کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم آنلاین DS-260
(2014-06-02 ساعت 17:55)nazgol hemati نوشته:  کاوه عزیز سلام
یه سوال داشتم من دانشجوی ارشد هستم ولی توی فرم های اولیه ثبت نام یادم نیست که گفتم دانشجو یا مدرک لیسانس به نظرتون این مشکلی ایجاد می کنه؟

نه. در فرم DS-260 اطلاعات صحیح رو وارد کنید کافیه
تشکر کنندگان: nazgol hemati ، masoud222
(2014-06-02 ساعت 17:42)haskari301 نوشته:  دوستان زود و دیر فرستادن فرم چه تاثیری داره؟من شنیدم میگن اگر دیر بفرستی فرم رو سهمیه تعدادی که میخوان کارت بشن و زمان مصاحبه بدن پر میشه و دیگه شانسی برای بقیه نمیمونه.درسته؟

نه اینطور نیست، روند دعوت به مصاجبه از روی شماره ی کیس نامبرهاست و بسته به موجود بودن ویزا کیس ها به ترتیب دعوت به مصاحبه میشن، اما مثلا اگه خیلی دیر فرم ها رو بفرستید که دیگه ویزایی باقی نمونده باشه، دعوت به مصاحبه نمیشید. این خیلی دیر به معنای ماه آگوست و جولای هست. چون پایان پروسه ماه سپتامبره.
برنده ی لاتاری ۲۰۱۵- برنده ی اصلی خودم- نفرات کیس ۲ نفر- محل مصاحبه: کوآلالامپور- ویزا دریافت شده. خودم یک ضرب و همسرم پس از زمان کوتاه. last status: LAX ticket bought Big Grin
منتظر سرای ۲۰۱۵ لطفا عضو شوید دوستان گلم
تشکر کنندگان:
(2014-06-02 ساعت 18:35)nasim2015 نوشته:  یه سوال داشتم خدمت دوستان
من شوهرم بعد از سه ماه اموزشی به خاطر اینکه تکنسین ازمایشکاه بوده
(بیام اور بهداشت)امریه کرفته وداخل ازمایشکاه سربازی رو کذرونده ولی الان داخل کارت بایان
خدمتش جلوی درجه چیزی ننوشته به نظر شما چی باید بنویسم یا اون قسمت military specialy
چی باید نوشت
اگه در کارت پایان خدمت درجه (Rank/Position) و رسته (Military Specialty) نوشته نشده، در فرم N/A بزنید. روز مصاحبه اگه سوال کرد توضیح میدید.

(2014-06-02 ساعت 18:35)nasim2015 نوشته:  سوال دومم:ادرسی که موقع ثبت نام لاتاری دادم ادرس خواهرم بود که الان با ادرسهای خودم مغایرت ندارد چکار کنم به نظرتون مشکل بوجود میاد؟
آدرسی که در فرم ثبت نام وارد کردید مهم نیست.
آدرس صحیح رو در فرم DS-260 وارد کنید.
تشکر کنندگان:
(2014-06-02 ساعت 13:26)A_A نوشته:  
(2014-06-02 ساعت 13:20)نیلان نوشته:  
(2014-06-02 ساعت 12:44)A_A نوشته:  ببخشید سوالمو اینجا مطرح می کنم
توی تاپیک خودش گذاشتم کسی جواب نمی ده
حرارت این تاپیک , تاپیکای دیگرو تحت تاثیر قرار داده

subject = Case Number: 2015AS0000XXXX

Case Number: 2015AS0000XXXX
Principal Applicant Name: XXXXXXXXX, XXXXX
Date of Birth : XXX XX , XXXX
Preference Category: DV DIVERSITY
Foreign State Chargeability: IRAN

#متن نامه

این نامه فرمتش اشتباس؟
چرا در جواب اینو میگه؟
The Kentucky Consular Center (KCC) has received your email. This email
address, KCCDV@state.gov is for case-specific Diversity Visa inquires
only. If you would like to check the status of your entry, please do so
at http://www.dvlottery.state.gov/ESC. This website is the definitive means of
determining whether or not you were selected for possible further
processing. You must see a notice that is addressed to you by name as
proof of selection to process further in the DV-2015 program.

For inquiries about specific cases, please ensure that you have included
your case number, first and last name, and date of birth with your
inquiry. If this information is not provided or is inaccurate, KCC will
be unable to process your inquiry.

For other information and to view frequently asked questions, please
visit the Department of State Website at http://www.travel.state.gov. Under the
Visas section, select Diversity Visa (DV) Lottery Program and then
select Instructions for the Diversity Visa lottery year you entered.
The frequently asked questions can be found at the bottom of the
instructions.

Thank you for contacting KCC.

KCCDV/Public Inquiry
Kentucky Consular Center
Support Contractor - Serco - NA
Phone: (606) 526-7500
Email: KCCDV@state.gov

Any information in this transmission pertaining to the issuance or
refusal of visas or permits to enter the United States shall be
considered confidential under Section 222 (f) of the Immigration and
Nationality Act (INA) [8 U.S.C. Section 1202]. Access to and use of such
information must be solely for the formulation, amendment,
administration, or enforcement of the immigration, nationality, and
other laws of the United States under INA 222(f) and as specified in FAM
guidance. If you have received such information in error, do not review,
retransmit, disclose, disseminate, use, or take any action in reliance
upon this information, and contact the sender as soon as possible.

This email is Sensitive but Unclassified based on the definitions
provided in 12 FAM 540.

This email is UNCLASSIFIED.

ایمیل اتوماتیک کی سی سی هست، چند روز بعد جواب دقیق رو براتون میفرستن، این ایمیل اتوماتیک هست و فقط میگه که ایمیل شما رو گرفتن
چند روز بعد جواب دقیق سوال شما رو میفرستن
توی subject می زنه که اتوماتیکه ولی متنش به نظر مثبت نمی یاد

نه لحنش کاملا رسمی هست، نه مثبت، نه منفی، فقط داره میگه ایمیل دریافت شد.

(2014-06-02 ساعت 12:31)امیلی نوشته:  من تازه درسم تموم شده تو قسمت شغل نوشتم بیکار.اگه یه شغل الکی مینوشتم مثل آرایشگری بعد self employ میتوشتم تو قسمت توضیحات بهتر بود؟

شغل الکی ممکنه براتون مشکل ایجاد کنه در حالیکه بی کاری مشکل ساز نیست. دیگه میل خودتونهBig Grin
برنده ی لاتاری ۲۰۱۵- برنده ی اصلی خودم- نفرات کیس ۲ نفر- محل مصاحبه: کوآلالامپور- ویزا دریافت شده. خودم یک ضرب و همسرم پس از زمان کوتاه. last status: LAX ticket bought Big Grin
تشکر کنندگان: A_A ، masoud222
(2014-06-02 ساعت 12:27)Kaveh نوشته:  
(2014-06-02 ساعت 11:44)rbrb-2015 نوشته:  در یکی از تاپیک های سال های قبل، از قول یکی از مدیران مهاجرسرا خوندم که "تاریخهایی که (برای سابقه کار) اعلام میکنید رو باید با گواهی کار ارائه بدید. پس باید دقیق باشند. وگرنه اعلام کردنش به نظر من میتونه دردسر ساز بشه اگر نتونید مدرک براش ارائه بدید."

موضوع گواهی کار چیه؟!!!

در کیسهای لاتاری (DV)، اگه حداقل 12 سال تحصیل داشته باشید، گواهی کار درخواست نمیشه و اختیاریه

ببخشید کاوه جان درسته که اختیاریه...من شنیدم که بعشی موارد افسر ترجمه ش رو روز مصاحبه درخواست میکنه یا ممکنه بعدا بگن بفرستید...آیا همینطوره؟
تشکر کنندگان:
(2014-06-01 ساعت 23:55)rtt نوشته:  سلام دوستان یه سوالی دارم اگه تکراریه ببخشید چون وقت نمی کنم تمام صفحات رو بخونم
توی این فرم آنلاین واسه شخص همراه هم سابقه کار و مدارک تحصیلی باید نوشته بشه یا فقط برای شخص برنده این اطلاعاتو می خوان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

برای همه ی افراد کیس این سوال رو در فرم هر شخص پرسیده
تشکر کنندگان:
(2014-06-02 ساعت 19:08)نیلان نوشته:  
(2014-06-02 ساعت 12:27)Kaveh نوشته:  
(2014-06-02 ساعت 11:44)rbrb-2015 نوشته:  در یکی از تاپیک های سال های قبل، از قول یکی از مدیران مهاجرسرا خوندم که "تاریخهایی که (برای سابقه کار) اعلام میکنید رو باید با گواهی کار ارائه بدید. پس باید دقیق باشند. وگرنه اعلام کردنش به نظر من میتونه دردسر ساز بشه اگر نتونید مدرک براش ارائه بدید."

موضوع گواهی کار چیه؟!!!

در کیسهای لاتاری (DV)، اگه حداقل 12 سال تحصیل داشته باشید، گواهی کار درخواست نمیشه و اختیاریه

ببخشید کاوه جان درسته که اختیاریه...من شنیدم که بعشی موارد افسر ترجمه ش رو روز مصاحبه درخواست میکنه یا ممکنه بعدا بگن بفرستید...آیا همینطوره؟

بله. در بعضی موارد ممکنه آفیسر مدرک اضافه درخواست کنه که اگه روز مصاحبه همراهتون نبود، باید بعداً ارائه کنید.
همونطور که قبلاً هم در این تاپیک گفتم، اطلاعاتی رو که در فرم وارد میکنید، اگه نیاز شد باید بتونید ثابتش کنید.
میتونید علاوه بر مدارک لازم که سفارت درخواست میکنه، ترجمه مدارکی رو که اطلاعات فرم رو تایید میکنه هم همراهتون به مصاحبه ببرید.
تشکر کنندگان: نیلان
(2014-06-02 ساعت 17:50)nazgol hemati نوشته:  سلام ولی من نتونستم باز هم دانلودش کنم از توی سایت خود سفارت یه فرمی رو دانلود کردم فکر کنم همین باشه ولی ممنون می شم اگه راهنمایی کنید که لینک شما رو چطور دانلود کنم که مطمین باشم درست پیش می رم
ممنون!
تو پیام خصوصی ایمیلتون رو بزار
تشکر کنندگان:
(2014-06-02 ساعت 15:43)----- نوشته:  
(2014-06-02 ساعت 15:41)kiamehr نوشته:  سوال مهم ترو خدا زودی بهم جواب بدین
امضا کردن فرم همسر متقاضی اصلی باید توسط خود متقاضی اصلی انجام شود یا همسرش
دوست عزیز هر کس باید فرم خودشو امضا کنه

دوستان من بالاخره فرم ها رو پر کردم. ممنون از راهنماییتون فقط چند تا مطلب
۱- من برای خودم و همسرم تاییدیه جدا گرفتم ولی تنها مشخصه مشترکشون کیس نامبر هست و روی تاییدیه من ننوشته که وابسته هستم. درسته؟ اخه حس میکنم اولین بار که وارد شدم petitioner داشت اما حالا که پر کردم هیچی از نپرسید!
۲- برای شغلهای همسرم پرسید که ایا اینکار نیاز به حداقل دوسال اموزش یا تجربه داشت ولی برای من نپرسید! من برا کار همسرم نوشتم بله نیاز داشت به مدرک فوق لیسانس
امیدوارم اشتباه نکرده باشم
تشکر کنندگان:
(2014-06-02 ساعت 21:16)kiamehr نوشته:  

۱- من برای خودم و همسرم تاییدیه جدا گرفتم ولی تنها مشخصه مشترکشون کیس نامبر هست و روی تاییدیه من ننوشته که وابسته هستم. درسته؟ اخه حس میکنم اولین بار که وارد شدم petitioner داشت اما حالا که پر کردم هیچی از نپرسید!
۲- برای شغلهای همسرم پرسید که ایا اینکار نیاز به حداقل دوسال اموزش یا تجربه داشت ولی برای من نپرسید! من برا کار همسرم نوشتم بله نیاز داشت به مدرک فوق لیسانس
1-درسته
2-به نظرم ملاک برای اونا شغل و مدارک برنده هست نه همراه به همین دلیل نپرسیده
تشکر کنندگان: kiamehr ، ajab1 ، shahriar2002
سلام
1-اگر مدرک 12 ساله موجود باشه،حتماً نیاز به وارد کردن سابقه کار هست؟شاید نتونم اشتغال به کار یا تاییدیه بگیرم-5 سال سابقه دارم
2- درجه رزم یار سپاه رو چی باید نوشت؟تخصص که مسلماً none وارد میشه
2015 ایروان-مصاحبه هفته اول فوریه-آخرین آپدیت1 اکتبر 2015 !!!
تشکر کنندگان:
(2014-06-03 ساعت 00:22)h_researcher نوشته:  سلام
1-اگر مدرک 12 ساله موجود باشه،حتماً نیاز به وارد کردن سابقه کار هست؟شاید نتونم اشتغال به کار یا تاییدیه بگیرم-5 سال سابقه دارم
2- درجه رزم یار سپاه رو چی باید نوشت؟تخصص که مسلماً none وارد میشه
سلام
1- بله باید شغل های گذشته رو بنویسید ولی اونا به سابقه نیاز ندارند دیگه فقط یه مدرکی ببر که اون شغل رو داشتی اگه احیانا مدرک خواستن مثل قرارداد یا فیش حقوقی
2-Islamic Revolutionary Guard Corps یا IRGC سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
Corporal رزم یار

خودتم می تونی این لینک رو ببینی
تشکر کنندگان: masoud222

هشدار بسیار مهم امنیتی
تشکر کنندگان: A_A ، mojtaba_bnd ، babak12 ، آزاده_امین
(2014-06-02 ساعت 21:16)kiamehr نوشته:  

ببخشيد مگر در فرم DS260 امضا هم نياز داره؟
تشکر کنندگان: A_A
با سلام
اونجايي كه تاريخ شروع و پايان تحصيلات رو خواسته من تاريخ دقيق شون رو ندارم به نظر شما چكار كنم؟
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان