کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات غیرمرتبط با موضوعات موجود برندگان 2014
(2013-05-05 ساعت 23:34)حسن پیری نوشته:  من برای ترجمه سایر مدارکم باید پاسپورتمو ببرم بگم اسم و فامیلم شبیه به اسم و فامیل پاسپورتم باشه؟؟ به نظرتون این کارو کنم؟
شما اسم و فامیلت رو از داخل پاسپورتت دقیق در یک کاغذ یاد داشت کن بده به دارالترجمه بگو همون رو بزنن ،اونها هم همون رو می زنن
بقیه مشخصات لازم هم می تونی از پاس پورت چک کنی
دلیلی نداره پاس پورت رو ببری بدی به دارالترجمه
اصل مدارکی که لازمه رو فقط ببر Smile
همیشه راه های زیادی برای رسیدن به یک هدف واحد وجود دارد.
من و مهاجرت
فعلا زندگی قشنگم رو بین بین خاورمیانه - اروپا و امریکا سپری می کنم. با تشکر از مهمان نوازی مردم امریکا - مردم پرتغال - مردم ایران و مردم ترکیه.
تشکر کنندگان: shimoda ، H Pier ، Soap McTavish ، tajhizgaran ، KIMIA2005
من توی نامه قبولیم اسممو اینطوری نوشتن:SEPIDEH TAHERY ولی توی پاسپورتم اخر فامیلیم یعنی TAHERI با I...مشکلی نداره؟؟؟؟؟چیکار کنم؟؟؟
Big GrinBig Grin
تشکر کنندگان: KIMIA2005
(2013-05-06 ساعت 02:05)hedipes نوشته:  من توی نامه قبولیم اسممو اینطوری نوشتن:SEPIDEH TAHERY ولی توی پاسپورتم اخر فامیلیم یعنی TAHERI با I...مشکلی نداره؟؟؟؟؟چیکار کنم؟؟؟

بهتره که با ایمیل با کی سی سی مکاتبه کنید و این مساله رو اطلاع بدید
و زمان مصاحبه پرینت ایمیل رو با خودتون ببرید
مشکلی هم پیش نمیاره
کیس نامبر:2013AS5128// سفارت ایروان // تعداد اعضای کیس: دو نفر // کلیر بعد از 49 روز
تشکر کنندگان: Soap McTavish ، tajhizgaran ، KIMIA2005
(2013-05-06 ساعت 00:31)farshad58 نوشته:  
(2013-05-05 ساعت 23:12)farshad58 نوشته:  سلام
من تو همه مدارک شخصیم نام فامیلم به یک صورت نوشته شده (پاسپورت، شناسنامه، کارت ملی، کارت پایان خدمت) ولی در سند ازدواج در نام فامیلم یک حرف اضافه گذاشته شده
به نظر شما این مساله اشکال ایجاد میکنه در روند کاری
البته خانم من برنده شدن
ممنون میشم جواب بدین
کسی نمیدونه ؟
برید و سند ازدواج تون رو صحیح کنید، این کار رو اداره مربوطه در ایران انجام می ده
و البته وقت هم دارید دیگه
Smile

(2013-05-06 ساعت 02:08)shimoda نوشته:  
(2013-05-06 ساعت 02:05)hedipes نوشته:  من توی نامه قبولیم اسممو اینطوری نوشتن:SEPIDEH TAHERY ولی توی پاسپورتم اخر فامیلیم یعنی TAHERI با I...مشکلی نداره؟؟؟؟؟چیکار کنم؟؟؟
بهتره که با ایمیل با کی سی سی مکاتبه کنید و این مساله رو اطلاع بدید
و زمان مصاحبه پرینت ایمیل رو با خودتون ببرید
مشکلی هم پیش نمیاره
البته ببخشید که من جسارت می کنم ، مشکل که داره اما راه حل رو دوست عزیزم براتون نوشتن Smile
اونها اسم شما رو در نامه قبولی این طوری ننوشتن
شما موقع ثبت نام دقت نکردین Smile
همین کاری که شیمودا عزیز گفت انجام بدین
در پر کردن فرمها هم دقت لازم بکنیدSmile
همیشه راه های زیادی برای رسیدن به یک هدف واحد وجود دارد.
من و مهاجرت
فعلا زندگی قشنگم رو بین بین خاورمیانه - اروپا و امریکا سپری می کنم. با تشکر از مهمان نوازی مردم امریکا - مردم پرتغال - مردم ایران و مردم ترکیه.
(2013-05-05 ساعت 23:16)aghaghia نوشته:  ار دوستانی که لطف میکنن و جواب سوال های بعضا عجیب و غریب ما رو میدن واقعا تشکر میکنم و خدا صبرتون بده از دست ما Big Grin

سوال من اینه که در قسمت 30 فرم جاییکه باید محل سکونت از 16 سالگی به بعد رو نوشت، آیا ما باید محل زندگی در شهر محل تحصیل مون رو هم اضافه کنیم، چون شخصا در همین خونه ای که هستم بدنیا اومدم و تا به حال هم تغییر آدرس نداشتیم. فقط سالهای تحصیلم در خوابگاه دانشگاه ساکن بودم. باید آدرس خوابگاه شهر محل تحصیل رو وارد کنم؟ ممنون Shy

شما عملا اون چند سال تحصیلی رو در شهر دیگری ساکن بودید. حالا چه خوابگاهش باشه. چه خونه خودتون یا بستگانتون بوده باشه. اون چند سال رو اسم اون شهر رو بنویسید. بقیه سالها رو همون شهر سکونت دائمیتون.
2013AS15xx (یک نفر)/مصاحبه:آخر نوامبر،ایروان/کلیرنس: 21 روزه/دالاس، سفرنامه

تشکر کنندگان: aghaghia ، Hedieh20 ، KIMIA2005
خیلی ممنون از دوستانی که اینقدر با صبر و حوصله جواب سوالهای ما رو میدنSmile

من در مورد عکس ویزا یک سوال داشتم. با توجه به مطالبی که خوندم میدونم که با حجاب یا بی حجاب بودن بستگی به خود فرد داره و تاثیری روی نتیجه نداره. ولی سوال من اینه که دوستانی که ویزای امریکا گرفتن ایا این ویزا همراه با عکس توی پاسپورت میخوره یا ویزای بدون عکسه ؟ ( چون مثلا استرالیا بدون عکسه و اروپا همراه با عکس). میخواستم ببینم اگه ویزا همراه با عکس هست و من بخوام عکس بدون حجاب بگیرم این مسئله مغایرتی با عکس پاسپورت ما خانمها که با حجاب کامل هست نداره؟ منطورم برای ایرانه که وقتی بخوان پاسپورت رو چک کنن عکس بی حجاب توش باشه؟ ( از سری مشکلات دردسرزای زن بودن در ایران!!)

و سوال دوم اینکه دوستان نوشته بودن بهتر هست واکسنها رو سریعتر بزنیم چون یک ماه مونده به مصاحبه نباید دیگه واکسنی مونده باشه. خواستم بدونم مگر زمان مصاحبه رو بلافاصله بعد از فرستادن مدارک مشخص میکنند که بتونیم نامه اش رو برای انجام کارهای پزشکی ببریم و فرصت کافی برای واکسنهای مرحله ای داشته باشیم؟
(2013-05-06 ساعت 05:30)ارمیتا نوشته:  خیلی ممنون از دوستانی که اینقدر با صبر و حوصله جواب سوالهای ما رو میدنSmile

من در مورد عکس ویزا یک سوال داشتم. با توجه به مطالبی که خوندم میدونم که با حجاب یا بی حجاب بودن بستگی به خود فرد داره و تاثیری روی نتیجه نداره. ولی سوال من اینه که دوستانی که ویزای آمریکا گرفتن ایا این ویزا همراه با عکس توی پاسپورت میخوره یا ویزای بدون عکسه ؟ ( چون مثلا استرالیا بدون عکسه و اروپا همراه با عکس). میخواستم ببینم اگه ویزا همراه با عکس هست و من بخوام عکس بدون حجاب بگیرم این مسئله مغایرتی با عکس پاسپورت ما خانمها که با حجاب کامل هست نداره؟ منطورم برای ایرانه که وقتی بخوان پاسپورت رو چک کنن عکس بی حجاب توش باشه؟ ( از سری مشکلات دردسرزای زن بودن در ایران!!)

ویزای امریکا عکسداره
واسه ی اون مورد دوم هم بعید میدونم مشکلی باشه، خیلیا عکس بی حجاب میگیرن واسه ویزاشون.
"آدمی ساخته افكار خويش است، فردا همان خواهد شد كه امروز می انديشيده."
(موریس مترلینک)
تشکر کنندگان: ارمیتا ، KIMIA2005
(2013-05-06 ساعت 05:30)ارمیتا نوشته:  اگه ویزا همراه با عکس هست و من بخوام عکس بدون حجاب بگیرم این مسئله مغایرتی با عکس پاسپورت ما خانمها که با حجاب کامل هست نداره؟ منطورم برای ایرانه که وقتی بخوان پاسپورت رو چک کنن عکس بی حجاب توش باشه؟

عکستون چه با حجاب چه بی حجاب مشکلی نداره. مامورین در فرودگاه های ایران به این موضوع عادت دارن. در آمریکا هم پذیرفته است که با حجاب باشید.

به علاوه عکس ویزای شما فقط دو سه بار رویت میشه. یک بار توسط مامور فرودگاه ایران، یک بار در فرودگاه واسطه و یک بار هم در امریکا. بعدش دیگه با ویزای شما کاری نیست. و البته در ادامه همون عکس شما روی گرین کارت می خوره. شنیدم برخی افراد در فرودگاه مقصد عکس دیگری به ماموران اداره مهاجرت دادند برای روی گرین کارت، ولی خودم تجربه ای ندارم.

در آینده هم اگر قرار باشه به ایران سفر کنید باز هم هربار عکس روی گرین کارت شما رو در ایران خواهند دید. پس نگران نباشید.
تشکر کنندگان: ارمیتا ، Hedieh20 ، Nightsky007 ، shimoda ، KIMIA2005
(2013-05-06 ساعت 00:26)گل نهال نوشته:  
(2013-05-05 ساعت 20:27)..... نوشته:  سلام دوستان.
من 15 بهمن ماه 91 فارغ التحصیل در مقطع کارشناسی شدم.و مدرکم موقت هستش و درمدرک نوشته شده که قابل ترجمه نیست و همچنین نوشته 8 سال تعهد به خدمت دارم.
حالا من برای مدرک چکار کنم؟ ترجمه اش قبول هست یا نه؟
اگه مدرک اصلی مو بگیرم باید چکار کنم در ضمن نمی تونم زیاد هزینه کنم.
خواهشا کمک کنین
با تشکر

بله سفارت ترجمه گواهی موقتتونو قبول میکنه
اصل مدرکتونو اگه بواهید اونجا ادامه تحصیل بدید لازم دارید

سلام دوست عزیز،
شما تمام تلاشتون و بکنید که مدرکتون و تا اون زمان آزاد کنید، اما چون به تازگی فارغ التحصیل شدید قطعا خود سفارت در جریان هست که به این زودی گواهی فارغ الحصیلیتون رو نمی دند. برای همین شما در زمان مصاحبه باید ریز نمراتتون که به تائید وزارت علوم رسیده باشه رو همراه داشته باشید+ اصل دیپلم و پیش دانشگاهیتون.
اگر همه این مدارک و ببرید، مطمئن باشید براتون مشکلی پیش نمی آد،
الانم خیلی تا مصاحبتون مونده، فقط فکرتون و در حال حاضر به پر کردن درست مدارکتون بدید.
خیلی فرصت هست تا مصاحبتون اصلا نگران نباشید.
موفق باشید.
کیس نامبر: **2013AS000103 / برنده: سری دوم / روئیت قبولی: 29 october/زمان مصاحبه: هفته اولAUGUST(هفته دوم مرداد)/ مدت زمان کلیرنس: 22 روز(9 شهریور)/مقصد: دالاس
تشکر کنندگان: samansaba ، shimoda ، امیر مهاجر ، KIMIA2005
(2013-05-06 ساعت 10:03)حسن پیری نوشته:  سلام دوستان من مدرک دیپلمم رو پیدا نکردم و میدونم که اصلشو از مدرسه گرفتم.
به نظرتون دادم به دانشگاه؟ اصلا یادم نیست.... باید چی کار کنم؟

بله احتمالا دادین دانشگاه . اگه دانشگاه هم نبود از االان بیفتین دنبال المثنی.Big Grin
کیس ***2
مصاحبه : 12 دسامبر 2012
مقصد:بوستون
تاریخ کلیر:6 ماه بعد مصاحبه(12 ژوئن 2013)
ورود به آمریکا : 4 جولای 2013
تشکر کنندگان: H Pier ، aghaghia ، Hedieh20 ، KIMIA2005
سلام دوستان،
من مدرک دیپلمم رو گم کردم و هر چقدر گشتم پیداش نکردم Sad ، از آموزش پرورش هم سوال کردم میگن المثنی نمیدن، فقط از طرف دبیرستان بهم یه گواهی میدن. البته من باقی مدارکم از جمله مدرک پیش دانشگاهی، لیسانس و مدرک کارشناسی ارشدم رو دارم، میخواستم بدونم الان که کارشناسی ارشد دارم، دیپلم دیگه مهمه داشته باشم یا نه و این که روز مصاحبه ممکنه ازم بخوان؟ ممنون از توجهتون
CN:2014AS60XX/Yerevan:13May;Got it
فایل تصویری ساخت اکانت برای پرداخت 165$ توسط azar1348
لاتاری از آغار تا پایان♪♪♪سایت CEAC از زبان عموسعید♪♪♪چگونه کاربر حرفه‌ای مهاجرسرا شویم؟♪♪♪ 118 مهاجرسرا
از جواب دادن به سوالات مهاجرتی در پیام خصوصی معذورم، اطلاعاتی به پست های اول تاپیک ها اضافه شده که میتونید مطالعه کنید.
مـنـتــــظـــــــــــــرســـــــــــــــــرا
تشکر کنندگان: H Pier ، KIMIA2005
سلام دوستان
من متوجه نمیشم ما هاکه فوق لیسانس داریم باید از پیش دانشگاهی و دیپلم هم بنویسیم و مدرک ترجمه کنیم
؟؟خوب معلومه که آدم دیپلم داره که فوق لیسانس گرفته!!
یه سوال دیگه:
من پذیرش با فاند داشتم و برای مصاحبه می خواستم برم دبی حالا که فهمیدم لاتاری بردم باید چی کار کنم؟
بیخیال فاندم بشم؟!
شماره کیس : 2014AS00002XXX
کنسولگری: Ankara
مصاحبه : هفته آخر نوامبر(ابوظبی)
ویزای یک ضرب از ابوظبیBig Grin
ورود به امریکا:اواخر دسامبرTongue
تشکر کنندگان: ارمیتا ، KIMIA2005
سلام دوستان

به همه دوستانی که قبول شدن تبریک می گم و امیدوارم همشون بدون دردسر این مراحل رو به پایان برسونن.
یه سوالی داشتم که اگه کسی بتونه کمک کنه ممنون می شم.
من فرم شرکت در لاتاری یکی از دوستانم در آمریکا پر کرده و به اشتباه مدرک تحصیلی رو لیسانس زده و حالا می خوام بدونم که اگه تو فرمهایی که باید برای KCC بفرستیم اینو درست کنم ممنکه که ایرادی بگیرن یا اینکه موردی نداره.

ممنون میشم اگه جوابشو بهم بدین.
(2013-05-06 ساعت 11:33)حسن پیری نوشته:  سلام بچه هت یکی تو سفرنامش که لینکش این زیره نوشته سفارت 750 دلار ازم گرفته.. چرا تا حالا بهش اشاره نشده؟
http://mohajersara.com/showthread.php?ti...337#pid337

دوست عزیز تاریخ اون پست رو ببینید سال 2007 نوشته شده
الان هزینه ی سفارت برای کیسهای لاتاری به ازای هر نفر 330 دلار هست
کیس نامبر:2013AS5128// سفارت ایروان // تعداد اعضای کیس: دو نفر // کلیر بعد از 49 روز
تشکر کنندگان: H Pier ، amir82 ، Soap McTavish ، امیر مهاجر ، payam62 ، KIMIA2005
(2013-05-06 ساعت 11:20)azadehjjaberi نوشته:  سلام دوستان
من متوجه نمیشم ما هاکه فوق لیسانس داریم باید از پیش دانشگاهی و دیپلم هم بنویسیم و مدرک ترجمه کنیم
؟؟خوب معلومه که آدم دیپلم داره که فوق لیسانس گرفته!!

من هم دقیقا همین سوال رو داشتم. به نظر من هم وقتی مینویسه حداقل 12 سال تحصیل یعنی کسی که مدرک دانشگاهی داره اخه چرا باید دیپلم رو کنه !!!! الخصوص که مدرک پیش دانشگاهی همسرم هم گمشده و بچه ها میگن حتما باید اصل مدرک رو ببریم Sad
تشکر کنندگان: aghaghia ، payam62 ، KIMIA2005

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان