کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2015-09-24 ساعت 20:26)behjat نوشته:  
(2015-09-24 ساعت 16:59)ajab1 نوشته:  آقا کارت من رو زده به آدرس قبلیم اشتباهی فرستاده و تحویل داده، چه کار باید بکنم؟

سلام، گرین کارت ما هم هنوز نیومده، ددخترم میگه تو این سایتی که دوستان به شما گفتند یک صفحه ای باز میشه که یک فرم داره ،دو تا شماره میخواد recepte number را داره میزنه، اون یکی form number رو نمیدونه چی بزنه،؟ شما میتونید راهنمایی کنید، مرسی
IOE5#####26 این شماره رو که در سایت الیس هست، همون جا که چک میکنید close به رنگ آبی زده، وسط صفحه این شماره هست.
شماره بالا رو در این سایت وارد کنید:
https://egov.uscis.gov/casestatus/landing.do
بعدش تو صفحه ی باز شده توضیح میده وسط صفحه که اصلا ارسال شده یا نه delivared اگه زده خب که یعنی مثل من به یه جایی احمق ها اشتباهی فرستادن، اگر این بود تو همون توضیحات اسم سایت usps هست، روش کلیک کنید میگه کجا فرستاده و یا کلا چی شده کارتتون، باز هم نتونستید، بگید کجاش مشکل دارید برطرف کنم.
ایشالا برای شما جای دیگه نفرستاده باشن
کیس 2015: 4XXX،سفارت:آنکارا ->ابوظبی،تعداد: 1 Cool،کارنت: 9 ژانویه ،مصاحبه: مارچ ،دریافت ویزا: یکضرب گرفتم/لطف خدا
همه چی آرومه ...

با خدا باش و پادشاهی کن
مثل کبریت کشیدن در باد / زندگی دشوار است / من خلاف جهت آب شنا کردن را / مثل یک معجزه باور دارم / آخرین دانه ی کبریتم را / می کشم در باد / هر چه باداباد
تشکر کنندگان: behjat ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-09-24 ساعت 11:34)shahin61 نوشته:  
(2015-09-24 ساعت 04:01)behjat نوشته:  سلام، این چند روز آخر سپتامبر اولین صفحه ای رو که باز میکنم صفحه کلیرینسه نمیتونمشاهد ناامیدی دوستان باشم کسانی که بیشتر از یکساله که هر روز شاهد امیدها و آرزوهاشون بودم، دعا میکنم تو این چند روز باقیمانده همشون کلیر شن و کسی جا نمونه،
خودمم همچنان دنبال کارم ، اصلا فکر نمیکردم که انقدر ممکنه طولانی بشه، البته من هر حسابی قبل از آمدن کرده بودم درست شد الا کار که کلی برای خودم فکر و خیال داشتم که چقدر کار میکنم و چقدر پس انداز میکنم و چه وچه... غیراز سه روز آشپزی دیگه هیچی، نگرانی که یکی دوتا نیست تا چند ماه دیگه برای یک کار دادگاهی مربوط به مغازه شوهرم باید دوباره بریم ایران و برگردیم و این یعنی یک هزینه اضافه علاوه بر حسابهای گذشته،به ما تحمیل میشه، خدا خودش به دادم برسه اقلا پول بلیطمونو کار کنم و تهیه کنم غیر از این مسایل زندگی پیش میره و مشکلی ندارم تا سه ماه دیگه که شوهرم ۶۵ سالش تموم بشه و شامل حقوق ایالتی بشه و دیگه نگران اجاره اتاق نباشم یک جوری خودمو میکشم، توکل به خدا، فقط هروقت بخواد بره ایران حقوقش قطع میشه همینطور بیمه مدیکل و کمکهای دیگر تا وقتی مجدد برگرده دوباره باید تقاضا بده، با همه این اوصاف شرایط زندگی برای ما، اینجا ، خیلی بهتر از ایرانه، آرامش، تغذیه خوب ،عدم استرس(غیر از استرسهای تلنبار شده از ایران) و دیدن آدمهای شاد و سرحال اینجا که هر روز بهت احترام میگذارند و تحویلت میگیرند، همش آدمو به آینده امیدوار میکنه دعا میکنم که بچه های باقیمانده هم همه کلیر بشن و به آرزوهای خوبشون برسند .....آمین
اگر برای دادگاه در ایران وکیل میگرفتید مقرون به صرفه تر نبود تا رفت و برگشت ؟
من فکر میکردم باید سیتیزن شد تا بتوان از حقوق ایالتی و سایر کمکهای دولتی استفاده کرد..یا شاید برای گرین کارت از طریق لاتاری قوانین متفاوت است ؟؟؟
جالبه که ما وکیل هم گرفتیم، منتهی اون طرف از نبودن ما سو استفاده میکنه و مرتب شکایتهای بی منطق و جدید از ما میکنه، وکیلمون هم میگه اگر خودتون باشید یهتره!!! اگر میدونستم اصلا تنها میامدم و شوهرم میموند تا آخر دادگاه و اتمام قضیه، در مورد حقوق ایالتی پشت کارتهای سوشیال هم نوشته که به محض اینکه ۶۵ سالتون تمام شد به اداره سوشیال مراجعه کنید و تقاضای حقوق ایالتی کنید چیزی حدود۸۸۰ دلار ماهیانه، که البته شاید نقد باشه ،شاید ۲۲۰ دلارش کمکهای غذایی باشه میشه گرفت
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
تشکر کنندگان: samane1363 ، shahin61 ، Daneshjo ، Alex 2014 ، Pariba
(2015-09-24 ساعت 23:58)ajab1 نوشته:  
(2015-09-24 ساعت 16:59)ajab1 نوشته:  آقا کارت من رو زده به آدرس قبلیم اشتباهی فرستاده و تحویل داده، چه کار باید بکنم؟

سلام، گرین کارت ما هم هنوز نیومده، ددخترم میگه تو این سایتی که دوستان به شما گفتند یک صفحه ای باز میشه که یک فرم داره ،دو تا شماره میخواد recepte number را داره میزنه، اون یکی form number رو نمیدونه چی بزنه،؟ شما میتونید راهنمایی کنید، مرسی
IOE5#####26 این شماره رو که در سایت الیس هست، همون جا که چک میکنید close به رنگ آبی زده، وسط صفحه این شماره هست.
بعدش تو صفحه ی باز شده توضیح میده وسط صفحه که اصلا ارسال شده یا نه delivared اگه زده خب که یعنی مثل من به یه جایی ایوای ها اشتباهی فرستادن، اگر این بود تو همون توضیحات اسم سایت usps هست، روش کلیک کنید میگه کجا فرستاده و یا کلا چی شده کارتتون، باز هم نتونستید، بگید کجاش مشکل دارید برطرف کنم.

درود.کسانی که از طریق سایت جدید پرداخت رو انجام دادن به په طریقی می تونن پیگیری کنن روند صدور گرین کارتشون رو.چون همون طور که می دونید به این دسته از افراد receipt number داده نشده.
شماره کیس:**39/ تاریخ مصاحبه:25 مارچ/ محل مصاحبه: ابوظبی/ تعداد نفرات کیس:2 نفر/ وضعیت: همسرم(کیس اصلی) یک ضرب،من در انتظار کلیر/آپدیت ها: 30مارچ،17 اپریل، 5 جولای (کیس اصلی در جواب ایمیل)، 15 جولای(کیس اصلی)، 24 جولای (فقط کیس دوم)،26 جولای (کل کیس)، 27 جولای، کلیر 27 جولای
تشکر کنندگان: Daneshjo ، Alex 2014
(2015-09-25 ساعت 01:56)HTQ نوشته:  

بعدش تو صفحه ی باز شده توضیح میده وسط صفحه که اصلا ارسال شده یا نه delivared اگه زده خب که یعنی مثل من به یه جایی ایوای ها اشتباهی فرستادن، اگر این بود تو همون توضیحات اسم سایت usps هست، روش کلیک کنید میگه کجا فرستاده و یا کلا چی شده کارتتون، باز هم نتونستید، بگید کجاش مشکل دارید برطرف کنم.

درود.کسانی که از طریق سایت جدید پرداخت رو انجام دادن به په طریقی می تونن پیگیری کنن روند صدور گرین کارتشون رو.چون همون طور که می دونید به این دسته از افراد receipt number داده نشده.
با سلام
دوست عزیز من هم با مثل شما نتوانستم شماره پیگیری خودم رو داشته باشم به uscis زنگ زدم و از افیسر امور مهاجرت با ارائه Anumber شماره پیگیری پرونده را گرفتم.
ورود به امریکا 16 جولای Smile
تشکر کنندگان: Daneshjo ، HTQ ، Alex 2014
(2015-09-25 ساعت 06:04)zohreh-gh نوشته:  

با سلام
دوست عزیز من هم با مثل شما نتوانستم شماره پیگیری خودم رو داشته باشم به uscis زنگ زدم و از افیسر امور مهاجرت با ارائه Anumber شماره پیگیری پرونده را گرفتم.

عزیزم منظور از _A number،کدوم عدده؟
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
تشکر کنندگان: p00ya2001 ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-09-25 ساعت 06:29)behjat نوشته:  
(2015-09-24 ساعت 20:26)behjat نوشته:  سلام، گرین کارت ما هم هنوز نیومده، ددخترم میگه تو این سایتی که دوستان به شما گفتند یک صفحه ای باز میشه که یک فرم داره ،دو تا شماره میخواد recepte number را داره میزنه، اون یکی form number رو نمیدونه چی بزنه،؟ شما میتونید راهنمایی کنید، مرسی

با سلام

سلام بهجت خانم
اگه پاسپورتتونو نگاه کنین تو صغحه ای که ویزای امریکا رو زدن یه Registration numbet هست اگه حرف A با صفر به اولش اضافه کنین میشه A number
موفق باشین
شماره كيس :2015AS3XXX ; تعداد : 3=1-4 نفرSad ; سفارت : آنكارا / ابوظبي kcc ; رؤيت قبولي : 8 مه 2014 ; ارسال فرمها : 22 آگوست 2014 ; كارنت : 11 ژانويه 2014 ; نامه دوم : 23 ژانويه ; مصاحبه : 9 مارچ ; كلير : بزودي ; مقصد : آتلانتا
آپديت 23و26 جولاي سايت CEAC
كلير 26 جولاي2015 با ايميل و تماس با شماره همراه ايرانمBig Grin
آپديت 30 جولاي هر سه نفر سايت CEAC
ايشيود هر سه نفر 2 آگوست
ورود به امریکا 17 اگوست 2015
دریافت سوشیال نامبر 24 اگوست
دريافت گرين كارت خودم21 سپتامبر بقيه 23 و 25 سپتامبر

تشکر کنندگان: zohreh-gh ، behjat ، Daneshjo ، ریحانا ، APOLO5321 ، Mahboy ، Alex 2014
(2015-09-25 ساعت 06:37)p00ya2001 نوشته:  
(2015-09-25 ساعت 06:29)behjat نوشته:  
(2015-09-25 ساعت 01:56)HTQ نوشته:  [quote='ajab1' pid='665835' dateline='1443122926']

با سلام

سلام بهجت خانم
اگه پاسپورتتونو نگاه کنین تو صغحه ای که ویزای آمریکا رو زدن یه Registration numbet هست اگه حرف A با صفر به اولش اضافه کنین میشه A number
موفق باشین
[/q
سلام ممنونم،
(2015-09-25 ساعت 01:36)behjat نوشته:  
(2015-09-24 ساعت 04:01)behjat نوشته:  سلام، این چند روز آخر سپتامبر اولین صفحه ای رو که باز میکنم صفحه کلیرینسه نمیتونمشاهد ناامیدی دوستان باشم کسانی که بیشتر از یکساله که هر روز شاهد امیدها و آرزوهاشون بودم، دعا میکنم تو این چند روز باقیمانده همشون کلیر شن و کسی جا نمونه،
خودمم همچنان دنبال کارم ، اصلا فکر نمیکردم که انقدر ممکنه طولانی بشه، البته من هر حسابی قبل از آمدن کرده بودم درست شد الا کار که کلی برای خودم فکر و خیال داشتم که چقدر کار میکنم و چقدر پس انداز میکنم و چه وچه... غیراز سه روز آشپزی دیگه هیچی، نگرانی که یکی دوتا نیست تا چند ماه دیگه برای یک کار دادگاهی مربوط به مغازه شوهرم باید دوباره بریم ایران و برگردیم و این یعنی یک هزینه اضافه علاوه بر حسابهای گذشته،به ما تحمیل میشه، خدا خودش به دادم برسه اقلا پول بلیطمونو کار کنم و تهیه کنم غیر از این مسایل زندگی پیش میره و مشکلی ندارم تا سه ماه دیگه که شوهرم ۶۵ سالش تموم بشه و شامل حقوق ایالتی بشه و دیگه نگران اجاره اتاق نباشم یک جوری خودمو میکشم، توکل به خدا، فقط هروقت بخواد بره ایران حقوقش قطع میشه همینطور بیمه مدیکل و کمکهای دیگر تا وقتی مجدد برگرده دوباره باید تقاضا بده، با همه این اوصاف شرایط زندگی برای ما، اینجا ، خیلی بهتر از ایرانه، آرامش، تغذیه خوب ،عدم استرس(غیر از استرسهای تلنبار شده از ایران) و دیدن آدمهای شاد و سرحال اینجا که هر روز بهت احترام میگذارند و تحویلت میگیرند، همش آدمو به آینده امیدوار میکنه دعا میکنم که بچه های باقیمانده هم همه کلیر بشن و به آرزوهای خوبشون برسند .....آمین
من فکر میکردم باید سیتیزن شد تا بتوان از حقوق ایالتی و سایر کمکهای دولتی استفاده کرد..یا شاید برای گرین کارت از طریق لاتاری قوانین متفاوت است ؟؟؟
جالبه که ما وکیل هم گرفتیم، منتهی اون طرف از نبودن ما سو استفاده میکنه و مرتب شکایتهای بی منطق و جدید از ما میکنه، وکیلمون هم میگه اگر خودتون باشید یهتره!!! اگر میدونستم اصلا تنها میامدم و شوهرم میموند تا آخر دادگاه و اتمام قضیه، در مورد حقوق ایالتی پشت کارتهای سوشیال هم نوشته که به محض اینکه ۶۵ سالتون تمام شد به اداره سوشیال مراجعه کنید و تقاضای حقوق ایالتی کنید چیزی حدود۸۸۰ دلار ماهیانه، که البته شاید نقد باشه ،شاید ۲۲۰ دلارش کمکهای غذایی باشه میشه گرفت
شما از طریق لاتاری رفتید ؟ کیس مااز طریق خانواده بود تعهد گرفتند تا سیتیزن شدن طرف هیچ نوع کمک دولتی نریم وگرنه اسپانسر مسئول هست..حالا نمیدونم چقدر درسته وچقدر حالت تهدید ! داره !!
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
(2015-09-25 ساعت 11:03)shahin61 نوشته:  
(2015-09-25 ساعت 01:36)behjat نوشته:  
شما از طریق لاتاری رفتید ؟ کیس مااز طریق خانواده بود تعهد گرفتند تا سیتیزن شدن طرف هیچ نوع کمک دولتی نریم وگرنه اسپانسر مسئول هست..حالا نمیدونم چقدر درسته وچقدر حالت تهدید ! داره !!

بله ما لاتاری هستیم ، بله اسپانسر متعهده که مشکلات شمارو حل کنه و براشون مشکل ساز میشه، ولی این کمک دولت نیست این حقوقیه که ایالت کالیفرنیا ، و شهر لس آنجلس برای افراد بالای ۶۵ سال در نظر گرفته، و به همه تعلق میگیره، و اکثر مردم اینجا از کمکهای دولت استفاده میکنند
تشکر کنندگان: areb1356 ، Daneshjo ، shahin61 ، Alex 2014
سلام بچه ها برای خوندن زبان چه پیشنهادهایی دارین خصوصی یا عمومی چه کتابی ما یکسال وقت داریم ممنون میشم راهنمایی کنید
کيس نامبر**72 2016As
تعداد افراد كيس:سه نفر
تاريخ مصاحبه: ۱۹جون یا ۱۳ماه رمضان یا ۳۰خرداد
از انکارا به ابوظبی
تاريخ دريافت ويزا:
ورود به آمریکا:
احتمالا به قصد دالاس
سلام دوستان
کسی آپلیکیشن خوب میشناسه که حرف رو ترجمه کنه انگلیسی به فارسی . یه جور مترجم همزمان . وقتی طرف مقابل انگلیسی حرف میزنه تو هدفون ترجمه فارسیشو بشنویم اگر همچین آپلیکیشنی باشه خیلی کمک حال من و دوستان زیادی هست .
کیس نامبر 2300
کارنت سری اول
فرم 260 اواخر جولای
محل مصاحبه آنکارا
نامه دوم فکر کنم تا آخر پاییز بیاد
دوستانی که تجربه ی ویزای شینگن داشتن، رنگ خودکاری که میخوایم باهاش پاسپورت رو امضا کنیم مهمه؟
شماره کیس: نزدیک 5000|مصاحبه: may|ویزا: یهویی Big Grin | دریافت این کارت سبز کذایی : ۱۱۰ روز پس از ورود

*سفرنامه ابوظبی*

(2015-09-25 ساعت 13:27)ازیتیدین نوشته:  سلام بچه ها برای خوندن زبان چه پیشنهادهایی دارین خصوصی یا عمومی چه کتابی ما یکسال وقت داریم ممنون میشم راهنمایی کنید

دوست عزیز تا سطحتون رو ندونیم که چیزی نمیشه گفت. در کل تا ۹ اکتبر شدیدا درگیرم، اگر مایل هستید بعدس پیام بدید فکر میکنم بتونم کمکتون کنم، البته باید یه حداقل اطلاعاتی داشته باشم، موفق باشید.
شماره کیس: نزدیک 5000|مصاحبه: may|ویزا: یهویی Big Grin | دریافت این کارت سبز کذایی : ۱۱۰ روز پس از ورود

*سفرنامه ابوظبی*

تشکر کنندگان: Daneshjo ، Mahboy ، Alex 2014
(2015-09-25 ساعت 18:26)sarasara1 نوشته:  دوستانی که تجربه ی ویزای شینگن داشتن، رنگ خودکاری که میخوایم باهاش پاسپورت رو امضا کنیم مهمه؟
جيگر اون وسواسهاى عجيبت برم كه مثل خودم بعضى سؤالات رو اعصابه Big Grin آخه قربونت برم همه جاى دنيا رنگ رسمى در كارهاى ادارى آبى يا مشكيه اين ديگه چه سوالى بود
اينجور وسواسها رو فقط خودم ميدركمت Wink
مخلص همشهرى گلم
كيس نامبر:2015AS1xxx---سفارت:ابوظبي--- تاريخ مصاحبه: ٣١ مارچ --- وضعيت : خودم و پسرم كلير پس از ٢١ روز - همسرم کلیر پس از ٤٧ روز --- ورود به ينگه دنيا : جولاى --- دريافت سوشيال نامبر خودم و پسرم ٦ روز بعد و همسرم ٢٠ روز بعد --- دريافت گرين كارت ٤٣ روز بعد از ورود
تشکر کنندگان: babak12 ، sarasara1 ، Daneshjo ، APOLO5321 ، Mahboy ، babak90 ، samane1363 ، Alex 2014 ، aaraam
(2015-09-25 ساعت 20:25)laleht نوشته:  
(2015-09-25 ساعت 18:26)sarasara1 نوشته:  دوستانی که تجربه ی ویزای شینگن داشتن، رنگ خودکاری که میخوایم باهاش پاسپورت رو امضا کنیم مهمه؟
جيگر اون وسواسهاى عجيبت برم كه مثل خودم بعضى سؤالات رو اعصابه :D آخه قربونت برم همه جاى دنيا رنگ رسمى در كارهاى ادارى آبى يا مشكيه اين ديگه چه سوالى بود
اينجور وسواسها رو فقط خودم ميدركمت ;)
مخلص همشهرى گلم

مخلصیم لاله بانو، شما که یدونه ای، والا میخواستم با آبی امضا کنم ولی گفتم شاید حتما باید مشکی باشه ما هم که بی تجربه گفتم نت مفت اعضای گلی مثل شما هم آماده برای اینکه سوالای بچگانه مثل سوالای من رو هم جواب بدن، پرسیدیم دیگه، شما نشنیده بگیر، ایشالا که ایام به کام باشه، یا علی:)

*سفرنامه ابوظبی*

تشکر کنندگان: babak12 ، sh_mm10 ، laleht ، Daneshjo ، ریحانا ، APOLO5321 ، Mahboy ، babak90 ، samane1363 ، Alex 2014

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان