کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بازماندگان لاتاري (F2A)
دوستان عزیز و بازماندگان 2014:

شما این روزها همان حال و هوایی را دارید که من و بسیاری از دوستان روز 20 سپتامبر سال پیش تجربه کردیم. باید بدانید اگر تصمیم گرفته اید از راه ویزای خانوادگی اقدام کنید راه سخت و دشواری در پیش دارید. این به معنای ناامید بودن نیست. سخت ترین شرایط را برای خودتان متصور شوید تا در میانه راه کم نیاورید. این پذیرش سختی فقط مربوط به جامانده یا صاحب گرین کارد نیست. شامل همه اعضای خانواده است. اگر بچه ای هم داشته باشید باز هم بر سختی اش می افزاید. از لحاظ روانی همگی آماده شوید. به عنوان مثال خود بنده که همسر و دخترم 6 روز بعد از دست خالی برگشتن ام از ایروان به آمریکا رفتند و مدت بسیار کوتاهی بعد از رسیدن برای ویزای F2a من اقدام کردند. اوایل ماه نوامبر 2013. به عبارتی بیش از ده ماه پیش. من تا به امروز حتی در یو-اس سیس اپروو هم نشده ام! در حالیکه افرادی 5 ماه بعد از من اقدام کردند و خیلی زود اپروو شدند! خانواده ام تا به حال برنگشته اند. همه چیزمان هم ظاهراً مبتنی بر قوانین است. همسرم شاغل است ، مالیات می پردازد و هر چیزی که برای یک کیس استاندارد لازم است را داریم. پس ملاحظه می کنید که هیچ قاعده مشخصی وجود ندارد اما بهتر است به توصیه های دوستان باتجربه تر توجه کنید و از هر چیزی که ممکن است تاثیری منفی بر کیس تان بگذارد بپرهیزید. در پایان تعبیری را که پارسال برای بازماندگان به کار بردم و بسیاری از آنها را آرام کرد برای شما هم تکرار می کنم. خواهشمندم عمیقاً و با دقت بخوانید:
فرض کنید شما نه لاتاری برنده شده اید و نه اتفاق خاصی در زندگی تان رخ داده است. همان زندگی همیشگی و شاید یکنواخت را دارید. در خانه به همراه اعضای خانواده نشسته اید که زنگ خانه به صدا در می آید. می بینید یک نفر (بالفرض از وزارت خارجه آمریکا) وارد خانه میشود و بعد از معرفی خودش میگوید: شما از طرف ما انتخاب شده اید که به سرزمین فرصت ها مهاجرت کنید اما با یک شرط! در این حالت احتمالا آن شخص از شما خواهش خواهد کرد کمتر شادی کنید و اجازه بدهید حرف اش را بزند!! سپس گرین کاردهایی را به نام همسر و فرزندان تان از جیب خارج می کند و محترمانه تقدیم شان می کند و می گوید شما 2 سال دیگر گرین کاردتان را دریافت خواهید کرد به شرط آنکه همسر و فرزندان تان به زودی ساکن آمریکا شوند. شک نکنید بعد از رفتن آن فرد و زمانی که مطمئن شده اید اینها خواب نبوده است خودتان را خوشبخت ترین فرد تصور خواهید کرد. باور ندارید؟ همین الآن به دهها خانواده اطراف تان که آرزوی مهاجرت دارند زنگ بزنید و بگویید اگر با چنین پیشنهادی روبرو شوند چه واکنشی خواهند داشت. بی شک واکنش هایشان شما را غافلگیر خواهد کرد. مثل چند نفری که در ماههای گذشته به من گفته اند حاضرند چند میلیارد تومان بپردازند تا وضعیت مرا داشته باشند!
گذشته ای وجود ندارد از امروز با این خبر خوش آینده را بسازید
Rolleyes
2013AS81xx/Yerevan/3Person/Int:W1 June/Visa:Soon
جامانده از ویزا در آخر سپتامبـــــر
شبــه سفـــرنامه

زندگـــی را با بازیهای عجیب اش بپذیر Cool
F2a:5th November 2013  .....اپروو شده بعد از 18 ماه Tongue
نامه کامپلیت: 11 آگوست 2015
نامه مصاحبه: 2 فوریه 2016
وقت مصاحبه: اواخر مارچ 2016 آنکارا
پاسخ
دوستان منتظر.یک ماه دیگر رفتیم جلو.این نوید اينه که موتور پیشروی روشن شد.
.از جاماندگان سابق لاتاری 2013
پاسخ
آقا شهاب دلمون آب شد.رو کنید اون ویزا خوشگله رو.واقعا نوش جان.بوالله به هیچ کس به اندازه شما گوارا نیست
پاسخ
تشکر کنندگان: shandiz ، alvan ، Shahabpk ، Nooshinsalamat ، SHABAH51 ، ali_gh ، amjad ، smpf ، حاجی واشنگتن ، alireza51
خب ، اینم از ویزای ما!
البته نوشته ایشود ولی هنوز بهم زنگ نزدن برم بگیرم . ایشالا فردا!

پیک اول به سلامتی خانمم که تمام ابن مدت فداکاری کرد و سختی ها رو تحمل کرد و امروز فقط از پای تلفن برای همدیگه هورا کشیدیم!
پیک دوم به سلامتی آقای پدی که هر چه زودتر ویزای دوم تاپیک رو بگیره.
پیک سوم به سلامتی همه ی باز مانده های 2013 که تو این مدت همراهم بودن و نگذاشتن احساس تنهایی کنم.
پیک چهارم هم به سلامتی بچه های 2014 که تازه دارن وارد راه میشن! ... اوه اوه! زیاد شد! همین بسه!Big Grin

بجه ها از اینکه زحمت میکشید جواب سوالاتی رو که دوستان مستقیما از من میپرسند رو میدید تشکر میکنم!
بجامانده از لاتاری 2011
PD : April2, 2012 --F2A--  Visa Issued: September 9, 2014  خانوادگی
ورود به آمریکا 7 نوامبر 2014
لطفا در پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید!
[/url]سیتیزن از 2020[url=http://www.mohajersara.com/post-549951.html#pid549951]
پاسخ
هوووووووووررررررااااااااا
آقا شهاب مبارکه.از صمیم قلب خوشحال شدم
تبریک.تبریک.تبریک
پاسخ
(2014-09-09 ساعت 22:23)Shahabpk نوشته:  خب ، اینم از ویزای ما!

پیک اول به سلامتی خانمم که تمام ابن مدت فداکاری کرد و سختی ها رو تحمل کرد و امروز فقط از پای تلفن برای همدیگه هورا کشیدیم!
پیک سوم به سلامتی همه ی باز مانده های 2013 که تو این مدت همراهم بودن و نگذاشتن احساس تنهایی کنم.
پیک چهارم هم به سلامتی بچه های 2014 که تازه دارن وارد راه میشن! ... اوه اوه! زیاد شد! همین بسه!Big Grin

بجه ها از اینکه زحمت میکشید جواب سوالاتی رو که دوستان مستقیما از من میپرسند رو میدید تشکر میکنم!

واقعا از صمیم قلب براتون خوشحالم. خیلی خیلی...امیدوارم بقیه دوستان منتظر هم هر چه زودتر به خانواده های گلشون بپیوندن.....
پاسخ
تشکر کنندگان: shandiz ، Shahabpk ، SHABAH51 ، پدی ، alvan ، ali_gh ، pari pari ، smpf ، mehdi didam ، reasonable ، alireza51
(2014-09-09 ساعت 18:19)SHABAH51 نوشته:  دوستان عزیز و بازماندگان 2014:

شما این روزها همان حال و هوایی را دارید که من و بسیاری از دوستان روز 20 سپتامبر سال پیش تجربه کردیم. باید بدانید اگر تصمیم گرفته اید از راه ویزای خانوادگی اقدام کنید راه سخت و دشواری در پیش دارید. این به معنای ناامید بودن نیست. سخت ترین شرایط را برای خودتان متصور شوید تا در میانه راه کم نیاورید. این پذیرش سختی فقط مربوط به جامانده یا صاحب گرین کارد نیست. شامل همه اعضای خانواده است. اگر بچه ای هم داشته باشید باز هم بر سختی اش می افزاید. از لحاظ روانی همگی آماده شوید. به عنوان مثال خود بنده که همسر و دخترم 6 روز بعد از دست خالی برگشتن ام از ایروان به آمریکا رفتند و مدت بسیار کوتاهی بعد از رسیدن برای ویزای F2a من اقدام کردند. اوایل ماه نوامبر 2013. به عبارتی بیش از ده ماه پیش. من تا به امروز حتی در یو-اس سیس اپروو هم نشده ام! در حالیکه افرادی 5 ماه بعد از من اقدام کردند و خیلی زود اپروو شدند! خانواده ام تا به حال برنگشته اند. همه چیزمان هم ظاهراً مبتنی بر قوانین است. همسرم شاغل است ، مالیات می پردازد و هر چیزی که برای یک کیس استاندارد لازم است را داریم. پس ملاحظه می کنید که هیچ قاعده مشخصی وجود ندارد اما بهتر است به توصیه های دوستان باتجربه تر توجه کنید و از هر چیزی که ممکن است تاثیری منفی بر کیس تان بگذارد بپرهیزید. در پایان تعبیری را که پارسال برای بازماندگان به کار بردم و بسیاری از آنها را آرام کرد برای شما هم تکرار می کنم. خواهشمندم عمیقاً و با دقت بخوانید:
فرض کنید شما نه لاتاری برنده شده اید و نه اتفاق خاصی در زندگی تان رخ داده است. همان زندگی همیشگی و شاید یکنواخت را دارید. در خانه به همراه اعضای خانواده نشسته اید که زنگ خانه به صدا در می آید. می بینید یک نفر (بالفرض از وزارت خارجه آمریکا) وارد خانه میشود و بعد از معرفی خودش میگوید: شما از طرف ما انتخاب شده اید که به سرزمین فرصت ها مهاجرت کنید اما با یک شرط! در این حالت احتمالا آن شخص از شما خواهش خواهد کرد کمتر شادی کنید و اجازه بدهید حرف اش را بزند!! سپس گرین کاردهایی را به نام همسر و فرزندان تان از جیب خارج می کند و محترمانه تقدیم شان می کند و می گوید شما 2 سال دیگر گرین کاردتان را دریافت خواهید کرد به شرط آنکه همسر و فرزندان تان به زودی ساکن آمریکا شوند. شک نکنید بعد از رفتن آن فرد و زمانی که مطمئن شده اید اینها خواب نبوده است خودتان را خوشبخت ترین فرد تصور خواهید کرد. باور ندارید؟ همین الآن به دهها خانواده اطراف تان که آرزوی مهاجرت دارند زنگ بزنید و بگویید اگر با چنین پیشنهادی روبرو شوند چه واکنشی خواهند داشت. بی شک واکنش هایشان شما را غافلگیر خواهد کرد. مثل چند نفری که در ماههای گذشته به من گفته اند حاضرند چند میلیارد تومان بپردازند تا وضعیت مرا داشته باشند!
گذشته ای وجود ندارد از امروز با این خبر خوش آینده را بسازید
Rolleyes

پس چرا تا حالا نگفته بودی؟!
اگه شما تا حالا اپروو نشدی حتما پرونده یکجایی کم و کسر داشته . این اتفاق برای منم افتاده بود. اوایل همین تاپیک نوشتم! متاسفانه تو uscis مثل nvc به پرونده ها دقت نمیکنند . دیگه تقریبا داشتم کارنت میشدم ، اما از اپروو خبری نبود. خانمم تماس گرفت اول جوابی ندادن ، الکی گفتن هروقت به پروندتون رسیدگی شد خبر میکنیم . خودمون نشستیم دوباره هرچی که فرستاده بودیم رو بررسی کردیم . متوجه شدیم یکی از مدارک رو کم فرستادیم . خانمم یک پکیج جمع کرد همه مدارکو دوباره از اول فرستاد. بعدشم زنگ زد کلی باهاشون دعوا کرد که من اینجا تک تنها با یک بچه موندم اینهمه مالیات دارم میدم ، شما ها هنوز به پروندم رسیدگی نمیکنین ، چرا ؟ .... یک هفته بعد اپروو شدم!
زنگ بزن آقا ، زنگ بزن دعوا کن ، نترس ، با من! یکی از دوستانمون تو همین تاپیک سوال کرد ، وکیلش بهش گفته بود زنگ نزن، دقیقا همین جوابو دادم ! بگرد پیداش میکنی! بعضی شعبه های این usvis خیلی تنبلن ، تا باهاشون دعوا نکنی کارتو راه نمیندازن.
به خانمت بگو اگه انگلیسیش خوب نیست از یک دوستی کسی که انگلیسی خوب صحبت میکنه بخواد که زنگ بزنه جای خانمت صحبت کنه! فقط نگه که من نیستم .
پس چرا تا حالا نگفته بودی!؟ مگه ما مردیم؟!
خداییش با تکه دوم حرفات خیلی موافقم! دقیقا همینطوره!
بجامانده از لاتاری 2011
پاسخ

اگه شما تا حالا اپروو نشدی حتما پرونده یکجایی کم و کسر داشته . این اتفاق برای منم افتاده بود. اوایل همین تاپیک نوشتم! متاسفانه تو uscis مثل nvc به پرونده ها دقت نمیکنند . دیگه تقریبا داشتم کارنت میشدم ، اما از اپروو خبری نبود. خانمم تماس گرفت اول جوابی ندادن ، الکی گفتن هروقت به پروندتون رسیدگی شد خبر میکنیم . خودمون نشستیم دوباره هرچی که فرستاده بودیم رو بررسی کردیم . متوجه شدیم یکی از مدارک رو کم فرستادیم . خانمم یک پکیج جمع کرد همه مدارکو دوباره از اول فرستاد. بعدشم زنگ زد کلی باهاشون دعوا کرد که من اینجا تک تنها با یک بچه موندم اینهمه مالیات دارم میدم ، شما ها هنوز به پروندم رسیدگی نمیکنین ، چرا ؟ .... یک هفته بعد اپروو شدم!
زنگ بزن آقا ، زنگ بزن دعوا کن ، نترس ، با من! یکی از دوستانمون تو همین تاپیک سوال کرد ، وکیلش بهش گفته بود زنگ نزن، دقیقا همین جوابو دادم ! بگرد پیداش میکنی! بعضی شعبه های این usvis خیلی تنبلن ، تا باهاشون دعوا نکنی کارتو راه نمیندازن.
به خانمت بگو اگه انگلیسیش خوب نیست از یک دوستی کسی که انگلیسی خوب صحبت میکنه بخواد که زنگ بزنه جای خانمت صحبت کنه! فقط نگه که من نیستم .
خداییش با تکه دوم حرفات خیلی موافقم!
[/quote]
شهاب جان اول که خیلی خیلی مبارکه ویزا Smile امیدوارم هر چه زودتر به خانواده ملحق بشی Wink هورااااااااااااا
دوم اینکه من بارها اینجا نوشتم که چندصد روز شد و من اپروو نشدم. اما در مورد پی گیری باید بگم هرکاری که بگید کردیم. از تلفن عادی تا داد و بیداد و بعد هم پی گیری از طریق سناتور ! حتی یک بار یکی به همسرم زنگ زده بود و بعد از کلی عذرخواهی گفته بود حداکثر تا یک ماه دیگه اپروو میشن که البته امروز سه ماه گذشته و خبری نشده! دیگه عاجز شدیم. البته اینکه یک بار دیگه مدارک رو بفرستیم پیشنهاد خوبیه. ممنون از تو. ببینیم چی میشه
Rolleyes
2013AS81xx/Yerevan/3Person/Int:W1 June/Visa:Soon
جامانده از ویزا در آخر سپتامبـــــر
شبــه سفـــرنامه

زندگـــی را با بازیهای عجیب اش بپذیر Cool
F2a:5th November 2013  .....اپروو شده بعد از 18 ماه Tongue
نامه کامپلیت: 11 آگوست 2015
نامه مصاحبه: 2 فوریه 2016
وقت مصاحبه: اواخر مارچ 2016 آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: shandiz ، alvan ، پدی ، manamilad ، ali_gh ، Shahabpk ، smpf ، azem2014 ، زری وحدتی ، mehdi didam ، alireza51
قابل توجه همه دوستانی که خیلی به سیس نگاه میکنند!
تا لحظه آخر ادمین پروسسینگ بودم تو سیس! یکدفعه شد ایشود! ساعت 7 شب!
انقدر به این سیس نگاه نکنین! لیست سفارتو ببینین! امجد خان!!!
پدی خان کوتاه بیا ی ایمیل بهشون بزن ببین چی میگن . شاید یادشون رفته شمارتو تو لیست بنویسن!
بجامانده از لاتاری 2011
پاسخ
(2014-09-10 ساعت 00:14)SHABAH51 نوشته:  
(2014-09-10 ساعت 00:03)Shahabpk نوشته:  

شهاب جان اول که خیلی خیلی مبارکه ویزا Smile امیدوارم هر چه زودتر به خانواده ملحق بشی Wink هورااااااااااااا
دوم اینکه من بارها اینجا نوشتم که چندصد روز شد و من اپروو نشدم. اما در مورد پی گیری باید بگم هرکاری که بگید کردیم. از تلفن عادی تا داد و بیداد و بعد هم پی گیری از طریق سناتور ! حتی یک بار یکی به همسرم زنگ زده بود و بعد از کلی عذرخواهی گفته بود حداکثر تا یک ماه دیگه اپروو میشن که البته امروز سه ماه گذشته و خبری نشده! دیگه عاجز شدیم. البته اینکه یک بار دیگه مدارک رو بفرستیم پیشنهاد خوبیه. ممنون از تو. ببینیم چی میشه
Rolleyes
[/quote]

دوست عزیز uscis خیلی بی درو پیکره تجربه خودمو میگم اقا ما بعد از 6 ماه فهمیدیم که تاریخ ازداجو و تولدو اشتباه نوشتیم تماس گرفتیم گفتن 130 دوباره بفرست 2 هفته بعدش پروندمون رفت نبراسکا 3 ماه بعدش اپروو شدیم یعنی تو اون 6 ماه اول اصلا نگاه به پرونده ما نشده بود .
:cr1 :ارسال مدارک:18mar2013رسید مدارک:24 mar - اپروو:17 jan- کیس نامبر 18 mar ابوظبی-- AP 20 AUG کلیر 13 نوامبر 2014 Smile دریافت ویزا 10 دسامبر - ورود به امریکا 12 دسامبر2014:Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: SHABAH51 ، Shahabpk ، alvan ، ali_gh ، smpf ، parsush ، manamilad ، زری وحدتی ، mehdi didam ، alireza51

دمت گرم كه حتي أين آخر كار هم يادي از ما ٢٠١٤ ها كردي ، كاكو مراقب باشBig Grin
سال ٢٠١٤ تو آسيا ١٣٢خانواده از هم جدا شدن، ١١٧تاش ايراني هستن، يكيشم ما!
پاسخ
تشکر کنندگان: shandiz ، Shahabpk ، alvan ، ali_gh ، smpf ، mehdi didam ، حاجی واشنگتن ، alireza51
(2014-09-10 ساعت 00:42)shandiz نوشته:  
(2014-09-10 ساعت 00:14)SHABAH51 نوشته:  
(2014-09-10 ساعت 00:03)Shahabpk نوشته:  

Rolleyes

دوست عزیز uscis خیلی بی درو پیکره تجربه خودمو میگم اقا ما بعد از 6 ماه فهمیدیم که تاریخ ازداجو و تولدو اشتباه نوشتیم تماس گرفتیم گفتن 130 دوباره بفرست 2 هفته بعدش پروندمون رفت نبراسکا 3 ماه بعدش اپروو شدیم یعنی تو اون 6 ماه اول اصلا نگاه به پرونده ما نشده بود .
[/quote]

دقیقا! خانم منم همه چی رو از اول فرستاد! حتی فرم رو از اول پر کردیم! البته کپی همون چک اولی که فرستاده بود ضمیمه کرد!
بجامانده از لاتاری 2011
پاسخ

خیلی خیلی خوشحال شدم وهمینطور مبارکتون باشه بالاخره این انتظار لعنتی به سر اومد و از الان شمارش معکوس شروع شد واسه پرواز به اینجا واسه ملحق شدن به خانواده .واقعا خوشحال شدم از طرف منم به خانواده تبریک بگید
ارسال فرم I-130 در 10 فوریه-25 فوریه دریافت فرم I-797c-اپروو در 7 اپریل، دریافت کیس نامبر 20 می_ پرداخت 120$ وفرم261 اپریل 2015- پرداخت 320$ می 15- فرستادن کلیه مدارک و اسپانسر اواخرمی15- ناقصی مدارک اسپانسر جون 15 - فرستادن دوباره مدرک و فرم 260 سپتامبر 15
ایمیل دریافت مدارک از ان وی سی 16 اگست
تاریخ مصاحبه هفته سوم ژانویه 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: shandiz ، SHABAH51 ، Shahabpk ، ali_gh ، پدی ، smpf ، manamilad ، mehdi didam ، alireza51
اقا شهاب خیلی تبریک میگم شما به عنوانه یک پیشکسوت باید یه صور حسابی بدید هم اینجا هم تو us شوخی میکنم
(موفق باشید هر جا که هستی در کنار خونوادتون و خنده رو لبهاتون)
:cr1 :ارسال مدارک:18mar2013رسید مدارک:24 mar - اپروو:17 jan- کیس نامبر 18 mar ابوظبی-- AP 20 AUG کلیر 13 نوامبر 2014 Smile دریافت ویزا 10 دسامبر - ورود به امریکا 12 دسامبر2014:Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: SHABAH51 ، alvan ، majid_eng ، Shahabpk ، ali_gh ، پدی ، pari pari ، smpf ، alireza51
سلام دوستان عزیز.جا مانده لاتاری 2014 هستم و حالم خراب.یه دوست [/size]راه بلد لطفا سؤالای من وخیلیها مثل منو جواب بده:
1-اگه خانم و دختر 4 ساله ام برن اونجا برای من درخواست گرین کارت بدن وبعد پاس سفید درخواست کنند مسافرتشون چند ماه طول میکشه؟ بافرض اینکه بعد از کارهای منوط به حضورشون برگردند و پاس سفید و گرین کارتشون رو دوستان برامون بفرستند.
2-من اسپانسر ندارم چقدر پول تو حساب خانمم باشه؟ میتونه این پول تو ایران تو حسابش باشه؟و از چه زمانی باید تو حسابش باشه؟
3-اگه پاس سفید بگیرن چند سال پروسه پرونده من تعویق میفته؟
4-اگه پاس سفید نگیره و هر شش ماه چند روز بره آمریکا هم، طبیعتا اونجا کاری نداره که برگه های مالیاتی داشته باشه.برگه مالیاتی لازمه؟
5- کلا پیشنهادتون برای ما که ابداً نمی تونیم دو سال جدا باشیم چیه؟
6- با فرض پیدا کردن اسپانسر از چه مرحله ای مدارکش لازمه؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: majid_eng ، ali_gh ، Nooshinsalamat ، alvan ، smpf ، زری وحدتی ، reasonable ، alireza51

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان