کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بازماندگان لاتاري (F2A)
می توانید پاس سفید بگیرید.بعضی از دوستان این کار رو کردند.اما در هنگام مصاحبه دعوت کننده یعنی همسر باید در آمریکا باشند.در روز مصاحبه 2 بار از من پرسیده شد.در ضمن فرم پر داخت مالیات را از شما می خواهند.سخت ترین قسمت پیدا کردن جونت اسپانسر است که از همین الان به فکرش باشید
.از جاماندگان سابق لاتاری 2013
پاسخ
(2014-09-08 ساعت 11:11)poni نوشته:  
(2014-09-07 ساعت 23:45)Shahabpk نوشته:  دوستان عزیزم من فردا عازم ایروان هستم برای گرفتن ویزا ایشالا! پست های بعدی از ایروان! اگر خدا خواست!

سفر به خیر به امید خدا ویزاتونو بگیرید و برگردید.
من کل صفحات این تاپیک رو خوندم و 2 تا سوال برام پیش اومده که می دونم سوال بقیه هم خواهد بود!
1. اگر اسپانسر (joint sponsor) توی آمریکا نداشته باشیم چند هزار دلار بایستی تو حساب خانومم تو آمریکا باشه که خودش اسپانسرم باشه(بچه نداریم)؟
2. آیا بعد از approval که NVC میده و پست کردن کلیه مدارک در پروسه ی انتظار برای نوبت سفارت لازمه که خانومم تو آمریکا باشه یا میتونه پاس سفید بگیره و برگرده؟ و یا رفت و آمد کنه؟ آیا در مصاحبه ی شما officer چنین چیزی رو مطرح کرد یا سوالی مرتبط با این قضیه پرسید که در روند صدور ویزا نقش داشته باشه؟ با توجه به تجربه ی شما
مرسی
امیر
برای سلف اسپانسر شدن باید 5 برابر خط فقر داشته باشید.فرم مالیاتی همسر از ضروریات است.ترجیحا همسر شاغل باشند

(2014-09-08 ساعت 11:11)poni نوشته:  
(2014-09-07 ساعت 23:45)Shahabpk نوشته:  دوستان عزیزم من فردا عازم ایروان هستم برای گرفتن ویزا ایشالا! پست های بعدی از ایروان! اگر خدا خواست!

سفر به خیر به امید خدا ویزاتونو بگیرید و برگردید.
من کل صفحات این تاپیک رو خوندم و 2 تا سوال برام پیش اومده که می دونم سوال بقیه هم خواهد بود!
1. اگر اسپانسر (joint sponsor) توی آمریکا نداشته باشیم چند هزار دلار بایستی تو حساب خانومم تو آمریکا باشه که خودش اسپانسرم باشه(بچه نداریم)؟
2. آیا بعد از approval که NVC میده و پست کردن کلیه مدارک در پروسه ی انتظار برای نوبت سفارت لازمه که خانومم تو آمریکا باشه یا میتونه پاس سفید بگیره و برگرده؟ و یا رفت و آمد کنه؟ آیا در مصاحبه ی شما officer چنین چیزی رو مطرح کرد یا سوالی مرتبط با این قضیه پرسید که در روند صدور ویزا نقش داشته باشه؟ با توجه به تجربه ی شما
مرسی
امیر
برای سلف اسپانسر شدن باید 5 برابر خط فقر داشته باشید.فرم مالیاتی همسر از ضروریات است.ترجیحا همسر شاغل باشند
پاسخ
(2014-09-07 ساعت 23:35)مارکوپولو نوشته:  سلام
من یکی از جا منده های لاتاری 2014 هستم همسرم کیس اصلی بودند و ویزا گرفتند و به آمریکا رفته اند گرین کارت و سوشیال کارت گرفته است ایا می تواند فرم مربوطه را برای من پر کند؟؟ ایا می تواند پس از پر نمودن فرم به ایران برگردد؟ یا لازم است انجا بماند تا نتیجه بگیرد؟؟ در ضمن من فرزند بالای 21 سال دارم ایا همزمان می توان برای ایشان نیز فرم پر شود؟
لطفا راهنمایی کنید؟؟؟
اینکه همسر شما در آمریکا تشریف دارند عالیه.هر چه سریعتراقدام بکنند.شماf2a و فرزندتانf2b هستید.فرزند شما نباید ازدواج کنند پروسه کار ایشان حدود 2 تا 3 برابر شما خواهد بود
پاسخ
سلام دوستان براي تحويل فرم I-130 حضوري هم ميشه مراجعه كرد يا حتما بايد پست بشه؟
بازمانده از لاتاري ٢٠١٤ ، ارسال فرم i130 ٢ اكتبر، pd ٦ اكتبر٢٠١٤،اپروو ٢ مارچ ٢٠١٥،دريافت كيس نامبر ١ اپريل ، دريافت اينويس نامبر ١٥ ژولاي ، پرداخت ١٢٠ دلار ٢٤ ژولاي ، پرداخت ٣٢٥ دلار ٣ آگوست ، سابميت فرم ds260 ٧ آگوست, ارسال مدارك به ان وي سي ١٢ نوامبر، دريافت مدارك ٢٣ نوامبر توسط ان وي سي
پاسخ
تشکر کنندگان: shandiz ، پدی ، alvan ، Shahabpk ، smpf ، ali_gh ، زری وحدتی ، mehdi didam ، alireza51
(2014-09-08 ساعت 16:34)پدی نوشته:  می توانید پاس سفید بگیرید.بعضی از دوستان این کار رو کردند.اما در هنگام مصاحبه دعوت کننده یعنی همسر باید در آمریکا باشند.در روز مصاحبه 2 بار از من پرسیده شد.در ضمن فرم پر داخت مالیات را از شما می خواهند.سخت ترین قسمت پیدا کردن جونت اسپانسر است که از همین الان به فکرش باشید

با سلام و ممنون از راهنماییهاتون
من دو تا سوال برام پیش اومده:
1) اگر همسر من بعد از گرفتن گرین کارت با پاس سفید به ایران برگردند فرم مالیاتی رو چطور می تونیم داشته باشیم؟ چون اونجا نمی مونند که کاری یا درامدی داشته باشن و مالیات بپردازند؟
2) جوینت اسپانسر رو در چه مرحله ای باید داشته باشیم و مدارکش رو آماده کنیم؟ (همراه فرم 130 I یا موقع مصاحبه و یا ...)؟
باز ممنون از راهنماییتون
Case Number: 2014AS6xxx/Kuala lumpur/2persons: 1 Visa,1 AP/Interview: May
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، shandiz ، alvan ، smpf ، ali_gh ، زری وحدتی ، alireza51
پدی جان سلام
عرض ادب و ارادت ، آپ ماپ خبری نیست؟
مهاجر خانوادگی (F3) ساکن لانگ ایلند نیویورک و به زودی دالاس ، تقاضای اولیه سپتامبر 2002 - صدور ویزا نوامبر 2014
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، shandiz ، Shahabpk ، alvan ، smpf ، ali_gh ، alireza51
(2014-09-08 ساعت 20:45)amjad نوشته:  پدی جان سلام
عرض ادب و ارادت ، آپ ماپ خبری نیست؟
سلام.امجد جان مثل اینکه ما رو کلا فراموش کردندSad
پاسخ
تشکر کنندگان: shandiz ، Shahabpk ، alvan ، amjad ، smpf ، ali_gh ، alireza51
سلام گرم از هوای گرم ایروان!
برعکس اونکه انتظارشو داشتم هوای اینجا خیلی گرمه!
بعضی دوستان در مورد گرفتن پاس سفید سوال میکنند . من همیشه مخالفت خودمو با گرفتن پاس سفید اعلام کردم و سر حرفم هم هستم .
منعی برای گرفتن پاس سفید نیست . مجوز بازگشت یا re-entry permit یا همون که شما بهش میگید پاس سفید فقط برای یکبار برای مدت دو سال صادر میشه. از دیدگاه قوانین امریکا این برای کسی هست که به دلیل خاصی ، مثلا شاغل بودن در یک شرکت بین المللی یا مرا3بت از پدر مادر یا هرچی ... مجبوره بیرون از امریکا زندگی کنه! توجه کنید ، مجبوره!
چیزی که وکلا (خصوصا ایرانی ها شون!) به شما نمیگن اینه که وقتی شما درخواست پاس سفید میدید انگار انگشتتون رو گذاشتید رو دکمه ی پاز!! همه چی متوقف میشه . پروسه های مالیاتی ، سابقه ی اقامت ، کار ، سیتیزن شیپ ... از همه بدتر! پروسه ی درخواست گرین کارت شما برای همسر! شما درخواست رو دادید! رسید هم به شما داده اند! حتی تا nvc هم رفته! ولی متوقف شده! چرا؟! چون منتظرند همسر گرامی مدارک مالیاتی یا اقامتی در امریکا رو براشون بفرسته! کو؟! مگه داری؟! مدت زمانی که داری از مجوز بازگشتت (پاس سفید) استفاده میکنی در پروسه سیتیزن شیپ شما هم در نظر گرفته نمیشه! ولی اگر فقط بصورت عادی 2 ماه هم بری و بیای قضیه فرق میکنه! البته اگر 6 ماه در پرداخت مالیات های شما هم تاخیر بیافته غایب مالیاتی محسوب میشید و این 6 ماه در پروسه ی سیتیزن شیپ شما محسوب نمیشه!
بعضی وکلا میگن ما بلدیم و حلش میکنیم . ولی دری وری میگن! چون دست آخر سفارت از شما مدارک domicile میخواد ، یعنی باید ثابت کنی همسرت در امریکا شاغله و اقامت داره! و تنها مدرک معتبر در مورد شاغل بودن هم برگه ی اظهار نامه ی مالیاتی 1040 و w2 هست! و تا در جایی مشغول به کار نباشی هم امکان دریافتش نیست! اگه تقلب هم بکنی که! ... بقیشو خودتون میدونید!
یکی از دوستان در پیام خصوصی سوالی پرسیده بود که اینجا جواب میدم . پروسه من تا nvc یک روال عادی رو طی کرد ، ولی در nvc با وجودی که مدارک ناقص بود بهم خیلی زود وقت مصاحبه دادن . همش یک ماه طول کشید . مصاحبه ی بسیار کوتاهی ، در حد 10 دقیقه داشتم . از پر کردن فرم 9 ، 11 سوالی و cv و غیره هم خبری نبود! اصلا ازم نپرسیدن چه کاره ای؟! کلیرنس هم همونطور که میبینید کلا 3 ماه طول کشید و شامل محدودیت تعداد ویزای ماهانه در ویزا بولتن هم نمیشدم!
تنها مدرکی که ازم خواستن فرم امضا شده ی جوینت اسپانسرم و آخرین برگه ی مالیاتی همسرم بود! کل ماجرا تو قسمت سفرنامه ها هست میتونید خودتون بخونید. مشابه تجربه منو آقای پدی هم داشتن! ایشان هم همین روزا به امید خدا کلیر میشن و با هم جشن میگیریم!
بجامانده از لاتاری 2011
PD : April2, 2012 --F2A--  Visa Issued: September 9, 2014  خانوادگی
ورود به آمریکا 7 نوامبر 2014
لطفا در پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید!
[/url]سیتیزن از 2020[url=http://www.mohajersara.com/post-549951.html#pid549951]
پاسخ
سلام دوستان حرف c كه توي بعضي از ماههاي بولتن ويزا روبروي كتگوريf2a اومده يعني تمام كيسايي كه درخواست دادن كارنت شدن؟
بازمانده از لاتاري ٢٠١٤ ، ارسال فرم i130 ٢ اكتبر، pd ٦ اكتبر٢٠١٤،اپروو ٢ مارچ ٢٠١٥،دريافت كيس نامبر ١ اپريل ، دريافت اينويس نامبر ١٥ ژولاي ، پرداخت ١٢٠ دلار ٢٤ ژولاي ، پرداخت ٣٢٥ دلار ٣ آگوست ، سابميت فرم ds260 ٧ آگوست, ارسال مدارك به ان وي سي ١٢ نوامبر، دريافت مدارك ٢٣ نوامبر توسط ان وي سي
پاسخ
تشکر کنندگان: Shahabpk ، shandiz ، smpf ، ali_gh ، زری وحدتی ، alireza51
سلام شهاب جان تبريك به خاطر گرفتن ويزا ، يه سوال دليل اينكه ٣ بار مصاحبه شدين چي بود؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Shahabpk ، shandiz ، majid_eng ، smpf ، ali_gh ، alireza51
(2014-09-09 ساعت 01:11)reza16 نوشته:  سلام دوستان حرف c كه توي بعضي از ماههاي بولتن ويزا روبروي كتگوريf2a اومده يعني تمام كيسايي كه درخواست دادن كارنت شدن؟
بله معنیش کارنت شدن هست . البته معمولا بعدش عقب گرد میکنه! از دیدگاه مثبت ، معنیش اینه که به پرونده های خانوادگی خوب رسیدگی میکنند!
(2014-09-09 ساعت 01:27)reza16 نوشته:  سلام شهاب جان تبريك به خاطر گرفتن ويزا ، يه سوال دليل اينكه ٣ بار مصاحبه شدين چي بود؟
فکر کن! یکبار لاتاری 2011 ، یکبار توریستی قبل از درخواست خانمم ، یکبار دیگه توریستی به درخواست اون سناتوره! ماه می امسال هم که دفعه آخری بود! Smile واقعا دلیلش چی میتونست باشه!؟ فکر کنم میخوان تو سفارت به عنوان مشاور استخدامم کنن! Big Grin
بجامانده از لاتاری 2011
PD : April2, 2012 --F2A--  Visa Issued: September 9, 2014  خانوادگی
ورود به آمریکا 7 نوامبر 2014
لطفا در پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید!
[/url]سیتیزن از 2020[url=http://www.mohajersara.com/post-549951.html#pid549951]
پاسخ
(2014-09-03 ساعت 12:32)Nooshinsalamat نوشته:  
(2014-08-24 ساعت 12:15)Shahabpk نوشته:  
(2014-08-24 ساعت 06:55)dr_miliman نوشته:  من همسرم برنده و ویزاشو هم گرفته و من تو ا پی هستم.در صورت عدم صدور ویزای من. ایا با رفتن همسرم به آمریکا چند سال زمان لازمه تا بنده بتونم ملحق شم؟
شنیدم برای لاتاری فرق داره چون ویزای عادی همسر یک دارنده گرین کارت مثل اینکه 5 سال میخاد یعنی تا سیتیزن شدن دارنده.

if there is a will,there is a way
سلام
دوست عزیز ایشالا که تا 30م نشده کلیر میشی و ویزا رو میگیری ولی همسرتون به محض اینکه وارد خاک آم ریکا بشه و شماره گرین کارت و سوشیالشو بگیره میتونه برای شما درخواست I-130 بده . برای اینکه ببینی چقدر طول میکشه ویزا بولتن کتگوری F2A رو ببین .
تاپیک رو هم بخونین ، خوبه!
If there is a hope , there is a way!

سلام آقاي شهاب
ميشه شما لطف كنيد و بگيد اين پروسه تقريبا چقدر زمان مي بره؟ و اين كه ميشه بعد از اقدام براي همسرم من با گرفتن پاس سفيد برگردم ايران و وقتي كار ايشون درست شد با هم بريم؟
لطفا بگید چقدر باید از همسرنون دور بمونیم حداقل.مهم نیست پروسه کمی طولانی تر بشه ققط بگید اگرفرض کنیم همسر برگرده ایران چه مدت مجبوره دور باشه تا برگرده و پروسه ادامه پیدا کنه تا مصاحبه.؟
2. در صورت طولانی شدن به نظرتون اگر من برای ورود دانشجویی اقدام کنم بهم ویزا میدن؟

پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، manamilad ، smpf ، shandiz ، ali_gh ، alireza51
(2014-09-03 ساعت 14:07)Shahabpk نوشته:  
(2014-08-24 ساعت 06:55)dr_miliman نوشته:  
سلام...

سلام آقاي شهاب
ميشه شما لطف كنيد و بگيد اين پروسه تقريبا چقدر زمان مي بره؟ و اين كه ميشه بعد از اقدام براي همسرم من با گرفتن پاس سفيد برگردم ايران و وقتي كار ايشون درست شد با هم بريم؟

خب تقریبا 3 سال طول میکشه اگه با استاتوس من نگاه کنی! ولی اگه ایشالا دکتر پدی همین روزا کلیر بشه ، یک رکورد شکنی تاریخی اتفاق میافته و این پروسه رو بین یک سال و نیم تا دو سال کاهش میده!
پاس سفید یا re-entry permit رو میتونی فقط برای یک بار بگیری و دو سال برگردی ایران . هرچند که من اصلا توصیه نمیکنم. چون بعدا زمانی که پرونده میره به nvc از شما فرم های مالیاتی میخوان ، اگر نداشته باشید زمان رسیدگی به پروندتون را طولانی تر میکنه! خصوصا در زمان مصاحبه جزو مدارک اساسی محسوب میشه!
بعد از چه مدت میتونه با پاس سفید بیاد ایران ؟ اگر بخاد مثلا 6 ماه بیاد هم باید سفید بگیره..؟ میشه بیاد ایران و تو اون مدت زمان مصاحبه همسر برسه ؟و در واقع فقط 6 ماه از هم دور مونده باشن اینطوری؟

سلام...

سلام آقاي شهاب

خب تقریبا 3 سال طول میکشه اگه با استاتوس من نگاه کنی! ولی اگه ایشالا دکتر پدی همین روزا کلیر بشه ، یک رکورد شکنی تاریخی اتفاق میافته و این پروسه رو بین یک سال و نیم تا دو سال کاهش میده!
پاس سفید یا re-entry permit رو میتونی فقط برای یک بار بگیری و دو سال برگردی ایران . هرچند که من اصلا توصیه نمیکنم. چون بعدا زمانی که پرونده میره به nvc از شما فرم های مالیاتی میخوان ، اگر نداشته باشید زمان رسیدگی به پروندتون را طولانی تر میکنه! خصوصا در زمان مصاحبه جزو مدارک اساسی محسوب میشه!
بعد از چه مدت میتونه با پاس سفید بیاد ایران ؟ اگر بخاد مثلا 6 ماه بیاد هم باید سفید بگیره..؟ میشه بیاد ایران و تو اون مدت زمان مصاحبه همسر برسه ؟و در واقع فقط 6 ماه از هم دور مونده باشن اینطوری؟

سلام...

سلام آقاي شهاب

پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، manamilad ، smpf ، shandiz ، ali_gh ، alireza51
دوستان من تو پیام خصوصی سوال زیر رو از شهاب عزیز پرسیدم و طبق تمایل خود ایشون سوالم و جواب ایشون رو اینجا میذارم تا به دوستانی که این سوال براشون پیش اومده کمک بشه

سوال: شهاب عزیز از اینکه اینهمه وقت میگذارید و به بچه ها کمک میکنید ازتون ممنونم و گرفتن ویزاتون رو تبریک میگم. من تو امضاتون دیدم که از لاتاری 2011 جا موندید و الان تازه ویزاتون آماده شده، میخواستم بدونم تو این مدت خانوادتون در آمریکا ساکن بودند یا به ایران برگشتند و اینکه موندن در اونجا میتونه کمک به تسریع در انجام مراحل بکنه یا نه؟ صمیمانه از لطف و همراهیتون سپاسگذارم
جواب ایشون:
خیلی ممنونم
کاش که این سوال رو تو تاپیک میپرسیدی. بله آمریکا بودند و فقط یکبار به مدت یک ماه همین تابستان به ایران اومدند.
تاثیر که زیاد داشت ، تحملش سخت بود. پروسه کاری من روال عادی رو طی کرد ولی مصاحبه خیلی کوتاهی داشتم ، فرم 9 سوالی و 11 سوالی و cv نداشتم ، اصلا ازم نپرسید چه کاره ای!! کلیرنسم درست 3 ماه طول کشید و شامل محدودیت تعداد ویزا های ماهانه هم نمیشم!
ببین از بچه های 2013 پدی تنها کسی هست که خانوادش در آمریکا ساکن شدند و تنها کسی هم هست که خیلی زود ، تقریبا همزمان با من ، مصاحبه رفت.
you never khnow how strong you are
until being strong
is the only choice you have
CN:2014as76xx - تعداد اعضای کیس 2 نفر- کنسولگری: آنکارا - خودم ویزای یه ضرب - همسرم: بازمانده از لاتاری2014 Sad
پاسخ
اقا شهاب عزيز
اگر ويزا رو تو پاستون چسبوند يك هورااااااااااااااااا داريد و تبريك ميگم
لطفا تو امضاتون درج كنيد اين كلمه ايشود را كه دل تو دل من نيست
و چند تا هوراااا ديگه هم بكشيم و تبريك فوق العاده تري را بگيم
٠- بازمانده 2013AS6### آنکارا.
١- ارسال أي ١٣٠ :١٠/١٨/ ٢٠١٣ , PD: ١٠/٢١،  اپروو:١١/٢٠، كيس نامبر:٢٠١٣/١٢/٢٠-YRV20138#
٢- يكسال و دو ماه سكوت مطلق و زجر آور و رتروگرس كردن بولتن، Sad
٣- واريز ١٢٠ دلار: ٢٠١٥/٠٢ ، ٣٢٥$ :مارس،  كارنت :٢٠١٥/٠٦
٤- مصاحبه:هفته اول جولاي
٥- فرآيند اداري:در هفته اول چهار بار آپديت، هفته دوم سه بار، ٣ آگوست ٢٠١٥  و  تقريبا يكسال بعد ٢١و ٢٧و ٢٨ ژوئن ٢٠١٦
٦- كليرنس: بعد ٣٦٤ روز در ٢٩ ژوئن or شد و كليير
٧- آزمايش مجدد ٦ جولاي، تحويل مدارك  مالياتي و پزشكي به پست ٧ جولاي، انگشت نگاري و تكميل مجدد فرم ٢٦٠ در ١١ جولاي ٢٠١٦
٨- صدور ويزا  12 جولاي ٢٠١٦، تحويل پاس و بسته مهاجرتي ١٣ جولاي ٢٠١٦ پس از سه سال
٩- ورود ٢٦
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان