کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بازماندگان لاتاري (F2A)
دوستان عزیزم سلام...
من از کیس های سال 2014 هستم، همسرم به احتمال زیاد نمیتونه برای مصاحبه بیاد و البته توی فرم های اولیه ایشون follow to join هستند و باید براشون seperately قرار مصاحبه بگیریم. ولی باز هم این احتمال هست که تا 30 سپتامبر نتونه برای مصاحبه بره و نهایتا باید از طریق ویزاهای خانوادگی براشون اقدام بشه.
آیا بعد از ورود من به امریکا و گرفتن گرین کارد و ssn می شه درخواست پاس سفید داد و اومد ایران(2-3 ماه بعد از ورود) و درخواست ویزا برای همسر را از ایران پیگیری کرد؟ یا اینکه باید موقع دادن درخواست در خاک آمریکا بود و طی پروسه ای که داره هم باید حضور دائم و کامل در خاک امریکا داشت؟
درضمن مشکل co sponsor هم ندارم و کسی می تونه در خاک امریکا اسپانسر کیس ما باشه.
با تشکر
CN: 2014AS4XXX/ Abu Dhabi / 2 person/ interview date: last week of march/ clear: Aug 21st/ visa received: Aug 28th/ Destination: Dallas, TX
پاسخ
تشکر کنندگان: azar1348 ، powerb ، زری وحدتی ، alireza51
(2013-12-13 ساعت 10:26)helloeone نوشته:  
(2013-12-08 ساعت 15:59)Shahabpk نوشته:  
(2013-12-07 ساعت 22:17)helloeone نوشته:  
(2013-12-07 ساعت 20:08)Shahabpk نوشته:  یکی از دوستان در پیام خصوصی سوالی از من پرسیده اند که حالا ما هرچی میگیم اینجا مطرح کنید انگار فایده ای نداره .
به هر حال ...
سوالی که مطرح شد مربوط به ویزای غیر مهاجرتی V بود که آیا واقعا به گروه F2B تعلق میگیره یا نه؟
لطفا به متن زیر توجه کنید: (این متن مربوط به این صفحه است)
If you are a...
Permanent resident (green card holder)
You may petition for...
Children (unmarried and under 21) - Your child’s child(ren) may be included on this petition.
Unmarried sons and daughters (21 or over) - Your son or daughter’s child(ren) may be included on this petition.
...
If you are a permanent resident (green card holder) and you have filed Form I-130 for your child on or before December 21, 2000, your child may be eligible for the V visa classification if more than three years have passed since the I-130 was filed. For more information on V visas, see the “V Nonimmigrant Visas” page.

بچه های زیر 21 سال مشمول قانون Following-to-Join Benefits میشن و در اون صورت دیگه نیازی به ویزای V پیدا نمیکنند چون همون موقع ویزا را همراه پدر و یا مادرشون میگیرند . در واقع این ویزا بیشتر بدرد گروه F2B و احتمالا بقیه گروه ها میخوره چون در حال حاضر تمام F2A ها هم کارنت هستند و باز هم نیازی به این نوع از ویزا پیدا نمیکنند .
نکته ی دیگه اینکه من متن این قانون را که نگاه میکردم دیدم آخرین ویرایش مربوط به سال 2011 میشه . یعنی میشه گفت که حداقل حدود 2 سال هست که این قانون وجود داره و اصلا چیز تازه ای هم نیست . چطور تا حالا کسی بهش توجه نکرده؟! چیزی که جدیدا داره در کنگره مطرح میشه مساله زمان رسیدگی به پرونده هاست که تا الان بر سر زمان F2A به توافق رسیدن و بقیه اش مونده .
پس حالا میتونیم بگیم F2B های عزیز دردونه ی مامان و بابا ... خوشحال باشید که دیگه زمان انتظار داره تموم میشه ... Smile
اما گفته کسانی که سال2000 یا قبلش درخواست کرده بودن ..و در ضمن توی شرایط درخواست واسه v visa نوشته under 21...من که گیج شدم ..از خدامه حرف شما درست باشه ...میشه بیشتر توضیح بدید.ممنونم
دوست من
توضیح دادن این موضوع خیلی وقت میگیره . مشکل تو ترجمه هاست . الان فرصت ندارم . بعدا ایشالا . فعلا همین قدر بدون که میتونی از این امکان استفاده کنی . نگران نباش .
تا بعد .

The V visa is a temporary visa available to spouses and minor children (unmarried, under 21) of U.S. lawful permanent residents (LPR, also known as green card holders). It allows permanent residents to achieve family unity with their spouses and children while the immigration process takes its course. It was created by the Legal Immigration Family Equity Act of 2000.[1] The Act is to relieve those who applied for immigrant visas on or before December 21, 2000. Practically, the V visa is currently not available to spouses and minor children of LPRs who have applied after December 21, 2000.

این مطلب رو تو ویکی پدیا نوشته . ممنون واسه امیدواری دادن اما برطبق این مطلب ویزای وی عملا بی مصرفه..خواهش میکنم اگه دلیلی دارید یا لینکی یا دلیلی که وی ویزا واسه f2b ها عملیه اینجا بذارید...ممنون میشم.

سلام
خب چرا رفتی سراغ ویکی پدیا ؟ من که لینک اصلی را همینجا گذاشتم . به هر حال همونطور که قبلا هم گفتم مشکل تو ترجمه هاست . متون حقوقی همیشه مشکله . باید از یک متخصص خواهش کنیم متن را برامون ترجمه کنند .
بعد هم به قول دوستمون علی آقابه امتحان کردنش که میارزه.
بجامانده از لاتاری 2011
PD : April2, 2012 --F2A--  Visa Issued: September 9, 2014  خانوادگی
ورود به آمریکا 7 نوامبر 2014
لطفا در پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید!
[/url]سیتیزن از 2020[url=http://www.mohajersara.com/post-549951.html#pid549951]
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، پدی ، ali_gh ، azar1348 ، powerb ، alireza51
دوستان پرونده ی منو نوشتن برای ابوظبی. کسی میدونه اگه بخوام بفرستم برای ارمنستان یا ترکیه میشه یا نه ؟ و چطوری؟
بجامانده از لاتاری 2011
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، helloeone ، smpf ، nahid.t ، ali_gh ، parsush ، azar1348 ، powerb ، alireza51
(2013-12-13 ساعت 20:26)Shahabpk نوشته:  دوستان پرونده ی منو نوشتن برای ابوظبی. کسی میدونه اگه بخوام بفرستم برای ارمنستان یا ترکیه میشه یا نه ؟ و چطوری؟

شهاب جان تا جایی که دیدم بچه ها گفتن اول باید با ان وی سی تماس بگیری و بعد با ابوظبی ولی کارت غقب میفته.به نظر من این کار رو نکن.دوباره دردسر داره.
ازدواجیF2A،تاریخ ارسال مدارک بهJuly 29,2013: USCIS،تاریخ دریافت رسید نامبر:August 6, 2013،PD: August 1,2013 approve:August 21,2013دریافت کیس نامبر: October 8, 2013،پرکردن فرم DS-261: 14 OCT 2013 ،پرداخت 88$: 21OCT 2013این داستان ادامه دارد (لطفا توی پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید)csc,ptt برای آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، helloeone ، Shahabpk ، ali_gh ، azar1348 ، powerb ، حاجی واشنگتن ، alireza51
دوستان عزیزم سلام...
من از کیس های سال 2014 هستم، همسرم به احتمال زیاد نمیتونه برای مصاحبه بیاد و البته توی فرم های اولیه ایشون follow to join هستند و باید براشون seperately قرار مصاحبه بگیریم. ولی باز هم این احتمال هست که تا 30 سپتامبر نتونه برای مصاحبه بره و نهایتا باید از طریق ویزاهای خانوادگی براشون اقدام بشه.
آیا بعد از ورود من به آمریکا و گرفتن گرین کارد و ssn می شه درخواست پاس سفید داد و اومد ایران(2-3 ماه بعد از ورود) و درخواست ویزا برای همسر را از ایران پیگیری کرد؟ یا اینکه باید موقع دادن درخواست در خاک آمریکا بود و طی پروسه ای که داره هم باید حضور دائم و کامل در خاک آمریکا داشت؟
درضمن مشکل co sponsor هم ندارم و کسی می تونه در خاک آمریکا اسپانسر کیس ما باشه.
با تشکر
CN: 2014AS4XXX/ Abu Dhabi / 2 person/ interview date: last week of march/ clear: Aug 21st/ visa received: Aug 28th/ Destination: Dallas, TX
پاسخ
تشکر کنندگان: godot ، Shahabpk ، frozen mind ، azar1348 ، Nightsky007 ، powerb ، alireza51
(2013-12-04 ساعت 10:41)smpf نوشته:  من ۱۵ اکتبر مدارک همسرم را فرستادم ۱۵ نوامبر اپرووو شدیم و ۲۲ نوامبر نامه اومد که منتظر نامه nvc باشید ،تمام نامه های سفارت ،پرینت کلییر همسرم تو سایت ووو.... همه رو فرستادیم،فقط دعا میکنم دوباره اعضا خانواده کنارهم جمع بشیم ،هر چی مدرک دارید ضمیمه کنید ،اگرم نفرستادید بفرستید
سلام پس از يك ماه بعد از اپروو شدن و با پيگيري از ان وي سي با ايميل جواب ما رو اينجوري دادن

The NVC recently received this petition. The appropriate agent
(applicant, petitioner, or attorney) will receive instructions for the
further processing of this petition within 6 to 8 weeks.

به اميد اينكه همه زودتر از زمان اين پيغام از بلاتكليفي در بياييم
٠- بازمانده 2013AS6### آنکارا.
١- ارسال أي ١٣٠ :١٠/١٨/ ٢٠١٣ , PD: ١٠/٢١،  اپروو:١١/٢٠، كيس نامبر:٢٠١٣/١٢/٢٠-YRV20138#
٢- يكسال و دو ماه سكوت مطلق و زجر آور و رتروگرس كردن بولتن، Sad
٣- واريز ١٢٠ دلار: ٢٠١٥/٠٢ ، ٣٢٥$ :مارس،  كارنت :٢٠١٥/٠٦
٤- مصاحبه:هفته اول جولاي
٥- فرآيند اداري:در هفته اول چهار بار آپديت، هفته دوم سه بار، ٣ آگوست ٢٠١٥  و  تقريبا يكسال بعد ٢١و ٢٧و ٢٨ ژوئن ٢٠١٦
٦- كليرنس: بعد ٣٦٤ روز در ٢٩ ژوئن or شد و كليير
٧- آزمايش مجدد ٦ جولاي، تحويل مدارك  مالياتي و پزشكي به پست ٧ جولاي، انگشت نگاري و تكميل مجدد فرم ٢٦٠ در ١١ جولاي ٢٠١٦
٨- صدور ويزا  12 جولاي ٢٠١٦، تحويل پاس و بسته مهاجرتي ١٣ جولاي ٢٠١٦ پس از سه سال
٩- ورود ٢٦
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، romance33 ، Shahabpk ، frozen mind ، ali_gh ، parsush ، azar1348 ، powerb ، زری وحدتی ، alireza51
(2013-12-13 ساعت 20:22)Shahabpk نوشته:  
(2013-12-07 ساعت 22:17)helloeone نوشته:  
(2013-12-07 ساعت 20:08)Shahabpk نوشته:  یکی از دوستان در پیام خصوصی سوالی از من پرسیده اند که حالا ما هرچی میگیم اینجا مطرح کنید انگار فایده ای نداره .
به هر حال ...
سوالی که مطرح شد مربوط به ویزای غیر مهاجرتی V بود که آیا واقعا به گروه F2B تعلق میگیره یا نه؟
لطفا به متن زیر توجه کنید: (این متن مربوط به این صفحه است)
If you are a...
Permanent resident (green card holder)
You may petition for...
Children (unmarried and under 21) - Your child’s child(ren) may be included on this petition.
Unmarried sons and daughters (21 or over) - Your son or daughter’s child(ren) may be included on this petition.
...
If you are a permanent resident (green card holder) and you have filed Form I-130 for your child on or before December 21, 2000, your child may be eligible for the V visa classification if more than three years have passed since the I-130 was filed. For more information on V visas, see the “V Nonimmigrant Visas” page.

بچه های زیر 21 سال مشمول قانون Following-to-Join Benefits میشن و در اون صورت دیگه نیازی به ویزای V پیدا نمیکنند چون همون موقع ویزا را همراه پدر و یا مادرشون میگیرند . در واقع این ویزا بیشتر بدرد گروه F2B و احتمالا بقیه گروه ها میخوره چون در حال حاضر تمام F2A ها هم کارنت هستند و باز هم نیازی به این نوع از ویزا پیدا نمیکنند .
نکته ی دیگه اینکه من متن این قانون را که نگاه میکردم دیدم آخرین ویرایش مربوط به سال 2011 میشه . یعنی میشه گفت که حداقل حدود 2 سال هست که این قانون وجود داره و اصلا چیز تازه ای هم نیست . چطور تا حالا کسی بهش توجه نکرده؟! چیزی که جدیدا داره در کنگره مطرح میشه مساله زمان رسیدگی به پرونده هاست که تا الان بر سر زمان F2A به توافق رسیدن و بقیه اش مونده .
پس حالا میتونیم بگیم F2B های عزیز دردونه ی مامان و بابا ... خوشحال باشید که دیگه زمان انتظار داره تموم میشه ... Smile
اما گفته کسانی که سال2000 یا قبلش درخواست کرده بودن ..و در ضمن توی شرایط درخواست واسه v visa نوشته under 21...من که گیج شدم ..از خدامه حرف شما درست باشه ...میشه بیشتر توضیح بدید.ممنونم
دوست من
توضیح دادن این موضوع خیلی وقت میگیره . مشکل تو ترجمه هاست . الان فرصت ندارم . بعدا ایشالا . فعلا همین قدر بدون که میتونی از این امکان استفاده کنی . نگران نباش .
تا بعد .

The V visa is a temporary visa available to spouses and minor children (unmarried, under 21) of U.S. lawful permanent residents (LPR, also known as green card holders). It allows permanent residents to achieve family unity with their spouses and children while the immigration process takes its course. It was created by the Legal Immigration Family Equity Act of 2000.[1] The Act is to relieve those who applied for immigrant visas on or before December 21, 2000. Practically, the V visa is currently not available to spouses and minor children of LPRs who have applied after December 21, 2000.

این مطلب رو تو ویکی پدیا نوشته . ممنون واسه امیدواری دادن اما برطبق این مطلب ویزای وی عملا بی مصرفه..خواهش میکنم اگه دلیلی دارید یا لینکی یا دلیلی که وی ویزا واسه f2b ها عملیه اینجا بذارید...ممنون میشم.

سلام
خب چرا رفتی سراغ ویکی پدیا ؟ من که لینک اصلی را همینجا گذاشتم . به هر حال همونطور که قبلا هم گفتم مشکل تو ترجمه هاست . متون حقوقی همیشه مشکله . باید از یک متخصص خواهش کنیم متن را برامون ترجمه کنند .

سلام دوست عزیز. من در مورد v visa به سفارت ایمیل زدم جوابشون این بود : V visas are obsolete at this moment. A new V visa category is not available as of today. ...میگن v visa منسوخ شده ! در عجبم این ویزا اصلا کی قابل استفاده بوده ؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، romance33 ، Shahabpk ، azar1348 ، powerb ، alireza51
دوستان واقعا کسی نیست که به سوال من 2014 ای پاسخ بده؟
پاسخ
تشکر کنندگان: ali_gh ، azar1348 ، alireza51
(2013-12-14 ساعت 22:41)ssara نوشته:  دوستان عزیزم سلام...
آیا بعد از ورود من به آمریکا و گرفتن گرین کارد و ssn می شه درخواست پاس سفید داد و اومد ایران(2-3 ماه بعد از ورود) و درخواست ویزا برای همسر را از ایران پیگیری کرد؟ یا اینکه باید موقع دادن درخواست در خاک آمریکا بود و طی پروسه ای که داره هم باید حضور دائم و کامل در خاک آمریکا داشت؟
درضمن مشکل co sponsor هم ندارم و کسی می تونه در خاک آمریکا اسپانسر کیس ما باشه.
با تشکر
سلام . اره میتونید اما شما باید هر شش مای یکبار بهتره برید امریکا ..تازه باز هم میپرسن چرا خارج شدی از امریکا... میشه اما یکم هم ریسک داره...موفق باشی
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، Shahabpk ، ssara ، azar1348 ، powerb ، alireza51
(2013-12-17 ساعت 01:45)ssara نوشته:  دوستان واقعا کسی نیست که به سوال من 2014 ای پاسخ بده؟
سلام دوست عزيز
هر گونه تلاشي که ميتونيد بکار ببنديد که تو پروسه لاتاري بتونيد ويزاي همسرتونم بگيريد. در غير اينصورت راهتون بسيار پر پيچ و خم و سخت خواهد شد ولي امکان گرفتن ويزاي خانوادگي را داريد.
ميتونيد برگرديد و پيگيري کنيد. الان من دقيقا همين وضعيتو دارم.
P.D. DEC 2013
*****F2A CASE NO: 2014ANK
19FEB-2015 02:37 AOS $120.00
16APR-2015 00:15 IV $325.00
پاسخ
تشکر کنندگان: Shahabpk ، پدی ، romance33 ، ssara ، azar1348 ، powerb ، زری وحدتی ، alireza51
(2013-12-16 ساعت 16:19)helloeone نوشته:  
(2013-12-13 ساعت 20:22)Shahabpk نوشته:  
(2013-12-07 ساعت 22:17)helloeone نوشته:  اما گفته کسانی که سال2000 یا قبلش درخواست کرده بودن ..و در ضمن توی شرایط درخواست واسه v visa نوشته under 21...من که گیج شدم ..از خدامه حرف شما درست باشه ...میشه بیشتر توضیح بدید.ممنونم
دوست من
تا بعد .

سلام

سلام دوست عزیز. من در مورد v visa به سفارت ایمیل زدم جوابشون این بود : V visas are obsolete at this moment. A new V visa category is not available as of today. ...میگن v visa منسوخ شده ! در عجبم این ویزا اصلا کی قابل استفاده بوده ؟؟؟

خب خیلی ممنونیم! :|
از اینکه اینجوری سنگ رو یخمون کردن!!! :|
ولی یک چیزی برای من سواله . یکی از اقوام من همین 7-8 ماه پیش از این ویزا استفاده کرد . حتما میخوان قوانینشو تغییر بدن .
بجامانده از لاتاری 2011
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، helloeone ، ali_gh ، romance33 ، smpf ، dpt ، azar1348 ، powerb ، alireza51
واقعا؟ شرایط فامیلتون چی بود و چطور درخواست کرد ؟ اگه جزییات بیشتری بذارید ممنون .... من هم در عجبم که اگه این v visa منسوخ شده چرا تو سایت اصلی هیچی نگفتن و قسمت v visa رو چرا حذف نکردن . ؟؟؟؟ ی جای کار میلنگه !!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، smpf ، ali_gh ، Shahabpk ، dpt ، azar1348 ، powerb ، alireza51
http://travel.state.gov/visa/immigrants/..._1493.html

توی این لینک گفته الان چند ساله v visa صادر نشده ...

حداقل الان میدونیم که متاسفانه هیچ حسابی روی این قسمت باز نکنیم .

دوست عزیز اگه باز هم در اینده خبر جدیدی در این مورد پیدا کردیم share کنیم اینجا..ممنونم در هر حال.
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، پدی ، amjad ، Shahabpk ، smpf ، ali_gh ، dpt ، azar1348 ، powerb ، alireza51
آقا پرونده منم توسطUSCIS افتاد رو غلتک......
Your case has been accepted and routed to the USCIS California Service Center for processing. Big Grin
البته فکر کنم.....
P.D. DEC 2013
*****F2A CASE NO: 2014ANK
19FEB-2015 02:37 AOS $120.00
16APR-2015 00:15 IV $325.00
پاسخ
(2013-12-24 ساعت 16:37)ali_gh نوشته:  آقا پرونده منم توسطUSCIS افتاد رو غلتک......
Your case has been accepted and routed to the USCIS California Service Center for processing. Big Grin
البته فکر کنم.....

مبارکه علی آقا.دیدین گفتم نگرانی نداره.به خدا همتون باید به من سور بدین.تازه حرفام رو هم باید قاب طلا بگیرینBig GrinTongue چقدر از خود راضی شدم من این عمو سعید کجاست؟؟؟؟؟Tongue
ازدواجیF2A،تاریخ ارسال مدارک بهJuly 29,2013: USCIS،تاریخ دریافت رسید نامبر:August 6, 2013،PD: August 1,2013 approve:August 21,2013دریافت کیس نامبر: October 8, 2013،پرکردن فرم DS-261: 14 OCT 2013 ،پرداخت 88$: 21OCT 2013این داستان ادامه دارد (لطفا توی پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید)csc,ptt برای آنکارا
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان