کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نامه دعوت به مصاحبه (نامه دوم)
(2016-09-13 ساعت 23:55)Seniorbs17 نوشته:  
(2016-09-12 ساعت 19:59)TiredAdmin نوشته:  
(2016-09-12 ساعت 18:28)Seniorbs17 نوشته:  واقعا؟
من شنیدم که بین 2هفته تا 40 روز بعد از کارنتی نامه دعوت به مصاحبه میادش

خیر. دونه دونه نمیاد. ماهی یه بار همه رو آپدیت می کنن. ماه قبل نشد، میشه این ماه، این ماه نشد میره ماه بعد. این هم بستگی به کیس نامبر و زمان ارسال فرم داره.

من كيس نامبرم به حدي پايين هست كه منتظر گرفتن نامه دوم باشم
چند هفته پيش كسي رو ديدم تو پاستور كه كيس نامبرش ١٢٠٠ بود و حدودا ٥٠تا از من كمتر بود كيس نامبرش،جالب اينجاست كه ايشون هم سفارتشون ارمنستان بود و مثل من در تاريخ ١٥ مي فرم رو ساين كرده بودن،پس نشون ميده كه تاريخ ها تا ١٣ مي نبوده و اينكه احتمالا المانهاي ديگري نقش داشته در ارسال نامه دوم.
والا این تاریخ ۱۳ می یا ۱۰ می که میگن من درآوردی هست. هر کی از دو سه نفر پرسیده یه نتیجه گیری کرده.
تو روزهای اول تعداد خیلی زیادی سابمیت میکنن و هر چی بگذره کمتر میشه. به این آمار که هیچ سندیتی نداره توجه نکنین. دونستن این آمار به هیچ کارتون نمیاد. حداکثرش اینه اگه این ماه نیمد ایمیل میزنید کی سی سی میگید چرا نیمده. البته حتی امکانش هم هست که این ماه هم نیاد و ماه بعد بیاد. اما احتمالش کمه.
پاسخ
تشکر کنندگان: MORIMA
(2016-09-14 ساعت 02:26)atm849 نوشته:  
(2016-09-13 ساعت 23:55)Seniorbs17 نوشته:  
(2016-09-12 ساعت 19:59)TiredAdmin نوشته:  خیر. دونه دونه نمیاد. ماهی یه بار همه رو آپدیت می کنن. ماه قبل نشد، میشه این ماه، این ماه نشد میره ماه بعد. این هم بستگی به کیس نامبر و زمان ارسال فرم داره.

من كيس نامبرم به حدي پايين هست كه منتظر گرفتن نامه دوم باشم
چند هفته پيش كسي رو ديدم تو پاستور كه كيس نامبرش ١٢٠٠ بود و حدودا ٥٠تا از من كمتر بود كيس نامبرش،جالب اينجاست كه ايشون هم سفارتشون ارمنستان بود و مثل من در تاريخ ١٥ مي فرم رو ساين كرده بودن،پس نشون ميده كه تاريخ ها تا ١٣ مي نبوده و اينكه احتمالا المانهاي ديگري نقش داشته در ارسال نامه دوم.
والا این تاریخ ۱۳ می یا ۱۰ می که میگن من درآوردی هست. هر کی از دو سه نفر پرسیده یه نتیجه گیری کرده.
تو روزهای اول تعداد خیلی زیادی سابمیت میکنن و هر چی بگذره کمتر میشه. به این آمار که هیچ سندیتی نداره توجه نکنین. دونستن این آمار به هیچ کارتون نمیاد. حداکثرش اینه اگه این ماه نیمد ایمیل میزنید کی سی سی میگید چرا نیمده. البته حتی امکانش هم هست که این ماه هم نیاد و ماه بعد بیاد. اما احتمالش کمه.

سلام
ممنون میشم که اگه صحبتی دارید مستند باشه
توی پروسه لاتاری چیزی به اسم من دراوردی نداریم
اینجانب با تماس گرفتن با موسسه مهاجرسرا و مستند حرفم رو بیان کردم
ان شاء الله موفق باشید
به امید خدا

Case Number  :  AS000014$$

+ افراد منظور در کیس : 1 نفر ( خودم )

+ ارسال فرمMay 17

+ سفارت  : ایروان

+ دریافت نامه دوم September 23 :

+  تاریخ مصاحبه  November :

+ نتیجه مصاحبه  :      AP
پاسخ
تشکر کنندگان: soruosh
(2016-09-14 ساعت 03:22)a_cute65 نوشته:  
(2016-09-14 ساعت 02:26)atm849 نوشته:  
(2016-09-13 ساعت 23:55)Seniorbs17 نوشته:  من كيس نامبرم به حدي پايين هست كه منتظر گرفتن نامه دوم باشم

سلام
ان شاء الله موفق باشید

سلام ببخشید من قصد جسارت به شما رو نداشتم. اما دوست عزیز فکر کردید مهاجرسرا با کی سی سی سر و سری داره. همونطور که من و شما میتونیم با کی سی سی تماس بگیریم . اون ها هم میتونن. و کی سی سی هیچ آماری نمیده که تا چندم نامه فرستادن. این اطلاعات بر اساس حدس هست. اگه یکی از این فروم های مهاجرسرا رو نگاه کنید قبلش میگفتن که تا دهم فرستادن.
پاسخ
تشکر کنندگان: a_cute65
(2016-09-10 ساعت 01:09)Kaveh نوشته:  
(2016-09-10 ساعت 00:38)Seniorbs17 نوشته:  با سلام خدمت مدیران محترم
ی سوالی داشتم و اون اینکه با وجود گذشت 30 روز از تاریخ کارنتی اما هنوز نامه دوم به دستم نرسیده،با پاریز تراول تماس گرفتم که میگن که میاد نگران نباشید.خوب بعله میاد،اما کی ؟
مگر نمیگید که بین 10 تا 40 روز از زمان کارنتی نامه های دوم میادش؟الان 30 روز گذشته و تقریبا کسی پاسخ گو نیست که سرانجام چه خواهد شد
صدور نامه دوم، علاوه بر کارنت شدن کیس، به تاریخ ارسال فرم و ظرفیت ماهانه سفارتها بستگی داره
با توجه به تاریخ ارسال فرم، اگه آنلاک نکرده باشید، به احتمال زیاد حدود 2 هفته بعد نامه دوم رو دریافت میکنید.
همچنین میتونید از طریق ایمیل یا تلفن، وضعیت تخصیص وقت مصاحبه رو استعلام کنید

سلام, من ایمیل هم زدم, اتفاقا بعد چند روز جوابش دادن ولی تاریخی مشخص نکردن برام (حتی حدودی)، بازم نوشته که منتظر بمونید
پاسخ
تشکر کنندگان:
میشه لطفا بگین جدول رو از کجا میتونم چک کنم؟؟؟؟
[/quote]
از سایت ویزا بولتن...با یه سرچ کوچیک تو گوگل میتونین سایتش رو پیدا کنین....
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان سلام من موقع تکمیل فرم 260 ادرس ایمیلی وارد کردم که الان دیگه بهش دسترسی ندارم ایا نامه دوم به اون ایمیل زده میشه ؟چطور میتونم ادرس ایمیل جدید بدم خیلی نگرانم کارنت شدم و میترسم نتونم نامه دومم رو دریافت کنم لطفا راهنماییم کنید
Case ‎Number‎  :2500
تعداد افراد منظور در کیس  :   2نفر

مشاهده قبولی   :    2 ‎Of May‎

تاریخ ارسال فرم  : نمیدونم

سفارت   : ابوظبی

تاریخ نامه دعوت به مصاحبه :14 اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-09-14 ساعت 15:07)naz s نوشته:  دوستان سلام من موقع تکمیل فرم 260 ادرس ایمیلی وارد کردم که الان دیگه بهش دسترسی ندارم ایا نامه دوم به اون ایمیل زده میشه ؟چطور میتونم ادرس ایمیل جدید بدم خیلی نگرانم کارنت شدم و میترسم نتونم نامه دومم رو دریافت کنم لطفا راهنماییم کنید

نامه دوم به ايميل ارسال نميشه. همونطور كه قبوليتون رو چك كرديد با كانفرميشن نامبر وارد سايت لاتاري ميشيد. نامه دوم جايگزين نامه برنده شدنتون ميشه
پاسخ
تشکر کنندگان: naz s ، Kaveh ، a_cute65
(2016-09-14 ساعت 15:16)atm849 نوشته:  
(2016-09-14 ساعت 15:07)naz s نوشته:  دوستان سلام من موقع تکمیل فرم 260 ادرس ایمیلی وارد کردم که الان دیگه بهش دسترسی ندارم ایا نامه دوم به اون ایمیل زده میشه ؟چطور میتونم ادرس ایمیل جدید بدم خیلی نگرانم کارنت شدم و میترسم نتونم نامه دومم رو دریافت کنم لطفا راهنماییم کنید

نامه دوم به ايميل ارسال نميشه. همونطور كه قبوليتون رو چك كرديد با كانفرميشن نامبر وارد سايت لاتاري ميشيد. نامه دوم جايگزين نامه برنده شدنتون ميشه

پس اون ادرس ایمیلی که دادیم واسه چی بوده؟یعنی مهم نیست و نیاز به عوض کردن ادرس ایمیل نیست؟
Case ‎Number‎  :2500
تعداد افراد منظور در کیس  :   2نفر

مشاهده قبولی   :    2 ‎Of May‎

تاریخ ارسال فرم  : نمیدونم

سفارت   : ابوظبی

تاریخ نامه دعوت به مصاحبه :14 اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-09-14 ساعت 07:56)atm849 نوشته:  
(2016-09-14 ساعت 03:22)a_cute65 نوشته:  
(2016-09-14 ساعت 02:26)atm849 نوشته:  والا این تاریخ ۱۳ می یا ۱۰ می که میگن من درآوردی هست. هر کی از دو سه نفر پرسیده یه نتیجه گیری کرده.
سلام
ان شاء الله موفق باشید
سلام ببخشید من قصد جسارت به شما رو نداشتم. اما دوست عزیز  فکر کردید مهاجرسرا با کی سی سی سر و سری داره. همونطور که من و شما میتونیم با کی سی سی تماس بگیریم . اون ها هم میتونن. و کی سی سی هیچ آماری نمیده که تا چندم نامه فرستادن. این اطلاعات بر اساس حدس هست. اگه یکی از این فروم های مهاجرسرا رو نگاه کنید قبلش میگفتن که تا دهم فرستادن.

نمیدونم منظورتون از "با تماس گرفتن با موسسه مهاجرسرا" و "اون ها هم میتونن" چیه
مهاجرسرا یک شخص یا شرکت نیست که بشه باهاش مشورت کرد، مهاجرسرا خود شما دوستان هستید که با اطلاعات و تجارب خود اونو شکل میدید تا دوستان جدیدتون مرتکب اشتباهات تکراری نشه و بدونه چه وقت به چه شکل اقدام کنه

توجه کنید که فقط اطلاعاتی که از مراجع دولتی ایالات متحده دریافت میکنید، قابل استناد هست و طبق فرمایش @atm849@ متأسفانه این سازمانها  در بعضی موارد هیچ اطلاعات و جزییاتی ارائه نمیکنند.
بنابرین برای اینکه از جزییات و نحوه اجرای بخشهای مبهم پروسه آگاه بشیم، ناچاریم آمار، اطلاعات، تجارب و مشاهدات سایر دوستان رو کنار هم قرار بدیم تا شاید بتونیم پاسخی به بعضی از پرسشهای خود پیدا کنیم. هر چند حدسی باشد.

اما موارد موثر در زمان دعوت به مصاحبه (صدور نامه دوم)....
پروسه صدور نامه دوم در دوران قدیم بیشتر به کیس نامبر بستگی داشت و اگه حداقل دو ماه قبل از کارنت شدن، فرم رو ارسال کرده بودید، به مصاحبه دعوت میشدید ولی در دوره 2015 که درخواست ویزای لاتاری الکترونیکی شد، اولویت بندی کیسها برای مصاحبه هم تغییر کرد...
هر ماه به کیسهایی که هر سه شرط زیر را دارند نامه دوم صادر می شود:
1. کیس، کارنت شده باشد.
2. فرم DS-260، قبل از تاریخ مشخص ارسال شده باشد.
3. پروسه اداری و بررسی اولیه کیس تمام شده باشد.

تاریخ مشخص در بند 2 محرمانه بوده و بصورت عمومی منتشر نمیشود ولی طبق تحقیقاتی که شخصاً روی جامعه آماری بزرگی انجام دادم (نه دو سه نفر)، این تاریخ بصورت تقریبی به این شکل پیش میرفت: چند ماه اول بصورت نیم ماه نیم ماه و بعد یکماه یکماه و بعد یک و نیم ماه و ... بود. یعنی مثلا نتایج 19 می اعلام شد و گروه اول حدودا تا اواخر می بود، گروه دوم اواسط جون، گروه سوم اواخر جون و ... که ماه های آخر این بازه یک و نیم ماه - دو ماه شده بود.
علتش هم اینه که اوایل اعلام نتایج، میزان تقاضا (ارسال فرم) بسیار زیاد هست و به مرور کاهش پیدا میکنه
همین موضوع رو دوستان 2015 هم متوجه شده بودند و بصورت پراکنده در این مورد نظر دادن

برای مشخص شدن حدودی این تاریخ ها در دوره 2017، در تاپیک "خلاصه وضعیت کیس کاربران مهاجرسرا" درخواست شده تا تاریخ کارنت شدن، تاریخ ارسال فرم و تاریخ دریافت نامه دوم رو اعلام کنید تا خود، سند و راهنمایی برای دوستان آینده باشه
پاسخ
تشکر کنندگان: a_cute65 ، ekhveh
(2016-09-14 ساعت 16:19)Kaveh نوشته:  
(2016-09-14 ساعت 07:56)atm849 نوشته:  
(2016-09-14 ساعت 03:22)a_cute65 نوشته:  سلام
ان شاء الله موفق باشید
سلام ببخشید من قصد جسارت به شما رو نداشتم. اما دوست عزیز  فکر کردید مهاجرسرا با کی سی سی سر و سری داره. همونطور که من و شما میتونیم با کی سی سی تماس بگیریم . اون ها هم میتونن. و کی سی سی هیچ آماری نمیده که تا چندم نامه فرستادن. این اطلاعات بر اساس حدس هست. اگه یکی از این فروم های مهاجرسرا رو نگاه کنید قبلش میگفتن که تا دهم فرستادن.

نمیدونم منظورتون از "با تماس گرفتن با موسسه مهاجرسرا" و "اون ها هم میتونن" چیه
مهاجرسرا یک شخص یا شرکت نیست که بشه باهاش مشورت کرد، مهاجرسرا خود شما دوستان هستید که با اطلاعات و تجارب خود اونو شکل میدید تا دوستان جدیدتون مرتکب اشتباهات تکراری نشه و بدونه چه وقت به چه شکل اقدام کنه

توجه کنید که فقط اطلاعاتی که از مراجع دولتی ایالات متحده دریافت میکنید، قابل استناد هست و طبق فرمایش @atm849@ متأسفانه این سازمانها  در بعضی موارد هیچ اطلاعات و جزییاتی ارائه نمیکنند.
بنابرین برای اینکه از جزییات و نحوه اجرای بخشهای مبهم پروسه آگاه بشیم، ناچاریم آمار، اطلاعات، تجارب و مشاهدات سایر دوستان رو کنار هم قرار بدیم تا شاید بتونیم پاسخی به بعضی از پرسشهای خود پیدا کنیم. هر چند حدسی باشد.

اما موارد موثر در زمان دعوت به مصاحبه (صدور نامه دوم)....
پروسه صدور نامه دوم در دوران قدیم بیشتر به کیس نامبر بستگی داشت و اگه حداقل دو ماه قبل از کارنت شدن، فرم رو ارسال کرده بودید، به مصاحبه دعوت میشدید ولی در دوره 2015 که درخواست ویزای لاتاری الکترونیکی شد، اولویت بندی کیسها برای مصاحبه هم تغییر کرد...
هر ماه به کیسهایی که هر سه شرط زیر را دارند نامه دوم صادر می شود:
1. کیس، کارنت شده باشد.
2. فرم DS-260، قبل از تاریخ مشخص ارسال شده باشد.
3. پروسه اداری و بررسی اولیه کیس تمام شده باشد.

تاریخ مشخص در بند 2 محرمانه بوده و بصورت عمومی منتشر نمیشود ولی طبق تحقیقاتی که شخصاً روی جامعه آماری بزرگی انجام دادم (نه دو سه نفر)، این تاریخ بصورت تقریبی به این شکل پیش میرفت: چند ماه اول بصورت نیم ماه نیم ماه و بعد یکماه یکماه و بعد یک و نیم ماه و ... بود. یعنی مثلا نتایج 19 می اعلام شد و گروه اول حدودا تا اواخر می بود، گروه دوم اواسط جون، گروه سوم اواخر جون و ... که ماه های آخر این بازه یک و نیم ماه - دو ماه شده بود.
علتش هم اینه که اوایل اعلام نتایج، میزان تقاضا (ارسال فرم) بسیار زیاد هست و به مرور کاهش پیدا میکنه
همین موضوع رو دوستان 2015 هم متوجه شده بودند و بصورت پراکنده در این مورد نظر دادن

برای مشخص شدن حدودی این تاریخ ها در دوره 2017، در تاپیک "خلاصه وضعیت کیس کاربران مهاجرسرا" درخواست شده تا تاریخ کارنت شدن، تاریخ ارسال فرم و تاریخ دریافت نامه دوم رو اعلام کنید تا خود، سند و راهنمایی برای دوستان آینده باشه

با سلام
داداش کاوه ممنون میشم کامل بخونید
بعضی از دوستان نوشته بودند که تاریخ ها من دار آوردی هست ولی من عرض کردم که با موسسه تماس گرفتم و طبق آمار اونها گفتند هر شخصی که کیس نامبرش کارنت شده باشه و فرم DS-260 رو تا تاریخ 13 می کانفیرم کرده باشه نامه دوم دستش رسیده . پس حرف من مستند بوده .
سپاس که شما هم اینهمه وقت میگذارید و پاسخ میدید به کامنت ها .

مؤید باشید داداش
به امید خدا

Case Number  :  AS000014$$

+ افراد منظور در کیس : 1 نفر ( خودم )

+ ارسال فرمMay 17

+ سفارت  : ایروان

+ دریافت نامه دوم September 23 :

+  تاریخ مصاحبه  November :

+ نتیجه مصاحبه  :      AP
پاسخ
تشکر کنندگان:

بهتره که به کی سی سی ایمیل بزنی و مشکل رو بگی البته بهتره زنگ بزنی. البته انگار جدیدا دیگه تلفن جواب نمیدن همون ایمیل شاید بهتر باشه البته ایمیل رو حتما جواب میدن
پاسخ
تشکر کنندگان: a_cute65 ، naz s
(2016-09-14 ساعت 18:02)فام مج نوشته:  

بهتره که به کی سی سی ایمیل بزنی و مشکل رو بگی البته بهتره زنگ بزنی. البته انگار جدیدا دیگه تلفن جواب نمیدن همون ایمیل شاید بهتر باشه البته ایمیل رو حتما جواب میدن
نامه دوم هم به ایمیل میاد و هم از طریق سایت دی وی لاتاری جایگزین نامه اولتون میشه و لزومی نداره ک به کی سی سی تماس بگیرید از طریق سایت میتونید ببینید و پرینت کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: soruosh ، naz s
(2016-09-11 ساعت 12:02)boss نوشته:  من در این رابطه به کی سی سی زنگ زدم، برا کیس من گفتن حدود اول نوامبر میرید مصاحبه، و به احتمال زیاد تا 20 سپتامبر نامه به دستت میرسه.
چون کیس من خیلی مشابه کیس شماس، به احتمال زیاد زمان بندی شما هم مثل ماله ما خواهد بود
فعلا فقط باید صبر کرد و منتظر بود ببینم چی میشه

(2016-09-10 ساعت 00:38)Seniorbs17 نوشته:  با سلام خدمت مدیران محترم
ی سوالی داشتم و اون اینکه با وجود گذشت 30 روز از تاریخ کارنتی اما هنوز نامه دوم به دستم نرسیده،با پاریز تراول تماس گرفتم که میگن که میاد نگران نباشید.خوب بعله میاد،اما کی ؟
مگر نمیگید که بین 10 تا 40 روز از زمان کارنتی نامه های دوم میادش؟الان 30 روز گذشته و تقریبا کسی پاسخ گو نیست که سرانجام چه خواهد شد

ممنونم
کیس نامبر: 2017AS1XXX
تاریخ رویت قبولی: 2016 May 09
تعداد اعضای کیس: (---1---)
تاریخ شروع فرم: (2016 May 12)
تاریخ ارسال فرم: (2016 May 15)
سفارت: Yerevan
تاریخ کارنت شدن: 2016 August 09
تاریخ دریافت نامه دوم: 2016 September 22
تاریخ مدیکال: (Oct 30 2016)
تاریخ مصاحبه: 2016 November اوایل
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-09-14 ساعت 16:51)a_cute65 نوشته:  با سلام
داداش کاوه ممنون میشم کامل بخونید
بعضی از دوستان نوشته بودند که تاریخ ها من دار آوردی هست ولی من عرض کردم که با موسسه تماس گرفتم و طبق آمار اونها گفتند هر شخصی که کیس نامبرش کارنت شده باشه و فرم DS-260 رو تا تاریخ 13 می کانفیرم کرده باشه نامه دوم دستش رسیده . پس حرف من مستند بوده .
سپاس که شما هم اینهمه وقت میگذارید و پاسخ میدید به کامنت ها .

مؤید باشید داداش

اینکه با چه کسی تحت عنوان "موسسه مهاجرسرا" تماس گرفتید و از جانب مهاجرسرا! این اطلاعات رو بشما داده مسئله جداست ولی با @atm849@ موافقم. اگه پستهای @atm849@ عزیز رو دوباره با دقت بخونید منظور ایشون اینه که این تاریخ وقتی در هیچ مرجع رسمی اعلام نشده، کسی نمیتونه با قاطعیت بگه که تاریخ دقیق 10 می هست یا 13 می یا ... این تاریخها فرضی هست و تاریخ دقیق مشخص نیست. خود بنده حتی با بررسی تعداد زیادی از کیسها نتونستم تاریخ دقیق رو مشخص کنم و برای همین این باژه های زمانی رو بصورت تقریبی با واحد نبم ماه بیان کردم.
همچنین همونطور که در پست بالا عرض کردم، علاوه بر کارنت شدن و تاریخ ارسال فرم، تا زمانی که پروسه اولیه کیس تموم نشه نامه دوم صادر نمیشه
پاسخ
تشکر کنندگان: a_cute65
(2016-09-14 ساعت 15:23)naz s نوشته:  
(2016-09-14 ساعت 15:16)atm849 نوشته:  

پس اون ادرس ایمیلی که دادیم واسه چی بوده؟یعنی مهم نیست و نیاز به عوض کردن ادرس ایمیل نیست؟

برای بعضی از برنده ها یه ایمیل میاد که کیستون آپدیت شده و برید سایت رو چک کنید. هیچ اطلاعات مفیدی به ایمیل ارسال نمیشه
پاسخ
تشکر کنندگان: a_cute65 ، naz s

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان