کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
[quote='ajab1' pid='649418' dateline='1439906058']
یکی از دوستان من الان مهد کودک میره و ساعتی ۱۰ دلار هم میگیره، سطح زبانش خوب نیس یعنی مشکل داره کلا و دوره ای هم بعید هست در عرض ۱ ماه دیده باشه، چون تقریبا یه ماهه اینجاست. آقا جان کار رو برید سراغش این ۱۰ بار، اصلا شما هنوز نرفته میگی مدرک میخواد، از کجا میدونی؟ اصلا این عادت بیخود که ما ایرانی ها داریم و دهن بین هستیم رو بریزید دور. برو شاید تو اون مهدکودک گفتن بیا فلان کار رو بکن اصلا نیازی به مدرک نبود. ماشین نداری ، اوکی، پول که به اندازه rent کردن یه ماشین داری؟ گواهینامه نداری؟ بین اللملی هم نگرفتی وقتی ایران بودی؟ خب اگه نگرفتی که کوتاهی و بیخیالی خودت بوده. ولی برو با تاکسی برو. من اگر بودم جای شما حتی پیاده میرفتم. آدم مادامی که تلاش نکنه تو زندگیش هیچی نمیشه. من میدونم شما تلاش کردی ولی اینجا آمریکا است و برای هر پوزیشن 100 نفر اپلیکنت دارند و کلا ساندویچی هم رفته باشی غذا بخوری میبینی یهو صف هست. آره اینجا کشور رقابت هست. کار میخوای باید از صبح پاشی تا شب 20 جا بری تا بالاخره یه جا گیر بیاد اگر نشد بازم خسته نشی وای نبود، بلکه دوباره شروع کنی به گشتن. روی سخنم با همه ی اونهاست که میگن کار پیدا کردن مشکل شده براشون. زبانتون ضعیف هست برید کالج یا کلاس، پولتون کم هست باید یکم از شکم و چیز های دیگه بزنید و هزینه مثلا اجاره ماشین یا تاکسی بدید برای پیدا کردن کار. این طرف که رفته تو مهد کودک زبانش داغونه. حرف آخرم اینه، که برید ببینید چند چند هستید با خودتون، کسی اینجا تلاش کنه به نتیجه میرسه. اینترنتی درخواست دادم و این چرت و پرت ها مال ایران بود، اینجا باید بدویی دنبال کار ، و خوبیش اینه شما اگه تلاش کنی نتیجه هم میگیری. اگه میگی تلاش کردم و نگرفتم برو جمع کن برو ایران اینجا بدرد آدم هایی مثل تو نمیخوره که واسه زندگیشون از جون مایه نمیذارن ( از جون مایه گذاشتن یعنی کفش پاره کنی تا کار گیر بیاری، گشنگی بکشی ولی کار کنی و کم کم پیشرفت کنی). آره آقاجون اینطوری نیستی برو ایران که اونجا از همه جا راحت تر هست. اگرم که پولداری که خوش به حالت برو کیفت رو کن و این حرف های من رو به هیج جات حساب نکن.

زبانم تند هست ولی دلم گاهی میگیره ازبعض صحبتهای دوستان

سلام حق با شماست ممنون از دلگرمیتون موفق باشی
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
تشکر کنندگان: ed2008 ، h_researcher ، Kia robani ، laleht ، قصه گو ، ahmad120 ، fa15 ، miyu ، Memolk ، Daneshjo ، Alex 2014
سلام دوستان
من یک سوال برام پیش اومده ممنون میشم اگه کسی میدونه جواب بده.
به فرض اینکه دو نفر ویزا بگیرن . آیا میشه نفر اصلی بره ولی اون یکی نفر بعد از چند ماه بهش ملحق شه یا اینکه نفر دوم حتما باید با نفر اصلی وارد بشه؟
...Tomorrow will be a great day
شماره کیس:2015AS74XX....تاریخ رویت قبولی:1 May......سفارت:AbuDhabi<Ankara ..... تعداد افراد کیس :2 نفر ........ارسال فرمهای سری اول: May 21 ..... کارنت: June 10 .......مصاحبه : 26August.....ويزا : یکضرب ...... اولین ورود: November ....... مقصد : Minneapolis
تشکر کنندگان: Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-18 ساعت 19:00)ajab1 نوشته:  
(2015-08-18 ساعت 18:53)behdadK نوشته:  البته عجب جان یه خورده فتیله اش رو بکشی پایین بد هم نیستBig Grin

یه سری عزیزان واقعا تلاش میکنند ولی یکی دو ماهی ممکنه کاری گیر نیارند. حالا اگر ایالتشون یه خورده اوضاع کار بدتر باشه یا مکزیکی زیاد باشه که کارهای ساده رو درو کنند و سن و سال و جنسیت و سطح زبان همه اینها تاثیر میگذاره. ولی چیزی نیست که نشه و حتما میشه. این هفته نشد هفته بعد نشد ماه بعد بالاخره کار ساده تو آمریکا حتما پیدا میشه اونم تو این وضعیت.
شاید اگر ایالت بهتری انتخاب میکردن تاثیر زیادی در پیدا کردن کار ساده حداقل داشت و البته میشه درک کرد که قرار نیست برای یک کار ساده خودت رو یک عمر تبعید کنی.
اما من باب مقایسه ایالت نبراسکا نرخ بیکاری ۲.۶% ای داره یا داکوتای شمالی ۳.۱ درصدی و تگزاس ۴.۲ % در عوض ویرجینای غربی ۷.۴% و نوادا حدود ۷ درصد و کالیفرنیا ۶.۳ %. البته معیارهای دیگه ای هم هستن مثل جماعت هیسپنیک و چینی داخل هر ایالت که کارهای ساده رو اشغال میکنند و میزان نژاد پرستی ای که دارن نسبت به مهاجر سراها که نسبت عکس داره با جماعت هیسپنیک ولی در کل میخوام بگم که تصمیم انتخاب محل زندگی بزرگترین تصمیمی است که یک مهاجر میتونه بگیره !
میدونم بهداد جان گل و دوست داشتنی، من آخه تو برخی ایالت ها دوستامون هستن که گاهن میگن واقعا سخت هست پیدا کردن کار در برخی از شهر ها، من حرفم این بود که درست شاید سخت باشه ولی چاره چیه، باید تکاپو کرد، آب هم یه جا راکد باشه میگنده!، رفت شهر دیگه یا نمیدونم هر کاری. اومدیم آمریکا پیشرفت کنیم دیگه، هر چیزی یه قیمتی داره و من خودم کاملا با شما از این منظر موافق هستم و باز هم از همه عذر میخوام تندی شاید کردم :

مخلص همه هم هستمTongue
خوب راستشو بخواى داداشى يكخورده كه چه عرض كنم و يك كم بيشتر تندى كردى ،راستش تخت گاز گرفتى رفتىBig Grin

اگه واسه كمپانى تخصصى رشته خودت اپلاى كنى كه دكان بقالى نيست كه پاشى برى دمش بگى اومدم دنبال كار . در وب سايت رسمى خودشون بخش career بايد درخواست بزارى كه يا بايد رزومه اتچ كنى يا لينك بشى به لينكداين.
اگه كار واسه فروشگاه هست كه معمولا باز بايد وب سايت رسميشون در اصل به هدكوتر درخواست بدى و پوزيشن و شعبه هاى مورد نظر رو بگى بعد معمولا بعد از گرفتن اطلاعات باهات يه مصاحبه تلفنى اوليه ميكنن و بعد از اون يه مرحله ميري جلوتر
تنها برخى فروشگاه ها مثل مارشال و تى ج مكس ميگن فرم اپليكيشن رو از سايت دانلود كن و بعد از پر كردن حضورى بيا نزديكترين شعبه تحويل بده
بعضى ها هم مثل giant eagle از قبل تو سايت ميگن فلان شعب از فلان ساعت بياين واسه مصاحبه حضورى.
البته
الان اوضاع كم كم بهتر ميشه چون داره مدارس و دانشگاهها باز ميشه و اتوماتيك اين بچه مدرسه اى ها و دانشجو ها كه كارهاى پارت تايم فروشگاهها رو گرفته بودن ميرن و از طرفى تقريبا به هالوين و كريسمس نزديك ميشه و تقاضاى جذب نيرو بالاتر ميره
هركسى بسته به اينكه چى شغلى ميخواد مطمئنا تلاشش رو ميكنه و هيچكس خوشش نمياد علاف بشينه تو خونه از سيوينگ بخوره
و تازه بعد از همه اينا مثل برنده شدن تو لاتارى اينهم علاوه بر تلاش به شانس هم ربط پيدا ميكنه
خيالت راحت من ناراحت نشدم از دستت Tongue
اما بعنوان خواهر بزرگتر يادت باشه هركسى از پس مهاجرت بر نمياد مگر اينكه شهامت تغيير رو داشته باشه كه خوب طبيعتا بدنبالش ناراحتى، افسردگى، دلتنگى و گاه احساس پشيمونى .... در بر داره كه يكى از راه هاش درد دل با كسانى هست كه هم شرايط هستن و موضوع براشون ملموس هست.
يادته گفتم نفست از جاى گرم بلند ميشه Big Grin
چون تو الان هم و غمت درس خوندنه پس شايد هنوز تو اون شرايط گير نكردى حتى منم همينطور خوب شايد با دست پر ترى اومدم پس طبيعى هست كه ديرتر و يا كمتر از ديگران گله كنم اما دليل نميشه تلاش بيشتر يا كمتر كردم يا الان ناراحت كار پيدا كردن نيستم
از دستم ناراحت نشو داداشى منم گاهى از بعضى حرفا خيلى ناراحت ميشم مخصوصا اين سوال پرداخت ١٦٥ دلار كه واقعا براى بار هزارم پرسيده ميشه و حتى حاضر نيستن يكبار راهنمايى هاى بهداد و رضا رو بخونن و يا اينكه كى ميتونه زودتر بره و آيا برنده زودتر بره أعضا ديرتر ....... يعنى بعضى سؤالا بالاى صد بار جواب داده شده خدايى....
ولى خوب چه ميشه كرد قرار نيست همه آدما از يه روحيه و يه شخصيت برخوردار باشن
Take it easy bro Wink
كيس نامبر:2015AS1xxx---سفارت:ابوظبي--- تاريخ مصاحبه: ٣١ مارچ --- وضعيت : خودم و پسرم كلير پس از ٢١ روز - همسرم کلیر پس از ٤٧ روز --- ورود به ينگه دنيا : جولاى --- دريافت سوشيال نامبر خودم و پسرم ٦ روز بعد و همسرم ٢٠ روز بعد --- دريافت گرين كارت ٤٣ روز بعد از ورود
تشکر کنندگان: ajab1 ، Abdorrezaa ، sarasara1 ، قصه گو ، M.d ، behdadK ، Mahboy ، zohreh-gh ، jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-18 ساعت 20:20)behjat نوشته:  [quote='ajab1' pid='649418' dateline='1439906058']
یکی از دوستان من الان مهد کودک میره و ساعتی ۱۰ دلار هم میگیره، سطح زبانش خوب نیس یعنی مشکل داره کلا و دوره ای هم بعید هست در عرض ۱ ماه دیده باشه، چون تقریبا یه ماهه اینجاست. آقا جان کار رو برید سراغش این ۱۰ بار، اصلا شما هنوز نرفته میگی مدرک میخواد، از کجا میدونی؟ اصلا این عادت بیخود که ما ایرانی ها داریم و دهن بین هستیم رو بریزید دور. برو شاید تو اون مهدکودک گفتن بیا فلان کار رو بکن اصلا نیازی به مدرک نبود. ماشین نداری ، اوکی، پول که به اندازه rent کردن یه ماشین داری؟ گواهینامه نداری؟ بین اللملی هم نگرفتی وقتی ایران بودی؟ خب اگه نگرفتی که کوتاهی و بیخیالی خودت بوده. ولی برو با تاکسی برو. من اگر بودم جای شما حتی پیاده میرفتم. آدم مادامی که تلاش نکنه تو زندگیش هیچی نمیشه. من میدونم شما تلاش کردی ولی اینجا آمریکا است و برای هر پوزیشن 100 نفر اپلیکنت دارند و کلا ساندویچی هم رفته باشی غذا بخوری میبینی یهو صف هست. آره اینجا کشور رقابت هست. کار میخوای باید از صبح پاشی تا شب 20 جا بری تا بالاخره یه جا گیر بیاد اگر نشد بازم خسته نشی وای نبود، بلکه دوباره شروع کنی به گشتن. روی سخنم با همه ی اونهاست که میگن کار پیدا کردن مشکل شده براشون. زبانتون ضعیف هست برید کالج یا کلاس، پولتون کم هست باید یکم از شکم و چیز های دیگه بزنید و هزینه مثلا اجاره ماشین یا تاکسی بدید برای پیدا کردن کار. این طرف که رفته تو مهد کودک زبانش داغونه. حرف آخرم اینه، که برید ببینید چند چند هستید با خودتون، کسی اینجا تلاش کنه به نتیجه میرسه. اینترنتی درخواست دادم و این چرت و پرت ها مال ایران بود، اینجا باید بدویی دنبال کار ، و خوبیش اینه شما اگه تلاش کنی نتیجه هم میگیری. اگه میگی تلاش کردم و نگرفتم برو جمع کن برو ایران اینجا بدرد آدم هایی مثل تو نمیخوره که واسه زندگیشون از جون مایه نمیذارن ( از جون مایه گذاشتن یعنی کفش پاره کنی تا کار گیر بیاری، گشنگی بکشی ولی کار کنی و کم کم پیشرفت کنی). آره آقاجون اینطوری نیستی برو ایران که اونجا از همه جا راحت تر هست. اگرم که پولداری که خوش به حالت برو کیفت رو کن و این حرف های من رو به هیج جات حساب نکن.

زبانم تند هست ولی دلم گاهی میگیره ازبعض صحبتهای دوستان

سلام حق با شماست ممنون از دلگرمیتون موفق باشی
من خانم روی سخنم شما فقط نبودین یک موقع سو تفاهم نشه، و من کلا آدم خیلی دلگرمی بده ای نیستم و خودم این رو میدونمBig Grin بیشتر قدم هام رو روی زمین بر میدارم. ولی همیشه معتقدم همه ی آدم ها میتونن با تلاش اون چیزی که فکر میکنن نمیتونن و نمیشه رو عملی کنن. یکم نوع کار کردن و تلاشمون رو باید تغییر بدیم.

زنده باشید و موفق
کیس 2015: 4XXX،سفارت:آنکارا ->ابوظبی،تعداد: 1 Cool،کارنت: 9 ژانویه ،مصاحبه: مارچ ،دریافت ویزا: یکضرب گرفتم/لطف خدا
همه چی آرومه ...

با خدا باش و پادشاهی کن
مثل کبریت کشیدن در باد / زندگی دشوار است / من خلاف جهت آب شنا کردن را / مثل یک معجزه باور دارم / آخرین دانه ی کبریتم را / می کشم در باد / هر چه باداباد
تشکر کنندگان: laleht ، behjat ، قصه گو ، behdadK ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-08-18 ساعت 22:21)laleht نوشته:  
(2015-08-18 ساعت 19:00)ajab1 نوشته:  
(2015-08-18 ساعت 18:53)behdadK نوشته:  البته عجب جان یه خورده فتیله اش رو بکشی پایین بد هم نیستBig Grin

یه سری عزیزان واقعا تلاش میکنند ولی یکی دو ماهی ممکنه کاری گیر نیارند. حالا اگر ایالتشون یه خورده اوضاع کار بدتر باشه یا مکزیکی زیاد باشه که کارهای ساده رو درو کنند و سن و سال و جنسیت و سطح زبان همه اینها تاثیر میگذاره. ولی چیزی نیست که نشه و حتما میشه. این هفته نشد هفته بعد نشد ماه بعد بالاخره کار ساده تو آمریکا حتما پیدا میشه اونم تو این وضعیت.
شاید اگر ایالت بهتری انتخاب میکردن تاثیر زیادی در پیدا کردن کار ساده حداقل داشت و البته میشه درک کرد که قرار نیست برای یک کار ساده خودت رو یک عمر تبعید کنی.
اما من باب مقایسه ایالت نبراسکا نرخ بیکاری ۲.۶% ای داره یا داکوتای شمالی ۳.۱ درصدی و تگزاس ۴.۲ % در عوض ویرجینای غربی ۷.۴% و نوادا حدود ۷ درصد و کالیفرنیا ۶.۳ %. البته معیارهای دیگه ای هم هستن مثل جماعت هیسپنیک و چینی داخل هر ایالت که کارهای ساده رو اشغال میکنند و میزان نژاد پرستی ای که دارن نسبت به مهاجر سراها که نسبت عکس داره با جماعت هیسپنیک ولی در کل میخوام بگم که تصمیم انتخاب محل زندگی بزرگترین تصمیمی است که یک مهاجر میتونه بگیره !
میدونم بهداد جان گل و دوست داشتنی، من آخه تو برخی ایالت ها دوستامون هستن که گاهن میگن واقعا سخت هست پیدا کردن کار در برخی از شهر ها، من حرفم این بود که درست شاید سخت باشه ولی چاره چیه، باید تکاپو کرد، آب هم یه جا راکد باشه میگنده!، رفت شهر دیگه یا نمیدونم هر کاری. اومدیم آمریکا پیشرفت کنیم دیگه، هر چیزی یه قیمتی داره و من خودم کاملا با شما از این منظر موافق هستم و باز هم از همه عذر میخوام تندی شاید کردم :

مخلص همه هم هستمTongue
خوب راستشو بخواى داداشى يكخورده كه چه عرض كنم و يك كم بيشتر تندى كردى ،راستش تخت گاز گرفتى رفتىBig Grin

اگه واسه كمپانى تخصصى رشته خودت اپلاى كنى كه دكان بقالى نيست كه پاشى برى دمش بگى اومدم دنبال كار . در وب سايت رسمى خودشون بخش career بايد درخواست بزارى كه يا بايد رزومه اتچ كنى يا لينك بشى به لينكداين.
اگه كار واسه فروشگاه هست كه معمولا باز بايد وب سايت رسميشون در اصل به هدكوتر درخواست بدى و پوزيشن و شعبه هاى مورد نظر رو بگى بعد معمولا بعد از گرفتن اطلاعات باهات يه مصاحبه تلفنى اوليه ميكنن و بعد از اون يه مرحله ميري جلوتر
تنها برخى فروشگاه ها مثل مارشال و تى ج مكس ميگن فرم اپليكيشن رو از سايت دانلود كن و بعد از پر كردن حضورى بيا نزديكترين شعبه تحويل بده
بعضى ها هم مثل giant eagle از قبل تو سايت ميگن فلان شعب از فلان ساعت بياين واسه مصاحبه حضورى.
البته
الان اوضاع كم كم بهتر ميشه چون داره مدارس و دانشگاهها باز ميشه و اتوماتيك اين بچه مدرسه اى ها و دانشجو ها كه كارهاى پارت تايم فروشگاهها رو گرفته بودن ميرن و از طرفى تقريبا به هالوين و كريسمس نزديك ميشه و تقاضاى جذب نيرو بالاتر ميره
هركسى بسته به اينكه چى شغلى ميخواد مطمئنا تلاشش رو ميكنه و هيچكس خوشش نمياد علاف بشينه تو خونه از سيوينگ بخوره
و تازه بعد از همه اينا مثل برنده شدن تو لاتارى اينهم علاوه بر تلاش به شانس هم ربط پيدا ميكنه
خيالت راحت من ناراحت نشدم از دستت Tongue
اما بعنوان خواهر بزرگتر يادت باشه هركسى از پس مهاجرت بر نمياد مگر اينكه شهامت تغيير رو داشته باشه كه خوب طبيعتا بدنبالش ناراحتى، افسردگى، دلتنگى و گاه احساس پشيمونى .... در بر داره كه يكى از راه هاش درد دل با كسانى هست كه هم شرايط هستن و موضوع براشون ملموس هست.
يادته گفتم نفست از جاى گرم بلند ميشه Big Grin
چون تو الان هم و غمت درس خوندنه پس شايد هنوز تو اون شرايط گير نكردى حتى منم همينطور خوب شايد با دست پر ترى اومدم پس طبيعى هست كه ديرتر و يا كمتر از ديگران گله كنم اما دليل نميشه تلاش بيشتر يا كمتر كردم يا الان ناراحت كار پيدا كردن نيستم
از دستم ناراحت نشو داداشى منم گاهى از بعضى حرفا خيلى ناراحت ميشم مخصوصا اين سوال پرداخت ١٦٥ دلار كه واقعا براى بار هزارم پرسيده ميشه و حتى حاضر نيستن يكبار راهنمايى هاى بهداد و رضا رو بخونن
ولى خوب چه ميشه كرد قرار نيست همه آدما از يه روحيه و يه شخصيت برخوردار باشن
Take it easy bro Wink
شما تو گوشمونم بزنی ما چیزی نمیگیم Tongue

به روی چشم، ولی خب دیدم فضا غم آلود بود و همه ناراحت گفتم یکم تند بشم بلکن یه چیزی درشون جرقه بزنهBig GrinBig GrinBig Grin:

دوس دارم همه تو این کشور جدید شاد باشند و 4 چرخ زندگیشون به خوبی بچرخه

ایشالا اوضاع همه ردیف میشه
کیس 2015: 4XXX،سفارت:آنکارا ->ابوظبی،تعداد: 1 Cool،کارنت: 9 ژانویه ،مصاحبه: مارچ ،دریافت ویزا: یکضرب گرفتم/لطف خدا
همه چی آرومه ...

با خدا باش و پادشاهی کن
مثل کبریت کشیدن در باد / زندگی دشوار است / من خلاف جهت آب شنا کردن را / مثل یک معجزه باور دارم / آخرین دانه ی کبریتم را / می کشم در باد / هر چه باداباد
تشکر کنندگان: laleht ، قصه گو ، behdadK ، Mahboy ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-07-15 ساعت 21:48)Maryam_Am نوشته:  سلام دوستان عزیز

یکی‌ از آشناهای ما واسه مهریه اینجا(لوس آنجلس- اورنج کانتی) دچار مشکل شده و اینجا به‌‌‌ پول ایرانی‌ نیاز داره. اگه واستون امکان داره که واسش بیارید بهم خبر بدید. واسه زحمتی که می‌کشید ایشون یه مقدار بیشتر تقدیم می‌کنن چون مقدارش زیاد هست دوستای که واسشون امکان داره بهم پیغام بدن لطفا.
تشکر می‌کنم از دوستانی که این لطف کردن و به‌‌‌ ما اعتماد کردن.

بازم اگه برای دوستانی که قصد اومدن دارن امکانش هست به من خبر بدید لطفا.مرسی‌.
تشکر کنندگان: Alex 2014
(2015-08-18 ساعت 18:24)ajab1 نوشته:  یکی از دوستان من الان مهد کودک میره و ساعتی ۱۰ دلار هم میگیره، سطح زبانش خوب نیس یعنی مشکل داره کلا و دوره ای هم بعید هست در عرض ۱ ماه دیده باشه، چون تقریبا یه ماهه اینجاست. آقا جان کار رو برید سراغش این ۱۰ بار، اصلا شما هنوز نرفته میگی مدرک میخواد، از کجا میدونی؟ اصلا این عادت بیخود که ما ایرانی ها داریم و دهن بین هستیم رو بریزید دور. برو شاید تو اون مهدکودک گفتن بیا فلان کار رو بکن اصلا نیازی به مدرک نبود. ماشین نداری ، اوکی، پول که به اندازه rent کردن یه ماشین داری؟ گواهینامه نداری؟ بین اللملی هم نگرفتی وقتی ایران بودی؟ خب اگه نگرفتی که کوتاهی و بیخیالی خودت بوده. ولی برو با تاکسی برو. من اگر بودم جای شما حتی پیاده میرفتم. آدم مادامی که تلاش نکنه تو زندگیش هیچی نمیشه. من میدونم شما تلاش کردی ولی اینجا آمریکا است و برای هر پوزیشن 100 نفر اپلیکنت دارند و کلا ساندویچی هم رفته باشی غذا بخوری میبینی یهو صف هست. آره اینجا کشور رقابت هست. کار میخوای باید از صبح پاشی تا شب 20 جا بری تا بالاخره یه جا گیر بیاد اگر نشد بازم خسته نشی وای نبود، بلکه دوباره شروع کنی به گشتن. روی سخنم با همه ی اونهاست که میگن کار پیدا کردن مشکل شده براشون. زبانتون ضعیف هست برید کالج یا کلاس، پولتون کم هست باید یکم از شکم و چیز های دیگه بزنید و هزینه مثلا اجاره ماشین یا تاکسی بدید برای پیدا کردن کار. این طرف که رفته تو مهد کودک زبانش داغونه. حرف آخرم اینه، که برید ببینید چند چند هستید با خودتون، کسی اینجا تلاش کنه به نتیجه میرسه. اینترنتی درخواست دادم و این چرت و پرت ها مال ایران بود، اینجا باید بدویی دنبال کار ، و خوبیش اینه شما اگه تلاش کنی نتیجه هم میگیری. اگه میگی تلاش کردم و نگرفتم برو جمع کن برو ایران اینجا بدرد آدم هایی مثل تو نمیخوره که واسه زندگیشون از جون مایه نمیذارن ( از جون مایه گذاشتن یعنی کفش پاره کنی تا کار گیر بیاری، گشنگی بکشی ولی کار کنی و کم کم پیشرفت کنی). آره آقاجون اینطوری نیستی برو ایران که اونجا از همه جا راحت تر هست. اگرم که پولداری که خوش به حالت برو کیفت رو کن و این حرف های من رو به هیج جات حساب نکن.

زبانم تند هست ولی دلم گاهی میگیره از بعضی از صحبت های هم وطن ها.

موفق باشید

سلام دوست عزیز. یعنی خداییش دمت گرم. تا حالا اینقدر دلگرم نشده بودم. بی نهایت از صحبتت لذت بردم. ایشالا خدا کمک کنه منم تمام تلاشم رو میکنم.به امید موفقیت.Big GrinSmile
شماره كيس :2015AS3XXX ; تعداد : 1 نفر ; سفارت : ابوظبي مصاحبه : مارچ ; كلير : بزودي. (20 مارچ عزیز کی تغییر میکنی؟؟؟؟؟ نمیخوای بری؟؟دست از سر ما بردار خو)
هووووووووووووووووووووووررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررراااااااااااااااااا. 20 مارچ دست از سرم بردااااااااااااااااااااااااااااشششششششششششششششت.
خدایا شکرت.بالاخره منم کلیر شدم
مقصد: کالیفرنیاBig Grin
تشکر کنندگان: قصه گو ، behdadK ، Mahboy ، jupiterx ، Alex 2014
بچه‌ها کسی میدونه از کجا میشه هزینه گرفتن گواهینامه رو دقیق درآورد، مقصد لس آنجلس هست، ببخشید بدون سرچ صاف میام اینجا ولی هم عجله دارم هم وقت اصلا ندارم
شماره کیس: نزدیک 5000|مصاحبه: may|ویزا: یهویی Big Grin | دریافت این کارت سبز کذایی : ۱۱۰ روز پس از ورود

*سفرنامه ابوظبی*

تشکر کنندگان: Alex 2014
(2015-08-19 ساعت 00:20)sarasara1 نوشته:  بچه‌ها کسی میدونه از کجا میشه هزینه گرفتن گواهینامه رو دقیق درآورد، مقصد لس آنجلس هست، ببخشید بدون سرچ صاف میام اینجا ولی هم عجله دارم هم وقت اصلا ندارم

ما ٣٤/٥ دلار داديم فكر كنم همه ايالتها حدود همين قيمت باشه
بزن dmv.org ايالت كاليفرنيا رو انتخاب كن تمام اطلاعات توشه
كيس نامبر:2015AS1xxx---سفارت:ابوظبي--- تاريخ مصاحبه: ٣١ مارچ --- وضعيت : خودم و پسرم كلير پس از ٢١ روز - همسرم کلیر پس از ٤٧ روز --- ورود به ينگه دنيا : جولاى --- دريافت سوشيال نامبر خودم و پسرم ٦ روز بعد و همسرم ٢٠ روز بعد --- دريافت گرين كارت ٤٣ روز بعد از ورود
تشکر کنندگان: sarasara1 ، behdadK ، Alex 2014
(2015-08-19 ساعت 00:20)sarasara1 نوشته:  بچه‌ها کسی میدونه از کجا میشه هزینه گرفتن گواهینامه رو دقیق درآورد، مقصد لس آنجلس هست، ببخشید بدون سرچ صاف میام اینجا ولی هم عجله دارم هم وقت اصلا ندارم
سلام

توی سایتش گفته ۳۳$
http://www.dmv.org/ca-california/apply-license.php
تشکر کنندگان: sarasara1 ، mohammad384 ، Alex 2014
(2015-08-19 ساعت 00:33)laleht نوشته:  

مقسی استادBig Grin، بعد اونوقت اس اس،ان چطور؟ میریم حضوری درخواست بدیم پول میگیرن؟
شماره کیس: نزدیک 5000|مصاحبه: may|ویزا: یهویی Big Grin | دریافت این کارت سبز کذایی : ۱۱۰ روز پس از ورود

*سفرنامه ابوظبی*

تشکر کنندگان: laleht ، mohammad384 ، Alex 2014
(2015-08-19 ساعت 01:07)Maryam_Am نوشته:  
سلام

توی سایتش گفته ۳۳$
http://www.dmv.org/ca-california/apply-license.php

بسیار ممنون از راهنماییتون

*سفرنامه ابوظبی*

تشکر کنندگان: mohammad384 ، Alex 2014
توي كاليفرنيا واسه گواهينامه رانندگي 33 دلار بايد پرداخت كنيد و براي آي دي 28 دلار( درصورت نياز )
براي سوشيال نامبر هم هزينه اي نبايد پرداخت كنيد
❶کيس نامبر : 2015AS46## ❷تعداد افراد : ٣ نفر ❸کنسولگری : Ankara تغيير به Yerevan ❹ارسال فرمهای سری اول : June 30 ❺کارنت: February ❻تاریخ مصاحبه : April 15 ❼دريافت ويزا : يك ضرب

تشکر کنندگان: mohammad384 ، sarasara1 ، Alex 2014
(2015-08-19 ساعت 01:54)sarasara1 نوشته:  
(2015-08-19 ساعت 00:33)laleht نوشته:  

مقسی استادBig Grin، بعد اونوقت اس اس،ان چطور؟ میریم حضوری درخواست بدیم پول میگیرن؟
نه عزيزم ssn هزينه نداره
ميبينم كه نشستى كنتور ميندازى Big Grin
تشکر کنندگان: Mahboy ، p00ya2001 ، Memolk ، lotttery2015 ، ARSAMNEW ، Alex 2014
doostan oon barge sefidi ke toye sefarat dadn va rosh shomare A number neveshte agar nadashte bashimesh chi mishe?? chkar bayad bokonim
Case Number:2015AS000010XX
DV260 Forms:June 16th
Unlock:August 16th
Second Letter:January 23rd
Interveiw:March 3rd
Visa:March 6th (یک ضرب)Shy
تشکر کنندگان: mohammad384 ، p00ya2001 ، Memolk ، ARSAMNEW ، Alex 2014

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان