کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم آنلاین DS-260
(2014-05-12 ساعت 17:31)ahmad120 نوشته:  با سلام و احترام
از دوستان عزیز و مدیران قدیمی سایت درخواست دارم تا در صورت امکان راهنمای جامع و کاملی از فرم ds-260 را به همراه توضیحات فارسی روی سایت بگذارند.
با سپاس فراوان

به این پست مراجعه کنید:
http://www.mohajersara.com/thread-7039-p...#pid492424
تشکر کنندگان: soli asali ، samansaba
(2014-05-12 ساعت 17:39)abbas_sorouri نوشته:  با سلام خدمت دوستان
آيا در تكميل فرم ds260 شماره پاسپورت فرزندان را هم ميخواهند. بچه من يكسالشه و هنوز براش گذرنامه نگرفتم.

بله. برای فرزندتون هم باید فرم جداگانه پر کنید.
بهتره برای فرزندتون درخواست پاسپورت بدید، وقتی رسید فرم رو پر کنید.
تشکر کنندگان: soli asali ، samansaba ، t_arian_n
سلام من دوره کارشناسیم دی تموم میشه و تا اون موقع احتمالا خیلی به مصاحبه نزدیک شده باشم( کیس ن **29) باید چه طوری ثابت کنم که دانشجو کارشناسی هستم؟ اشتغال به تحصیل بگیرم؟ راستی علاوه بر مدرک فوق دیپلم باید ریز نمرات هم بپیرم؟
شماره کیس: **2015AS29 / تاریخ رویت قبولی:1may / کنسولگری:ankara / تعداد افراد منظور در کیس :فقط خودم / ارسال فرمهای سری اولMAY22
کارنت شدن کیس:9 اکتبر / مصاحبه:نیمه دوم دسامبر / ویزا یکضرب Smile / مقصد : فعلا اوکلاهاما
تشکر کنندگان: soli asali
(2014-05-06 ساعت 08:27)m.taheri نوشته:  
(2014-05-06 ساعت 01:01)amirh20 نوشته:  سلام لطفا یکی در مورد invoice id number یه جوابی بیابد
مرسی

توی لیتکش که بری میرسی به اینجا
2.Enter the NVC case numberlocated in the instructions that you received from the National Visa Center (NVC).
3.Enter the NVC Invoice ID Number provided to you by the NVC. The information is located in the NVC instructions you received. If your case was not handled by the NVC (because the petition was filed at a U.S. Embassy or Consulate overseas), you will not have an NVC Invoice ID number. Enter the principal applicant’s date of birth in YYYYMMDD format instead.
من کیس نامبر رو برای ادرسی که گفته بود ایمیل کردو ولی هنوزnvc number نگرفتم ..!! نمی دونم باید چی کار کنسم؟
اگه کسی میدونه کمک کنه

برای برندگان لاتاری به این شماره نیازی نیست.
تشکر کنندگان: Sam2014 ، Kaveh ، soli asali
(2014-05-12 ساعت 18:40)aghamilad نوشته:  سلام من دوره کارشناسیم دی تموم میشه و تا اون موقع احتمالا خیلی به مصاحبه نزدیک شده باشم( کیس ن **29) باید چه طوری ثابت کنم که دانشجو کارشناسی هستم؟ اشتغال به تحصیل بگیرم؟ راستی علاوه بر مدرک فوق دیپلم باید ریز نمرات هم بپیرم؟

با توجه به شماره کیستون، اگه فرم رو تا سپتامبر تکمیل کنید، به احتمال زیاد ژانویه 2015 به مصاحبه تشریف میبرید.
میتونید ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل یا کارت دانشجویی رو با خودتون به مصاحبه ببرید.
در فرم هم وضعیتتون رو STUDENT بزنید. اگه تا روز مصاحبه مدرک کارشناسی گرفتید، در روز مصاحبه تغییرات رو اعلام میکنید.

برای مصاحبه ریزنمره نمیخوان و نیاز نیست ببرید.
تشکر کنندگان: samansaba ، soli asali ، aghamilad ، t_arian_n
سوال:
اینکه مصاحبه در چه کشوری برگزار میشه دست خودمه؟ یا خودشون که نوشتن آنکارا همون آنکاراست و تغییر نمیکنه؟
خودم میتونم مکان مصاحبه رو تعیین کنم؟
ممنونم
تشکر کنندگان: soli asali
(2014-05-12 ساعت 19:36)atlantis770 نوشته:  سوال:
اینکه مصاحبه در چه کشوری برگزار میشه دست خودمه؟ یا خودشون که نوشتن آنکارا همون آنکاراست و تغییر نمیکنه؟
خودم میتونم مکان مصاحبه رو تعیین کنم؟
ممنونم

محل و زمان مصاحبه رو میتونید تغییر بدید.
فعلا تا 19 می صبر کنید، اگه در فرم جدید DS-260 امکان انتخاب سفارت باشه، از همین طریق اقدام کنید.
در غیر اینصورت برای اینکار درخواستتون رو به KCC ایمیل میکنید.
تشکر کنندگان: samansaba ، soli asali ، t_arian_n
(2014-05-13 ساعت 00:19)lotttery2015 نوشته:  سلام بر همگی ممکنه در مورد کسایی که شغل دولتی دارن در مورد پرکردن فرم و همچنین مصاحبه و چیزای دیگه توضیحاتی بدین چون شنیدم حساسیت رو شغل های دولتی زیاد دارن و ممکنه کلیرنس بخوره بهشون

توضیحات نمیخواد . هر چی هست و نیست رو بنویسید هیچ مشکلی پیش نمیاد !
[font=Tahoma]منتظرسرا عضو سبز میپذیردCool
[/font]
[font=Verdana]
کدام کشورها برای سفر نیاز به ویزا ندارند
[/font]

تشکر کنندگان: A_A ، Kaveh ، t_arian_n
سلام من زمانیکه فرم لاتاری را پر میکردم فرزندی نداشتم اما چند وقت بعد متوجه شدم باردار هستم و تا زمان تکمیل فرم 260 هم فرزندم به دنیا نمی آید می خواستم بپرسم که آیا در فرم260 که پرسیده شده فرزندی دارید چه باید بنویسم اگر بله تاریخ تولد و...را چکارکنم اگر نه فرزندم که درماه جولای به دنیا می آید مشکلی خواهد داشت یا خیر
تشکر کنندگان:
(2014-05-13 ساعت 01:35)aida2000 نوشته:  سلام من زمانیکه فرم لاتاری را پر میکردم فرزندی نداشتم اما چند وقت بعد متوجه شدم باردار هستم و تا زمان تکمیل فرم 260 هم فرزندم به دنیا نمی آید می خواستم بپرسم که آیا در فرم260 که پرسیده شده فرزندی دارید چه باید بنویسم اگر بله تاریخ تولد و...را چکارکنم اگر نه فرزندم که درماه جولای به دنیا می آید مشکلی خواهد داشت یا خیر

اگه فرزندتون ماه جولای متولد میشه، بهتره که بعد از تولد فرم رو تکمیل کنید و نگران نباشید چون حتی اگه کیس نامبرتون زیر 2000 هم باشه حداکثر یکماه در تاریخ مصاحبه فرق میکنه.

و اگه میخواین فرم رو قبل از تولد پر کنید، فرم رو بدون فرزندتون ثبت کنید، بعد که متولد شد، اسم و مشخصات فرزندتون رو با ایمیل به KCC اعلام کنید تا فرم رو مجددا برای ویرایش باز کنن و اگه روز مصاحبه نزدیک بود، به سفارت اطلاع میدید و روز مصاحبه تغییرات فرم رو اعلام میکنید.
تشکر کنندگان: aida2000 ، samansaba ، soli asali ، t_arian_n
با سلام خدمت تمامی بزرگان و پیشکسوتان فروم

من عضو چند تا فروم هستم که به نظرم اومد سطح دوستان در اینجا هم خوبه
چند تا مشکل وجود داره که به نظرم اومد بااجازتون به اشتراک بگذارم تا برسیشون کنیم

اولیش مربوط به قسمت Petitioner Information هست در اواخر فرم ۲۶۰
دوستان سالای قبل میدونن که وقتی فرم ها کاغذی بود ٬ ۲۳۰ باید به تعداد اعضای خانواده پر میشد
خود برنده نیازی نبود که این قسمت رو پر کنه ولی مابقی متعلقینش مثل همسرش باید پر میکردند
الان هم غیر از خود برنده ٬ مابقی متعلقینش باید این قسمت رو پر کنند یا نه ؟
شماره کیس : 22XX
تاریخ رویت قبولی : 2014/May/2 ساعت 6 صبح
کنسولگری : ANKARA
جمع تعداد افراد در کیس : 2
پر نمودن فرمهای سری اول (DS-260) : -
کارنت شدن کیس : -
مصاحبه : -
دریافت ویزا : -
ورود به آمریکا : -
دریافت گرین کارت :
جمع تقریبی هزینه‌ها تاکنون : ۶۰۰ هزار تومن
تشکر کنندگان: aghamilad
(2014-05-13 ساعت 02:18)KBS نوشته:  
(2014-05-13 ساعت 01:35)aida2000 نوشته:  سلام من زمانیکه فرم لاتاری را پر میکردم فرزندی نداشتم اما چند وقت بعد متوجه شدم باردار هستم و تا زمان تکمیل فرم 260 هم فرزندم به دنیا نمی آید می خواستم بپرسم که آیا در فرم260 که پرسیده شده فرزندی دارید چه باید بنویسم اگر بله تاریخ تولد و...را چکارکنم اگر نه فرزندم که درماه جولای به دنیا می آید مشکلی خواهد داشت یا خیر

اگه فرزندتون ماه جولای متولد میشه، بهتره که بعد از تولد فرم رو تکمیل کنید و نگران نباشید چون حتی اگه کیس نامبرتون زیر 2000 هم باشه حداکثر یکماه در تاریخ مصاحبه فرق میکنه.

و اگه میخواین فرم رو قبل از تولد پر کنید، فرم رو بدون فرزندتون ثبت کنید، بعد که متولد شد، اسم و مشخصات فرزندتون رو با ایمیل به KCC اعلام کنید تا فرم رو مجددا برای ویرایش باز کنن و اگه روز مصاحبه نزدیک بود، به سفارت اطلاع میدید و روز مصاحبه تغییرات فرم رو اعلام میکنید.
سلام. منم مثل شما هستم. به کی سی سی هم ایکیل زدم جواب مشخصی نداده فقط گفته که اگه فردی اضافه شده اسمش و تو فرم وارد کنین. من میخوام توصیه دوم kbs رو انجام بدم.
تشکر کنندگان: nazgol hemati
(2014-05-13 ساعت 13:31)ahr270 نوشته:  با سلام خدمت تمامی بزرگان و پیشکسوتان فروم

چند تا مشکل وجود داره که به نظرم اومد بااجازتون به اشتراک بگذارم تا برسیشون کنیم

دوستان سالای قبل میدونن که وقتی فرم ها کاغذی بود ٬ ۲۳۰ باید به تعداد اعضای خانواده پر میشد
خود برنده نیازی نبود که این قسمت رو پر کنه ولی مابقی متعلقینش مثل همسرش باید پر میکردند

قسمت Petitioner Information مربوط به کیس های خانوادگی است و برای لاتاری احتمالا حذف بشه چون کسی برای شما درخواست گرین کارت نداده خودتون قبول شدین.
امسال فرم با سال قبل فرق میکنه .امسال فقط یک فرمه ds-260.
باید برنده و هریک از اعضای کیس این فرمو جداگونه پر کنند.
تشکر کنندگان: Kaveh ، t_arian_n
(2014-05-13 ساعت 13:37)ahr270 نوشته:  موضوع دوم این هست که یک دوستی به من پیام خصوصی داده و این موضوع رو پرسیده

منم گفتم مطرح کنم تا جواب کامل و صحیحی بهش بدم
نقل قول : همسر من امسال برنده شدند و تحصیلاتشون هم کارشناسی ارشده (خانم برنده شده)
اما من تحصیلات دانشگاهی که ندارم ٬ هیچ حتی دیپلمم رو هم تموم نکردم و وارد بازار کار شدم
الان میخواستم بدونم اینکه من حداقل ۱۲ سال دیپلم یعنی پیش دانشگاهی رو ندارم ٬ کلا مشکلی ایجاد میکنه یا نه ؟
و اگر مشکلی ایجاد میکنه ٬ اون مشکل چی هست ؟ مثلا به خانومم ویزا میدن و به من نه ؟
یا مثلا کلا به هیچ کدوممون ویزا نمیدن ؟

دوست عزیز ملاک تحصیلات برنده اصلی هست که ایشون کارشناسی ارشدن و هیچ مشکلی ندارن-اما در مورد شوهرشون محض احتیاط اگه می تونن دیپلمو جور کنن که هیچی اما اگه نشد مدرکی باید ارایه بده که حداقل 2 سال سابقه کار داره.ولی ملاک برنده اصلی است
تشکر کنندگان: Kaveh ، t_arian_n
(2014-05-13 ساعت 13:31)ahr270 نوشته:  با سلام خدمت تمامی بزرگان و پیشکسوتان فروم

سالهای گذشته که فرم DS-230 بین همه کیسهای مهاجرت مشترک بود،
همراهان برنده اصلی لاتاری در این بخش مشخصات برنده اصلی رو مینوشتند
الان که فرم DS-260 به صورت آنلاین و هوشمند طراحی شده و محدودیت های فرم کاغذی رو نداره، احتمالا این بخش رو برای کیسهای لاتاری عوض کنند
چون در کیسهای لاتاری، خود Petitioner جز اعضای کیس هست. (برخلاف سایر کیسها که Petitioner عضو کیس نیست.)
به هر حال اگه این صفحه عوض نشد:
برنده اصلی در فرم خودش، SELF میزنه و نیاز به وارد کردن اطلاعات اضافی نیست.
همراهان، نسبتشون با برنده اصلی رو مشخص میکنند و مشخصات برنده اصلی رو مینویسند.
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان