کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بازماندگان لاتاري (F2A)
دوستان عزیز
درود و بدرود خدمت تمامی مدیران و پیشکسوتان و زحمتکشان مهاجر سرا مخصوصا هستی بانو با اطلاعات و منابع کامل و دقیقشون
یه سوال داشتم و اونم اینه که چطور میشه تو لاتاری همسر ویزا نمیگیره یا فرزندان چون وقتی نفر اصلی ویزا رو میگیره وابستگانش(همسر و فرزند ) دیگه شرایط خاصی نمیخوان آخه مگه میشه به اونا ویزا ندن لطفا مرا روشن بفرمایید من وقتی نام این تاپیکو دیدم کمک به بازماندگان لاتاری شاخ درآوردم
وا حیرتا تو این مهاجر سرا که میچرخی هر روز یه موضوع جدید میبینی واقعا تکه از همگی ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، zanganeh ، nooshshahnar ، Shahabpk ، powerb ، alireza51
(2013-12-09 ساعت 11:57)mehdi.aus نوشته:  دوستان عزیز
درود و بدرود خدمت تمامی مدیران و پیشکسوتان و زحمتکشان مهاجر سرا مخصوصا هستی بانو با اطلاعات و منابع کامل و دقیقشون
یه سوال داشتم و اونم اینه که چطور میشه تو لاتاری همسر ویزا نمیگیره یا فرزندان چون وقتی نفر اصلی ویزا رو میگیره وابستگانش(همسر و فرزند ) دیگه شرایط خاصی نمیخوان آخه مگه میشه به اونا ویزا ندن لطفا مرا روشن بفرمایید من وقتی نام این تاپیکو دیدم کمک به بازماندگان لاتاری شاخ درآوردم
وا حیرتا تو این مهاجر سرا که میچرخی هر روز یه موضوع جدید میبینی واقعا تکه از همگی ممنونم

سلام دوست عزیز تا به حال چنین مشکلی برای لاتاری ها نبود ولی با کمال تأسف امسال برای دوستان 2013 این اتفاق تلخ افتاد و همه ما رو در شوک بزرگی فرو برد.متأسفانه اعلام شماره بیشتر از ظرفیت ویزا ها بود و این اتفاق افتاد.شاد و پیروز باشید.
ازدواجیF2A،تاریخ ارسال مدارک بهJuly 29,2013: USCIS،تاریخ دریافت رسید نامبر:August 6, 2013،PD: August 1,2013 approve:August 21,2013دریافت کیس نامبر: October 8, 2013،پرکردن فرم DS-261: 14 OCT 2013 ،پرداخت 88$: 21OCT 2013این داستان ادامه دارد (لطفا توی پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید)csc,ptt برای آنکارا
پاسخ
(2013-12-09 ساعت 02:47)شهلا 1346 نوشته:  
(2013-12-07 ساعت 20:32)Shahabpk نوشته:  
(2013-12-07 ساعت 18:39)ali_gh نوشته:  
(2013-12-05 ساعت 20:00)Shahabpk نوشته:  سلام
من خدمت همه دوستانم که میخوان برای ویزای توریستی اقدام کنن ، یک توضیح کوچک بدم . لطفا عجله نکنید .
نمیخوام خدای نکرده موج منفی داده باشم . خودم الان 2 سال و 3 هفته هست که از زن و بچم دورم و بیشتر از اونچه که فکرشو بکنید بهم سخت گذشته و دلم نمیخواد برای کس دیگه ای اتفاق بیافته .
طبق قوانین ایالات متحده به کسی که براش درخواست گرین کارت شده و اپروو شده تا 3 سال ویزای توریستی تعلق نمیگیره . اگر پدی عزیز اقدام کرده و بهشون جواب منفی ندادن ، صبر کنید ببینیم به ایشان ویزا میدهند یا نه . بعد اقدام کنید . همتون میدونید که رفتن به پروسه ی تشریفات اداری (Administrative Processing) لزوما تایید و صدور ویزا نیست . حداقل یکبار هممون اینو تجربه کردیم . مگه نه؟
پس لطفا صبر کنید ، کمی!
سلام
ولي به نظر من ارزش ريسکشو داره ها

من دوبار اقدام کردم بی نتیجه بود!
میشه دقیقا بگید جوابشون چی بود ؟ شرایط شما چطور بود ؟ خانوادتون چند وقته رفتند ؟ ایا موقع مصاحبه جواب منفی دادن یا بعد از کلیرنس ؟ ممنون
سلام
دفعه اول آنکارا نوامبر 2011 مراجعه کردم و بعد از مدتی برام ایمیل اومد که نمیتونیم بهت ویزا بدیم . دفعه دوم فوریه 2013 که به ایروان مراجعه کردم که همونجا تو مصاحبه بهم گفتن نمیتونیم ویزا بهت بدیم . شرح ماجرا را تو همین تاپیک یکجایی نوشتم . فکر کنم مورد دوم را نوشتم . ولی این دلیل نمیشه که به شما بگم اینکار را نکنید . چون هیچوقت نمیشه پیشبینی کرد که افسر کنسولی چه تصمیمی میگیره!
خانواده من از نوامبر 2011 آمریکا هستند .

(2013-12-09 ساعت 14:20)romance33 نوشته:  
(2013-12-09 ساعت 11:57)mehdi.aus نوشته:  دوستان عزیز

سلام دوست عزیز تا به حال چنین مشکلی برای لاتاری ها نبود ولی با کمال تأسف امسال برای دوستان 2013 این اتفاق تلخ افتاد و همه ما رو در شوک بزرگی فرو برد.متأسفانه اعلام شماره بیشتر از ظرفیت ویزا ها بود و این اتفاق افتاد.شاد و پیروز باشید.

مهدی جان برای اینکه بیشتر روشن بشی همین تاپیک را از اولش بخون . در ضمن من سال 2011 از لاتاری جا موندم .
بجامانده از لاتاری 2011
PD : April2, 2012 --F2A--  Visa Issued: September 9, 2014  خانوادگی
ورود به آمریکا 7 نوامبر 2014
لطفا در پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید!
[/url]سیتیزن از 2020[url=http://www.mohajersara.com/post-549951.html#pid549951]
پاسخ
تشکر کنندگان: ali_gh ، romance33 ، پدی ، nooshshahnar ، powerb ، زری وحدتی ، alireza51
من خدمت همه دوستانم که میخوان برای ویزای توریستی اقدام کنن ، یک توضیح کوچک بدم . لطفا عجله نکنید .
نمیخوام خدای نکرده موج منفی داده باشم . خودم الان 2 سال و 3 هفته هست که از زن و بچم دورم و بیشتر از اونچه که فکرشو بکنید بهم سخت گذشته و دلم نمیخواد برای کس دیگه ای اتفاق بیافته .
طبق قوانین ایالات متحده به کسی که براش درخواست گرین کارت شده و اپروو شده تا 3 سال ویزای توریستی تعلق نمیگیره . اگر پدی عزیز اقدام کرده و بهشون جواب منفی ندادن ، صبر کنید ببینیم به ایشان ویزا میدهند یا نه . بعد اقدام کنید . همتون میدونید که رفتن به پروسه ی تشریفات اداری (Administrative Processing) لزوما تایید و صدور ویزا نیست . حداقل یکبار هممون اینو تجربه کردیم . مگه نه؟
پس لطفا صبر کنید ، کمی!
سلام

P.D. DEC 2013
*****F2A CASE NO: 2014ANK
19FEB-2015 02:37 AOS $120.00
16APR-2015 00:15 IV $325.00
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، پدی ، Shahabpk ، alireza51
(2013-12-10 ساعت 10:01)ali_gh نوشته:  
پس لطفا صبر کنید ، کمی!
سلام

شهاب جان سلام
ببينيد الان سوال من اينه به شما به دليل اينکه خانوادت اونجا بودن ويزا ندادن يا نه به کل شرايط ويزاي توريستي رو نداشتيد.
يعني تا اونجايي که من ميدونم ويزاي توريستي رو به ايراني ها سخت ميدن،مگر شرايط خاصي داشته باشن که اين شرايط ميتونه شرايط کاري خوب تو ايران،اموال غير منقول تو ايران،ويزا هاي قبلي (حتي ويزاي شينگن) و... باشه

من که به وضوح توضیح دادم . دفعه اول خانواده ی من هنوز نرفته بودن امریکا .
هر دوبار یک متن از پیش نوشته شده را ب من دادن . با این تفاوت که بار اول بعد از 2 ماه (یعنی نوامبر 2011) با ایمیل اومد و بار دوم افسر کنسولی بعد از کلی معذرت خواهی کاغذ را داد دستم :|
ولی خب به هر حال همونطور که خودتون میگید شرایط ویزای توریستی برای هر کس فرق میکنه .
میشه خواهش کنم دیگه این بحث را تموم کنیم ؟ هر کسی اینجا تجربیات خودشو مطرح میکنه .
بجامانده از لاتاری 2011
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، romance33 ، زری وحدتی ، alireza51
(2013-12-11 ساعت 00:39)Shahabpk نوشته:  
(2013-12-10 ساعت 10:01)ali_gh نوشته:  
پس لطفا صبر کنید ، کمی!
سلام

شهاب جان سلام
ببينيد الان سوال من اينه به شما به دليل اينکه خانوادت اونجا بودن ويزا ندادن يا نه به کل شرايط ويزاي توريستي رو نداشتيد.
يعني تا اونجايي که من ميدونم ويزاي توريستي رو به ايراني ها سخت ميدن،مگر شرايط خاصي داشته باشن که اين شرايط ميتونه شرايط کاري خوب تو ايران،اموال غير منقول تو ايران،ويزا هاي قبلي (حتي ويزاي شينگن) و... باشه

من که به وضوح توضیح دادم . دفعه اول هنوز خانواده ی من هنوز نرفته بودن آمریکا .
هر دوبار یک متن از پیش نوشته شده را ب من دادن . با این تفاوت که بار اول بعد از 2 ماه (یعنی نوامبر 2011) با ایمیل اومد و بار دوم افسر کنسولی بعد از کلی معذرت خواهی کاغذ را داد دستم :|
ولی خب به هر حال همونطور که خودتون میگید شرایط ویزای توریستی برای هر کس فرق میکنه .
میشه خواهش کنم دیگه این بحث را تموم کنیم ؟ هر کسی اینجا تجربیات خودشو مطرح میکنه .
خوب باید دقیقا تجربیات کی رو مطرح کنه؟؟؟؟؟Big Grin
P.D. DEC 2013
*****F2A CASE NO: 2014ANK
19FEB-2015 02:37 AOS $120.00
16APR-2015 00:15 IV $325.00
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، Shahabpk ، amjad ، alireza51
On December 9, 2013, we mailed you a notice that we have approved this I130 IMMIGRANT PETITION FOR RELATIVE, FIANCE(E), OR ORPHAN. Please follow any instructions on the notice. If you move before you receive the notice, call customer service at 1-800-375-5283.

For approved applications/petitions, post-decision activity may include USCIS sending notification of the approved application/petition to the National Visa Center or the Department of State. For denied applications/petitions, post-decision activity may include the processing of an appeal and/or motions to reopen or reconsider and revocations. خدمت دوستان عزیز استاد آقا شهاب عزیز وخانم رومانس وعلی آقای گل وضع کیس خودم را اعلام میکنم
.از جاماندگان سابق لاتاری 2013
پاسخ
(2013-12-11 ساعت 01:01)پدی نوشته:  On December 9, 2013, we mailed you a notice that we have approved this I130 IMMIGRANT PETITION FOR RELATIVE, FIANCE(E), OR ORPHAN. Please follow any instructions on the notice. If you move before you receive the notice, call customer service at 1-800-375-5283.

For approved applications/petitions, post-decision activity may include USCIS sending notification of the approved application/petition to the National Visa Center or the Department of State. For denied applications/petitions, post-decision activity may include the processing of an appeal and/or motions to reopen or reconsider and revocations. خدمت دوستان عزیز استاد آقا شهاب عزیز وخانم رومانس وعلی آقای گل وضع کیس خودم را اعلام میکنم

به به! مبارکه! من که بهتون گفتم زیاد طول نمیکشه! حالا یک ماهی باید بهشون وقت بدید تا NVC پرونده را تشکیل بده و بیاد سراغتون و باقی قضایا!
برای بقیه دوستان هم که اقدام کردن همین اتفاق میافته ایشالا!
مبارک همگی!
بجامانده از لاتاری 2011
پاسخ
تشکر کنندگان: nooshshahnar ، romance33 ، پدی ، parsush ، ali_gh ، powerb ، زری وحدتی ، alireza51
(2013-12-11 ساعت 02:29)Shahabpk نوشته:  
(2013-12-11 ساعت 01:01)پدی نوشته:  On December 9, 2013, we mailed you a notice that we have approved this I130 IMMIGRANT PETITION FOR RELATIVE, FIANCE(E), OR ORPHAN. Please follow any instructions on the notice. If you move before you receive the notice, call customer service at 1-800-375-5283.

به به! مبارکه! من که بهتون گفتم زیاد طول نمیکشه! حالا یک ماهی باید بهشون وقت بدید تا NVC پرونده را تشکیل بده و بیاد سراغتون و باقی قضایا!
برای بقیه دوستان هم که اقدام کردن همین اتفاق میافته ایشالا!
مبارک همگی!
ببخشيد يكي از دوستانم سال ٢٠٠٩ به اين مرحله رسيد.
كاراي nvc هم انجام دادند ! چقدر معمولا مگه بعد اين مرحله طول مي كسه تا وقت سفارت بدن!؟ من توي توضيحات هستي بانو خوندم چيزي متوجه نشدم ! يكي مي شه يه مقدار برام مراحل بعد اين مرحله رو توضيح بده!؟
روز مصاحبه : 5 december , ابوظبي ، case number : 2014as2xxx ،
Last update : 29 may
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، ali_gh ، powerb ، زری وحدتی ، alireza51

مبارکتون باشه دکتر جان! ما که همچنان منتظریم
خدایا آخر نفهمیدم اینجایی که هستم تقدیر من است یا تقصیر من...
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، پدی ، powerb ، alireza51

دکتر تبریک فراوان.به فرمایش آقا شهاب در یک زمان کوتان ایشالا از NVC هم کیس نامبرتون میاد وپرداخت 88$ و 230$ و فرم های ساپورت.موفق باشید.
ازدواجیF2A،تاریخ ارسال مدارک بهJuly 29,2013: USCIS،تاریخ دریافت رسید نامبر:August 6, 2013،PD: August 1,2013 approve:August 21,2013دریافت کیس نامبر: October 8, 2013،پرکردن فرم DS-261: 14 OCT 2013 ،پرداخت 88$: 21OCT 2013این داستان ادامه دارد (لطفا توی پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید)csc,ptt برای آنکارا
پاسخ
(2013-12-11 ساعت 10:15)romance33 نوشته:  

دکتر تبریک فراوان.به فرمایش آقا شهاب در یک زمان کوتان ایشالا از NVC هم کیس نامبرتون میاد وپرداخت 88$ و 230$ و فرم های ساپورت.موفق باشید.

راستی من 88$ و 230$ را هم پرداخت کردم ولی هنوز تو ceas میزنه in process نمیدونم باید فرم ها رو بفرستم یا صبر کنم تا بنویسه paid ؟ کسی میدونه؟ تو رسیدش نوشته 2-3 روز صبر کنید ولی الان خیلی گذشته!
بجامانده از لاتاری 2011
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، parsush ، ali_gh ، azar1348 ، powerb ، زری وحدتی ، alireza51
(2013-12-11 ساعت 17:16)Shahabpk نوشته:  
(2013-12-11 ساعت 10:15)romance33 نوشته:  
(2013-12-11 ساعت 01:01)پدی نوشته:  
دکتر تبریک فراوان.
راستی من 88$ و 230$ را هم پرداخت کردم ولی هنوز تو ceas میزنه in process نمیدونم باید فرم ها رو بفرستم یا صبر کنم تا بنویسه paid ؟ کسی میدونه؟ تو رسیدش نوشته 2-3 روز صبر کنید ولی الان خیلی گذشته!
شهاب جان بعد از 88$ شما باید فرم های ساپورت رو بفرستی و پشت سر اون هم 230 $ رو .وقتی وارد سیس میشی با اون شماره این وُیسی که واست فرستادن موقعیتت رو چک کن خودش قفل های روی اون موضوعات رو برمیداره وشما میتونی مراحل دیگه رو پیش ببری.موفق باشی.
پاسخ
چقدر عالی دکتر پدی. مرسی که به ما هم خبر دادین . خیلی امیدوار شدیم.
سفرنامه
case No: 19may: ABD****23/ F2A = I130: 21 Nov2013/ PD: 25 Nov2013/ /INTERVIEW: 11 AUG,2015/ approve: Apr 2-2014/ ds261 : 17 Feb 2015
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، پدی ، Shahabpk ، ali_gh ، smpf ، azar1348 ، powerb ، alireza51
(2013-12-08 ساعت 15:59)Shahabpk نوشته:  
(2013-12-07 ساعت 22:17)helloeone نوشته:  
(2013-12-07 ساعت 20:08)Shahabpk نوشته:  یکی از دوستان در پیام خصوصی سوالی از من پرسیده اند که حالا ما هرچی میگیم اینجا مطرح کنید انگار فایده ای نداره .
به هر حال ...
سوالی که مطرح شد مربوط به ویزای غیر مهاجرتی V بود که آیا واقعا به گروه F2B تعلق میگیره یا نه؟
لطفا به متن زیر توجه کنید: (این متن مربوط به این صفحه است)
If you are a...
Permanent resident (green card holder)
You may petition for...
Children (unmarried and under 21) - Your child’s child(ren) may be included on this petition.
Unmarried sons and daughters (21 or over) - Your son or daughter’s child(ren) may be included on this petition.
...
If you are a permanent resident (green card holder) and you have filed Form I-130 for your child on or before December 21, 2000, your child may be eligible for the V visa classification if more than three years have passed since the I-130 was filed. For more information on V visas, see the “V Nonimmigrant Visas” page.

بچه های زیر 21 سال مشمول قانون Following-to-Join Benefits میشن و در اون صورت دیگه نیازی به ویزای V پیدا نمیکنند چون همون موقع ویزا را همراه پدر و یا مادرشون میگیرند . در واقع این ویزا بیشتر بدرد گروه F2B و احتمالا بقیه گروه ها میخوره چون در حال حاضر تمام F2A ها هم کارنت هستند و باز هم نیازی به این نوع از ویزا پیدا نمیکنند .
نکته ی دیگه اینکه من متن این قانون را که نگاه میکردم دیدم آخرین ویرایش مربوط به سال 2011 میشه . یعنی میشه گفت که حداقل حدود 2 سال هست که این قانون وجود داره و اصلا چیز تازه ای هم نیست . چطور تا حالا کسی بهش توجه نکرده؟! چیزی که جدیدا داره در کنگره مطرح میشه مساله زمان رسیدگی به پرونده هاست که تا الان بر سر زمان F2A به توافق رسیدن و بقیه اش مونده .
پس حالا میتونیم بگیم F2B های عزیز دردونه ی مامان و بابا ... خوشحال باشید که دیگه زمان انتظار داره تموم میشه ... Smile
اما گفته کسانی که سال2000 یا قبلش درخواست کرده بودن ..و در ضمن توی شرایط درخواست واسه v visa نوشته under 21...من که گیج شدم ..از خدامه حرف شما درست باشه ...میشه بیشتر توضیح بدید.ممنونم
دوست من
توضیح دادن این موضوع خیلی وقت میگیره . مشکل تو ترجمه هاست . الان فرصت ندارم . بعدا ایشالا . فعلا همین قدر بدون که میتونی از این امکان استفاده کنی . نگران نباش .
تا بعد .

The V visa is a temporary visa available to spouses and minor children (unmarried, under 21) of U.S. lawful permanent residents (LPR, also known as green card holders). It allows permanent residents to achieve family unity with their spouses and children while the immigration process takes its course. It was created by the Legal Immigration Family Equity Act of 2000.[1] The Act is to relieve those who applied for immigrant visas on or before December 21, 2000. Practically, the V visa is currently not available to spouses and minor children of LPRs who have applied after December 21, 2000.

این مطلب رو تو ویکی پدیا نوشته . ممنون واسه امیدواری دادن اما برطبق این مطلب ویزای وی عملا بی مصرفه..خواهش میکنم اگه دلیلی دارید یا لینکی یا دلیلی که وی ویزا واسه f2b ها عملیه اینجا بذارید...ممنون میشم.
پاسخ
تشکر کنندگان: Shahabpk ، پدی ، azar1348 ، powerb ، alireza51

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان