کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بازماندگان لاتاري (F2A)
(2014-09-05 ساعت 16:05)پدی نوشته:  متاسفانه مثل اینکه ویزا ی لاتاری 2014 تموم شده واحتمالا اینجا باید به بازماندگان کمک کنه

بله متاسفانه تعداد زیادی از ماها باید کوچ کنیم اینجا.Sad امسال اوضاع خیلی خرابتر از 2013 شد . متاسفانه لاتاری برای ایرانیها چند ماهه که تموم شده!
از کجا باید شروع کنیم واسه جمع کردن اطلاعات?
پاسخ
متاسفانه لاتري 2014 هم مثله پارسال شد .... Sad
سفرنامه
case No: 19may: ABD****23/ F2A = I130: 21 Nov2013/ PD: 25 Nov2013/ /INTERVIEW: 11 AUG,2015/ approve: Apr 2-2014/ ds261 : 17 Feb 2015
پاسخ
(2014-09-05 ساعت 17:45)USA2014 نوشته:  
(2014-09-05 ساعت 16:05)پدی نوشته:  متاسفانه مثل اینکه ویزا ی لاتاری 2014 تموم شده واحتمالا اینجا باید به بازماندگان کمک کنه

بله متاسفانه تعداد زیادی از ماها باید کوچ کنیم اینجا.Sad امسال اوضاع خیلی خرابتر از 2013 شد . متاسفانه لاتاری برای ایرانیها چند ماهه که تموم شده!

متاسفم که برای 2014 این اتفاق افتاد..کسانی که جا مانده دارند در اولین فرصت به آمریکا بروند وبعد از گرفتن کرین کارت اقدام عاجل کنند
.از جاماندگان سابق لاتاری 2013
پاسخ
(2014-09-05 ساعت 20:19)پدی نوشته:  
(2014-09-05 ساعت 17:45)USA2014 نوشته:  

متاسفم که برای 2014 این اتفاق افتاد..کسانی که جا مانده دارند در اولین فرصت به آمریکا بروند وبعد از گرفتن کرین کارت اقدام عاجل کنند

چاره ای جز این نداریم. دوری و جدایی واقعا سخته. منی که هیچ کس رو اونجا ندارم وقتی به رفتن فکر میکنم واقعا ناراحت میشم.... نمیدونم این بی انصافا چرا با خانواده ها این کارو میکنن.
پاسخ
سلام دوستان. من احتمالا از بازمانده هایی لاتاری خواهم بود که باید تو این تاپیک ازتون کمک بگیرم. من تاپیک رو مطالعه کردم و سوالی داشتم و اون اینکه خانم من ویزاش رو گرفته و تا یک ماه دیگه میره امریکا و ما کمتر از 2 ساله که ازدواج کردیم اگه همون موقع بتونه برام اقدام کنه ایا باید فرم 130 را پر کنه یا فرم751؟
F2Aبازمانده لاتاری 2014, ارسال مدارک Oct 2014, تاریخ Priority date: 27 Oct 2014 , اپرو: 11March 2015, دریافت کیس نامبرو اینویس نامبر(تلفنی) :2015june10 ، تکمیل فرم 261: 2015july07 , دریافت ایمیل کیس نامبر و اینویس نامبر: 15July2015 , پرداخت 120$: 2015 21July ، دریافت ایمیل پرداخت 325$: 22July 2015 و پرداخت 325$: 26July2015، تکمیل فرم 260: 2015Aug05
پاسخ
تشکر کنندگان: shandiz ، پدی ، alvan ، Shahabpk ، SHABAH51 ، zzarin ، shahriar2002 ، pari pariaaa ، smpf ، ali_gh ، alireza51
باز ميگم لازمه ابتدا خانواده به آمریکا بروند و بعد از گرفتن گرينکارت بلافاصله برای فرد جا مانده اقدام کنند.دستور العمل کار در ابتدای این تاپیک نوشته شده.فرد با تجربه ما آقا شهاب عزیز است وایشون درتاپیک عمومی تمام نکات رو گفته اند.اگر سوالی بود در همین جا مطرح بفرمایید

اثبات سکونت دعوت کننده در روز مصاحبه خیلی مهمه.
پاسخ
سلام دوستان یکی که این مراحل رو رفته میتونه دقیق توضیح بعده که چکار کرده ما الان گیج هستیم کسی که وافعا رفته و تجربه کرده برامون توضیح بده ، من و همسرم 4 سال و4 ماه هستش که ازدواج کردیم آیا امکان داره کسای که مدت طولانی ازدواج کردن زودتر پرونده شون رسیدگی بشه
SadSad:خدایا امیدم فقط به توست ، برنده اصلی خودم، تعداد نفرات 2 نفر، رویت قبولی 1 می 2013، تاریخ مصاحبه 6 می، خودم ویزا یکضرب گرفتم و همسرم به خاطر سربازی کلیر خورد، سفارت ایروان، آپدیتها،6 می ،8می ،12جولای (باایمیل )، 8 آگوست،15آگوست صبح و15 آگوست بعداظهر کیس نامبر**55 ایروان - رفتم امریکا برای همسرم اقدام کردم و برگشتم الان هم نامه I -797 اومده - واریز مبلغ 120$ و واریز مبلغ 320$ در حال تکمیل فرم i-864 سفارت جدید ایروان
پاسخ
(2014-09-06 ساعت 10:26)zzarin نوشته:  سلام دوستان یکی که این مراحل رو رفته میتونه دقیق توضیح بعده که چکار کرده ما الان گیج هستیم کسی که وافعا رفته و تجربه کرده برامون توضیح بده ، من و همسرم 4 سال و4 ماه هستش که ازدواج کردیم آیا امکان داره کسای که مدت طولانی ازدواج کردن زودتر پرونده شون رسیدگی بشه

دوست عزیز صفحه اول رو مطالعه کنید . خیر امکانش نیست ویزای شما میشه کتگوری f2a و زمان تقریبیش در حال حاضر در شرایط ویزا بولتن 2 تا 3 سال هست
:cr1 :ارسال مدارک:18mar2013رسید مدارک:24 mar - اپروو:17 jan- کیس نامبر 18 mar ابوظبی-- AP 20 AUG کلیر 13 نوامبر 2014 Smile دریافت ویزا 10 دسامبر - ورود به امریکا 12 دسامبر2014:Wink
پاسخ
مدت ازدواج تاثیر خاصی در روند کار نداره
پاسخ
ببخشید من این سوال ر میپرسم اما سواله ، اگر یک خانمی باردار بشه و توی اداره مهاجرت بگه به همسرم نیاز دارم و از این حرف ها تاثیری داره جان من مسخره نکنید فقط دارم الان راه ها رو محک میزنیم
SadSad:خدایا امیدم فقط به توست ، برنده اصلی خودم، تعداد نفرات 2 نفر، رویت قبولی 1 می 2013، تاریخ مصاحبه 6 می، خودم ویزا یکضرب گرفتم و همسرم به خاطر سربازی کلیر خورد، سفارت ایروان، آپدیتها،6 می ،8می ،12جولای (باایمیل )، 8 آگوست،15آگوست صبح و15 آگوست بعداظهر کیس نامبر**55 ایروان - رفتم امریکا برای همسرم اقدام کردم و برگشتم الان هم نامه I -797 اومده - واریز مبلغ 120$ و واریز مبلغ 320$ در حال تکمیل فرم i-864 سفارت جدید ایروان
پاسخ
تشکر کنندگان: USA2014 ، smpf ، manamilad ، mehdi didam ، ali_gh ، alireza51
اصلا دلم نمیخواست همچین چیزی رو دوباره ببینم . امسال وضع خیلی بدتر از پارسال بود . سهمیه ویزا ها تقریبا از اواسط ماه آگوست تمام شد . همچین چیزی واقعا باورکردنی نیست ، اما اتفاق افتاد و کاریش هم نمیشه کرد . یک جورایی باید به تمام کسانی که از سال آینده لاتاری شرکت میکنند این موضوع رو یادآوری کنیم که اصلا تا ویزا تو پاستون نخورده به هیچی امیدوار نباشید . که البته خودشون تو همه نامه هاشون اینو یادآوری میکنند ولی مثل اینکه ما هیچوقت نمیخواهیم قبولش کنیم!
اول به همه دوستانی که تازه از لاتاری به این تاپیک مراجعه میکنند بگم که این تصمیم بسیار سختیه و مسیر زندگیتون را برای همیشه تغییر میده . فقط وقتی احساس کردید واقعا میتونید و تحملشو دارید ، تصمیم به انجام اینکار بگیرید! صبر و تحملی میخواد بالاتر از هر چه که تا حالا دیدین و داشتین! درک میکنم که الان همه تون گیج و عصبانی هستید و فکر میکنید که حقی از شما ضایع شده ولی باید خدا رو شکر کنید که نفر اصلی ویزا گرفته و هنوز شانسی برای بقیه هست!
امریکا رو کعبه آمال نکنید و اینو بدونید در هر پست و مقامی و با هر سطح از سابقه و تحصیلاتی هم هستی وقتی میری امریکا باید همه چی رو از صفر شروع کنی . صفر به معنی واقعی کلمه! صفر! داشتن توانایی و تسلط به زبان انگلیسی تنها اولویته!
وقتی پروسه ویزای خانوادگی شما شروع میشه هم همه چیز از صفر شروع میشه و انگار نه انگار که اتفاقی افتاده! هیچ چیز از پرونده لاتاری شما اونجا وجود نداره و بدرد نمیخوره! هیچ چیز! پروسه ویزای شما از این به بعد میشه F2A ، ویزای خانوادگی! که با پر کردن فرم I-130 شروع میشه!
به فکر دور زدن و آشنا پیدا کردن و مراجعه به سفارت های مختلف و وکیل گرفتن برای طرح شکایت و گرفتن انواع ویزا های دیگه (توریستی ، دانشجویی ، ...) هم نباشید که فقط وقت و پول شما رو هدر میده! اونها کاری رو انجام میدن که قانونشون بهشون میگه و در مقابل اعتراض شما به اینکه خانواده ها دارن از هم جدا میشن فقط اظهار تاسف میکنند. همین! طبق قوانین ایالات متحده به کسی که در موقعیت ویزای خانوادگی قرار میگیره و خصوصا بعد از درخواست I-130 هیچ نوع ویزای دیگری تعلق نمیگیره! تنها جای امیدواری اینه که پروسه ویزای خانوادگی کوتاه ترین زمان رو میبره . برید سراغ کتگوری های F3 و F4 ببینید چند سال باید صبر کنند!! اما همین زمان کوتاه یعنی حداقل دو سال! برای من سه سال طول کشید! اگر فرزند نزدیک یا بالای 21 سال ازدواج نکرده دارید همزمان با همسرتون براش اقدام کنید!
من گرفتن مجوز بازگشت ، یا re-entry permit را توصیه نمیکنم. هرچند که نظرات سایر دوستان متفاوته و محترم! اما اگر همسر شما در آمریکا مشغول به کار باشه و مالیات بپردازه شما در موارد خاصی در اولویت قرار میگیرید. خصوصا در زمان مصاحبه! من رفت و برگشت در زمان های کمتر از 6 ماه رو اگر توانایی مالی اش رو دارید بیشتر توصیه میکنم.
معمولا تعداد زیادی از کسانی که در این وضعیت قرار میگیرند خانم ها هستند که نفر اصلی بودند و به همراه بچه ها باید برن! نگران نباشید ، جامعه آمریکا از خانم هایی که از بچه هاشون مراقبت میکنند حمایت میکنه! در قوانین اونجا بچه متعلق به مادرشه ، نه پدر! سعی کنید خصوصا در اوایل جایی برید که حداقل یک آشنا یا فامیل داشته باشید! به تحمل کردن تنهایی کمک میکنه! و البته تجربه خودم نشون داده که خانم ها تحمل بیشتری از آقایون دارند و خودشونو زودتر وفق میدهند! خیلی روراست بگم اگر من جای همسرم رفته بودم سختی هایی رو که اون تحمل کرد نمیتونستم تحمل کنم!
برای کسانی که اینجا میمونند توصیه میکنم خودتونو مشغول کنید. کار ، درس ، تجارت و خصوصا زبان انگلیسی!!! بگذارید زمان شما رو با خودش ببره! چون جز صبر راه دیگری نیست! همیشه یادتون باشه که همه اینجا دور و بر شما رو میگیرند اما همسرتون اونجا تنهاست!
اما در مورد هزینه ها! همسرتون پاشو اونجا بگذاره یعنی ماهی 2000 تا 2500 دلار! به ازای هر فرزند هم 1000 دلار اضافه کنید! این حداقل هست و سعی کنید بالاتر نره! چون وقتی شما اونجا برید به یکباره هزینه ها زیاد میشه! پس بهتره پس انداز داشته باشید!
از همین ابتدای کار هم به دنبال یک اسپانسر خوب با توانایی بالا باشید ، تمکن مالی اینجای شما بدرد اونجا نمیخوره!

هستی بانو تو تاپیک جامع اخذ گرین کارت خانوادگی همه چیز رو درباره درخواست ویزای خانوادگی توضیح داده ، 4 صفحه بیشتر نیست ، پست های اول تاپیک را هم بخونید . با این حال من در اولین فرصت خلاصه ای رو اینجا میارم .
بجامانده از لاتاری 2011
PD : April2, 2012 --F2A--  Visa Issued: September 9, 2014  خانوادگی
ورود به آمریکا 7 نوامبر 2014
لطفا در پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید!
[/url]سیتیزن از 2020[url=http://www.mohajersara.com/post-549951.html#pid549951]
پاسخ
(2014-09-06 ساعت 14:25)zzarin نوشته:  ببخشید من این سوال ر میپرسم اما سواله ، اگر یک خانمی باردار بشه و توی اداره مهاجرت بگه به همسرم نیاز دارم و از این حرف ها تاثیری داره جان من مسخره نکنید فقط دارم الان راه ها رو محک میزنیم
نه ولی اگر فرزند شما اونجا به دنیا بیاد یک آمریکایی محسوب میشه!
بجامانده از لاتاری 2011
PD : April2, 2012 --F2A--  Visa Issued: September 9, 2014  خانوادگی
ورود به آمریکا 7 نوامبر 2014
لطفا در پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید!
[/url]سیتیزن از 2020[url=http://www.mohajersara.com/post-549951.html#pid549951]
پاسخ
تشکر کنندگان: USA2014 ، پدی ، alvan ، shandiz ، smpf ، manamilad ، ali_gh ، زری وحدتی ، حاجی واشنگتن ، alireza51
سلام دوستان. من احتمالا از بازمانده هایی لاتاری خواهم بود که باید تو این تاپیک ازتون کمک بگیرم. من تاپیک رو مطالعه کردم و سوالی داشتم و اون اینکه خانم من ویزاش رو گرفته و تا یک ماه دیگه میره آمریکا و ما کمتر از 2 ساله که ازدواج کردیم اگه همون موقع بتونه برام اقدام کنه ایا باید فرم 130 را پر کنه یا فرم751؟ لطفا جواب منو بدهید. سپاسگزارم
F2Aبازمانده لاتاری 2014, ارسال مدارک Oct 2014, تاریخ Priority date: 27 Oct 2014 , اپرو: 11March 2015, دریافت کیس نامبرو اینویس نامبر(تلفنی) :2015june10 ، تکمیل فرم 261: 2015july07 , دریافت ایمیل کیس نامبر و اینویس نامبر: 15July2015 , پرداخت 120$: 2015 21July ، دریافت ایمیل پرداخت 325$: 22July 2015 و پرداخت 325$: 26July2015، تکمیل فرم 260: 2015Aug05
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، USA2014 ، shandiz ، alvan ، smpf ، ali_gh ، manamilad ، alireza51
سلام.بدوا باید خانم شما گرين کارت را بگیرند وسپس فرمi130 را پر کنند
پاسخ
تشکر کنندگان: Shahabpk ، alvan ، smpf ، ali_gh ، زری وحدتی ، manamilad ، حاجی واشنگتن ، alireza51
ای داد بیداد چقدر همیشه دلم برای افرادی که توی این تاپیک بود میسوخت ، میگفتم چقدر آدم های قوی و با اراده ای هستن ، که این مسیر پر پیچ و خم رو طی کردند ، من کجا اینجا کجا فکرش رو هم نمیکردیم پیشکسوتان کمک مون کنید
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان