کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بازماندگان لاتاري (F2A)
(2013-12-02 ساعت 23:15)پدی نوشته:  بعد از 57 روز ازپر کدن فرم 130 نامه ای برای خانمم اومد که مدارکی دال بر مصاحبه همسرت در ابوظبی برامون بفرستید.ما هم پرینت ceac ونامه ا ی که سفارت به من داد که 22 سپامبر برم ویزا یگیرم را برای اونا پست کردیم. دوستان مشابه وضع ما لطفا مدارک در رابطه با این مسئله رو نگهدارید شاید مثل ما لازمتان بشه

دکترایشالا که به زودی ویزاتون رو میگیرین.خبر خوشحال و امیدوارکننده ای بود.به همسر محترمتون هم سلام برسونید.
ازدواجیF2A،تاریخ ارسال مدارک بهJuly 29,2013: USCIS،تاریخ دریافت رسید نامبر:August 6, 2013،PD: August 1,2013 approve:August 21,2013دریافت کیس نامبر: October 8, 2013،پرکردن فرم DS-261: 14 OCT 2013 ،پرداخت 88$: 21OCT 2013این داستان ادامه دارد (لطفا توی پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید)csc,ptt برای آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: ali_gh ، Shahabpk ، پدی ، nooshshahnar ، parsush ، smpf ، abtin2015 ، shadi79 ، powerb ، آلیس-1980 ، زری وحدتی ، alireza51
من ۱۵ اکتبر مدارک همسرم را فرستادم ۱۵ نوامبر اپرووو شدیم و ۲۲ نوامبر نامه اومد که منتظر نامه nvc باشید ،تمام نامه های سفارت ،پرینت کلییر همسرم تو سایت ووو.... همه رو فرستادیم،فقط دعا میکنم دوباره اعضا خانواده کنارهم جمع بشیم ،هر چی مدرک دارید ضمیمه کنید ،اگرم نفرستادید بفرستید
٠- بازمانده 2013AS6### آنکارا.
١- ارسال أي ١٣٠ :١٠/١٨/ ٢٠١٣ , PD: ١٠/٢١،  اپروو:١١/٢٠، كيس نامبر:٢٠١٣/١٢/٢٠-YRV20138#
٢- يكسال و دو ماه سكوت مطلق و زجر آور و رتروگرس كردن بولتن، Sad
٣- واريز ١٢٠ دلار: ٢٠١٥/٠٢ ، ٣٢٥$ :مارس،  كارنت :٢٠١٥/٠٦
٤- مصاحبه:هفته اول جولاي
٥- فرآيند اداري:در هفته اول چهار بار آپديت، هفته دوم سه بار، ٣ آگوست ٢٠١٥  و  تقريبا يكسال بعد ٢١و ٢٧و ٢٨ ژوئن ٢٠١٦
٦- كليرنس: بعد ٣٦٤ روز در ٢٩ ژوئن or شد و كليير
٧- آزمايش مجدد ٦ جولاي، تحويل مدارك  مالياتي و پزشكي به پست ٧ جولاي، انگشت نگاري و تكميل مجدد فرم ٢٦٠ در ١١ جولاي ٢٠١٦
٨- صدور ويزا  12 جولاي ٢٠١٦، تحويل پاس و بسته مهاجرتي ١٣ جولاي ٢٠١٦ پس از سه سال
٩- ورود ٢٦
پاسخ
(2013-12-03 ساعت 11:50)ali_gh نوشته:  
(2013-12-03 ساعت 01:37)پدی نوشته:  از ما مدرک خواستند که در ابوظبی مصاحبه داشیم وما پرینت ceacونامه سفارت را فرستادیم.روز مصاحبه برای ویزای توریستی من بهشون گفتم از جا ماندگان 2013 هستم وچیزی نگفت

من پیشنهاد میدم برای ویزای توریستی اقدام کنید فوقش اینه که میگن نمیدیم باز ادم وجدانش راحت است
جناب پدي
من ايشاله اگه بتونم هفته آينده وقت سفارت بگيرم ،براي توريستي اقدام ميکنم،فقط خانمم هنوز نه سوشيالش اومده و نه گرين کارتش،ايرادي که نداره؟
دوستان عزیز براتون آرزو میکنیم موفق باشین من هم بعد از پست مدارک برای توریستی اقدام خواهم کرد
2013AS77## YERAVAN
F2A : تاییدیه  دریافت فرم  I-130 درDEC 2013 , تاریخ اپروو FEB 2014, دریافت کیس نامبر may2014 , پرداخت 120$ در march2015پرداخت 325$ در Apr , ارسال فرم I-864 در 2015 July, ایمیل نقص در 9sep , ایمیل کامپلت 22 oct, ایمیل وقت مصاحبه درNov 13, مصاحبه هفته دوم dec , برگه آبی ،
کلییر july2016 ,
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، Shahabpk ، powerb ، آلیس-1980 ، زری وحدتی ، alireza51
چند سوال از شما دوستان
مدارک اضافه تر از ( I-130,G-325A,G-1145,عکس 5×5 و ترجمه سند ازدواج و شناسنامه ها )
1-کپی برگه آبی سفارت و پرینت نامه سفارت مبنی بر دریافت پاسپورت و پرینت سیس و کپی مدارک شغلی , نامه مصاحبه به نظرتون نیاز نیست
2-و همچنین ردیف 16 مربوط به فرم i-130 فسمت relative که نوشته;
has your relative ever been under immigration proceedings من که در زیر پروسه اداری سفارت بودم باید چی باشه؟وکیلی دیروز گفت no بزنم
2013AS77## YERAVAN
F2A : تاییدیه  دریافت فرم  I-130 درDEC 2013 , تاریخ اپروو FEB 2014, دریافت کیس نامبر may2014 , پرداخت 120$ در march2015پرداخت 325$ در Apr , ارسال فرم I-864 در 2015 July, ایمیل نقص در 9sep , ایمیل کامپلت 22 oct, ایمیل وقت مصاحبه درNov 13, مصاحبه هفته دوم dec , برگه آبی ،
کلییر july2016 ,
پاسخ
تشکر کنندگان: Shahabpk ، ali_gh ، آلیس-1980 ، زری وحدتی ، alireza51
(2013-11-21 ساعت 17:18)Shahabpk نوشته:  
(2013-11-20 ساعت 20:34)parsush نوشته:  سلام دوستان من یک سوال دارم که بین علما اختلافه. در فرم ] 130 قسمت 16 : has your relative ever been under immigration proceeding? من اینو چی بزنم. آره یا نه؟ در واقع همسر من جزو پروسه لاتری بوده ولی اون جریان کلا ناقص تموم شده. حالا با توجه به اینکه من یک نامه نوشتم در مورد شرایط خودمون و میخوام همراه با مدارک دیگه بفرستم نظرتون چیه؟

بله
یعنی بزنید "بله" و در قسمت توضیح بنویسید Uncompleted DVlottery Process و یک کپی از نامه ای که سفارت برای همسرتون فرستاده را هم ضمیمه کنید . نگران نباشید هیچ اتفاقی نمیافته!

(2013-12-04 ساعت 21:16)abtin2015 نوشته:  چند سوال از شما دوستان
مدارک اضافه تر از ( I-130,G-325A,G-1145,عکس 5×5 و ترجمه سند ازدواج و شناسنامه ها )
1-کپی برگه آبی سفارت و پرینت نامه سفارت مبنی بر دریافت پاسپورت و پرینت سیس و کپی مدارک شغلی , نامه مصاحبه به نظرتون نیاز نیست
2-و همچنین ردیف 16 مربوط به فرم i-130 فسمت relative که نوشته;
has your relative ever been under immigration proceedings من که در زیر پروسه اداری سفارت بودم باید چی باشه؟وکیلی دیروز گفت no بزنم

سلام دوست من
اون بالا نوشته بودم!
بجامانده از لاتاری 2011
PD : April2, 2012 --F2A--  Visa Issued: September 9, 2014  خانوادگی
ورود به آمریکا 7 نوامبر 2014
لطفا در پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید!
[/url]سیتیزن از 2020[url=http://www.mohajersara.com/post-549951.html#pid549951]
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، پدی ، ali_gh ، powerb ، آلیس-1980 ، حاجی واشنگتن ، alireza51
Shahabpk عزیز در رابطه با ارسال 153:
این سوال قسمت توضیح نداره فقط یه جا نوشته Where........ When..........
زیرش هم چند تا گزینه داره
این متنی که گفتین رو کجا باید بنویسیم میشه بیشتر توضیح بدین ممنون
2013AS2***   نفرات:2    مصاحبه:19DES,2012 ایروان   سـفـــــرنـــامـه
کلیر: برنده اصلی 19Agust   ورود به آمریکا: 17NOV 2013
--------------------------
F2A:  PD: 12 Dec 2013, approve: 5 Feb 2014,  , Interview date: 22 November 2015,Abu Dhabi, AP
Case Updates: 9,14,15,16,17,22 Dec,13March,5,11May
CLEAR:16MAY2016 Smile  
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، پدی ، Shahabpk ، ali_gh ، powerb ، آلیس-1980 ، alireza51
(2013-12-04 ساعت 22:25)khmp نوشته:  Shahabpk عزیز در رابطه با ارسال 153:
این سوال قسمت توضیح نداره فقط یه جا نوشته Where........ When..........
زیرش هم چند تا گزینه داره
این متنی که گفتین رو کجا باید بنویسیم میشه بیشتر توضیح بدین ممنون

سلام
من خدمت همه دوستان بگم که اصلا نگران این سوال نباشید . چون اونها خودشون میدونن که چه اتفاقی براتون افتاده و اینکار فقط سرعت رسیدگی به پرونده شما را زیاد میکنه . میتونید کلاً این فیلد را خالی بزارید . باز هم هیچ اتفاقی نمیافته .
اگر هم yes بزنید جای When و Where را که میدونید چی بنویسید . کپی نامه آخری ، برگه آبی و هرچی دیگه که سفارت بهتون داده بوده را هم ضمیمه کنید . من که خودم فقط نامه ی آخری را داشتم . چون یکبار که برای پیگیری به سفارت رفته بودم برگه آبی را ازم گرفته بودند . بعد هم خانمم یادش رفته بود اصلا همون برگه آخری را هم ضمیمه کنه !!!
فقط حواستون باشه اگه yes زدید گزینه های پایینی را خالی بزارید چون به شما مربوط نمیشه .
کلاً به قول سناتور مک کالوم که پیگیر پرونده ی من شده بود این یک خلاء قانونیه مملکت ماست که از شانس بد ، تو افتادی توش!!! فکر کنم سر همینم پاشدن راه افتادن قوانین مهاجرتی شون را عوض کنن!
موفق باشید همگی.
بجامانده از لاتاری 2011
پاسخ
سلام
من خدمت همه دوستانم که میخوان برای ویزای توریستی اقدام کنن ، یک توضیح کوچک بدم . لطفا عجله نکنید .
نمیخوام خدای نکرده موج منفی داده باشم . خودم الان 2 سال و 3 هفته هست که از زن و بچم دورم و بیشتر از اونچه که فکرشو بکنید بهم سخت گذشته و دلم نمیخواد برای کس دیگه ای اتفاق بیافته .
طبق قوانین ایالات متحده به کسی که براش درخواست گرین کارت شده و اپروو شده تا 3 سال ویزای توریستی تعلق نمیگیره . اگر پدی عزیز اقدام کرده و بهشون جواب منفی ندادن ، صبر کنید ببینیم به ایشان ویزا میدهند یا نه . بعد اقدام کنید . همتون میدونید که رفتن به پروسه ی تشریفات اداری (Administrative Processing) لزوما تایید و صدور ویزا نیست . حداقل یکبار هممون اینو تجربه کردیم . مگه نه؟
پس لطفا صبر کنید ، کمی!
بجامانده از لاتاری 2011
پاسخ
سلام خدمت همه دوستای عزیز
من واقعا به کمک نیاز دارم ! خیلی خیلی فوری! خیلی ممنون می شم کمکم کنید.
من همین امروز همراه خانواده ام ( من ، خواهرم ، مادرم و پدرم ) سفارت بودیم برای اینترویو ویزا لاتری ! مادرم برنده اصلی بود. من و خواهرم هم زمان ثبت نام زیر 21 سال بودیم! خوهرم 1 سال از من بزرگتر هستش ، و بعد از لاتری شده 21 سالش ! الان که انترویو رفتیم من و پدرم و مادرم بدون مشکل ویزا گرفتیم ولی خواهرم رو گفتن دیگه بالای 21 سال هستش و بهش تعلق نمی گیره! مگر توی DV Seldectee دقیقا ذکر نشده تمام فرزند هایی که در زمان ورود به لاتاری زیر 21 سال بودند ؟ الان هنوز ابوظبی هستیم! توروخدا راهنمایی کنید چی کا کنم Sad(((
روز مصاحبه : 5 december , ابوظبي ، case number : 2014as2xxx ،
Last update : 29 may
پاسخ
تشکر کنندگان: khmp ، romance33 ، powerb ، زری وحدتی ، alireza51
فکر میکنم اینطوری باشه که تا روزی که ویزا رو میگیره باید زیر 21 سال باشه وگرنه ویزا بهش تعلق نمیگیره ولی نگران نباشید پدر یا مادرتون بعد از ورود میتونن براش اقدام کنن
لطفا اگر اشتباه میکنم دوستان با تجربه تر تصحیح کنن
2013AS2***   نفرات:2    مصاحبه:19DES,2012 ایروان   سـفـــــرنـــامـه
کلیر: برنده اصلی 19Agust   ورود به آمریکا: 17NOV 2013
--------------------------
F2A:  PD: 12 Dec 2013, approve: 5 Feb 2014,  , Interview date: 22 November 2015,Abu Dhabi, AP
Case Updates: 9,14,15,16,17,22 Dec,13March,5,11May
CLEAR:16MAY2016 Smile  
پاسخ
تشکر کنندگان: Fatehmiki ، پدی ، romance33 ، آلیس-1980 ، alireza51
(2013-12-05 ساعت 23:41)khmp نوشته:  فکر میکنم اینطوری باشه که تا روزی که ویزا رو میگیره باید زیر 21 سال باشه وگرنه ویزا بهش تعلق نمیگیره ولی نگران نباشید پدر یا مادرتون بعد از ورود میتونن براش اقدام کنن

خیلی ممنونم از جوابتون ، ولی چیزی که توی DV selectee instructions خوندم به این صورت بود :

family members refer only to your spouse and unmarried children who had not reached age 21 before you entered the lottery.

نظری ندارید دقیقا چه کاری می تونم بکنم؟
اگه پدر و ماردم توی امریکا اقدام کنند چقدر طول می کشه تا خواهرم هم بیاد ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، powerb ، alireza51
(2013-12-05 ساعت 20:26)Fatehmiki نوشته:  سلام خدمت همه دوستای عزیز
من همین امروز همراه خانواده ام ( من ، خواهرم ، مادرم و پدرم ) سفارت بودیم برای اینترویو ویزا لاتری ! مادرم برنده اصلی بود. من و خواهرم هم زمان ثبت نام زیر 21 سال بودیم! خوهرم 1 سال از من بزرگتر هستش ، و بعد از لاتری شده 21 سالش ! الان که انترویو رفتیم من و پدرم و مادرم بدون مشکل ویزا گرفتیم ولی خواهرم رو گفتن دیگه بالای 21 سال هستش و بهش تعلق نمی گیره! مگر توی DV Seldectee دقیقا ذکر نشده تمام فرزند هایی که در زمان ورود به لاتاری زیر 21 سال بودند ؟ الان هنوز ابوظبی هستیم! توروخدا راهنمایی کنید چی کا کنم Sad(((

(2013-12-06 ساعت 00:26)Fatehmiki نوشته:  
(2013-12-05 ساعت 23:41)khmp نوشته:  فکر میکنم اینطوری باشه که تا روزی که ویزا رو میگیره باید زیر 21 سال باشه وگرنه ویزا بهش تعلق نمیگیره ولی نگران نباشید پدر یا مادرتون بعد از ورود میتونن براش اقدام کنن

خیلی ممنونم از جوابتون ، ولی چیزی که توی DV selectee instructions خوندم به این صورت بود :

family members refer only to your spouse and unmarried children who had not reached age 21 before you entered the lottery.

اگه پدر و ماردم توی آمریکا اقدام کنند چقدر طول می کشه تا خواهرم هم بیاد ؟

سلام
تو این موضوع چند تا مساله وجود داره . اول زمانی که اسمتون تو لاتاری در اومده خواهرتون چند سال داشته؟ چون اون موقع هست که زمان ورود شما به پروسه لاتاری محسوب میشه . اگر اون موقع زیر 21 سال بوده میتونید دوباره به سفارت مراجعه کنید موضوع را با سند و مدرک کافی (ترجمه ی شناسنامه و غیره) توضیح بدید . احتمالا کمکی میشه . اما اگر ایشان در اون زمان بالای 21 سال داشته اند کاری نمیشه کرد . پدر و مادرتون باید بعد از ورود به خاک امریکا براشون اقدام کنن . در حال حاضر رسیدگی به پرونده های F2B مربوط به سال 2006 هست و احتمالا تا دریافت ویزا برای ایشون 7-8 سال طول میکشه که باید تو این مدت مجرد بمونن . البته بعد از 3 سال میتونن با درخواست ویزای V به امریکا برن .
البته با توجه به تغییراتی که جدیداً داره در کنگره امریکا تصویب میشه در آینده ی نزدیک زمان رسیدگی به پرونده های F2B هم خیلی کوتاه تر خواهد شد .
پیشنهاد میکنم به تاپیک وضعیت گروه F2B هم یک سری بزنید . اطلاعات خوبی توش هست . اینجا و اینجا .
بجامانده از لاتاری 2011
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، khmp ، زری وحدتی ، alireza51
خب مثل اینکه امشب قراره پست ها زیاد بشه!
همین الان یک نامه از NVC بدستم رسید که شماره کیسم را توش نوشته بود و ازم خواسته بودن به مراحل بعدی برم .
اینم خبر خوب امشب!
Smile
بجامانده از لاتاری 2011
پاسخ
خیلی خوشحالم براتون آقا شهاب.
سفرنامه
case No: 19may: ABD****23/ F2A = I130: 21 Nov2013/ PD: 25 Nov2013/ /INTERVIEW: 11 AUG,2015/ approve: Apr 2-2014/ ds261 : 17 Feb 2015
پاسخ
تشکر کنندگان: Shahabpk ، alireza51
(2013-12-06 ساعت 01:30)Shahabpk نوشته:  
(2013-12-05 ساعت 20:26)Fatehmiki نوشته:  سلام خدمت همه دوستای عزیز

(2013-12-06 ساعت 00:26)Fatehmiki نوشته:  

اگه پدر و ماردم توی آمریکا اقدام کنند چقدر طول می کشه تا خواهرم هم بیاد ؟

سلام
تو این موضوع چند تا مساله وجود داره . اول زمانی که اسمتون تو لاتاری در اومده خواهرتون چند سال داشته؟ چون اون موقع هست که زمان ورود شما به پروسه لاتاری محسوب میشه . اگر اون موقع زیر 21 سال بوده میتونید دوباره به سفارت مراجعه کنید موضوع را با سند و مدرک کافی (ترجمه ی شناسنامه و غیره) توضیح بدید . احتمالا کمکی میشه . اما اگر ایشان در اون زمان بالای 21 سال داشته اند کاری نمیشه کرد . پدر و مادرتون باید بعد از ورود به خاک آمریکا براشون اقدام کنن . در حال حاضر رسیدگی به پرونده های F2B مربوط به سال 2006 هست و احتمالا تا دریافت ویزا برای ایشون 7-8 سال طول میکشه که باید تو این مدت مجرد بمونن . البته بعد از 3 سال میتونن با درخواست ویزای V به آمریکا برن .
البته با توجه به تغییراتی که جدیداً داره در کنگره آمریکا تصویب میشه در آینده ی نزدیک زمان رسیدگی به پرونده های F2B هم خیلی کوتاه تر خواهد شد .
پیشنهاد میکنم به تاپیک وضعیت گروه F2B هم یک سری بزنید . اطلاعات خوبی توش هست . اینجا و اینجا .

سلام به شما دوست عزيز ، بي اندازه ممنونم !
متاسفانه خواهرم ٢ هفته بعد از ثبت نام ٢١ سالش شد Sad و قاعدتا ديگه سنش نمي رسيده Sad توي اين سه سال مي شه ٢ سالش رو پاس سفيد گرفت و بعد از يه سال هم خواهرم بهم ملحق شه !؟ مي خواهم بدونم براي مينيمم كردن زمان چي كار مي شه كردSad
پاسخ
تشکر کنندگان: powerb ، alireza51

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان