کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس)
.

نظرسنجی جدید در ارتباط با اعلام نتایج لاتاری DV-2018
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7409.html

.
(2017-05-06 ساعت 12:28)jalayevatan نوشته:  
(2017-05-06 ساعت 12:25)Erebour نوشته:  
(2017-05-06 ساعت 12:16)jalayevatan نوشته:  میگم خدائی عجب باحالیم هممون
کلا یا هیچی یا همه چی
یا فلاکت و محدودیت یا آزادی مطلق با همه امکانات
یا ایران یا  آ م ر ی ک ا
او وسط مسطا رو اصلا نمیپسندیم ..

عه عه اروپا چیه .. عیییییییییییی

من از روز اول با شرایطی که داشتم فقط تمرکزم رو لاتاری بود
راه های دیگه یا کشورای دیگه رو چک نکردم
البته یه چند بار بهم از طرف آشناها پیشنهاد شد که پنا هنده شو
ولی خرجش خیلی زیاد بود و عزتی که توی اقامت از طریق پـنـاهــندگی هست (به نظر من خیلی کمه گرچه من نرفتمو نمیدونم دقیق)...حالا اگه شما پیشنهادی چیزی دارید به مام بگید
با 60 میلیون کجا میتونید برید که هم این پول خرج سفرتون بشه هم تا کار گیر بیاری بتونی از مابقی همین پول استفاده کنی؟
بنظر من که هیچ جا نمیشه بجز اینکه با لاتاری برم آمریکا

یه تحقیقی در خصوص تحصیل تواتریش و آلمان بکن ..
فکر کنم نظرتو جلب کنه

وای من آلمان رو که خیلی دوس دارم اتفاقا پیشنهادی هم که بهم شد آلمان بود
یه نفر آشنا گفت من کارتو با بیست میلیون درست میکنم
البته پنج شش سال پیش که من دوم دبیرستان بودم ولی خانوادم مخالفت کردند...
مرسی از پیشنهادتون..حتما بررسی میکنم
دوم اینگه اگه ممکنه و اطلاعاتی دارید برام یکم بیشتر توضیح بدید مخصوصا درباره کار
چون ما بدون کار همزمان نمیتونیم خرج تحصیل رو دربیاریم...مرسی
در به در در پی معشوق دویدیم چه غم
گر به معشوق رسیدیم چه بهتر نرسیدیم چه غم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-06 ساعت 12:34)dv2017 نوشته:  
(2017-05-06 ساعت 12:28)jalayevatan نوشته:  
(2017-05-06 ساعت 12:25)Erebour نوشته:  من از روز اول با شرایطی که داشتم فقط تمرکزم رو لاتاری بود
راه های دیگه یا کشورای دیگه رو چک نکردم
البته یه چند بار بهم از طرف آشناها پیشنهاد شد که پنا هنده شو
ولی خرجش خیلی زیاد بود و عزتی که توی اقامت از طریق پـنـاهــندگی هست (به نظر من خیلی کمه گرچه من نرفتمو نمیدونم دقیق)...حالا اگه شما پیشنهادی چیزی دارید به مام بگید
با 60 میلیون کجا میتونید برید که هم این پول خرج سفرتون بشه هم تا کار گیر بیاری بتونی از مابقی همین پول استفاده کنی؟
بنظر من که هیچ جا نمیشه بجز اینکه با لاتاری برم آمریکا

یه تحقیقی در خصوص تحصیل تواتریش و آلمان بکن ..
فکر کنم نظرتو جلب کنه
نروژ و هلند هم برای تحصیلی در نظر داشته باشید

مرسی حتما تحقیق میکنم...ولی راه دیگه ای بجز تحصیل به نظرتون نیست؟
چون تحصیل هم پول زیادی میخواد هم اینه ویزای غیر مهاجرتیه...من نمیخوام دیگه برگردم
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017
(2017-05-06 ساعت 12:40)Erebour نوشته:  
(2017-05-06 ساعت 12:28)jalayevatan نوشته:  یه تحقیقی در خصوص تحصیل تواتریش و آلمان بکن ..
فکر کنم نظرتو جلب کنه

چون تحصیل هم پول زیادی میخواد هم اینه ویزای غیر مهاجرتیه...من نمیخوام دیگه برگردم
میتونی برای skill worker کانادا یا استرالیا اقدام کنی
البته باید تحصیلات دانشگاهی یا مدرک معتبر فنی و حرفه ای داشته باشی با یک سال سابقه کار مرتبط و زبان
پاسخ
تشکر کنندگان: Erebour ، dv2017 ، nazi56 ، jalayevatan
(2017-05-06 ساعت 12:42)mona_ir نوشته:  
(2017-05-06 ساعت 12:34)dv2017 نوشته:  نروژ و هلند هم برای تحصیلی در نظر داشته باشید

البته باید تحصیلات دانشگاهی یا مدرک معتبر فنی و حرفه ای داشته باشی با یک سال سابقه کار مرتبط و زبان

ممنون بابت راهنمایی...اینم بررسی میکنم ..ولی هیچ جا سیاتل نمیشه
پاسخ
تشکر کنندگان: jalayevatan
(2017-05-06 ساعت 12:45)Erebour نوشته:  
(2017-05-06 ساعت 12:42)mona_ir نوشته:  
(2017-05-06 ساعت 12:40)Erebour نوشته:  مرسی حتما تحقیق میکنم...ولی راه دیگه ای بجز تحصیل به نظرتون نیست؟

والا هیچ جا خونه آدم نمیشه ولو رو مبل و تی وی بیخیال پیشرفت و اینا Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، Erebour ، gbtm ، jalayevatan ، mehre cyrus ، amir2640
(2017-05-06 ساعت 12:46)mona_ir نوشته:  
(2017-05-06 ساعت 12:45)Erebour نوشته:  
(2017-05-06 ساعت 12:42)mona_ir نوشته:  میتونی برای skill worker کانادا یا استرالیا اقدام کنی

مخصوصا اگه خونتون مثه ما شیراز باشه...همین الان داره بارون میاد جون میده برای خواب??
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-06 ساعت 12:28)jalayevatan نوشته:  یه تحقیقی در خصوص تحصیل تواتریش و آلمان بکن ..
فکر کنم نظرتو جلب کنه
تحصیل اگه برای دکتری باشه ، اینجاهایی که گفتم حقوق هم میدن و آدمهایی رو هم دیدم که با داشتن یک بچه دارن اونجا گذران میکنن و تحصیل هم در کنارش . در ضمن از اونجا خیلی راحتتر میتونی واسه کار بعد از تحصیل اقدام کنید و بعد از چند سال شهروند بشید.
قبلا توی تاپیک صحبتهایی در خصوص راههای مهاجرت شده بود که با پیگیری پست زیر میتونید بهش برسید
(2017-04-09 ساعت 16:30)dv2017 نوشته:  بريد حول و حوش صفحه 89 و ارسال هاي @copol@ عزيز و @Pakpourasghar@ عزيز رو دنبال كنيد .
...
شاید الان چند صفحه پس و پیش شده باشه
چگونه کاربر حرفه ای مهاجرسرا شویم؟‎
We don't grow when things are easy  We grow when we face challenges
پاسخ
تشکر کنندگان: Erebour ، jalayevatan
(2017-05-06 ساعت 12:50)Erebour نوشته:  
(2017-05-06 ساعت 12:46)mona_ir نوشته:  
(2017-05-06 ساعت 12:45)Erebour نوشته:  ممنون بابت راهنمایی...اینم بررسی میکنم ..ولی هیچ جا سیاتل نمیشه
مخصوصا اگه خونتون مثه ما شیراز باشه...همین الان داره بارون میاد جون میده برای خواب??
وای خیلی حال میده...
فک کنم اجدادم به شیراز میخوره Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: Erebour ، mehre cyrus
(2017-05-06 ساعت 12:52)dv2017 نوشته:  
(2017-05-06 ساعت 12:34)dv2017 نوشته:  نروژ و هلند هم برای تحصیلی در نظر داشته باشید
تحصیل اگه برای دکتری باشه ، اینجاهایی که گفتم حقوق هم میدن و آدمهایی رو هم دیدم که با داشتن یک بچه دارن اونجا گذران میکنن و تحصیل هم در کنارش . در ضمن از اونجا خیلی راحتتر میتونی واسه کار بعد از تحصیل اقدام کنید و بعد از چند سال شهروند بشید.
قبلا توی تاپیک صحبتهایی در خصوص راههای مهاجرت شده بود که با پیگیری پست زیر میتونید بهش برسید
(2017-04-09 ساعت 16:30)dv2017 نوشته:  بريد حول و حوش صفحه 89 و ارسال هاي @copol@ عزيز و @Pakpourasghar@ عزيز رو دنبال كنيد .
...
شاید الان چند صفحه پس و پیش شده باشه

دست شما درد نکنه
البته ما همچنان در انتظار اوکی دادن آمریکا میمونیم تا همیشه و از اونجا هم باز برای لاتاری اقدام میکنیم بازم ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: jalayevatan ، dv2017
فکر کنم نظرتو جلب کنه

بهترین راه به نظر من همون تحصیلی است.درسته غیر مهاجرتی است ولی شما می تونید برید اونجا بمونید خیلی ها تحصیلی اقدام کردند بعد تحصیل کار پیدا کردند و موندند.راه دیگر از طریق ویزای کار است که یکی اونور شمارو بخواد مثلا شرکتی چیزی که بخواد استخدام کنه شمارو یا طریق ارائه رزومه و سابقه کار است که بتونید برید اونور آخرین راه همون پناهندگی است که اونم خطرات خاص خودشو داره.شما باید اینارو بررسی کنید که کدومش به شما می خوره.ولی آخرش بازهم تحصیلی از همش بهتره اینهمه آدم از کشور خارج میشند می تونم بگم بالای 80 درصد از طریق تحصیلی میرند.اصلا کار خیلی سختی نیست مشکل فقط همون زبان است باور کن افرادی رو میشناسم همکلاسی من طرف تجدید میاورد الان تو ترکیه دکترا می خونه منم قبلا علاقه ای نداشتم ولی بعدا بیشتر بهش فکر کردم.شما هر جوری هم برید نهایتا به درس خوندن و یادگیری یه تخصص نیاز پیدا خواهید کرد.راه های دیگر رو افرادی امتحان می کنند که سنی ازشون گذشته و نمی تونند تحصیل کنند شما که سن وسالی ندارید(البته فکر کنم اینطوری باشه)
خدایا چنان کن سرانجام کار تو خشنود باشی و ما رستگار
پاسخ
تشکر کنندگان: jalayevatan ، gbtm ، Erebour ، dv2017 ، aristotel
(2017-05-06 ساعت 11:17)آرتمیس 19 نوشته:  
(2017-05-06 ساعت 10:58)algh90 نوشته:  
(2017-05-06 ساعت 09:27)Phoenix7 نوشته:  با این طرز جواب دادنت کاملا حدسم به یقین تبدیل شد  که با یه  زیر 18 سال دارم صحبت میکنم ( هر چند قبلش فکر می کردم با یه آدم درست و حسابی که تو KCC کار می کنه طرفم )
چون کسی که راستگوئه و  واقعا قبول شده صبح تا شب اینجا ولوووووو Wink  نیست و کلی مشغله و گرفتاری داره که باید بهش برسه
به هر حال  دوستان  ؛  نظرات  توهمی دادن و مسخره بازی و دخالت تو بحث بزرگترها  هم از خصوصیاته بارز این قومه که از ظواهر امر با جابه جائی از جهان سوم به جهان اول هم قابل درمان نیست !!
حیفه وقت
Cool

من نه قسط بحث کردن دارم که چندین صفحه طول بکشه نه ثابت کردن حرفی رو.....
ببینید موضوع خیلی ساده تر ازین حرفاست.... اصلا به اون پیچیدگی که میگید نیست...
بحث عکس و شما خیلی جدی گرفتید... بنظر من(فقط به نظر من) اصلا موضوع پیچیده ای نیست... من فیلمی میدیدم طرف تو لاتاری پول برنده شد و لحظه ای که برنده شد کارگری در خانه بود و متوجه داستان شد و طرف را کشت.. در همین حین یه پلیس وارد ماجرا شد و داستان و که فهمید زد کارگررو کشت و رفت پول بخت آزماییوگرفت و دلیلش این بود که هیچ عکسی از فرد برنده نداشتند..

اگه اصرار بر عکس و رزولوشن بالاست بنظر من به این دلیله که افرادی سو استفاده نکنند.. حالا میگید حتما چجوری؟؟؟ ببینید 2 سال پیش یکی از دوستان گفتن که من ثبت نام کردم در لاتاری با 5 یا 10 عکس متفاوت...دقیق تعداد خاطرم نیست... مثلا عکساشونو با تغییر نور یا تغییر مو انداخته بودند.. اینجوری که خودشون میگفتند و اسمشون رو مثلا محمد حسن مشرقی حسینی بوده به چندین شکل مختلف نوشتن.. یبار کامل یبار نصف اسم نصف فامیلی..... خب تو ایران شاید 2 یا 3  نفر این کار را انجام دهند... شاید تو کل دنیا بیشتر ازین تعداد این حرکتو بزنن... پس باید سیستمشون چنین اخطارهایی رااعلام کنه....

من هم چندین سال منتظر نتیجه لاتاری بودم... ولی دیدم که اینجوریه از روش دیگری اقدام کردم و الان به نتیجه رسیدم خیلی خیلی زودتر از لاتاری... و وقتی اقدام کردم و خیلی زود به نتیجه رسیدم در کمال ناباوری فهمیدم اونقدر که میگن پیچیده نیست.... ببینید اولش که خواستم اقدام کنم با چند تا وکیل ایرانی و خارجی صحبت کردم... وکیل در داخل ایران گفت اصلا نمیشه،،، وکیل ایرانی در آمریکا یکیشون گفت 30 درصد شانس داری... یکی دیگه گفت میشه ولی خیلی پیچیدست و فقط گروهی از وکلا میتونن انجام بدهند و کار یک وکیل نیست.. یکی دیگه گفت من 120میلیون میگیرم انجام میدم.. وکیل خارجی هم گفت رزومتو نمیدونم چکار کن تا ما بررسی کنیم....

حالا اینجارو داشته باشید که من نه وکیل گرفتم و نه از پروسه وکالت اطلاعی داشتم... خودم تنهایی پروندمو چیدم و فرستادم و در مدت خیلی کوتاهی پروندم قبول شد... ولی دوستم که از طریق وکیل اقدام کرده... بعد 2 سال هنوز وکیل پرونده رو ارسال نکرده برای اداره مهاجرت...
این بحثی که شما کردید منو یاد همین کار وکیل ها انداخت که انقدر مسیله رو پیچیده بیان میکنن که افراد بگن خیلی سخته و حتما کار را به وکیل بسپرند... الان بحث شما هم همینه خیلی مسیله را پیچیده کردید... بنظر من اصلا پیچیده نیست... اون عکس فقط برای شناسایی فرد برنده در روز مصاحبه هستش... کما اینکه افراد جانی معمولا صورتهای آرامی دارند چون برایشان مسیله خیلی ساده است که بخواد کارشون توی چهرشون تاثیر بگذارد... من بشخصه فرمایش شما در مورد بررسی لاتاری فقط از روی عکس و رد میکنم.. چون از وقتی پروندمو فرستادم متوجه شدم خیلی خیلی سیستم ساده ای دارند.... خیلی ساده تر از اونچیزی که فکرشو بکنید... فرمایش اون دوستمون درسته که میگه افراد و سیستم در اونجا خیلی سادن.... فامیلمون اونجاست و واقعا اینو از ایشون که دکترا دارند و شغل چندین هزار دلاری دارند هم میشه راحت متوجه شد....

شما تحصیلی اقدام کردی؟

میبخشید میشه بفرمایید از چه طریقی پس اقدام کردید؟؟ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-06 ساعت 12:56)mona_ir نوشته:  
(2017-05-06 ساعت 12:50)Erebour نوشته:  
(2017-05-06 ساعت 12:46)mona_ir نوشته:  والا هیچ جا خونه آدم نمیشه ولو رو مبل و تی وی بیخیال پیشرفت و اینا Big Grin
وای خیلی حال میده...
فک کنم اجدادم به شیراز میخوره Big Grin

جدی؟؟خیلی از این حادثه مسرورم...?
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-06 ساعت 12:58)Hadi_20 نوشته:  

بهترین راه به نظر من همون تحصیلی است.درسته غیر مهاجرتی است ولی شما می تونید برید اونجا بمونید خیلی ها تحصیلی اقدام کردند بعد تحصیل کار پیدا کردند و موندند.راه دیگر از طریق ویزای کار است که یکی اونور شمارو بخواد مثلا شرکتی چیزی که بخواد استخدام کنه شمارو یا طریق ارائه رزومه و سابقه کار است که بتونید برید اونور آخرین راه همون پـنـاهــندگی است که اونم خطرات خاص خودشو داره.شما باید اینارو بررسی کنید که کدومش به شما می خوره.ولی آخرش بازهم تحصیلی از همش بهتره اینهمه آدم از کشور خارج میشند می تونم بگم بالای 80 درصد از طریق تحصیلی میرند.اصلا کار خیلی سختی نیست مشکل فقط همون زبان است باور کن افرادی رو میشناسم همکلاسی من طرف تجدید میاورد الان تو ترکیه دکترا می خونه منم قبلا علاقه ای نداشتم ولی بعدا بیشتر بهش فکر کردم.شما هر جوری هم برید نهایتا به درس خوندن و یادگیری یه تخصص نیاز پیدا خواهید کرد.راه های دیگر رو افرادی امتحان می کنند که سنی ازشون گذشته و نمی تونند تحصیل کنند شما که سن وسالی ندارید(البته فکر کنم اینطوری باشه)

بله درسته فکر خوبیه...
من تحصیلی چندسال پیش یه تحقیق کوچیک کردم ولی نظرم جلب نشد...فکر کنم باید دوباره شروع کنم به تحقیق...بله من 22 سالمه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-06 ساعت 13:03)nazi56 نوشته:  
(2017-05-06 ساعت 11:17)آرتمیس 19 نوشته:  
(2017-05-06 ساعت 10:58)algh90 نوشته:  من نه قسط بحث کردن دارم که چندین صفحه طول بکشه نه ثابت کردن حرفی رو.....
ببینید موضوع خیلی ساده تر ازین حرفاست.... اصلا به اون پیچیدگی که میگید نیست...
بحث عکس و شما خیلی جدی گرفتید... بنظر من(فقط به نظر من) اصلا موضوع پیچیده ای نیست... من فیلمی میدیدم طرف تو لاتاری پول برنده شد و لحظه ای که برنده شد کارگری در خانه بود و متوجه داستان شد و طرف را کشت.. در همین حین یه پلیس وارد ماجرا شد و داستان و که فهمید زد کارگررو کشت و رفت پول بخت آزماییوگرفت و دلیلش این بود که هیچ عکسی از فرد برنده نداشتند..

اگه اصرار بر عکس و رزولوشن بالاست بنظر من به این دلیله که افرادی سو استفاده نکنند.. حالا میگید حتما چجوری؟؟؟ ببینید 2 سال پیش یکی از دوستان گفتن که من ثبت نام کردم در لاتاری با 5 یا 10 عکس متفاوت...دقیق تعداد خاطرم نیست... مثلا عکساشونو با تغییر نور یا تغییر مو انداخته بودند.. اینجوری که خودشون میگفتند و اسمشون رو مثلا محمد حسن مشرقی حسینی بوده به چندین شکل مختلف نوشتن.. یبار کامل یبار نصف اسم نصف فامیلی..... خب تو ایران شاید 2 یا 3  نفر این کار را انجام دهند... شاید تو کل دنیا بیشتر ازین تعداد این حرکتو بزنن... پس باید سیستمشون چنین اخطارهایی رااعلام کنه....

من هم چندین سال منتظر نتیجه لاتاری بودم... ولی دیدم که اینجوریه از روش دیگری اقدام کردم و الان به نتیجه رسیدم خیلی خیلی زودتر از لاتاری... و وقتی اقدام کردم و خیلی زود به نتیجه رسیدم در کمال ناباوری فهمیدم اونقدر که میگن پیچیده نیست.... ببینید اولش که خواستم اقدام کنم با چند تا وکیل ایرانی و خارجی صحبت کردم... وکیل در داخل ایران گفت اصلا نمیشه،،، وکیل ایرانی در آمریکا یکیشون گفت 30 درصد شانس داری... یکی دیگه گفت میشه ولی خیلی پیچیدست و فقط گروهی از وکلا میتونن انجام بدهند و کار یک وکیل نیست.. یکی دیگه گفت من 120میلیون میگیرم انجام میدم.. وکیل خارجی هم گفت رزومتو نمیدونم چکار کن تا ما بررسی کنیم....

حالا اینجارو داشته باشید که من نه وکیل گرفتم و نه از پروسه وکالت اطلاعی داشتم... خودم تنهایی پروندمو چیدم و فرستادم و در مدت خیلی کوتاهی پروندم قبول شد... ولی دوستم که از طریق وکیل اقدام کرده... بعد 2 سال هنوز وکیل پرونده رو ارسال نکرده برای اداره مهاجرت...
این بحثی که شما کردید منو یاد همین کار وکیل ها انداخت که انقدر مسیله رو پیچیده بیان میکنن که افراد بگن خیلی سخته و حتما کار را به وکیل بسپرند... الان بحث شما هم همینه خیلی مسیله را پیچیده کردید... بنظر من اصلا پیچیده نیست... اون عکس فقط برای شناسایی فرد برنده در روز مصاحبه هستش... کما اینکه افراد جانی معمولا صورتهای آرامی دارند چون برایشان مسیله خیلی ساده است که بخواد کارشون توی چهرشون تاثیر بگذارد... من بشخصه فرمایش شما در مورد بررسی لاتاری فقط از روی عکس و رد میکنم.. چون از وقتی پروندمو فرستادم متوجه شدم خیلی خیلی سیستم ساده ای دارند.... خیلی ساده تر از اونچیزی که فکرشو بکنید... فرمایش اون دوستمون درسته که میگه افراد و سیستم در اونجا خیلی سادن.... فامیلمون اونجاست و واقعا اینو از ایشون که دکترا دارند و شغل چندین هزار دلاری دارند هم میشه راحت متوجه شد....

شما تحصیلی اقدام کردی؟

میبخشید میشه بفرمایید از چه طریقی پس اقدام کردید؟؟ممنون

ارسالهایم را اگه مطالعه کنید متوجه میشوید... از طریق ورزشی-علمی
پاسخ
تشکر کنندگان: nazi56
(2017-05-06 ساعت 12:58)Hadi_20 نوشته:  

بهترین راه به نظر من همون تحصیلی است.درسته غیر مهاجرتی است ولی شما می تونید برید اونجا بمونید خیلی ها تحصیلی اقدام کردند بعد تحصیل کار پیدا کردند و موندند.راه دیگر از طریق ویزای کار است که یکی اونور شمارو بخواد مثلا شرکتی چیزی که بخواد استخدام کنه شمارو یا طریق ارائه رزومه و سابقه کار است که بتونید برید اونور آخرین راه همون پـنـاهــندگی است که اونم خطرات خاص خودشو داره.شما باید اینارو بررسی کنید که کدومش به شما می خوره.ولی آخرش بازهم تحصیلی از همش بهتره اینهمه آدم از کشور خارج میشند می تونم بگم بالای 80 درصد از طریق تحصیلی میرند.اصلا کار خیلی سختی نیست مشکل فقط همون زبان است باور کن افرادی رو میشناسم همکلاسی من طرف تجدید میاورد الان تو ترکیه دکترا می خونه منم قبلا علاقه ای نداشتم ولی بعدا بیشتر بهش فکر کردم.شما هر جوری هم برید نهایتا به درس خوندن و یادگیری یه تخصص نیاز پیدا خواهید کرد.راه های دیگر رو افرادی امتحان می کنند که سنی ازشون گذشته و نمی تونند تحصیل کنند شما که سن وسالی ندارید(البته فکر کنم اینطوری باشه)

اروپا خوبه ولی با حضور آقای ترامپ مسیر مهاجرت تحصیلی به آمریکا خیلی ناهموار هست و قبل از حضور ایشون به اندازه کافی این مسیر مشکل داشت

در مورد آمریکا کمی توضیح بدم براتون، اگر فرد قصد تحصیل در مقاطع پایین تر از PhD رو داشته باشه معمولاً fund بهش تعلق نمیگیره و ترمی چندین هزار دلار بابت شهریه باید هزینه بده، علاوه بر این هزینه بیمه درمانی و اجاره خانه و خورد و خوراک و هزینه رفت و آمد و کتابهای گران و... هزار جور خرج دیگه که اصلاً نمیصرفه و بعد از اتمام دوران تحصیل و پیدا کردن کار مرتبط با رشته تحصیلی باید مدت زیادی منتظر گرین کارت بمونه و چندین سال هم صبر کنه تا اقامت بگیره، با حضور آقای ترامپ این مسیر در پله اولش یعنی صدور ویزای تحصیلی برای ایرانی ها دچار مشکل حاد شده و چپ و راست از دادن ویزا به عناوین مختلف در سفارتهای آمریکا سر باز زده میشه

تحصیل در آمریکا در مقطع PhD هم مستلزم این هست که فرد نمره بالایی در امتحان GRE کسب کنه که کار هر کسی نیست و تافل حداقل بالای 100 بدون اینکه هیچکدام از مهارت ها زیر 25 باشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: jalayevatan ، aristotel

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان