کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات غیرمرتبط با موضوعات موجود برندگان 2014
(2014-07-27 ساعت 16:45)KIMIA2005 نوشته:  
(2014-07-27 ساعت 16:32)shahram1987 نوشته:  دوستان من سال گذشته برای مصاحبه رفتم.بعد از 7ماه تو سایت آنکارا کیس نامبر منو زدن که تا 29 آگوست(7شهریور) تاریخشه.سوال من اینه که این تاریخ یعنی چی؟ من قصد داشتم 25مرداد برم سفارت که دوستم امروز ز زده و میگه باید سریع بریم چون ویزا محدود شده.لطفا منو راهنمایی کنید.متشکرم

تا این تاریخ مراجعه نکنی مجددا AP میخوری از من میشنوی هر چه سریعتر واسه گرفتن ویزا اقدام کن البته قبل از رفتن حتما ایمیل بزن به سفارت ببین چی میگن گویا صدور ویزا با مشکل مواجه شده یک وقت نری اونجا الاف شی

ممنونم.چی بفرستم؟
تشکر کنندگان: قصه گو
(2014-07-27 ساعت 16:49)shahram1987 نوشته:  
(2014-07-27 ساعت 16:32)shahram1987 نوشته:  دوستان من سال گذشته برای مصاحبه رفتم.بعد از 7ماه تو سایت آنکارا کیس نامبر منو زدن که تا 29 آگوست(7شهریور) تاریخشه.سوال من اینه که این تاریخ یعنی چی؟ من قصد داشتم 25مرداد برم سفارت که دوستم امروز ز زده و میگه باید سریع بریم چون ویزا محدود شده.لطفا منو راهنمایی کنید.متشکرم

تا این تاریخ مراجعه نکنی مجددا AP میخوری از من میشنوی هر چه سریعتر واسه گرفتن ویزا اقدام کن البته قبل از رفتن حتما ایمیل بزن به سفارت ببین چی میگن گویا صدور ویزا با مشکل مواجه شده یک وقت نری اونجا الاف شی

ممنونم.چی بفرستم؟

ایمیل بزن بگو من فلان تاریخ ( هر چه زودتر بهتر ) بیام ویزا برام صادر میشه یا نه ؟؟ نری انکارا بگن فعلا مشکل داریم نمیتونیم ویزا صادر کنیم اونوقت الاف و سرگردون بشی
.زندگی کوتاه است و راه دراز و فرصت ها زود از دست می روند
(2014-07-27 ساعت 16:53)KIMIA2005 نوشته:  
(2014-07-27 ساعت 16:49)shahram1987 نوشته:  

ممنونم.چی بفرستم؟

ایمیل بزن بگو من فلان تاریخ ( هر چه زودتر بهتر ) بیام ویزا برام صادر میشه یا نه ؟؟ نری انکارا بگن فعلا مشکل داریم نمیتونیم ویزا صادر کنیم اونوقت الاف و سرگردون بشی

دوست عزیز من باید پرینت حساب ببرم.چقدر کافیه تو حساب باشه؟
تشکر کنندگان: آلیس-1980 ، قصه گو
(2014-07-26 ساعت 16:36)abbas09 نوشته:  کسی میدونه چه مشکلی برای صدور ویزا پیش اومده که همه حتی ویزا خانوادگی متوقف شده؟ مثل اینکه خودشون اعلام کردن که مشکل برطرف. ولی نگفتن چه مشکلی ؟یا وعده جدیدی ندادن؟ به خدا دیگه اصلا مغزم کار نمیکنه عجب گیری افتادیم تو این قضیه لاتاری هااااا امیدوارم زودتر این 2 ماه تموم بشه خسته شدیم با این بلاتکلیفی دیگه شورش دراومده نه کلیری نه اپدیتی نه اطلاعیه ای اینا چرا اینجوری ادمو بازی میدن

دوست عزيز
مشكلي در سيستم صدور ويزا پيش آمده كه مختص يك كشور يا سفارت نيست.
اين مطلب در travel.state.gov در بخش ويزا نيز قيد شده كه انشاالله بزودي رفع خواهد شد.
شماره کیس :2014AS71xx/ تعداد 4 نفر/سفارت انکارا /مصاحبه 3 جولاي / وضعیت در انتظار کلیر/اخرین اپدیت 12 سپتامبر
جامانده از لاتاري 2014 SadSad
تشکر کنندگان: آلیس-1980 ، قصه گو
با سلام.
در تاپیک مربوطه جوابی نگرفتیم
لذا اینجا آمدیم.
موضوع بردن گز چیه ؟
یکی میگه گز آردی ممنوعه بردنش !!
یکی میگه ما گز لقمه ای بردیم ازمون گرفتن !!!
تشکر کنندگان: آلیس-1980 ، m_nikparvaz ، قصه گو ، bahram2014
(2014-07-27 ساعت 16:58)shahram1987 نوشته:  [quote='KIMIA2005' pid='527268' dateline='1406463794']

کیستون چند نفره هستش ؟؟
سلام دوستان.من دوره زبان نصرت رو تموم کردم.بنظرتان کدوم سیستم آموزش زبان انگلیسی رو شروع کنم
شماره کیس: 2014AS66XX تاریخ رویت قبولی: MAY,5,2013 تاریخ ارسال مدارک: JUNE,9,2013 کنسولگری: ANK--> ABU تعداد نفرات: 4 تاریخ رویت نامه دوم: APRIL,16,2014 تاریخ مصاحبه: 4Th week of JUNE

تشکر کنندگان: exxedus ، Arash2013
(2014-07-27 ساعت 22:39)candle نوشته:  سلام دوستان.من دوره زبان نصرت رو تموم کردم.بنظرتان کدوم سیستم آموزش زبان انگلیسی رو شروع کنم

اینجا رو ببین منابع خوبی رو میتونی پیدا کنی
تشکر کنندگان: m_nikparvaz ، قصه گو ، reza_norouzi ، noobnoobi
(2014-07-27 ساعت 22:39)candle نوشته:  سلام دوستان.من دوره زبان نصرت رو تموم کردم.بنظرتان کدوم سیستم آموزش زبان انگلیسی رو شروع کنم

من هم همین برنامه رو دارم، نصرت تموم بشه دارم میرم سراغ رزتا استون.
شماره کیس:2014AS68xx
تعداد افراد کیس :2 نفر
کارنتی: 7آوریل
دریافت نامه دوم: 17 آوریل
مصاحبه: 30 - June / سفارت: آنکارا
وضعیت: کلیرنس
آپدیت واقعی: 30 جون - 2 جولای - 3 جولای - 7 جولای فقط من از ام ر یکا - 8 جولای مجدد فقط من - 10 جولای هر دو - 11 جولای همسر بانو - 15 جولای همسر بانو
آپدیت با ایمیل: 11 آگوست - 13 آگوست - 28 آگوست - 3 سپتامبر - 4 سپتامبر
تشکر کنندگان: قصه گو ، reasonable ، reza_norouzi
(2014-07-27 ساعت 21:39)KIMIA2005 نوشته:  
(2014-07-27 ساعت 16:58)shahram1987 نوشته:  [quote='KIMIA2005' pid='527268' dateline='1406463794']

کیستون چند نفره هستش ؟؟

تنهام.
(2014-07-28 ساعت 00:32)shahram1987 نوشته:  

کیستون چند نفره هستش ؟؟

تنهام.

بين ٨٠ تا ١٢٠ ميليون

و از شما سوال ميشه كه اين پول رو از كجا اوردي بهترين جواب حمايت خانواده هستش.
البته اين نظر شخصي من هست
2014AS00003XXX
تاريخ رويت نامه قبولي : 1 May 2014
تاریخ ارسال مدارک : 7 May 2014
دريافت تاييده رسيدن مدارک : 12 May 2014
دريافت نامه دوم : 12 Jun
سفارت: آنكارا
آپدیت اول : 25 Jul
ورود به ترکیه : 3 Aug
وقت دکتر : 4 Aug حضور در دكتر نيم ساعت قبل از وقت، هزينه 300 دلار، جواب دكتر 24 ساعت بعد
مصاحبه : 7 Aug ريجكت يك ضرب
تشکر کنندگان:
(2014-07-30 ساعت 22:48)yashary نوشته:  

کیستون چند نفره هستش ؟؟

تنهام.

بين ٨٠ تا ١٢٠ ميليون

با توجه به تنها بودنتون بهتره روی 30 تا 35میلیون فکر کنین چون مبلغ بالا واسشون حساسیت زا میشه
تشکر کنندگان: HERMES7
Wink 
(2014-07-31 ساعت 01:36)lida55 نوشته:  
(2014-07-30 ساعت 22:48)yashary نوشته:  

کیستون چند نفره هستش ؟؟

تنهام.

بين ٨٠ تا ١٢٠ ميليون

با توجه به تنها بودنتون بهتره روی 30 تا 35میلیون فکر کنین چون مبلغ بالا واسشون حساسیت زا میشه
اصلا اینکار رو نکنید.

۱۰۰ میلیون بسیار مبلغ معقولی‌ هست.

۳۰ میلیون می‌شه ۱۰،۰۰۰ دلار و زیر خط فقر آمریکاس! و ریجکت میشید.

اساس این تمکن مالی این هست که ثابت کنید برای سال اول خرج زندگیتون رو دارید!

۳۰ میلیون تومن می‌شه پول بلیط + دپوزیت خونه + خورد خوراکه ۱ ماهه اول!

در ضمن آفیسر از قیمت دلار تو ایران بهتر از من و شما آگاهه و میدونن دلار تو ایران ۳ تومن هست نه ۲۰۰۰ تومن دولتی.

۱۰۰ میلیون تومن خرج ۱ سالتون هم نمی‌شه و اصلا مبلغ بالایی‌ نیست!

اگه قرار بود به اروپا مهاجرت کنید ۳ برابر این مبلغ رو باید ارائه می‌دادید پس اصلا مبلغ بالایی ارائه نمیدید.

فایل منبع رو هم براتون اتچ کردم که واضح نوشته خط فقر آمریکا ۱۱۰۰۰$ هست ! شما باید ۲۰% از مینیمم بیشتر داشته باشید که می‌شه حداقل ۴۰ میلیون تومن با دلار ۳۰۰۰ تومن.

https://www.dropbox.com/s/jrqih4m8i2st55...charts.pdf
خوشحالم.
تشکر کنندگان: lida55 ، aghamilad ، aaraam
سخنی با عده ای از دوستان کلــیرنس خورده مخصوصا دوستانی که به قول خودشون استرس و اضطراب داره نابودشون میکنه و با بهانه فشار انتظار وخشم از سفارتها هر حرف و نظری را توی این تاپیک مینویسن و بقیه را هم بهم میریزن :

دوست عزیز تاحالا به این مسئله فکر کردی شما که خودتونو از دولت آمریکا طلبکار میدونی از چه راهی میخواستید تشریف ببرید آمریکا به جز همین لاتاری که همون دولت آمریکا برای شما فراهم کرده؟
1)سرمایه گذاری که باید مبلغ 500,000دلار آمریکا داشته باشید.
2)دانشجوئی که باید دانشجوی فوق لیسانس یا دکترای یکی از دانشگاههای معتبر ایران باشید ومعدل بالا و سابقه تحقیقاتی خوبی داشته باشید.(در زمان درس خواندن نه حق کار دارید و نه میتوانید راحت از آمریکا خارج شوید.(به گرین کارت تبدیل نمی شود)
3)ویزای کار..که احتمالش زیر 5 درصد هست چون حدود 5 سال پروسش طول میکشه و توی این 5 سال کارفرمای شما باید مدتی از طریق آگهی تحقیق کند که آیا یک آمریکائی و شهروند آمریکا وجود دارد که بتواند آن شغل را تصاحب کند و انجام دهد و اگر یک آمریکائی اون پست درخواستی شمارو بتونه انجام بده و اشغالش کنه که میکنه شما حذف میشید.( به گرین کارت تبدیل نمیشود)
4)ویزای سرمایه گذاری با مبلغ کمتر از 500 هزارتا که با حدود 150 تا 200 هزار دلار انجام میشه و بازهم به گرین کارت تبدیل نمیشه ومرتب باید تمدیدش کرد.
5) ویزای پ ناهندگی که باید اقلیت دینی باشد یا س یاسی و سابقه در این مورد.که متاسفانه با دروغهای مختلفی که بعضی از ایراانیها به آفیسرها میگویند ( مذهب خودمو عوض کردم یا دنبال من هستن و زندانی بودم و غیره)سختگیری ها بیشتر شده و احتمال گرفتن پ ناهندگی هر روز پائینتر و پائینتر می آید.
و دیگر ویزاهائی که به گرین کارت تبدیل نمیشه و موقتی هستند.

حالا لطفا به من بگید شماهائی که نه پول و سرمایه آنچنانی داری و نه راه دیگه ای داری برای مهاجرت به آمریکا داری حالا که رفتی مجانی تو سایت اداره مهاجرت ثبت نام کردی و داری شانس خودتو امتحان میکنی از کجای دولت آمریکا طلب داری؟

عده ای از دوستان یه جوری حرف میزنن انگار سفیر کبیر هند یا تاجر برج ساز و یا نخبه دانشگاه شریف هستند که فکر میکنن بهشون توهین شده که پروسه بررسی پروندشون طول کشیده..
اصلا شما تصور کن نمیشه/رد میشی/ویزا بهتون نمیرسه و دیگر قضایا...بفرمائید از 5 تا روش بالا تشریف ببرید آمریکا..!!!
ما عادت داریم بقول هدایت با طناب دار مجانی خودمونو دار میزنیم..شما قبل از اینکه بهتون بگن برنده شدید چیکار میکردید برید همون کارو بکنید..کار داشتید؟درس می خوندید؟خانواده داشتید؟دوستان خوب داشتید؟ در کل خوشبخت بودید؟؟؟ پس همون رویه و روال را ادامه بدید...کسی که تو ایران تو خرج اولیه زندگیش مونده باشه و برنامه و هدفی نداشته باشه بی شک توی آمریکا به هیچ کجا نخواهد رسید..بقول دکتر هلاکوئی بعضی ها فقط میخوان جائی برن که فقط اینجا(ایران) نباشه...
یه کم فکر کنید...من کیسم بالای 7800 هست و این شماره خیلی بالاست و شاید از نظر خیلی ها امیدی به گرفتن ویزا با این شماره نباشه...من اینجا کارو کسبی دارم که خداروشکر با تلاش و زحمت به اینجا رسوندمش...اگر ویزا گرفتم میرم و اگر نگرفتم کارمو ادامه میدم انگار هیچ اتفاقی نیفتاده..یه سفر امارات رفتم ولذتشو بردم..خورده خرجهائی هم که کردم که به 1.5 میلیون هم نمیرسه انگار این 1.5میلیون اصلا تو زندگیم نبوده و بخاطرش خودمو نمیکشم وعذاب نمیدم.
باید عادت کنیم که توی زندگی خیلی اوقات کارهارو موازی جلوبرد..پروسه لاتاری را طی کرد و کار و درس را هم ادامه داد...به خانواده هم رسید..با دوستان هم خوش بود...مسافرت هم رفت..نمیشه وقتی یه مسئله تو زندگیمون پیش میاد بقیه زندگی تعطیل بشه که ببینیم این مسئله (لاتاری) چی میشه...پس کار و بچه و خانواده و دوستان و غیره چه جایگاهی برای ما دارند؟؟؟من تو این سفر مصاحبم به امارات با خونواده های داغون و ناامیدی برخورد کردم که اونقدر توی خونه درباره مهاجرت و لاتاری صحبت کرده بودند که حتی بچه 5 ساله اونها هم ناامید و ناراحت بود که اگه ویزا به ما نرسه چی میشه...!!حتی زمانی که داخل اتاق آفیسر رفتند بچه بیرون نمیومد و گریه میکرد و التماس آفیسر را میکرد که به ما ویزا بده...یعنی چی؟ حالا اینکه چقدر جلوی آفیسر براشون بد شد و گرون تموم شد بماند آخه یه بچه 5 ساله چی میفهمه از لاتاری و مهاجرت؟چرا اونهارو قاطی این قضایا میکنید؟
دوست من اگر فشاری روته و اگر استرس و اضطراب داری و خورده هزینه و خرجی کردی و هرچیز دیگه هزینه چیزیه که داری مفت ومجانی بدست میاری..اگر کار و مشغولیت و سرگرمی تا قبل از خبر برنده شدنتون داشتید برید به همون کارها برسید و زندگیتون را ادامه بدهید و اگر هم بیکار و بی برنامه و بی انگیزه بودید رفتن به آمریکا شمارو از همین وضعی که دارید بدتر خواهد کرد و همین چیزهای انگشت شماری که توی زندگیتون دارید(خانواده و کشور همزبان و آشنایان و دوستان هموطن ) را هم از دست خواهید داد..اگر هم کارهائی برای لاتاری کردید و هزینه هائی کردید بیشترش را برای تمام عمرتون انجام دادید و کارهائی بوده که اگر توی ایران می ماندید هم میبایست انجام میدادید...واکسنها و آزمایشات را که بخاطر سلامتی خودت انجام دادی و مدارکی هم که تو این مدت جمع کردی همش در آینده بدردت میخوره ..یه سفر تفریحی به امارات یا ارمنستان یا ترکیه رفتید که اگر قضیه لاتاری هم نبود یه روز همه ما حداقل یک هفته را برای تفریح به همچین جاهائی میرفتیم... ..میمونه اون 330 دلار سفارت که فکر میکنم برای مهاجرت به کشوری مثل آمریکا و استفاده از امکانات و محیط کار و محیط اجتماعی اون کشور 1 میلیون تومن فکر کنم مبلغی نباشه که اصلا بهش فکر کنی...
متاسفانه مهاجرسرا هم مثل فیسبوک که همه دنبال لایک هستن اینجام همه دنبال تشکر و رتبه و ستاره و این چیزان و بحث اصلی و موضوع اصلی فراموش میشه..انگار نه انگار که همه باید از اینجا یه دوستی طولانی را باهم شروع کنیم و ادامه بدیم.چه ویزا بشه و چه نشه..
اینجا یه مجموعه حتی بهتر از فیسبوکه چون همه یک هدف را دنبال میکنن و تقریبا از نظر فکری و مسیر زندگی وجوه مشترک زیادی دارند..پس سعی کنید دوست پیدا کنید.دوستیهاتون را محکمتر کنید و ادامه بدهید...بقول بزرگی به چیزی که شدنش دست شماست و چیزی که شدنش دست شما نیست نباید فکر کرد چون تلف کردن وقت و انرژی هست..تو این مورد لاتاری هم تا جائی که دست من و شما بوده ما کارمونو انجام دادیم(واکسن/مدارک/سفر/مصاحبه و ....) دیگه بقیش دست ما نیست .باور کنید نیست!!پس صبر و خویشتنداری و آرامش و ادامه زندگی ...اینو هم بدونید اگر همین ویزای آمریکا که اینهمه بخاطرش عصبی و خشمگین میشیم را بگیریم تازه استرسها و سختیهامون شروع میشه و اصل کار اونجاست و اونجاست که به این روزهاتون فکر میکنید و اینکه گرفتن ویزا شاید 5 درصد راه پیش روتون باشه و مهمتر از گرفتن ویزا برنامه ای هست که ما باید برای بعد گرفتن ویزا داشته باشیم..آیا همه ما به بعد از گرفتن ویزا فکر کردیم؟آیا برنامه ای داریم؟یا همه فکر و مشغولیت ما گرفتن ویزای آمریکاست!!!

این تمام حرفم به اون دوستانی بود که خودشونو از دولت آمریکا و سفارتهاش طلبکار و سفارتهارو بدهکار میدونن.

میبخشید که زیاد حرف زدم...کمی فکر کنید...طلبکار نباشید ...انرژی و توان خودتون را تلف نکنید و هدر ندید.....امیدوار باشید....دوستدار همگی شما..مهدی
تشکر کنندگان: candle ، behdist ، owen2015 ، alvan ، aaraam ، kaamiran ، sh-p ، talie
همین الان یه ایمیل از آنکارا واسم اومد به این مضمون و خطاب به خانومم که نفر اصلی‌ می‌باشد ،، لازمه این توضیح رو بدم که خانومم دیپلم داره و گواهی دیپلم ایشون رو همراه بقیهٔ مدارک روز مصاحبه ارائه دادیم وتاریخ گرفتن دیپلم خانم من سال ۱۹۹۷ یا ۱۳۷۶ بود و اصلا ربطی‌ به پیش دانشگاهی نداره ، یعنی‌ اون موقع اصلا پیش دانشگاهی نبوده , هیچ ناقص مدرکی‌ برامون نبود حالا نمیدونم که چرا این ایمیل رو برامون فرستادن مضافاً به اینکه روز مصاحبه آفیسر به همسر و دخترم گفت که شما میتونید ویزاتون رو بگیرید ، پس تو مدارک اونها مشکلی‌ نبوده می‌شه منو راهنمای کنید که حالا باید چی‌ کار کنم ، ضمنا امروز ۳۱ جولای هممون آپدیت هم شدیم ،، این هم متن نامه هستش :

Dear,

According to DV Lottery entry requirements, to qualify for an immigrant visa, an applicant must have a high school education or its equivalent, defined as successful completion of a 12-year course of elementary and secondary education. If the applicant is not a high school graduate he/she must have two years of work experience within the past five years in an occupation requiring at least two years of training or experience to perform. In determining the qualifying work experience, Department of Labor’s O*Net OnLine database is used (http://online.onetcenter.org/). All applicants qualifying for a DV on the basis of their work experience must, within the past 5 years, have two years of experience in an occupation that is classified in a Specific Vocational Preparation (SVP) range of 7.0 or higher. The SVP range can be found under “job zone” section of occupations listed on the O*Net OnLine database.

Unfortunately the job zone for your occupation is not qualified to receive a visa under the Diversity Visa Program.
I hope you find this information helpful.
Sincerely,
Immigrant Visa Unit
کیس نامبر **2014AS00053 برندهٔ اصلی‌ خانمم, جمعا ۳ نفر
رویت قبولی ۵ نوامبر ، ارسال مدارک ۱۱ نوامبر ، دریافت ایمیل همان روز ،سفارت آنکارا ,دریافت نامهٔ دوم ۱۷ مارس ،،مصاحبه نیمهٔ اول می ،
آپدیتها
۹may ،۱۳may، ۱۵may، ۱۲june ، ۲۲july، ۲۳july، ۲۵july، ۳۱july ، ۱aug ، ۴aug
۵aug ,۱۳ aug,۱۴ aug,۲۲aug, ۲۹aug,۱۵ sep,۱۶sep
تشکر کنندگان: nedaba

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان