کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس)
.

نظرسنجی جدید در ارتباط با اعلام نتایج لاتاری DV-2018
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7409.html

.
بله ، منظور من هم از طرح اون پرسش همین بود.
وقتی این همه نیروی جوان با مدرک دکترا تو لاتاری شرکت میکنن ، مگه عقلشون کم شده که افرادی با تحصیلات پایین یا سن بالا رو تو قرعه کشی شرکت بدن؟!
Just Let it Go ...
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611
(2017-05-05 ساعت 15:29)eln_aba نوشته:  
(2017-05-05 ساعت 15:00)karaoke نوشته:  
(2017-05-05 ساعت 13:23)razraz نوشته:  چون شرط حداقل تحصیلات دیپلم 12 ساله داره. اینجوری کسی نمیتونه وقتی قبول شد بگه من نگفته بودم دکترا دارم دروغ ادما معلوم میشه. عکسم برای تایید هویت شرکت کننده هست یعنی اینارم نگیرن خب از کجا بفهمن کی بوده ثبت نام کرده. الان دیگه برای قرعه کشی مسابقه های تلویزیون هم عکس و شماره ملی و... میگیرن Big Grin
همیشه ما خودمون به خودمون بدی میکنیم کسی هزار راه دیگه داره میاد لاتاری شرکت میکنه. کسی قصد رفتن نداره میاد بازم شرکت میکنه دولتمونم که همش مارو با همه دشمن میکنه و .... اینجوری میشه که شانسمون خیلی کم میشه. نمیگم اونا همه چیشون درسته چون هیج جای دنیا نیست ی جزیی تقلب نباشه ولی در این حدم نیست

مگه شرط پذیرش داشتن حداقل 12 سال تمام تحصیلات نیست؟ چرا سطح دقیق تحصیلات رو توی فرم میپرسه و تا دکترا و پست دکترا هم پیش رفته؟ چه نیازی به این کار هست؟! میتونه یک بند قرار بده با این مضمون که با ارسال این فرم ، تایید میکنم که دارای 12 سال تحصیلات هستم یا تحصیلات 12 ساله دبیرستان را به پایان رسانده ام یک همچین چیزهایی و متقاضی اون بند رو تیک میزنه و تایید میکنه که شرط تحصیلات رو داره. به همین سادگی.

صد درصد هم اينها دنبال نيروي كار فعال و بدرد بخور هستند وگرنه كسايي كه سن بالا دارن يا سواد كافي ندارن بدردشون نميخوره!
اقا اين همسايه ما هم سنش حدود ٤٠ هست هم سواد خاصي نداره و وضع مالي معمولي هم داره. فكر نميكنم اينجور كه ميگين باشه
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، sepideh1234 ، jalayevatan
(2017-05-05 ساعت 16:23)milad67a نوشته:  
(2017-05-05 ساعت 15:29)eln_aba نوشته:  
(2017-05-05 ساعت 15:00)karaoke نوشته:  مگه شرط پذیرش داشتن حداقل 12 سال تمام تحصیلات نیست؟ چرا سطح دقیق تحصیلات رو توی فرم میپرسه و تا دکترا و پست دکترا هم پیش رفته؟ چه نیازی به این کار هست؟! میتونه یک بند قرار بده با این مضمون که با ارسال این فرم ، تایید میکنم که دارای 12 سال تحصیلات هستم یا تحصیلات 12 ساله دبیرستان را به پایان رسانده ام یک همچین چیزهایی و متقاضی اون بند رو تیک میزنه و تایید میکنه که شرط تحصیلات رو داره. به همین سادگی.

صد درصد هم اينها دنبال نيروي كار فعال و بدرد بخور هستند وگرنه كسايي كه سن بالا دارن يا سواد كافي ندارن بدردشون نميخوره!
اقا اين همسايه ما هم سنش حدود ٤٠ هست هم سواد خاصي نداره و وضع مالي معمولي هم داره. فكر نميكنم اينجور كه ميگين باشه

لاتاری عموما برای تامین نیروی غیر متخصص امریکا انجام میشه

میتونیم فرض کنیم 70 درصد سهمیه رو از افراد زیر 30 سال انتخاب میکنن
2017 , 2018 ,2019,2020
می رود راه پیوسته تا آن سو  *** از دری کو شد رهش آغاز
می رود او تا کجا تا کو       *** من روان با او کنم آواز
می روم من همره و همپو     *** تا به دیدار کلان راهی
ره همه این مقصد اما کو      *** چه بگویم جز نه و آهی؟
* شعری از بیلبو بگینز - از آثار JRR TOLKIEN
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، jalayevatan
(2017-05-05 ساعت 16:26)javadth نوشته:  
(2017-05-05 ساعت 16:23)milad67a نوشته:  
(2017-05-05 ساعت 15:29)eln_aba نوشته:  صد درصد هم اينها دنبال نيروي كار فعال و بدرد بخور هستند وگرنه كسايي كه سن بالا دارن يا سواد كافي ندارن بدردشون نميخوره!

لاتاری عموما برای افزایش نیروی غیر متخصص آمریکا انجام میشه

ولی به نظر من انقدر که میگید تاثیر نداره چون نه میپرسه کجا درس خوندی نه چه رشته ای . خیلی از مدارک کشور ما اونجا بدرد بخور نیست مثلا دکترای فقه خخخخ . خیلیا رو هم میشناسم با دیپلم از شهرستان بلند شدن از طریق لاتاری رفتن. این سوالای اولیه خیلی کلی هست. نمیگم تاثیر نداره ولی تاثیرش بیشتر تو زمان مصاحبه هست نه قرعه کشی.
حالا اینجا که همه چی بلدن ی سوال
من احتمال داره هفت ماه دیگه حدودا کارم درست شه و دسترسی به ایران ندارم تا چندین سال. کاردانی و کارشناسی معماری دارم دیپلم ریاضی. برای سفارت نمیخوام برای بعدا که لازمم بشه.
1 برای ادامه تحصیل چه مدارکی با خودم ببرم؟
2. اگه بخوام تغییر رشته بدم چی؟
خودم
کیس ازدواج با فرد گرین کارتی(f2a)
ارسال مدارک: اکتبر 2015
اپروو مدارک:دسامبر2015 (pd)
اپروو کیس : می 2016 تعیین سفارت (ارمنستان)
ایمیل شروع مراحل nvc جدول دوم بولتن: جون 2017
ایمیل درخواست حامی مالی:اگوست2017
ارسال فرم حامی مالی: سپتامبر2017
ایمیل نوبت مصاحبه: دسامبر2017
نوبت مصاحبه: : ژانویه2018
ویزا: نقص مدرک (نبود کپی پاسپورت همسرم و پرینت مکالمات)
پست مدارک اضافی: 20ژانویه 2018از طریق پست داخل ارمنستان
اپدیت های کیس: 22ژانویه ap (دوخطی)، 26فوریه (ریفیوز قانون ترامپ) و ایمیل بررسی ویور، 25ژوئن فرم 5535 و ap شدن,
1نوامبر 2019 or, 27نوامبر ایمیل کپی پاس, 2دسامبر ایمیل رینیو مدیکال برای گرفتن ویزا , 10 دسامبر وقت دکتر, 17 دسامبر فینگر پرینت , 18 دسامبر صدور ویزا Tongue 
و.....

برادرم
لاتاری برای دو کیس
2018 HAS NOT BEEN SELECTED
2019 HAS NOT BEEN SELECTED
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-05 ساعت 16:57)razraz نوشته:  
(2017-05-05 ساعت 16:26)javadth نوشته:  
(2017-05-05 ساعت 16:23)milad67a نوشته:  اقا اين همسايه ما هم سنش حدود ٤٠ هست هم سواد خاصي نداره و وضع مالي معمولي هم داره. فكر نميكنم اينجور كه ميگين باشه

لاتاری عموما برای افزایش نیروی غیر متخصص آمریکا انجام میشه

ولی به نظر من انقدر که میگید تاثیر نداره چون نه میپرسه کجا درس خوندی نه چه رشته ای . خیلی از مدارک کشور ما اونجا بدرد بخور نیست مثلا دکترای فقه خخخخ . خیلیا رو هم میشناسم با دیپلم از شهرستان بلند شدن از طریق لاتاری رفتن. این سوالای اولیه خیلی کلی هست. نمیگم تاثیر نداره ولی تاثیرش بیشتر تو زمان مصاحبه هست نه قرعه کشی.
حالا اینجا که همه چی بلدن ی سوال
من احتمال داره هفت ماه دیگه حدودا کارم درست شه و دسترسی به ایران ندارم تا چندین سال. کاردانی و کارشناسی معماری دارم دیپلم ریاضی. برای سفارت نمیخوام برای بعدا که لازمم بشه.
1 برای ادامه تحصیل چه مدارکی با خودم ببرم؟
2. اگه بخوام تغییر رشته بدم چی؟

در هر صورت مداركتونو ترجمه كنيد و ببريد.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
با امسال شد 10 سال!
و باز هم قبولی بی قبولی نه خودم نه خانومم!
% 23 ▓▓▓▓▓▓▓▓
Loading►...Please Wait◄
پاسخ
تشکر کنندگان: karaoke ، storagemeter ، dv2017 ، sepideh1234 ، jalayevatan
(2017-05-05 ساعت 18:00)DR.MOVIE نوشته:  سلام
با امسال شد 10 سال!
و باز هم قبولی بی قبولی نه خودم نه خانومم!

عیب نداره. سرتون سلامت باشه و شاد باشید.
به امید خدا سال های آینده.
Just Let it Go ...
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، sepideh1234 ، jalayevatan
(2017-05-03 ساعت 08:38)nelly afshar نوشته:  
(2017-05-03 ساعت 08:23)asrainman نوشته:  آقايون خانم ها سلامومن امسال هم بعد از 18 سال بازم نشد، نا اميد نشيد و واسه يه كشور ديگه اقدام كنيد..
خيلي از قديمياي اين سايت از كيس من خبر دارن، من 12 سال تو نوبت F4 بودم كه همراه خانواده برم كه طبق قانون CSPA ريجكت شدم با اجازتون، بعد منتظر F2B بودم 6 سال كه بابازم بدليل ازدواج لغو شد، از 2006 هم كه F4 دارم كه معمولا 11 سال طول ميكشيد ولي با اجازتون با اين سنگ اندازي هاي ترامپ هنوز حداقل 4 سال ديگه مونده، اما امسال واسه كانادا اقدام كردم واسه دكترا و فورا هم اوكي شد، اصلا نااميد نشيد و اگه قصدتون مهاجرته از راه هاي ديگه اقدام كنيد.

سلام دوست عزیز میشه  لطفا بفرمایین برای دکتری   (کانادا)، علاوه بر مدرک زبان چه چیزهای دیگه ای باید داشت تا احتمال گرفتن پذیرش بالا بره؟ ممنون از راهنماییتون

سلام دوست خوبم، يه رزومه قوي كه شامل مقاله و اگه كتاب داشته باشيد عالي ميشه و اگه سابقه كار بر روي پروژه اي مد نظر اساتيد رو داشته باشيد و نمره زبان خوب خيلي روي اونا تاثير داره، اگه سوالي بود خوشحال ميشم كمكي كنم
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan3832 ، sepideh1234 ، jalayevatan
(2017-05-03 ساعت 08:25)Lucky.samira نوشته:  
(2017-05-03 ساعت 08:23)asrainman نوشته:  آقايون خانم ها سلامومن امسال هم بعد از 18 سال بازم نشد، نا اميد نشيد و واسه يه كشور ديگه اقدام كنيد..
خيلي از قديمياي اين سايت از كيس من خبر دارن، من 12 سال تو نوبت F4 بودم كه همراه خانواده برم كه طبق قانون CSPA ريجكت شدم با اجازتون، بعد منتظر F2B بودم 6 سال كه بابازم بدليل ازدواج لغو شد، از 2006 هم كه F4 دارم كه معمولا 11 سال طول ميكشيد ولي با اجازتون با اين سنگ اندازي هاي ترامپ هنوز حداقل 4 سال ديگه مونده، اما امسال واسه كانادا اقدام كردم واسه دكترا و فورا هم اوكي شد، اصلا نااميد نشيد و اگه قصدتون مهاجرته از راه هاي ديگه اقدام كنيد.
چه خوب
جسارتا
چند سال از تحصیلات مقطع قبلتون میگذره
برا کدوم دانشگاه اقدام کردید

دو سال ميگذشت اما با نامه كاري خوب ميتونيد جبرانش كنيد
پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh1234 ، jalayevatan
(2017-05-02 ساعت 18:45)milade نوشته:  یه یادی هم کنیم از بچه های پارسال که امسال یا هستند یا نیستند. حالتون چطوره؟

@alirezanz@ ، @dv2017@ ، @someonelikeyou@ ، @LORDAmiroo@ ، @tenardie2bai@ ، @kkr200@ ، @aram_hpanahi@ ، @msr839@ ، @نسل سوخته@ ، @arminqt@ ، @karaoke@ ، @meraj-fallahi@ ، @asrainman@ ، @elahe mousavi@ ، @Pakpourasghar@ ، @amirmc@ ، @abas_kashan@ ، @jalayevatan@ ، @mr.amir007@ ، @DV 17@ ، @آخشام@ ، @hamedDV@ ، @Caspian_Wave@ ،@runioe@ ،@مارال6@ ،@payamshad@ ،@avenger@ ،@mehran.bash@ ،@kouroshz0@ ،@khatarnak@ ،@sheghi@ ،@amir2017@ ،@eexaminee@ ،@babisondes@ ،@fairy@ ،@2017@ ،@fadmin@ ،@jalliill@ ،@mehre cyrus@ ،@alireza_guitar@ ،@bobs@ ،@taptan@ ،@mary59@ ،@amino@ ،@jsmlz@ ،@mona_ir@ و ...

فداي تو كه به يادمون بودي عزيز، من كه از امريكا بعد از ٢٠ سال نا اميد شدم و واسه كانادا اقدام كردم و خدا رو شكر اوكي شد و خوشحال ميشم هر كمكي از دستم برمياد انجام بدم واسه دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan3832 ، khatarnak ، nazi56 ، sepideh1234 ، milade ، samam7238 ، jalayevatan ، leader-m
(2017-05-05 ساعت 15:15)Hoseinu نوشته:  
(2017-05-05 ساعت 15:00)karaoke نوشته:  
(2017-05-05 ساعت 13:23)razraz نوشته:  چون شرط حداقل تحصیلات دیپلم 12 ساله داره. اینجوری کسی نمیتونه وقتی قبول شد بگه من نگفته بودم دکترا دارم دروغ ادما معلوم میشه. عکسم برای تایید هویت شرکت کننده هست یعنی اینارم نگیرن خب از کجا بفهمن کی بوده ثبت نام کرده. الان دیگه برای قرعه کشی مسابقه های تلویزیون هم عکس و شماره ملی و... میگیرن Big Grin
همیشه ما خودمون به خودمون بدی میکنیم کسی هزار راه دیگه داره میاد لاتاری شرکت میکنه. کسی قصد رفتن نداره میاد بازم شرکت میکنه دولتمونم که همش مارو با همه دشمن میکنه و .... اینجوری میشه که شانسمون خیلی کم میشه. نمیگم اونا همه چیشون درسته چون هیج جای دنیا نیست ی جزیی تقلب نباشه ولی در این حدم نیست

مگه شرط پذیرش داشتن حداقل 12 سال تمام تحصیلات نیست؟ چرا سطح دقیق تحصیلات رو توی فرم میپرسه و تا دکترا و پست دکترا هم پیش رفته؟ چه نیازی به این کار هست؟! میتونه یک بند قرار بده با این مضمون که با ارسال این فرم ، تایید میکنم که دارای 12 سال تحصیلات هستم یا تحصیلات 12 ساله دبیرستان را به پایان رسانده ام یک همچین چیزهایی و متقاضی اون بند رو تیک میزنه و تایید میکنه که شرط تحصیلات رو داره. به همین سادگی.

به نظرم فرقی براشون نداره.
من دکترا دیدم قبول نشده
دیپلم هم دیدم قبول نشده

اصلا لاتاری ربطی به تحصیلات و سواد نداره

فقط مهم دیپلم هست یعنی سواد خواندن و نوشتن
پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh1234
(2017-05-05 ساعت 19:15)asrainman نوشته:  
(2017-05-02 ساعت 18:45)milade نوشته:  یه یادی هم کنیم از بچه های پارسال که امسال یا هستند یا نیستند. حالتون چطوره؟

@alirezanz@ ، @dv2017@ ، @someonelikeyou@ ، @LORDAmiroo@ ، @tenardie2bai@ ، @kkr200@ ، @aram_hpanahi@ ، @msr839@ ، @نسل سوخته@ ، @arminqt@ ، @karaoke@ ، @meraj-fallahi@ ، @asrainman@ ، @elahe mousavi@ ، @Pakpourasghar@ ، @amirmc@ ، @abas_kashan@ ، @jalayevatan@ ، @mr.amir007@ ، @DV 17@ ، @آخشام@ ، @hamedDV@ ، @Caspian_Wave@ ،@runioe@ ،@مارال6@ ،@payamshad@ ،@avenger@ ،@mehran.bash@ ،@kouroshz0@ ،@khatarnak@ ،@sheghi@ ،@amir2017@ ،@eexaminee@ ،@babisondes@ ،@fairy@ ،@2017@ ،@fadmin@ ،@jalliill@ ،@mehre cyrus@ ،@alireza_guitar@ ،@bobs@ ،@taptan@ ،@mary59@ ،@amino@ ،@jsmlz@ ،@mona_ir@ و ...

فداي تو كه به يادمون بودي عزيز، من كه از امريكا بعد از ٢٠ سال نا اميد شدم و واسه كانادا اقدام كردم و خدا رو شكر اوكي شد و خوشحال ميشم هر كمكي از دستم برمياد انجام بدم واسه دوستان

فدایی داری داش Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: nazi56 ، hasti1985 ، sepideh1234 ، milade ، asrainman
دوستان فک کنم نتیجه ها دیگه تغییر نمیکنه.
اونایی که برنده شدن،شدن
اونایی که برنده نشدن،نشدن
دوستان گفتن امکان تغییر برای بعضی ها هست.
ولی فک کنم شایعه بود.نه؟؟؟؟
2018
پاسخ
تشکر کنندگان: sheghi ، saber enrique
اسم ویزای لاتاری روش است Diversity Visa Lottery یعنی ویزای گوناگونی دلیل ویزا هم این است که چون آمریکا یک کشور متنوع و چند نژادی است برای حفظ این تنوع نژادی میان این لاتاری رو برگزار می کنند تمام قوانین این لاتاری هم بر این مبنا است مثلا هر کشور سهمیه ی فکر کنم 7 درصدی دارند یا اینکه بعضی کشورها حق شرکت ندارند چون به اون حدنصاب جمعیتی در کشور آمریکا رسیدند ایران هم اگر به اون حدنصاب برسه ایران هم حذف میشه و ربطی به مدرک و این چیزها هم نداره.اگرهم داشت لزومی نداره که بخوان پنهان کاری بکنند چرا اصلا باید همچین کاری بکنند به صراحت اعلام می کنند البته هر نوع قانونی نیاز به تصویب کنگره شون داره و در مورد لاتاری هم همینطوره مثلا همین که می خوان به جای ویزای لاتاری به افراد دارای تخصص این ویزا برسه.
خدایا چنان کن سرانجام کار تو خشنود باشی و ما رستگار
پاسخ
تشکر کنندگان: leader-m ، farrokh33 ، sepideh1234 ، jalayevatan
(2017-05-05 ساعت 21:12)Hadi_20 نوشته:  اسم ویزای لاتاری روش است Diversity Visa Lottery یعنی ویزای گوناگونی دلیل ویزا هم این است که چون آمریکا یک کشور متنوع و چند نژادی است برای حفظ این تنوع نژادی میان این لاتاری رو برگزار می کنند تمام قوانین این لاتاری هم بر این مبنا است مثلا هر کشور سهمیه ی فکر کنم 7 درصدی دارند یا اینکه بعضی کشورها حق شرکت ندارند چون به اون حدنصاب جمعیتی در کشور آمریکا رسیدند ایران هم اگر به اون حدنصاب برسه ایران هم حذف میشه و ربطی به مدرک و این چیزها هم نداره.اگرهم داشت لزومی نداره که بخوان پنهان کاری بکنند چرا اصلا باید همچین کاری بکنند به صراحت اعلام می کنند البته هر نوع قانونی نیاز به تصویب کنگره شون داره و در مورد لاتاری هم همینطوره مثلا همین که می خوان به جای ویزای لاتاری به افراد دارای تخصص این ویزا برسه.

شما بر چه اساسی این حرفو می زنید که اگر ایرانی ها به اون حد نصاب برسند ایران حذف میشه؟

اولا کشور هایی مثل کره ی شمالی حق شرکت در لاتاری را ندارند

یعنی کره ی شمالی ها بیشترین جمعیت را در امریکا دارند ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان