کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات غیرمرتبط با موضوعات موجود برندگان 2014
(2013-05-05 ساعت 01:50)الدورادو نوشته:  دوستان عزیز سلام...اگر دوران دانشگاه برای ۲ ترم جایی مهمان شده باشیم در سوابق تحصیلی بنویسیم؟اگر جوابتون مثبت هست مدرکشو چی بنویسیم؟

???
شماره کیس:**2014AS/تاریخ رویت قبولی:MAY 1/ارسال مدارک:13 MAY/تعداد:۳ نفر/سفارت:ابوظبی/تاریخ مصاحبه:۳ اکتبر/کلیرنس/ آپدیت :۸ اکتبر،۱۶ ژانویه،١٠ فوريه،٤ آپريل،٧ آپريل،٨ آپريل و کلیر در ۹ آپریل Smile
تشکر کنندگان: senterstar ، KIMIA2005
(2013-05-05 ساعت 05:58)ارمیتا نوشته:  سلام دوستان. من تو مطالب سالهای قبل میخوندم که جند نفر نوشته بودند که در قسمتی که میخوای سابقه کاری رو پر کنی حقیقت رو بگو ولی اون رو خیلی مهم جلوه نده و مثلا اگر مدیر شرکت بودی بنویس فقط کارمند. میخواستم ببینم دلیل خاصی داره این حرف؟ و مثلا مدیر عامل یک شرکت بودن نکته منفی حساب میشه ؟

و سوال دوم این که اگه مدارک تحصیلی از لیسانس تا دکتری همه اماده و کامل باشه وفقط مدرک سوم دبیرستان و همینطور پیش دانشگاهی در دسترس نباشه خیلی مشکل ساز میشه این مسئله به عنوان نقص مدرک ؟ چون تاکیید روی داشتن حداقل دیپلم هست بنابرین نبود این مدرک دیپلم با وجود داشتن 3 تا مدرک معتبر تحصیلات تکمیلی دانشگاهی چه مشکلی پیش میاره؟

خیلی ممنون از راهنماییتون

سلام دوست عزیز،
تبریک برای برنده شدنتون.
درباره کار باید بگم منظور این دوستان این بوده شاید روند کار کمی طولانی تر بشه، کلرینس بخورید، و مدت گرفتن ویزاتون طولانی تر می شه. اما اگر شما فردی هستید که با یک سرچ در اینترنت و ....اطلاعاتتون رو بدست بیارند، اصلا دروغ نگید.
طبق تجربه دوستان بهتره خیلی کارتون و خاص و مهم جلوه ندید، باز هم تاکید می کنم، اگر فکر می کنید براتون دردسر ساز می شه اصلا دروغ نگید.

در خصوص مدرک، اگر سفرنامه هارو بخونید خواهید دید توی مصاحبه هایی که بچه ها رفتند، با وجود لیسانس و مدارک بالاتر، مدرک دیپلم و از خیلی ها خواستند، پس تمام تلاشتون و بکنید که مدارکتون و پیدا و کامل کنید.
موفق و پیروز باشید.
کیس نامبر: **2013AS000103 / برنده: سری دوم / روئیت قبولی: 29 october/زمان مصاحبه: هفته اولAUGUST(هفته دوم مرداد)/ مدت زمان کلیرنس: 22 روز(9 شهریور)/مقصد: دالاس
(2013-05-05 ساعت 08:46)الدورادو نوشته:  [quote='الدورادو' pid='328772' dateline='1367702422']
دوستان عزیز سلام...اگر دوران دانشگاه برای ۲ ترم جایی مهمان شده باشیم در سوابق تحصیلی بنویسیم؟اگر جوابتون مثبت هست مدرکشو چی بنویسیم؟

سلام،
به نظر می رسه برای اونها مهم اون هست که شما بگید از کجا مدرکتون و گرفتید و کجا فارغ التحصیل شدید. مهمان شدنتون فکر نکنم خیلی موضوع مهمی بوده باشه.
موفق باشید.
کیس نامبر: **2013AS000103 / برنده: سری دوم / روئیت قبولی: 29 october/زمان مصاحبه: هفته اولAUGUST(هفته دوم مرداد)/ مدت زمان کلیرنس: 22 روز(9 شهریور)/مقصد: دالاس
تشکر کنندگان: iman63ir ، الدورادو ، amir82 ، امیر مهاجر ، senterstar ، kasrafo ، KIMIA2005
(2013-05-05 ساعت 05:58)ارمیتا نوشته:  سلام دوستان. من تو مطالب سالهای قبل میخوندم که جند نفر نوشته بودند که در قسمتی که میخوای سابقه کاری رو پر کنی حقیقت رو بگو ولی اون رو خیلی مهم جلوه نده و مثلا اگر مدیر شرکت بودی بنویس فقط کارمند. میخواستم ببینم دلیل خاصی داره این حرف؟ و مثلا مدیر عامل یک شرکت بودن نکته منفی حساب میشه ؟

و سوال دوم این که اگه مدارک تحصیلی از لیسانس تا دکتری همه اماده و کامل باشه وفقط مدرک سوم دبیرستان و همینطور پیش دانشگاهی در دسترس نباشه خیلی مشکل ساز میشه این مسئله به عنوان نقص مدرک ؟ چون تاکیید روی داشتن حداقل دیپلم هست بنابرین نبود این مدرک دیپلم با وجود داشتن 3 تا مدرک معتبر تحصیلات تکمیلی دانشگاهی چه مشکلی پیش میاره؟

خیلی ممنون از راهنماییتون
در مورد اول نظر قطعی وجود نداره اما معمولاً افراد با تحصیلات بالا، شغلهای دولتی و یا حساس و کسانی که سربازی خدمت کردن احتمال کلیرنس خوردنشون بیشتر هست و یا زمان بیشتری رو برای کلیر شدن طی میکنن(البته این به پروسه کاملا عادیه و نباید ازش بترسید و در حالت عادی بیشتر از 80% بچه ها شامل این پروسه شدن)
حالا وقتی شما بگید مدیر در فلان اداره یا شرکت بودید آفیسر با احتمال کمتری به شما ویزای یکضرب میده و ترجیح میده یه بررسی دیگه رو پرونده انجام بشه(باز هم میگم این حرفا بر اساس تجربه دوستانه و مدرک قطعی براش وجود نداره)
در مورد دوم هم اگه مدرک بالاتری دارید نیازی به دیپلم نیست ولی اگر امکان تهیه و ترجمه دیپلم و پیش دانشگاهیتونو دارید به هیچ وجه ریسک کنید و حتما این کارو انجام بدید. کلا وقت مصاحبه میبینید خیلی از مدارکی که خودشون هم گفتن (مثل کارت ملی) رو ازتون نمیخوان اما هرچی مدارک شما کاملتر باشه وقت مصاحبه استرس خیلی کمتری دارید و این خودش خیلی مهمه.
Wink
•49xx •مصاحبه:ایروان-مارچ •برگه آبی + ۹ سوالی(کلیر شده در 30+7 روز) • چرندنامه
تشکر کنندگان: Hedieh20 ، ارمیتا ، amir82 ، nedafarsi ، senterstar ، H Pier ، KIMIA2005 ، godot
دوستان، آیا بچه ها باید حتما پاس جداگانه داشته باشن؟ یا همراه مادر هم قبول هست؟
در صورتی که باید حتما جدا باشه و پاس من هنوز اعتبار داشته باشه آیا پاس جدید بهمون میدن؟؟
(2013-05-05 ساعت 07:34)maryam_dr نوشته:  سلام.چند تا سوال
دوستان توی مدارک لازم گفته بودن دو قطعه عکس ولی فقط بالای یکی از فرم ها جای عکس داره.دومین عکس رو باید چی کار کرد؟
case number من 4xxx هستش و سفارت توی آنکارا.مدارک رو هم سریع می فرستم.حدودا چه ماهی زمان interview می دن؟
بعد از اولین ورود به آمریکا اگه فعلا نخوام واسه سیتیزن شدن اقدام کنم چند ماه می تونم خارج از آمریکا باشم؟

پیشاپیش مرسی از جواب هاتون (:

شما باید عکستون و پشت نویسی کنید و داخل پاکتی که براشون می فرستید قرار بدید.
زمان مصاحبتونو نمی شه دقیق پیش بینی کرد، هر زمان اولین سری بچه ها کارنت بشن و تعداد نفرات برای مصاحبه مشخص بشه، کم کم می تونید زمان مصاحبتون و پیش بینی کنید، اما اگر مثل 2013 باشه احتمالا شما تا بهمن ماه می رید مصاحبه.
شما 6 ماه خارج از آمریکا می تونید باشید، و اگر بخواین بیشتر خارج از آمریکا باشید باید پاس سفید بگیرید، که تاپیک مربوطه اش رو می تونید توی سایت ببینید و استفاده کنید.
تشکر کنندگان: iman63ir ، nooshshahnar ، amir82 ، امیر مهاجر ، senterstar ، KIMIA2005 ، godot
(2013-05-05 ساعت 09:04)sayeh20 نوشته:  
(2013-05-05 ساعت 05:58)ارمیتا نوشته:  

در خصوص مدرک، اگر سفرنامه هارو بخونید خواهید دید توی مصاحبه هایی که بچه ها رفتند، با وجود لیسانس و مدارک بالاتر، مدرک دیپلم و از خیلی ها خواستند، پس تمام تلاشتون و بکنید که مدارکتون و پیدا و کامل کنید.
موفق و پیروز باشید.

خیلی ممنونم از توضیحات خوبتون. حالا با توجه به نکته ای که شما فرمودید در خصوص مهم بودن مدرک دیپلم خواستم ببینم برای افردای با دیپلم نظام جدید، هم مدرک سال سوم مورد نیاز هست هم پیش دانشگاهی؟ یا فقط پیش دانشگاهی کافیه ؟ و اگر به جای مدرک اصل، گواهی موقت بتونم جور کنم ایرادی نداره؟
تشکر کنندگان: senterstar ، KIMIA2005 ، raihaneh.az90
(2013-05-05 ساعت 09:10)حسن پیری نوشته:  سلام به عزیزانی که لطف میکنن و سوالات مارو جواب میدن و راهنماییهای ارزنده ای میکنن.
من دیپلم قنی حرفه ای دارم و همچنین فوق دیپلم فنی . و لیسانس از دانشگاه غیر انتفاعی دارم.
سربازیم تازه تموم شده و پاسپورت هم گرفتم. اما سابقه کار ندارم.
و گیرم سر مدرک کاردانیمه که بهم نمیدن... چه جوری آزادش کنم؟
شما بايد اخرين مدرك تحصيليتونو كه ليسانس هست ارائه بدين چكار. به فوق ديپلمتون دارين
(2013-05-05 ساعت 09:10)حسن پیری نوشته:  سلام به عزیزانی که لطف میکنن و سوالات مارو جواب میدن و راهنماییهای ارزنده ای میکنن.
من دیپلم قنی حرفه ای دارم و همچنین فوق دیپلم فنی . و لیسانس از دانشگاه غیر انتفاعی دارم.
سربازیم تازه تموم شده و پاسپورت هم گرفتم. اما سابقه کار ندارم.
و گیرم سر مدرک کاردانیمه که بهم نمیدن... چه جوری آزادش کنم؟

دوست عزیز لطفا فقط سوالتون یک بار بپرسید و منتظر بشید دوستان جواب بدن.
والا تا جایی که من دیدم حداقل 4 یا 5 نفر به سوال شما جواب کامل دادن. شما باید شرایط خودتونو ببینید و با توجه به جوابهایی که دادن تصمیم بگیری چون هیچ کدوم از دوستان نمیتونن یه جواب قطعی به شما بدن و خدایی نکرده اگه فردا شما به مشکلی بر بخورید مسئولش اونا باشنWink
شما باید به محل تحصیلتون برید و با ارائه کارت پایان خدمت و پرداخت هزینه ای بابت باقیمانده تعهدتون مدرکتون رو آزاد کنید. بعد از اون هم برای لیسانس اقدام میکنید که چون گفتید غیرانتفاعی بوده پس تعهد ندارید و باید مدرکتون رو بهتون بدند و ایشالا بعدش هم با خیال راحت آماده میشی برای مصاحبه و مراحل بعد.
موفق باشی Wink
•49xx •مصاحبه:ایروان-مارچ •برگه آبی + ۹ سوالی(کلیر شده در 30+7 روز) • چرندنامه
تشکر کنندگان: Hedieh20 ، amir82 ، senterstar ، H Pier ، KIMIA2005
(2013-05-05 ساعت 09:22)ارمیتا نوشته:  
(2013-05-05 ساعت 09:04)sayeh20 نوشته:  
(2013-05-05 ساعت 05:58)ارمیتا نوشته:  

موفق و پیروز باشید.

خیلی ممنونم از توضیحات خوبتون. حالا با توجه به نکته ای که شما فرمودید در خصوص مهم بودن مدرک دیپلم خواستم ببینم برای افردای با دیپلم نظام جدید، هم مدرک سال سوم مورد نیاز هست هم پیش دانشگاهی؟ یا فقط پیش دانشگاهی کافیه ؟ و اگر به جای مدرک اصل، گواهی موقت بتونم جور کنم ایرادی نداره؟

بله هر دو نیاز هست، به خصوص پیش دانشگاهی، چون از نظر اونها پایان دوره 12 سال محسوب می شه که پیش دانشگاهیه. گواهی موقت و اصلا قبول ندارند، حتی برای لیسانس و فوق رو گواهی موقت و قبول نکردند.
الان به این موضوع فکر نکنید، شما اگر خیلی زود مصاحبتون باشه، حدود 5 ماه دیگه خواهد بود، تا اون موقع راهکارهای زیادی پیدا خواهید کرد Big Grin
فعلا لطفا با حوصله و دقت و آرامش مدارکتون و پر کنید، که چیزی و اشتباه ننویسید. برای فرستادن عجله نکنید، و فکرتون و فعلا به مسائل حاشیه ندیدSmile
تشکر کنندگان: ارمیتا ، iman63ir ، amir82 ، امیر مهاجر ، senterstar
(2013-05-05 ساعت 09:18)maryam_a نوشته:  دوستان، آیا بچه ها باید حتما پاس جداگانه داشته باشن؟ یا همراه مادر هم قبول هست؟
در صورتی که باید حتما جدا باشه و پاس من هنوز اعتبار داشته باشه آیا پاس جدید بهمون میدن؟؟
بله باید جدا باشه اگر بالای 1 سال اعتبار داشته باشه باید اداره اصلی گدرنامه در تهرانپارس یا یافت آباد مراجعه کنید و نامه بگیرید برای گدرنامه جدید
اگر سفارتتون ابوظبی باشه می تونید برای صرفه جویی در هزینه ویزا برای گرفتن ویزا از پاسپورت مشترک استفاده کنید
ولی برای مصاحبه و صدور ویزای آمریکا حتما باید پاس جدا باشه
کیس نامبر:2013AS8900/تعداد افراد کیس:3 نفر/اورنج کانتی کالیفرنیا
تشکر کنندگان: maryam_a ، nooshshahnar ، ghafari88 ، Hedieh20 ، amir82 ، امیر مهاجر ، senterstar ، KIMIA2005
(2013-05-05 ساعت 09:35)usa lover نوشته:  
(2013-05-05 ساعت 09:18)maryam_a نوشته:  دوستان، آیا بچه ها باید حتما پاس جداگانه داشته باشن؟ یا همراه مادر هم قبول هست؟
بله باید جدا باشه اگر بالای 1 سال اعتبار داشته باشه باید اداره اصلی گدرنامه در تهرانپارس یا یافت آباد مراجعه کنید و نامه بگیرید برای گدرنامه جدید
اگر سفارتتون ابوظبی باشه می تونید برای صرفه جویی در هزینه ویزا برای گرفتن ویزا از پاسپورت مشترک استفاده کنید

يعني از الان اين كارو انجام بديم بهتره؟
يا اينكه بذاريم براي وقتي كه به اميد خدا ويزا ميگيريم... البته در اينصورت تغيير شماره پاس هم داريم درسته؟

براي درخواست پاس جديد چه دليلي بايد بياريم؟؟؟
ترجمه ی فارسی فرم هایی رو که باید به KCC بفرستین در لینک های زیر گذاشتم،شاید به خیلی از سوالاتتون جواب داده بشه.
به خواسته ی بعضی از دوستان چون لینک فرم 122 باز نمیشد بصورت تصویر براتون گذاشتم.
http://uplod.ir/0cu67jpsz03v/formha.rar.htm
122(1)122(2)
خدایا آخر نفهمیدم اینجایی که هستم تقدیر من است یا تقصیر من...
(2013-05-05 ساعت 09:38)maryam_a نوشته:  

يا اينكه بذاريم براي وقتي كه به اميد خدا ويزا ميگيريم... البته در اينصورت تغيير شماره پاس هم داريم درسته؟

دلیل خاصی نیاز نیست بگید می خواید پاس رو جدا بگیرید
الان هم می تونید این کار رو بکنید ولی تقریبا 6 ماه تا زمان مصاحبه وقت دارید
فقط حواستون به کارت زرد باشه که برای فرزندتون با پاس جدیدش بگیرید
چون شماره پاس رو توش می زنند
می تونید واکسن ها رو شروع کنید ولی کارت زرد رو نگیرید بعد از اینکه پاس رو گرفتید برید و کارت زرد رو بگیرید و واکسن ها رو توش وارد کنن
کیس نامبر:2013AS8900/تعداد افراد کیس:3 نفر/اورنج کانتی کالیفرنیا
تشکر کنندگان: maryam_a ، amir82 ، Hedieh20 ، امیر مهاجر ، senterstar ، KIMIA2005
(2013-05-05 ساعت 09:38)maryam_a نوشته:  

من قبل از مصاحبه پاس بچه ها را جدا کردم به راحتی .برای درخواست پاس جدید احتیاج به دلیل نیست مال بچه ها را که اصلا سوال نمی کنند برایه خودتون هم اگر بالای یک سال اعتبار داشته باشه باید برین شعبه اصلی یه نامه بگیرین
**2013AS57
مصاحبه ابوظبی هفته اول اوریل
تعداد کیس 4 نفر
نتیجه برگه آبی
تشکر کنندگان: maryam_a ، senterstar ، KIMIA2005

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان