کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بازماندگان لاتاري (F2A)
(2015-09-06 ساعت 10:40)rezahoorjandi نوشته:  
(2015-09-06 ساعت 08:34)rk20000 نوشته:  سلام دوستان دیروز من اون نامه ای رو که برای همسرم به آدرس اونجا ارسال شد رو دقیق خوندم نوشته بود پرونده شما به کالیفرنیا انتقال داده شده . حالا یه سوال ما باید چند وقت منتظر باشیم تا اپرووو بشیم و کارامون رو روال بیفته؟
با سلام
دقیق نمیشه گفت ولی فکر کنم حدود یکی دو ماه حداقل باید صبر کنیم تا اپروو بشیم و پروندمون که رفت NVC بقیه مراحل را انجام بدیم.

براي فرزندان بالاي ٢١ مجرد هم همين فرم I130 رو بايد پر كرد؟
برنده لاتاري ٢٠١٥/دونفر/ورود به امريكا اكتبر٢٠١٥/ ميامي فلوريدا
پاسخ
تشکر کنندگان: rezahoorjandi ، alvan ، mehdi didam ، wayfarer ، smpf ، reasonable ، جواد حبيبي ، alireza51
(2015-09-06 ساعت 12:09)Hopeman نوشته:  براي فرزندان بالاي ٢١ مجرد هم همين فرم I130 رو بايد پر كرد؟
سلام
انشالله به آمریکا که مشرف شدید، بعد یکماه که گرین کارت را گرفتید، برای فرزند بالای 21 تقاضا بدید. (F2B - فرم هم به نظرم همین 130 است).

نکته:
اگر فرزند شما می تواند از طریق دانشجویی اقدام کند، بهتر است این راه را امتحان کنید و اگر امسال جواب نداد اقدام کنید.
تافل باید با نمره خوب داشته باشد.
چون اگر به همین صورت اقدام کنید نزدیک 7 سال طول می کشد و امکان ویزا گرفتن هم در این مدت تقریبا صفر است ولی اگر بتواند دانشجویی وارد شود و بعد برای F2B اقدام کنید شما برنده هستید.
چون هم فرزند شما پیش شماست و هم با راه کارهایی که دارد می توانید برایش ویزای کار هم بعد یکسال بگیرید.

من اله توفیق.
پاسخ
(2015-09-06 ساعت 08:23)rezahoorjandi نوشته:  
(2015-09-06 ساعت 07:58)asrainman نوشته:  
(2015-09-06 ساعت 07:43)rezahoorjandi نوشته:  ۱۰ ماه بعد
Case Was Received At My Local Office On September ۴, ۲۰۱۵, we received your Form I-130, Immigrant Petition for Relative, Fiance(E), or Orphan, Receipt Number EAC1590****, at your local office. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address
.
خسته نباشه این اداره مهاجرت Cool

دوست عزيز يه سوال.
اين my local office كجاست؟
يعني بخشي از uscis هست يا بخشي از nvc؟
و زمانيكه به اين قسمت ميرسه كيس، يعني در چه وضعتيه؟
ممنونم
۱)منظورش از Local Office یکی از چهار مرکزی هست که روی پرونده های ما کار میکنه، پرونده ما مرکز ورمونت بود که فقط مسئول خاک دهی به پرونده بود تا ۱۰ ماه، چند روز پیش پرونده مارو از زیر خاک در آوردن و قبول زحمت فرمودند و فرستادن مرکز کالیفرنیا.
۲)در این مرحله پرونده دست USCIS هست، هر زمان که اپروو بشه میفرستن NVC و بقیه داستان....
۳)در این قسمت پرونده اولیه که همون فرم I-130 هست رو بررسی میکنن و پس از تایید اعلام میکنند و سپس میفرستن NVC.

دوست خوبم ممنون از پاسختون،آخه من 2006 واسم تقاضاي f4 شده و 2009 هم اپروو شده.تا قبل از دسامبر 2014 هر وقت توي سايت uscis چك ميكردم ميگفت در فلان تاريخ پرونده شما اپروو شده اما از دسامبر وقتي كيس نامبر رو چك ميكنم اين پيام رو ميده:

On December 11, 2014, we received your Form I-130, Immigrant Petition for Relative, Fiance(E), or Orphan, Receipt Number WAC0700453***, at your local office.
واسه همين من متوجه نميشم !!!
آخه وقتي اپروو ميشه پرونده ميره به nvc ، اما تا جايي كه من فهميدم local office زير مجموعه اي از uscis هست
پاسخ
(2015-09-06 ساعت 13:55)asrainman نوشته:  
(2015-09-06 ساعت 08:23)rezahoorjandi نوشته:  
(2015-09-06 ساعت 07:58)asrainman نوشته:  
(2015-09-06 ساعت 07:43)rezahoorjandi نوشته:  ۱۰ ماه بعد
Case Was Received At My Local Office On September ۴, ۲۰۱۵, we received your Form I-130, Immigrant Petition for Relative, Fiance(E), or Orphan, Receipt Number EAC1590****, at your local office. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address
.
خسته نباشه این اداره مهاجرت Cool

دوست عزيز يه سوال.
اين my local office كجاست؟
يعني بخشي از uscis هست يا بخشي از nvc؟
و زمانيكه به اين قسمت ميرسه كيس، يعني در چه وضعتيه؟
ممنونم
۱)منظورش از Local Office یکی از چهار مرکزی هست که روی پرونده های ما کار میکنه، پرونده ما مرکز ورمونت بود که فقط مسئول خاک دهی به پرونده بود تا ۱۰ ماه، چند روز پیش پرونده مارو از زیر خاک در آوردن و قبول زحمت فرمودند و فرستادن مرکز کالیفرنیا.
۲)در این مرحله پرونده دست USCIS هست، هر زمان که اپروو بشه میفرستن NVC و بقیه داستان....
۳)در این قسمت پرونده اولیه که همون فرم I-130 هست رو بررسی میکنن و پس از تایید اعلام میکنند و سپس میفرستن NVC.

دوست خوبم ممنون از پاسختون،آخه من 2006 واسم تقاضاي f4 شده و 2009 هم اپروو شده.تا قبل از دسامبر ۲۰۱۴ هر وقت توي سايت uscis چك ميكردم ميگفت در فلان تاريخ پرونده شما اپروو شده اما از دسامبر وقتي كيس نامبر رو چك ميكنم اين پيام رو ميده:

On December 11, ۲۰۱۴, we received your Form I-130, Immigrant Petition for Relative, Fiance(E), or Orphan, Receipt Number WAC0700453***, at your local office.
واسه همين من متوجه نميشم !!!
آخه وقتي اپروو ميشه پرونده ميره به nvc ، اما تا جايي كه من فهميدم local office زير مجموعه اي از uscis هست
?????
دوست عزیز من F4 نمیدونم چیه چون ما F2A اقدام کردیم. ولی اگر پرونده شما اپروو شده 100% پرونده شما ارسال شده به NVC و باید بقیه مراحل رو اونجا پیگیری بفرمایید و فرم های 261 و 260 و مدارک اسپانسر را ارسال کنید و بقیه مراحل که باید مستحضر باشید.
دوستان مطلع و پیش کسوت لطفا راهنمایی بفرمایند!!!
بجا مانده از لاتاری 2014
Priority Date: Dec 05, 2014
Transferred from Vermont to California USCIS office: Aug 27, 2015
Received at California office: Sep 04, 2015
Approved: Sep 22, 2015
NVC Case Number & Invoice ID Number: Oct 29, 2015
I-261 & $120: Nov 16,2015
پاسخ
تشکر کنندگان: asrainman ، alvan ، mehdi didam ، wayfarer ، smpf ، reasonable ، جواد حبيبي ، alireza51
سلام
مراحل رسیدگی به گروه F4 با F2A یکم فرق می کند.
معمولا گروه f4 حدود 12 سال طول می کشد.

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

----------------------------------------------------
انواع ویزاهای اقامتی خانوادگی

دو گروه ویزای اقامتی ( گرین کارت) خانوادگی وجود دارد که عبارتند از : وابستگاه درجه اول (immediate relatives ) و گروههای مقدم یا اولویت دار خانوادگی (family preference categories).

* ویزای نوع اول به افرادی تعلق می گیرد که وابسته درجه اول ( بلافصل) یک سیتیزن آمریکا باشند. به همین دلیل نام این ویزا را IR یا Immediate Relative می گویند. در این دسته، انواع زیرگروههای زیر وجود دارند:

انواع ویزاهای خانوادگی از طریق وابسته درجه اول ( محدودیت تعداد ندارد )

- IR-۱: همسر یک تبعه ( سیتیزن) آمریکا
-IR-۲: فرزند زیر 21 سال یک سیتیزن آمریکا
- IR-۳: فرزندخوانده یک تبعه آمریکا ( یعنی کودکی که از کشوری دیگر، فرزندخوانده یک سیتیزن آمریکا شده است )
- IR-۴ : کودکی که قرار است فرزند خوانده یک سیتیزن آمریکا شود.
- IR-۵: والدین یک سیتیزن آمریکا که حداقل 21 سال داراست ( به عبارت دیگر فقط افراد سیتیزنی که بالای 21 سال دارند می توانند برای پدر و مادر خود درخواست گرین کارت کنند)

* ویزای نوع دوم (گروههای مقدم یا اولویت دار خانوادگی ) ( محدود از نظر تعداد ویزا ):

این نوع ویزاها به افرادی تعلق می گیرد که رابطه آنها با فرد سیتیزن آمریکا از نوع همسر، پدر و مادر و فرزندی نیست اما همچنان رابطه نزدیک خانوادگی دارند ( برادر و خواهر) یا آنکه وابسته درجه اول آنها هنوز دارای گرین کارت ( اقامت دائم ) می باشد و سیتیزن نشده است. تعداد ویزاهایی که در این گروه صادر می شود برای هر سال کاری، محدود است. زیر گروه های این شاحه عبارتند از :

- اولویت اول (F1): فرزندان مجرد و بالای 21 سال سیتیزن های آمریکا (حداکثر 23,400 نفر)
-اولویت دوم (F2): همسر، فرزندان زیر 21 سال و فرزندان مجرد بالای 21 سال افرادی که گرین کارت دارند . حداقل 77% تمام ویزاهای این زیرگروه به همسران و فرزندان زیر 21 سال تعلق می گیرد و مابقی به فرزندان مجرد بالای 21 سال تعلق می گیرد ( حداکثر تعداد 114,200 نفر)

- اولویت سوم (F3): فرزندان متاهل افراد سیتیزن آمریکا + همسر و فرزندان خردسال (زیر 21 سال) این افراد ( حداکثر 23,400 نفر)
-اولویت چهارم (F4): برادران و خواهران افراد سیتیزن آمریکا و همسر و فرزندان خردسال آنها (زیر 21 سال) در صورتی که فرد سیتیزن حداقل 21 سال تمام داشته باشد ( حداکثر تعداد 65,000 نفر).

توجه: پدربزرگ/مادربزرگ ، عمه، عمو، خاله، دایی و فرزندان آنها وابسته درجه ۱ محسوب نمی شوند.

محدودیت در تعداد ویزا برای گروه های اولویت دار خانوادگی (F1-F4):
هرگاه تعداد متقاضیان واجد شرایط برای هر گروه از ویزاهای اقامتی موجود فراتر رود، حالت "انتظار برای اقامت" به وجود می آید. در این شرایط ویزاها به ترتیب زمان اپلای کردن افراد متقاضی به آنها اختصاص می یابد. به تاریخی که اسپانسر یک فرد برای او اولین فرمهای تقاضانامه را تکمیل و ارسال می کند ، priority date می گویند و ملاک ترتیب زمانی، همین تاریخ می باشد.

تا زمانی که نوبت به priority date یک متقاضی نرسد، امکان صدور ویزا برای وی وجود نخواهد داشت. در بعضی گروهها که تعداد متقاضی بسیار بیشتر از تعداد ویزاهای موجود باشد، زمان انتظار ممکن است به چندین سال برسد. برای آگاهی از آخرین نوبت ها به Visa Bulletin مراجعه کنید.
پاسخ
(NVC Welcome Letter (PAOSF ما 1 سپتامبر اومده که شماره اینویس و کاور شیت هم همراشه. ولی ما هنوز نتونستیم اسپانسر پیدا کنیم. از طرفی تو نامه نوشته تا 1 سال باید مدارک رو ارسال کنیم. از دوستان پیشکسوت کسی هست که کمک کنه تو این شرایط می بایستی پرداختارو انجام بدم یا تا پیدا کردن اسپانسر صبر کنم. خیلی پیچیده شده ... Sad
همسرم برنده لاتاری 2014. خودم در پروسه پس از جاماندگی!
Priority date: November 2014; Approval date: April 2015; NVC Welcome Letter (PAOSF): 1 September 2015
پاسخ
(2015-09-07 ساعت 15:24)poni نوشته:  (NVC Welcome Letter (PAOSF ما ۱ سپتامبر اومده که شماره اینویس و کاور شیت هم همراشه. ولی ما هنوز نتونستیم اسپانسر پیدا کنیم. از طرفی تو نامه نوشته تا ۱ سال باید مدارک رو ارسال کنیم. از دوستان پیشکسوت کسی هست که کمک کنه تو این شرایط می بایستی پرداختارو انجام بدم یا تا پیدا کردن اسپانسر صبر کنم. خیلی پیچیده شده ... Sad
سلام
شما پرداخت کن و فرم 261 را هم تکمیل کن.
احتمالا 325 و فرم 260 هم بزودی براتون باز میشه.
برای اسپانسر هم خدا کریمه.

من اله توفیق
پاسخ
تشکر کنندگان: hamid_fs3 ، alvan ، smpf ، reasonable ، جواد حبيبي ، poni ، wayfarer ، rezahoorjandi
سلام
دوستان توجه کنید 77% ظرفیت این گروه برای همسران و بچه های زیر 21 سال و بقیه برای بچه های ازدواج نکرده بالای 21 سال است.

با توجه به نبود انباشت تقاضا برای گروه F2A، لذا 77% سهمیه جوابگوی تمام تقاضاهای این گروه در مجموع 2015 و 2016 می باشد.

از سال بعد گروه F2B از مازاد سهمیه F2A استفاده می کنند.

لذا عزیزانی که برای فرزندانشان تقاضا داده اند نوبت آنها به تدریج از 7 سال به 5 نزول پیدا می کند.

فاصله تقاضا تا مصاحبه بزودی برای گروه F2A به 15 ماه و برای گروه F2B به 60 ماه کاهش می یابد.

-----------------------
FAMILY-SPONSORED PREFERENCES

First: (F1) Unmarried Sons and Daughters of U.S. Citizens: 23,400 plus any numbers not required for fourth preference.

Second: Spouses and Children, and Unmarried Sons and Daughters of Permanent Residents: 114,200, plus the number (if any) by which the worldwide family preference level exceeds 226,000, plus any unused first preference numbers:

A. (F2A) Spouses and Children of Permanent Residents: 77% of the overall second preference limitation, of which 75% are exempt from the per-country limit;

B. (F2B) Unmarried Sons and Daughters (21 years of age or older) of Permanent Residents: 23% of the overall second preference limitation.

Third: (F3) Married Sons and Daughters of U.S. Citizens: 23,400, plus any numbers not required by first and second preferences.

Fourth: (F4) Brothers and Sisters of Adult U.S. Citizens: 65,000, plus any numbers not required by first three preferences.
پاسخ
(2015-09-07 ساعت 15:24)poni نوشته:  (NVC Welcome Letter (PAOSF ما ۱ سپتامبر اومده که شماره اینویس و کاور شیت هم همراشه. ولی ما هنوز نتونستیم اسپانسر پیدا کنیم. از طرفی تو نامه نوشته تا ۱ سال باید مدارک رو ارسال کنیم. از دوستان پیشکسوت کسی هست که کمک کنه تو این شرایط می بایستی پرداختارو انجام بدم یا تا پیدا کردن اسپانسر صبر کنم. خیلی پیچیده شده ... Sad

شما اگر تو يك سال هيچ كارى نكنيد پرونده كنسل ميشه، ميتونيد مدارك رو بدون مدارك جوينت اسپانسر بفرستيد و بعد نقص مدرك بخوريد و تو اين مدت دنبال جوينت بگرديد

كتگوري: F2A
تاريخ ارسال مدارك:22 2014jan
تاريخ اپروو:4 2014march
دريافت كيس نامبر:24 2014april
دریافت اینویس نامبر: 17 2015feb
DS261 و پرداخت 120$ : 01 2015march
تحویل مدارک AOS به ان وی سی: 30 2015march
پرداخت 325$ و تکمیل ds260م : 2015july 5
تکمیل مدارک: 4 2015august
مصاحبه : 17 2015nov آنکارا
کلیر: بعد از 4ماه

اصطلاحات سربازی
پاسخ
سلام دوستان تو قسمت پرداخت ١٢٠$ زده paid چند روز بايد صبر كنم تا ٣٢٠ دلار باز شه الان از زمان پرداخت ١٢٠$ ٥ روز ميگذره مرسي از راهنماييتون
کیس ازدواج با گرین کارتی ارسال مدارک اخر اکتبر 2014,اپرو ٢٥ مارچ ،١٥اگوست گرفتن كيس نامبر واينويس نامبر از طريق تلفن،پركردن فرم ٢٦١اخر اگوست،
پاسخ
(2015-09-09 ساعت 19:10)mehdi16 نوشته:  سلام دوستان تو قسمت پرداخت ١٢٠$ زده paid چند روز بايد صبر كنم تا ٣٢٠ دلار باز شه الان از زمان پرداخت ١٢٠$ ٥ روز ميگذره مرسي از راهنماييتون

زمانشو هیچکس نمیتونه مشخص کنه، شما شروع کن مدارک اسپانسر رو جمع و جور کن، اگر تا اون موقع 325$ باز شد که فبها، اگر نشد مدارک رو بفرست

اصطلاحات سربازی
پاسخ
تشکر کنندگان: شاپرک ، alireza51 ، pari pari ، smpf ، جواد حبيبي ، wayfarer ، rezahoorjandi
دوستان من یه سوال دارم .
من پرداخت ها رو انجام دادم و الان در حالت inprocess هست .ولی هنوز مدارک مربوط به اسپانسرم آماده نشده .آیا این پروسه dedline دارد ؟تا چه مدت زمانی میتوان انجام داد و ارسال کرد .
ممنون میشم
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، جواد حبيبي ، wayfarer ، rezahoorjandi ، alireza51
(2015-09-09 ساعت 20:26)rahelejam نوشته:  دوستان من یه سوال دارم .
من پرداخت ها رو انجام دادم و الان در حالت inprocess هست .ولی هنوز مدارک مربوط به اسپانسرم آماده نشده .آیا این پروسه dedline دارد ؟تا چه مدت زمانی میتوان انجام داد و ارسال کرد .
ممنون میشم

شما اگر تا یک سال هیچ ارتباط و تغییری در nvc نداشته باشید پرونده کنسل میشه و دوباره باید از uscis شروع کنید

اصطلاحات سربازی
پاسخ

سلام
ویزا بولتن بروز شد.
45 روز جلو رفت.

نکته :
30 روز جلو رفتن یعنی همین ماهی که هست، لذا هر چه بیشتر از 30 روز جلو برود برای ما مهم است.
برای مثال این ماه 15=30-45 یعنی فقط 15 روز جلو رفته است.
ماه قبل 45=30-75 حدود 45 روز جلو رفت.
برای مصاحبه رفتن همه دوستان 2014 تا آخر زمستان نیاز به حدود 60 روز جلو افتادن دیگر داریم که دور از انتظار نیست.

[عکس: 14424737781.jpg]

و اما جدول دوم:

تمام کسانی که در این جدول کارنت شدن می توانند پس از دریافت ایمیل مربوطه نسبت به ارسال مدارک اقدام کنند.
NVC برای نظم بخشیدن و رسیدگی بهتر به امور مدارک تعداد بیشتری متقاضی پیش از موعد PD قبول و رسیدگی می کند.
افرادی هم که داخل آمریکا هستند و در جدول زیر کارنت شده اند بایستی مدارک خود را آماده و ارسال کنند.

[عکس: 14424738131.jpg]

انشالله روی سهمیه ما اثر نگذارد.
پاسخ
سلام
ضمن آرزوی موفقیت برای دوستان
برای اینترویو رفتن همه دوستان 2014 تنها نیاز به 60 روز جلو افتادن در ویزا بولتن در 5 ماه آینده داریم و این بسیار محتمل است.

اگر دوستان همت کنند و روند کارشان در امضاها سریع بروز کنند، جدول مقایسه جهت قیاس برای عزیزان سریعتر و کاملتر بروز می شود.

تمام کارها را به موقع انجام هید، تعلل نکنید تا انشالله زودتر Complete شوید.
و نامه مصاحبه را بگیرد.

موفق باشید.

اشکالات را در پیام خصوصی اطلاع دهید.

جدول روند کار عزیزان جهت اطلاع و برنامه ریزی

[عکس: 14424369091.jpg]
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان