کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم آنلاین DS-260
با سلام.مي خواستم بپرسم در قسمت educational inistitution اگه مدرك كارشناسي داشته باشي فقط ادرس دانشگاه و دبيرستان رو قيد مي كني؟چون فقط ٢ تا مورد داره؟ واينكه نوشتن كد پستي ضروري هست واسه مورد ذكر شده؟
تشکر کنندگان:
سلام خدمت اساتید
اگه امکان داره درباره قسمت mailing and permanent address information یه توضیح بدید . لطفا نگید برو از اول بخون که خوندم و نبود (گشتم نبود نگرد نیست).
سوال دومم م اینه مه من اونجا ادرس ندارم و باید بعد از ورود به ا.نجا خونه اجاره کنم این قسمت ادرس را چی بزنم؟
و من دانشجو کارشناسی هستم و در قسمت primaryoccupation چی باید بزنم و پایین همونجا نوشته school address من چی بزنم؟ادرس دانشگاهی که کاردانی گرفتم را بزنم؟
مرسی
شماره کیس: **2015AS29 / تاریخ رویت قبولی:1may / کنسولگری:ankara / تعداد افراد منظور در کیس :فقط خودم / ارسال فرمهای سری اولMAY22
کارنت شدن کیس:9 اکتبر / مصاحبه:نیمه دوم دسامبر / ویزا یکضرب Smile / مقصد : فعلا اوکلاهاما
تشکر کنندگان:
(2014-05-13 ساعت 18:13)negar_afs نوشته:  با سلام.مي خواستم بپرسم در قسمت educational inistitution اگه مدرك كارشناسي داشته باشي فقط ادرس دانشگاه و دبيرستان رو قيد مي كني؟چون فقط ٢ تا مورد داره؟ واينكه نوشتن كد پستي ضروري هست واسه مورد ذكر شده؟

اگه مدرک پیش دانشگاهی دارید، 3 مورد: کارشناسی - پیش دانشگاهی - دیپلم
برای اضافه کردن موارد اضافی از Add Another استفاده میکنید.

نوشتن کد پستی اختیاریه و میتونید Does Not Apply بزنید.
تشکر کنندگان: rbrb-2015 ، t_arian_n
(2014-05-13 ساعت 18:18)aghamilad نوشته:  سلام خدمت اساتید
اگه امکان داره درباره قسمت mailing and permanent address information یه توضیح بدید . لطفا نگید برو از اول بخون که خوندم و نبود (گشتم نبود نگرد نیست).
سوال دومم م اینه مه من اونجا ادرس ندارم و باید بعد از ورود به ا.نجا خونه اجاره کنم این قسمت ادرس را چی بزنم؟
مرسی

Mailing Address رو میتونید آدرس خودتون در ایران رو بدبد
اگه فعلاً آدرس آمریکا ندارید به سوال
Do you have an address in the United States where you
intend to live?
NO یزنید.
در این حالت دیگه آدرس ارسال گرین کارت هم نمیخواد.

بعد که آدرس مشخص شد، اعلام میکنید.

(2014-05-13 ساعت 18:18)aghamilad نوشته:  و من دانشجو کارشناسی هستم و در قسمت primaryoccupation چی باید بزنم و پایین همونجا نوشته school address من چی بزنم؟ادرس دانشگاهی که کاردانی گرفتم را بزنم؟

STUDENT بزنید و مشخصات دانشگاهی رو که کارشناسی میخونید

و در بخش Work / Education / Training Information
سوابق تحصیلی رو وارد میکنید (کاردانی، پیش دانشگاهی، دیپلم)
تشکر کنندگان: aghamilad ، samansaba ، t_arian_n
Mailing Address رو میتونید آدرس خودتون در ایران رو بدبد
intend to live?
NO یزنید.

بعد که آدرس مشخص شد، اعلام میکنید

...

رییس توی این فایل جدید ۲۶۰ که خودت زحمت کشیدی ٬‌گذاشتی اصلا چنین سوالی Do you have an address in the United States where you
intend to live? وجود نداره ها ؟؟؟
خودتم یه دقت بکن
شماره کیس : 22XX
تاریخ رویت قبولی : 2014/May/2 ساعت 6 صبح
کنسولگری : ANKARA
جمع تعداد افراد در کیس : 2
پر نمودن فرمهای سری اول (DS-260) : -
کارنت شدن کیس : -
مصاحبه : -
دریافت ویزا : -
ورود به آمریکا : -
دریافت گرین کارت :
جمع تقریبی هزینه‌ها تاکنون : ۶۰۰ هزار تومن
تشکر کنندگان:
(2014-05-04 ساعت 10:32)m.taheri نوشته:  Document Type:
Document ID: منظورشون چیه؟؟ میشه راهنماییم کنین!

type را می نویسید passport
و id شماره پاسپورت و بقیه هم در فرم جدید ظاهرنمیشه
ترس می تواند شما را زندانی نگهدارد و امید می تواند شما را آزاد نماید.
fear can hold you prisoner. Hope can set you free
شماره کیس:***6>کنسولگری:آنکارا»ایروان > تعداد افراد:3 نفر >مصاحبه:July6 نتیجه: خودمAug18 کلیر و همسرم Sep14 ورود:به امیدخدا Nov
سفرنامه من
تشکر کنندگان: samansaba ، نیلان
سوالی که برایم پیش آمده اینکه در سوالات بک گراند سئوال دوم درخصوص واکسیناسیون باید no بزنیم؟ چون الان که مدارک واکسیناسیون طبق آمریکا را نداریم و اگر هم yes بزنیم باید explain کنیم؟؟؟؟
ترس می تواند شما را زندانی نگهدارد و امید می تواند شما را آزاد نماید.
fear can hold you prisoner. Hope can set you free
شماره کیس:***6>کنسولگری:آنکارا»ایروان > تعداد افراد:3 نفر >مصاحبه:July6 نتیجه: خودمAug18 کلیر و همسرم Sep14 ورود:به امیدخدا Nov
سفرنامه من
تشکر کنندگان: samansaba
(2014-05-13 ساعت 19:43)ریحانا نوشته:  سوالی که برایم پیش آمده اینکه در سوالات بک گراند سئوال دوم درخصوص واکسیناسیون باید no بزنیم؟ چون الان که مدارک واکسیناسیون طبق آمریکا را نداریم و اگر هم yes بزنیم باید explain کنیم؟؟؟؟

اره بله بزنین و لیست وا کسنایی رو بنویسید که خودشون اعلام کردن

(2014-05-13 ساعت 20:53)ریحانا نوشته:  من ارشد دانشگاه آزاد میرم مدرکم دستشون هست میگن هم ترم حاضررا تسویه و هم 1/5 میلیون هم برای انصراف بده . تسویه ok ولی بقیه واقعا پول زوره
نمیدونم چیکار کنم چه مدرکی بیارم ok میشه کپی برابر اصل قبوله بدهم برای ترجمه؟؟

خب مدرک کارشناسیتو ببر/بستگی به مترجمت داره ولی باید اصلشم ببری سفارت
تشکر کنندگان: rbrb-2015
(2014-05-13 ساعت 19:35)ahr270 نوشته:  Mailing Address رو میتونید آدرس خودتون در ایران رو بدبد
intend to live?
NO یزنید.

بعد که آدرس مشخص شد، اعلام میکنید

...

رییس توی این فایل جدید ۲۶۰ که خودت زحمت کشیدی ٬‌گذاشتی اصلا چنین سوالی Do you have an address in the United States where you
intend to live? وجود نداره ها ؟؟؟
خودتم یه دقت بکن

بله این صفحه در PDF قاطی شده. ممنون که اطلاع دادید.
این قسمت به این شکل هست:
[عکس: o5fl_pa.png]
تشکر کنندگان: aghamilad ، t_arian_n
(2014-05-13 ساعت 19:43)ریحانا نوشته:  سوالی که برایم پیش آمده اینکه در سوالات بک گراند سئوال دوم درخصوص واکسیناسیون باید no بزنیم؟ چون الان که مدارک واکسیناسیون طبق آمریکا را نداریم و اگر هم yes بزنیم باید explain کنیم؟؟؟؟

وقتی کارت واکسیناسیون بین المللی میگیرید، واکسنهای قبلیتون رو با تاریخشون در کارت جدید وارد میکنند و این یعنی همین الان هم واکسنهایی رو مطابق با قانون آمریکا زدید.
وقتی YES میزنید، بر خلاف سایر گزینه ها، از شما هیچ توضیح اضافی نمیخواد.
تشکر کنندگان: ابی22 ، ahr270 ، rbrb-2015 ، t_arian_n
سلام
من که ادرس دارم امریکا یعنی ندم؟
عشق مانند پنج قرص نان و تکه ای ماهی است تا نبخشی زیاد نمی شوند.
تشکر کنندگان:
(2014-05-13 ساعت 23:29)Vandadi نوشته:  سلام
من که ادرس دارم آمریکا یعنی ندم؟

بده چرا نمیدی این ادرس بیشتر برای ارسال گرین کارته فقط
تشکر کنندگان: ehsan_pars ، t_arian_n
(2014-05-14 ساعت 00:15)Vandadi نوشته:  سلام
من دانشجوی ارشد هستم و مدرک لیسانسم در گرو دانشگاه هستش و به من نمیده اما به من گفته که اسکن رنگی با مهر دانشگاه و گواهی اشتغال به تحصیل و کپی برابر اصل بهت میدیم هم برا سفارت هم برا ترجمه ایا روز مصاحبه قبول می کنه این مدارک؟

با سلام

سفارت انکارا و اوظبی ٬ کپی برابر اصل ایران رو قبول میکنند
به توضیح زیر در سایت وزارت امور خارجه امریکا دقت کنید

Marriage and Divorce Certificates
Available. The Bureau of Affairs Concerning Documents (Eiarech Ommor Asnad) in the Ministry of Justice assigns notary publics (daftare asnade rasmy) to register divorces and marriages for Muslims and those who practice recognized minority religions (Christianity, Judaism, Zoroastrianism). Marriage and divorce certificates can only be obtained by the current/former parties to the marriage. In addition to marriages and divorces having their own documentation, they should be recorded in both parties' identity certificates (shenasnameh). Amended identity certificates that indicate an individual's correct marital status can be obtained.

این نشون میده که مدارک مورد تایید دفاتر اسناد رسمی ایران ٬ مورد قبول سفارت هستند
شماره کیس : 22XX
تاریخ رویت قبولی : 2014/May/2 ساعت 6 صبح
کنسولگری : ANKARA
جمع تعداد افراد در کیس : 2
پر نمودن فرمهای سری اول (DS-260) : -
کارنت شدن کیس : -
مصاحبه : -
دریافت ویزا : -
ورود به آمریکا : -
دریافت گرین کارت :
جمع تقریبی هزینه‌ها تاکنون : ۶۰۰ هزار تومن
تشکر کنندگان: samansaba ، rbrb-2015 ، t_arian_n
این فرم 260 می دونید تا کی فعال هست؟ من می خوام پاس جدید بگیرم برای خانومم منظر پاس بمونم یا شماره پاسپورت قدیمو بدم زودتر ثبت نام کنم ؟ کلا زود پر کردن یا دیر پر کردن فرم 260 تاثیری توی زمان دادن ویزا داره یا نه ممنون میشم یکی جوابمو بده
تشکر کنندگان: javidk
دوستان سلام. پاسپورت من تا اسفند ۹۳ اعتبار داره فک کنم حالا هم نمیتونم برا تعویض کردن اقدام کنم. باید همین شماره رو در فرم DS-260 استفاده کنم و قبل مصاحبه یه پاس دیگه بگیرم?
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان