برسه به اونجا یعنی همه چیز اکی بوده دیگه؟
چقدر سوال پرسیدم. شرمنده.

وقتی مدارکتون برسه اونجا یک رسید براتون میاد که بالاش نوشته I-797C و یک شماره که با اون شماره میتونید به سایت USCIS مراجعه کنید و وضعیت پرونده تون رو ببینید . وقتی اپروو بشید یک نامه دیگه میاد که روش نوشته I-797 Notice of Action بعدش پرونده میره برای NVC .
Smile
بجامانده از لاتاری 2011
PD : April2, 2012 --F2A--  Visa Issued: September 9, 2014  خانوادگی
ورود به آمریکا 7 نوامبر 2014
لطفا در پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید!
[/url]سیتیزن از 2020[url=http://www.mohajersara.com/post-549951.html#pid549951]
پاسخ
یه سوال دیگه . احتمالا تو چه مرحله ای از ما اصل مدارکو میخوان؟ nvc یا uscis?
سفرنامه
case No: 19may: ABD****23/ F2A = I130: 21 Nov2013/ PD: 25 Nov2013/ /INTERVIEW: 11 AUG,2015/ approve: Apr 2-2014/ ds261 : 17 Feb 2015
پاسخ
تشکر کنندگان: ali_gh ، آلیس-1980 ، زری وحدتی ، alireza51
(2013-11-24 ساعت 20:53)parsush نوشته:  یه سوال دیگه . احتمالا تو چه مرحله ای از ما اصل مدارکو میخوان؟ nvc یا uscis?

پرستوی عزیزم اگه مدرکی بخواد فقط nvc و سفارت هستش .
ازدواجیF2A،تاریخ ارسال مدارک بهJuly 29,2013: USCIS،تاریخ دریافت رسید نامبر:August 6, 2013،PD: August 1,2013 approve:August 21,2013دریافت کیس نامبر: October 8, 2013،پرکردن فرم DS-261: 14 OCT 2013 ،پرداخت 88$: 21OCT 2013این داستان ادامه دارد (لطفا توی پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید)csc,ptt برای آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: parsush ، Shahabpk ، ali_gh ، powerb ، آلیس-1980 ، زری وحدتی ، alireza51
میدونین آخه میخوام بدونم من باید تا کی اینجا باشم حتما، اگه nvc آپروو کنه میتونم برگردم یه مدت نفس راحت بکشم یا مجبورم بمونم چون هر لحظه ممکنه یه مدرکی چیزی بخوان ازم
سفرنامه
case No: 19may: ABD****23/ F2A = I130: 21 Nov2013/ PD: 25 Nov2013/ /INTERVIEW: 11 AUG,2015/ approve: Apr 2-2014/ ds261 : 17 Feb 2015
پاسخ
تشکر کنندگان: Shahabpk ، romance33 ، ali_gh ، powerb ، آلیس-1980 ، زری وحدتی
(2013-11-25 ساعت 10:14)parsush نوشته:  میدونین آخه میخوام بدونم من باید تا کی اینجا باشم حتما، اگه nvc آپروو کنه میتونم برگردم یه مدت نفس راحت بکشم یا مجبورم بمونم چون هر لحظه ممکنه یه مدرکی چیزی بخوان ازم

پرستو خانم صبر کن تا رسیدت بیاد و شمارشو تو سایت چک کن . وقتی رسیدت بیاد با شمارش میتونی تو سایت USCIS بری و تو قسمت Check Status وضعیت پرونده را چک کنی.
تو قسمت Check Processing Time قسمت Instructions on Using the Table جلوی Service Center کلیک کن و بزن Vermont Service Center که مربوط به پرونده های خانوادگی میشه . بعد یک جدول میاد که کد فرم ها توش هست و بگرد I-130 را پیدا کن . جلوش زمانی که دارن پرونده ها را بررسی میکنن و یا چقدر طول میکشه را نوشته . چیزی که من الان دارم میبینم نوشته 5 ماه.
بجامانده از لاتاری 2011
پاسخ
(2013-11-25 ساعت 10:14)parsush نوشته:  میدونین آخه میخوام بدونم من باید تا کی اینجا باشم حتما، اگه nvc آپروو کنه میتونم برگردم یه مدت نفس راحت بکشم یا مجبورم بمونم چون هر لحظه ممکنه یه مدرکی چیزی بخوان ازم

عزیزدل خواهر شما همین الانم میتونی برگردی ولی من رو ببین....به کو اسپانسر گیر کردم. بهترین کار واسه شماها اینه که برین سر کار و همونجا بمونین و مالیات امسال رو بدین که کمتر به مشکل بربخورین.دلتنگی هم ممنوعه....برای رسیدن به بهترینها باید تلاش کرد.TongueBig Grin
ازدواجیF2A،تاریخ ارسال مدارک بهJuly 29,2013: USCIS،تاریخ دریافت رسید نامبر:August 6, 2013،PD: August 1,2013 approve:August 21,2013دریافت کیس نامبر: October 8, 2013،پرکردن فرم DS-261: 14 OCT 2013 ،پرداخت 88$: 21OCT 2013این داستان ادامه دارد (لطفا توی پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید)csc,ptt برای آنکارا
پاسخ
دوستان عزیزی که به این صفحه و این سایت مراجعه میکنن . ازتون خواهش میکنم ، خواهش میکنم!!!
تو پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید . شماره تلفن نخواهید . سوالاتی که میپرسین بار ها تو همین سایت بهش جواب داده شده و این تاپیک را هم برای کمک به همه ی دوستانی که دچار مشکل هستند درست کردیم. چرا فکر میکنین که این شمایین که فقط دچار مشکل شدین و کس دیگه ای نیست ؟ از کجا میدونید جوابی که تو پیام خصوصی میگیرید درسته و مشکلی براتون ایجاد نمیکنه ؟ جوابی که در اینجا و یا تاپیک های دیگر مرتبط به سوال شما داده میشه حاصل یک تجربه ی جمعیه و ممکنه بدرد حداقل 300 نفر دیگه هم بخوره . از دست من ناراحت نشید وقتی بهتون شماره تلفن نمیدم و یا پاسخ پیام خصوصی شما را نمیدم . خود من وقتی 2 سال پیش به این سایت مراجعه کردم ، دوستان ناشناخته ای بهم کمک کردن که اصلا فکرشو نمیکردم . به کسانی مدیونم که حتی نمیدونم چه شکلین! حتی صداشونم نشنیدم . حتی سوال هم نکردم!! فقط جواب هایی را که به دیگران داده بودند خوندم ! فقط همین!
میدونم! خود من 2 سال پیش همین مشکل را داشتم . بخشی از این مشکل هنوز وجود داره . یک تصمیمه! یک تصمیم بزرگ که زندگیتو متحول میکنه! از لحظه ای که خانوادت ازت دور میشن گرفتار نوعی خلاء میشی اوایل کنترل اعصابت دست خودت نیست . مثل آدمی که داره غرق میشه دلت میخواد چنگ به هر چیزی بزنی و اصلا تحمل یک ساعتشم نداری! یکم که بگذره هرکی بهت میرسه یک چیزی میگه! بعضی پیرتر ها سرزنشت میکنن ، مگه آدم زنشو تنهایی میفرسته مملکت غریب؟!!! بعضی جوان تر ها سر بسرت میذارن ، بریم ی زن دیگه واست بگیریم! یک غریبه که میرسه میگه آخییییی!!!! همه دعات میکنند! نذرت میکنند! نذر فلان امام کردم کارت تا آخر هفته درست میشه میری (!!!) برو 100 تومن بده فلان کس (خرجشم از جیب تو میکنن!) هرکی از راه میرسه میگه از زن و بچت خبر داری؟ انگار تو قرون وسطی زندگی میکنیم . از اینترنت و تلفن هم هیچی سر در نمیاریم! بعد 14-15 سال زندگی زن و بچمون هم یادمون رفته!! وای به اینکه با یک همکار یا یک دوست همسرت تو خیابون سلام و علیک کنی و یکی ببینه! اون دختره کی بوووود؟!!!!!!! دخترم عکس سلنا گومز رو تو فیسبوکش گذاشته بود . مادرم سرشو کرده تو مونیتور من میپرسه این دختره کیههههه؟!!!! :| حالا یکساعت باید توضیح بدی ، بابا این ی هنرپیشس!!! (اینا واسه خنده بود!)
دائم توی فکرت میگذره که اگه همین الان تو خیابون یکی به زنم یک چیزی بگه یا چپ نگا کنه ، یا انگلیسی بلد نباشه جواب بده ، که من نیستم حالا چکار کنم؟! نکنه یکوقت دخترم شب مریض بشه و کسی نباشه ببرتشون دکتر!؟ نکنه پولشون را بدزدن؟ نکنه کم بیارن؟ بار ها از خودت میپرسی نکنه اشتباه کردم؟! به خودت نهیب میزنی آخه این چه کاری بود کردم؟!! انگار زن و بچتو از تو جعبه در آوردی مونتاژ نکرده فرستادی آمریکا ، نه زبون دارن نه دست و پا!!! حداقل خانمم بهم ثابت کرد که تو این یکی از من خیلی با عرضه تر بوده!!!
تنها موندی! دوست مجردی که دیگه نداری. (حالا بعضیا هنوز دارن!!) هیچکس نمیتونه جای زنو بچتو برات پر کنه! هنوز بعد 2 سال ی وقتایی آخر هفته به خودم میگم برم خونه بچه ها رو وردارم بریم پیک نیک!!! کاری که همیشه میکردیم! کیا رو برداری؟! از کجا؟ همون لحظه دوباره همه چی یادت میافته! خاطرات! بی رحمانه میاد سراغت! .... اونوقته که اشکا در میان! نمیتونی جلوی هر کسی که گریه کنی! یکبار رفتم بهشت زهرا که فقط گریه کنم بلکه یکم سبک شم! هرچی گشتم قبر پدر بزرگمو پیدا نکردم! دیگه طاقتم تموم شده بود . الکی سر یک قبری نشستم که گریه کنم . یک فاتحه ای هم واسش بخونم . خوب که گریه هامو کردم سرم را بلند کردم دیدم یک خانواده ای منتظرن من بلند شم برن سر قبر باباشون . برای اینکه یهو فکر نکن که من به بابای خدابیامرز اونا ربطی دارم ، رفتم طرف یک دسته ی عزادار که اونورتر بودن!! گریه هام به خنده تبدیل شده بود! ...

تو پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسین! از هیچکس! خواهش میکنم! شاید جوابش درست نباشه! شاید اشتباه کنه! شاید یک چیزی را یادش بره بهتون بگه! اما اینجا تو این تاپیک ، تو این سایت حداقل 10 تای دیگه میبیننش و اگه اشتباه باشه یا نظر دیگه ای داشته باشن میگن! اینجا تنها نیستی! یکم به خوندن عادت کنین میفهمین! برای خودتونم خوبه! یوزر ، گل نهال ، اقاقیا ، رومنس33 ، پدی ، امجد ، پرستو ، فروزن مایند ، سعید ، هستی بانو که خدا خیرش بده یادگاری از خودش تو تاپیک مهاجرت خانوادگی باقی گذاشته اساسی! ، ..... و خیلیای دیگه ... همه این راهو رفتن! و همراهتن! همین جا تو تاپیک سوالتون را مطرح کنید ، نگران نباشید هیچ سوالی احمقانه نیست!

صبر داشته باش و حوصله کن! فقط صبر چاره ی کاره!!!! هیچ راهی جز صبر وجود نداره! باور کن!!
...
بجامانده از لاتاری 2011
پاسخ
سلام دوستان
همسرم هنوز نه گرين کارت اومده واسش و نه سوشيال ، مدارک و فرمهاي منو اگه تا اين هفته گرين کارت به دستش نرسه ، پست ميکنه
من سايت USCIS را خوندم اشکالي واسه اين کار نديدم، کسي ميتونه در اين مورد کمک کنه؟؟
در ضمن همسرم بعد از گرفتن گرين کارت برميگرده ايران و اگر مشکلي بود ميتونه يه بار ديگه بره ،اين مورد هم نميدونم مشکل ساز خواهد شد يا نه؟؟/
P.D. DEC 2013
*****F2A CASE NO: 2014ANK
19FEB-2015 02:37 AOS $120.00
16APR-2015 00:15 IV $325.00
پاسخ
(2013-11-30 ساعت 17:43)ali_gh نوشته:  سلام دوستان
همسرم هنوز نه گرين کارت اومده واسش و نه سوشيال ، مدارک و فرمهاي منو اگه تا اين هفته گرين کارت به دستش نرسه ، پست ميکنه
من سايت USCIS را خوندم اشکالي واسه اين کار نديدم، کسي ميتونه در اين مورد کمک کنه؟؟
در ضمن همسرم بعد از گرفتن گرين کارت برميگرده ايران و اگر مشکلي بود ميتونه يه بار ديگه بره ،اين مورد هم نميدونم مشکل ساز خواهد شد يا نه؟؟/

سلام دوست عزیز بدون داشتن گرین کارت هم ایشون میتونن برای شما اپلای کنن و هیچ مشکلی نیست و به جای کپی گرین کارت از صفحه ویزای آمریکاشون که مهر ورود هم خورده کپی بگذارید.برگشتن ایشون مانعی نداره ولی حتما فرم g-1145 رو پر کنید همراه با مدارک بفرستین که از طریق ایمیل هم به شما اطلاع بدن و دوم اینکه آدرسی رو که در آمریکا میدین مطمئن باشین که نامه رو میگیرن و به شما اطلاع میدن.ایشالا که همه چیز به خوبی سپری خواهد شد.موفق باشید.
پاسخ
بعد از 57 روز ازپر کدن فرم 130 نامه ای برای خانمم اومد که مدارکی دال بر مصاحبه همسرت در ابوظبی برامون بفرستید.ما هم پرینت ceac ونامه ا ی که سفارت به من داد که 22 سپامبر برم ویزا یگیرم را برای اونا پست کردیم. دوستان مشابه وضع ما لطفا مدارک در رابطه با این مسئله رو نگهدارید شاید مثل ما لازمتان بشه
.از جاماندگان سابق لاتاری 2013
پاسخ
(2013-11-19 ساعت 02:06)parsush نوشته:  سلام پدی خان، شما پروسه فمیلیتون رو هم شروع کردین یا نه هنوز؟ چون اینجور که فهمیدم کسانی که فمیلی اقدام کردن نمیتونن برای نوع دیگه ای از ویزا اقدام کنن.
سلام من همزمان برای هردو نوع ویزا اقدام کردم .اولش فکر میکردم که به من ویزای توریستی نمی دند .اما در کمال تعجب کلیرنس خوردم.کیس خانوادگی هم اقدام کرده ایمRolleyes
پاسخ
چه خوب پس امیدوارم این ویزا رو بگیرین هر چه زودتر. یه سوال شما تو فرم I-130 نوشتین که قبلا تو پروسه مهاجرت بودین؟ اونا از کجا فهمیدن قبلا تو چه پروسه ای بودین؟
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: Shahabpk ، پدی ، ali_gh ، romance33 ، nooshshahnar ، powerb ، آلیس-1980 ، زری وحدتی ، alireza51
از ما مدرک خواستند که در ابوظبی مصاحبه داشیم وما پرینت ceacونامه سفارت را فرستادیم.روز مصاحبه برای ویزای توریستی من بهشون گفتم از جا ماندگان 2013 هستم وچیزی نگفت

من پیشنهاد میدم برای ویزای توریستی اقدام کنید فوقش اینه که میگن نمیدیم باز ادم وجدانش راحت است
پاسخ
(2013-12-03 ساعت 01:37)پدی نوشته:  از ما مدرک خواستند که در ابوظبی مصاحبه داشیم وما پرینت ceacونامه سفارت را فرستادیم.روز مصاحبه برای ویزای توریستی من بهشون گفتم از جا ماندگان 2013 هستم وچیزی نگفت

من پیشنهاد میدم برای ویزای توریستی اقدام کنید فوقش اینه که میگن نمیدیم باز ادم وجدانش راحت است
جناب پدي
من ايشاله اگه بتونم هفته آينده وقت سفارت بگيرم ،براي توريستي اقدام ميکنم،فقط خانمم هنوز نه سوشيالش اومده و نه گرين کارتش،ايرادي که نداره؟
P.D. DEC 2013
*****F2A CASE NO: 2014ANK
19FEB-2015 02:37 AOS $120.00
16APR-2015 00:15 IV $325.00
پاسخ
علی آقای گل ان شاله که میشه.گرین کارت وسوشیال هم بزودی میاید. برای ویزای توریستی هیچکدام از اینا لازم نیست
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان