کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم آنلاین DS-260
با سلام به دوستان عزیز من سوالی در مورد شغل داشتم . من مدرک لیسانس حسابداری دارم و به چند زبان خارجی مثل فرانسه ایتالیایی اسپانیایی و ترکی استانبولی تسلط دارم. به دلیل عدم علاقه به حسابداری چند سالی است به کار ترجمه و تدریس خصوصی در منازل مشغول هستم.و طبیعتا بیمه ای هم ندارم.حال در قسمت شغل در فرم 260 چه چیزی باید قید کنم ؟ self employed؟
تشکر کنندگان: r.bazargan ، soli asali
سلام.
توی صفحه Work, Education, and Training Information کدوم قسمت باید آدرس و مشخصات محل کار فعلیمون رو پر کنیم؟ اینجا نوشته :
Primary Occupation: _______________________
Do you have any other occupations? Yes No
Other Occupations: _______________________
In which occupation do you intend to work in the U.S.: _______________________
Were you previously employed? Yes No
Employer Name (1):
ادرس محل کار سابق رو پرسیده ولی محل کار فعلی رو نه؟؟
شماره کیس: AS00000007XX - کنسولگری:ابوظبی - تعداد افراد منظور در کیس :3 نفر) -مصاحبه:14Dec 2014 -کلیر:خودم و دخترم2 آپریل -همسرمAp (آخرین آپدیت همسرم22آپریل - 15 جولای بدون ایمیل پیگیری) - 10 آگست - 18آگست آپدیت ایمیل -22سپتامبر آپدیت از سفارت همه کیس -ویزا همسر :Sadمقصد سن خوزهSad

تشکر کنندگان: soli asali
(2014-05-12 ساعت 10:01)ramin5589 نوشته:  Sadسلام به همه دوستان در مورد تاریخ انقضائ پاسپورت اگر 6ماه مونده باشه اول فرمو پر کنم بهتره یا پاسپورتو عوض کنم ممنون

بهتره اول از همه دنبال تمدید باسبورتت باشی. تا شماره باسبورت توی تمام مدارکت یکی باشه.
با اینحال میتونی فرم رو تکمیل کنی و فقط جای شماره باسبورتت رو خالی بذاری تا بعدا اونو پر کنی.
تشکر کنندگان: Kaveh ، samansaba ، ramin5589 ، soli asali ، t_arian_n
(2014-05-12 ساعت 11:10)sahar jabbari نوشته:  سلام دوستان
یه سوال فوری داشتم
برادر من معاف از سربازی هست اما هنوز نه کارت داره نه پاسپورت
با توجه به این برای پر کردن فرم ها باید چه کار کرد؟

اگه زود کارت معافیتش میاد فرما رو پر کنید و جواب سربازی رو نه بزنید و قسمت شماره پاسپورت رو n/a بزنید.یا اینکه صبر کنید کارت و پاسپورتش بیاد بعد اقدام به پر کردن فرما بکنید
تشکر کنندگان: Kaveh ، soli asali ، t_arian_n
(2014-05-12 ساعت 11:13)eeift نوشته:  با سلام به دوستان عزیز من سوالی در مورد شغل داشتم . من مدرک لیسانس حسابداری دارم و به چند زبان خارجی مثل فرانسه ایتالیایی اسپانیایی و ترکی استانبولی تسلط دارم. به دلیل عدم علاقه به حسابداری چند سالی است به کار ترجمه و تدریس خصوصی در منازل مشغول هستم.و طبیعتا بیمه ای هم ندارم.حال در قسمت شغل در فرم 260 چه چیزی باید قید کنم ؟ self employed؟

سلام دوست عزیز
اره اونو بزنید و بعدشم ذکر کنید ترجمه و تدریس خصوصی کردید
تشکر کنندگان: Kaveh ، lighter ، soli asali ، t_arian_n
یه سوال فوری داشتم

اگه کیس نامبر بالا داره بهتره کارت معافیتش بیاد و درخواست پاسپورت بده بعد فرم رو پر کنه

اگه کیس نامبر زیر 2000 داره و میخواد سریع به مصاحبه بره
در فرم Have you ever served in the military? رو NO بزنه
در بخش Document Type هم فعلا بجای پاسپورت OTHER TRAVEL DOCUMENT بزنه، یعد که پاسپورت گرفت تغییرات رو اعلام کنه

در فرم اگه پاسپورت بزنید، باید علاوه بر شماره پاسپورت، محل و تاریخ صدور و تاریخ انقضا بدید و نمیتونید این موارد رو خالی بزارید

OTHER TRAVEL DOCUMENT فقط برای افرادی که فعلا امکان درخواست پاسپورت ندارن (بخاطر نظام وظیفه و ...) و کیس نامبر پایینی دارن و نمیخوان دیر به مصاحبه برن توصیه میشه (بعنوان راه حل موقتی)
برای سایر افراد که میتونن پاسپورت جدید درخواست بدن، بهتره که بعد از دریافت پاسپورت جدید، فرم رو تکمیل کنند.
تشکر کنندگان: samansaba ، soli asali
(2014-05-12 ساعت 11:13)eeift نوشته:  با سلام به دوستان عزیز من سوالی در مورد شغل داشتم . من مدرک لیسانس حسابداری دارم و به چند زبان خارجی مثل فرانسه ایتالیایی اسپانیایی و ترکی استانبولی تسلط دارم. به دلیل عدم علاقه به حسابداری چند سالی است به کار ترجمه و تدریس خصوصی در منازل مشغول هستم.و طبیعتا بیمه ای هم ندارم.حال در قسمت شغل در فرم 260 چه چیزی باید قید کنم ؟ self employed؟

گزینه Self Employed نداره

OTHER بزنید و در بخش توضیحات، بنویسید ترجمه و تدریس خصوصی
در بخش نام و آدرس Employer هم نام و آدرس خودتون رو وارد کنید.

البته گزینه EDUCATION هم هست ولی بیشتر مربوط یه اساتید دانشگاه و معلمین و ... میشه که بصورت رسمی تدریس میکنن و باید در مشخصات کار، محل تدریس (دانشگاه، مدرسه، آموزشگاه و ...) نوشته بشه
تشکر کنندگان: samansaba ، soli asali ، t_arian_n
(2014-05-12 ساعت 11:14)s.zare نوشته:  سلام.
توی صفحه Work, Education, and Training Information کدوم قسمت باید آدرس و مشخصات محل کار فعلیمون رو پر کنیم؟ اینجا نوشته :
Primary Occupation: _______________________
Do you have any other occupations? Yes No
Other Occupations: _______________________
In which occupation do you intend to work in the U.S.: _______________________
Were you previously employed? Yes No
Employer Name (1):
ادرس محل کار سابق رو پرسیده ولی محل کار فعلی رو نه؟؟

شما فرم DS-260 رو از اینجا دانلود کنید:
http://s5.picofile.com/file/8122401168/DS_260.pdf.html

صفحه 30 رو ببینید
تشکر کنندگان: samansaba ، t_arian_n
با تبريك به قبول شدگان جدید
من هم قبلا در این مسیر اومدم و تجربیاتی دارم و البته خیلی ازین تجربیاتو مدیون دوستان قدیمیتر می دونم پس وظیفم میدونم دینمو ادا کنم و به جدیدیها کمک کنم . موردی خاصی بود پیغام بدید در خدمتتون هستم
راهی که خدا برای تو در نظر گرفته است را باید بپیمایی !! حق انتخابی نیست!
تشکر کنندگان: samansaba ، Kaveh ، m_yek ، soli asali ، owen2015 ، SAAM_60 ، t_arian_n ، سودی
سلام با عرض تبریک به همه دوستان پیشنهاد میکنم حتما پرینت فرم را برای خود و هریک از افراد کیس خود تهیه کرده و همه موارد را تکمیل کنید مثلا تبدیل تاریخ ها به میلادی و آدرس ها و درآوردن کدپستی و دوره های زمانی خواسته شده و... واقعا نیاز به گذاشتن وقت و دقت کافی دارد .
من این کار را کردم و الان استرس دو روز قبل را دیگر ندارم با آرزوی موفقیت
ترس می تواند شما را زندانی نگهدارد و امید می تواند شما را آزاد نماید.
fear can hold you prisoner. Hope can set you free
شماره کیس:***6>کنسولگری:آنکارا»ایروان > تعداد افراد:3 نفر >مصاحبه:July6 نتیجه: خودمAug18 کلیر و همسرم Sep14 ورود:به امیدخدا Nov
سفرنامه من
تشکر کنندگان: Kaveh ، soli asali ، Sam2014 ، samansaba ، owen2015 ، t_arian_n
(2014-05-11 ساعت 23:22)maryferfere نوشته:  سلام و خسته نباشید.
هیچ جایی از فرم در مورد همسر سوال نکرده، گفته همسر قبلی ، کجا باید اطلاعات همسرم و بدم؟
لطفاً راهنماییم کنید ممنونم

بهرحال برای همسرتان که در کیس شماست باید جداگانه فرم تکمیل کنید پس ضرورتی ندارد در فرم خودتان باز سئوالی درباره ایشان باشد
شماره کیس:***6>کنسولگری:آنکارا»ایروان > تعداد افراد:3 نفر >مصاحبه:July6 نتیجه: خودمAug18 کلیر و همسرم Sep14 ورود:به امیدخدا Nov
سفرنامه من
تشکر کنندگان: soli asali ، samansaba
(2014-05-11 ساعت 23:25)mordad نوشته:  سلام دوباره
بازم یه سوال جدی و فنی
آقا تو آخرین سوال 260 یه قسمتی هست با این عنوان : social security number information
اینجا تکلیف ماچیه؟؟؟

تاجایی که اطلاع دارم فقط دو گزینه آخر از صفحه آخر را YES بزنید که درسئوال اول می پرسد این شماره تامین اجتماعی آمریکا را دارید که پاسخ منفی است و در دو سئوال دیگر می پرسد که می خواهید داشته باشید و اینها که پاسخ مثبت می دهید
سفرنامه من
تشکر کنندگان: Kaveh ، soli asali ، Sam2014 ، samansaba ، t_arian_n
سلام دوستان
دو تا سوال داشتم
1- امریه بودیم باید چی بنویسیم در قسمت سربازی
2- اگر کد پستی محل سکونت قدیم رو نداریم مشکلی که نیست

ممنون از کمک شما
تشکر کنندگان: soli asali
یه سوال فوری داشتم

توو قسنت پاسپورت یه گزینه داره برای اونایی که ندارند..شما اونو انتخاب کنین حله
فقط مطمئن باشین معافی میاد کارتش
تشکر کنندگان: Kaveh ، soli asali ، samansaba
(2014-05-12 ساعت 17:05)zaara نوشته:  سلام دوستان
دو تا سوال داشتم
1- امریه بودیم باید چی بنویسیم در قسمت سربازی
2- اگر کد پستی محل سکونت قدیم رو نداریم مشکلی که نیست

ممنون از کمک شما

2- کد پستی اختیاریه
Does Not Apply بزنید
تشکر کنندگان: soli asali ، samansaba

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان