کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
واکسیناسیون و آزمایشهای پزشکی
سلام به همگي دوستان
كارت زرد واكسيناسيون تا چه مدت زماني اعتبار دارد
و بعد از اتمام اعتبار چه كاري بايد انجام داد
با تشكر
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
مقصد: کالیفرنیا
تشکر کنندگان:
(2014-06-24 ساعت 13:53)babak12 نوشته:  سلام به همگي دوستان
كارت زرد واكسيناسيون تا چه مدت زماني اعتبار دارد
و بعد از اتمام اعتبار چه كاري بايد انجام داد
با تشكر

اعتبارش در حدی هست که برای گرفتنش اقدام کنی و تا زمان مصاحبه و حتی اگه کلیرنس خوردی تا زمان دریافت ویزا و حتی بعد از آن اعتبار داشته باشد!
خیالت از این بابت راحته راحت
فقط نوبته واکسنها رو رعایت کن و زمانبندیشو جوری بنداز که تا حدودی نزدیک به تایم مصاحبت باشه.
* DV 2014 *
آنچه در این سایت مینویسم صرفا نظرات شخصی من هستند و ممکن است متفاوت با نظرات دیگر باشد. حتی المقدور مطالبی رو نقل میکنم که از صحت آن اطمینان دارم، ولی باز هم بدون شک احتمال اشتباه وجود دارد.
تشکر کنندگان: babak12 ، HERMES7 ، anahita 62 ، nasim ، mandikhanum
سلام
من مراجعه کردم کلینیک غرب توی ملاصدرا و mmr رو زدم .مطالبی گفته شده بود در پست های قبلی و بچه های ۲۰۱۴ که بهتره برین کلینیک ۱۶ اذر و اونجا چهارشنبه ها واکسن تازه میزنن موضوع رو با خانم دکتر در میان گذاشتم ایشون گفتن که واکسن ها کلا خارجی هستن و واکسنی که به من تزریق کردن تا اخر سال میلادی ۲۰۱۴ اعتبار تزریق داره و این کلینیک مورد تایید انیستیتو پاستور هستش.Smile
تشکر کنندگان: babak12 ، Tabassomshojaat ، r.bazargan
(2014-06-22 ساعت 19:45)Sanaz Jam نوشته:  
(2014-06-14 ساعت 07:09)نیلان نوشته:  
(2014-06-14 ساعت 01:24)anahita 62 نوشته:  
(2014-06-13 ساعت 17:32)نیلان نوشته:  سلام دوستان، من امروز رفتم به پزشک معتمد سفارت در مالزی مراجعه کردم، چون محل زندگی و مصاحبه م همین جاست، بعد بهم گفتن برو ۳ ماه قبل از مصاحبه بیا، بعد منم گفتم هپاتیت ۶ ماه طول میکشه، گفتن همون تزریق اولش کافیه برای سفارت، بعد گفتن چند سالته و من گفتم ۳۰، بعد گفت اصلا هپاتیت نمیخوای، یعنی لازم نداری...گفتم آبله مرغان چی؟ گفت اینجا نداریم و نمیزنیم (ایران هم شنیدم نیست)، بعد گفتم بچگی آبله مرغان گرفتم، گفتن همون کافیه (یعنی دکتر فقط از کفته ها برامون گواهی صادر میکنه؟) نهایتا گفت ۲-۳ ماه قبل از مصاحبه بیا و فقط انفلوانزا بزن....دوستان میخواستم از شما این رو بپرسم که شما که ایران هستید هم، همین ها رو بهتون گفتن؟
یعنی اگه هم سن یا بزرگتر از من هستین، فقط انفلوانزا وآبله قراره بزنید؟ راستی یه چیز دیگه هم گفت...گفت وقتی خواستی بیای نامه ی مصاحبه ت رو بیار...
حالا من موندم بیام ایران دوباره واکسن بزنم یه نه...
ممنون میشم تحربه هاتون رو به من بگید

شما پیش دکتر معتمد سفارت آمریکا رفتین؟ اگه واسه مدیکال باید پیش همون دکتر برین که خوب نظر اون مهمه بلاخره دکتر سفارت جواب مدیکالتونو میده که بدین سفارت.

هپاتیت واسه همه لازمه حتی افرادی که نمیخوان مهاجرت کنن هم بهتره بزنن.
اگه تا روز مصاحبه زمان داشتین هر 3 مرحله هپاتیت رو بزنین.
mmr رو هم در 2 مرحله باید بزنین .

مرسی از جواب شما. بله من دقیقا پیش همون دکتری رفتم که معتمد سفارته و بعدا هم برای مدیکال باید پیشش برم، هپاتیت برای بالای ۱۸ سال لازم نیست. اصلا سن هپاتیت زیر ۱۸ ساله، فکر میکنم بقیه که میزنن دارن برای سودجویی میزنن و فقط گفت باید آبله مرغان و انفلوانزا بزنم، گفتم بچه بودم آبله مرغان گرفتم، گفت پس فقط ۲ماه قبل از مصاحبه بیا و انفلوانزا بزن...راجع به ام ام آر چیزی نگفت. راجع به واکسن های چند مرحله یی هم گفت که فقط دوز اول کافیه

سلام دوستان. به من هم گفت هپاتیت لازم نداری. من پرسیدم یعنی مطمعنن لازم نیست؟ بعد گفت می خوای بزن. منم زدم.

دوستان همه باید هپاتیت را بزنین. در سه مرحله ماه های 0-1-6
TD برای ابوظبی سه مرحله 0-1-7 برای سفارت ارمنستان و ترکیه دو مرحله کافیه. 0-1
mmr در دو مرحله 0-1
اگر آبله مرغان گرفتید که ارائه تست آنتی بادی کافیه، اگر نه که در موقع مدیکال براتون میزنند.
Tabassomshojaat, كيس نامبر: 2014AS69xx، تاريخ رويت: ١ مي، ارسال فرمها: ٧ مي، دريافت تاييديه: ٢٧ مي، كارنت: April ٢٠١٤، دريافت نامه دوم: ١٧ آوريل، مصاحبه: جون ٢٠١٤، سفارت: ابوظبي، دريافت ويزا: يكضرب خدا رو شكر، سفر به آمريكا: سپتامبر ٢٠١٤، گرفتن سوشيال: ٢٩ سپتامبر، گرفتن گرين كارت: ٢٣ اكتبر ٢٠١٤
تشکر کنندگان: r.bazargan ، mandikhanum
(2014-05-04 ساعت 16:04)baba manam sanaz نوشته:  
(2014-05-04 ساعت 14:35)amir.forougi نوشته:  سلام

ببخشید خواستم بگم من کارت واکسنمو از تبریز اسفند 92 گرفتم ولی فکر کنم مرداد 93 وقت مصاحبه ام بشه.آخرین مرحله هپاتیت رو نزدم فکر کردم وقت مصاحبه ام زود میشه.حالا با همون کارت واکسن برم سفارت؟یا اینجا مرحله سوم رو بزنم یه کارت واکسن جدید بگیرم؟میگن دکترای سفارت تقریبا واسه هر واکسن 20$ اینا میگیرن و میزنن.

خب مرحله سوم هم بزنيد ديگه اونجا الكي واكسن نزنن.
از بچه ها اهوازى داشتيم فكر كتم هلال احمر شهرتون بريد ميزنن

سلام. من کازبز تازه وارد هستم. برنده 2015. می خواستم بپرسم برای من که هنوز حتی کارنت هم نشدم اشکالی داره که از الان واکسن هام رو بزنم؟ منظورم اینه که تا کارنت شم و مصاحبه مشخص بشه و ... مساله ای نیست که از حالا واکسن هام رو زده باشم و تا اون موقع از تاریخش بیش از شش ماه یا حتی یک سال بگذره؟

با آرزوی موفقیت
شماره کیس: 3XXX
تاریخ رویت قبولی: May
کنسولگری: Ankara
تعداد افراد منظور در کیس : 1
ارسال فرمهای سری اول: June
کارنت شدن کیس: Dec
مصاحبه: Feb
دریافت ویزا: Feb
ورود به آمریکا:
دریافت گرین کارت:
جمع تقریبی هزینه‌ها:
تشکر کنندگان:
شما بعضی از واکسنهات رو که باید شروع کنی مثل هپاتیت و تی دی. فقط آنفولانزا و MMR رو اون آخر باید بزنی که دوباره نخوری.
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: mandikhanum
(2014-06-25 ساعت 14:38)Sanaz Jam نوشته:  

ببخشید خواستم بگم من کارت واکسنمو از تبریز اسفند 92 گرفتم ولی فکر کنم مرداد 93 وقت مصاحبه ام بشه.آخرین مرحله هپاتیت رو نزدم فکر کردم وقت مصاحبه ام زود میشه.حالا با همون کارت واکسن برم سفارت؟یا اینجا مرحله سوم رو بزنم یه کارت واکسن جدید بگیرم؟میگن دکترای سفارت تقریبا واسه هر واکسن 20$ اینا میگیرن و میزنن.

سلام. من کازبز تازه وارد هستم. برنده 2015. می خواستم بپرسم برای من که هنوز حتی کارنت هم نشدم اشکالی داره که از الان واکسن هام رو بزنم؟ منظورم اینه که تا کارنت شم و مصاحبه مشخص بشه و ... مساله ای نیست که از حالا واکسن هام رو زده باشم و تا اون موقع از تاریخش بیش از شش ماه یا حتی یک سال بگذره؟

با آرزوی موفقیت

دوست عزیز شما چندین بار این سوالو پرسیدین و دوستان جواب ندادن. فکر نمیکنم کسی جواب دقیق شما رو بدونه ولی من خودم از کسی نشنیدم که به کسی گیر بدن که چرا واکسنا رو دیر زدی یا زود. قدیمیا اینجا نوشته بودن که یک ماه مونده به مصاحبه بزنید و ما هم قبول کردیم ولی دلیل اصلیشو بعید میدونم کسی بدونه.
اما برداشت شخصی خودم: از اونجا که وقتی برای تمدید مدیکال رفتیم از تاریخ صدور کارت واکسنمون 8 - 9 ماه می گذشت و تمدید مدیکال بر مبنای همین کارت صورت گرفت بعید میدونم مشکل خاصی باشه.

** البته قبل تمدید مدیکال یکی دو تا واکسن بود که تکمیل یا یادآوری واکسنای سابق بود که تزریق کردیم.
دالاس تکزاس 2014
داداش! سر به سر مهاجر نذار... مهاجر خستس...
تشکر کنندگان: behdadK
(2014-06-25 ساعت 15:45)peymanmohajer نوشته:  

با آرزوی موفقیت

دوست عزیز شما چندین بار این سوالو پرسیدین و دوستان جواب ندادن. فکر نمیکنم کسی جواب دقیق شما رو بدونه ولی من خودم از کسی نشنیدم که به کسی گیر بدن که چرا واکسنا رو دیر زدی یا زود. قدیمیا اینجا نوشته بودن که یک ماه مونده به مصاحبه بزنید و ما هم قبول کردیم ولی دلیل اصلیشو بعید میدونم کسی بدونه.
اما برداشت شخصی خودم: از اونجا که وقتی برای تمدید مدیکال رفتیم از تاریخ صدور کارت واکسنمون 8 - 9 ماه می گذشت و تمدید مدیکال بر مبنای همین کارت صورت گرفت بعید میدونم مشکل خاصی باشه.

** البته قبل تمدید مدیکال یکی دو تا واکسن بود که تکمیل یا یادآوری واکسنای سابق بود که تزریق کردیم.
دوست عزیز ببخشید توضیح میدم شما که استادی ولیکن من فقط نقل قول میکنم از تاپیک های گذشته: از این جهت پیشنهاد میکنن MMR و آنفولانزا نزدیک ترین زمان به مصاحبه زده بشه که دکتر سفارت اگر هم بخواد به دلیل نزدیکی بین تزریق ها از ترس اور دوز، نتونه شما رو شرمنده کنه:دی. حتی اگر TD و هپاتیت رو هم نزدید و میدونید که به 3 تزریقش نمیرسید میتونید 2 نوبتش رو طوری بزنید که نوبت آخرش 1 ماه با مدیکالتون فاصله داشته باشه. اونوقت دکتر سفارت از ترسش هم که شده بهتون واکسنی تزریق نمیکنه و فقط مینویسه هنوز واکسن ها کامل نشده و سر وقت بقیه اش باید تزریق بشه. هرچند همه این داستان ها در مقابل دکتر اونگان همیشه ختم به خیر نمیشه و ایشون دیگه حداقل یه آبله رو با وجود اینکه آنتی بادیتون سر به فلک بکشه جهت پرکردن جیبش حوالتون میکنه مگه اینکه خیلی اون روز احساس لارجی کنهWink
البته چندین بار تو این تاپیک و تاپیک های سال قبل هم گفته شده. مشکل واکسن مشکل حادی نیست. هیچ کس به خاطر واکسن نه کلیرنس میخوره نه ریجکت میشه. نهایتش اینه که روز مدیکال 2-3 تا واکسن اضافه بهتون تزریق میکنن و نهایت نهایتش میخوان 200 دلار بیشتر از شما بگیرن . این دیگه عمق فاجعه است. لازم نیست کسی خودش رو اینقدر توی حول و ولا بندازه که چه کنم چه نکنم
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: babak12 ، r.bazargan ، mandikhanum
(2014-06-25 ساعت 15:45)peymanmohajer نوشته:  

با آرزوی موفقیت

سلام دوست عزیز. از اونجایی که گفتم تازه واردم نمیدونستم حتی باید کجا پاسخم رو ببینم. به هر حال ممنون از پاسخی که دادین. خیالم راحت تر شد.
شماره کیس: 3XXX
تاریخ رویت قبولی: May
کنسولگری: Ankara
تعداد افراد منظور در کیس : 1
ارسال فرمهای سری اول: June
کارنت شدن کیس: Dec
مصاحبه: Feb
دریافت ویزا: Feb
ورود به آمریکا:
دریافت گرین کارت:
جمع تقریبی هزینه‌ها:
تشکر کنندگان: farshadm999
سلام دوستان.
کسی تجربه داره واکسن ها را بدون پاسپورت هم بزنن. اخه ما که دانشجو هستیم نمیتونیم پاسپورت بگیریم.بدوم گذاشتن وثیقه میشه کاری کرد؟
تشکر کنندگان: k1_m_1358
(2014-06-30 ساعت 12:22)mehdi1989 نوشته:  سلام دوستان.
کسی تجربه داره واکسن ها را بدون پاسپورت هم بزنن. اخه ما که دانشجو هستیم نمیتونیم پاسپورت بگیریم.بدوم گذاشتن وثیقه میشه کاری کرد؟
من فک نمیکنم واسه واکسن زدن نیاز به پاسپورت باشه . پاسپورت رو موقعی نیاز داری که همه واکسنها رو زده باشی بخوای کارت زرد رو بگیری. که تقریبا قبل از مصاحبه میشه که تا اونم نهایتا باید پاسپورت داشته باشی قاعدتا که بتونی بری مصاحبه.
❶کيس نامبر : 2015AS46## ❷تعداد افراد : ٣ نفر ❸کنسولگری : Ankara تغيير به Yerevan ❹ارسال فرمهای سری اول : June 30 ❺کارنت: February ❻تاریخ مصاحبه : April 15 ❼دريافت ويزا : يك ضرب

تشکر کنندگان: mehdi1989 ، mandikhanum
[font=Courier]مراحل واکسیناسیون [/font]

[font=Tahoma]1- تزریق واکسن دوگانه DT (دیفتری-کزاز) : بعد از 6 سال تمام تزریق واکسن سه گانه (دیفتری-کزاز-سیاه سرفه) ممنوع است و بعد از آخرین نوبت سه گانه می بایست واکسن دوگانه ویژه بزرگسالان هر 10 سال یکبار تکرار شود. دوستانی که خدمت رفته اند قبل از خدمت این واکسن را تزریق کرده اند.
2- واکسن HPB (هپاتیت B ) : تزریق این واکسن جز برنامه واکسیناسیون اجباری اطفال است و برای افراد بالای 18 سال اجباری نیست ولی توصیه می شود جهت اطمینان در سه نوبت زده شود به این صورت که نوبت دوم یک ماه بعد از نوبت اول و نوبت سوم 6 ماه بعد از نوبت اول.
3- واکسن MMR (سرخجه – سرخک – اوریون) : هر 10 سال یکبار باید تکرار شود. آخرین نوبت را باید در مقطع سوم دبیرستان زده باشید. پس به تاریخ آخرین نوبت این واکسن توجه کنید اگر بیش از 10 سال گذشته مجددا بزنید. در دونوبت به فاصله یک ماه. چون این واکسن ویروس زنده است و در آزمایشات ایمنی اختلال ایجاد می کند اکیدا توصیه می شود برای تزریق این واکسن طوری برنامه ریزی کنید که نوبت دوم آن حداقل یکماه قبل از مصاحبه باشد.
4- واکسن آنفولانزا : تزریق این واکسن فصلی است و 6 ماه اعتبار دارد، پس تا 6 ماه قبل از مصاحبه این واکسن را تزریق کنید.
5- آزمایش آنتی بادی آبله مرغان برای مشخص شدن سطح ایمنی بدن شما در مقابل این ویروس.
توصیه ها:
1- کلیه سوابق واکسیناسیون خود را از کودکی تا سربازی در صورت وجود در هنگام وارد کردن سایر واکسن های کارت واکسیناسیون در انستیتو پاستور به همراه داشته باشید .
2- برای تزریق واکسن MMR چون انستیتو پاستور میدان پاستور تزریق نمی کند برای اینکه هم ارزان تر از سایر مراکز شود و هم اینکه همزمان تزریق و وارد کردن در کارت انجام شود دو راه دارین :1-به بيمارستان مهرداد(تهران-استاد مطهري-خ ميرعماد -نبش كوچه ششم-بيمارستان مهرداد 88754385-88543592) مراجعه کنید(40.000 تومان هر بار). 2-به ملاصدرا برید هزینه هرنوبت 30 هزار تومن. و برگه را جهت مهر به انستیتو پاستور ببرید.
3- برای انجام کلیه این مراحل، تنها مراجعه به انستیتو پاستور تجریش کافیست.
4- ساعت واکسیناسیون انستیتو پاستور تجریش 8 صبح الی 14
5- بعد از دریافت کارت زرد واکسیناسیون از انستیتو پاستور حتما مشخصات را با پاسپورت مطابقت دهید که اشتباه نباشد.[/font]

با تشکر از دوستای خوبمون ehsansh و babak12 بابت اطلاعات خوبشون
تشکر کنندگان: babak12 ، سوین ، tapartoor600 ، HERMES7 ، aghamilad ، nasim ، mbsamani ، farhad_syd ، AliReza.Sh ، Abdorrezaa ، mandikhanum
سلام عزیزان
امیدوارم حالتون خوب باشه.
چند روز پیش نامه ای به یکی از کلینیک های ابوظبی زدم و در مورد معاینات و واکسن ها پرسیدم و دکتر کلینیک با مهربانی هرچه تمام تر و دقیق جواب سوالاتمو داد.گفتم بیام با شما شیر کنم حتما بدردتون میخوره.
فقط اینو بگم نصف واکسنایی که میزنید نیازی به زدنشون نیست
یه فایل pdf هم داده لیست واکسنا توش هسن ولی نمیدونم چجوری اینجا بذارم.اگه بهم بگید حتما براتون میذارم.

Dear Mr. Ehsan,

Thank you for your interest in our organization and the mail regarding
the US medical. We are pleased to inform you the following :

1. The US immigrant medical examinations are done in the morning
between 9am - 12 noon (applicants to be present in the clinic by 9am 10am)
- Hide quoted text -

and evening session between 6:30 8:30pm (applicants to be present in the
clinic by 6:30pm - 7:30pm), Saturday thru' Thursday . Applicant coming
after 12 noon will be scheduled for the evening session and applicants
coming after 7:30pm will be scheduled for the next day morning. The
medical examination takes approx. 2 hours.
2. All normal reports will be issued 24 hours after completion of the
medical tests. All abnormal reports will only be available after 72 hours
approx. as additional tests may have to be performed at the
discretion of the panel physician.
3. Children below the age of 15 years, the reports will be given on the
4th day after the medicals are completed.
4. During the course of medical examination if any additional tests are
required (as per recommendations from CDC) the applicant may have to stay
back for 3 to 4 days approx. and report to the hospital daily for
collection of sample. While performing such tests, the cost of the test
(Dhs. 1,055/-) is additional and have to be borne by the applicant.
5. For such additional tests, the results will be available only after
6 to 8 weeks. Hence the final report will be given after receiving the
results of the additional tests from the CDC approved laboratory.
6. In case you have the Embassy Intimation letter / Case no. and other
papers given by the embassy, you can bring it along for the medicals. In
addition, kindly carry your Original Passport + copy of passport + 3
passport size photographs + previous vaccination records, if any. In
case any vaccinations are taken in your country, the records may be carried
along with you for the medicals to be done here.
7. Total cost of the examination is Dhs. 375/- per adult + vaccination
costs & Dhs. 250/- per child + vaccination cost. Credit cards are accepted
at our facility.

We suggest that you visit our hospital at least 2 -3 days prior to the
date of the interview so that the medical reports are ready well on
time if the results are normal. We are located at the NMC Tower Bldg,
(2nd floor) on Sh. Zayed 2nd St. Electra Road, Opp. Etisalat, Abu
Dhabi about 20-30 mins away from the Embassy.

Please confirm. Trust the above clarifies your doubts. Should you
require
any further assistance, please feel free to contact us.

With regards,

Charmaine Kelly
NMC, P O Box. 6222 Abu Dhabi, UAE
Tel: +971-2-6332255 Dir: +971-2-6179614 Fax: +971-2-631730
کیس نامبر:2015as3xx
California
تشکر کنندگان: samansaba ، babak12
(2014-06-30 ساعت 15:52)bahreini.ehsan نوشته:  سلام عزیزان
یه فایل pdf هم داده لیست واکسنا توش هسن ولی نمیدونم چجوری اینجا بذارم.اگه بهم بگید حتما براتون میذارم.
سلام دوست عزیز
می تونی تو این سایت اپلودش کنی و لینکشو تو تاپیک بزاری
تشکر کنندگان:
(2014-06-30 ساعت 16:12)----- نوشته:  
(2014-06-30 ساعت 15:52)bahreini.ehsan نوشته:  سلام عزیزان
سلام دوست عزیز
می تونی تو این سایت اپلودش کنی و لینکشو تو تاپیک بزاری

ممنونم.ایشاالله که بدردتون بخوره.
http://uploadboy.com/zql2smvks07l.html
کیس نامبر:2015as3xx
California
تشکر کنندگان: babak12 ، samansaba

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان