کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم آنلاین DS-260
(2014-05-14 ساعت 00:42)ARSAMNEW نوشته:  این فرم 260 می دونید تا کی فعال هست؟ من می خوام پاس جدید بگیرم برای خانومم منظر پاس بمونم یا شماره پاسپورت قدیمو بدم زودتر ثبت نام کنم ؟ کلا زود پر کردن یا دیر پر کردن فرم 260 تاثیری توی زمان دادن ویزا داره یا نه ممنون میشم یکی جوابمو بده

سلام این فرم تا سپتامبر 2015 بازه.هردو کار می تونی بکنی ولی بهتره منتظر باشی پاس جدید برسه.نه فکر نکنم تاثیری باشه امسال چون فرما اینترنتی هست پس امسال به ترتیب کیس نامبر به مصاحبه میرن
تشکر کنندگان: ARSAMNEW ، t_arian_n
(2014-05-14 ساعت 00:43)kiamehr نوشته:  دوستان سلام. پاسپورت من تا اسفند ۹۳ اعتبار داره فک کنم حالا هم نمیتونم برا تعویض کردن اقدام کنم. باید همین شماره رو در فرم DS-260 استفاده کنم و قبل مصاحبه یه پاس دیگه بگیرم?

اره همین شماره رو بزن.وقتی پاس جدید گرفتی به kcc اعلام کن و روز مصاحبه هم اعلام کن.نگران نباش مشکلی پیش نمیاد
تشکر کنندگان: kiamehr ، t_arian_n
سلام
در صورت تغییر آدرس پستی تکلیف چی هست ؟
اخه من الان وضعیتم به نحوی هست که در سال شاید 2 بار ادرسم عوض بشه

تشکر کنندگان:
دوستان سلام
در قسمت secondary education باید چه مقاطعی رو بنویسیم. فقط لیسانس به بالا یا دبیرستان هم میخواد؟
نکته بعد اینکه از آخر به اول بگیم یعنی لیسانس اول و بعد فوق یا بالعکس.

ممنونم
تشکر کنندگان:
سلام،
من به نظرم رسید که اطلاعات مربوط به مدرک تحصیلی در فرم 260 وجود نداره، درسته؟
یعنی در این مرحله از ما آمار مدرک تحصیلیمون رو نمیخان؟
تشکر کنندگان:
هیچ مدرکی از شما نمیخوان تا زمان مصاحبه. اما اطلاعات تحصیلیتون رو باید وارد کنید.

دوستان اگر نیروی انتظامی خدمت کرده باشه کسی باید بزنه Law Enforcement Forces of Islamic Republic of Iran یا بزنه NAJA یا چمیدونم Police یا ...؟ من کلا 3 ماه و 13 روز خدمت کردم که 2 ماهش هم آموزشی بوده و اون 1 ماه و 13 روز رو 1 هفته اول مرخصی 2 هفته طول کشید تقسیم شدم 1 هفته اونجا سلام علیک بعدش هم نامه کسری و دنبال ترخیص کلا دست به سیاه و سفید نزدم تو کارم بنویسم اداری؟ یا بنویسم هیچ نکردم؟ بگم هیچ کاری نکردم بهتره یا آفیسر شک میکنه احتمال کلیرنس بیشتر میشه؟
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان:
(2014-05-14 ساعت 09:09)hesam427 نوشته:  سلام،
من به نظرم رسید که اطلاعات مربوط به مدرک تحصیلی در فرم 260 وجود نداره، درسته؟
یعنی در این مرحله از ما آمار مدرک تحصیلیمون رو نمیخان؟

دوست عزیز، تا فرم اصلی باز نشه هیچ چیز قطعی نیست. پس به جای این فکرا، همه چیزتون رو آماده داشته باشید که موقع تکمیل فرم به مشکل نخورید.

(2014-05-14 ساعت 08:58)zaara نوشته:  دوستان سلام
در قسمت secondary education باید چه مقاطعی رو بنویسیم. فقط لیسانس به بالا یا دبیرستان هم میخواد؟
نکته بعد اینکه از آخر به اول بگیم یعنی لیسانس اول و بعد فوق یا بالعکس.

ممنونم

از دیپلم به بعد میشه secondary education
هم روز را تو می سازی ، هم روزگار را ، امروز را زیباتر بساز...

Case Number: 2011AS9700
تاریخ پرواز به ایالات متحده: 2011 Apr 21
BEAVERTON, OREGON

تشکر کنندگان:
(2014-05-14 ساعت 01:03)..... نوشته:  
(2014-05-14 ساعت 00:43)kiamehr نوشته:  دوستان سلام. پاسپورت من تا اسفند ۹۳ اعتبار داره فک کنم حالا هم نمیتونم برا تعویض کردن اقدام کنم. باید همین شماره رو در فرم DS-260 استفاده کنم و قبل مصاحبه یه پاس دیگه بگیرم?

اره همین شماره رو بزن.وقتی پاس جدید گرفتی به kcc اعلام کن و روز مصاحبه هم اعلام کن.نگران نباش مشکلی پیش نمیاد

دوست عزیز سعی کن درست دوستان رو واهنمایی کنی.
عقل حکم میکنه که پاسپورت رو عوض کنید و بعد ثبت نام کنی. فرم از 19 می به بعد بازه، بعضی از دوستان فکر میکنند فقط 19 می رو وقت دارند!!!

پاسپورت جدیدتون هم 10 تا 14 روز میاد. دوست من هفته پیش اقدام کرد و 6 روزه پاسپورتش رسید.

BEAVERTON, OREGON

تشکر کنندگان: نیلان ، t_arian_n
دوست عزیز، NVC کیس های متفاوت با KCC هسنتد.
پس تو فرم جدید NVC نخواهد بود

BEAVERTON, OREGON

تشکر کنندگان: A_A ، t_arian_n
(2014-05-01 ساعت 13:45)MOHAJERSARA نوشته:  
[عکس: 29763871357391023300.gif]

برای آشنایی با فرم 260 با این پست مراجعه کنید...

با سلام
میخواستم بدونم اطلاعات مربوط به petitioner باید اطلاعات مربوط به کسی رو که در آمریکا داریم رو بزنیم؟؟
تشکر کنندگان:
سلام
در قسمت education فرق diploma با degree چیه؟
تشکر کنندگان:
(2014-05-14 ساعت 12:33)Vandadi نوشته:  با عرض سلام
من سال پیش مهر ماه از طریق ویزای دانشجویی المان بودم برا مدت 5ماه و نیم یعنی اواسط اسفند ماه انصراف دادم برگشتم ایا مشکلی هست یا پیش می یاد برا سفارت ؟

سلام
دوست عزیز لطف کن سوالتو فقط تو یه تاپیک بپرس
نه دوست عزیز فقط ذکرش کن که اونجا بودی و مدت دقیقشو و همچنین دلیل انصراف واینا.کلا واقعیتو بگو چون می تونن براحتی چک کنن
تشکر کنندگان:
دوستان کسی نمیگه امریه سربازی چی میشه؟
تشکر کنندگان:
(2014-05-14 ساعت 07:57)bogey نوشته:  سلام
در صورت تغییر آدرس پستی تکلیف چی هست ؟
اخه من الان وضعیتم به نحوی هست که در سال شاید 2 بار ادرسم عوض بشه
دوست عزیز کسی از امریکا نمیاد آدرس محل مسکونی شما در ایران را چک بکنه و اصولا هم هیچ مکاتبه مکتوبی انجام نمیشه اما لازم هست تا آدرسی ثابت و یکسان را در فرم ها برای مواقع ضروری یا اضطراری اع
لام کنی لذا یک ادرس ثابت را ذکر کن و نگران نباش
من هرگز به آينده فكر نمي كنم، چرا كه خودش به زودي خواهد آمدWink
تشکر کنندگان: Farshid22
(2014-05-06 ساعت 19:25)KBS نوشته:  
نحوه ورود و تکمیل فرم DS-260 ویژه برندگان DV-2015

[عکس: wcrz_001.jpg]

[عکس: t4ge_002.jpg]

برای ورود به شماره کیس و تاریخ تولد نیاز هست.
در قسمت I am the موارد زیر نوشته شده:
APPLICANT متقاضی
ATTORNEY وکیل
THIRD-PARTY AGENT شخص ثالث

[عکس: 8itr_003.jpg]

APPLICANT رو انتخاب کرده و روی Continue کلیک کنید.

[عکس: lsoy_004.jpg]

همانطور که در تصویر هم مشاهده میکنید، نام متقاضی اصلی و همراهان لیست شده و افراد جدید رو با Add Aplicant میتونید اضافه کنید.
تمام اعضای کیس باید فرم DS-260 رو پر کنند.
زیر ستون IV Application وضعیت تکمیل فرم هرکدوم از اعضای کیس مشخص شده:
NOT STARTED شروع به تکمیل فرم نکرده
INCOMPLETE فرم رو کامل پر نکرده (یا ثبت نهایی نکرده)
SUBMITTED فرم رو ثبت کرده

برای شروع روی NOT STARTED کلیک کنید.

مراحل بعدی مشابه کیسهای NVC هست که میتونید ScreenShot این مراحل رو همراه با جزییات از لینک زیر دانلود کنید:
http://s5.picofile.com/file/8122401168/DS_260.pdf.html

توجه داشته باشید که فایل PDF بالا مربوط به کیسهای NVC هست و نه KCC

توضیحات صفحه اول PDF رو با دقت بخونید (بجز مورد 6 که مربوط به کیسهای NVC هست)

فرم DS-260 متغیر هست و با توجه به انتخاب گزینه های مختلف، قسمتی از فرم حذف شده یا اضافه می شود. در این فایل تمام مراحل با حالتهای مختلف بررسی شده و گزینه های قابل انتخاب و توضیحات لازم بالای هر صفحه نوشته شده.

آدرس فرم:
https://ceac.state.gov/iv/
برندگان لاتاری DV-2015 بعد از 19 می به فرم DS-260 دسترسی پیدا میکنن

در مورد Document Type:
همانطور که در توضیحات فایل PDF هم خواهید دید، در بخش Document Type فقط گزینه های Passport و Other Travel Document قابل انتخابه.
در صورت انتخاب PASSPORT باید شماره پاسپورت (Document ID)، کشور محل صدور، تاریخ صدور و ناریخ انقضا رو مشخص کنید.

در مورد Petitioner Information:
این صفحه مربوط به کیسهای NVC هست (که با درخواست سیتیزن یا دارنده گرین کارت ایجاد شده)
برای کیسهای لاتاری احتمالاٌ این صفحه حذف بشه یا تغییر کنه.
(با توجه به اینکه متقاضی اصلی یا خودش هست یا همسر یا پدر یا مادر)
اگه این صفحه تغییر نکرد:
برنده اصلی در فرم خودش، SELF میزنه و نیاز به وارد کردن اطلاعات اضافی نیست.
همراهان، نسبتشون با برنده اصلی رو مشخص میکنند و مشخصات برنده اصلی رو مینویسند.

در مورد بخش Security and Background:
معمولاً به تمام پرسشهای این بخش باید جواب No بدید. ولی
در اولین صفحه این (Medical and Health) مورد دوم نوشته که
Do you have documentation to establish that you have received vaccinations in accordance with U.S. law?
دقت کنید که NO نزنید. چون کارت واکسیناسیون که تهیه میکنید، مدرکی هست که نشون میده شما واکسنهایی رو مطابق با قوانین آمریکا دریافت کردید.

در مورد Social Security Number Information:
در این صفحه 3 سوال پرسیده:
1. Have you ever applied for a Social Security number
که NO میزنید چون هنوز SSN ندارید.
2. Do you want the Social Security Administration to issue a Social Security number and a card?
YES بزنید تا برای شما کارت و شماره SSN صادر بشه
3. Do you authorize disclosure of...
باید YES بزنید تا بتونید SSN دریافت کنید.

در مورد عکس:
فرم DS-260، عکس درخواست نمیکنه
برندگان دوره های قبل، باید 2 قطعه عکس همراه با فرم DS-230 به KCC پست میکردن و برای مصاحبه هم باز 2 قطعه عکس دیگه همراهشون میبردن
ولی از این دوره فقط 2 قطعه عکس 5x5 (چاپ شده) به سفارت میبرید.

در مورد Mailing and Permanent Address:
Mailing Address رو میتونید آدرس خودتون در ایران رو بدبد
اگه فعلاً آدرس آمریکا ندارید به سوال
Do you have an address in the United States where you
intend to live?
NO یزنید.
در این حالت دیگه آدرس ارسال گرین کارت هم نمیخواد.

بعد که آدرس مشخص شد، اعلام میکنید.

دوستان توجه کنند بعد از ثبت نهایی فرم، امکان ویرایش نیست.
با این حال میتونید برای ویرایش به KCC درخواست بدبد فرم رو دوباره باز کنند یا روز مصاحبه تغییرات رو اعلام کنید.
مورد بعد اینکه مهلت تکمیل فرم، فقط 19 می نیست و بعد از اون هم میتونید فرم رو تکمیل کنید
(از نظر تئوری تا 30 سپتامبر 2015 فرصت هست ولی در عمل بهتره حداقل 2 ماه قبل از کارنت شدن تکمیل کنید تا بموقع به مصاحبه تشریف ببرید)

بنابرین عجله نکنید و فرم رو با دقت تکمیل کنید.

با سلام خدمت دوست عزیز
من و نامزدم هنوز عقد نکردیم و تا چند روز دیگه این اتفاق میوفته . در این فرمی که شماگذاشتید کسی که case number داره اطلاعات افرد دیگه پایین میاد که زده not selected . میخوام بدونم که ما که تازه داریم عقد میکنیم این برگه هارو چطوری باد پر کنی . جدا جدا ؟
تشکر کنندگان: armita.s ، wasterarcartuff

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان