کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بازماندگان لاتاري (F2A)
(2014-09-29 ساعت 16:56)USA2014 نوشته:  
(2014-09-29 ساعت 09:16)زری وحدتی نوشته:  ولی. A number.
حالا کلا میخام بدونم خالی بودن اون بخش ای نامبر چه تاثیری داره؟...

تا جایی که منم با مطالعه تاپیکها فهمیدم این a نامبر رو ویزامون هستش منتها اولش باید یک A0 اضافه بشه.
پس در نتیجه به محض ورود میشه وااسه همسر اپلای کرد ولی نمیشه تقاضای پاس سفید داد تا زمان اپروو

دوستان توجه بفرمایید A number باید 9 رقم باشه که تو ویزای شما هم خورده! اگر ارقامش کمتر باشه باید قبلش 0 بگذارید . مثلا اگر شماره شما 123456 باشه باید اونجا بنویسید A000123456 . این در زمانی که میخواهید از elis مبلغ 165 دلار رو بپردازید هم صدق میکنه!
بدون این شماره درخواست شما رو تایید نمیکنند .
بجامانده از لاتاری 2011
PD : April2, 2012 --F2A--  Visa Issued: September 9, 2014  خانوادگی
ورود به آمریکا 7 نوامبر 2014
لطفا در پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید!
[/url]سیتیزن از 2020[url=http://www.mohajersara.com/post-549951.html#pid549951]
پاسخ
(2014-09-29 ساعت 17:17)Shahabpk نوشته:  
(2014-09-29 ساعت 02:22)shahrad_perspolis نوشته:  سلام دوستان. اول تشکر کنم از شهاب عزیز که منو با این تاپیک آشنا کرد. من جا موندم از 2014. خانومم و پسرم 3 ماهه رفتن به امید اینکه من هم برم ولی نشد. سه روز ذیگه دارن برمیگردن ایران چون ما اصلا شرایط جدا بودن رو نداریم. درخواست پاس سفید هم نکردیم چون برنامه داریم که زیر شش ماه برگردن آمریکا. سوشال و گرین کارت هم گرفتن. حالا چندتا سوال دارم از خدمت دوستان (البته میدونم سوالها تکراری شاید باشه . شرمنده شرمنده شرمنده):
1- میتونیم فرمها و باقی مدارک رو از ایران پست کنیم یا حتما خانومم باید از اونجا پست کنه؟
2- خانوم من باید حتما اونجا کار کنه و در آمد داشته باشه و مالیات بده تا بتونه درخواست بده یا برای شروع نیازی به اثبات درآمد داشتن نیست(واسه اسپانسر شدن میگم)
3- این چکی که فرمودید حتما باید از حساب خانومم باشه یا حسابایوایدیگه هم میشه؟ اصلا میشه نقد گذاشت تو پاکت و فرستاد؟
4- تاپیک خاصی برای مشورت در مورد نحوه پر کردن این فرمها هست یا نه؟
ممنونم

سلام
دوست عزیز به خانمتون بگید قبل از برگشتن برای شما فرم I-130 را اپلای کنند بعد برگردند . لزومی نداره خانمتون حتما اونجا کار و شغل داشته باشند . برای اپلای کردن نیاز به هیچی نیست . از این پست میتونید اطلاعات بیشتر رو بدست بیارید!
http://www.mohajersara.com/thread-6831-p...#pid549951
مهم نیست چک رو کی صادر میکنه ، نمیتونی وجه نقد تو پاکت بفرستی!

مرسی شهاب جان.
شهاب جان خانومم 2 روز دیگه برمیگرده و فرصت متاسفانه نداریم برای جمع و جور کردن مدارک. خونه هم که اجاره کرده بود قراردادش رو فسخ کردیم با کلی ضرر و حتی وسایل هم که خریده بودیم پس دادیم باز هم با کلی ضرر و اصلا امکان موندن نیست. با کلی خواهش و تمنا مدیر مدرسه قبلی پسرم تو ایران رو راضی کردیم که برگرده و بره دوباره بشینه سر کلاس منتها گفنه از هفته دیگه باید سر کلاس باشه والا دیگه ثبت نامش نمیکنه. میخوام بگم خلاصه خیلی داغونیم. پرکردن فرمها و ترجمه کردن شناسنامه و عقدنامه و فرستادن واسش حداقل یه هفته زمان میبره.
1-حالا اگه خانومم و پسرم برگردن و ما کل مدارک رو کامل و مرتب بفرستیم واسه یکی از دوستانمون داخل آمریکا و اون از اونجا پست کنه چه حکمی داره؟
2- آیا در تمام مراحل از ارسال اولیه گرفته تا مصاحبه و مراحل پایانی نیازی به حضور فیزیکی خانوم در مراکز مهاجرت هست یا نه و همه مراحل با نامه نگاری و ایمیل دنبال میشه؟
متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان: Shahabpk ، زری وحدتی ، pari pari ، smpf ، mehdi didam ، ali_gh ، reasonable ، پدی ، alireza51
(2014-09-29 ساعت 18:15)shahrad_perspolis نوشته:  
(2014-09-29 ساعت 17:17)Shahabpk نوشته:  
(2014-09-29 ساعت 02:22)shahrad_perspolis نوشته:  
خانومم 2 روز دیگه برمیگرده و فرصت متاسفانه نداریم ...
زمان زیاد و فرصت های خوبی از دست رفته ولی فرصت به اندازه ی کافی برای وکالت دادن به یک وکیل هست. اما اگر خانمتون بعدا بخوان مجوز بازگشت بگیرن باید حتما خودشون اونجا باشند. فکر کنم بهتره صبر کنند تا شما اپروو بشید ، بعد برای مجوز بازگشت اقدام کنند.
بجامانده از لاتاری 2011
پاسخ
تشکر کنندگان: amjad ، pari pari ، smpf ، USA2014 ، alvan ، mehdi didam ، ali_gh ، reasonable ، پدی ، alireza51
دوستی در پیام خصوصی به من اعتراض کردند که چرا به سوال ایشان پاسخ داده نشده و یا ابهام داشته ...
خب! شاید کسی پاسخی نداشته بده! دلیل نمیشه حتما همه ، جواب همه ی سوال ها را بدونند که! خیلی وقت ها پیش میاد که حتی پاسخی اشتباه هم میشه! خیلی وقت ها با تذکرات دوستان پست ها را ویرایش میکنیم!
منتظر نشید! خودتون هم مطالعه کنید! جواب درست را پیدا کنید ، اینجا مطرح کنید که ما هم یاد بگیریم! شاید لازم باشه سوال شما در تاپیک دیگری مطرح بشه! دکمه ی جستجو را بالای صفحه برای همین گذاشته اند! راهنما های uscis کامل و واضح و شفاف هستند ، شاید فقط لازم باشه کمی زبان انگلیسی خودمونو تقویت کنیم! داریم میریم به یک کشوری که زبان اولش انگلیسیه مگه نه؟!
ضمن اینکه یکبار دیگه از همه ی دوستان تقاضا میکنم این پست را مطالعه کنید ، خواهش میکنم این پست را هم مطالعه کنید! و ببینید که خود من هم سه سال پیش چه وضعی داشتم! همه ی دوستانی که به این تاپیک مراجعه میکنند مشابه همین شرایط را دارند! همه ی ما که به این تاپیک میایم از لاتاری جا مانده هستیم! همه ی ما دوری از خانواده رو تجربه کردیم و داریم تجربه میکنیم! همه میدونیم دلواپسی از اینکه همسر و فرزندت رو داری تنهایی میفرستی اونور دنیا یعنی چی؟

روزی که همسرم و دخترم را که اون موقع فقط 11 سالش بود راهی میکردم تلخ ترین روز زندگیم بود .... وقتی از خروجی رد شدن قلب و روح منم ازم جدا شد و دنبالشون رفت.... دختر من وقتی تابستان امسال بالاخره بعد از 3 سال برای مدت کوتاهی به ایران برگشت ، دیگه اون دختر کوچولو نبود! برای خودش خانمی شده بود! و الان هم داره اومدن منو لحظه شماری میکنه! همسرم هم وقتی که اومد انگار که بجای 3 سال ، 30 سال پیرتر شده بود! مثل خودم!
بجامانده از لاتاری 2011
پاسخ
دوستان یه سوال؛
همسر من دقیقا کدوم مدارک رو باید "اصلش" رو با خودش ببره؟ مال خودش و من؟
شناسنامه / عقدنامه / پاسپورت و ... / مدارک تحصیلی
ممنون میشم

پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، reasonable ، Shahabpk ، alvan ، زری وحدتی ، پدی ، mehdi didam ، ali_gh ، sam11 ، alireza51
دوستان سئوالی در مورد تعداد نسخه های ترجمه سند ازدواج دارم:

اگه یادتون باشه برای روز مصاحبه باید 2 نسخه سند ازدواج ترجمه میکردیم و با خود
میبردیم
الان که میخواهیم فرم 130 رو بفرستیم به همراهش دوباره باید 2 تا ترجمه سند ازدواج بفرستیم یا 1 عدد کافیه؟
2014AS5000لاتاری,Abu dhabi,interview:may,AP,خودم clear&visa june,همسرم clear in august, اتمام ویزا .
دوسال دوری از همسرم.. فقط گفتنش آسونه
همسرمF2A...PD:November2014...Approved:March2015...Case&Invoice number:June2015...DS261&120$&325$:July2015...DS260:August2015...civil ducument&sponsor:september2015...compelete:october2015...interview:June2016...clear&visa:November2016
پاسخ
(2014-09-30 ساعت 17:22)reasonable نوشته:  دوستان سئوالی در مورد تعداد نسخه های ترجمه سند ازدواج دارم:

اگه یادتون باشه برای روز مصاحبه باید 2 نسخه سند ازدواج ترجمه میکردیم و با خود
میبردیم
الان که میخواهیم فرم 130 رو بفرستیم به همراهش دوباره باید 2 تا ترجمه سند ازدواج بفرستیم یا 1 عدد کافیه؟

یک ترجمه کافیه

پاسخ
تشکر کنندگان: reasonable ، Shahabpk ، alvan ، smpf ، USA2014 ، زری وحدتی ، پدی ، ali_gh ، mehdi didam ، alireza51
کلا مدارکی که در مرحله اول باید همراه فرم 130 بفرستیم آیا اینها هستند؟ اگه چیزی را کم یا زیاد نوشتم لطف کنید اصلاح کنید.

1-ترجمه شناسنامه خودم 1 عدد
2- ترجمه شناسنامه شوهرم 1 عدد
3- ترجمه کارت ملی خودم 1 عدد
4-ترجمه کارت ملی شوهرم 1 عدد
5- ترجمه سند ازدواج 1 عدد
6-عکس پرسنلی 5.5 خودم 2 عدد
7- عکس پرسنلی5.5 شوهرم 2 عدد
8-فرم پر شده 130- I یک عدد
9- فرم پرشده g325A یک عدد برای خودم
10-فرم پرشده g325A یک عدد برای شوهرم
11-فرم پر شده 1145 یک عدد
12-کپی از ویزای خودم که مهر ورود خورده باشه
13-آخرین نامه نگاریهای لاتاری
14- ما بیش از 2 ساله که ازدواج کردیم ولی فرزندی نداریم که بخوایم برای اثبات متاهل بودنمون شناسنامشو بفرستیم . اگه چیز دیگه ای لازمه برای اثبات متاهل بودنمون لطفا راهنمایی کنید.
15-آیا همان روزی که به امریکا رسیدیم میتونیم این مدارکو بفرستیم؟به علت نداشتن سوشال سکیوریتی و گرین کارت آیا نقص مدرک نخواهیم خورد؟
2014AS5000لاتاری,Abu dhabi,interview:may,AP,خودم clear&visa june,همسرم clear in august, اتمام ویزا .
دوسال دوری از همسرم.. فقط گفتنش آسونه
همسرمF2A...PD:November2014...Approved:March2015...Case&Invoice number:June2015...DS261&120$&325$:July2015...DS260:August2015...civil ducument&sponsor:september2015...compelete:october2015...interview:June2016...clear&visa:November2016
پاسخ
تشکر کنندگان: pari pari ، Shahabpk ، alvan ، smpf ، قصه گو ، زری وحدتی ، USA2014 ، پدی ، hamid_fs3 ، ali_gh ، mehdi didam ، alireza51
ای بابا چرا هیچکی جواب نمیده ؟!
(2014-09-30 ساعت 11:07)حاجی واشنگتن نوشته:  همسر من دقیقا کدوم مدارک رو باید "اصلش" رو با خودش ببره؟ مال خودش و من؟
شناسنامه / عقدنامه / پاسپورت و ... / مدارک تحصیلی
ممنون میشم
همسرتون در صورتی میخواهند اونجا بمونند بهتره اصل مدارک "خودشون" را همراه با دو نسخه از ترجمه مدارک شما با خودشون داشته باشند. همسر من عقد نامه را هم با خودش برده بود ولی زمان مصاحبه اصل عقد نامه را از من خواستند که مجبور شد داد یکی برام بیاره! ولی پیش آمده که nvc اصلشو همونجا از بعضی ها خواسته!
(2014-09-30 ساعت 17:22)reasonable نوشته:  ... الان که میخواهیم فرم 130 رو بفرستیم به همراهش دوباره باید 2 تا ترجمه سند ازدواج بفرستیم یا 1 عدد کافیه؟
یک نسخه کافیه! ولی یکی دیگه هم داشته باشید که بعد از اپروو شدن لازم میشه! 2تا هم زمان سیتیزن شیپ! ایشالا بعد از 5 سال! Smile
(2014-09-30 ساعت 17:53)reasonable نوشته:  کلا ...
15-آیا همان روزی که به آمریکا رسیدیم میتونیم این مدارکو بفرستیم؟به علت نداشتن سوشال سکیوریتی و گرین کارت آیا نقص مدرک نخواهیم خورد؟
* به ترجمه کارت ملی نیاز ندارید!
* همون روز و با مهر ورود میتونید اقدام کنید . شماره A number که تو ویزاتون هست کافیه!
* چک 420 دلاری یادتون نره!
دوستان توجه کنید هیچ وقت اصل مدرکی را با پست برای ایران ارسال نکنید چون اولا بیمه پستیش خیلی گرون میشه و دوما هیچ تضمینی نداره پست ایران مدرک را سالم بدست شما برسونه!
موفق باشید!
بجامانده از لاتاری 2011
پاسخ
سلام
1-من میخوام بدونم تو شرق امریکا باید فرمها و مدارک رو به فنیکس بفرستیم . آیا این فنیکس همون ورمونت که میگن توش پرونده ها اپرووو نشدن و هنوز بعضی ها 7 ماه منظرن ؟اگر اینطوره شاید بد نباشه در محل زندگی یه تجدید نظر بکنم!!
2-من یه سوالی از یکی از دوستان پرسیده بودم ایشون این جوری پاسخ دادن با اجازه شیر میکنم.
در این مورد میخوام یک توصیه جدی و ضروری به شما بکنم. خواهش می کنم و باز هم با تاکید خواهش می کنم برای اقدام ویزای خانوادگی هرگز عجله نکنید. بیست روز یک ماه دیرتر در پروسه ای که بیش از یک سال یا شاید هم دوسال طول بکشد اصلاً اهمیتی ندارد. همسر من پارسال به محض ورود و با دستپاچگی میخواست زودتر فرم ها را بفرستد. همین اتفاق هم افتاد اگرچه در آخرین لحظات گرین کارت اش اومد. اما شاید همین دستپاچگی در پرکردن فرم ها و جور کردن مدارک باعث شده است که بعد از ماه ها انتطار من هنوز اپروو هم نشده ام!! پس فراموش نکنید این مرحله بسیار حساس است و کوچکترین خطایی بر اثر تعجیل میتواند مدتهای مدید شما را عقب بیندازید. در بدترین حالت یک ماه بعد از ورودتان به خاک آمریکا گرین کارت را دریافت خواهید کرد. تا قبل از آن هم فرصت دارید که مابقی مدارک را سر فرصت پر کرده و به محض دریافت گرین کارت ارسال کنید. امیدوارم به این سفارش من توجه کنید.

بعد من ازشون پرسیدم ممنون میشم اگر نکات کلی رو که حدس میزنید برای ترجمه مدارک, پر کردن فرم ها,عکس و یا ارسال با پست و کلا هرچیزی که ممکنه ما توش ریز بین نباشیم رو بفرمایید؟
حقیقتا اینقدر این روزا به من داره فشار روحی میاد که ممکنه واضح ترین چیز ها رو نبینم مثل جریان a number

ایشون پاسخ دادن :در این وضعیتی که دارید حفظ خونسردی خیلی واجبه. قبل از رفتن اطمینان پیدا کنین که کلیه مدارک و ترجمه ها رو همراه دارید. حتی اون فرمی رو که همسرتون باید پر کنه سه چهار تا پرینت بگیرید و به ایشون بدید تا بصورت خام امضا کنن تا اگه مشکلی ایجاد شد مجبور نشن از ایران براتون بفرستن. اگر نکته دیگری به ذهنم رسید باز هم براتون می نویسم. به روزهای خوب زندگی امیدوار باشید و البته ذهن تون رو برای سالهای سخت آماده کنید.
با تشکر از ایشون
ممنون میشم نظرتون رو درباره ورمونت بنویسید.
Survivor of Lottary ۲۰۱۴ - Category = F2A
enterence date to the USA= 4 November2014
I-130 & I-797 & 420$ & PD = 22/10/2014
Approved = 8/4/2015
Case Number & Invoice ID by phone ( Abu Dahbi) = 5/7/2015
27/8/2015 = DS261+120$
= DS260 & 325$
= Send document
= Complete
پاسخ
تشکر کنندگان: babak12 ، حاجی واشنگتن ، smpf ، USA2014 ، پدی ، Shahabpk ، alvan ، mehdi didam ، hamid_fs3 ، ali_gh ، reasonable ، sam11 ، alireza51
درود بر دوستان قديمي و تازه واردها
يه سؤال در خصوص أقدام واسه ويزاي توريستي جهت ملحق شدن به همسر و فرزند( واسه يه مدت محدود البته) دارم!
آقا شهاب در يك پست توضيح دادند كه وقت رو واسه اينكار تلف نكنيد.
سؤال اينه كه آيا أقدام واسه توريستي در شرائطي كه تا چند مدت ديگه واسه يك شخص أقدام مي كنن(همون i130)، قانوني هست ؟
سپاس اگر كسي جوابي داره و اگر مرجعي هم هست كه چه بهتر Smile
سال ٢٠١٤ تو آسيا ١٣٢خانواده از هم جدا شدن، ١١٧تاش ايراني هستن، يكيشم ما!
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، USA2014 ، Shahabpk ، alvan ، ali_gh ، پدی ، ofrfar ، زری وحدتی ، mehdi didam ، sam11 ، alireza51
اگر براتون هنوز اقدام نشده باز شانس بیشتری دارید تا وقتی براتون اقدام بشه. در واقع وقتی میرید تو صف مهاجرت به هر طریقی به شما دیگه ویزای تحصیلی یا توریستی نمیدن و علت رو اینطور می گن که چون اینها ویزاهای موقت هستند و متقاضی باید ثابت کنه به دنبال اقامت در آمریکا نیست و بر می گرده در حالیکه شما برای ویزای دایمی اقدام کردید.
اما درکل داشتن اقوام درجه ۱ در آمریکا خودش می تونه امتیاز منفی باشه و باعث بشه ویزا ندن.
Doctor of Audiology Student
Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: arenfard ، smpf ، USA2014 ، Shahabpk ، alvan ، mehdi didam ، ali_gh ، پدی ، ofrfar ، زری وحدتی ، manamilad ، sam11 ، alireza51
(2014-10-02 ساعت 17:28)شاپرک نوشته:  اگر براتون هنوز اقدام نشده باز شانس بیشتری دارید تا وقتی براتون اقدام بشه. در واقع وقتی میرید تو صف مهاجرت به هر طریقی به شما دیگه ویزای تحصیلی یا توریستی نمیدن و علت رو اینطور می گن که چون اینها ویزاهای موقت هستند و متقاضی باید ثابت کنه به دنبال اقامت در آمریکا نیست و بر می گرده در حالیکه شما برای ویزای دایمی اقدام کردید.
اما درکل داشتن اقوام درجه ۱ در آمریکا خودش می تونه امتیاز منفی باشه و باعث بشه ویزا ندن.

سپاس از پاسخ
أقدام كه نشده هنوز ولي تو فرم DS160 سؤال شده كه واستون أقدام شده يا نه و همچنين فأميل درجه يك در اونجا داريد كه من هم راستشو گفتم. ببينين صداقتمون كمك مي كنه يا ضرر داره!
سال ٢٠١٤ تو آسيا ١٣٢خانواده از هم جدا شدن، ١١٧تاش ايراني هستن، يكيشم ما!
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، Shahabpk ، alvan ، ali_gh ، پدی ، ofrfar ، mehdi didam ، sam11 ، alireza51
کار درستی کردید. باید همه چیز رو راست بگید. چون اونجا بک گراند و اعتبار از همه چیز مهم تره و نباید دروغ بگید!
Doctor of Audiology Student
Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، arenfard ، USA2014 ، Shahabpk ، alvan ، mehdi didam ، ali_gh ، پدی ، ofrfar ، زری وحدتی ، sam11 ، alireza51
سلام دوستای گلم
میگم یه سوال دیگه، البته ببخشیدا هی کلی سوال پیش میادBig Grin
این تاریخ کارنت شدن که مثلا الان Feb 2013 نشون میده،همون تاریخ اولین اقدامیه که میکنیم، یعنی من از تاریخی که مدارک شوهرم رو بفرستم حساب میشه یا زمان اپرو شدن?
پاسخ
تشکر کنندگان: Shahabpk ، alvan ، smpf ، ali_gh ، پدی ، ofrfar ، mehdi didam ، sam11 ، alireza51

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان