کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
شما چه بیمه ای ازشون گرفتید. هزینه چقدر شد و چقدر رو پوشش داد. ممنون میشم راهنمایی کنید.
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: sarasara1 ، p00ya2001 ، Daneshjo ، farrokh33 ، Alex 2014
گواهينامه رانندگى خيلى كاربردها بجز رانندگى داره
شما با گواهينامه بين المللى شايد فقط بتونين رانندگى كنين كه البته اونم قانونا ايراد داره چون مخصوص توريستى هست و شما ويزاتون مهاجرتى هست ( تو رو خدا الان يكى نياد بگه لاله خانم شايعه پراكنى نكن و ما انجام داديم شد من طبق قانون توضيح دادم هر كس با گواهينامه بين المللى كارش راه افتاده نوش جونش)
اما بهتره در اولين فرصت كه سوشيال نامبر اومد امتحان رانندگى بدين و گواهينامه رو بگيرين
اكثر جا ها از شما id card ايشود شده در امريكا ميخوان مثلا گواهينامه .
پاسپورت خيلى بدرد نميخوره مثلا ما ديروز هم به AT&T رفتيم هم T-Mobile واسه سيم كارت موبايل اما هردو گفتن با پاسپورت نميشه و بايد يك كارت شناسايي ايشود شده در امريكا باشه مثلا گواهينامه رانندگى
در ضمن جهت اطلاع براى دو نفر سيم كارت موبايل :
AT&T ميشه ماهى ١٢٠ دلار با ٢ گيگ اينترنت و صحبت و پيامك نامحدود
T-Mobile ميشه ماهى ١٠٠ دلار با ٣ گيگ اينترنت و صحبت و پيامك نامحدود
البته در پنسيلوانيا

راستى بچه هايى كه دارين مثل من واسه موندن مياين اگه بار زياد دارين ظرف و ظروف اينجا تو ikea سرويس ١٦ پارچه شامل ٤ بشقاب و ٤ كاسه و ٤ بشقاب ميوه خورى ميتونين با ٨-٧ دلار بخرين
البته من خودم آوردم چون اونقدر چيز ميز نداشتم كه اضافه بار بخورم ولى اگه موندين چى رو در الويت قرار بدين گفتم در جريان باشين
ما يه دست مبل و سرويس خواب بچه و خودمون با ميز و دو تا فرش موكت مانند و پرده و يك دست قابلمه و خورده ريز همش تو ikea خريديم حدود ١٤٠٠ دلار
خلاصه ikea و Walmart تو روزهاى اول خيلى جاهاى خوبى واسه خريد هستن

البته فرصت كنم طبق فرمايش بهداد جان همه رو كامل توى سفرنامه براتون ميزارم فقط خواستم از حدود قيمتها در جريان باشين
كيس نامبر:2015AS1xxx---سفارت:ابوظبي--- تاريخ مصاحبه: ٣١ مارچ --- وضعيت : خودم و پسرم كلير پس از ٢١ روز - همسرم کلیر پس از ٤٧ روز --- ورود به ينگه دنيا : جولاى --- دريافت سوشيال نامبر خودم و پسرم ٦ روز بعد و همسرم ٢٠ روز بعد --- دريافت گرين كارت ٤٣ روز بعد از ورود
(2015-07-27 ساعت 13:54)APOLO5321 نوشته:  دوستانی که تازه قصد سفر رو دارند من گرفتن بیمه نامه مسافرتی رو پیشنهاد می کنم. یکی از مواردی که این بیمه پوشش میده، هرینه های گم شدن باره.
برای ما که با الاتحاد اومدیم یکی از چمدان ها بعد از پانزده روز پیدا شد که با تماسی که با بیمه مان داشتیم گفتند وسایل ضروری را بخرید و رسید آن را نگه دارید بیمه پول آن را تا سقف 280 دلار پرداخت می کنه .
من از چندین بیمه در ایران سوال کردم که اگر مشکلی پیش بیاد چه جوری پول پرداخت میشه که گفتند به دلیل تحریم باید ایران پول رو دریافت کنید اما بیمه سامان رو که پرسیدم گفتند چون دفتر مرکزی شون توی لبنان هست می تونند در آمریکا هم پول را به شما پرداخت کنند و همین کار را هم کردند.

ما حتی برای سفرهای تفریحی هم از بیمه سامان استفاده میکنیم. برای ماه های اول ورود هم حتما خودمون رو بیمه میکنیم. بازم ممنون از اینکه تجربه تون رو با ما به اشتراک گذاشتید.
2015AS53$$ - DS260: 04 June - Current:13 April - Interview: 03 June - Ankara - CEAC updated: 28 Apr - 20 May - 30 May - 03 Jun - 08 Jun - 09 Jun - 12 Jun (01) - After 60 days: 13 Agu (01- Nightly) - 14 Agu(01) - 14 Agu (01 & 02) :Chang " /" to "or" - Clear: 18 Agu - Visa: 27 Agu - Virginia

My Nephew:2016AS1$$ - Interview: 01 Oct - Visa: 05 Oct - Virginia
تشکر کنندگان: sarasara1 ، ed2008 ، sh_mm10 ، miyu ، APOLO5321 ، Daneshjo ، farrokh33 ، Alex 2014
(2015-07-27 ساعت 14:05)behdadK نوشته:  شما چه بیمه ای ازشون گرفتید. هزینه چقدر شد و چقدر رو پوشش داد. ممنون میشم راهنمایی کنید.

تو سایت بیمه سامان همه این اطلاعات هست.
یک نوع بیمه برای خارج از کشور دارن، شما فقط مدت بیمه رو انتخاب میکنید مثلا بیمه شش ماهه برای امریکا به مبلغ 707.300 تومن تا سقف 50,000 EUR، از خدمات دندانپزشکی گرفته تا مشاوره حقوقی و گُم شدن چمدان و . . . همه رو تحت پوشش داره.

http://www.samaninsurance.com/OnlineTrav...e/stageOne#
2015AS53$$ - DS260: 04 June - Current:13 April - Interview: 03 June - Ankara - CEAC updated: 28 Apr - 20 May - 30 May - 03 Jun - 08 Jun - 09 Jun - 12 Jun (01) - After 60 days: 13 Agu (01- Nightly) - 14 Agu(01) - 14 Agu (01 & 02) :Chang " /" to "or" - Clear: 18 Agu - Visa: 27 Agu - Virginia

My Nephew:2016AS1$$ - Interview: 01 Oct - Visa: 05 Oct - Virginia
تشکر کنندگان: Abdorrezaa ، sarasara1 ، behdadK ، miyu ، Mahboy ، Daneshjo ، farrokh33 ، nora-nora ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-07-26 ساعت 22:13)Maryam_Am نوشته:  
(2015-07-26 ساعت 10:21)omid man نوشته:  من ماهانه 330 دلار کرایه
40دلار مبایل و اینترنت
60 دلار اب و برق
40 دلار کرایه
و از 150 تا200 مخارج خوراک

دوستان دو نفری اگر میتونند با یه دو نفری دیگه هماهنگ کنند و اپارتمان بگیرن .حداقل تا یک ماه اول.که کل هزینه ها سر بفلک میکشه.سرویس بهداشتی هر اتاق کاملا جداست.و از اول بالا شهر نرن.و قبل رفتن حتما با دوستان در تماس شن و رویدرواسی نکنند

خیلی‌ عالیه به‌‌‌ سلامتی‌، واسه اولش به‌‌‌ نظر منم اتاق خیلی‌ خوبه. مجرد‌ها بهتر می‌تونن پیدا کنن ولی‌ به‌‌‌ دو نفر سخت اتاق میدن البته غیر ممکن هم نیست.
سلام مریم خانم میشه قیمت یک اتاق برای دونفر رو سمت خودتون که دیده بودید بفرمایید چقدر میشه ممنونم
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
تشکر کنندگان: Aghaman ، Daneshjo ، farrokh33 ، Alex 2014
(2015-07-27 ساعت 20:10)rbrb-2015 نوشته:  
(2015-07-27 ساعت 14:05)behdadK نوشته:  شما چه بیمه ای ازشون گرفتید. هزینه چقدر شد و چقدر رو پوشش داد. ممنون میشم راهنمایی کنید.

تو سایت بیمه سامان همه این اطلاعات هست.
یک نوع بیمه برای خارج از کشور دارن، شما فقط مدت بیمه رو انتخاب میکنید مثلا بیمه شش ماهه برای آمریکا به مبلغ 707.300 تومن تا سقف 50,000 EUR، از خدمات دندانپزشکی گرفته تا مشاوره حقوقی و گُم شدن چمدان و . . . همه رو تحت پوشش داره.

http://www.samaninsurance.com/OnlineTrav...e/stageOne#
اینایی که میگید رو واقعا متقبل میشن؟ تبصره نزنن بهش بگن شامل نمیشه، مثلا دندانپزشکی اونجا خیلی هزینش بالاس اگه واقعا عملی باشه حرفشون که عالیه.Shy
شماره کیس: نزدیک 5000|مصاحبه: may|ویزا: یهویی Big Grin | دریافت این کارت سبز کذایی : ۱۱۰ روز پس از ورود

*سفرنامه ابوظبی*

تشکر کنندگان: miyu ، M.d ، Daneshjo ، farrokh33 ، Alex 2014
سلام به دوستان عزیز قدیمی وجدید. منم از تاپیک کلیرنس بیرون کردن. اومدم اینجا ولی حسم مثل آدمی میمونه که افتاده وسط دریا شناهم بلد نیست. خیلی حس غریبیه. !!! برم پستها رو تو این تاپیک بخونم شاید یک کم شنا یاد بگیرم غرق نشم. خدایا به امید خودت.
کیس نامبر: سه هزارو . . . / تعداد افراد کیس چهارنفر. مصاحبه نیمه اول مارچ ابوظبی. برنده اصلی خانمم. کلیر خانم و بچه ها بعد از بیست و پنج روز. خودم AP ، و سرانجام با عنایت خداوند متعال در تاریخ 26 جولای با ایمیل از طرف سفارت و تماس به موبایلم کلیر شدم.
تشکر کنندگان: Aghaman ، sarasara1 ، laleht ، M.d ، hilda60 ، Mahboy ، behjat ، h_researcher ، Daneshjo ، nora-nora ، Alex 2014
(2015-07-27 ساعت 22:20)mamal amrikaei نوشته:  سلام به دوستان عزیز قدیمی وجدید. منم از تاپیک کلیرنس بیرون کردن. اومدم اینجا ولی حسم مثل آدمی میمونه که افتاده وسط دریا شناهم بلد نیست. خیلی حس غریبیه. !!! برم پستها رو تو این تاپیک بخونم شاید یک کم شنا یاد بگیرم غرق نشم. خدایا به امید خودت.
mamal جان اصلا نگران نباش من هم شرایط شما رو داشتم. با این که دو بار خونده بودم و نکته برداری هم کرده بودم آخر سر بعد از کلییر شدن دوباره مرور کردم و دو ساعت بیشتر زمان نمیخواد. البته با تمرکز ... ایشالا بهترین انتخاب ها رو خواهی داشت
من هم در حد اطلاعات و بضاعت در خدمتم.
تشکر کنندگان: M.d ، mamal amrikaei ، Daneshjo ، Alex 2014
سلام به دوستان عزیز
ما هم از امشب (27 جولای ) شدیم پای ثابت این تاپیک
شماره کیس نامبر: 7*2015AS46 ، تاریخ رویت قبولی: 1May 2014 ، تاریخ ارسال فرم ها : 30Aug2014 ، سفارت: ابوظبی ، تاریخ کارنت: Feb 2015 ، تاریخ مصاحبه: April 20 ، وضعیت ویزا : AP ، آپدیت ها : 21 و22 اپریل ، 19 می ، 1 جولای (همه اعضای کیس)، 24 جولای نفر اصلی ، 27 جولای (همه اعضای کیس)
27 جولای کلیر، ورود به آمریکا :2 سپتامبر 2015
تشکر کنندگان: laleht ، sh_mm10 ، M.d ، hilda60 ، miyu ، Mahboy ، behjat ، h_researcher ، Daneshjo ، sarasara1 ، HERMES7 ، Alex 2014
سلام دوستان
یکی از عزیزان گل مهاجرسرا یک سری فایل زبان در لینک زیر
آموزش زبان -صفحه 7
Upload کرده،اگر کسی مایل هست به تاپیک" آموزش زبان انگلیسی با استفاده از goenglish" مراجعه کنه.من لینکها را با استفاده از فی لت ر شکن تونستم باز کنم.
کیس نامبر: 2015AS3XXX/سفارت:ابوظبی/ ارسال فرم ها: 24 می/دريافت نامه دوم : Oct 23 2014/ مصاحبه :نیمه دوم دسامبر/ کلیرنس:2 آوریل سفرنامه ابوظبی: قسمت اول قسمت دوم / آپدیت: 19 دسامبر2014، 1فوریه، 29مارس،2 آوریل/ورود Jun 6,2015/امدن سوشال July6/رسید گرین کارت July 15
آرزوی سلامتی و بهترینها برای ایرانیان عزیزSmile
تشکر کنندگان: laleht ، Daneshjo ، nora-nora ، Alex 2014
SSN من زیر بوته های خشک نوادا گم شدهBig Grin

خب من صبح رفتم سوشال سکیوریتی ادمینتریشن واسه اینکه 17 روز شد ssn نیومد

اقا بعد کلی صف رسیدم به ماشین تیکت , چیکار داری ؟ کری ؟ کوری ؟ یه تیکت داد

نوبتم شد گفتم 17 روز شده نیومده
گفت قبلا درخواست دادی ؟
گفتم اره ایروان و ابودبی کنسول انجام دادن
گفت نه , اینجا اومدی تا حالا ؟ گفتم نه
گفت فرم پر کن درخواست بده اونارو ول کن :|

دوستان ایالت نوادا فردای روزی که رسیدید برید فرم پر کنید ssn خودش صادر نمیشه

به نام پدر , پسر , روح القُدُس Big Grin

خب یه اتفاق باحال هم افتاد قبل اینکه در اداره باز شه
یه بنده خدایی تبلیغ دین میکرد :

"ای خانواده ی من این دنیا یه بازی نیست احمقانه نیست
روزهاتون رو با مستی و گناه میگذرونید با اینکه اگاهی دارید
شبها با اهنگهای شیطانی و راک استار ها
زندگی و هر روزتون شده پ*رنوگرافی
دارید با اتش جهنم توی دستاتون بازی میکنید
مسیح شما رو نمیبخشه , شما با گناهاتون زندگی میکنید راه میرید و کار میکنید
میدونید؟ این بازی احمقانه نیست , روز قیامت داره میاد
ازش بخشش بخواهید
بیدار شید مردم
الان بیدار شید
مسیح وقتی رجعت کرد میتونه شمارو روز قیامت نجات بده"

و من الجیزز توفیق

[عکس: image.jpg]
شماره کیس 0XX
ایروان
ویزا
ورود به آمریکا
تشکر کنندگان: behdadK ، Aghaman ، rz59 ، h_researcher ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-07-27 ساعت 20:21)behjat نوشته:  
(2015-07-26 ساعت 22:13)Maryam_Am نوشته:  
(2015-07-26 ساعت 10:21)omid man نوشته:  من ماهانه 330 دلار کرایه
40دلار مبایل و اینترنت
60 دلار اب و برق
40 دلار کرایه
و از 150 تا200 مخارج خوراک

دوستان دو نفری اگر میتونند با یه دو نفری دیگه هماهنگ کنند و اپارتمان بگیرن .حداقل تا یک ماه اول.که کل هزینه ها سر بفلک میکشه.سرویس بهداشتی هر اتاق کاملا جداست.و از اول بالا شهر نرن.و قبل رفتن حتما با دوستان در تماس شن و رویدرواسی نکنند

خیلی‌ عالیه به‌‌‌ سلامتی‌، واسه اولش به‌‌‌ نظر منم اتاق خیلی‌ خوبه. مجرد‌ها بهتر می‌تونن پیدا کنن ولی‌ به‌‌‌ دو نفر سخت اتاق میدن البته غیر ممکن هم نیست.
سلام مریم خانم میشه قیمت یک اتاق برای دونفر رو سمت خودتون که دیده بودید بفرمایید چقدر میشه ممنونم

سلام معمولا اتاقو تمایل دارند به‌‌‌ یک نفر بدن، ولی‌ باید زنگ بزنی‌ صحبت کنی‌ تا راضی‌ بشن. تازه دوست دارن به یکی‌ اجاره بدن که صبح بره عصر بیاد یعنی‌ کلا خونه نباشه شب بیاد فقط بخوابه. بعضی‌ جاها از آشپز خونه هم نمی‌شه استفاده کنی‌، حتما باید بپرسید.

ما ۴ سال پیش اتاق گرفتیم ۶۵۰$ چون ۲ نفر بودیم ولی‌ الان نمیدونم، چند بار دیدم ایرانی‌‌های عزیز اتاقو خونه واسه اجاره گذاشتند ولی‌ فقط شماره تلفن داشت قیمت نداده بودند امروز فردا میرم سر میزنم اگه چیزی بود بهتون خبر میدم..
تشکر کنندگان: laleht ، behjat ، Daneshjo ، nora-nora ، Alex 2014
خوب سلام دوستان عزیز من همچنان دنبال اتاق میگردم چند جارو هم دیدم شانس ما یکساله اجاره میدن ماهی ۱۱۰۰ دلار تو منطقه Reseda اگر کسی بدردش میخوره خوب بود یک اتاق خواب با هال و آشپزخانش فقط گاز داشت و موکت شده بود دیگه چیزی نداشت من تا فردا باید از این اتاق بلند شم تاحالا توعمرم انقدر جابجایی نداشتم هنوز یک چمدونم تو خونه قبلی مونده خدای منم بزرگه تا فردا اگر جایی پیدا نکنم خونه یک خانم ایرانی برای اجاره موقت رو دیده بودم خیلی شلوغ پلوغ بود ولی اگر مجبور باشم چاره ای ندارم میرم تا ببینم چی پیش میاد هنوز خط هم نخریدم فکرم درگیر خونست اگر از دوستان زوج کسی میخواست شر کنه آپارتمانش رو میتونستیم موقتا با هم باشیم و بار اجاره نصف بشه مجردها از ما زرنگترند انگار... بیمه هم فعلا از تهران خودمونو بیمه ابوالفضل کردیم تاحالا هم جواب داده ولی اینجاهم بیمه مدیکر اقدام کردم گفتند طول میکشه ولی احتمالا شامل ما میشه دیگه فعلا همین ........ادامه دارد
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
تشکر کنندگان: hilda60 ، Aghaman ، behdadK ، h_researcher ، miyu ، Daneshjo ، laleht ، zhila1393 ، nora-nora ، Memolk ، jupiterx ، Alex 2014

بیمه مسافرتی را من ازشون گرفتم . هزینه خیلی به مدت اقامت و رنج سنی بستگی داره و هزینه هایی که پوشش می داد به نظرم معقول بود و تو سایتشون هست.
من برای فرزندانم 7 و 10 ساله برای مدت 2 ماهه هرکدام به مبلغ 130 هزار تومان گرفتم که روی هم شد 260 تومان . اما بیمه فقط برای یه مورد تاخیر در دریافت چمدان که برامون پیش اومد 280 دلار بهم داد! البته خدا رو شکر مشکل بیماری و ... چیزی برامون پیش نیومد والا این بیمه اون رو هم کاور می کنه و اینطور نیست که فقط برای یکی از موارد تحت پوشش اون باشه.
پشتیبانی شون هم خیلی به نظرم خوب بود و من با این که همیشه با بیمه تو ایران مشکل داشتم اما در کل از اینا خیلی راضی بودم.
ابوظبی،هفته دوم دسامبر،آخرین آپدیت همسرم: 22 آپریل
نصفه و نیمه

گر نگهدار من آن است که من می دانم ،شیشه را در بغل سنگ نگه می دارد.
تشکر کنندگان: behdadK ، Aghaman ، h_researcher ، p00ya2001 ، Daneshjo ، sarasara1 ، rbrb-2015 ، miyu ، nora-nora ، Memolk ، jupiterx ، Alex 2014
سلام
به نظرتون به جز لیسانس و فوق آیا مدارک دبیرستانی و دیپلم هم برای ادامه ی تحصیل اونور لازمه یا فقط لیسانس و فوق رو ترجمه کنم ؟
ضمنا بعد از ترجمه مهر آموزش عالی رو میخواد یا دادگستری ؟
شماره کیس: 2015AS4XXX
دریافت ویزا : همسر و پسرجان روز مصاحبه  ----  خودم 13 جولای
کلیرشدن خودم : کمتر از 100 روز
نکته ی کنکوری    سربازی : س پ ا ه
تشکر کنندگان: p00ya2001 ، Daneshjo ، sarasara1 ، nora-nora ، Alex 2014

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان