کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
توضیح قسمت های مختلف فرم ثبت نام اینترنتی
(2013-10-22 ساعت 13:49)farshid.2 نوشته:  سلام
مشکل دارم برای باز کردن سایت ثبت نام و این پیغام میاد:
Secure Connection Failed

An error occurred during a connection to www.dvlottery.state.gov. Cannot communicate securely with peer: no common encryption algorithm(s). (Error code: ssl_error_no_cypher_overlap)
مشکل از سیستم من هست یا از دوستان کسی دیگه هم این مشکل رو داره؟
میگید چیکار کنم؟
ممنون

از یه مرورگر دیگه استفاده کنید
we fight for a better life
تشکر کنندگان: King Eagle
سلام
چرا سایت dvlottery.state.gov برای من باز نمیشه؟
تشکر کنندگان: behzad2013
(2013-10-22 ساعت 13:54)farshid.2 نوشته:  سلام

سلام اول اینکه با مرورگر های دیگه امتحان کنید IE, Fire fox , Google Chrome
Safari, Opera
ودوم اینکه از کلیدهای ctrl + F5 استاده کنید
و خودم با اینکه همه این راه کارها رو انجام دادم و به نتیجه نرسیدم و مشکل از آی اس پی ارایه دهنده اینترنتم بودبه وی پی ان متوسل شدم و به این شکل ثبت نام کردم. Shy
تشکر کنندگان: battosai ، King Eagle
(2013-10-22 ساعت 13:54)farshid.2 نوشته:  سلام

با اینترنت خیلی از آی اس پی های ایران نمیشه این سایت رو باز کرد.
از ف ی ل**** ش ک ن استفاده کنید
Lottery 2014 = Failed
Lottery 2015 = May be...GOD Knows
تشکر کنندگان:
سلام دوستان

اگر بخوایم برای چند نفر ثبت نام کنیم و برای همه فقط از یک ایمیل و تلفن استفاده کنیم مشکلی داره ؟

ممنون
تشکر کنندگان:
(2013-10-22 ساعت 13:49)farshid.2 نوشته:  سلام
مشکل دارم برای باز کردن سایت ثبت نام و این پیغام میاد:
Secure Connection Failed

An error occurred during a connection to www.dvlottery.state.gov. Cannot communicate securely with peer: no common encryption algorithm(s). (Error code: ssl_error_no_cypher_overlap)
مشکل از سیستم من هست یا از دوستان کسی دیگه هم این مشکل رو داره؟
میگید چیکار کنم؟
ممنون

به احتمال زیاد به خاطر فایروال آنتی ویروس هست.موقتا آنتی ویروسو غیر فعال کن.
10101110000010101001001100101001011101110       2018 010100111010010100101101000110110001010101  
تشکر کنندگان: King Eagle
(2013-10-23 ساعت 10:29)mreza_ce نوشته:  سلام دوستان

اگر بخوایم برای چند نفر ثبت نام کنیم و برای همه فقط از یک ایمیل و تلفن استفاده کنیم مشکلی داره ؟

ممنون

استفاده از تلفن مشترک مشکلی نداره.ولی ایمیل از نظر اونها کاملا شخصی و محرمانه هست و براشون این کارقابل درک نیست.پس این ریسکو نکنید و از ایمیل های جداگانه استفاده کنید.
10101110000010101001001100101001011101110       2018 010100111010010100101101000110110001010101  
تشکر کنندگان: mreza_ce ، behzad2013 ، King Eagle
چیزی که مدتیه ذهن من را مشغول کرده کسی هست به نام رامین دلاوری در کانالی به اسم ایران بی مرز با عنوان مشاور رسمی مهاجرت به کالفرنیا خیلی داره گرد و خاک میکنه اما عجیبه که ندیدم در موردش صحبتی بشه.ایشون مدعی هست با دریافت 3 میلیون تومان ّبا آیپی ویژه افراد را در لاتاری 2015 ثبت نام میکنه و کسانی که با آیپی ویژه ثبت نام کنند 80 تا 90 درصد شانس قبولی دارند!به نظر شما آیا چنین چیزی میتونه امکان پذیر باشه و آیپی ثبت نام کننده اصلا تاثیری داره و اگر داره تاثیرش تا این حده؟

بعدش مسئله ای که خیلی باعث شد به ایشون مشکوک بشم این بود که یک بیننده بهش گفت من در قرعه کشی ثبت نام کردم اگر می دونستم با آیپی ویژه ثبت نام می کردم گفت اشکال نداره من با دولت مکاتبه می کنم اون ثبت نامی که کردی کنسل بشه خودم برات با آیپی ویژه ثبت نام می کنم!ما تا حالا شنیده بودیم هیچ کس مجاز نیست دوبار در قرعه کشی ثبت نام کنه و حتی اونایی که چیزی اشتباه در فرم ثبت نام وارد می کنند بعد از ثبت کردن به هیچ وجه امکان ویرایش ندارند.
تشکر کنندگان: j@vad
(2013-10-23 ساعت 20:32)alisarvareharchiabi نوشته:  تا دو نوامبر فرصت داریم نه ؟

بله تا دو نوامبر
تشکر کنندگان: battosai
(2013-10-23 ساعت 20:17)sosol نوشته:  چیزی که مدتیه ذهن من را مشغول کرده کسی هست به نام رامین دلاوری در کانالی به اسم ایران بی مرز با عنوان مشاور رسمی مهاجرت به کالفرنیا خیلی داره گرد و خاک میکنه اما عجیبه که ندیدم در موردش صحبتی بشه.ایشون مدعی هست با دریافت 3 میلیون تومان ّبا آیپی ویژه افراد را در لاتاری 2015 ثبت نام میکنه و کسانی که با آیپی ویژه ثبت نام کنند 80 تا 90 درصد شانس قبولی دارند!به نظر شما آیا چنین چیزی میتونه امکان پذیر باشه و آیپی ثبت نام کننده اصلا تاثیری داره و اگر داره تاثیرش تا این حده؟

بعدش مسئله ای که خیلی باعث شد به ایشون مشکوک بشم این بود که یک بیننده بهش گفت من در قرعه کشی ثبت نام کردم اگر می دونستم با آیپی ویژه ثبت نام می کردم گفت اشکال نداره من با دولت مکاتبه می کنم اون ثبت نامی که کردی کنسل بشه خودم برات با آیپی ویژه ثبت نام می کنم!ما تا حالا شنیده بودیم هیچ کس مجاز نیست دوبار در قرعه کشی ثبت نام کنه و حتی اونایی که چیزی اشتباه در فرم ثبت نام وارد می کنند بعد از ثبت کردن به هیچ وجه امکان ویرایش ندارند.

عزیز شکت درسته این آقا که اقا زیادیشه البته یک شیاد شارلاتان بیشتر نیست که خوب بلده جیب انسان های بی فکر مثل هم وطنان عزیز مارو خالی کنه.البته کسی که هیچ جستجویی در دنیای مجازی نمیکنه برای این موارد حقش هست که سرش کلاه بزارن خدا قوه تفکر رو داده برای 2-2تا 4تا کردن Sad
یکی این گوشـه دنیا تو رو میخونه پیوسـتهRolleyesDV میخواد خدا جونم نذارش اونو دست بستهWink

راه حل دیپلم 11 ساله ی فنی حرفه ای و کار و دانش

خدمت سربازی و قوانین راه های خروج از کشور
تشکر کنندگان: battosai ، Inquiry ، j@vad
چیزی که مدتیه ذهن من را مشغول کرده کسی هست به نام رامین دلاوری در کانالی به اسم ایران بی مرز با عنوان مشاور رسمی مهاجرت به کالفرنیا خیلی داره گرد و خاک میکنه اما عجیبه که ندیدم در موردش صحبتی بشه.ایشون مدعی هست با دریافت 3 میلیون تومان ّبا آیپی ویژه افراد را در لاتاری 2015 ثبت نام میکنه و کسانی که با آیپی ویژه ثبت نام کنند 80 تا 90 درصد شانس قبولی دارند!به نظر شما آیا چنین چیزی میتونه امکان پذیر باشه و آیپی ثبت نام کننده اصلا تاثیری داره و اگر داره تاثیرش تا این حده؟

همه اینا کلاهبرداریه بدون شک ... امکان نداره همچین چیزی !
< من با دولت مکاتبه می کنم اون ثبت نامی که کردی کنسل بشه > آخه چه اراجیفیه این حرفا !
یه سری کلاهبردار نشتن لس انجلس شدن تلویزیون دار و کارشناس های مسائل مختلف مهموناشونم از خودشون بدتر

(2013-10-23 ساعت 20:17)sosol نوشته:  چیزی که مدتیه ذهن من را مشغول کرده کسی هست به نام رامین دلاوری در کانالی به اسم ایران بی مرز با عنوان مشاور رسمی مهاجرت به کالفرنیا خیلی داره گرد و خاک میکنه اما عجیبه که ندیدم در موردش صحبتی بشه.ایشون مدعی هست با دریافت 3 میلیون تومان ّبا آیپی ویژه افراد را در لاتاری 2015 ثبت نام میکنه و کسانی که با آیپی ویژه ثبت نام کنند 80 تا 90 درصد شانس قبولی دارند!به نظر شما آیا چنین چیزی میتونه امکان پذیر باشه و آیپی ثبت نام کننده اصلا تاثیری داره و اگر داره تاثیرش تا این حده؟

همه اینا کلاهبرداریه بدون شک ... امکان نداره همچین چیزی !
< من با دولت مکاتبه می کنم اون ثبت نامی که کردی کنسل بشه > آخه چه اراجیفیه این حرفا !
یه سری کلاهبردار نشتن لس انجلس شدن تلویزیون دار و کارشناس های مسائل مختلف مهموناشونم از خودشون بدتر
تشکر کنندگان:
راهنمای گام به گام ثبت نام لاتاری(البته مربوط به سال قبله) ولی امیدوارم مفید باشه

راهنمای گام به گام نحوه ثبت نام مجانی در لاتاری گرین کارت امریکا DV-2014 مهر تا آبان 1391بر اساس جدیدترین بولتن رسمی وزارت کشور امریکا که شهریور ۱۳۹۱ (سپتامبر ۲۰۱۲) در سایت دفتر مرکزی لاتاری در ایالت کنتاکی منتشر شده، ثبت نام آنلاین رسمی برای لاتاری مجانی گرین کارت امریکا DV-2014 ازسه شنبه 11 مهر 1391 ( October 2, 2012 ) آغاز میشه و بمدت سی روز ادامه خواهد داشت و در روز شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۱ ( November 3, 2012 ) تمام میشه......
اطلاعات و جزییات و مقررات نام نویسی و شرایطش هم اعلام شده (اینجا لینکش هست به انگلیسی) و هیچ تغییری نسبت به سال قبل نکرده.... سال گذشته (۱۳۹۰) تعداد برنده های متولد ایران این لاتاری 6,029 ایرانی بود..که تقریبا دو برابر برنده های ایرانی در هر یک از سالهای قبل است. (بر اساس لیست رسمی منتشر شده توسط دولت امریکا)..
جزییات و شرح ( به زبان فارسی) کامل نحوه نامنویسی و شرایط شرکت در این لاتاری مجانی در لینکهای ستون چپ این وبلاگ هست..
INSTRUCTIONS FOR THE 2014 DIVERSITY IMMIGRANT VISA PROGRAM (DV-2014)
Online registration for the DV-2014 Program will begin on Tuesday, October 2, 2012 at 12:00 noon, Eastern Daylight Time (EDT) (GMT-4), and conclude on Saturday, November 3, 2012 at 12:00 noon, Eastern Daylight Time (EDT) (GMT-4).
-------------------------------
راهنمای گام به گام نحوه ثبت نام مجانی لاتاری گرین کارت امریکا:
وب سایت رسمی نام نویسی مجانی آنلاین لاتاری گرین کارت امریکا
یعنی سایت https://www.dvlottery.state.gov/application.aspx
فقط از ساعت ۸ و نیم شب سه شنبه 11 مهر 1391 تا ساعت ۸ و نیم شب شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۱ به وقت ایران برای ثبت نام مجانی فعال خواهد بود. این سایت قبل از این تاریج غیر فعال است.... اون s که جلوی http هست همیشه معنیش اینه که اطلاعاتی که وارد اون صفحه خواهید کرد "امن" و سیف safe است و نباید نگران باشید و کسی جز مسوولین لاتاری بهش دسترسی نخواهند داشت.
-------------------------
با مرورگر گوگل کروم میتونید همیشه راحتتر (و با امنیت بیشتر از سایر مرورگرها) وارد این سایت لاتاری گرین کارت بشید..مرورگر "اینترنت اکسپلورر - IE " با سایت لاتاری مشکل داره.
>>> برای دانلود سریع و مجانی مرورگر گوگل کروم کلیک کنید..
---------------------------
- گرین کارت امریکا یعنی اجازه سکونت،کار،تحصیل و زندگی دایم در امریکا بدون از دست دادن ملیت ایرانی تان....همیشه هم میتونید به ایران و سایر کشورها برید....اما باید در طول سال حداقل ۱۸۳ روزش را در امریکا ساکن و حضور فیزیکی داشته باشید. تا گرین کارتتون باطل نشه...۵ سال بعد از دریافت گرین کارت شما میتونید برای دریافت سیتیزنی امریکا اقدام کنید.....
- دولت امریکا هر سال تعداد مهاجران به امریکا ، از کشورهای مختلف، را می شماره و اگر در ۵ سال اخیر تعداد مهاجران یک کشور به امریکا بیش از 50 هزار نفر بوده اسم اون کشور را از لیست لاتاری خارج می کنه ...اما اگر کمتر از 50 هزار نفر در ۵ سال اخیر ازون کشور به امریکا مهاجرت کرده باشند به متولدین اون کشور اجازه شرکت درین لاتاری را میده...اینجوری یکنوع بالانس و توازن بین متولدین کشورهای مهاجرت کرده به امریکا ایجاد میشه...کل فلسفه لاتاری همینه.....
- سالانه حدود 100 هزار برنده در هر لاتاری انتخاب میکنه و به 50 هزارتاشون گرین کارت میده...اون 50 هزارتای دیگه (از ۱۰۰ هزارتا انتخاب selected شده اولیه) هم زاپاس و اضافی هستند برای اینکه اگر از ۵۰ هزارتای منتخب اصلی عده ایشون انصراف بدن یا در مصاحبه و مراحل بعدی رد بشن از اسامی سری دوم ۵۰ هزارتایی استفاده و دعوت به مصاحبه بشه.تا ظرفیت ۵۰ هزارتایی اون سال تکمیل (کارنت current ) بشه.... بنابراین خیلیها که در مرحله اولیه اسمشون بعنوان selected در بیاد ممکنه که در مراحل بعدی حذف و مردود اعلام بشن.چراکه ظرفیت ۵۰ هزارتایی اون سال لاتاری تکمیل و current شده......
-هرسال گرین کارتهای لاتاری بین شش منطقه جغرافیایی دنیا تقسیم میشه ، و در هرکدوم از اون شش منطقه جغرافیایی ، هیچ کشوری بیش از ۷ درصد کل سهمیه گرین کارتهای اون منطقه را نمیتونه دریافت کنه.
- شرکت و ثبت نام درین لاتاری هزینه و کارمزد دولتی نداره و مجانی است. فقط برنده ها موقع مصاحبه در نزدیکترین کنسولگری امریکا به محل زندگیشون (برای ساکنین ایران میشه ترکیه/انکارا و یا ابوظبی/دوبی یا هرجایی که خودشون بکن) ازشون حدود چند صد دلار کارمزد دولتی به ازای هر نفری که در پرونده شون هست باید به سفارت امریکا بدهند.
- ایمیلهایی که شما دریافت خواهید کرد در اینده: اکثرا جعلی و کلاهبرداری اند.و حذفشون کنید و جواب ندهید و پول و اطلاعاتی هم بهشون ندهید....فقط ایمیل رسمی سایت لاتاری امریکا هست که پسوند "دات گاو gov. " (گاو یعنی governmentگاورنمنت/دولت) داره...سایر ایمیلها تبلیغات/یا کلاهبرداری اند.
- تنها شرط شرکت درین لاتاری برای ایرانیها: کشور محل تولد متقاضی اصلی "ایران" باشه....و متقاضی اصلی باید : یا حداقل دیپلم ۱۲ ساله دبیرستان (یا معادل با دیپلم دبیرستانی امریکا) -از هرجای دنیا- داشته باشه، و یا: اگه دیپلم نداره حداقل ۲ سال سابقه شغلی در ۵ ساله اخیر (در یک شغلی که نیاز به ۲ سال اموزش داره) داشته باشه...لیست این مشاغل در لینک شرایط لاتاری هرسال هست.
- برای لاتاری امسال dv-2014 "متولدین" کشورهای زیر حق ثبت نام ندارند: چین، اکوادور، هند، برزیل ، کانادا، کلمبیا، جمهوری دومینیک، السالوادور، بنگلادش، پاکستان، هاییتی، مکزیک، پرو، فیلیپین، کره جنوبی، انگلیس و مستعمراتش (بجز ایرلند شمالی البته)، و ویتنام....متولدین سایر کشورها میتونند ثبت نام کنند.....ساکنان این کشورها اگر متولد این کشورها نباشند هم میتونند ثبت نام کنند...
- این لاتاری همیشه یک شانس دوباره و اضافی هست برای همه....حتی اگر همزمان و در حال حاضر شما برای ویزا یا اقامت یا پناهندگی یا سایر ویزاهای رفتن به امریکا ثبت نام کرده یا اقدام کرده اید هم میتونید یکبار اضافی دیگه با شرکت درین لاتاری شانس دوباره ای داشته باشید برای رفتن به امریکا...و باعث لغو یا اسیب به سایر اون پرونده ها نمیشه...
-هر نفر فقط یکبار بنام خودش (بعنوان متقاضی اصلی main applicant) باید فرم پر کنه...ارسال بیش از یک فایل -بنام فامیلی یک نفر متقاضی اصلی- باعث حذف نامش در لاتاری میشه.
-اگر متاهل هستید باید یکبار خودتون(همسر و بچه هاتون هم توی فایلتون بیارید با عکسشون)....و یکبار هم همسرتون جداگانه(همسر و بچه هاش هم توی فایلش بیاره با عکسشون).....
پس متاهل ها دوتا شانس دارند....مجردهای بالای 21 ساله هم یک شانس...
- اگر متاهل هستید و اسم یکی از شما در لاتاری برنده بشه همگی اون خانواده(دو همسر و تمام فرزندان مجرد زیر ۲۱ ساله شان) هم برنده میشن...اما در روز 30 سپتامبر 2014 ( آخرین روز صدور ویزا/گرین کارت برای این لاتاری امسال) فقط همین همسری که اسمش انتخاب شده (بعنوان متقاضی اصلی یعنی main applicant) مجبوره و لازم هست که یکبار به امریکا بره ... سایر اعصای خانواده میتونن بعدا به او در امریکا ملحق بشن یعنی follow to join کنند...

-فرزندان مجرد زیر 21 ساله هم : یه بار توی فایلهای والدین شون آورده میشن..
....و اگر خودشون هم یا دیپلم 12 ساله دبیرستان دارند، یا اگه دیپلم 12 ساله دبیرستانی ندارند کافیه که ثابت کنند که در 5 سال اخیر دو2 سال سابقه کار داشته اند، میتونند یکبار هم مستقلا ثبت نام کنند...
این لاتاری شرط سنی نداره...
-اگر امکان دسترسی به سایت لاتاری ندارید و یا بلد نیستید میتونید از یکنفر که بهش اعتماد دارید بخواهید براتون ثبت نام لاتاری کنه..ولی حتما باید ازش کپی و پرینت تمام صفحات پرشده و کانفیرمیشن نامبر تون را بگیرید و تا یکسال پیش خودتون نگهدارید..
-فقط هم یکبار در هر سال ثبت نام کنید...ارسال بیش از یک ثبت نام برای یک شخص بعنوان متقاضی اصلی main applicant(از هر کامپیوتر یا از هر جای دنیا یا از هر ip address مختلف) باعث حذف اتوماتیک اسمش در لاتاری اون سال میشه.
- اگر پاسپورت ایرانی ندارید برای تبدیل تاریخ تولد های ایرانی به میلادی میتونید از سایتhttp://www.time.ir/ استفاده کنید..اسپلینگ اسم هاتون هم باید دقیقا مثل اسپلینگی باشه که توی پاسپورت ایرانی/یا یا ترجمه شناسنامه تون است...
- اگر در لاتاری گرین کارت برنده بشید و تمام مراحل مصاحبه و چک امنیتی و سایر مراحل را با موفقیت طی کنید و گرین کارت به شما بدهند اصلا و هرگز سعی نکنید که تمام زندگی و اموالتان در ایران یا سایر کشورها را چوب حراج بزنید و پلهای پشت سرتان را خراب کنید....چون ممکنه که بنا به دلایلی برگردید ایران/یا همون کشور فعلی تون....اونوقت هیچی اونجا ندارید و کلی استرس و تمسخر هم نصیبتون میشه.. اون زندگی و اموال و کار در ایران را هم حفظ کنید و سعی کنید با یک شروع ساده و دوباره و اندک در امریکا یک زندگی اضافی را پایه گذاری کنید تا در هر دو کشور ریشه و رابطه داشته باشید.
----------------------
- قبل از وارد کردن اطلاعاتتان، ابتدا به سایت رسمی لاتاریhttps://www.dvlottery.state.gov/application.aspx برید....
و کد امنیتی ( authentication code آتنتیکیشن کد) که به شما داده میشه را (با حروف بزرگ یا کوچیک -دقیقا همونطوریکه می بینید) وارد باکس کنید و submit را کلیک کنید.... سپس شما را میبره به صفحه اصلی لاتاری...(اگر اون کد امنیتی براتون خوندنش سخته کافیه که روی submit کلیک کنید تا کد جدید و راحتتری بهتون بده)....این کد امنیتی برای اینه که معلوم بشه که شما یک آدم هستید (و نه یک رباط تبلیغاتی یا ویروس یا اسپمر و نرم افزار هکری و اینحرفها)...
اونجا ابتدا با کلیک بر روی https://www.dvlottery.state.gov/photo.aspx Photo Validator و سپس روی choose file کلیک کرده و تمام عکسهای مخصوص لاتاری تان را که در کامپیوتر یا لپتاپ یا سی دی یا dvd یا usb ذخیره کرده اید را چک کنید ببینید ایا عکسها مطابق با مقرراتش هستند یا نه...
-----------------
جدید: با تشکر از "امیر" در کامنتها، که لینک جدیدی معرفی کرده که از امسال توی فرم ثبت نام هست:
http://travel.state.gov/_res/flash/cropp...opper.html
که یه ویرایشگر آن لاین ( DV-Lottery image checker ) است که کمک میکنه تا عکس رو برای لاتاری آماده کنی
- خود سایت لاتاری گذاشتتش برای راهنمایی شرکت کننده ها
عکستون باید قبلا بصورت فرمت jpeg در کامپیوتر/یا لپ تاپ تون سیو save کرده باشین. فرمتهای دیگه را قبول نمی کنه.....سمت راست صفحه اش هم یک helpلینک (اموزش/کمک) داره که میتونین روش کلیک کنین و راهنمایی ها را ببینید. با ماوس میتونین عکستون را حرکت بدین اونجا......البته ظاهرا این ویرایشگر DV-Lottery image checker فقط size و resolution (اندازه و حجم عکس) یعنی dimensions 600*600)و file size<240KB) را چک می کنه و کاری به سایر مشخصات عکس نداره...بنابراین نباید ۱۰۰٪ بهش اعتماد کرد.
اگر عکس شما از لحاظ اندازه و حجم و شفافیت درست باشد به شما پیغام " Your photo is valid" میده...در غیر اینصورت مشکلش را به شما میگه ... اونجا در پایین اون صفحه تعدادی نمونه های عکسهای درست ( correct) و یا نادرست (inCorrect) می بینید..., .. دخترها و خانم ها میتوانند حجاب داشته باشند اما صورت آنها باید کاملا دیده شود. عکسهای دسته جمعی و گروهی قبول نیست. هر نفر که نامش در پرونده است باید یک عکس مستقل داشته باشد حتی نوزادان.... عکسها باید در شش ماه اخیر گرفته شده باشند و دستکاری و روتوش الکترونیکی و غیره مهمی که باعث تغییر بزرگی بشه نشده باشند. مشخصات فنی تمام عکسها مثل مقررات سالهای قبل است:
- هر عکس باید حتما رنگی ( 24 color bit ) ، با فرمت JPEG ، جداکثر سایزش باید 240 کیلو بایت، اندازه اش 600 پیکسل طول و 600 پیکسل عرض ( یعنی مربع شکل) باشد، .. اگر هم عکسی را می خواهید اسکنکنید باید با رزولوشن 300 dpi باشد. پس زمینه عکسها باید بی رنگ یا سفید باشد. سر شما باید اقلا ۵۰ تا ۶۰ درصد کل عکس باشه...... هیچگونه روتوش و دستکاری نباید داشته باشه..زمینه پشتش باید سفید یا بی رنگ باشه و سر شما یاید اقلا 50 تا 60 درصد کل عکس باشه... عینک یا کلاه یا هرچیزی که جلوی چشمها و صورت را بگیره نباید داشته باشه... بهتره که بدون عینک باشه حتی اگر عینکی باشید..
کلیک کنید و نمونه عکسهای درست و غلط را ببینید:>>> Well-Composed Photos
اندازه و نمونه های صحیح و مورد قبول عکسهای مجاز برای لاتاری.... فاصله چشمها تا لبه ی پایین عکس را ببینید..نگاه مستقیم به دوربین....عمودی ایستادن جلوی دوربین...... و اندازه /سایز کله ی شخص در مقایسه با کل عکس (سر شما باید بین ۵۰ تا ۶۹ درصد کل عکس باشه)...بدون اخم کردن یا لبخند باشه (چون خندیدن یا اخم کردن باعث ابجاد تغییر در حالتهای چشم و صورت میشه)..... عینک هم نباشه بهتره...... و هیچ سایه ای هم در عکس ایجاد نشه...

روی این لینک کلیک تا اندازه ها و نمونه عکسها را بزرگتر ببینید.
-------------------

- بعدش برید به قسمت Begin Standard Entry و روش کلیک کنید و در صفحه ای که میاد و صفحات بعدی اش، اطلاعات ساده ی لازمه را وارد کنید. فقط 30 دقیقه برای وارد کردن اطلاعات و عکسها وقت دارید. اگر بیشتر شد کل اون پرونده باطل میشه و بهتون timing out Error میده و باید دوباره همه چیز را از نو وارد کنید.. timing out Error یعنی اونا از شما چیزی دریافت نکرده اند پس اشکالی نداره که دوباره فرم را پر و ارسال کنید. بهتره که تمام اطلاعات (اسم و غیره) را قبلا در یک صفخه ای در مثلا برنامه MS WORD توی کامپیوترتون نوشته و دو سه بار هم spelling هاش را چک کنید و بعدا با خیال راخت برید اونا را Copy-Paste کنید توی فرم آنلاین لاتاری... خیلی بهتره و زودتر از 30 دقیقه انجام میشه وtiming out Error هم نمیگیرید.. .. در پایان هر صفحه هم آن صفحه را پرینت کنید و یک save as ازش save کنید در کامپیوترتون برای خودتان نگهدارید برای آینده.....
------------------

سئوالاتی که از شما در فرم لاتاري امسال پرسیده میشه:
1. FULL NAME - Last/Family Name, First نام کوچک و نام خانوادگي ...
Last/Family Name یعنی نام فامیلی شما.....مثلا باقری نیا..
( همیشه منظور از middle name یعنی قسمت دوم نام کوچک...مثلا برای کسیکه اسم کوچکش محمد تقی mohammad Taghi است:
middle name اش میشه :تقی .. ..و first name اش میشه: محمد)...
ولی اگر این محمدتقی در شناسنامه/پاسپورتتان یک کلمه و سرهم است
مثلا mohammadTaghi :
دیگه middle name لازم نیست و NO middle name را تیک بزنید.)..
برای خانمها هم همینطوره.. حال اگر هم مثلا لقب "سید" یا "سیده" توی اسم کوچکتان است ـ مثلا "سیده مریم" این سیده و مریم جمعا میشه first name شما...سید یا سیده اسم نسیتند لقب هستند و بخشی ازfirst name شما است...
بخش بعدی اسم کوچک شما (اگر دارید و جدا از اسم اولتان نوشته شده توی پاسپورت یا شناسنامه تون) هم میشه middle name تان...مثلا سید علی رضا (نه سید علیرضا - که سرهم نوشته شده توی پاسپورت یا شناسنامه تان-) اینجا اون "رضا"ی جدا-نوشته شده میشه middle name شما...برای خانمها هم همینطوره...
2. DATE OF BIRTH - Day, Month, year تاريخ تولد به تاریخ میلادی....اگر پاسپورت ایرانی ندارید برایتبدیل تاریخ تولد های ایرانی به میلادی میتونید از سایت http://www.time.ir/ استفاده کنید..
3. GENDER - Male or Female جنسيت ......Male یعنی مرد/مذکر/پسر.......Female هم یعنی زن/مونث/دختر...
4. CITY WHERE YOU WERE BORN شهر يا روستاي محل تولد
5. COUNTRY WHERE YOU WERE BORN - کشور محل تولد
6-COUNTRY OF ELIGIBILITY OR CHARGEABILITY کشور مجاز محل تولد ،
(توضيح : کسانيکه کشور محل تولدشان در ليست کشورهاي مجاز براي اين لاتاري نيست ، يعني مثلا متولد ايران نيستند، ولي کشور محل تولد همسر فعلي يا پدر يا مادرشان در ليست مجاز هست، مي توانند از کشور محل تولد همسر يا پدر يا مادرشان - اگر در ليست کشورهاي مجاز براي شرکت در اين لاتاري است- استفاده ( چارج ) کنند و نام ان کشور را بنويسند ...
در غیر اینصورت و اگر کشور محل تولدتان در ليست کشورهاي مجاز براي اين لاتاري هست(مثلا اگر متولد ایران هستید) در پاسخ به این سوال:
Are you claiming eligibility based on the country where you were born?
گزینه "YES" را تبک بزنید.

7. photographs ( آدرس عکسهاتون را از توی کامپیوترتان و یا از توی cd یا usb تان پیدا و آپلود کنيد )

8. MAILING ADDRESS – In Care Of, Address LineDistrict/Country/Province/State, Postal Code/Zip code آدرس پستي شما ( هر آدرسي که برايتان راحتتر است )، اگر برنده شويد نامه یا فرمها برايتان به همين آدرس ارسال مي شود. البته چند ساله که با ایمیل انجام میشه بیشتر مکاتبات..نوشتن آدرس در زبان انگلیسی برعکس فارسی از نام شخص شروع می شه و به کشور ختم می شه.... نمونه ای را اینجا ببینید...راهنمای درج آدرس به زبان انگلیسی........(zip code زیپ کد یعنی کد پستی)..توی امریکا بهش میگن "زیپ کد".. .
(In Care Of یعنی نام و نام خانوادگی شما.) ...
( second address و یا Line 2 هم یعنی دنباله و بقیه آدرس مثلا کوچه و فلکه و پلاک و فلان و غیره.) ...
نحوه نوشتن آدرس به انگلیسی را (اگر در ایران ساکن هستید) را بهتره که از اداره پست محله تون بپرسید اونها واردتر هستند و مخصوص محله شما بهتون راهنمایی می کنند چونکه اونها هستند که اینجور نامه ها را باید راحتتر بدست گیرنده در اون محله برسونند. و تجربه دارند برای همون محله..
خیابان- کوچه- پلاک- طبقه- واحد- شهر- استان و کد پستی و کشور : آدرس نویسی معمولا از مکان کوچکتر شروع و به محل بزرگتر و بعدش هم شهر و استان و کد پستی و کشور ختم میشه.
یک مثال.. مثلا:
ايران - تبریز - خيابان بهار - کوچه ي نهم - مجتمع گلستان- سمت راست - درب/پلاک چهارم - کد پستي 12345-67890 - آقاي مثلا تبریزی
به انگلیسی میشه:
care of: Mr. tabrizi
.fourth house on the right- ninth alley - golestan complex- Bahar st. -
یا بجای fourth house on the right میشه نوشت:
city : tabriz
azarbayjan sharghi :-province/state
postal/zip code : 12345-67890
country : Iran

9. COUNTRY WHERE YOU LIVE کشور محل سکونت فعلي شما
10. PHONE NUMBER (optional) تلفن شما ( اجباري نيست ولی حتما بنویسید )
11. E-MAIL ADDRESS ايميل شما ( اجباري است و از امسال دوبار باید واردش کنید). برای پیگیریهای بعدی پرونده فقط اگر selected شده ( انتخاب شده ) بشید... selected شدن ( انتخاب شدن ) را فقط با نامه ی کتبی به آنها اطلاع میدهند. از اون به بعدش را با تلفن با ایمیل میتونید پیگیری کنید با مرکز KCC در امریکا یا کنسولگری محل مصاحبه تون. چون سریعتره)....اصلا و به هیچوجه ایمیل ادرس اداری/کاری تان را ننویسید.فقط ایمیل شخصی تان را بنویسید. بسیار مهمه....
12-WHAT IS THE HIGHEST LEVEL OF EDUCATION YOU HAVE ACHIEVED, AS OF TODAY? :
آخرين (بالاترین ) مدرک تحصيلي فعلی و امروز شما
(1) Primary school only, دبستان
(2) High school, no degree, دبيرستان ناتمام
(3)high school degree ديپلم دبيرستان
(4) vocational school, فوق دیپلم با هنرستان يا آموزشگاه فني يا خصوصي (يا هر نوع آموزشگاه تخصصي کوتاه مدت خصوصی یا دولتی که قبل یا بعد از دبیرستان و یا بدون داشتن دیپلم دبیرستان براي آموزش يک فن يا حرفه گذرانده ايد و خلاصه فعلا بالاترین مدرک شما محسوب میشه)
(5) Some university courses, دانشگاه ناتمام يا فقط چند واحد دانشگاهي- هنوز لیسانس نگرفته اید.
(6) University degree, ليسانس دانشگاه گرفته اید (فارغ التحصیل شده اید در لیسانس دانشگاهی).
(7) Some graduate level courses, degree, فوق ليسانس ناتمام، يا فقط چند واحد فوق ليسانس
(8) Master degree فوق ليسانس گرفته اید.
(9) Some doctorate level courses, دکتراي ( هر رشته اي) ناتمام يا فقط چند واحد دکترا
(10) Doctorate degree. مدرک دکترا (ي هر رشته اي) را گرفته اید/تمام کرده اید.
13. MARITAL STATUS -وضعيت ازدواجي فعلي بهنگام تنظيم اين فرم:
Unmarried, Married, Divorced, Widowed, or Legally Separated
به ترتيب: مجرد/هرگز ازدواج نکرده Unmarried ،
متاهل Married ،
طلاق قانوني Divorced،
بيوه Widowed،
جدا شده (قانوني ، و يا با توافق دادگاه يا محضر)Legally Separated
...، اگر بدون حکم دادگاه يا محضر (و صرفا شفاهي و لفظي جدا شده ايد و هيچگونه قرارداد کتبي جدايي توی شناسنامه (رای کتبی دادگاه) بين خودتان نداريد هنوز هم متاهل محسوب مي شويد)
تفاوت بین طلاق و جداشده:
DIVORCED معمولا بعد از 2 سال بعد از جدایی توسط حکم دادگاه خانواده حکمش صادر میشه. (بستگی به قوانین کشور محل زندگیتون داره)...
LEGALLY SEPARATED یعنی با "توافق کتبی" دو همسر از هم جدا شده اند و در "ادرسهای جداگانه زندگی می کنند" اما هنوز از دادگاه حکم طلاق دریافت نکرده اند و هنوز اون "ازدواجشون باطل نشده" و نمیتونن دوباره "ازدواج جدید با کسی دیگه" کنند. و در حال حاضر ازدواج "جدیدشون با کسی دیگه" خلاف/جرم محسوب میشه...Legally Separated ها معمولا کسانی هستند که تقاضای طلاق کرده و در حال حاضر در پروسه طلاق هستند اما هنوز حکم طلاقشون کتبا توسط دادگاه صادر نشده و در حال حاضر منتظر دریافت حکم طلاقند.
Legally separated means the couple should be living apart,
divorced means the marriage is over.
If they're legally separated and one wishes to remarry, s/he cannot, it would be bigamy.
14- Number of children ( حتما باید عددی بنویسید...خالی نگذارید...اگر ندارید بنویسید 0 ..یعنی صفر)...تعداد فرزندان مجرد و زير 21 ساله ( طبيعي، فرزندخوانده، يا تحت سرپرستي ، و حتي فرزندان همسرتان از پدر يا مادري ديگر (يعني از همسر سابقش)، حتي اگر آن فرزندان جدا از شما زندگي مي کنند ، و حتي اگر کلا از آنها و همسرتان جدا شده ايد و حتي اگر آنها اصلا نخواهند به امريکا مهاجرت کنند ، بايد نام و مشخصات و عکس آن فرزندان را در فرم وارد کنيد) . اين خيلي نکته مهمي است که عدم رعايتش باعث مردودي شما خواهد شد. (البته مشخصات و عکس فرزنداني که هم اکنون تابعيت يا کارت سبز امريکا را دارند لازم نيست وارد کنيد)
15. SPOUSE INFORMATION - Name, Date of Birth, Gender, City/Town of Birth, Country of Birth, Photograph. مشخصات همسر ( فقط براي متاهل هاست )
16. CHILDREN INFORMATION - Name, Date of Birth, Gender, City/Town of Birth, Country of Birth, مشخصات فرزندان مجرد زیر ۲۱ ساله تان (که در بخش 14 توضيح داده شده)
نکته مهم: هميشه تمام اطلاعاتي که وارد اين فرم لاتاري مي کنيد مربوط به وضعيت فعلي و در حال حاضر شماست. اگر پس از ارسال اين فرم به دولت امريکا، تغييراتي در وضعيت تحصيلي يا جنسيتي يا ازدواجي يا فرزندان تان بوجود بيايد ( و نامتان بعنوان selected شده ( انتخاب شده ) اعلام شود) مي توانيدبهنگام مصاحبه در کنسولگري امريکا، آنها را مطلع و اطلاعاتتان را بعدا در کنسولگري تصحيح يا تکميل کنيد. (مثلا اگر صاحب فرزند يا همسر يا مدرک شغلي يا تحصيلي جديدي بشويد و غيره).
------
در این لاتاری: همیشه منظور از Entrant یعنی متقاضی اصلی .... و Derivative یعنی زیر مجموعه او: همسر و فرزندان مجرد زیر ۲۱ ساله او در پرونده اش است..
--------
وب سایت رسمی نام نویسی مجانی آنلاین لاتاری گرین کارت امریکا
یعنی سایت http://www.dvlottery.state.gov
فقط از ساعت ۸ و نیم شب سه شنبه 11 مهر 1391 تا ساعت ۸ و نیم شب شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۱ به وقت ایران برای ثبت نام مجانی فعال خواهد بود. این سایت قبل از این تاریج غیر فعال است.
با مرورگر گوگل کروم میتونید همیشه راحتتر از سایر مرورگرها وارد این سایت لاتاری گرین کارت بشید.
نتایج این لاتاری از روز May 1, 2013, در همون سایت لاتاری اعلام میشه..... برای برنده ها یا بازنده ها هم هیچ نامه یا ایمیلی ارسال نمیشه...
موقع ثبت نام در سایت لاتاری به شما یک صفحه تایید دریافت پرونده (confirmation number ) داده میشه, اینو حتما باید در چندین جا ذخیره کنید (مثلا به خودتون ایمیلش کنید و توی فولدر ایمیل اکانتتون تا حداقل یکسال (تا آخر ماه ژوئن ۲۰۱۴ نگهدارید). ..این شماره را اگر گم کنید هیچ راهی برای بازیابی اش ندارید و دولت امریکا هم هیچ کمکی به بازیابی اون براتون نخواهد کرد..اگر کسی دیگه براتون این فرم را پر می کنه ازش حتما اینها را بخواهید ....همیشه یک کپی از هر صفحه ثبت نام هم قبل از رفتن به صفحه بعدی ثبت نام ، برای خودتون در کامپیوترتون save as کنید و پرینت هم کنید تا در اینده بدونید چی نوشته اید.
...توی صفحه کانفیرمیشن نامبری که بعد از ثبت نام بهتون داده میشه یک digital signature (امضای دیجیتالی "مخصوص" هر ثبت نام کننده) که 40 کاراکتری/رقمی است هم بهتون میدن که "برای جلوگیری از تقلب" در اینده (چند ماه دیگه و موقع چک کردن اینکه برنده/بازنده شده اید) است ....ازش چندتا پرینت بگیرید و این صفحه را حتما باید نگهداری کنید...خیلی مهمه..بدون اون به هیچ وجه نخواهید تونست بفهمید که رد یا قبول شده اید..
امسال هیچ تغییر مهمی نسبت به دستورالعمل و شرایط پارسال نشده فقط باید ایمیلتون را دوبار وارد کنید ...
از پارسال فقط یک نکته جدید گفته شده و اون اینه که : در فرم لاتاری منظورش از "متاهل married" بودن شامل زوجهای همجنس ( زوج های مرد با مرد، و زن با زن، same s>-e'x ) نمیشه و اداره مهاجرت امریکا زوجهای همجنس را متاهل محسوب نمی کنه و بنابراین اینها باید هرکدام "جداگانه" و به عنوان "مجرد" (unmarried ) ثبت نام کنند..
same-sx is not recognized by immigration for the purpose of immigrating to the United States. However, your same-sx partner is free to submit his/her own entry into the DV program

توجه Disclaimer : طبق معمول همیشگی باید اضافه شود که هر چند که در ترجمه اطلاعات بالا بهترین سعی و کوشش شده اما ، در نهایت ، صرفا جنبه اطلاعات عمومی دارند. جنبه یا ارزش حقوقی یا راهنمایی حقوقی ندارند. مسئولیت نهایی بعهده استفاده کننده و کاربران است. وبلاگها و اطلاعات ارایه شده درینجا یا در وبلاگهای معرفی شده درینجا هیچگونه ادعای راهنمایی حقوقی ندارند و نمی کنند و مسئولیتی در استفاده نادرست یا سو تفاهم کاربران گرامی از اطلاعات ارایه شده را ندارند. لطفا با ریسک خود و بعد از مطابقت با دستورالعمل رسمی - به زبان انگلیسی- سایت رسمی دولت امریکا ( DV-2014 Lottery Instructions ) اقدام کنید.
Information provided here are NOT legal advise AND are ONLY provided as general public information. The users are responsible for any misUse / misunderstanding of the rules of this free lottary. Readers are advised to read and follow the ORIGINAL LOTTERY WEB SITE DV-2014 Lottery Instructions in order to correctly follow the rules/regulations/requirements

راهنمای نحوه ثبت نام مجانی:
- قبل از وارد کردن اطلاعاتتان، ابتدا به سایت رسمی لاتاری http://www.dvlottery.state.gov/بروید و ابتدا با کلیک بر روی Photo Validator تمام عکسهای پرونده را چک کنید ببینید ایا عکسها مطابق با مقرراتش هستند با نه...
اگر عکس شما از لحاظ اندازه و حجم و شفافیت درست باشد به شما پیغام " Your photo is valid" میدهد...در غیر اینصورت مشکلش را به شما میگه ... اونجا در پایین اون صفحه تعدادی نمونه های عکسهای درست ( correct) و یا نادرست (inCorrect) می بینید..., .. دخترها و خانم هامیتوانند حجاب داشته باشند اما صورت آنها باید کاملا دیده شود. عکسهای دسته جمعی و گروهی قبول نیست. هر نفر که نامش در پرونده است باید یک عکس مستقل داشته باشد حتی نوزادان.... عکسها باید در شش ماه اخیر گرفته شده باشند و دستکاری و روتوش الکترونیکی و غیره مهمی که باعث تغییر بزرگی بشه نشده باشند. مشخصات فنی تمام عکسها مثل مقررات سالهای قبل است:
- هر عکس باید حتما رنگی ( 24 color bit ) ، با فرمت JPEG ، جداکثر سایزش باید 240 کیلو بایت، اندازه اش 600 پیکسل طول و 600 پیکسل عرض ( یعنی مربع شکل) باشد، .. اگر هم عکسی را می خواهید اسکن کنید باید با رزولوشن 150 dpi باشد. پس زمینه عکسها باید بی رنگ یا سفید باشد.سر شما باید اقلا ۵۰ تا ۶۰ درصد کل عکس باشه...... هیچگونه روتوش و دستکاری نباید داشته باشه..زمینه پشتش باید سفید یا بی رنگ باشه و سر شما یاید اقلا 50 تا 60 درصد کل عکس باشه... عینک یا کلاه یا هرچیزی که جلوی چشمها و صورت را بگیره نباید داشته باشه... بهتره که بدون عینک باشه حتی اگر عینکی باشید..
Well-Composed Photos
اندازه و نمونه های صحیح و مورد قبول عکسهای مجاز برای لاتاری.... فاصله چشمها تا لبه ی پایین عکس را ببینید..نگاه مستقیم به دوربین....عمودی ایستادن جلوی دوربین...... و اندازه /سایز کله ی شخص در مقایسه با کل عکس (سر شما باید بین ۵۰ تا ۶۹ درصد کل عکس باشه)...بدون اخم کردن یا لبخند باشه (چون خندیدن یا اخم کردن باعث ابجاد تغییر در حالتهای چشم و صورت میشه)..... عینک هم نباشه بهتره...... و هیچ سایه ای هم در عکس ایجاد نشه...
روی این عکس کلیک تا اندازه ها و نمونه عکسها را بزرگتر ببینید.:

- بعدش برید به قسمت Begin Standard Entry و روش کلیک کنید و در صفحه ای که میاد و صفحات بعدی اش، اطلاعات ساده ی لازمه را وارد کنید. فقط 30 دقیقه برای وارد کردن اطلاعات و عکسها وقت دارید. اگر بیشتر شد کل اون پرونده باطل میشه و بهتون timing out Error میده و باید دوباره همه چیز را از نو وارد کنید.. timing out Error یعنی اونا از شما چیزی دریافت نکرده اند پس اشکالی نداره که دوباره فرم را پر و ارسال کنید. بهتره که تمام اطلاعات (اسم و غیره) را قبلا در یک صفخه ای در مثلا برنامه MS WORD توی کامپیوترتون نوشته و دو سه بار هم spelling هاش را چک کنید و بعدا با خیال راخت برید اونا را Copy-Paste کنید توی فرم آنلاین لاتاری... خیلی بهتره و زودتر از30 دقیقه انجام میشه و timing out Error هم نمیگیرید.. .. در پایان هر صفحه هم آن صفحه را پرینت کنید و یک save as ازش save کنید در کامپیوترتون برای خودتان نگهدارید برای آینده.....
-------
سئوالاتی که از شما در فرم لاتاري امسال پرسیده میشه:
1. FULL NAME - Last/Family Name, First نام کوچک و نام خانوادگي ...
Last/Family Name یعنی نام فامیلی شما.....مثلا باقری نیا..
( همیشه منظور از middle name یعنی قسمت دوم نام کوچک...مثلا برای کسیکه اسم کوچکشمحمد تقی mohammad Taghi است:
middle name اش میشه :تقی .. ..و first name اش میشه: محمد)...
ولی اگر این محمدتقی در شناسنامه/پاسپورتتان یک کلمه و سرهم است
مثلا mohammadTaghi :
دیگه middle name لازم نیست و NO middle name را تیک بزنید.)..
برای خانمها هم همینطوره.. حال اگر هم مثلا لقب "سید" یا "سیده" توی اسم کوچکتان است ـ مثلا "سیده مریم" این سیده و مریم جمعا میشه first name شما...سید یا سیده اسم نسیتند لقب هستند و بخشی از first name شما است...
بخش بعدی اسم کوچک شما (اگر دارید و جدا از اسم اولتان نوشته شده توی پاسپورت یا شناسنامه تون) هم میشه middle name تان...مثلا سید علی رضا (نه سید علیرضا - که سرهم نوشته شده توی پاسپورت یا شناسنامه تان-) اینجا اون "رضا"ی جدا-نوشته شده میشه middlename شما...برای خانمها هم همینطوره...
2. DATE OF BIRTH - Day, Month, year تاريخ تولد
3. GENDER - Male or Female جنسيت
4. CITY WHERE YOU WERE BORN شهر يا روستاي محل تولد
5. COUNTRY WHERE YOU WERE BORN - کشور محل تولد
6-COUNTRY OF ELIGIBILITY OR CHARGEABILITY کشور مجاز محل تولد ،
(توضيح : کسانيکه کشور محل تولدشان در ليست کشورهاي مجاز براي اين لاتاري نيست ، يعني مثلا متولد ايران نيستند، ولي کشور محل تولد همسر فعلي يا پدر يا مادرشان در ليست مجاز هست، مي توانند از کشور محل تولد همسر يا پدر يا مادرشان - اگر در ليست کشورهاي مجاز براي شرکت در اين لاتاري است- استفاده ( چارج ) کنند و نام ان کشور را بنويسند ...
در غبر اینصورت و اگر کشور محل تولدتان در ليست کشورهاي مجاز براي اين لاتاري هست(مثلا اگر متولد ایران هستید) در پاسخ به این سوال:
Are you claiming eligibility based on the country where you were born?
گزینه "YES" را تبک بزنید.

7. photographs ( آدرس عکس تان را از توی کامپیوترتان و یا از توی cd یا usb تان پیدا و آپلود کنيد )

8. MAILING ADDRESS – In Care Of, Address LineDistrict/Country/Province/State, Postal Code/Z آدرس پستي شما ( هر آدرسي که برايتان راحتتر است )، اگر برنده شويد نامه برايتان به همين آدرس ارسال مي شود.
(In Care Of یعنی نام و نام خانوادگی شما.) ...
( second address و یا Line 2 هم یعنی دنباله و بقیه آدرس مثلا کوچه و فلکه و پلاک و فلان و غبره.)
9. COUNTRY WHERE YOU LIVE کشور محل سکونت فعلي شما
10. PHONE NUMBER (optional) تلفن شما ( اجباري نيست )
11. E-MAIL ADDRESS ايميل شما ( اجباري است و از امسال دوبار باید واردش کنید). برای پیگیریهای بعدی پرونده فقط اگر selected شده ( انتخاب شده ) بشید... selected شدن ( انتخاب شدن ) را فقط با نامه ی کتبی به آنها اطلاع میدهند. از اون به بعدش را با تلفن با ایمیل میتونید پیگیری کنید با مرکز KCC در امریکا یا کنسولگری محل مصاحبه تون. چون سریعتره)
12-WHAT IS THE HIGHEST LEVEL OF EDUCATION YOU HAVE ACHIEVED, AS OF TODAY? :
آخرين (بالاترین ترين) مدرک تحصيلي فعلی و امروز شما
(1) Primary school only, دبستان
(2) High school, no degree, دبيرستان ناتمام
(3)high school degree ديپلم دبيرستان
(4) vocational school, فوق دیپلم با هنرستان يا آموزشگاه فني يا خصوصي (يا هر نوع آموزشگاه تخصصي کوتاه مدت خصوصی یا دولتی که قبل یا بعد از دبیرستان و یا بدون داشتن دیپلم دبیرستان براي آموزش يک فن يا حرفه گذرانده ايد و خلاصه فعلا بالاترین مدرک شما محسوب میشه)
(5) Some university courses, دانشگاه ناتمام يا فقط چند واحد دانشگاهي- هنوز لیسانس نگرفتهاید.
(6) University degree, ليسانس دانشگاه گرفته اید (فارغ التحصیل شده اید در لیسانس دانشگاهی).
(7) Some graduate level courses, degree, فوق ليسانس ناتمام، يا فقط چند واحد فوق ليسانس
(8) Master degree فوق ليسانس گرفته اید.
(9) Some doctorate level courses, دکتراي ( هر رشته اي) ناتمام يا فقط چند واحد دکترا
(10) Doctorate degree. مدرک دکترا (ي هر رشته اي) را گرفته اید/تمام کرده اید.
13. MARITAL STATUS -وضعيت ازدواجي فعلي بهنگام تنظيم اين فرم:
Unmarried, Married, Divorced, Widowed, or Legally Separated
به ترتيب: مجرد Unmarried ، متاهل Married ، طلاق قانوني Divorced، بيوه Widowed، جدا شده (قانوني ، و يا با توافق دادگاه يا محضر)Legally Separated ...، اگر بدون حکم دادگاه يا محضر (و صرفا شفاهي و لفظي جدا شده ايد و هيچگونه قرارداد کتبي جدايي (قابل قبول دادگاه) بين خودتان نداريد هنوز هم متاهل محسوب مي شويد)
14- Number of children تعداد فرزندان مجرد و زير 21 ساله ( طبيعي، فرزندخوانده، يا تحت سرپرستي ، و حتي فرزندان همسرتان از پدر يا مادري ديگر (يعني از همسر سابقش)، حتي اگر آن فرزندان جدا از شما زندگي مي کنند ، و حتي اگر کلا از آنها و همسرتان جدا شده ايد و حتي اگر آنها اصلا نخواهند به امريکا مهاجرت کنند ، بايد نام و مشخصات و عکس آن فرزندان را در فرم وارد کنيد) . اين خيلي نکته مهمي است که عدم رعايتش باعث مردودي شما خواهد شد. (البته مشخصات و عکس فرزنداني که هم اکنون تابعيت يا کارت سبز امريکا را دارند لازم نيست وارد کنيد)
15. SPOUSE INFORMATION - Name, Date of Birth, Gender, City/Town of Birth, Country of Birth, Photograph. مشخصات همسر ( فقط براي متاهل ها )
16. CHILDREN INFORMATION - Name, Date of Birth, Gender, City/Town of Birth, Country of Birth, مشخصات فرزندان (که در بخش 14 توضيح داده شده)
نکته مهم: هميشه تمام اطلاعاتي که وارد اين فرم لاتاري مي کنيد مربوط به وضعيت فعلي و در حال حاضر شماست. اگر پس از ارسال اين فرم به دولت امريکا، تغييراتي در وضعيت تحصيلي يا جنسيتي يا ازدواجي يا فرزندان تان بوجود بيايد ( و نامتان بعنوان selected شده ( انتخاب شده ) اعلام شود) مي توانيد بهنگام مصاحبه در کنسولگري امريکا، آنها را مطلع و اطلاعاتتان را بعدا در کنسولگري تصحيح يا تکميل کنيد. (مثلا اگر صاحب فرزند يا همسر يا مدرک شغلي يا تحصيلي جديدي بشويد و غيره).

(نمونه راهنمای تصویری فارسی فرم لاتاری را ببینید در سابت پارس لاتاری) ...قدیمی است اما تقریبا مثل مال امساله.

The online registration period for the 2013 Diversity Visa Program (DV-2013) will begin on Tuesday, October 4, 2011, at noon, Eastern Daylight Time (EDT) (GMT-4), and conclude on Saturday, November 5, 2011, at noon, Eastern Daylight Time (EDT) (GMT-4).
توجه Disclaimer : طبق معمول همیشگی باید اضافه شود که هر چند که در ترجمه اطلاعات بالا بهترین سعی و کوشش شده اما ، در نهایت ، صرفا جنبه اطلاعات عمومی دارند. جنبه یا ارزش حقوقی یا راهنمایی حقوقی ندارند. مسئولیت نهایی بعهده استفاده کننده و کاربران است. وبلاگها و اطلاعات ارایه شده درینجا یا در وبلاگهای معرفی شده درینجا هیچگونه ادعای راهنمایی حقوقی ندارند و نمی کنند و مسئولیتی در استفاده نادرست یا سو تفاهم کاربران گرامی از اطلاعات ارایه شده را ندارند. لطفا با ریسک خود و بعد از مطابقت با دستورالعمل رسمی - به زبان انگلیسی- سایت رسمی دولت امریکا ( DV-2013 Lottery Instructions ) اقدام کنید.
Information provided here are NOT legal advise AND are ONLY provided as general public information. The users are responsible for any misUse / misunderstanding of the rules of this free lottary. Readers are advised to read and follow the ORIGINAL LOTTERY WEB SITE DV-2013 Lottery Instructions in order to correctly follow the rules/regulations/requirements.
---
تعداد رسمی "متولدین" ایران از سراسر دنیا در سالهای اخیر که درین لاتاری مجانی تا بحال ثبت نام کرده اند ، بنا به اعلام سایت رسمی لاتاری..کلیک کنید و iran را ببینید :
Total Number of DV Lottery Applicants by Country
در اون لینک منظور از
Entrant یعنی متقاضی اصلی .... و Derivative یعنی زیر مجموعه او: همسر و فرزندان مجرد زیر ۲۱ ساله او در پرونده اش است..
---
پارسال 4,453 متقاضی متولد ایران ، برنده و انتخاب شده اند
.براساس جدیدترین بولتن رسمی (ماه سپتامبر ۲۰۱۱ ) بخش کنسولی وزارت کشور امریکا در ایالت کنتاکی، در لاتاری گرین کارت پارسالی ۱۳۸۹ (DV-2012) تعداد 14,768,658 متقاضی (پرونده) که درخواستها و عکسهایشان کاملا مطابق با دستورالعمل های لازمه برای ثبت نام درین لاتاری بود شرکت کردند (qualified entries ) که با احتساب اعضای زیرمجموعه (همسر و فرزندان مجرد زیر ۲۱ ساله شان یعنی derivatives ) جمعا شامل 19,672,268 می شدند که در فاصله زمانی ۳۰ روزه ظهر October 5, 2010, تا ظهر November 3, 2010 بصورت آنلاین ثبت نام کرده بودند.
سهمیه (cut-off number ) قاره آسیا کلا برای این لاتاری 8,000 پرونده خواهد بود که حداکثر سهمیه "برندگان" هر کشور حداکثر تا هفت درصد کل سهمیه قاره اش است.
متولدین ایرانی انتخاب شده در این لاتاری اینبار بیش از دو برابر پارسال و سالهای قبل هستند و اعلام شده که 4,453 متقاضی متولد ایران ، برنده و انتخاب شده اند ( registered and notified ) برایبررسی اولیه. یعنی اسمشون "فعلا" انتخاب شده و بهشون ابلاغ شده که مدارک لازمه برای بررسی و پیشبرد پرونده شان را برای اداره کنتاکی ارسال کنند.
کسانیکه اسمشون در لاتاری پارسال در نیومده میتونن در لاتاری مجانی ایندفعه و جدید یعنی در لاتاری DV-2013 lottery شانسشون را امتحان کنند. . اطلاعات لازم در مورد این لاتاری را در لینکهای ستون سمت چپ این وبلاگ ببینید.
DIVERSITY VISA LOTTERY 2012 (DV-2012) RESULTS
در سایت فارسی مهاجرسرا هم میتونید همیشه روند و پیشرفت و مسایل و پاسخهای پرونده های برندگان ایرانی را ببینید

سایتی که از کار افتادگی( داون ) یا آنلاین/فعال( آپ ) بودن سایتهای محبوب شما را بهتون اطلاع میده:
سایت "داون رایت ناو" (یعنی فعلا خراب است) downrightnow.com هر روز و هر ساعت وضعیت معروفترین سایتهای اینترنت را چک می کنه و دلیل خرابی یا درست کار کردنشون را به شما نشون میده...اگر مشکل زبان انگلیسی دارید با کلیک روی گزینه translate بالای مرورگرتان گزینه زبان فارسی persian را تیک کنید تا بصورت فارسی (کم و بیش قابل فهمی) ببینید. مثلا سایت "هات میل" اگر خراب باشه یا یاهو و فیسبوک و توییتر و یوتیوب و غیره... شما هم میتونید سایت خراب را بهشون گزارش بدید...
downrightnow monitors the status of your favorite web services, combining user reports and official announcements to tell you when there's service trouble

راهنمای ثبت نام:‏
وزارت امور خارجه تنها فرم های ثبت نام ویزای تنوع فرهنگی کامل شده به صورت ‏الکترونیکی که در تارنمای برای مشاهده باید عضو سایت باشید لینک ثبت نام طی دوره مشخص شده برای ثبت ‏نام به صورت الکترونیکی ارسال شده اند را قبول خواهد کرد.

تمام پرونده های ارسال شده از طرف هر شخصی در صورت ارسال بیش از یک پرونده ‏بدون در نظر گرفتن این مورد که چه کسی آن را ارسال کرده است، فاقد ارزش خواهد ‏شد. شما باید پرونده خود را شخصاً کامل و ارسال فرمایید، یا از کسی بخواهید که این ‏کار را برای شما انجام دهد.

‏ پرونده یی که با موفقیت ثبت شده باشد صفحۀ تأییدی شامل نام شما، تاریخ تولد، ‏کشوری که از آنجا اقدام کرده اید و تاریخ/ساعت را بر روی صفحه نمایش نشان می دهد. ‏می توانید این تأییدیه را به منظور بایگانی شخصی با استفاده از تابع پرینت جستجوگر ‏اینترنتتان چاپ فرمایید.

مدارک کاغذی پذیرفته نخواهد شد.

‏• در صورتیکه کلیه عکس های لازم ارسال نشود پرونده شما مردود خواهد شد. عکس ‏های جدید از همه افراد باید با فرم ثبت نام الکترونیکی ویزای تنوع فرهنگی به صورت ‏الکترونیکی ارسال شود:

ثبت نام: تنها یک راه برای ثبت نام در قرعه کشی ‏DV-2008‎‏ وجود دارد. باید فرم ثبت نام ‏الکترونیکی ویزای تنوع فرهنگی (فرم ثبت نام الکترونیکی ‏DV‏) که به صورت آنلاین در ‏دسترس می باشد، را ارسال کنید. کسانی که فرم ثبت نام الکترونیکی ‏DV‏ را ارسال می ‏کنند، اطلاعات زیر در فرم ثبت نام الکترونیکی ‏DV‏ از آنها پرسیده خواهد شد.

‏1. نام کامل – نام خانوادگی، نام، نام میانی (‏Middle name‏)
نکته 1- قسمت نام میانی را خالی بگذارید ایرانیها نام میانی ندارند اگر نام (یا نام ‏خانوادگی) شما تر کیب دوتایی است (مثل محمد جواد) هر دو قسمت را در همان جزء ‏بنویسید
نکته 2- البته با فونت انگلیسی بنویسید و نه فارسی!!‏
نکته 3- دقت کنید املا کاملا مانند پاسپورت شما باشد

‏2. تاریخ تولد – روز، ماه، سال
نکته - حتما به میلادی نوشته شود قبل از شروع ثبت نام تبدیل را انجام دهید مراقب ‏سالهای کبیسه باشید (سال کبیسه از اول ژانویه تا اخر سال شمسی یک روز تفاوت ‏دارد)
‏3. جنسیت – مرد یا زن

‏4. شهری که در آن متولد شده اید

‏5. کشوری که در آن متولد شده اید ‏
‏– نام کشور باید نامی باشد که در حال حاضر برای کشوری که در آن متولد شده اید، ‏استفاده می شود.(مثلا ننویسید شوروی بنویسید روسیه)

‏6. کشور واجد شرایط یا کشوری که برای برنامه ‏DV‏ اعلام می شود‏
نکته1 – معمولاً کشور واجد شرایط همان کشوری است که در آن متولد شده اید. ‏
نکته 2- مراقب باشید در این قسمت اشتباه نکنید اگر متولد ایران هستید حتما بنویسید ‏ایران. (محل زندگی شما در اینجا مطرح نیست و محلی که میخواهید مصاحبه شوید هم ‏نیست)‏
نکته 3- و اگر در کشوری متولد شده اید که واجد شرایط برای برنامه ‏DV‏ نمی باشد (مثلا ‏در چین به دنیا آمده باشید) لطفاً قسمت "کشور واجد شرایط چیست؟" را مطالعه ‏فرمایید. ‏

‏7. عکس (ها) برای ثبت نام: ‏
نکته 1- "اطلاعات تکنیکی در مورد مشخصات عکس" را ببینید.‏
نکته2- اطمینان حاصل کنید که عکس همسر و فرزندانتان را، در صورتی که شامل حال ‏شما می شود، ضمیمه کنید. ‏

‏8. آدرس پستی – به صورت، آدرس ناحیه/کشور[کانتی]/استان/ایالت، کد پستی، کشور

نکته : این همان آدرسی است که دوست دارید نامه را به آنجا پست کنند الزاما محل ‏زندگی شما نیست

‏9. کشوری که در حال حاضر در آن زندگی می کنید
این دیگه الزاما همانجایی است که زندگی میکنید ‏
سعی نکنید دروغ بگویید این مسائل هیچ ارتباطی با شانس برنده شدن ندارد

‏10. شماره تلفن (اختیاری)

‏11. آدرس ایمیل (اختیاری)

‏12. بالاترین سطح تحصیلاتی که تا امروز به دست آورده اید، چه سطحی است؟ باید ‏مشخص کنید کدامیک از موارد زیر بالاترین سطح تحصیلاتی است که به دست آورده اید: ‏‏(1) فقط دبستان، (2) دبیرستان، بدون تحصیل مدرک، (3)دبیرستان با مدرک، (4) ‏هنرستان، (5) تعدادی دروس دانشگاهی، (6) مدرک دانشگاهی، (7) تعدادی درس فوق ‏لیسانس، (8) درجه فوق لیسانس، (9) تعدادی دروس دکترا، و (10) درجه دکترا.

نکته1-: "تابه امروز "یعنی همان روزی که دارید فرم را پر میکنید سعی نکنید دروغ بگویید ‏اگر دانشجو هستید گزینه های 5 و 7 و 9 به همین منظور آورده شده است اگر بعدا ‏مدرک شما اضافه شود تاریخ اخذ مدرک و تاریخ (تا به امروز) در روز مصاحبه توسط افسر ‏کنسول کنترل میشود
‏ نکته 2: اگر دیپلم ندارید پس " شرایط مورد نیاز برای تحصیل یا تجربه کاری چه هستند؟" ‏را بخوانید

‏13. وضعیت تأهل: مجرد، متاهل، مطلقه، بیوه، جدا به صورت قانونی
نکته - در این قسمت هم تا به امروز برای آن صدق میکند مطلقه یعنی کسی که گواهی ‏طلاق را دارد نه اینکه قصد جدایی دارد برای مجرد هم همین نکته وجود دارد شما اگر ‏رسما سند ازدواج ندارید و فقط قصد ازدواج دارید پس هنوز مجرد هستید ‏

‏14. تعداد فرزندان: ثبت نام باید شامل نام، تاریخ و محل تولد همسرتان و همه فرزندان ‏طبیعی، فرزندانی که به صورت قانونی پذیرفته شده اند و فرزند خوانده ها که مجرد و زیر ‏‏21 سال هستند، باشد (فرزندانی که از قبل شهروند و یا مقیم دائم ایالات متحده ‏هستند، شامل این مورد نمی شوند) حتی اگر همسر و یا فرزندان شما در حال حاضر با ‏شما زندگی نمی کنند و یا نمی خواهند با شما مهاجرت کنند. توجه داشته باشید که ‏فرزندان متاهل و 21 سال و بالاتر واجد شرایط برای ویزای تنوع فرهنگی نمی باشند. در ‏صورت عدم وارد کردن نام تمام فرزندان واجد شرایط، متقاضی اصلی فاقد شرایط خواهد ‏شد و ویزاهای کلیه افراد خانواده در این شرایط، هنگام مصاحبه لغو خواهد شد. ‏

‏15. مشخصات همسر – نام، تاریخ تولد، جنسیت، شهر/شهرستان محل تولد، کشور ‏محل تولد، عکس. در صورتی عدم وارد کردن نام همسر، متقاضی اصلی فاقد صلاحیت ‏خواهد شد و ویزای کلیه افراد وابسته دراین صورت در زمان مصاحبه لغو خواهد شد. ‏

‏16. مشخصات فرزندان – نام، تاریخ تولد، جنسیت، شهر/شهرستان محل تولد، عکس: ‏عکس کلیه فرزندان اظهار شده در سؤال شماره 14 در بالا‏

شما بعد از ارسال عکس و پاسخ به سوئالات ثبت نام شما تکمیل شده است حالا شما ‏باید تائیدیه فرم ثبت نام را
تشکر کنندگان: King Eagle ، miladfathi01 ، Soap McTavish ، kamyar ، Inquiry ، Night-Jasmine ، بازگشت ، babak433 ، j@vad
اگر مجرد هستیم قسمت تعداد بچه ها رو صفر بنویسیم ؟ یا خط تیره یا خالی بمونه ؟
تشکر کنندگان:
(2013-10-24 ساعت 21:12)Inquiry نوشته:  اگر مجرد هستیم قسمت تعداد بچه ها رو صفر بنویسیم ؟ یا خط تیره یا خالی بمونه ؟

خالی بذارش
تشکر کنندگان:
(2013-10-24 ساعت 21:15)miladfathi01 نوشته:  
(2013-10-24 ساعت 21:12)Inquiry نوشته:  اگر مجرد هستیم قسمت تعداد بچه ها رو صفر بنویسیم ؟ یا خط تیره یا خالی بمونه ؟

خالی بذارش

صفر بنویسین بهتره تا خالی بزارینش Shy
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان