کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم آنلاین DS-260
سلام توی قسمت اخر که می پرسه ایا توی پر کردن فرم کسی به شما کمک کرده است. فرمی که برای بچه ها پر میشه چی بزنیم ؟ مثلا بنویسیم که پدرش کمک کرده؟
❶کيس نامبر : 2015AS46## ❷تعداد افراد : ٣ نفر ❸کنسولگری : Ankara تغيير به Yerevan ❹ارسال فرمهای سری اول : June 30 ❺کارنت: February ❻تاریخ مصاحبه : April 15 ❼دريافت ويزا : يك ضرب

تشکر کنندگان:
(2014-05-25 ساعت 20:16)Kaveh نوشته:  
(2014-05-25 ساعت 15:34)ghorbani_saeid نوشته:  سلام
من چند تا سوال دارم
در مورد مدرک تحصیلی باید چند تا دوره رو بنویسم ایا فقط دانشگاه پیش دانشگاهی و دبیرستان کافیه ؟
دبیرستان و بالاتر (دیپلم، پیش دانشگاهی، ...)
مقاطع راهنمایی و دبستان و ... نیاز نیست.

(2014-05-25 ساعت 15:34)ghorbani_saeid نوشته:  من کد پستی دو تا از مدرسه هامو ندارم اگه ننویسم چی میشه
کد پستی اختیاریه. Does Not Apply بزنید.

(2014-05-25 ساعت 15:34)ghorbani_saeid نوشته:  و آدرس یکی از مدرسه هام هم تغییر کرده آدرس جدید رو بنویسم یا قدیمی رو ؟
آدرسی که تحصیل میکردید. (قدیمی)

(2014-05-25 ساعت 15:34)ghorbani_saeid نوشته:  در مورد کارت واکسیناسیون که سوال کرده آیا مدرک واکسیناسیون طبق قوانین آمریکا دارم یا نه باید کدوم گزینه رو بزنم ?
YES بزنید.
اگه NO بزنید توضیح میخواد که چرا نزدین؟

(2014-05-25 ساعت 15:34)ghorbani_saeid نوشته:  در مورد other occupation اگر همسرم که علاوه بر کار بیرون کار خانه هم انجام می ده بزنه home maker درسته یا اصلاً اون گزینه رو no جواب بدم ؟
اگه همسرتون شاغل هست دیگه HOME MAKER نزنید.

(2014-05-25 ساعت 15:34)ghorbani_saeid نوشته:  سوال آخر اینکه کارمند بانک جزو کدوم گروه شغلی به حساب می آید؟
شغل Bank Teller زیرشاخه Office and Administrative Support هست
ولی گزینه مناسب در فرم پیدا نکردم.

(2014-05-25 ساعت 15:34)ghorbani_saeid نوشته:  بعد اینکه در مورد full name in native...باید به فارسی تایپ بشه یا انگلیسی
ممنون می شم که جواب بدیدSad
نام و نام خانوادگی رو بصورت کامل و با حروف فارسی وارد میکنید.

با مدرک پیش دانشگاهی آیا باید طول دوره سه ساله دیپلم رو جدا و دوره یک ساله پیش دانشگاهی رو جدا اعلام کرد یا فقط اعلام دوره یکسال پیش دانشگاهی کفایت میکنه؟
تشکر کنندگان: shahriar2002
(2014-06-03 ساعت 09:51)mojtaba_bnd نوشته:  با سلام
اونجايي كه تاريخ شروع و پايان تحصيلات رو خواسته من تاريخ دقيق شون رو ندارم به نظر شما چكار كنم؟

به نظر من: سال تحصیلی که روی مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خورده رو باید از ابتدای اون سال تحصیلی یعنی مهر ماه وارد کرد (برای تبدیل تاریخ ها هم که میتونی تو گوگل سرچ کنی و سایتها رو پیدا کنی) مثلا : روی مدرک پیش شما خورده سال تحصیلی 80/81. شما مهر 80 تا پایان خرداد 81 رو تبدیل کنید و درج کنید. توی مدرک دانشگاه هم که میدونید حتما که ورودی چه سالی هستید و تاریخ پایان رو هم که روی مدرک یا گواهی ثبت می کنند (باز میتونید از تبدیل تاریخ شمسی به میلادی بهره ببرید).
شماره کیس: 2015AS000004xxx / تاریخ روئت قبولی در سایت:2May / ارسال فرم ها: 31 May / سفارت: آنکارا ____ تغییر به ____ ابوظبی / کارنت: 9 Jan / تاریخ مصاحبه: March / همسر و فرزند یکضرب / خودم: AP آپدیت 20 مارچ، 24 جولای / کلییر: 26 جولای / مقصد: هیوستون
«خوشبختی و عشق را به بها دهند و نه بهانه!»
تشکر کنندگان: Kaveh ، shahriar2002
(2014-06-03 ساعت 11:55)takin2015 نوشته:  
اونجايي كه تاريخ شروع و پايان تحصيلات رو خواسته من تاريخ دقيق شون رو ندارم به نظر شما چكار كنم؟

به نظر من: سال تحصیلی که روی مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خورده رو باید از ابتدای اون سال تحصیلی یعنی مهر ماه وارد کرد (برای تبدیل تاریخ ها هم که میتونی تو گوگل سرچ کنی و سایتها رو پیدا کنی) مثلا : روی مدرک پیش شما خورده سال تحصیلی 80/81. شما مهر 80 تا پایان خرداد 81 رو تبدیل کنید و درج کنید. توی مدرک دانشگاه هم که میدونید حتما که ورودی چه سالی هستید و تاریخ پایان رو هم که روی مدرک یا گواهی ثبت می کنند (باز میتونید از تبدیل تاریخ شمسی به میلادی بهره ببرید).

برای دیپلم کل طول دوره سه ساله که منتهی به اخذ دیپلم شده لازمه یا فقط سال آخر که دیپلم اخذ شده رو باید نوشت؟ مثلا از 78تا 80 که دوره دبیرستان بوده یا نه فقط سال تحصیلی 80/81 که توش دیپلم گرفته شده؟
تشکر کنندگان:
(2014-06-03 ساعت 10:56)k1_m_1358 نوشته:  سلام توی قسمت اخر که می پرسه ایا توی پر کردن فرم کسی به شما کمک کرده است. فرمی که برای بچه ها پر میشه چی بزنیم ؟ مثلا بنویسیم که پدرش کمک کرده؟

بله، بهتره که همین رو بنویسید.
شماره کیس: 2015AS000004xxx / تاریخ روئت قبولی در سایت:2May / ارسال فرم ها: 31 May / سفارت: آنکارا ____ تغییر به ____ ابوظبی / کارنت: 9 Jan / تاریخ مصاحبه: March / همسر و فرزند یکضرب / خودم: AP آپدیت 20 مارچ، 24 جولای / کلییر: 26 جولای / مقصد: هیوستون
تشکر کنندگان: k1_m_1358 ، shahriar2002
(2014-06-03 ساعت 11:58)sababaei نوشته:  

برای دیپلم کل طول دوره سه ساله که منتهی به اخذ دیپلم شده لازمه یا فقط سال آخر که دیپلم اخذ شده رو باید نوشت؟ مثلا از 78تا 80 که دوره دبیرستان بوده یا نه فقط سال تحصیلی 80/81 که توش دیپلم گرفته شده؟

دوست عزیز به نظر من از شما خواستند که موسساتی رو که در آنها تحصیل کردید رو به تفکیک بنویسید، پس اگر در یک دبیرستان سه سال رو گذروندید میشه سه سال رو یکی زد چون هم course of study اونها یکی هست و هم آدرس اونها و در نهایت مدرک هم صادر شده. اگرنه هر موسسه یا دبیرستان رو به تفکیک سال به سال بزنید. با آدرس های متفاوت و ...
مدرک دیپلم نهایی رو میتونید High school degree بزنید و اول و دوم دبیرستان رو High school diploma .
(2014-06-03 ساعت 12:10)takin2015 نوشته:  
(2014-06-03 ساعت 11:58)sababaei نوشته:  

دوست عزیز به نظر من از شما خواستند که موسساتی رو که در آنها تحصیل کردید رو به تفکیک بنویسید، پس اگر در یک دبیرستان سه سال رو گذروندید میشه سه سال رو یکی زد چون هم course of study اونها یکی هست و هم آدرس اونها و در نهایت مدرک هم صادر شده. اگرنه هر موسسه یا دبیرستان رو به تفکیک سال به سال بزنید. با آدرس های متفاوت و ...
مدرک دیپلم نهایی رو میتونید High school degree بزنید و اول و دوم دبیرستان رو High school diploma .

ممنون از پاسختون سوالم رو واضح تر میگم ممنون میشم پاسخ بدید:
سوال اول: فرض کنید تو سیستم نظام جدید شما از سال 78 تا 80 تو یک دبیرستان سه سال درس خوندید و دیپلم گرفتید. خوب حالا تو سوابق تحصیلی اونجا که تاریخ میخواد باید کل دوره سه ساله رو اعلام کرد یا نه فقط سال آخر که دیپلم گرفتید رو ؟

سوال دوم: حالا پس از دوره سه ساله دیپلم برای پیش دانشگاهی رفتید یک دبیرستان دیگه. اگه تو قسمت مدارک تحصیلی همین یکسال دوره پیش دانشگاهی رو به عنوان دیپلم اعلام کنیم درسته یا نه باید دیپلم جدا و پیش دانشگاهی جدا اعلام بشه؟
از این بابت سوال میکنم چون دوره پیش دانشگاهی حکم تکمیل 12 سال تحصیل رو داره لذا شاید اگه فقط خودش به تنهایی اعلام بشه شرایط مد نظر اونها رو برآورده کنه. ضمنا دیگه ادامه تحصیل تو مقاطع دانشگاهی داده نشده.

ببخشید خیلی طولانی شد.
تشکر کنندگان:
دوستان عزیز حق بدید که برای پدرومادر بردن فرزندان بالای 21 سال بعد از کرفتن کرین کارت چقدر اهمیت داره اکر فقت به سوال مربوته یک بله یا خیر اشتباه بدیم و در نتیجه جواب اشتباه نتونیم بعدا بچه ها رو ببریم.به این جهت ما درجواب این سوال که میپرسه ایافرزند شما درتاریخ دیکری قصد پیوستن به شما را دارد متوجه نشدیم جواب بله بدیم یا خیر.ازدوستانی هم که جواب کرفتیم ارای مختلف کرفتیم و به اجماع نرسیدیدند.لتفا شیرفهم مون بکنید.
(2014-06-03 ساعت 09:46)abbas_sorouri نوشته:  
(2014-06-02 ساعت 21:16)kiamehr نوشته:  
(2014-06-02 ساعت 15:43)----- نوشته:  
(2014-06-02 ساعت 15:41)kiamehr نوشته:  سوال مهم ترو خدا زودی بهم جواب بدین
امضا کردن فرم همسر متقاضی اصلی باید توسط خود متقاضی اصلی انجام شود یا همسرش
دوست عزیز هر کس باید فرم خودشو امضا کنه

دوستان من بالاخره فرم ها رو پر کردم. ممنون از راهنماییتون فقط چند تا مطلب
۱- من برای خودم و همسرم تاییدیه جدا گرفتم ولی تنها مشخصه مشترکشون کیس نامبر هست و روی تاییدیه من ننوشته که وابسته هستم. درسته؟ اخه حس میکنم اولین بار که وارد شدم petitioner داشت اما حالا که پر کردم هیچی از نپرسید!
۲- برای شغلهای همسرم پرسید که ایا اینکار نیاز به حداقل دوسال اموزش یا تجربه داشت ولی برای من نپرسید! من برا کار همسرم نوشتم بله نیاز داشت به مدرک فوق لیسانس
امیدوارم اشتباه نکرده باشم

ببخشيد مگر در فرم DS260 امضا هم نياز داره؟

فکر کنم منظورشون از امضا همون Sign and Submit هست
تشکر کنندگان: A_A ، SAAM_60 ، shahriar2002 ، masoud222

تاریخ شروع اول مهر
تاریخ پایان 31 خرداد (یا 31 شهریور و ...)

برای مدارک دانشگاهی تاریخ فارغ التحصیلی رو بعنوان تاریخ پایان وارد کنید.
تشکر کنندگان: masoud222
(2014-06-03 ساعت 10:56)k1_m_1358 نوشته:  سلام توی قسمت اخر که می پرسه ایا توی پر کردن فرم کسی به شما کمک کرده است. فرمی که برای بچه ها پر میشه چی بزنیم ؟ مثلا بنویسیم که پدرش کمک کرده؟

برای بچه ها مشخصه که خودشون پر نکردن
فرق نمیکنه YES یا NO بزنید، ولی میتونید بنویسید پدر یا مادرش کمک کرده
(2014-06-03 ساعت 11:41)sababaei نوشته:  با مدرک پیش دانشگاهی آیا باید طول دوره سه ساله دیپلم رو جدا و دوره یک ساله پیش دانشگاهی رو جدا اعلام کرد یا فقط اعلام دوره یکسال پیش دانشگاهی کفایت میکنه؟

دوره سه ساله دیپلم رو جدا
و دوره یکساله پیش دانشگاهی رو هم جدا بنویسید.
(2 مورد)
(2014-06-02 ساعت 12:27)Kaveh نوشته:  
(2014-06-02 ساعت 11:44)rbrb-2015 نوشته:  در یکی از تاپیک های سال های قبل، از قول یکی از مدیران مهاجرسرا خوندم که "تاریخهایی که (برای سابقه کار) اعلام میکنید رو باید با گواهی کار ارائه بدید. پس باید دقیق باشند. وگرنه اعلام کردنش به نظر من میتونه دردسر ساز بشه اگر نتونید مدرک براش ارائه بدید."

موضوع گواهی کار چیه؟!!!

در کیسهای لاتاری (DV)، اگه حداقل 12 سال تحصیل داشته باشید، گواهی کار درخواست نمیشه و اختیاریه
اصلا تو این فرم در قسمت سابقه کار یا جایی که کار میکنی اصلا تاریخ نداشت فقط ذکر جایی که کار میکنیم و با ادرس جدید. این طور نیست؟Shy
تشکر کنندگان:
(2014-06-03 ساعت 12:22)sababaei نوشته:  سوال اول: فرض کنید تو سیستم نظام جدید شما از سال 78 تا 80 تو یک دبیرستان سه سال درس خوندید و دیپلم گرفتید. خوب حالا تو سوابق تحصیلی اونجا که تاریخ میخواد باید کل دوره سه ساله رو اعلام کرد یا نه فقط سال آخر که دیپلم گرفتید رو ؟
کل دوره سه ساله (مثلا از اول مهر 78 تا 31 خرداد 80)

(2014-06-03 ساعت 12:22)sababaei نوشته:  سوال دوم: حالا پس از دوره سه ساله دیپلم برای پیش دانشگاهی رفتید یک دبیرستان دیگه. اگه تو قسمت مدارک تحصیلی همین یکسال دوره پیش دانشگاهی رو به عنوان دیپلم اعلام کنیم درسته یا نه باید دیپلم جدا و پیش دانشگاهی جدا اعلام بشه؟
از این بابت سوال میکنم چون دوره پیش دانشگاهی حکم تکمیل 12 سال تحصیل رو داره لذا شاید اگه فقط خودش به تنهایی اعلام بشه شرایط مد نظر اونها رو برآورده کنه. ضمنا دیگه ادامه تحصیل تو مقاطع دانشگاهی داده نشده.

ببخشید خیلی طولانی شد.
دوره سه ساله دیپلم رو جدا
و دوره یکساله پیش دانشگاهی رو هم جدا بنویسید.
(2 مورد)
که جمعاً 12 سال میشه
تشکر کنندگان: masoud222
(2014-06-03 ساعت 12:59)hamed shayan نوشته:  دوستان عزیز حق بدید که برای پدرومادر بردن فرزندان بالای 21 سال بعد از کرفتن کرین کارت چقدر اهمیت داره اکر فقت به سوال مربوته یک بله یا خیر اشتباه بدیم و در نتیجه جواب اشتباه نتونیم بعدا بچه ها رو ببریم.به این جهت ما درجواب این سوال که میپرسه ایافرزند شما درتاریخ دیکری قصد پیوستن به شما را دارد متوجه نشدیم جواب بله بدیم یا خیر.ازدوستانی هم که جواب کرفتیم ارای مختلف کرفتیم و به اجماع نرسیدیدند.لتفا شیرفهم مون بکنید.

Is this child immigrating to the U.S. at a later date to join you?
منظور این سوال اینه که:
آیا این فرزند تا پایان این دوره (30 سپتامبر 2015)، قصد مهاجرت بعنوان همراه از طریق کیس DV شما، دارد؟

فقط فرزندان مجرد زیر 21 سال مشمول این سوال هستند و میتونند بعد از اینکه برنده اصلی گرین کارت گرفت بعنوان همراه برای دریافت ویزای DV به مصاحبه دعوت بشن

جواب NO به این سوال تأثیری در دریافت ویزای F2B برای فرزندان بالای 21 سال نخواهد داشت.

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان