کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس و پروسه اداری
پیگیری وضعیت کیسهای DV-2017 در سایت CEAC فعال شد.
برندگان لاتاری 2017 از امروز می توانند وضعیت کیس خود را علاوه بر سایت سفارت، از طریق CEAC پیگیری نمایند.

لینک مستقیم:
https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/D...spx?App=IV

برای آشنایی با بخش پیگیری CEAC و نحوه استفاده، به پست زیر مراجعه کنید:
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid687182

برای بحث و گفتگو در این مورد می توانید از تاپیک زیر استفاده کنید:
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7284.html

(2017-08-06 ساعت 00:58)elhammehri نوشته:  دوستان آیا منظورتون از OR شدن همین پیغام زیر است؟ اگر بله، معمولا چند روز بعد از این آپدیت طول می کشد که کلیر بشیم؟

Your visa case is currently undergoing necessary administrative processing. This processing can take several weeks. Please follow any instructions provided by the Consular Officer at the time of your interview. If further information is needed, you will be contacted. If your visa application is approved, it will be processed and mailed or available within two business days. Under the U.S. Immigration and Nationality Act, Immigrant Visas for "Diversity Visas" cannot be issued after September 30th of the year in which you were selected to apply for a Diversity Visa. For example, entrants into the Diversity Visa Program in Fall of 2011 were selected for Diversity Visa 2012 Program, and selectees MUST apply and receive their visa prior to September 30, 2012 otherwise they lose eligibility to receive a Diversity Immigrant Visa, regardless of additional administrative processing.In addition, please note that some immigrant visas may not be able to be issued if the annual numerical limit for that category has been reached.
For more information, please visit U.S. Embassy Ankara.
بله شما or شدین 3تا10 روز ممکنه طول بکشه تا کلیر بشین
کیس شما چنده؟
کیس:‎2017AS42XX ‎  رویت قبولی: 14 می 2016 تعداد افراد: 2  نظام وظیفه:معافیت  سفارت: ایروان  اولین ارسال: 28 می 2016  کارنت:10 ژانویه2017  نامه دوم:20 ژانویه2017  مصاحبه: 16مارچ 2017  نتیجه:AP  اپدیتها: 15، 16 و 17 دریافت ایمیل 6 سوال، 21 ارسال جوابها، 24 مارچ  دو خطی شدن همسر در CEAC و 27، 28مارچ  آپدیت طلایی دوخطی: 10 اگوست2017، 11 اگوست or شدیم و کلیر، انتظار 145روز
ایشود: عصر روز 6 سپتامبر، بونافاید: جاب افر شرکت کامپیوتری
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33
سلام اخه الان 1ماه که orشدم ولی هیچ خبری ایمیل زدم تلفن زدم گفتم فامیل دارم ولی گفتن خودمون ایمیل میزنیم اما هیچ خبری نشد من حدودای 2000. نه من کل بچه های که 5جولای or شدن هیچ خبری واسشون نیست خواستم بدونم اینکه 1ماه طول کشیده طبیعیه من ابوظبی بودم......
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، MOZHDEHHHHHH
(2017-08-06 ساعت 12:19)parsa.. نوشته:  سلام اخه الان 1ماه که orشدم ولی هیچ خبری ایمیل زدم تلفن زدم گفتم فامیل دارم ولی گفتن خودمون ایمیل میزنیم اما هیچ خبری نشد من حدودای 2000. نه من کل بچه های که 5جولای or شدن هیچ خبری واسشون نیست خواستم بدونم اینکه 1ماه طول کشیده طبیعیه من ابوظبی بودم......

تو بچه های لاتاری 2017 کلا اذیت شدن

از شانس ما ابوظبی همیشه بهترین بود
ولی امسال مزخرف ترین در بین این سه تا سفارت هست
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33
?⚜️⚜️ترجمه کامل اولین شکایت مخصوص برندگان لاتاری 2017 از وزارت امور خارجه امریکا و مسئول بخش ویزای گوناگونی (لاتاری):

?اظهار نامه شاکیان به نمایندگی از برندگان لاتاری 2017:

✅1- شکات این دعوی را به نمایندگی از خودشان و باقی برندگان لاتاری به محضر دادگاه ارائه مینمایند.

✅2- این شکایت تحت بخش 23 قسمت:
b-1-A
b-2
b-3
و همه افرادی که:

?- در برنامه لاتاری انتخاب شده اند، یا همسر یا فرزند شخص برنده هستند و در لاتاری 2017 انتخاب شده اند اما موفق به دریافت ویزا نشده اند یا،
?- مواجه با دستور اجرایی شدند و شامل بونافاید مطرح شده توسط دادگاه عالی نمیشوند و بر این اساس تا اواخر سپتامبر نمیتوانند وارد ایالات متحده بشوند،
در دادگاه ثبت شده است.

✅3- بیش از صدها و بلکه هزاران نفر هستند که این موارد ذکر شده شامل حال آنها میباشد. تعداد اعضای این کلاس از پرونده آنقدر زیاد هست که ثبت تمامی آنها غیرممکن خواهد بود.

✅4- به همین دلیل، اسامی مطرح شده در این پرونده به نمایندگی از برندگان لاتاری 2017 شکایت خود را به محضر دادگاه ارائه مینمایند.

✅5- سوالات متعددی درباره قانون و چگونگی اجرای اون از طرف شکات در این پرونده وجود دارد. این سوالات شامل موارد ذیل میباشد:

?- آیا افسران کنسولگری وظیفه دارند که با وجود دستور اجرایی، ویزای مهاجرتی لاتاری رو به افراد واجد شرایط ارائه ؟
?- و آیا دستور وزارت امور خارجه مبنی بر "منع صدور ویزا" برای برندگان لاتاری 2017 عملی دلبخواهی، فریبکارانه و در این صورت نقض قانون است؟

✅6- اقدامات فردی در این مورد خطر تصمیمات متداول را که منجر به ایجاد استانداردهای ناسازگارانه ای برای دولت می شود، ایجاد می کند. بر اساس این تصمیمات فردی، برخی برندگان لاتاری ممکن است در نهایت بر آن غلبه کنن و ویزای خود را دریافت کنند و برخی ممکن است موفق به دریافت ویزا نشوند (منظور تصمیمات فردی دولت است که گفته شده بر اساس قانون نبوده و مانع صدور ویزای لاتاری میشوند).

✅7- بر این اساس، دولت سیاستی را پیاده کرده است که  بر اساس ملیت این شش کشور، برندگان موفق به دریافت ویزای لاتاری نمیشوند. پس در نتیجه، همانطور که قبلن هم ذکر شد، اعلامیه و یا حکمی لازم است تا بر اون اساس اثر این اقدام فردی/غیر قانونی رو از بین ببرد.

✅8- سوالات متداول قانونی در این پرونده مطرح بوده و قانونی بودن این سیاست اعلامی دولت مرکز ثقل این شکایت میباشد. در این پرونده، به دلیل معذوریت قانونی اقدامات فردی جواب نمیدهد. این دادگاه منطقه ای با توجه به ماهیت مسائل حقوقی و طرفین دعوی یک محکمه مناسب برای دادرسی میباشد.

?دلایل شاکیان برای شکایت از وزارت امور خارجه و مسئول بخش لاتاری:

✅1- وزارت امور خارجه به سفارت خونه ها دستور داده که طبق رای دادگاه عالی ، "صدور ویزای گرین کارت" برای افرادی که لایق دریافت اون طبق قوانین لاتاری هستند باید متوقف بشود. این دستور، عملی خودسرانه، فریبنده، سواستفاده از اختیار و یا حداقل بر خلاف قانون است.

✅2- وزارت امور خارجه آخرین مرحله اداری میباشد و این دستور نتیجه تصمیم این وزارت خونه میباشد. این وزارت خونه هیچ وظیفه دیگری به جز هدایت و راهنمایی زیرمجموعه خود (سفارت خونه ها) ندارد. حقوق و تعهدات بوسیله قانونگذار تعیین شده و بقیه ملزم به پیروی از قانون مصوب هستند. سازمان مربوطه در نتیجه عمل به دستور اجرایی، صدور ویزا برای برندگان لاتاری رو متوقف و درخواست آنها رو رد کرده است.

✅3- طبق قانون (بخش 22 قسمت C.F.R & 40.6)، آفیسر فقط میتواند بر اساس موارد مطرح شده در قانون صدور ویزا، مانع صدور ویزای مهاجرتی بشود.

✅4- طبق قانون (بخش 8 قسمت (U.S.C & 1152(a)(1)(A)، آفیسرها نبایستی برای صدور ویزای مهاجرتی بر اساس ملیت، به جز مواردی که که توسط کنگره مشخص شده است، تبعیض قائل بشوند.

✅5- در دستور اجرایی صحبتی درباره متوقف کردن "صدور ویزای لاتاری" که برندگان اون تا 30 سپتامبر وقت دریافت ویزا رو دارند نشده است. بلکه، اعلام شد که ملیتهای اون شش کشور به طور موقت نمیتوانند تا اواخر سپتامبر "وارد خاک امریکا" بشوند.

✅6- بر این اساس، اعلام وزارت امور خارجه به سفارت خونه ها مبنی بر "عدم صدور ویزای لاتاری" برای افرادی که از لحاظ مواردی که در قانون لاتاری ذکر شده میتوانند ویزا رو دریافت کنند، به بهانه دستور اجرایی رئیس جمهور که به طور موقت ورود ملیتهای این شش کشور رو به امریکا ممنوع اعلام کرده است، هیچ پشتوانه قانونی نداشته و عملی خودسرانه، فریبنده و سواستفاده از اختیار و نقض قانون است.

✅7-  جان دوز (John dose #1-50) مسئول بررسی و صدور ویزای لاتاری در وزارت امور خارجه، وظیفه ای شفاف و البته غیر اختیاری (یعنی بر اساس آنچه در قانون ذکر شده است بایستی عمل بکنند) برای تصمیم گیری و صدور ویزا به افرادی که واجد شرایط و یا غیر واجد شرایط برای دریافت ویزای لاتاری هستند تا زمانی که سهمیه ویزا موجود میباشد را طبق بخش 8 قسمت (U.S.C & 1182a) قانون صدور ویزا دارا میباشد.

✅8-  طبق بخش 22 قسمت (C.F.R.&42.81a)، افسر کنسولگری بایستی یا ویزا صادر کند و یا ویزا رو ریجکت کند. علاه بر این، دلایل ریجکت بایستی که مطابق مفاد 22C.F.R 40.6 باشد.

✅9-  طبق بخش 22 قسمت (C.F.R & 40.6)، افسر کنسولگری فقط طبق مواردی که در قانون ذکر شده است میتواند ویزایی رو ریجکت کند.

✅10-  افسرهای کنسولگری وظیفه دارند که ویزای برندگان لاتاری رو صادر نمایند و هیج ماده ای در قانون وجود ندارد که بر طبق آن این عمل متوقف بشود.

✅11-  این دستور العمل بخش لاتاری وزارت امور خارجه هیچ پشتوانه حقوقی ندارد.

?به همین دلیل شکات از آن دادگاه محترم درخواست دارند که اعلام نماید:

✅1-  عمل وزارت امور خارجه درباره پروسه بررسی پرونده برندگان لاتاری از این شش کشور که بر طبق قانون لاتاری مجاز به دریافت ویزا هستند و بر اساس دستور اجرایی مانع صدور ویزای آنها میشود، عملی خودسرانه، فریبنده و بر خلاف نص صریح قانون میباشد.

✅2-  به وزارت امور خارجه و کارمندانش، آفیسرها و کارکنانش و همچین مسئول بخش لاتاری وزارت امور خارجه حکم دهد که ویزای برندگان لاتاری آن شش کشور که طبق قانون لاتاری مجاز به دریافت ویزا هستند رو تا قبل از 30 سپتامبر 2017 صادر نمایند.

ترجمه و منبع از:
لینک کانال تلگرام خانواده ایران-امریکا
لینک گروه تلگرام خانواده ایران-امریکا

انرژی مثبت یادتون نره
شماره کیس:         2017AS*5**
تعداد نفرات:           یک نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: میثم ارونی ، farrokh33 ، alexino11 ، Ali--usa ، soruosh
(2017-08-06 ساعت 09:33)sabmn نوشته:  
(2017-08-06 ساعت 00:58)elhammehri نوشته:  دوستان آیا منظورتون از OR شدن همین پیغام زیر است؟ اگر بله، معمولا چند روز بعد از این آپدیت طول می کشد که کلیر بشیم؟

Your visa case is currently undergoing necessary administrative processing. This processing can take several weeks. Please follow any instructions provided by the Consular Officer at the time of your interview. If further information is needed, you will be contacted. If your visa application is approved, it will be processed and mailed or available within two business days. Under the U.S. Immigration and Nationality Act, Immigrant Visas for "Diversity Visas" cannot be issued after September 30th of the year in which you were selected to apply for a Diversity Visa. For example, entrants into the Diversity Visa Program in Fall of 2011 were selected for Diversity Visa 2012 Program, and selectees MUST apply and receive their visa prior to September 30, 2012 otherwise they lose eligibility to receive a Diversity Immigrant Visa, regardless of additional administrative processing.In addition, please note that some immigrant visas may not be able to be issued if the annual numerical limit for that category has been reached.
For more information, please visit U.S. Embassy Ankara.
بله شما or شدین 3تا10 روز  ممکنه طول بکشه تا کلیر بشین
کیس شما چنده؟
من لاتاری نبودم، کتگوری کار 2016 بودم
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، edh777
(2017-08-03 ساعت 00:43)fn_glor نوشته:  
(2017-08-02 ساعت 21:43)alexino11 نوشته:  
(2017-08-02 ساعت 15:16)fn_glor نوشته:  سلام خدمت کلیه دوستان و همراهان
امروز سفارت داخل سایت سیس ما رو ایشود کرد. به امید کلییری کلیه دوستان

بسلامتی دوست گرامی
بنده روی شما برای مدارک لازمه ابوظبی حساب ویژه باز کردم Smile
البته دوستی که سفارت ترکیه رفته و زحمت کشیده ارسال لیست کرده هم دستش درد نکنه شما هم اگر زحمتی نیست چیزی جدا از اینا ازتون خواستن حتما به دوستان ارایه بدین.
ممنون
سلام
تمام مدارکی رو که من به سفارت ارایه کردم داخل صفحه قبلی یادداشت شده است.

سلام دوست عزیز.
بله لطف کردین دیدم همون موقع. میشه محبت کنید بگید کدوما رو روش تاکید داشتن.
من فامیلم خالمه و شناسنامه خودش و مادرم بهمرام مدارک سکونتی خودش رو ترجمه خواهم کرد. آیا بنظرتون از مادربزرگ هم چیزی الزامی هست یا خیرچون ایشون هم ایران نیستن. پدربزرگ رحمت خدا رفته و شناسنامش زمان شاهی بوده و در دسترس نیست.
EMBASSY: ABUDHABI
CN: 2017AS4XXX
CREATED
Oct-21-2015
UPDATES
MAY 11
15 MAY
16 May

INTERVIEW
MAY 11
STATUS
AP
Cool
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان من يه اشتباه تابلويي كردم تازه اونم بعد از 40 روز بعد از ارسال فرم ds 5535 فهميدم قسمت شبكه هاي اجتماعي بايدunique username رو ميفرستادم همه رو به اسم خودم فرستادم يعني از فيسبوك تا تلگرامو واتس آپ و غيره اسم خودمو نوشتم حالا بايد چيكار كنم كسي اگر تجربه اي داره ممنون ميشم به منم بگه
پاسخ
تشکر کنندگان:
خدا شاهده جرأت ندارم بیام پیام بچه ها رو بخونم اشکم در میاد وقتی حرفهاشونو میخونم فقط میتونم بگم خدا بزرگه و خوشبختی یک احساسه که میتونه هر جایی باشه امیدوارم همه به این حس برسند
کیس نامبر: ***2017as
تعداد نفرات: 3
تاریخ رویت: 6may
ارسال فرم: may نیمه دوم
مصاحبه: انکارا. نیمه دوم اکتبر
آپدیت: دسامبر
پاسخ
تشکر کنندگان: میثم ارونی
سلام
میخواستم اطلاع بدم که ویزای نفر اصلی پرونده ما بالاخره ایشود شد، بعد از معرفی دایی...
مدارک ارائه شده: شناسنامه مادر، پدربزرگ، مادربزرگ و مدارک شناسایی دایی (گرین کارت)
با آرزوی موفقیت برای همه دوستان
کیس نامبر: ‎2017AS1XXX‎
تاریخ رویت قبولی: ‎August‎ 2‎
تعداد اعضای کیس: 2
تاریخ شروع فرم: ‎هفته اول ‎August‎ ‎
تاریخ اولین ارسال فرم: ‎12-08-2016‎
تاریخ آخرین ارسال فرم: ‎15-08-2016‎
محل مصاحبه: آنكارا
تاريخ دريافت نامه دوم: 2017-01- 20
تاريخ مصاحبه: 2017-03-01
نتیجه مصاحبه: AP
آپدیت ها: ماه مارچ- 7، 8، ماه اپریل- 19، 20 و 25، ماه جون- 12، 13، 16، 20، 28، ماه جولای- 5، 11، 13، 17، 20، 26، 31، ماه آگوست- 1، 2، 3،
ارسال ایمیل به سفارت: 12 Jun
آپدیت برنده اصلی و دو خطی: 13 Jun
'OR' Jun 20
ایشود: نفر اصلی- 4 آگوست
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، moonwalk ، میثم ارونی ، algh90 ، fn_glor ، soruosh
(2017-08-07 ساعت 10:29)farnaz_jmo نوشته:  سلام
میخواستم اطلاع بدم که ویزای نفر اصلی پرونده ما بالاخره ایشود شد، بعد از معرفی دایی...
مدارک ارائه شده: شناسنامه مادر، پدربزرگ، مادربزرگ و مدارک شناسایی دایی (گرین کارت)

بسلامتی..تبریک میگم
فقط یسوال... دایی برنده اصلی امریکا حضور داشتند یا دایی همسر برنده؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
من هرچقدر واسه سال های پیشو میخونم اونای که orشدن نهایتا سه روز بعد واسشون ایمیل کلیری اومدن الان 35روز کلیر شدم ولی هیچ ایمیلی نیومده چندبار ایمیل زدم میگن باید منتظر باشید...... نمیدونم چرا این مدلی شدن
پاسخ
تشکر کنندگان: soruosh
(2017-08-08 ساعت 11:17)parsa.. نوشته:  من هرچقدر واسه سال های پیشو میخونم اونای که orشدن نهایتا سه روز بعد واسشون ایمیل کلیری اومدن الان 35روز کلیر شدم ولی هیچ ایمیلی نیومده چندبار ایمیل زدم میگن باید منتظر باشید...... نمیدونم چرا این مدلی شدن

شما هم ابوظبی خراب شده هستیذ ؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
اره ولی چندتا کیس من دنبال میکنم اینا بدون اینکه نامه کلیری بیاد واسشون ایشود شدن مثلا 2474 مثل من 18 جولای بود یه ابدیت 6
اگوست خورد امروز دیدم ایشود شده این چطوری شده نمیدونم خودش برده سفارت یا ایمیل زده
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-08-07 ساعت 22:05)algh90 نوشته:  

بسلامتی..تبریک میگم
فقط یسوال... دایی برنده اصلی آمریکا حضور داشتند یا دایی همسر برنده؟؟

سلام
مرسی متشکر، دایی برنده اصلی...
کیس نامبر: ‎2017AS1XXX‎
تاریخ رویت قبولی: ‎August‎ 2‎
تعداد اعضای کیس: 2
تاریخ شروع فرم: ‎هفته اول ‎August‎ ‎
تاریخ اولین ارسال فرم: ‎12-08-2016‎
تاریخ آخرین ارسال فرم: ‎15-08-2016‎
محل مصاحبه: آنكارا
تاريخ دريافت نامه دوم: 2017-01- 20
تاريخ مصاحبه: 2017-03-01
نتیجه مصاحبه: AP
آپدیت ها: ماه مارچ- 7، 8، ماه اپریل- 19، 20 و 25، ماه جون- 12، 13، 16، 20، 28، ماه جولای- 5، 11، 13، 17، 20، 26، 31، ماه آگوست- 1، 2، 3،
ارسال ایمیل به سفارت: 12 Jun
آپدیت برنده اصلی و دو خطی: 13 Jun
'OR' Jun 20
ایشود: نفر اصلی- 4 آگوست
پاسخ
تشکر کنندگان: algh90
(2017-08-08 ساعت 14:30)farnaz_jmo نوشته:  
(2017-08-07 ساعت 22:05)algh90 نوشته:  

بسلامتی..تبریک میگم
فقط یسوال... دایی برنده اصلی آمریکا حضور داشتند یا دایی همسر برنده؟؟

سلام
مرسی متشکر، دایی برنده اصلی...

ضمن تبریک ایشود شدن ویزا. دایی شما هم اکنون امریکا هستند یا ایران؟ و آیا شخص گرین کارتی در زمان ارائه مدارک حتما باید در خاک امریکا باشه؟
موفق باشید
کیس نامبر : **2015AS57**مصاحبه : JUNE 25 ابوظبی
دو نفر یکضرب - خودم کلیرنس**اپدیتها : 4 جولای و 22 جولایمقصد : ایالت DELAWARE - نیوآرک** آپ کلیر: 22 جولای شبدریافت ایمیل ویزا : 23 جولای تحویل پاس به سفارت: 27 جولای**دریافت ویزا :  30جولای.ورود به امریکا : 9 دسامبر 2015**فرودگاه : واشنگتن دی سی.افتتاح حساب بانکی : 11 دسامبر** درخواست پاس سفید :12دسامبر**  انگشت نگاری : 6 ژانویه 2016.دریافت سوشیال نامبر : 17 دسامبر**دریافت گرین کارتها : 4 فوریه 2016 دریافت پاس سفید : 2016/April/1 ....ورود مجدد March /19/2018 دالاس تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان