کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم آنلاین DS-260
دوستان اگر كسي شغل دولتي داشته بأشه ولي أعلام نكنه آيا ممكنه بفهمند؟ .به خاطر طولاني نشدن پروسه FBIچك أعلام نكردم.
كيس 2015AS51$$,تعداد كيس دو نفر و نصفي، مصاحبه ١١ مي، آپديت ها ١٢'١٤'١٨ مي،٢جون، ١٦جولاي ، مقصد آستين تگزاس فعلا منتظرShy
تشکر کنندگان:
(2014-06-04 ساعت 05:29)amirhosein714 نوشته:  سلام، دوستان من فرم رو تایید کردم.
فقط یک سوال... یکم پیچیدگی در دوران تحصیل متوسطه من وجود داره. من از اول تا سوم دبیرستان در یک مدرسه بودم. تا سوم امتحان نهایی رو 1درس رو هم تا شهریور قبول نشدم که برای دی ماه همون سال به مدرسه غیر حضوری رفتم... خلاصه مدرک دیپلم من رو همون مدرسه غیر حضوری صادر کرد. آیا داشتن مدرک از مدرسه غیر حضوری مساله ای نداره؟ آخه شنیدم همچین مدرکی از نظرشون اعتبار نداره.
در ضمن من پیش دانشگاهی رو اصلاً وارد نکردم... فقط از اول دبیرستان تا سوم اسم 2تا مدرسه وارد کردم.
راستی دانشجو ترم آخر هم هستم. با در نظر گرفتن این شرایط مشکلی پیش نمیاد؟ اگه دوستان عزیز راهنمایی کنن ممنون میشم.

فکر نکنم مشکلی پیش بیاد چون مدرک رو آموزش و پروش صادر کرده
در مورد پیش دانشگاهی هم بهتر بود بصورت جدا مینوشتید ولی مهم نیست روز مصاحبه اعلام میکنید.
(البته روز مصاحبه در مورد غیر حضوری بودن مدرکتون بحث نکنید)
تشکر کنندگان:
(2014-06-04 ساعت 14:50)samirakn نوشته:  سلام
بعد از فرستادن فرم ها، چه جوری بفهمیم که در چه زمانی نامه ی دعوت به مصاحبه جایگزین نامه ی اول شده ؟
سپاس

چند روز بعد از کارنت شدن، مرتب سایت http://www.dvlottery.state.gov/ESC/ رو چک کنید.
تشکر کنندگان: atlantis770
(2014-06-04 ساعت 15:13)حسین69 نوشته:  
(2014-06-04 ساعت 13:25)hesam427 نوشته:  
(2014-06-04 ساعت 12:51)حسین69 نوشته:  
(2014-06-04 ساعت 01:47)حسین69 نوشته:  سلام میشه لطفا راهنمایی کنید نحوه sign کردن فرم ها چجوریه بعد از اینکه روی گزینه sign زدیم چی میشه و چی میپرسه ؟

دوستان کسی جواب سوال من را بلد نیست ممنون میشم اگه راهنماییم کنید در مورد ثبت نهایی فرم ها و یک سوال دیگه آیا فرم ها را باید صفحه به صفحه ثبت کنیم یا نه ؟
حسین، در بالای صفحه قسمت sign ، بعد از اینکه کیس نامبر و شماره پاسپورت و کد امنیتی که روی صفحه اومده رو وارد میکنی، کانفایرمیشن رو ادامه می دی تا صفحه پایانی رو که پیام موفقیت رو دربالای صفحه می بینی و در اون چند لینک وجود داره، لینک کانفایرمیشن رو کلیک کن و سیو کن و بعد روز مصاحبه پرینتشو ببر، اگه میخای ایمیلش هم بیاد برو بخش ایمیل کانفایرمیشن در همون بالا و ادامه بده،
- نه ، صفحه به صفحه نباید ثبت کنی، وقتی تکمیل شد، بخش ریویو برای مرور و بعد sign فعال میشه،
سلام ممنونم ولی برای فرم همسرم باید باز هم از قسمت اپلیکنت برم؟ یا شخص سوم ؟ ممنون

همون APPLICANT رو بزنید
در آخرین مرحله به سوال
Did anyone assist you in filling out this application?
هم میتونید NO یزنید.
تشکر کنندگان:
سلام دوستان.در فرم یک ادرس توی امریکا خواسته شده.من ادرسی ندارم و کسی رو امریکا ندارم که ادرسش رو بنویسم.باید چیکار کنم؟
تشکر کنندگان:
(2014-06-04 ساعت 16:38)nazgol hemati نوشته:  سلام کاوه عزیز ممنون می شم منو راهنمایی کنی
۱-منظور از beneficiary ID یا NVC چیه؟
beneficiary ID مربوط به سایر کیسهای مهاجرتی هست که NVC به این کیسها رسیدگی میکنه
در کیسهای لاتاری که به KCC مربوط میشه،
برای ورود به فرم، کیس نامبر و تاریخ تولد
و برای Sign، کیس نامبر و شماره پاسپورت نیازه

(2014-06-04 ساعت 16:38)nazgol hemati نوشته:  ۲- همسر من جاهای مختلفی کار می کنه تدریس در دانشگاه به صورت حق التدریس به نظرتون مشکل داره؟ اگه ننویسم این یه مورد رو ایرادی داره؟
اگه غیر از این چند تا شغل همزمان داره میتونید ننویسید.

(2014-06-04 ساعت 16:38)nazgol hemati نوشته:  ۳ خرید خدمت رو باید بگیم رفته خدمت یا نرفته

ممنون!
اگه کارت پایان خدمت دارید YES میزنید
اگه کارت معافیت دارید NO
تشکر کنندگان: A_A ، nazgol hemati
براي پيش دانشگاهي degree بزنيم يا ديپلم ؟؟؟
براي course of study هر كدوم از مقاطع تحصيلي ( ديپلم ، پيش دانشگاهي و ليسانس ) چي رو بنويسم ؟؟؟
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
پدر من لاتاری 2015 رو برنده شده.
می خواستم بدونم در صفحه children فرم DS-260 آیا باید همه فرزندان رو وارد کنیم یا فقط فرزندان زیر 21 سال؟

ممنون از راهنماییتون
تشکر کنندگان:
سلام
یه سوال خیلیییی مهم لطفا راهنماییم کنین

من موقع ثبت نام اسمم رو همراه با اسم مستعارم نوشتم

مثال: احمدرضا.....رضا

والان در جدول اسامی که اول فرم 260 میاد اسمم رو به همین شکل نوشته:
ahmadreza reza

اما من توی فرم 260 اشاره یی به این نکردم و فقط اسمم رو دادم " احمد رضا"

حالا به نظرتون به این گیر میدن؟ ایمیل بزنم و توضیح بدم ?
تشکر کنندگان:
دوست گرامي من بخاطراينكه اطلاعات اضافي كليرساز ندم ترجيح ميدم شغل مغازه داري رو مطرح نكنم ولي ميترسم داشتن كد اقتصادي منو قابل بيگيري كنه ازطرف اف بي اي. ايا تصورم غلطه ؟يعني اگه من چيزي از مغازه نگم و فقط بازنشستگي رو بنويسم اونها بلقوه ازطريق كد اقتصادي متوجه مسئله مغازه ميشن؟ در ضمن ازاطلاعات ارساليم مشخصه كه من در سن 50 سالگي بازنشست شدم وتوانايي كاركردن رو دارم.در كل ميخوام بدونم اگه نگفتن شغل مغازه داري( با توجه به اطلاعات مندرج من در اداره دارايي.اتحاديه وغيره)بهتره ، نگم.باتشكر وافر
تشکر کنندگان:
بعد از فرستادن فرم ها، چه جوری بفهمیم که در چه زمانی نامه ی دعوت به مصاحبه جایگزین نامه ی اول شده ؟
سپاس

اواسط هر ماه میلادی از همون صفحه ی dvlottery بخش "بولتن ویزا" رو چک می کنید تا ببینید آیا کیس نامبرتون اعلام شده ( یا به عبارتی کارنت شدید یا خیر؟)
بعد از چند روز از کارنتی در همون صفحه ای که قبولیتون رو در لاتاری دیدید نامه دعوت به مصاحبه تون جایگزین میشه
موفق باشین
CN: 2014AS29XX
کارنت : 9 Nov
نامه دوم: 21 Nov
مصاحبه: 29 Jan
دریافت ویزا: 30 Jan

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.”
تشکر کنندگان: samirakn
(2014-06-05 ساعت 02:37)Natasha9 نوشته:  
سپاس

اواسط هر ماه میلادی از همون صفحه ی dvlottery بخش "بولتن ویزا" رو چک می کنید تا ببینید آیا کیس نامبرتون اعلام شده ( یا به عبارتی کارنت شدید یا خیر؟)
بعد از چند روز از کارنتی در همون صفحه ای که قبولیتون رو در لاتاری دیدید نامه دعوت به مصاحبه تون جایگزین میشه
موفق باشین

آدرس سایت برای چک کردن کیس نامبرهایی که کارنت شدن:
http://travel.state.gov/content/visas/en...letin.html
از سایت دی وی لاتاری نامه ی دعوت به مصاحبه رو چک کنید
برنده ی لاتاری ۲۰۱۵- برنده ی اصلی خودم- نفرات کیس ۲ نفر- محل مصاحبه: کوآلالامپور- ویزا دریافت شده. خودم یک ضرب و همسرم پس از زمان کوتاه. last status: LAX ticket bought Big Grin
منتظر سرای ۲۰۱۵ لطفا عضو شوید دوستان گلم
تشکر کنندگان: samirakn ، A_A
(2014-06-05 ساعت 00:19)hamed shayan نوشته:  دوست گرامي من بخاطراينكه اطلاعات اضافي كليرساز ندم ترجيح ميدم شغل مغازه داري رو مطرح نكنم ولي ميترسم داشتن كد اقتصادي منو قابل بيگيري كنه ازطرف اف بي اي. ايا تصورم غلطه ؟يعني اگه من چيزي از مغازه نگم و فقط بازنشستگي رو بنويسم اونها بلقوه ازطريق كد اقتصادي متوجه مسئله مغازه ميشن؟ در ضمن ازاطلاعات ارساليم مشخصه كه من در سن 50 سالگي بازنشست شدم وتوانايي كاركردن رو دارم.در كل ميخوام بدونم اگه نگفتن شغل مغازه داري( با توجه به اطلاعات مندرج من در اداره دارايي.اتحاديه وغيره)بهتره ، نگم.باتشكر وافر

نگفتن حقیقت ممکنه مشکل جدی به دنبال داشته باشه، اساسا ما نمیدونیم که دسترسی اون ها به اطلاعات شخصی ما تا چه حد و از چه طریقی هست...تصمیم با خودتون هست ولی در نظر داشته باش که روز مصاحبه ممکنه همین مساله باعث استرس شما بشه
برنده ی لاتاری ۲۰۱۵- برنده ی اصلی خودم- نفرات کیس ۲ نفر- محل مصاحبه: کوآلالامپور- ویزا دریافت شده. خودم یک ضرب و همسرم پس از زمان کوتاه. last status: LAX ticket bought Big Grin
تشکر کنندگان:
(2014-06-04 ساعت 23:52)tisanisa نوشته:  سلام
یه سوال خیلیییی مهم لطفا راهنماییم کنین

من موقع ثبت نام اسمم رو همراه با اسم مستعارم نوشتم

مثال: احمدرضا.....رضا

والان در جدول اسامی که اول فرم 260 میاد اسمم رو به همین شکل نوشته:
ahmadreza reza

اما من توی فرم 260 اشاره یی به این نکردم و فقط اسمم رو دادم " احمد رضا"

حالا به نظرتون به این گیر میدن؟ ایمیل بزنم و توضیح بدم ?

من فکر نمیکنم مشکلی پیش بیاد اما ایمیل بزنید بهتر هم هست

(2014-06-04 ساعت 23:00)eastern phoenix نوشته:  براي پيش دانشگاهي degree بزنيم يا ديپلم ؟؟؟
براي course of study هر كدوم از مقاطع تحصيلي ( ديپلم ، پيش دانشگاهي و ليسانس ) چي رو بنويسم ؟؟؟

دوست عزیز به کرات سوال شما توضیح داده شده لطفا به صفحات قبل مراجعه کنید
تشکر کنندگان: shahriar2002
(2014-06-04 ساعت 22:10)haskari301 نوشته:  سلام دوستان.در فرم یک ادرس توی آمریکا خواسته شده.من ادرسی ندارم و کسی رو آمریکا ندارم که ادرسش رو بنویسم.باید چیکار کنم؟

با ایمیگرنجل تماس حاصل کنید، بهتون آدرس میدن

(2014-06-04 ساعت 17:54)k1_m_1358 نوشته:  دوستان سلام. من یه سوال دارم
من چند سال پیش توی یه شرکتی کار میکردم که پروژه که من توش بودم توی کشور سوریه بوده.، من حدود 1.5 سال اونجا بودم 45 روز سوریه بودم 15 میومدم ایران. ولی دفتر شرکت تهران هست و بیمه من هم تهران رد میشده توی این مدت . میخاسم بدونم توی اون مدت محل کار رو بزنم سوریه و همچنین محل زندگی رو یا لازم نیس باتوجه به حساسیتی که نسبت به سوریه هست ممنون میشم راهنمایی کنید. در ضمن من برنده اصلی نیستم . همسرم برنده هست

از رکورد پاسپورت شما فکر میکنم معلومه که در رفت و آمد بودید...بنابراین به نظر من خیلی واضحه که شما سوریه رفتید..پس پنهان کردنش میتونه شک برانگیز تر باشه
تشکر کنندگان: k1_m_1358

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان