کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس برندگان 2015
سلام
امروز پدر و مادر و خواهرم رفتن مصاحبه..برنده اصلی مادرم بود و به ایشون و خواهرم ویزا دادن و به پدرم گفتن تا سه ماه دیگه سایت رو چک کن.
برای اطلاعات بیشتر سفرنامه ما رو در امضا بخونید.
❶کیس نامبر : 2015AS17XX
❷تعداد افراد کیس : 3 نفر (برنده اصلی: مادرم)
❸کارنت شدن : 12 آگوست (21 مرداد)
❹ارسال فرم 260 : 14 آگوست (23 مرداد)
❺دریافت نامه دوم : 23 ژانویه (3 بهمن)
❻تاریخ مصاحبه : 4 مارچ (13 اسفند)
❼سفارت : آنکارا
❽مادرم و خواهرم: یکضرب
❾پدرم: کلیر (آپدیت ها: 5 مارچ کل کیس - 6 مارچ کل کیس - 20 مارچ کیس کلیرنسی - شب 3 جون کیس اصلی - شب 8 جون کیس کلیرنسی - روز 9 جون کل کیس) ----> کلیر : 9 جون ساعت 7 شب
♣♣♣سفرنامه
تشکر کنندگان: HERMES7 ، laleht ، Samia ، mfte.teacher ، farrokh33 ، R-AL ، rbrb-2015 ، sh_mm10 ، babak12
(2015-03-04 ساعت 17:46)hamid1243 نوشته:  ديروز پسر خالم مصاحبه داشت آفيسر يه برگه صورتي AP داد و گفت از ٦ هفته به مدت ٣ ماه اين سايت نگاه كن أسمت در امد بيا سفارت
البته گفت بهش كمتر از ٣ ماه جوابت مياد
ميخواستم نظر شمارو بپرسم، من با بيش از ٤ دوره تجربه سر از كار اينا در نياوردم ، البته تو خود امريكاشم شما نميتوني سر در بياري ؟
من خودم ابوظبي بودم و ٤٠ روزه جوابم امد

دوست عزیز تجربه تا الان نشان داده که به حرف آفیسر اعتمادی نیست و زمانی که میگه، معلوم نیست درست باشه. به یکی از کسانی که روز مصاحبه من مصاحبه داشت و بنده خدا دانشجو بود سربازی هم که طبیعتا نرفته بود گفتند 4 هفته دیگر ویزایش آماده است و مشکلی نیست طفلک هنوز که هنوزه بعد چهارماه چهار هفته ای که بهش گفته بودند تموم نشده. البته موارد عکس اینحالت هم توی این مدت بوده ولی تا 80 درصد میتوان گفت حدود سه تا چهارماه بصورت متوسطه. در ضمن سال با سال فرق میکنه . 2014 که فاجعه ای بوده برای خودش. البته امیدوارم بعد از اتمام 2015 نگن صد رحمت به 2014 البته به نظر نمیاد چون اون چیزایی که برای 2014 میگفتند الان اون مشکلات دیگه وجود نداره
شماره کیس:2015AS1XXX >تاریخ رویت قبولی:2 may >کنسولگری: آنکارا > تعداد افراد منظور در کیس :1 نفر > ارسال فرمهای سری اول: 28 May > دریافت نامه دوم :19 سپتامبر> مصاحبه: نوامبر > آپدیتها: 25 نوامبر، 25، 26، 30، 31 مارچ و 2 ،3 آپریل > کلیر: 3 آپریل
تشکر کنندگان: bahar101 ، R-AL ، hamid1243 ، Abdorrezaa
سلام دوستان. من امروز به این صفحه ملحق شدم.
امیدوارم که به زودی همه کلیر بشیم . مرسی از همتون
شماره کیس : 2015AS 41XX
تعداد افراد منتظر : 1
تاریخ ارسال فرمها : 17 JUL
کارنت شدن : 09 January
دریافت نامه دوم : 23 January
تاریخ مصاحبه : 4 March ایروان
نتیجه مصاحبه : کلیرنس (برگه آبی) ، آپدیت : 5 March و 6 March و 10 March و 11 March و 20 March و 16 April و 19 May و 20 May و 2 jun و 8 jun (با ایمیل) و 20 jul (با ایمیل) ، 18 August و 9 September ( با ایمیل ) , 22 September ( با ایمیل )
دریافت ویزا : ؟
تشکر کنندگان: rbrb-2015 ، laleht ، bahar101 ، behjat ، R-AL ، goliii
بچه ها ما تو اين فرما كه فرستاديم سفارت يه سابقه تدريس مسخره تو دانشگاه ازاد داشتيم كه ننوشتيم!!!
از طرفي بعد از ارسال فرمها جز هيات علمي دانشگاه شديم!!!لازمه اينا رو روز مصاحبه اعلام كنيم؟!
و اين موضوع دردسرساز هست ايا؟!
كيس نامبر**٣٣
تاريخ ارسال فرم :٩ اگوست
تاريخ كارنت شدن:٩دسامبر
تاريخ مصاحبه:٩ مارچ
شرايط : سربازي معاف،شاغل دولتي،فوق ليسانس
اپديتها: ٩ ١٠ ١١ ١٢ ٢٠ مارچ ٢٤ جون شبانه ٢٥ جون در پاسخ ايميل يا بازم اپديت!!! ٢٧ جون
ايميل سفارت!درج كيس نامبر در سايت!

[/php]
تشکر کنندگان:
سفارت !هان، چه خبر آوردی?!
از كجا وز كه خبر اورده اي؟

انتظار خبری نیست مرا
نه ز یاری نه ز دیّار و دیاری ـ باری
.
.
.
Sad
ساميا افسرده مي شود...
تشکر کنندگان: goliii ، Radwin
(2015-03-04 ساعت 23:22)mehdiii82 نوشته:  بچه ها ما تو اين فرما كه فرستاديم سفارت يه سابقه تدريس مسخره تو دانشگاه ازاد داشتيم كه ننوشتيم!!!
از طرفي بعد از ارسال فرمها جز هيات علمي دانشگاه شديم!!!لازمه اينا رو روز مصاحبه اعلام كنيم؟!

نه عزیز من هرچه که سوال کرد همان را جواب بدهید. سعی کنید از حاشیه رفتن و توضیح زیاد خودداری بفرمائید چون دوستانی را دیده ام که بعنوان مثال روز مصاحبه خودم که داشته یکضرب میگرفته بخاطر یک مورد اضافه تر آفیسر به فکر فرو رفته و کلیرنس زده است. عضو هیأت علمی دانشگاه بودن امتیازی برای شما ایجاد نمیکند و ممکن است تردیدهایی هم ایجاد کند فقط دروغ نگوئید ولی زیاد به موقعیت علمی خود پروبال ندهید چون برعکس تصور ما این مزیتی ایجاد نمیکند که هیچ مشکل هم ایجاد میکند.
شماره کیس:2015AS1XXX >تاریخ رویت قبولی:2 may >کنسولگری: آنکارا > تعداد افراد منظور در کیس :1 نفر > ارسال فرمهای سری اول: 28 May > دریافت نامه دوم :19 سپتامبر> مصاحبه: نوامبر > آپدیتها: 25 نوامبر، 25، 26، 30، 31 مارچ و 2 ،3 آپریل > کلیر: 3 آپریل
تشکر کنندگان: mehdiii82 ، goliii ، Abdorrezaa
(2015-03-04 ساعت 23:22)mehdiii82 نوشته:  بچه ها ما تو اين فرما كه فرستاديم سفارت يه سابقه تدريس مسخره تو دانشگاه ازاد داشتيم كه ننوشتيم!!!

دوست عزيز ١٠٠٪ بگيد ، مخصوصا عضو هيات علمي بودن رو ، و نظر شخصي من اينه كه موردي نداره و مشكل ساز نيست ، نه جزو مشاغل حساسه و يا موارد ديگه
ايشالا كه يكضرب بگيرد.

مصاحبه : Nov 014
تعداد نفرات : 3
وضعیت : کلرینس
تشکر کنندگان: mehdiii82 ، goliii
(2015-03-04 ساعت 23:29)Radwin نوشته:  

نه عزیز من هرچه که سوال کرد همان را جواب بدهید. سعی کنید از حاشیه رفتن و توضیح زیاد خودداری بفرمائید چون دوستانی را دیده ام که بعنوان مثال روز مصاحبه خودم که داشته یکضرب میگرفته بخاطر یک مورد اضافه تر آفیسر به فکر فرو رفته و کلیرنس زده است. عضو هیأت علمی دانشگاه بودن امتیازی برای شما ایجاد نمیکند و ممکن است تردیدهایی هم ایجاد کند فقط دروغ نگوئید ولی زیاد به موقعیت علمی خود پروبال ندهید چون برعکس تصور ما این مزیتی ایجاد نمیکند که هیچ مشکل هم ایجاد میکند.
ميدونم رادوين جان كه امتياز نيست!!!اما خب بعد از پر كردن هيات علمي شدن و نگيم يعني؟!
اون ٥ترم سوابق تدريس و كه اعلام نكرديم چي!؟
هيات علمي ه كه با يه سرچ ساده تو اينترنت امارش در مياد
كيس نامبر**٣٣
تاريخ ارسال فرم :٩ اگوست
تاريخ كارنت شدن:٩دسامبر
تاريخ مصاحبه:٩ مارچ
شرايط : سربازي معاف،شاغل دولتي،فوق ليسانس
اپديتها: ٩ ١٠ ١١ ١٢ ٢٠ مارچ ٢٤ جون شبانه ٢٥ جون در پاسخ ايميل يا بازم اپديت!!! ٢٧ جون
ايميل سفارت!درج كيس نامبر در سايت!

[/php]
تشکر کنندگان:
(2015-03-04 ساعت 23:32)mehdiii82 نوشته:  

ميدونم رادوين جان كه امتياز نيست!!!اما خب بعد از پر كردن هيات علمي شدن و نگيم يعني؟!

نمیگم پنهان کنید میگم اگر در مورد وضعیت الان پرسید شما بگید و اتوماتیک وار نگید. چون همانطور که میدانید و آنها هم میدانند خیلی از این موارد در اینجا رابطه است نه لیاقت. میترسم که برایتان مشکل ایجاد کنند چون مورد آن را دیده ام. در هرصورت این نظر شخصی منه. من هم روی همین تجربه سوابق علمی خودم را باز نکردم و هرچی پرسید جواب دادم. دوستمان هم که میگویند 100% بگو نظر ایشان است حالا شما با توجه به تفکر خودتان هرطور صلاح میدانید رفتار بفرمائید
تشکر کنندگان: goliii ، mehdiii82
(2015-03-03 ساعت 12:39)ghazaleh12324 نوشته:  
(2015-03-02 ساعت 19:56)omid_h نوشته:  
(2015-03-02 ساعت 19:06)rbrb-2015 نوشته:  
(2015-03-02 ساعت 18:15)omid_h نوشته:  سلام، ما هم پامون به این تاپیک رسید تا خدایی نکرده چیزیو از دست نداده باشیم..کیس ما دو نفره بود،خودم و خانمم..امروز مصاحبه شدیم. همه چیز طبق انتظار پیش رفت،آخرشم بعلت سربازی یک برگه صورتی قشنگ نصیبمون شد.حالا غیره زبان خوندن و کارای مفید دیگه کار مهم دیگه ای نباید بکنیم؟

امیدوارم خیلی زود کلیر بشید . .
میتونم بپرسم کدوم ارگان خدمت کردید؟

ارتش

ببخشید کدوم سفارت بودین؟ به خانوم شما یه ضرب ندادن؟
ایشالا زود کلیر می شین

آنکارا،نه چون من کیس اصلی بودم به ایشونم apخورد
کیس:***2، رویت قبولی: می، ارسال فرم 260: 18 اگوست، نامه دوم : 25 ژانویه، مصاحبه : 2 مارچ آنکارا،
تعداد نفرات : 2 نفر، وضعیت : کلیرنس، آپدیت : 2 و 4 و 6 و 10و11و 20 مارچ، 12 می (با ایمیل)، 15 جون شبانه
تشکر کنندگان: goliii
(2015-03-04 ساعت 23:32)mehdiii82 نوشته:  

این روزا تو ایران واسه هیت علمی شدن اصلا نیازی که سابقه علمی داشته باشی و به چیزای دیگه ای بستگی داره که همه میدونیم و من فکر میکنم آفیسر این موضوع را خوب بدونه
کيس نامبر:2015AS7327 ♥
تعداد افراد: دو نفر ♥
کنسولگری: ایروان ♥
ارسال فرم : 30 می ♥
کارنت: 11 جون ♥
تاریخ مصاحبه : 5 آگوست ♥
آپدیت ها:18,13,12,10,5 آگوست، 1 اکتبر و تبدیل APبه REFUSED ♥
کلیر: متاسفانه نشدم
سفر به آمریکا: فعلا ویزا ندارم شاید یک وقت دیگه
تشکر کنندگان: mehdiii82
مهمترین چیز توی مصاحبه حفظ خونسردی و دروغ نگفتنه. مهدی عزیز شما میتوانید سوابق تدریستان را بگویید ولی بصورت خیلی عادی نه اینکه بزرگ جلوه کند که شما در فرمتان ذکر نکرده اید. مثلا ممکنه شما مقاله ای مثلا در مورد انفارکتوس داده باشی و بگی من این مقاله را دادم یا کلی هم پیازداغ نعنا داغشو زیاد کنید. من شاخ و برگ زیاد را توصیه نمیکنم. چیزی که من خدمتتان عرض میکنم اینه که ویزایی که ما در جریان آن هستیم ویزای لاتاریه ویزای دانشجویی نیست. در این ویزای ما شرط ورود، دیپلم و اگر حتی دیپلم هم نداریم سابقه سه سال کاره. پس گرید علمی، دانشگاهی که درس خوانده اید و رشته ای که میخوانید در گزینش این ویزا دخیل نیست. چه بسا در مورد کشور ما اتفاقا اثر معکوس دارد، مثلا شما اگر در هر کشوری مثلا دکترای فیزیک هسته ای و یا الکترونیک و ... داشته باشی کاملا مثبته (البته باز در این ویزا نه) ولی این رشته ها در ایران یعنی کلیرنس. در هیچ کشوری کار دولتی معادل کلیرنس نیست ولی برای ما هست، پس باید با لاتاری واقع بینانه برخورد کنید تا راحتتر کارمان پیش برود. من خودم از کلی سوابق علمیم، دانشگاهیم و .... فاکتور گرفتم. البته نه اینکه نگفتم گفتم ولی بصورت کاملا گذرا و عادی که اینجوری جلوه نکند که بابا این چقدر کاردرسته. با اینکه همشون به ظاهر خیلی هم دهان پرکن بودند حداقل الان نمیشینم بگم وای نکنه این بشود یا آن بشود میدونم گیر سربازی من هستند.
تشکر کنندگان: mehdiii82 ، Abdorrezaa
از hamid ها ، vahid و عبدالرضا و سمیه عزیز که درجهت بهبود اطلاع رسانی با دوستان در زمان کلیرنس جدیدا به منتظرسرا پیوسته اند نهایت تشکر را از طرف خودم دارم. باشد که همه دوستان در راه گذران این انتظار یار و یاور همدیگر باشند و به امید اینکه تمامی دوستان به آرزوهای خود برسند و پله های پیشرفت را یکی پس از دیگری طی بنمایند.
تشکر کنندگان: m.ghoreishi ، hamid1243 ، vahid1432 ، R-AL
با آرزوی بهترین ها برای دوستان مهاجرسرایی
سئوال : اگر نفر اصلی ( برنده ) کلیرنس بخورد آیا ممکنه سایر افراد کیس یکضرب ویزا بگیرند ؟؟
تشکر کنندگان: farrokh33
(2015-03-05 ساعت 03:26)dd7472003 نوشته:  با آرزوی بهترین ها برای دوستان مهاجرسرایی
سئوال : اگر نفر اصلی ( برنده ) کلیرنس بخورد آیا ممکنه سایر افراد کیس یکضرب ویزا بگیرند ؟؟

خیر دوست عزیز. گرفتن ویزای افراد زیر مجموعه به دریافت ویزای نفر اصلی بستگی دارد حتی بعداز کلییر شدن اول شخص برنده و بعد سایرین اجازه ورود دارند
2015AS45## ●● Yerevan ●● Interview 20 April
بازمانده 2015 بجرم خدمت در سپاه
تشکر کنندگان: dd7472003 ، HERMES7 ، farrokh33 ، goliii

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان