کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شمارش معکوس برای اعلام نتایج لاتاری 2016
(2015-03-14 ساعت 12:20)Ali.ghz نوشته:  من پیشنهاد دارم که هر یک از بچه ها بیان بگن بعد از مهاجرت به آمریکا هدفشون چیه و میخوان چکار کنن چه برنامه ای برای زندگیشون دارن و اصلا چرا آمریکا Smile

من میخام به اتفاق نامزدم بریم لس آنجلس باهم زندگی آرووموخوب و چنتا هم بچه بیاریم
هردو کار میکنیم به امیدخدا والبته توو رشته های خودمونم تحقیقاتو توو برناممون خاهیم داشت اگر لازم شد محل زندگیمونو عوض میکنیم
برامون دعا کنید بچه ها
به امیدخدای مهربون که همه بچه های مهاجرسرا امسال ویزای لاتاریشونو میگیرن
انشاءلله به امیدخدا
آقاbijanممنون برای اطلاعاتتون
اما زبان رو به تنهایی خوندن واقعا سخته ما ریشمون ضعیفه . اینا نخاستن که ما زبان یادبگیریم. الانم موسسات فقط وقت میگیرن . کلاس بنظرم لازمه مگه یه جورایی آدم راه افتاده باشه که من اول راهم دیگ اختصاصی میخونم کلاس خصوصی گرفتم.
سال بعد همین روز بچه های این تایپیک ویزای امریکا دارند انشاءلله به امیدخدا
تشکر کنندگان: pichak333 ، msr839 ، puryapurya ، ostokhan ، rezijon ، 2taha
(2015-03-15 ساعت 00:30)abas_kashan نوشته:  
(2015-03-14 ساعت 23:59)Hadi_20 نوشته:  
(2015-03-14 ساعت 23:44)abas_kashan نوشته:  شکر خدا بعد از تحقیقات شهرم مشخص شد

شهر لینکولن ایالت نبراسکا

کسی هست بسم الله

میشه در مورد این شهر و ایالت و اینکه چرا این شهر رو انتخاب کردید یه توضیحی بدید شاید ماهم باشیمSmile
من بدلیل زبان ضعیفم بیشتر روی زمان و مخارج تمرکز دارم یعنی با حداقل سرمایم بتونم بیشترین زمان بدون پیدا کردن کار طی کنم
از جهتی دیگه این شهر علاوه بر هزینه سیستم پشتیبان شهروند خوبی داره مثل بیمه سلامت جالب و بسته های حمایتی
سوم نبود مهاجران افریقایی و اسپانیایی که شانس منو بیشتر میکنه
چهارم کلاس زبان مجانی و .....
سلام
ببخشید که اینو میگم ولی کارت اشتباست
اصلا به فکر کمک هیچ چیزی نباش حتی دولت
این جایی که میگی کسی نمیشناسد به نظر تجدید نظری بکنید بهتره
جاهایی که کار زیاده و بچه ها تجربیات زیادی توش نوشتن بهتره مثل تگزاس

البته این نظر منه .ببخشیدا
تشکر کنندگان: msr839 ، vashahri ، ostokhan ، rezijon
(2015-03-15 ساعت 01:59)nima2016 نوشته:  

کسی هست بسم الله

میشه در مورد این شهر و ایالت و اینکه چرا این شهر رو انتخاب کردید یه توضیحی بدید شاید ماهم باشیمSmile
من بدلیل زبان ضعیفم بیشتر روی زمان و مخارج تمرکز دارم یعنی با حداقل سرمایم بتونم بیشترین زمان بدون پیدا کردن کار طی کنم
از جهتی دیگه این شهر علاوه بر هزینه سیستم پشتیبان شهروند خوبی داره مثل بیمه سلامت جالب و بسته های حمایتی
سلام

نه بابت کمک نیست

اجاره ی کم برای من اولویته
تشکر کنندگان: msr839 ، ostokhan
(2015-03-15 ساعت 02:05)abas_kashan نوشته:  
(2015-03-15 ساعت 01:59)nima2016 نوشته:  

کسی هست بسم الله

سلام

نه بابت کمک نیست

اجاره ی کم برای من اولویته

خب تگزاس و وگاس این شرط رو دارن
تشکر کنندگان: msr839 ، ostokhan
منوی یک صبحانه آمریکایی Cool
خدا قسمت کنه Rolleyes

[عکس: menu_breakfast.jpg]
DV2017 ... DV2016 ... DV2015 ... DV2014 ... DV2013 ... DV2012 نشد ک بشه!
-----------------------------------------------------
بیا که همصدا شیم / یا پر بگیریم یا که ما فنا شیم
بیا من و تو ما شیم / یا بمیریم یا از غصه رها شیم ..... Rolleyes
تشکر کنندگان: bestgmx ، vashahri ، ziba62ka ، msr839 ، abas_kashan ، ostokhan
(2015-03-14 ساعت 21:27)asher نوشته:  
(2015-03-14 ساعت 20:42)puryapurya نوشته:  
(2015-03-13 ساعت 22:40)shooli نوشته:  Surah An-Nisa, Verse 97:
إِنَّ الَّذِينَ تَوَفَّاهُمُ الْمَلَائِكَةُ ظَالِمِي أَنفُسِهِمْ قَالُوا فِيمَ كُنتُمْ قَالُوا كُنَّا مُسْتَضْعَفِينَ فِي الْأَرْضِ قَالُوا أَلَمْ تَكُنْ أَرْضُ اللَّهِ وَاسِعَةً فَتُهَاجِرُوا فِيهَا فَأُولَٰئِكَ مَأْوَاهُمْ جَهَنَّمُ وَسَاءَتْ مَصِيرًا

کسانی که فرشتگان (قبض ارواح)، روح آنها را گرفتند در حالی که به خویشتن ستم کرده بودند، به آنها گفتند: «شما در چه حالی بودید؟ (و چرا با اینکه مسلمان بودید، در صفِ کفّار جای داشتید؟!)» گفتند: «ما در سرزمین خود، تحت فشار و مستضعف بودیم.» آنها [= فرشتگان‌] گفتند: «مگر سرزمین خدا، پهناور نبود که مهاجرت کنید؟!» آنها (عذری نداشتند، و) جایگاهشان دوزخ است، و سرانجام بدی دارند.
(Farsi)

via iQuran
مفهوم پیچیده ای برداشت کردم از این آیه؟! میگه چونکه به خود (همان خویشتن) ستم کردید (حالا "خویشتن" خودش تفسیر بسیار داره(به نظرم 4 نفس انسان به عبارتی نفس اماره-لوامه-مطمئنه-ویکی دیگه -یادم نیست الان)) جزء کسانی خواهید بود که به دوزخ میروند!!!!بعد راه حلی که مطرح شده این است که "مهاجرت کنید (مگر سرزمین خدا پهناور نیست؟!)(حالا منظور از مهاجرت چیست نمیدونم؟!مهاجرت فیزیکی یا مهاجرت غیرفیزیکی؟!)
مهاجرت کنید..........
من اینو برداشت کردم...
نظر دوستان؟؟؟؟؟

فکر کنم منظور ایه را اگر بخایید به مهاجرت به آمریکا ربط بدید اینکه توی وطتنتون اگر که نمیتونید از توانایی هاتون استفاده کنید مهاجرت کنید چون عدم استفاده از توانمندیهاتون یک جور کفران نعمته. در ضمن پوریا جان من تو کف مهاجرت غیر فیزیکی موندم این دیگه چه صیغه ای لطفا مارا روشن بفرمایید ؟با سپاس
والا چی بگم ما هم سر در گمیم فعلا!!!!
تشکر کنندگان: msr839 ، ostokhan ، rezijon
(2015-03-15 ساعت 01:01)لیلا... نوشته:  
(2015-03-14 ساعت 12:20)Ali.ghz نوشته:  من پیشنهاد دارم که هر یک از بچه ها بیان بگن بعد از مهاجرت به آمریکا هدفشون چیه و میخوان چکار کنن چه برنامه ای برای زندگیشون دارن و اصلا چرا آمریکا Smile

من میخام به اتفاق نامزدم بریم لس آنجلس باهم زندگی آرووموخوب و چنتا هم بچه بیاریم
هردو کار میکنیم به امیدخدا والبته توو رشته های خودمونم تحقیقاتو توو برناممون خاهیم داشت اگر لازم شد محل زندگیمونو عوض میکنیم
برامون دعا کنید بچه ها
به امیدخدای مهربون که همه بچه های مهاجرسرا امسال ویزای لاتاریشونو میگیرن
انشاءلله به امیدخدا
آقاbijanممنون برای اطلاعاتتون
اما زبان رو به تنهایی خوندن واقعا سخته ما ریشمون ضعیفه . اینا نخاستن که ما زبان یادبگیریم. الانم موسسات فقط وقت میگیرن . کلاس بنظرم لازمه مگه یه جورایی آدم راه افتاده باشه که من اول راهم دیگ اختصاصی میخونم کلاس خصوصی گرفتم.
سال بعد همین روز بچه های این تایپیک ویزای آمریکا دارند انشاءلله به امیدخدا
بسیار جالب بود حرفتون خانم لیلا.....میشه از کجا فهمیدید میخوان اصلا ما زبان یاد نگیریم؟؟؟؟چون باهت بسیار موافقم....
تشکر کنندگان: msr839 ، ostokhan ، rezijon
(2015-03-15 ساعت 00:01)fatima96 نوشته:  من میخوام برم اونجا و آزاد باشم نه حجاب آزاد توی زندگی کردن توی انتخاب میخوام مستقل باشم حتما تحصیل میکنم پژوهش میکنم و هدفم این که روزی انقدر قوی بشم هم از نظر معلومات و... که بتونم روزی شهردار یکی از شهر های آمریکا بشم مطمئنم هنر ادامه میدم و توی مسابقات رقص و خوانندگی شرکت میکنم و بزرگترین آرزو و هدفم این که روزی زندگینامه ام رو به عنوان یک فرد موفق بنویسن. همیشه وقتی از همه جا دلخور میشم این جمله رو میگم: ای انسان روزی شبیه رویاهایت میشوی

ما همچنان در اول وصف ....مانده ایم
این خانومای ما هنوز تو فکر حجاب و ... اینها هستند....
ما تا ۵۰ سال دیگه هم هنوز تو حجاب و ازادی مانده ایم ...
بابا بیخیال حالا حجاب یا بیحجاب

بابا مهم انسانیت ...نه این پوشش و شریعت های ظاهری ....

اروپایی ها بدون شریعت های مسخره به طریقت رسیدند ما همچنان ......

به این سرنوشت بد که منو شکارم کرد
تشکر کنندگان: msr839 ، azadeh.mohamad ، ostokhan ، mona_ir ، taherifar
(2015-03-14 ساعت 15:46)nima2016 نوشته:  
(2015-03-14 ساعت 15:44)Ali.ghz نوشته:  
(2015-03-14 ساعت 15:35)ziba62ka نوشته:  سلام من يه سوال داشتم كه هيچ تاپيك مرتبطي براي پرسيدن پيدا نكردم
اگه كسي كه برنده لاتاري هست ديپلم داشته باشه ولي همسرش ديپلم نداشته باشه تكليفشون چي ميشه؟؟؟؟

مهم برنده اصلي هست برنده اصلي يا بايد مدرك ديپلم داشته باشه يا حداقل سابقه ٥ سال كار تو مشاغل مورد تاييد اعلام شده رو داشته باشه همراهان يا همون افراد زير پوشش مهم نيست مدركشون و فقط برنده اصلي مهم هست
موفق باشيد
**با آرزوي موفقيت همه در زندگي ، لاتاري، و هر چيزي كه آرزوشو دارن**
بله
البته دو سال سابقه کار نه پنج سال
دو سال کار درسته اما نه هر کاری!!!!!!!! وقتی برید لیست مشاغل مورد نظر اون دو سال رو ببینید پشیمون میشید! مثلا دو سال خلبانی! دو سال کار دندانپزشکی! و شغل های خیلی خفن!!!!
♥برادر+خواهر بزرگم←سیتیزن(19سال)
♥خواهر وسطی← برنده لاتری 2015←کیس نامبرش 4000←خودش یکضرب، شوهرشcleared
♥خواهر کوچک←اقدام از طریق پدرم( زیر21سال)
♥پدر مادرم←در شرف سیتیزن شدن
★★★      خودم:سال ۲۰۱۲ از طریق مهاجرت خانوادگی گروه F4اقدام کردم. (اااااگر شانس باشه ۸سال دیگه آمریکام!!!)
 توریستی(امریکا)2014 از انکارا ریجکت(منو همسرم)
توریستی(امریکا)۲۰۱۷ از دبی(خودم تنها) بازم ریجکت
 توریستی(امریکا) ارمنستان سال ۲۰۱۸ریجکت

توریستی فرانسه:۲۰۱۷ ریجکت
توریستی جمهوری چک ۲۰۱۸ ریجکت
انسان با Hope زندس

تشکر کنندگان: msr839 ، ostokhan ، puryapurya ، 2taha

کسی هست بسم الله

رو چ حسابی زبان رایگانه !!!!!!!!!علت پشتیبانی و این همه لطف دولت تو اون ایالت چیه !!!!؟؟؟؟؟
تشکر کنندگان: msr839 ، bestgmx ، ostokhan
(2015-03-15 ساعت 11:32)puryapurya نوشته:  
(2015-03-14 ساعت 21:27)asher نوشته:  
(2015-03-14 ساعت 20:42)puryapurya نوشته:  
(2015-03-13 ساعت 22:40)shooli نوشته:  Surah An-Nisa, Verse 97:
إِنَّ الَّذِينَ تَوَفَّاهُمُ الْمَلَائِكَةُ ظَالِمِي أَنفُسِهِمْ قَالُوا فِيمَ كُنتُمْ قَالُوا كُنَّا مُسْتَضْعَفِينَ فِي الْأَرْضِ قَالُوا أَلَمْ تَكُنْ أَرْضُ اللَّهِ وَاسِعَةً فَتُهَاجِرُوا فِيهَا فَأُولَٰئِكَ مَأْوَاهُمْ جَهَنَّمُ وَسَاءَتْ مَصِيرًا

کسانی که فرشتگان (قبض ارواح)، روح آنها را گرفتند در حالی که به خویشتن ستم کرده بودند، به آنها گفتند: «شما در چه حالی بودید؟ (و چرا با اینکه مسلمان بودید، در صفِ کفّار جای داشتید؟!)» گفتند: «ما در سرزمین خود، تحت فشار و مستضعف بودیم.» آنها [= فرشتگان‌] گفتند: «مگر سرزمین خدا، پهناور نبود که مهاجرت کنید؟!» آنها (عذری نداشتند، و) جایگاهشان دوزخ است، و سرانجام بدی دارند.
(Farsi)

via iQuran
مفهوم پیچیده ای برداشت کردم از این آیه؟! میگه چونکه به خود (همان خویشتن) ستم کردید (حالا "خویشتن" خودش تفسیر بسیار داره(به نظرم 4 نفس انسان به عبارتی نفس اماره-لوامه-مطمئنه-ویکی دیگه -یادم نیست الان)) جزء کسانی خواهید بود که به دوزخ میروند!!!!بعد راه حلی که مطرح شده این است که "مهاجرت کنید (مگر سرزمین خدا پهناور نیست؟!)(حالا منظور از مهاجرت چیست نمیدونم؟!مهاجرت فیزیکی یا مهاجرت غیرفیزیکی؟!)
مهاجرت کنید..........
من اینو برداشت کردم...
نظر دوستان؟؟؟؟؟

فکر کنم منظور ایه را اگر بخایید به مهاجرت به آمریکا ربط بدید اینکه توی وطتنتون اگر که نمیتونید از توانایی هاتون استفاده کنید مهاجرت کنید چون عدم استفاده از توانمندیهاتون یک جور کفران نعمته. در ضمن پوریا جان من تو کف مهاجرت غیر فیزیکی موندم این دیگه چه صیغه ای لطفا مارا روشن بفرمایید ؟با سپاس
والا چی بگم ما هم سر در گمیم فعلا!!!!

دوستان دوستان ...من نمیدونستم شما تو درک این ایه یخورده سردرگم شدید.....مختصری براتون توصیف میکنم

در سرای باقی از شما پرسیده میشود با وقتها یی که در اختیار داشتید چه کردید .....حالا شما پاسخ میدی حقمو خوردن نتونستم موفق بشم نتونستم از تواناییی هام استفاده کنم و هزاران بحث دیگه....نتونستم به هموطنام کمک کنم ....نتونستم اون طوری باشم ک باشم......میگن عمل بیال ک توشه اخرت رو نتونستم پایبند باشم

حالا اینجا خدا فرمایش میکنه مهاجرت کنید وبرید جایی ک برای جان انسانها ارزش قاعل شوند !

خلاصه بگم ....خدا زمین بزرگ افریده اگه میبینی نمیتونی مثل من اینجا موفق باشی یاعلی مهاجرت و فرار

واسلام
تشکر کنندگان: msr839 ، azadeh.mohamad ، ostokhan
دوستان عزیزم سلام
اگر دیپلم 12 ساله ندارید میتونید با جستجوی شغل خود در لینک زیر ببینید که آیا شغل شما نمره ی بالا تر از 7 داره یا نه. اگه نداشته باشه نمی توانید دو سال تجربه ی خود را ارائه بدید
http://www.onetonline.org/find/family?f=31&g=Go
البته تقریبا همه ی شغل های مورد نظرشون مدارک تحصیلیه بالایی میخواد!!!!
جالبه بدونید که مثلا کمک دندان پزشک نمرش زیر 7 هست و قابل قبول برای اونا نیست!!!
حالا خودتون توی قسمت job zone هر شغل امتیاز مورد نظرشو ببینید!
یا حق
★★★      خودم:سال ۲۰۱۲ از طریق مهاجرت خانوادگی گروه F4اقدام کردم. (اااااگر شانس باشه ۸سال دیگه آمریکام!!!)

انسان با Hope زندس

تشکر کنندگان: msr839 ، bestgmx ، pichak333 ، ostokhan ، puryapurya
(2015-03-15 ساعت 12:34)shooli نوشته:  
(2015-03-15 ساعت 00:01)fatima96 نوشته:  من میخوام برم اونجا و آزاد باشم نه حجاب آزاد توی زندگی کردن توی انتخاب میخوام مستقل باشم حتما تحصیل میکنم پژوهش میکنم و هدفم این که روزی انقدر قوی بشم هم از نظر معلومات و... که بتونم روزی شهردار یکی از شهر های آمریکا بشم مطمئنم هنر ادامه میدم و توی مسابقات رقص و خوانندگی شرکت میکنم و بزرگترین آرزو و هدفم این که روزی زندگینامه ام رو به عنوان یک فرد موفق بنویسن. همیشه وقتی از همه جا دلخور میشم این جمله رو میگم: ای انسان روزی شبیه رویاهایت میشوی

ما همچنان در اول وصف ....مانده ایم
این خانومای ما هنوز تو فکر حجاب و ... اینها هستند....
ما تا ۵۰ سال دیگه هم هنوز تو حجاب و ازادی مانده ایم ...
بابا بیخیال حالا حجاب یا بیحجاب

بابا مهم انسانیت ...نه این پوشش و شریعت های ظاهری ....

اروپایی ها بدون شریعت های مسخره به طریقت رسیدند ما همچنان ......

به این سرنوشت بد که منو شکارم کرد

قرار نیست که عقاید هممون یکی باشه یکی برای آزادی میره یکی برای امنیت یکی مثل من الویت اولش آینده بچه اش هستش چیزی که مسلم هستش اینه که هر کسی بنا به دلیل یا دلایلی قصد رفتن داره ضمننا قرار بود فقط دلیل مهاجرت رو بگیم و انتقاد رو بزاریم برای بعد
Big Grin
تشکر کنندگان: bestgmx ، tenardie2bai ، pichak333 ، ostokhan ، msr839 ، rezijon ، puryapurya ، fatima96 ، mona_ir
(2015-03-15 ساعت 12:58)alireza_guitar نوشته:  دوستان عزیزم سلام
اگر دیپلم 12 ساله ندارید میتونید با جستجوی شغل خود در لینک زیر ببینید که آیا شغل شما نمره ی بالا تر از 7 داره یا نه. اگه نداشته باشه نمی توانید دو سال تجربه ی خود را ارائه بدید
جالبه بدونید که مثلا کمک دندان پزشک نمرش زیر 7 هست و قابل قبول برای اونا نیست!!!
یا حق

دوست عزيز نمرش رو كجاش بايد ديد؟؟؟؟؟؟
تشکر کنندگان:
اگر از الان به فکر سیتیزن شدن هستید این صد سوال رو که سادس مرور کنید.لینک زیر. از خود سایت USCIS هست.
صد سوالی که برای سیتیزن شدن باید بلد باشید

(2015-03-15 ساعت 14:23)saidoo نوشته:  
(2015-03-15 ساعت 12:58)alireza_guitar نوشته:  دوستان عزیزم سلام
یا حق

دوست عزيز نمرش رو كجاش بايد ديد؟؟؟؟؟؟

وقتی شغل مورد نظر رو پیدا کردید بیا وسط های صفحه قسمت job zone که آخر خط اون قسمت مثلا نوشته 7> 8

انسان با Hope زندس

تشکر کنندگان: asher ، kuwait ، msr839 ، puryapurya ، farzad021

کاربران در حال بازدید این موضوع: 3 مهمان