کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شمارش معکوس برای اعلام نتایج لاتاری 2016
سلام دوستان ، سال نو پیشاپیش شادباد.
امیدوارم سالی پر از روشنایی و امید رو پیش رو داشته باشید(همراه با قبولی در لاتاری) . متاسفانه زیاد نمیتونم فعالیت کنم به دلیل مشغله های گوناگون، امروز داشتم پیش خودم فکر میکردم که امسال چند نفر شرکت کردن واسه لاتاری!!! اگه مثلا یک میلیون نفر از ایران شرکت کرده باشن شانس هر نفر میشه 0.35 درصد ، وای چه توهمی !!!!!!!!!!!! Smile ، نمیخوام موج منفی بدم ولی واقعیته ، وقتی به این درصد شانس پایین نگاه میکنم میگم بهتره اصلا لاتاری رو فراموش کنم ، البته اگه خدا چیزی رو واسه آدم بخواد حتما میشه ! به هر حال امیدوارم هرکسی که واقعا نیاز داره برنده بشه و بره (منم جزء نیازمندا هستم Smile)

راستی منم به لیست منتظران اضافه کنید ، علی 26 ساله از کرج کارشناس نرم افزار
کیس نامبر : ___________،   سفارت : ___________،   تاریخ مصاحبه :___________،   تاریخ صدور ویزا :_____________،   تاریخ اولین ورود به آمریکا :___________

بزرگترین آرزوم مهاجرت به یه کشور پیشرفته است ،واسه رسیدن به آرزوم تمام تلاشمو میکنم. حالا آمریکا ، کانادا ، استرالیا ، اروپا یا نیوزیلند
---------------------------------------------------------------------------------
2014 نشد، 2015 نشد، 2016 نشد، 2017 نشد ، 2018 امیدوارم بشه
تشکر کنندگان: rezijon ، ostokhan ، msr839 ، bijan9 ، puryapurya ، DG-AMIR
[font=Trebuchet MS]

دوستان

لیست آپدیت منتظران لاتری 2016 تا امروز 29 اسفند 93.

از لینک زیر دانلود کنید.

http://upload7.ir/preview.php?user=&file...8acafeaaaa
[/font]
تشکر کنندگان: msr839
خاک من ای قبله گاه عاشقان
نو بهارانت همیشه جاودان

رودهایت پرخروش و بی قرار
کوه هایت سر بلند و استوار
ناشنوا باش، وقتی همه از محال بودن آرزوهایت سخن می گویند

تشکر کنندگان: aminb ، msr839 ، pichak333
(2015-03-20 ساعت 12:58)azimi1368 نوشته:  سلام دوستان ، سال نو پیشاپیش شادباد.
امیدوارم سالی پر از روشنایی و امید رو پیش رو داشته باشید(همراه با قبولی در لاتاری) . متاسفانه زیاد نمیتونم فعالیت کنم به دلیل مشغله های گوناگون، امروز داشتم پیش خودم فکر میکردم که امسال چند نفر شرکت کردن واسه لاتاری!!! اگه مثلا یک میلیون نفر از ایران شرکت کرده باشن شانس هر نفر میشه 0.35 درصد ، وای چه توهمی !!!!!!!!!!!! Smile ، نمیخوام موج منفی بدم ولی واقعیته ، وقتی به این درصد شانس پایین نگاه میکنم میگم بهتره اصلا لاتاری رو فراموش کنم ، البته اگه خدا چیزی رو واسه آدم بخواد حتما میشه ! به هر حال امیدوارم هرکسی که واقعا نیاز داره برنده بشه و بره (منم جزء نیازمندا هستم Smile)

راستی منم به لیست منتظران اضافه کنید ، علی 26 ساله از کرج کارشناس نرم افزار

سلام
آره امسال با تبلیغاتی که صدا و سیما کرد!!! (البته سعی داشت بگه خوب نیست ولی خب با تجربه ای که ما داریم اینا حرفا و تبلیغاتشون همش برعکس جواب میده)
تعداد شرکت کننده ها خیلی بالارفته .
همچنین بعضی شبکه های ماهواره ای هم برنامه ویژه ای داشتن در این مورد
مطمعنن تعداد شرکت کننده ها از ایران بیشتر از هر سال دیگه ای خواهد بود.
البته جای نگرانی نیست، اسم اگه بخواد دربیاد میاد، انقدم پاچه خارجی خدارو نکنیمBig Grin ( مزاح)

یه آیه قرآن هست که میگه وقتی توی کشتی هستین و دچار طوفان میشین همتون خدارو به بزرگی یاد میکنین اما وقتی به ساحل امن میرسین میگین اینا افسانه های پیشینیانه! کاش همیشه به یاد خدا باشیم.
سکانس پایانی فیلم ای برادر کجایی از برادران کوئن رو ببینین یه جورایی ترجمه همین آیست.
تشکر کنندگان: aminb ، puryapurya ، msr839 ، bestgmx ، kuwait
(2015-03-20 ساعت 12:06)ostokhan نوشته:  
(2015-03-20 ساعت 11:46)bijan9 نوشته:  ********سلام به همه*******
درمورد قیمت کالاهای الکترونیکی مثل تلفن همراه تو آمریکا کسی اطلاعاتی داره؟؟؟ و همچنین مقایسش با ایران
مثلا من وقتی درمود تحصیل در نروژ تحقیق میکردم فهمیدم که بهتره موبایل و لپ تابو از ایران ببرم چون اونجا گرونتره
آیا درمورد آمریکا هم همینطوره؟
فکر میکنم این سوال خیلی ها باشه.

سلام

من توی سفرنامه 2014 یکی از بچه ها قبلا خونده بودم اونجا خریدنش بصرفه تر هست.

بهترین لپ تاپ لنووو اچ پی و سایر برند ها رو میتونید با قیمت 300 تا 600 دلار تهیه کنید.

گوشی تلفن همراه هم نمیدونم میدونید یا نه ولی اونجا سیم کارت با گوشی در طرح های مخابراتی مختلف عرضه میشه و هر کسی متناسب با وضعیتش طرح رو انتخاب میکنه

پس مشکلی نیست اونجا بصرفه تر هست

ولی در مورد نرم افزارهای مختلف مثل اسیستنس های موجود در بازار که نرم افزارهای زیادی رو تو بازار دارن باید از اینجا برد چون همونجور میدونید اونجا قوانین کپی رایت رعایت میشه و باید هر نرم افزار رو بصورت اورجینال با قیمت بالا بخرید/ پس بردن یه اسیستنس گردو یا لرد کفایت میکنه Shy

ممنون عزیز دل
تشکر کنندگان: ostokhan ، msr839
(2015-03-20 ساعت 14:18)babak_m نوشته:  برا خودته.. با توام بگیرش.... آره خودت بگیر....چرا نگاه میکنی بگیر دیگه دستم خسته شد....ای بابا..........!!

[[عکس: OOk2I.jpg]

میخوام یه اعترافی بکنم Rolleyes
دلایل مهاجرت من به امریکا تو این چند تا عکس خلاصه میشه
اولیش همین عکس پاسپورتی که شما گذاشتی : 50 درصد
دومیش شورلت کامارو سقف کروک: 15 درصد
[عکس: tfux86z7sm7ggvhemij9.jpg]
سومیش از این خونه ها که جلوش چمنه: 15 درصد
[عکس: 6zmujzr50miilkym79so.jpg]

سایر دلایل مثل دلایل کاری و ماجراجویی خودم و... همگی رو هم: 20 درصد
تشکر کنندگان: ostokhan ، Msns ، nima2016 ، hashemi_83 ، puryapurya ، takpar1371 ، babak_m ، msr839 ، 2taha ، usamohajer ، pouya007 ، bijan9 ، azadeh.mohamad ، roadhog
***************** آموزش زبان انگلیسی******************
سلام به همه تعداد 85! درس از آموزش زبان سایت goenglish.me که البته این سایت دیگه وجود نداره رو براتون میذارم، این درسارو خودم سطر به سطر ویرایش کردم و به این شکل درآوردم چند روز روش وقت گذاشتم، تا بشه راحت پرینت گرفت و استفاده کرد.
هرکدوم از این درس ها فایل mp3 جداگانه دارن که به دلیل حجم بالا نمی تونم بذارم براتون امیدوارم خودتون تو اینترنت پیدا کنین. اگرم پیدا نشد اصلن جای نگرانی نیست، کافیه جملات رو توی گوگل ترنسلیت تایپ کنین و دکمه پخش رو بزنین خیلی خوب و روان با لحجه بین الملی براتون تلفظ میکنه، البته اگر mp3 هاشو گیر بیارین لحجش آمریکاییه.
درضمن هیچ جای اینترنت همچین چیز کامل و فشرده ای پیدا نمیکنین. مرحله اول یاد گیری زبان من با همینه و الان درس 33 هستم.
همتون موفق باشین
http://s4.picofile.com/file/8178214742/E...n.rar.html
تشکر کنندگان: aminb ، puryapurya ، msr839 ، 2taha

سرود آمریکا

این سرود در سال ۱۸۱۴ توسط فرنسیس اسکات کی نوشته شد، و به زبان‌های دیگر نیز خوانده شده است.

موضوع سرود در مورد پایداری پرچم آمریکا در قلعه مک هنری در بالتیمور، و اهتزاز آن در برابر توپخانه ناوهای بریتانیا درون خلیج چساپیک در جنگ ۱۸۱۲ علیه بریتانیا است.
متن سرود

این سرود دارای ۴ بند است. اما فقط بند اول آن را امروزه (بدلیل طولانی شدن سرود) میخوانند. متن اصلی به همراه ترجمه غیر رسمی فارسی بند اول:

O say, can you see, by the dawn's early light,

در این ساعات فجر صبحگاهان، به من بگو چه می‌بینی

What so proudly we hailed at the twilight's last gleaming,

آیا آن پرچمی که دوش بر آن سلام دادیم را اکنون در نور سحرگاهان می‌بینی؟

Whose broad stripes and bright stars, through the perilous fight,

پرچمی که خطوط راه راه پهن آن و ستارگان درخشان آن در این نبرد پر خطر

O’er the ramparts we watched, were so gallantly streaming?

پرچمی که بر روی استحکامات ما دلاورانه در اهتزاز بود.

And the rockets’ red glare, the bombs bursting in air,

تابش سرخ پرتابه‌های دشمن، و بمب‌های انفجاری آنان

Gave proof through the night that our flag was still there.

در این شب آمدند و رفتند، اما پرچم ما در جای خود باقی‌ماند.

O say, does that star spangled banner yet wave

به من بگو آیا آن پرچم ستاره نشان (امروزه) هنوز در اهتزاز است؟

O’er the land of the free, and the home of the brave?

آیا بر روی سرزمین مردمان آزاد، و منزلگاه شجاعان هنوز دیده می‌شود؟
ترجمه ای دیگر از سرود ملی ایالات متحده آمریکا

بگو،آیا درنور اول صبح میتوانی ببینی

ان چه که ما با افتخار بهش درود فرستادیم در سحرگاه

که خطوط پهن و ستاره های درخشان او، در این نبرد خطرناک

شجاعانه در بالای دیواره سنگر دیده می شد؟

و نور آسمان سرخ شده از توپها و بمبهایی که در هوا منفجر می شدند

در تمام شب به ما نشان می داد که پرچم ما هنوز در فراز است

بگو آیا هنوز ان پرچمه ستاره نشان در باد می رقصد

بر روی سر زمین آزاده گان و خانه دلیران؟
تشکر کنندگان: aminb ، nima2016 ، puryapurya ، takpar1371 ، msr839 ، farzad parsa ، DELPHI5
تعطیلات رسمی آمریکا
ایالات متحده آمریکا، مانند دیگر کشورها، هر ساله تعدادي از روزها را به گرامیداشت رویدادها، شخصیت ها یا مناسبت هاي عمومی اختصاص داده است .
کنگره آمریکا ده روز "تعطیل عمومی قانونی" را مشخص کرده است، که در طی این ده روز مؤسسات دولتی تعطیل هستند. از سال 1971 ، تعدادي از این
تعطیلات به جاي اینکه در تاریخ تقویمی خاصی باشند در روزهاي دوشنبه تعیین شده اند تا کارکنان از تعطیلات آخر هفته طولانی تري بهره ببرند. این
تعطیلات در زیر آمده اند:

(New year's day) اول ژانویه: روز اول سال نوي میلادي
(Birthday of Martin Luther King) سومین دوشنبه ماه ژانویه: به یاد سالروز تولد مارتین لوتر کینگ رهبر جنبش حقوق مدنی
(Washington's Birthday) سومین دوشنبه ماه فوریه: بزرگداشت جرج واشنگتن اولین رییس جمهور آمریکا
(Memorial Day) آخرین دوشنبه ماه می: روز یادبود از دست رفتگان جنگهاي داخلی
(Independence Day) چهارم جولاي: روز استقلال
(Labor Day) اولین دوشنبه ماه سپتامبر: روز کارگر
(Columbus Day) دومین دوشنبه ماه اکتبر: سالروز اولین ورود کریستوف کلمب
(Veterans Day) یازدهم نوامبر: روز قدردانی از سربازان بازنشسته
(Thanksgiving Day) آخرین پنجشنبه ماه نوامبر: روز شکرگزاري
(Christmas) بیست و پنجم دسامبر: تولد حضرت عیسی مسیح
تشکر کنندگان: aminb ، nima2016 ، puryapurya ، takpar1371 ، msr839 ، farzad parsa ، DELPHI5 ، kuwait
(2015-03-20 ساعت 00:21)nima2016 نوشته:  
(2015-03-20 ساعت 00:08)kuwait نوشته:  با سلام خدمت همه دوستان خوب و گل لاتاری2016
شرمنده مدتی نتونستم چیزی بنویسم ودرخدمتتوت باشم(حالا نه اینکه همه منتظر من بودینBig GrinBig Grin)
من یه پیشنهاد دارم,تا15 اردیبهشت چند صباحی بیش نمونده
از دوستانی که باسابقه ترن و همچنین اطلاعاتی خوبی دارن میخام روند کلی مراحل بعد قبولی (انشا الله برای همه)رو توضیح بدن لطفآ
ممنون

اولین قدم پر کردن فرم 260 هست عکسم نمیخاد
بعد با توجه به کیس نامبر باید واکسیناسیون و ترجمه انجام بدین
بعد کارنت میشین
بعد نامه دوم میاد و زمان و مکان مصاحبه رو بهتون اطلاع میدن
بعد میرین مدیکال بعدم مصاحبه و بعدم ویزای یه ضرب
بعدم تا شش ماه از تاریخ مدیکالتون فرصت دارین وارد آمریکا بشین
به همین راحتی
البته نامه ی تمکن مالی هم به مراحل بالا اضافه کن در قسمت ترجمه و واکسیناسیون...
تشکر کنندگان: nima2016 ، rezijon ، msr839 ، farzad parsa ، kuwait
پرچم آمریکا پرچم رسمی فدرال ایالات متحده آمریکا است. این پرچم از زمان طرح خود اول بار در سال ۱۷۷۵ تا به امروز ۲۶ مرتبه تغییر و تحول پیدا کرده تا به شکل فعلی خود رسیده است. این پرچم امروزه ۱۳ باند سفید و قرمز دارد و پنجاه ستاره. ۱۳ باند نشان ۱۳ مستعمره‌ای است که اول بار علیه بریتانیا قیام نموده و منجر به استقلال آمریکا شدند. ۵۰ ستاره سفید نشان ۵۰ ایالتی است که امروزه عضو ایالات متحده آمریکا می‌باشند. هر یک از ۵۰ ایالات متحده خود بطور جداگانه پرچم رسمی ایالت خود را نیز دارند.
نشان آمریکا

نشان بزرگ ایالات متحده آمریکا (Great Seal of the United States) نشانیست که با آن مدارک و اسناد رسمی این کشور جنبه رسمیت پیدا می‌کند. این نشان اول بار در سال ۱۷۸۲ بکار رفت. بر روی این نشان عقاب سرسفیدی دیده می‌شود که در چنگال های سمت چپ خود ۱۳ تیر و در چنگالهای سمت راست خود یک شاخه زیتون را نگاه داشته است. معنای نشان با عبارت زیر بیان گردیده است: "a strong desire for peace, but will always be ready for war"
"قویاً خواهان صلح، اما همواره آمادهٔ جنگ." جهت نگاه عقاب به‌طرف سمت راست خود (شاخه زیتون) است که به معنای ترجیح عقاب به صلح می‌باشد. عقاب در منقار پارچه‌ای را نگاه داشته که بر آن عبارت لاتین E Pluribus Unum نقش بسته است. این عبارت بمعنای "چندین یکی را خلق می‌کنند" است که اشاره به از بوجود آمدن ایالات متحده از چندین ایالت بصورت یک کشور واحد را دارد. سیزده ستاره بالای سر عقاب به شکل ستاره داوود است و عدد سیزده در این نشان حکایت از سیزده ایالت اولیه آمریکا در زمان انقلاب آمریکا بر علیه استعمار بریتانیا را دارد.
تشکر کنندگان: puryapurya ، aminb ، takpar1371 ، msr839 ، farzad parsa ، DELPHI5
(2015-03-20 ساعت 15:09)ostokhan نوشته:  تعطیلات رسمی آمریکا
ایالات متحده آمریکا، مانند دیگر کشورها، هر ساله تعدادي از روزها را به گرامیداشت رویدادها، شخصیت ها یا مناسبت هاي عمومی اختصاص داده است .
کنگره آمریکا ده روز "تعطیل عمومی قانونی" را مشخص کرده است، که در طی این ده روز مؤسسات دولتی تعطیل هستند. از سال 1971 ، تعدادي از این
تعطیلات به جاي اینکه در تاریخ تقویمی خاصی باشند در روزهاي دوشنبه تعیین شده اند تا کارکنان از تعطیلات آخر هفته طولانی تري بهره ببرند. این
تعطیلات در زیر آمده اند:

(New year's day) اول ژانویه: روز اول سال نوي میلادي
(Birthday of Martin Luther King) سومین دوشنبه ماه ژانویه: به یاد سالروز تولد مارتین لوتر کینگ رهبر جنبش حقوق مدنی
(Washington's Birthday) سومین دوشنبه ماه فوریه: بزرگداشت جرج واشنگتن اولین رییس جمهور آمریکا
(Memorial Day) آخرین دوشنبه ماه می: روز یادبود از دست رفتگان جنگهاي داخلی
(Independence Day) چهارم جولاي: روز استقلال
(Labor Day) اولین دوشنبه ماه سپتامبر: روز کارگر
(Columbus Day) دومین دوشنبه ماه اکتبر: سالروز اولین ورود کریستوف کلمب
(Veterans Day) یازدهم نوامبر: روز قدردانی از سربازان بازنشسته
(Thanksgiving Day) آخرین پنجشنبه ماه نوامبر: روز شکرگزاري
(Christmas) بیست و پنجم دسامبر: تولد حضرت عیسی مسیح
ایول داره بابا
عجیب نیست اینقدر پیشرفت کردن
ایران ماشالله نصف سال تعطیله که
خخخخخ
تشکر کنندگان: ostokhan ، takpar1371 ، msr839 ، farzad parsa
نازی......
خارج
تشکر کنندگان: abas_kashan ، faryas ، msr839
جغرافیای طبیعی آمریکا

ایالات متحدهٔ آمریکا در نیمکرهٔ غربی زمین، و در شمال قارهٔ آمریکا واقع است. این کشور از ۴۸ ایالت همجوار، و دو ایالت جدا از دیگران (شبه جزیره آلاسکا در شمال شرق قارهٔ آمریکا و مجمع‌الجزایر هاوایی در اقیانوس آرام) تشکیل شده ‌است. همچنین، در دو منطقهٔ حوزهٔ دریای کارائیب، و نیز بخش‌هایی از اقیانوس آرام، جزایر کوچک و پراکنده‌ای وجود دارند که قلمرو آمریکا محسوب می‌شوند، ولی به گونه‌ای خودگردان اداره می‌شوند (مانند پورتو ریکو).

آلاسکا بزرگترین و رودآیلند کوچکترین ایالت در آمریکا می‌باشند. قسمتی از رشته کوههای راکی در غرب آمریکا قرار گرفته ‌است که بزرگترین قله آن در ایالت کلرادو قرار دارد. مرتفع ترین نقطه در آمریکا قله کوه مک کینلی در آلاسکا می‌باشد. رودخانه میسیسیپی بزرگترین و مهمترین رودخانه آمریکای شمالی و چهارمین رودخانه طولانی جهان در آمریکا قرار دارد. این رودخانه که به رودخانه میسوری می‌پیوندد، نقش تجاری و اقتصادی مهمی برای آمریکا دارد. قسمتی از آبشار نیاگارا در مرز بین آمریکا و کانادا قرار دارد و ازجاذبه‌های طبیعی توریستی در آمریکا به شمار می‌رود.
TOPوسعت آمریکا

از نظر کل وسعت آب و خاک، آمریکا بعد از روسیه و کانادا، سومین کشور پهناور جهان است (بدون احتساب وسعت آبی، چین دارای مساحت بیشتری از آمریکاست، اما با احتساب قلمروی آبی، چین بعد از آمریکا قرار دارد). به طور تقریبی، کشور آمریکا، شش برابر بزرگ‌تر از ایران، ۲۵ درصد بزرگ‌تر از استرالیا، ۳۵ برابر بزرگ‌تر از انگلستان، ۱۴ برابر بزرگ‌تر از فرانسه، و نصف روسیه است.
TOPایالت های آمریکا

کشور آمریکا ۵۰ ایالت دارد که هر کدام از آنها بنا بر سامانه فدرالی حاکم، دارای سطح بالایی از خودگردانی هستند. البته ناحیهٔ واشنگتن دی سی جزو هیچ یک از ایالات آمریکا نیست و در منطقه خودمختار کلمبیا قرار است. ناحیهٔ کلمبیا، در اصل بخشی از ایالت‌ مریلند بود که در سال ۱۷۹۰ برای تأسیس مرکز آمریکا یعنی شهر واشنگتن دی‌سی در نظر گرفته شد.

آب و هوای آمریکا

با توجه به وسعت زیاد و پراکندگی توپولوژی در آمریکا، آب و هوای آن در نقاط مختلف به طور باورنکردنی متغیر است. اگر بخواهیم یک آب و هوای کلی برای آمریکا در نظر بگیریم باید بگوییم آب و هوای آن معتدل است، البته در فلوریدا و هاوایی آب و هوایی گرمسیری (حاره ای)، در آلاسکا سردسیری، در دشتهای بزرگ (Great Plains) نیمه خشک و در قسمت جنوبی ناحیه جنوب غربی (Southwest) آب و هوایی خشک وجود دارد. محدوده درجه حرارت از 62- درجه سانتیگراد در آلاسکا تا 57 درجه سانتیگراد در بعضی نقاط کالیفرنیا در تابستان متغیر است.

بطور کلی ایالات شمالی آمریکا سردترین ایالات هستند که زمستانهای سخت همراه با یخبندان دارند به ویژه در نواحی دشتها (Plains)، غرب میانه (Midwest) و شمال شرق (Northeast). در مقابل، درجه حرارت ایالات جنوبی آمریکا - که به کمربند خورشیدی (sunbelt) معروفند - به ندرت به زیر صفر می رسد. به غیر از ایالات اورگان و واشنگتن و منطقه نیوانگلند، بقیه نقاط آمریکا معمولا تابستانهای داغی دارند. ایالات شمال غربی آمریکا در مجاورت اقیانوس آرام (Pacific Northwest) دارای آب و هوای معتدل هستند در حالیکه بخشهای جنوبی، ایالات شمال شرقی آمریکا در مجاورت اقیانوس آرام (Pacific Northeast) و غرب میانه آمریکا (Midwest) آب و هوای مرطوب دارند.

فصول بهار و پاییز در آمریکا معمولا معتدل، گرم و آفتابی هستند. (البته رطوبت در برخی نواحی به ویژه Pacific Northwest وجود دارد.)

همچنین فصل توفانهای تورنادو بین آپریل و جون است و از بخش غرب میانه آمریکا وارد می شوند، گردبادها نیز معمولا در اوایل تابستان در طول ساحل جنوب شرقی و ساحل خلیج مکزیکو وجود دارند.
تشکر کنندگان: nima2016 ، puryapurya ، aminb ، takpar1371 ، msr839 ، farzad parsa
ایالات متحده آمریکا با داشتن قریب به ۵٬۸۰۰ دانشگاه و مؤسسه آموزش عالی امکان تحصیلات در سطوح مختلف آموزش عالی را برای تقریباً تمامی افراد جامعه خود فراهم نموده‌است.
آمریکا از کشورهایی است که سیستم دانشگاهی پیشرفته‌ای دارند. بطوریکه از سیستم دانشگاه‌های تحقیقاتی آمریکا امروزه توسط بسیاری از کشورها الگوبرداری شده‌است.
طریقه رتبه‌بندی دانشگاه‌های آمریکا

رتبه‌بندی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی آمریکا بر اساس پارامترهای مختلفی انجام می‌گیرد. رتبه‌بندی‌ها می‌تواند براساس کیفیت برخی شاخص‌های موجود انجام شود. از جملهٔ این شاخص‌ها می‌توان به آمارهای تجربی، برآوردهای مربوط به مدرسین و اساتید، بورسیه‌ها، دانشجویان، داوطلبین ورود به دانشگاه و برخی دیگر اشاره کرد. برخی از رتبه‌بندی‌ها هم هستند که بر اساس نحوهٔ پذیرش و ورود دانشجویان به دانشگاه صورت می‌گیرد. بطور نمونه یک تحقیق در دانشگاه کرنل نشان می‌دهد که رتبه‌بندی دانشگاه‌های در ایالات متحده بصورت معناداری تحت تاثیر سیستم پذیرش دانشجوست ولی در رتبه بندی NRC تعداد نشریات و مقالات رتبهٔ دانشگاه‌ها را تعیین می‌کند.

دانشگاه‌های آمریکایی در خاورمیانه

* دانشگاه آمریکایی دوبی (American University in Dubai)، دانشگاهی آمریکایی است که در سال ۱۹۹۵ میلادی در شهر دبی در امارات متحده عربی تاسیس شد.

دروس دانشگاهی در این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند.

* دانشگاه آمریکایی شارجه (American University of Sharjah)، دانشگاهی آمریکایی است که در سال ۱۹۹۷ میلادی در شهر شارجه در امارات متحده عربی تاسیس شد.

این دانشگاه ۵۱۸۰ دانشجو، و دروس دانشگاهی در این دانشگاه به زبان‌ انگلیسی تدریس می‌شوند.

* دانشگاه آمریکایی عراق - سلیمانیه (American University of Iraq - Sulaimani)، دانشگاهی آمریکایی است که در سال ۲۰۰۷ میلادی در شهر سلیمانیه در کردستان عراق تاسیس شد.

دروس دانشگاهی در این دانشگاه به زبان‌های انگلیسی و کردی تدریس می‌شوند.

* دانشگاه آمریکایی بیروت (American University of Beirut)، دانشگاهی آمریکایی است که در سال ۱۸۶۶ میلادی در شهر بیروت در لبنان تاسیس شد.

این دانشگاه ۷۰۳۶ دانشجو دارد، و دروس دانشگاهی در این دانشگاه به زبان‌ انگلیسی تدریس می‌شوند.

* دانشگاه آمریکایی علم و صنعت (American University of Science and Technology)، دانشگاهی آمریکایی است که در سال ۱۹۹۴ میلادی در شهر بیروت در لبنان تاسیس شد.

این دانشگاه ۴۰۰۰ دانشجو دارد، و دروس دانشگاهی در این دانشگاه به زبان‌ انگلیسی تدریس می‌شوند.

* دانشگاه آمریکایی فناوری (American University of Technology)، دانشگاهی آمریکایی است که در سال ۱۹۹۸ میلادی در شهر الجبیل در لبنان تاسیس شد.

دروس دانشگاهی در این دانشگاه به زبان‌های انگلیسی و عربی تدریس می‌شوند.

* دانشگاه تگزاس A&M در قطر (Texas A&M University at Qatar) نام یک دانشگاه آمریکایی است که در قطر قرار دارد. این دانشگاه زیر نظر مستقیم دانشگاه تگزاس A&M در آمریکا اداره می‌شود. معمار این مجموعه، ریکاردو لگورتا است.

* دانشگاه کارنگی ملون در قطر (Carnegie Mellon University in Qatar) نام یک دانشگاه آمریکایی است که در قطر قرار دارد. این دانشگاه زیر نظر مستقیم دانشگاه کارنگی ملون در آمریکا اداره می‌شود. معمار این مجموعه، ریکاردو لگورتا است.

* کالج پزشکی ویل کرنل در قطر (Weill Cornell Medical College in Qatar) نام یک دانشگاه آمریکایی است که در قطر قرار دارد.

این دانشگاه زیر نظر مستقیم دانشکده علوم پزشکی دانشگاه کرنل در آمریکا اداره می‌شود.

* دانشگاه آمریکایی قاهره (American University in Cairo)، دانشگاهی آمریکایی است که در سال ۱۹۱۹ میلادی در شهر قاهره در مصر تاسیس شد.

این دانشگاه ۵۳۲۲ دانشجو، و دروس دانشگاهی در این دانشگاه به زبان‌ انگلیسی تدریس می‌شوند.

* دانشگاه آمریکایی کویت (American University of Kuwait)، دانشگاهی آمریکایی است که در سال ۲۰۰۴ میلادی در کویت تاسیس شد.

این دانشگاه ۱۱۶۲ دانشجو، و دروس دانشگاهی در این دانشگاه به زبان‌ انگلیسی تدریس می‌شوند.
تشکر کنندگان: nima2016 ، puryapurya ، aminb ، msr839 ، farzad parsa ، DELPHI5

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان