کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات غیرمرتبط با موضوعات موجود برندگان 2014
(2013-05-05 ساعت 09:59)mamanraya نوشته:  
(2013-05-05 ساعت 09:38)maryam_a نوشته:  
(2013-05-05 ساعت 09:35)usa lover نوشته:  
(2013-05-05 ساعت 09:18)maryam_a نوشته:  دوستان، آیا بچه ها باید حتما پاس جداگانه داشته باشن؟ یا همراه مادر هم قبول هست؟
در صورتی که باید حتما جدا باشه و پاس من هنوز اعتبار داشته باشه آیا پاس جدید بهمون میدن؟؟
بله باید جدا باشه اگر بالای 1 سال اعتبار داشته باشه باید اداره اصلی گدرنامه در تهرانپارس یا یافت آباد مراجعه کنید و نامه بگیرید برای گدرنامه جدید
اگر سفارتتون ابوظبی باشه می تونید برای صرفه جویی در هزینه ویزا برای گرفتن ویزا از پاسپورت مشترک استفاده کنید
ولی برای مصاحبه و صدور ویزای آمریکا حتما باید پاس جدا باشه

يعني از الان اين كارو انجام بديم بهتره؟
يا اينكه بذاريم براي وقتي كه به اميد خدا ويزا ميگيريم... البته در اينصورت تغيير شماره پاس هم داريم درسته؟

براي درخواست پاس جديد چه دليلي بايد بياريم؟؟؟
من قبل از مصاحبه پاس بچه ها را جدا کردم به راحتی .برای درخواست پاس جدید احتیاج به دلیل نیست مال بچه ها را که اصلا سوال نمی کنند برایه خودتون هم اگر بالای یک سال اعتبار داشته باشه باید برین شعبه اصلی یه نامه بگیرین

ممنونم از جوابهاتون...
شما به كدوم شعبه رفتيد براي اين كار؟؟؟
تشکر کنندگان: senterstar ، KIMIA2005
(2013-05-05 ساعت 00:41)nooshshahnar نوشته:  ترجمه ی فارسی فرم هایی رو که باید به KCC بفرستین در لینک های زیر گذاشتم،شاید به خیلی از سوالاتتون جواب داده بشه
http://uplod.ir/0cu67jpsz03v/formha.rar.htm
http://uplod.ir/mf6ozqjhfq90/form_DSP_122.rar.htm
به امید موفقیت همه ی دوستان در گرفتن ویزا

nooshshahnar عزیز
مرسی فایل خیلی عالی بود البته فکر کنم لینک DSP_122 یه مشکلی داره چون فایلش موجود نیست Sad

(2013-05-05 ساعت 02:32)lilac نوشته:  
(2013-05-05 ساعت 00:43)asalasali نوشته:  میشه راجع به منتظر سرا اطلاعاتی بدین من نفهمیدم

یکی از دوستان خوب مهاجرسرایی afs عزیز منتظرسرا را ایجاد کردند و با کمک امیر مهاجر عزیز اطلاعات دوستانی که مصاحبه رفتند و کلیرنس خوردند را بصورت جدول روزشمار در منتظرسرا بوجود آوردند که شما میتوانید براحتی مدت انتظار در هر سه سفارت ابوظبی، آنکارا وایروان برای دوستانی که مصاحبه رفتند و منتظر دریافت ویزا هستند را در اینجا با هم مقایسه کنید ، دوستانی که عدد مقابل اسمشون برنگ سبز در آمده به همون تعداد روز انتظارشون به پایان رسیده و ویزاشون رو دریافت کردند و بقیه هنوز در انتظار به سر میبرند. http://afsh.servehttp.com/c

اگه آمار منتظرسرا درست باشه که آنکارا فاجعه استتتتتتتتت Sad
کیس نامبر:2014AS8XX*کنسول:ابوظبی*ایمیل فرمها:MAY25*بولتن کارنت:AUG13*ویزا:اواخرOCTیکضرب*سفرنامه قسمت اول-قسمت دوم*مقصداول:هیوستون مارچ2014*مقصدنهایی:بوستون آگست2014*تجربه کار در امریکا*
سلام دوستان
به نظرتون من که سربازیمو تو سپاه بودم واسه FBI check دچار مشکل نمیشم؟
اصلا بهم ممکنه بخاطر این موضوع ویزا ندن؟
(2013-05-05 ساعت 10:51)sophia نوشته:  بچه ها آخه جريان من فرق ميکنه من سيتيزن کانادا هستم که الان براي لاتريقبول شدم متاسفانه سفارت امريکا توي کانادا کاراي مربوط به لاتاريو انجام نميده منم در حال حاضر ايرانم اما ديگه ميخواستم برم کانادا که قبوليمو ديدم حالا نميدونم بايد چي کار کنم محل زندکي فعليمو بايد کجا بزنم؟ محل مصاحبه رو اگه نزديک ايران بزنم مجبور ميشم بمونم ايران دارم ديوونه ميشم از يه طرفم اين جوري که پيداس سفارتهاي نزديک ايران زودتر کارو راه ميندازن از يه طرف پليس چک هست که بايد از کانادا بگيرم لطفا کمک کنيد اگه اطلاعاتي دارين

این دوستمون Championking مصاحبه اش را در کانادا انجام داده می تونید هر سوالی که دارید از ایشون بپرسید.
شماره کیس: ***2013AS…3، خودم ، ایروان،کارنت: DEC 11 2012، مصاحبه : FEB W1 2013، کلیر:July 18 Smile ويزا:2013 july 31 مقصد : هیوستن
تشکر کنندگان: sophia ، iman63ir ، amir82 ، senterstar ، KIMIA2005
(2013-05-05 ساعت 10:50)hamedapple نوشته:  سلام دوستان

سلام دوست عزیز
اینکه سرباز سپاه بودید قطعا FBI check می خورید، اما امکان نداره بهتون ویزا ندند. خیلی از بچه ها سربازیشون سپاه بوده. سفرنامه های سال های قبل و حتما بخونید تا با تجربیاتشون آشنا بشید و نگرانی خودتون هم کمتر بشه.
الان به این چیزها اصلا فکر نکنید، فقط با آرامش فرم هاتون و پر کنید، بدون فکر منفی.Smile
کیس نامبر: **2013AS000103 / برنده: سری دوم / روئیت قبولی: 29 october/زمان مصاحبه: هفته اولAUGUST(هفته دوم مرداد)/ مدت زمان کلیرنس: 22 روز(9 شهریور)/مقصد: دالاس
دوستان يه سوال
تو فرم 230 كه ميخوايم واسه همراه پر كنيم قسمت 34 از خدمت معاف شده باشه چي بايد بنويسيم؟؟؟
(2013-05-05 ساعت 10:59)sophia نوشته:  
(2013-05-05 ساعت 10:55)s.s.h نوشته:  
(2013-05-05 ساعت 10:51)sophia نوشته:  بچه ها آخه جريان من فرق ميکنه من سيتيزن کانادا هستم که الان براي لاتريقبول شدم متاسفانه سفارت امريکا توي کانادا کاراي مربوط به لاتاريو انجام نميده منم در حال حاضر ايرانم اما ديگه ميخواستم برم کانادا که قبوليمو ديدم حالا نميدونم بايد چي کار کنم محل زندکي فعليمو بايد کجا بزنم؟ محل مصاحبه رو اگه نزديک ايران بزنم مجبور ميشم بمونم ايران دارم ديوونه ميشم از يه طرفم اين جوري که پيداس سفارتهاي نزديک ايران زودتر کارو راه ميندازن از يه طرف پليس چک هست که بايد از کانادا بگيرم لطفا کمک کنيد اگه اطلاعاتي دارين

این دوستمون Championking مصاحبه اش را در کانادا انجام داده می تونید هر سوالی که دارید از ایشون بپرسید.
دوست عزيز ممنون ولي چه طوري ميتونم با اين دوستمون حرف بزنم
براشون از اینجاپیام خصوصی بفرست . بیشتر شب ها انلاین هستن.
شماره کیس: ***2013AS…3، خودم ، ایروان،کارنت: DEC 11 2012، مصاحبه : FEB W1 2013، کلیر:July 18 Smile ويزا:2013 july 31 مقصد : هیوستن

دوست عزیز از الان نیازی نیست نگران این موضوع باشید.اف بی آی چک شامل اکثر ایرانی ها میشه و دیر و زود داره .اما سوخت و سوز نه
تشکر کنندگان: iman63ir ، senterstar ، KIMIA2005
(2013-05-05 ساعت 11:06)my2220 نوشته:  دوستان يه سوال
تو فرم 230 كه ميخوايم واسه همراه پر كنيم قسمت 34 از خدمت معاف شده باشه چي بايد بنويسيم؟؟؟
گزینه NO سوال 34 را تیک بزن و تمام جاهای خالی سوال 34 را با N/A پر کن
تشکر کنندگان: lilac ، iman63ir ، my2220 ، senterstar ، KIMIA2005
دوستان یک نکته مهم:
اولا که پرسشهای مهاجرتی رو پیام خصوصی نکنید. انصاف نیست که مشکل شما بصورت خصوصی حل بشه و شخصی برای شما به تنهایی وقت بگذاره و نتیجه راهنماییش استفاده‌ای برای بقیه نداشته باشه.
در ثانی اگر به دلیل موجهی (مثلا خصوصی بودن مشکلتون) ناچارید پیام خصوصی بدید، قبل از فرستادن پیام خصوصی برید تو کنترل پنل کاربر و چک کنید که پیام خصوصیتون رو نبسته باشید.
تا الان دو بار برای بنده پیش آمده که پاسخی رو تایپ کردم و موقع ارسال متوجه شدم که پرسش کننده پیام خصوصیشو بسته!
میشه بگید چرا پیام خصوصیتونو بستید؟
شما تازه عضو شدید. کسی برای شما پیامی نمیذاره!
اعضای قدیمی سایت که روزی ۳۰ تا پیام خصوصی براشون میاد اگر این کارو بکنند موجهه.
خلاصه به تجدید نظری در مورد تنظیماتتون بکنید.
(2013-05-05 ساعت 05:58)ارمیتا نوشته:  سلام دوستان. من تو مطالب سالهای قبل میخوندم که جند نفر نوشته بودند که در قسمتی که میخوای سابقه کاری رو پر کنی حقیقت رو بگو ولی اون رو خیلی مهم جلوه نده و مثلا اگر مدیر شرکت بودی بنویس فقط کارمند. میخواستم ببینم دلیل خاصی داره این حرف؟ و مثلا مدیر عامل یک شرکت بودن نکته منفی حساب میشه ؟

سعی کنید هیچوقت دروغ نگید به آفیسر چون خیلی زود متوجه میشن، و به قول دوستانی که مصاحبه داشتن بیشتر از اینکه مسئولین امور کنسولی باشن روانشناسهای خبره ای هستن. واقعا دلیل حرف بعضی از دوستان رو هم نمیفهمم، وقتی که مدیر بودین و شغل به این خوبی داشتین امریکا از خداش باید باشه شما رو وارد کشورش کنه، چرا باید بگین کارمند ساده هستین اخه؟ اونم دقیقا جایی که سابقه ی کاری شما براشون مهمه

(2013-05-05 ساعت 07:34)maryam_dr نوشته:  بعد از اولین ورود به آمریکا اگه فعلا نخوام واسه سیتیزن شدن اقدام کنم چند ماه می تونم خارج از آمریکا باشم؟

پیشاپیش مرسی از جواب هاتون (:

شما بعد از ورودتون به خاک امریکا اگه قصد دارین مدت زیادی (بیشتر از یک سال) خارج از خاک امریکا باشین درخواست re-entry permit میدین (بهش پاس سفید هم میگن اصطلاحا) و با اون میتونید بین ۱ تا ۲ سال خارج از خاک امریکا باشید، قبل از یک سال فکر نمیکنم مشکلی واستون پیش بیاد. و بیشتر از دو سال هم بمونید ممکنه به مشکل بر بخورید و از شما دلیل قانع کننده بخوان برای این دو سالی که نبودید و شما باید آفیسر رو متقاعد کنید که مجبور بودین این دو سال رو ایران باشید
"آدمی ساخته افكار خويش است، فردا همان خواهد شد كه امروز می انديشيده."
(موریس مترلینک)
تشکر کنندگان: ارمیتا ، ابی22 ، senterstar
(2013-05-05 ساعت 03:33)HESSIMO نوشته:  سلام من برنده لاتارى ٢٠١٤ شدم، توى فرم ثبت نام براى
مشخصات همسرم ليسانس وارد كرديم اما موفق به گرفتن مدركش نشد،
ميخواستم بدونم با توجه به اينكه اسم من تو لاتارى در اومده و مداركم هم كامل
هست ، احتياجى به مدرك تحصيلى شوهرم هم هست يا خير؟ يا ميشه اين اشتباه رو توى
فرم تصحيح كرد يا خير؟ در ضمن ما براى تحصيل نميخوايم بريم.
ممنون ميشم جوابى بديد كه بتونه كمكم كنه
سپاسگذارم.

من چند روز پیش پست یکی از بچه ها رو خونده بودم که این مساله یکمی واسش دردسر ساز شده بود، راستش اینکه صلاح هست به کی سی سی خبر بدین یا نه رو باید بچه های با تجربه تر بهتون بگن، فعلا تا رسیدن به نتیجه ی مناسب واسه پر کردن و فرستادن فرم ها عجله نکنید. ولی همین که شما برنده ی اصلی هستین و نه همسرتون این کلی به نفع شما هست چون مدرک شما واسه ی اونها مهمتره و ممکنه خیلی حساسیتی به چک کردن مدارک همسرتون نداشته باشن (ممکنه). خلاصه اینکه نگران نباشید اصلا، فقط منتظر باشید بچه های با تجربه تر هم بیان نظرشون رو بگن. هرچند ترجیح بر اینه که شما کلا باهاشون صادق باشین
"آدمی ساخته افكار خويش است، فردا همان خواهد شد كه امروز می انديشيده."
(موریس مترلینک)
تشکر کنندگان: maryam_a ، senterstar
(2013-05-05 ساعت 10:57)sayeh20 نوشته:  

سلام دوست عزیز
اینکه سرباز سپاه بودید قطعا FBI check می خورید، اما امکان نداره بهتون ویزا ندند. خیلی از بچه ها سربازیشون سپاه بوده. سفرنامه های سال های قبل و حتما بخونید تا با تجربیاتشون آشنا بشید و نگرانی خودتون هم کمتر بشه.
الان به این چیزها اصلا فکر نکنید، فقط با آرامش فرم هاتون و پر کنید، بدون فکر منفی.Smile

مرسی دوست گلم
2014AS0000012XX
تعداد افراد کیس: 2نفر
تاریخ و نوع ارسال فرمهای سری اول: از طریق ایمیل ودر 30 می 2013
تاریخ پاسخ از KCC: هفته بعد (7 june )
مقصد: فعلاً شیکاگو
تاریخ کارنت: سری اول اول اول Big Grin
تاریخ نامه دوم: 13 سپتامبر 2013 Big Grin
تاریخ مصاحبه: 19 نوامبر 2013
کلیرنس: 29 می
تشکر کنندگان: senterstar
(2013-05-05 ساعت 09:20)sayeh20 نوشته:  
(2013-05-05 ساعت 07:34)maryam_dr نوشته:  سلام.چند تا سوال
دوستان توی مدارک لازم گفته بودن دو قطعه عکس ولی فقط بالای یکی از فرم ها جای عکس داره.دومین عکس رو باید چی کار کرد؟
case number من 4xxx هستش و سفارت توی آنکارا.مدارک رو هم سریع می فرستم.حدودا چه ماهی زمان interview می دن؟
بعد از اولین ورود به آمریکا اگه فعلا نخوام واسه سیتیزن شدن اقدام کنم چند ماه می تونم خارج از آمریکا باشم؟

شما باید عکستون و پشت نویسی کنید و داخل پاکتی که براشون می فرستید قرار بدید.
زمان مصاحبتونو نمی شه دقیق پیش بینی کرد، هر زمان اولین سری بچه ها کارنت بشن و تعداد نفرات برای مصاحبه مشخص بشه، کم کم می تونید زمان مصاحبتون و پیش بینی کنید، اما اگر مثل 2013 باشه احتمالا شما تا بهمن ماه می رید مصاحبه.
شما 6 ماه خارج از آمریکا می تونید باشید، و اگر بخواین بیشتر خارج از آمریکا باشید باید پاس سفید بگیرید، که تاپیک مربوطه اش رو می تونید توی سایت ببینید و استفاده کنید.

سلام
مرسی از پاسختون دوست عزیز
من می خوام فرم ها رو mail بزنم حالا باید عکس دوم رو جدا scan کنم توی همون mail?
مورد بعد اینکه یکی دیگه از دوستان گفته بودن پاس سفید برای خروج بیشتر از 1 ساله
کدوم درسته؟

(2013-05-05 ساعت 11:31)miladtorfi نوشته:  
(2013-05-05 ساعت 05:58)ارمیتا نوشته:  سلام دوستان. من تو مطالب سالهای قبل میخوندم که جند نفر نوشته بودند که در قسمتی که میخوای سابقه کاری رو پر کنی حقیقت رو بگو ولی اون رو خیلی مهم جلوه نده و مثلا اگر مدیر شرکت بودی بنویس فقط کارمند. میخواستم ببینم دلیل خاصی داره این حرف؟ و مثلا مدیر عامل یک شرکت بودن نکته منفی حساب میشه ؟

سعی کنید هیچوقت دروغ نگید به آفیسر چون خیلی زود متوجه میشن، و به قول دوستانی که مصاحبه داشتن بیشتر از اینکه مسئولین امور کنسولی باشن روانشناسهای خبره ای هستن. واقعا دلیل حرف بعضی از دوستان رو هم نمیفهمم، وقتی که مدیر بودین و شغل به این خوبی داشتین آمریکا از خداش باید باشه شما رو وارد کشورش کنه، چرا باید بگین کارمند ساده هستین اخه؟ اونم دقیقا جایی که سابقه ی کاری شما براشون مهمه

(2013-05-05 ساعت 07:34)maryam_dr نوشته:  بعد از اولین ورود به آمریکا اگه فعلا نخوام واسه سیتیزن شدن اقدام کنم چند ماه می تونم خارج از آمریکا باشم؟

شما بعد از ورودتون به خاک آمریکا اگه قصد دارین مدت زیادی (بیشتر از یک سال) خارج از خاک آمریکا باشین درخواست re-entry permit میدین (بهش پاس سفید هم میگن اصطلاحا) و با اون میتونید بین ۱ تا ۲ سال خارج از خاک آمریکا باشید، قبل از یک سال فکر نمیکنم مشکلی واستون پیش بیاد. و بیشتر از دو سال هم بمونید ممکنه به مشکل بر بخورید و از شما دلیل قانع کننده بخوان برای این دو سالی که نبودید و شما باید آفیسر رو متقاعد کنید که مجبور بودین این دو سال رو ایران باشید

سلام و مرسی از پاسختون
دوست عزیز یکی دیگه از دوستان گفتن بیشتر از 6 ماه خروج پاس سفید می خواد
کدوم درسته؟

دوستان اشکال داره محل ورود و اقامت با ایالتی که شخص اسپانسر هست متفاوت باشه؟
(2013-05-05 ساعت 11:56)miladtorfi نوشته:  
(2013-05-05 ساعت 03:33)HESSIMO نوشته:  سلام من برنده لاتارى ٢٠١٤ شدم، توى فرم ثبت نام براى
مشخصات همسرم ليسانس وارد كرديم اما موفق به گرفتن مدركش نشد،
ميخواستم بدونم با توجه به اينكه اسم من تو لاتارى در اومده و مداركم هم كامل
هست ، احتياجى به مدرك تحصيلى شوهرم هم هست يا خير؟ يا ميشه اين اشتباه رو توى
فرم تصحيح كرد يا خير؟ در ضمن ما براى تحصيل نميخوايم بريم.
ممنون ميشم جوابى بديد كه بتونه كمكم كنه
سپاسگذارم.

من چند روز پیش پست یکی از بچه ها رو خونده بودم که این مساله یکمی واسش دردسر ساز شده بود، راستش اینکه صلاح هست به کی سی سی خبر بدین یا نه رو باید بچه های با تجربه تر بهتون بگن، فعلا تا رسیدن به نتیجه ی مناسب واسه پر کردن و فرستادن فرم ها عجله نکنید. ولی همین که شما برنده ی اصلی هستین و نه همسرتون این کلی به نفع شما هست چون مدرک شما واسه ی اونها مهمتره و ممکنه خیلی حساسیتی به چک کردن مدارک همسرتون نداشته باشن (ممکنه). خلاصه اینکه نگران نباشید اصلا، فقط منتظر باشید بچه های با تجربه تر هم بیان نظرشون رو بگن. هرچند ترجیح بر اینه که شما کلا باهاشون صادق باشین

در مورد قضيه تحصيل اگر الان قصد تحصيل نباشه ولي مثلا چند سال بعد اينكارو بخوايم انجام بديم آيا باز هم بايد در همين مصاحبه ترجمه ها مهر داشته باشن؟ يا ميتونيم ترجمه هاي مهرشده رو زماني كه ميخوايم تحصيل كنيم تهيه كنيم؟؟
يعني منظورم اين هست كه اگر الان اين كار و نكنيم ديگه اجازه تحصيل نداريم؟؟!!!!

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان