کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
سلام به همه دوستان؛ منم خدارو شكر 16 جولاي با هوابيمايي قطر از طريق فرودكاه دولس واشنكتن دي سي اومدم ا م ر ي كا و الان شهر الكوت سيتي مريلند خونه يكي از اقوام ساكن هستم؛ فرصت نشد سفر نامه بنويسم؛ من 17 جولاي تو سايت اليس ثبت نام كردم و 165 دلار رو واريز كردم؛ واسه سوشال هم عجله اي نداشتم و اقدام نكردم؛ ولي كارت سوشالم 20 جولاي صادر شده بود و به ادرسم بست شده؛ يعني 4 روز بعد از ورودم بدون اينكه به اداره سوشال برم و درخواست بدم؛ الان هم منتظر كرين كارتم هستم و با توجه به اينكه 26 اکست برميكردم ايران اميدوارم به موقع به دستم برسه تا با خيال آسوده بركردم؛ واسه همه دوستان مسافر آرزوي سفري خوب رو دارم؛ اميدوارم كار همكي به خوبي بيش بره...
كيس نامبر: ***5 2015as تعداد افراد كيس:1 ارسال فرم :30اکتبر2014 کارنت: می نامه دوم: 24 آپریل مصاحبه: 2 جون سفارت: آنکارا دريافت ويزا: خدا رو شکر یکضرب Smile اولين ورود به آم ريكا:16 جولاي واشنكتن دي سي؛ دريافت سوشيال :20جولاي وضعيت closed در سايت اليس: 25Aug؛ دريافت كرين كارت: 26Aug
(2015-07-28 ساعت 07:54)Aghaman نوشته:  سلام
به نظرتون به جز لیسانس و فوق آیا مدارک دبیرستانی و دیپلم هم برای ادامه ی تحصیل اونور لازمه یا فقط لیسانس و فوق رو ترجمه کنم ؟
ضمنا بعد از ترجمه مهر آموزش عالی رو میخواد یا دادگستری ؟

سلام
بهتر هست که دیپلم و پیش دانشگاهیتون رو هم ترجمه کنید و همراه داشته باشید. اگر بتونید ریز نمرات رو هم همراه داشته باشید خیلی بهتر میشه. ضمناً، بله، باید ترجمه هاتون تائیدیه دادگستری و وزارت امور خارجه رو هم داشته باشه که برای اون تائیدیه ها، تائیدیه آموزش عالی هم نیاز هست.
شاد باشید.
2014AS18XX | سفارت: ابوظبی | کارنت: 10 سپتامبر | مصاحبه: نوامبر | کلیر: 27 نوامبر | ویزا: 16 دسامبر | ورود به آمریکا: 31 ژانویه 2014 | دالاس
کتاب گرامر برای مکالمه
سفرنامه بخش 1 و 2
سفرنامه بخش 3
تشکر کنندگان: ریحانا ، Daneshjo ، sarasara1 ، Aghaman ، nora-nora ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-07-26 ساعت 09:11)k1_m_1358 نوشته:  سلام
آقا ما ديروز رفتيم امتحان آيين نامه واسه گواهينامه داديم
بنده با ٦ غلط و همسر جان با ٥ غلط پاس كرديم ، ما همون نمونه سؤالات كه دوستان گذاشته بودند رو خونديم ولي تقريبا نصفش شبيه اونا بود ، واسه همين توصيه ميكنم حتمن اون دفترچه رو هم بخونيد.

سلام دوست عزیز میشه جزوه آیین نامه رو بذارید اینجا دانلود کنیم؟
تشکر کنندگان: p00ya2001 ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-07-27 ساعت 01:41)omid man نوشته:  http://cld.persiangig.com/home/sarfe%20j...cx/preview

اینم فایل زیاده اما مطالعه کنید شایدم خونده باشید

سلام امید جان

میشه بگید در چه شهری هستی ؟ و هتل با کیفیت متوسط در روز چقدر هزینه اش هست؟
(2015-07-27 ساعت 22:51)ALIARAD نوشته:  سلام به دوستان عزیز
ما هم از امشب (27 جولای ) شدیم پای ثابت این تاپیک
م
نه بابا آورین، امسال خوب دارن تند تند کلیر میکنن، آقا شادباش عرض میشهBig Grin
شماره کیس: نزدیک 5000|مصاحبه: may|ویزا: یهویی Big Grin | دریافت این کارت سبز کذایی : ۱۱۰ روز پس از ورود

*سفرنامه ابوظبی*

تشکر کنندگان: p00ya2001 ، ریحانا ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-07-28 ساعت 09:17)سامانتاوآرش نوشته:  
(2015-07-26 ساعت 09:11)k1_m_1358 نوشته:  سلام
آقا ما ديروز رفتيم امتحان آيين نامه واسه گواهينامه داديم
بنده با ٦ غلط و همسر جان با ٥ غلط پاس كرديم ، ما همون نمونه سؤالات كه دوستان گذاشته بودند رو خونديم ولي تقريبا نصفش شبيه اونا بود ، واسه همين توصيه ميكنم حتمن اون دفترچه رو هم بخونيد.

سلام دوست عزیز میشه جزوه آیین نامه رو بذارید اینجا دانلود کنیم؟

http://www.dmvtestinfarsi.com/pdf/DMV-te...rsi-v1.pdf
❶کيس نامبر : 2015AS46## ❷تعداد افراد : ٣ نفر ❸کنسولگری : Ankara تغيير به Yerevan ❹ارسال فرمهای سری اول : June 30 ❺کارنت: February ❻تاریخ مصاحبه : April 15 ❼دريافت ويزا : يك ضرب

تشکر کنندگان: HERMES7 ، nora-nora ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-07-27 ساعت 18:11)laleht نوشته:  گواهينامه رانندگى خيلى كاربردها بجز رانندگى داره
شما با گواهينامه بين المللى شايد فقط بتونين رانندگى كنين كه البته اونم قانونا ايراد داره چون مخصوص توريستى هست و شما ويزاتون مهاجرتى هست ( تو رو خدا الان يكى نياد بگه لاله خانم شايعه پراكنى نكن و ما انجام داديم شد من طبق قانون توضيح دادم هر كس با گواهينامه بين المللى كارش راه افتاده نوش جونش)
اما بهتره در اولين فرصت كه سوشيال نامبر اومد امتحان رانندگى بدين و گواهينامه رو بگيرين
اكثر جا ها از شما id card ايشود شده در امريكا ميخوان مثلا گواهينامه .
پاسپورت خيلى بدرد نميخوره مثلا ما ديروز هم به AT&T رفتيم هم T-Mobile واسه سيم كارت موبايل اما هردو گفتن با پاسپورت نميشه و بايد يك كارت شناسايي ايشود شده در امريكا باشه مثلا گواهينامه رانندگى
در ضمن جهت اطلاع براى دو نفر سيم كارت موبايل :
AT&T ميشه ماهى ١٢٠ دلار با ٢ گيگ اينترنت و صحبت و پيامك نامحدود
T-Mobile ميشه ماهى ١٠٠ دلار با ٣ گيگ اينترنت و صحبت و پيامك نامحدود
البته در پنسيلوانيا

راستى بچه هايى كه دارين مثل من واسه موندن مياين اگه بار زياد دارين ظرف و ظروف اينجا تو ikea سرويس ١٦ پارچه شامل ٤ بشقاب و ٤ كاسه و ٤ بشقاب ميوه خورى ميتونين با ٨-٧ دلار بخرين
البته من خودم آوردم چون اونقدر چيز ميز نداشتم كه اضافه بار بخورم ولى اگه موندين چى رو در الويت قرار بدين گفتم در جريان باشين
ما يه دست مبل و سرويس خواب بچه و خودمون با ميز و دو تا فرش موكت مانند و پرده و يك دست قابلمه و خورده ريز همش تو ikea خريديم حدود ١٤٠٠ دلار
خلاصه ikea و Walmart تو روزهاى اول خيلى جاهاى خوبى واسه خريد هستن

البته فرصت كنم طبق فرمايش بهداد جان همه رو كامل توى سفرنامه براتون ميزارم فقط خواستم از حدود قيمتها در جريان باشين
ما At&t فاميلي پلن براي دو خط با تكست و تاك نامحدود و ٣ گيگ ديتا 4g با تكس ماهيانه ١٠٢ دلار تقريبا"
T-mobile يكم ارزونتره
❶کيس نامبر : 2015AS46## ❷تعداد افراد : ٣ نفر ❸کنسولگری : Ankara تغيير به Yerevan ❹ارسال فرمهای سری اول : June 30 ❺کارنت: February ❻تاریخ مصاحبه : April 15 ❼دريافت ويزا : يك ضرب

تشکر کنندگان: behdadK ، p00ya2001 ، laleht ، ریحانا ، nora-nora ، Daneshjo ، Alex 2014
سلام
راجب پيشنهاد يسري از دوستان كه گفتن بيمه سامان خوبه، من داخل سايتش رفتم و نوشته اين بيمه فقط براي سفرهاييه كه مدتشون حداكثر ٩٢ روز باشه!يعني براي مني كه بليط برگشتم يكساله ست بدرد نميخوره،درسته؟در اين خصوص پيشنهاد ديگه اي دارين؟
شماره کیس: ***2015AS00003 / تاریخ رویت قبولی:1May /تعداد افراد منظور در کیس :1 / ارسال فرمهای سری اول:July /کارنت شدن کیس:10 December /مصاحبه: 6 April/محل مصاحبه: ابوظبي/ ويزا يكضرب/ ♫سفرنامه ابوظبی♫
تشکر کنندگان: Daneshjo ، Alex 2014
دوستانی که قصد ارسال مدرک یا بسته ای به آمریکا رو دارند شاید این به دردشون بخوره:
اول هفته نیاز شد که چند برگه کاغذ A4 که کپی مدارک بود رو برای آمریکا ارسال کنم. از اونجا که میخواستم مطمئن بشم که حتما میرسه Big Grin باید DHL رو انتخاب میکردم ولی باید بدونید که دو تا انتخاب دارید.
1- رفتن به دفتر DHL و ارسال بسته
2- رفتن به دفاتر پست و ارسال بسته با DHL!
حالا چه کاریه که بری دفتر پست و بسته رو ارسال کنی؟ اتفاقا اگر زمان برای شما مهم باشه خیلی هم روش جالبی نیست.
ولی پست با DHL قرارداد بسته که کار جمع آوری بسته ها رو انجام بده و DHL هر یک تا دو روز یکبار بسته رو از پست تحویل بگیره و در عوض هزینه ها نصف بشه.
یعنی بنده برای بسته زیر 500 گرم 80 تومن پرداخت کردم در صورتی که اگر از خود دفتر DHL اقدام میکردم 160 تومن میگرفتند ولی در عوض به جای اینکه پروسه ارسال از شنبه عصر شروع بشه از یکشنبه عصر شروع شد. حالا به جای پنج شنبه شب جمعه شب به مقصد مد نظر من میرسه که اصلا برام مهم نیست و این 80 تومن بیشتر ارزش داره.

البته اگر میخواهید این کار رو بکنید دقت کنید که بسته رو صبح و نهایتا قبل از ساعت 2 ظهر بدید که همون روز DHL پیکاپ کنه. بعضی از باجه های پست هم یکروز درمیان پیکاپ میشن که قبلش باید باهاشون هماهنگ کنید الکی 1 روز انتظار نشه دو روز.

نکته: بعضی از دانشگاههای دولتی تخفیف در ارسال مدارک با پست DHL برای رفاه حال دانشجویان خودشون میگذارند که اونها از روش ارسال با پست هم ارزونتره. نمونه اش دانشجوهای دانشگاه تهران فکر کنم با 40 تومن بسته زیر 500 گرم رو میفرستند که تا کارت دانشجویی نداشته باشید نمیتونید از این روش استفاده کنید.
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: p00ya2001 ، AliReza.Sh ، sadaf44 ، ed2008 ، sarasara1 ، miyu ، laleht ، SomeOneX ، HERMES7 ، M.d ، APOLO5321 ، nora-nora ، sh_mm10 ، Daneshjo ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-07-27 ساعت 18:11)laleht نوشته:  گواهينامه رانندگى خيلى كاربردها بجز رانندگى داره
شما با گواهينامه بين المللى شايد فقط بتونين رانندگى كنين كه البته اونم قانونا ايراد داره چون مخصوص توريستى هست و شما ويزاتون مهاجرتى هست ( تو رو خدا الان يكى نياد بگه لاله خانم شايعه پراكنى نكن و ما انجام داديم شد من طبق قانون توضيح دادم هر كس با گواهينامه بين المللى كارش راه افتاده نوش جونش)
اما بهتره در اولين فرصت كه سوشيال نامبر اومد امتحان رانندگى بدين و گواهينامه رو بگيرين
اكثر جا ها از شما id card ايشود شده در امريكا ميخوان مثلا گواهينامه .
پاسپورت خيلى بدرد نميخوره مثلا ما ديروز هم به AT&T رفتيم هم T-Mobile واسه سيم كارت موبايل اما هردو گفتن با پاسپورت نميشه و بايد يك كارت شناسايي ايشود شده در امريكا باشه مثلا گواهينامه رانندگى
در ضمن جهت اطلاع براى دو نفر سيم كارت موبايل :
AT&T ميشه ماهى ١٢٠ دلار با ٢ گيگ اينترنت و صحبت و پيامك نامحدود
T-Mobile ميشه ماهى ١٠٠ دلار با ٣ گيگ اينترنت و صحبت و پيامك نامحدود
البته در پنسيلوانيا

راستى بچه هايى كه دارين مثل من واسه موندن مياين اگه بار زياد دارين ظرف و ظروف اينجا تو ikea سرويس ١٦ پارچه شامل ٤ بشقاب و ٤ كاسه و ٤ بشقاب ميوه خورى ميتونين با ٨-٧ دلار بخرين
البته من خودم آوردم چون اونقدر چيز ميز نداشتم كه اضافه بار بخورم ولى اگه موندين چى رو در الويت قرار بدين گفتم در جريان باشين
ما يه دست مبل و سرويس خواب بچه و خودمون با ميز و دو تا فرش موكت مانند و پرده و يك دست قابلمه و خورده ريز همش تو ikea خريديم حدود ١٤٠٠ دلار
خلاصه ikea و Walmart تو روزهاى اول خيلى جاهاى خوبى واسه خريد هستن

البته فرصت كنم طبق فرمايش بهداد جان همه رو كامل توى سفرنامه براتون ميزارم فقط خواستم از حدود قيمتها در جريان باشين
در تایید فرمایشات شما من در کالیفرنیا شهر سن خوزه رفتم DMV گواهی نامه بین المللی را قبول نکردند و گفتند حتما باید امتحان بدهید ضمن اینکه اینطور که فهمیدم بیمه هم شاملش نمیشه
Case Number: 2014AS1xxx/Interview20 NOV/Embassy:Ankara/AP
کلیرJun 9/دریافت ویزا Jul 7
ورود به امریکا بار اول 2 SEP- بار دوم 8 APR
CLAERANCE 201 Days
دریافت گرین کارت 32 روز بعد از ورود به امریکا
دریافت SSN هشت روز بعد از ورود
San Jose-CA

تشکر کنندگان: behdadK ، laleht ، HERMES7 ، nora-nora ، بابراس ، Siamak ، Daneshjo ، jupiterx ، Alex 2014
سلام به همه دوستاني كه به امريكا رفتند و ساكن شدند از شرايط بگيد ترس همه وجودم رو برداشته بايد همه چيز رو تو زندگي كه تو ايران ساخته بودم خراب كنم و همه چيز رو از صفر شروع كنم بزرگترين هدفم اينده پسر است به نظرتون ارزشش رو داره
شماره كيس ??45 /محل مصاحبه انكارا تغيير به ايروان؟/كارنت فوریه/ مصاحبه 20اپريل /وضعيت مصاحبه كليرنس /اپديت 2و 4جون,24 و27جولاى نفر اصلی دريافت ويزا 31 جولاى
تشکر کنندگان: behjat ، p00ya2001 ، بابراس ، Memolk ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-07-28 ساعت 13:15)sarasara1 نوشته:  
(2015-07-27 ساعت 22:51)ALIARAD نوشته:  سلام به دوستان عزیز
ما هم از امشب (27 جولای ) شدیم پای ثابت این تاپیک
م
نه بابا آورین، امسال خوب دارن تند تند کلیر میکنن، آقا شادباش عرض میشهBig Grin
نه بابا آورین ، معنیش رو من نفهمیدم خیلی تخصصی بود !؟
مثل اینکه شما هم تازه رفتی مصا حبه دوست عزیز؟
شماره کیس نامبر: 7*2015AS46 ، تاریخ رویت قبولی: 1May 2014 ، تاریخ ارسال فرم ها : 30Aug2014 ، سفارت: ابوظبی ، تاریخ کارنت: Feb 2015 ، تاریخ مصاحبه: April 20 ، وضعیت ویزا : AP ، آپدیت ها : 21 و22 اپریل ، 19 می ، 1 جولای (همه اعضای کیس)، 24 جولای نفر اصلی ، 27 جولای (همه اعضای کیس)
27 جولای کلیر، ورود به آمریکا :2 سپتامبر 2015
تشکر کنندگان: بابراس ، Daneshjo ، Alex 2014
سلام بچه ها یک سوال مهم داشتم لطفا راهنمایی کنید. من اگه با این ویزا وارد امریکا بشم و بدون گرین کارت برگردم دوباره میتونم مثلا یک ماه بعدش با همین ویزا بیام امریکا. بعضی ها میگن این ویزا فقط برای یک بار ورود هست و دفعه دوم حتما باید با گرین کارت وارد بشیم لطفا راهنمایی کنید ممنونم.
شماره کیس:***2015AS5>تاریخ رویت قبولی:1 May >تاریخ تکمیل فرم:september11 کنسولگری:آنکارا >ابوظبی تعداد افراد منظور در کیس :1نفر >کارنت شدن کیس April13:> مصاحبه JUNدریافت ویزا:یکضربBig Grin خدایا شکرت.
تشکر کنندگان: بابراس ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-07-28 ساعت 23:08)mehdi1989 نوشته:  سلام بچه ها یک سوال مهم داشتم لطفا راهنمایی کنید. من اگه با این ویزا وارد آمریکا بشم و بدون گرین کارت برگردم دوباره میتونم مثلا یک ماه بعدش با همین ویزا بیام آمریکا. بعضی ها میگن این ویزا فقط برای یک بار ورود هست و دفعه دوم حتما باید با گرین کارت وارد بشیم لطفا راهنمایی کنید ممنونم.

سلام

با ویزا به‌‌‌ شرطی میتونید دوباره وارد بشید که هنوز گرین کارتتون صادر نشده باشه، با صدور گرین کارت دیگه ویزا به‌‌‌ تنهایی کار نمی‌کنه
تشکر کنندگان: mehdi1989 ، p00ya2001 ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-07-28 ساعت 23:15)Maryam_Am نوشته:  
(2015-07-28 ساعت 23:08)mehdi1989 نوشته:  سلام بچه ها یک سوال مهم داشتم لطفا راهنمایی کنید. من اگه با این ویزا وارد آمریکا بشم و بدون گرین کارت برگردم دوباره میتونم مثلا یک ماه بعدش با همین ویزا بیام آمریکا. بعضی ها میگن این ویزا فقط برای یک بار ورود هست و دفعه دوم حتما باید با گرین کارت وارد بشیم لطفا راهنمایی کنید ممنونم.

سلام

با ویزا به‌‌‌ شرطی میتونید دوباره وارد بشید که هنوز گرین کارتتون صادر نشده باشه، با صدور گرین کارت دیگه ویزا به‌‌‌ تنهایی کار نمی‌کنه

ممنون . من میتونم مثلا 20 روز بعد از ورود 165 دلار را پرداخت کنم تا تاخیر ایجاد بشه در صدور ان؟
شماره کیس:***2015AS5>تاریخ رویت قبولی:1 May >تاریخ تکمیل فرم:september11 کنسولگری:آنکارا >ابوظبی تعداد افراد منظور در کیس :1نفر >کارنت شدن کیس April13:> مصاحبه JUNدریافت ویزا:یکضربBig Grin خدایا شکرت.

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان