کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم آنلاین DS-260
سلام میشه لطفا راهنمایی کنید نحوه sign کردن فرم ها چجوریه بعد از اینکه روی گزینه sign زدیم چی میشه و چی میپرسه ؟
تشکر کنندگان:
(2014-06-04 ساعت 01:47)حسین69 نوشته:  سلام میشه لطفا راهنمایی کنید نحوه sign کردن فرم ها چجوریه بعد از اینکه روی گزینه sign زدیم چی میشه و چی میپرسه ؟

دوستان کسی جواب سوال من را بلد نیست ممنون میشم اگه راهنماییم کنید در مورد ثبت نهایی فرم ها و یک سوال دیگه آیا فرم ها را باید صفحه به صفحه ثبت کنیم یا نه ؟
تشکر کنندگان:
(2014-06-04 ساعت 12:51)حسین69 نوشته:  
(2014-06-04 ساعت 01:47)حسین69 نوشته:  سلام میشه لطفا راهنمایی کنید نحوه sign کردن فرم ها چجوریه بعد از اینکه روی گزینه sign زدیم چی میشه و چی میپرسه ؟

دوستان کسی جواب سوال من را بلد نیست ممنون میشم اگه راهنماییم کنید در مورد ثبت نهایی فرم ها و یک سوال دیگه آیا فرم ها را باید صفحه به صفحه ثبت کنیم یا نه ؟
حسین، در بالای صفحه قسمت sign ، بعد از اینکه کیس نامبر و شماره پاسپورت و کد امنیتی که روی صفحه اومده رو وارد میکنی، کانفایرمیشن رو ادامه می دی تا صفحه پایانی رو که پیام موفقیت رو دربالای صفحه می بینی و در اون چند لینک وجود داره، لینک کانفایرمیشن رو کلیک کن و سیو کن و بعد روز مصاحبه پرینتشو ببر، اگه میخای ایمیلش هم بیاد برو بخش ایمیل کانفایرمیشن در همون بالا و ادامه بده،
- نه ، صفحه به صفحه نباید ثبت کنی، وقتی تکمیل شد، بخش ریویو برای مرور و بعد sign فعال میشه،
تشکر کنندگان: A_A ، Natasha9
سلام
بعد از فرستادن فرم ها، چه جوری بفهمیم که در چه زمانی نامه ی دعوت به مصاحبه جایگزین نامه ی اول شده ؟
سپاس
تشکر کنندگان:
(2014-06-04 ساعت 13:25)hesam427 نوشته:  
(2014-06-04 ساعت 12:51)حسین69 نوشته:  

حسین، در بالای صفحه قسمت sign ، بعد از اینکه کیس نامبر و شماره پاسپورت و کد امنیتی که روی صفحه اومده رو وارد میکنی، کانفایرمیشن رو ادامه می دی تا صفحه پایانی رو که پیام موفقیت رو دربالای صفحه می بینی و در اون چند لینک وجود داره، لینک کانفایرمیشن رو کلیک کن و سیو کن و بعد روز مصاحبه پرینتشو ببر، اگه میخای ایمیلش هم بیاد برو بخش ایمیل کانفایرمیشن در همون بالا و ادامه بده،
- نه ، صفحه به صفحه نباید ثبت کنی، وقتی تکمیل شد، بخش ریویو برای مرور و بعد sign فعال میشه،
سلام ممنونم ولی برای فرم همسرم باید باز هم از قسمت اپلیکنت برم؟ یا شخص سوم ؟ ممنون
تشکر کنندگان:
دوستان ممنون ميشم اين سوالم رو جواب بديد. ديگه تقريبا فرمم تكميله.
من شغل فعليم رو RETIRED وارد كردم.
حالا كه من مغازه راه انداختم ، كد اقتصادي هم ميگيرم.
در جواب سوالي كه ميپرسه ايا شغل ديگه اي داريد ؟ ضرورت داره من اطلاعات مربوط به مغازه رو وارد كنم ؟
از اين جهت ميپرسم كه كد اقتصادي به من داده ميشه و در اداره دارايي اطلاعات من ثبت ميشه.
اگه چيزي درباره مغازه ننويسم تو فرم ، اونا ميرن چك كنن كه من مغازه اي دارم و كد اقتصادي و اين حرف ها ؟
چون بايد مدارك مغازه رو ترجمه كنم و احتمال اينكه در موردش سوال و جواب بشم هست.
ممنون
تشکر کنندگان:
(2014-06-04 ساعت 15:56)hamed shayan نوشته:  دوستان ممنون ميشم اين سوالم رو جواب بديد. ديگه تقريبا فرمم تكميله.
من شغل فعليم رو RETIRED وارد كردم.
حالا كه من مغازه راه انداختم ، كد اقتصادي هم ميگيرم.
در جواب سوالي كه ميپرسه ايا شغل ديگه اي داريد ؟ ضرورت داره من اطلاعات مربوط به مغازه رو وارد كنم ؟
از اين جهت ميپرسم كه كد اقتصادي به من داده ميشه و در اداره دارايي اطلاعات من ثبت ميشه.
اگه چيزي درباره مغازه ننويسم تو فرم ، اونا ميرن چك كنن كه من مغازه اي دارم و كد اقتصادي و اين حرف ها ؟
چون بايد مدارك مغازه رو ترجمه كنم و احتمال اينكه در موردش سوال و جواب بشم هست.
ممنون
دوست محترم به نظر من ؛وقتی شما میگی بازنشستهretired هستی تقریبا دیگه شغل دوم معنی نداره , شاید اگر بنویسی شغل شخصی self-employed بهتر باشه وکاریکه در ان بازنشسته شدی را بعنوان سوابق قبلی ذکر کن در ضمن مفهوم بازنشستگی در همه جا یکسان نیست . در بعضی از کشورها خصوصا غرب چون سن بازنشستگی بالا است در واقع معنی ان به از کارافتادگی نزدیکتر است.
کیس نامبر: 2015AS6XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 27 می> کارنت:10می> مصاحبه : july> کلیر: نیمه اول سپتامبر| تعداد اعضای کیس: 3 نفر || مقصد : تگزاس
تشکر کنندگان: hamed shayan
سلام من کسیو ندارم تو امریکا جایی که گفته ویزا رو کجا میخواید تحویل بگیرید چی بزنم خواهشن کمکم کنید
تشکر کنندگان:
(2014-06-03 ساعت 18:44)Kaveh نوشته:  
(2014-06-03 ساعت 17:12)A_A نوشته:  
(2014-06-03 ساعت 16:55)Kaveh نوشته:  
(2014-06-03 ساعت 16:39)A_A نوشته:  دوستان کسی راهی برای ما پیدا نکرد که شغلی که دفتر نداره و کاملا شخصیه چطوری باید وارد شه؟
فقط توی other میشه توضیح داد که اونم آدرس می خواد

OTHER بزنید توضیح مختصر بدید.
آدرس رو هم، آدرس خودتون رو بنویسید.

واقعا ممنونم برای جوابی که دادین
ووقتی که می ذارین

پس یعنی آدرس خونرو بدم و اگه سوال کردن توضیحشو خودم بدم
یه سوال دیگه
اصلا یه همچین شغلی بدون دفتر و بیمه و قرارداد (ساخت وساز شخصی) براشون قابل هضم هست؟ا این کار قانونی حساب میشه؟
رسمی یا غیر رسمی بودن مهم نیست، اگه شغلتون با اهمیت و ثابت هستش و درآمد اصلیتون رو از این شغل بدست میارید، بنویسید.

سلام کاوه عزیز ممنون می شم منو راهنمایی کنی
۱-منظور از beneficiary ID یا NVC چیه؟

۲- همسر من جاهای مختلفی کار می کنه تدریس در دانشگاه به صورت حق التدریس به نظرتون مشکل داره؟ اگه ننویسم این یه مورد رو ایرادی داره؟

۳ خرید خدمت رو باید بگیم رفته خدمت یا نرفته

ممنون!
به امید موفقیت همه بچه های ۲۰۱۵
تشکر کنندگان:
(2014-05-30 ساعت 17:17)----- نوشته:  
(2014-05-30 ساعت 15:20)sun2015 نوشته:  سلام من دوتا سوال داشتم:
۱ـ من فوق لیسانس شیمی هستم کارم تدریس پاره وقت تو دانشگاه
و از طرفی شرکت خصوصی یکی از اشنایان برام بیمه رد می کنه کدوم را به عنوان شغل بگم بهتره؟وباید علوم طبیعی بزنم ؟

۲ـ کا رت خدمت جدید فقط رسته را مشخص کرده سپاه یا....ننوشته برای این قسمت چی نوشت؟
به نظرم همون شرکت خصوصیه خوبه
2- خب بگین سپاه بودین و درجه و تخصصتون دیگه

----- ی عزیز کمک

بعد از مرحله اول قبولی باید از kcc ایمیلی بیاد که nvc number رو اعلام می کنه اصلا این nvc چی هست؟
به امید موفقیت همه بچه های ۲۰۱۵
تشکر کنندگان:
(2014-06-04 ساعت 16:38)nazgol hemati نوشته:  
(2014-06-03 ساعت 18:44)Kaveh نوشته:  
(2014-06-03 ساعت 17:12)A_A نوشته:  
(2014-06-03 ساعت 16:55)Kaveh نوشته:  
(2014-06-03 ساعت 16:39)A_A نوشته:  دوستان کسی راهی برای ما پیدا نکرد که شغلی که دفتر نداره و کاملا شخصیه چطوری باید وارد شه؟
فقط توی other میشه توضیح داد که اونم آدرس می خواد

OTHER بزنید توضیح مختصر بدید.
آدرس رو هم، آدرس خودتون رو بنویسید.

واقعا ممنونم برای جوابی که دادین
ووقتی که می ذارین

پس یعنی آدرس خونرو بدم و اگه سوال کردن توضیحشو خودم بدم
یه سوال دیگه
اصلا یه همچین شغلی بدون دفتر و بیمه و قرارداد (ساخت وساز شخصی) براشون قابل هضم هست؟ا این کار قانونی حساب میشه؟
رسمی یا غیر رسمی بودن مهم نیست، اگه شغلتون با اهمیت و ثابت هستش و درآمد اصلیتون رو از این شغل بدست میارید، بنویسید.

سلام کاوه عزیز ممنون می شم منو راهنمایی کنی
۱-منظور از beneficiary ID یا NVC چیه؟

۲- همسر من جاهای مختلفی کار می کنه تدریس در دانشگاه به صورت حق التدریس به نظرتون مشکل داره؟ اگه ننویسم این یه مورد رو ایرادی داره؟

۳ خرید خدمت رو باید بگیم رفته خدمت یا نرفته

ممنون!
من با نظر کاوه عزیز راجع به رسمیت و اهمیت کار موافقم .اما بنظر من اگر ادرس محل کار را همان ادرس منزل مسکونی خودتان بدهید انوقت باید خیلی خوب بتوانید کارتان را تشریح و توجیه کنید که شاید وقت و فرصتش در مصاحبه نباشد و تازه پیش از مصاحبه نیز بررسی کننده را دچار تردید میکند. من پیشنهاد میدم که از عنوان freelancer استفاده کنید بعنوان شغل این کلمه در انگلیسی برای کسانی استفاده میشود که کار انفرادی و بیشتر خدماتی انجام میدهند و الزاما محلی بنام دفتر ندارند. ویا خدماتشان را در محل درخواست کننده ارایه میکنند. بهر حال این عنوان برای انها شناخته شده است.اگرچه شما باید رسته و کروه کاری را بیان کنید مثلا گرافیست یا مشاور بازرگانی یا معلم خصوصی و...
کیس نامبر: 2015AS6XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 27 می> کارنت:10می> مصاحبه : july> کلیر: نیمه اول سپتامبر| تعداد اعضای کیس: 3 نفر || مقصد : تگزاس
تشکر کنندگان:
(2014-06-04 ساعت 17:37)salman sam نوشته:  سلام من کسیو ندارم تو آمریکا جایی که گفته ویزا رو کجا میخواید تحویل بگیرید چی بزنم خواهشن کمکم کنید

سلام میتونی آدرس دفتر مهاجرسرا رو بنویسی یه تماس باهاشون بگیر کمکت میکنن
تشکر کنندگان:
دوستان سلام. من یه سوال دارم
من چند سال پیش توی یه شرکتی کار میکردم که پروژه که من توش بودم توی کشور سوریه بوده.، من حدود 1.5 سال اونجا بودم 45 روز سوریه بودم 15 میومدم ایران. ولی دفتر شرکت تهران هست و بیمه من هم تهران رد میشده توی این مدت . میخاسم بدونم توی اون مدت محل کار رو بزنم سوریه و همچنین محل زندگی رو یا لازم نیس باتوجه به حساسیتی که نسبت به سوریه هست ممنون میشم راهنمایی کنید. در ضمن من برنده اصلی نیستم . همسرم برنده هست
❶کيس نامبر : 2015AS46## ❷تعداد افراد : ٣ نفر ❸کنسولگری : Ankara تغيير به Yerevan ❹ارسال فرمهای سری اول : June 30 ❺کارنت: February ❻تاریخ مصاحبه : April 15 ❼دريافت ويزا : يك ضرب

تشکر کنندگان: Shaft
سلام دوستان ، همسر من برنده اصلي هستش و دندانپزشكه ،مطب داره و صبحها در كلينيك تأمين اجتماعي كار دندانپزشكي ميكنه البته تازه بعد از پنج سال تبديل به نيروي پيماني شده كه با رسمي فرق چنداني نداره يا بهتره بگم تا سال اينده رسمي ميشه.
سؤال من اينه بايد كار صبح رو بنويسيم يا مطب اكتفا ميكنه و بعد از دانشگاه دو سال طرح در مراكز درماني بوده بايد ذكر بشه يا نه
لطفا كسي كه اطلاعات كافي داره راهنمايي كنه.
بازمانده لاتاري ٢٠١٥
كيس خانوادگي F2A از طريق همسر( تاريخ اقدام : ١ اكتبر ٢٠١٥)
تشکر کنندگان:
(2014-06-04 ساعت 15:13)حسین69 نوشته:  
(2014-06-04 ساعت 13:25)hesam427 نوشته:  
(2014-06-04 ساعت 12:51)حسین69 نوشته:  [quote='حسین69' pid='507984' dateline='1401830244']
سلام میشه لطفا راهنمایی کنید نحوه sign کردن فرم ها چجوریه بعد از اینکه روی گزینه sign زدیم چی میشه و چی میپرسه ؟

سلام ممنونم ولی برای فرم همسرم باید باز هم از قسمت اپلیکنت برم؟ یا شخص سوم ؟ ممنون
[/
سلام. خواهش می کنم. در مورد سوال آخرتون اطلاعی ندارم.
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان