کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس)
.

نظرسنجی جدید در ارتباط با اعلام نتایج لاتاری DV-2018
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7409.html

.
(2017-09-07 ساعت 11:36)ostokhan نوشته:  
(2017-09-07 ساعت 02:04)shahin61 نوشته:  
(2017-09-06 ساعت 18:25)ostokhan نوشته:  بنا به اعلام بانک مرکزی، از بیستم شهریورماه، فروش ارز مسافرتی به نرخ مبادله ای متوقف شده و عرضه از طریق نظام بانکی به نرخ آزاد صورت می گیرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بانک مرکزی، تاکنون مسافران ایرانی که بیش از دوازده سال سن داشتند و از راه های هوایی، زمینی، ریلی و دریایی از کشور خارج می شدند، می‌توانستند برای یک بار در طول سال حداکثر ۳۰۰ دلار آمریکا یا معادل آن را، با ارائه گذرنامه معتبر جمهوری اسلامی ایران، بلیط مسافرت، ویزای کشور مقصد (در خصوص کشورهایی که نیاز به اخذ ویزا دارند) و تعهد کتبی مسافر مبنی بر خرید ارز مسافرتی فقط از یک منبع، با نرخ مبادله‌ای تهیه کنند.

تاکید می شود با اجرای بخشنامه جدید (بخشنامه شماره ۹۶.۱۸۱۲۸۹ مورخ ۱۳۹۶.۰۶.۱۲) از تاریخ بیستم شهریور، فروش ارز مسافرتی با نرخ مبادله ای از ذیل قسمت "ب" بخش سوم مجموعه مقررات ارزی، حذف و فروش ارز مسافرتی با نرخ بازار (آزاد) انجام خواهد پذیرفت
فرزاد خان همون موقع هم که برقرار بود همچین مالی نبود..کلی دنگوفنگ  با 1000 تا کپی از همه چیز ! تازه فرقش بین 100 تا 150 هزار تومن میشد..
اونم تحوبل در فرودگاه  !

درسته آقا شاهین زیاد تفاوتی نداشت
ولی اصل عمل مهمه که روز به روز دارن بر خرخره مردم بیشتر فشار میارن. همه دارن زیر بار این فشار اقتصادی متلاشی میشن.
دراین که شکی نیست..نمونه بدترش زمزمه قظع کامل یارانه هاست که کلی از مردم وابسته به دریافتش هستن ولی کو کسی که اهمیت بده..متآسفانه.
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان: ostokhan ، farrokh33 ، khatarnak ، dv2017 ، jalayevatan
یکی می مرد ار درد بی درمون
یکی گفت فلانی زردک می خواهی

حالا یکی میاد می گه تاریخ لاتاری کیه ؟
یکی میاد می گه من با سیاست فلانی موافقم

یکی میاد می گه من توی شرکت داییم کار می کنم

یکی میاد می گه حقوقا رو واریز نکردن

یکی میاد می گه اقااااا / خانممممم / چرا عکس منو گذاشتی توی مهاجر سرااااااااا Big Grin

یکی مثل من دارم دیونه میشم می خوام بکنم و برم

یکی مثل فلانی اشک توی چشماش جمع میشه میگه کی میشه لاتاری اسمم دربیاد.

اقاااااااااااااااااااااا ول کن این بساط من یه غلطی کردم رفتم سیم کارت دست دو گرفتم هی منو کشتن هی می گن گوشی خانم میرزایی ؟؟؟؟؟

1000 بار گفتم بابا این سیم کارت واگذار شده . باز فردا دوباره زنگ میزنه Big Grin

بعد می گن داداش توی این مملکت بمان واسه ی چی می خواهی بری ؟؟؟؟

بمونم اینجا که هرروز به من زنگ بزنند بگن گوشی خانم میرزایی ؟؟؟ Big Grin

دلم خوش بود که دکترا شرکت کنم و دانشگاه درس بدم حالا می بینم سنگ تمام گذاشتن و شرط معدل و ... می خوان

بعد می گن توی این مملکت بمون

بی کاری - رکود - درد رنج اعصاب

بعد فلانی میاد از عکس دیگری شکایت می کنه

اقا جان اهل شکایت هستین لااقل اعضا مهاجر سرا کتبا شکایت کنند به قانون گذاران شایت سال بعد لاتاری اسم همه درومد Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، ostokhan ، American Darlin ، nargol1990 ، farrokh33 ، jalayevatan ، shahin61
[عکس: 01-Spirit-Washington-New-Boat-1920x656-bba459dba9.jpg]

کیا کشتی کوروز سوار شدن ؟؟؟

واشنکتن دی سی
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، Hoseinu ، ostokhan ، American Darlin ، nargol1990 ، farrokh33 ، jalayevatan ، shahin61
[عکس: usa-washington-state-seattle-ride-the-du...a7tpd9.jpg]

اتوبوس دریایی در سیاتل
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، Hoseinu ، ostokhan ، American Darlin ، nargol1990 ، farrokh33 ، jalayevatan ، shahin61
[عکس: images?q=tbn:ANd9GcQ5bicX6bGAjmXjvp7YyFc...IaWu5BIJAw]

یه همچین چیزی رو نمی تونی توی خواب تصور کنی

فبوریدا
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، Hoseinu ، ostokhan ، American Darlin ، farrokh33 ، jalayevatan ، shahin61
[عکس: nia18.jpg]

آبشار 7 رنگ نیاگارا

Cool غینک بزن تا بهتر ببینی 7 تا رنگ داره Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، Hoseinu ، ostokhan ، American Darlin ، nargol1990 ، farrokh33 ، jalayevatan ، shahin61 ، Aydinro
[عکس: 7hob.com1366249075684.jpg]

اینجا نا کجاباد است

شب جمعه خوبی داشته باشید

و عید شنبه بر شما و مدیران و دوستان مبارک باشه Cool

ایام به کام ما رفتیم که خیلی خستم Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، Hoseinu ، ostokhan ، American Darlin ، saeed_gh ، nargol1990 ، farrokh33 ، jalayevatan ، shahin61
(2017-09-07 ساعت 19:32)khatarnak نوشته:  یکی  می مرد  ار درد بی درمون  
یکی گفت فلانی زردک  می خواهی

حالا یکی میاد می گه  تاریخ  لاتاری  کیه  ؟
یکی میاد می گه من با سیاست  فلانی  موافقم

یکی میاد می گه من توی شرکت  داییم  کار می کنم

یکی میاد می گه حقوقا رو واریز نکردن  

یکی  میاد می گه اقااااا  / خانممممم  /  چرا  عکس منو  گذاشتی  توی مهاجر سرااااااااا   Big Grin

یکی  مثل من  دارم  دیونه  میشم  می خوام بکنم  و برم  

یکی مثل  فلانی  اشک توی چشماش  جمع میشه  میگه کی میشه لاتاری  اسمم دربیاد.

اقاااااااااااااااااااااا ول کن این بساط  من یه غلطی کردم  رفتم سیم کارت دست دو گرفتم  هی منو کشتن  هی می گن  گوشی خانم میرزایی  ؟؟؟؟؟

1000 بار گفتم  بابا این سیم کارت  واگذار  شده  .  باز فردا  دوباره زنگ  میزنه  Big Grin

بعد  می گن  داداش  توی این مملکت  بمان  واسه ی چی می خواهی  بری  ؟؟؟؟

بمونم  اینجا که  هرروز  به من  زنگ بزنند  بگن گوشی خانم میرزایی  ؟؟؟   Big Grin

دلم خوش  بود که  دکترا  شرکت کنم  و  دانشگاه درس بدم  حالا می بینم  سنگ تمام  گذاشتن  و  شرط معدل و ...  می خوان

بعد می گن توی این مملکت بمون

بی کاری  -  رکود  -  درد رنج  اعصاب  

بعد  فلانی  میاد  از عکس  دیگری  شکایت می کنه  

اقا جان  اهل شکایت هستین  لااقل  اعضا  مهاجر سرا کتبا شکایت کنند  به قانون گذاران  شایت  سال بعد  لاتاری  اسم  همه  درومد   Big Grin

داداش شما بیشتر از هر چیذ دیگه به خواب نیاز داری Big Grin Big Grin Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: American Darlin ، dv2017 ، farrokh33 ، jalayevatan ، shahin61 ، khatarnak
اگر بشه برم آمریکا ...
میرم پارک یوسمیتی/یلوستون ...
تا چند روز بیرون نمیام ...

آبشار زیبای یوسمیتی

[عکس: Yosemite_Falls_Yosemite_National_Park.jpg]

ساحل دیدنی Big Sur در کالیفرنیا ، مسیری که به این شهر ساحی منتهی میشود هم بسیار زیبا و دیدنیست ...

[عکس: Big_Sur_California.jpg]

[عکس: 13531808_1193954330665945_677513999_n.jp...Mg%3D%3D.2]

[عکس: wKgBZ1jFPSuAShHFAAmsww1euGc35.jpeg?image...0%2Fq%2F90]

آبشار Burney در کالیفرنیا

[عکس: Burney_Falls_California.jpg]

من نمیدونم کسی که تو آمریکا متولد میشه قبل از به دنیا اومدن چه کاری به درگاه خدا کرده که چنین موهبتی نصیبش شده ؟؟ و بلعکس !!
جدیدا عکسی که از پل بروکلین میبینم و کلی آدم دارن به راحتی روش قدم میزنن و دستاشون تو جیبشون ، میگم چی میشد منم یکی از اینا بودم ...
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، dv2017 ، nargol1990 ، ostokhan ، farrokh33 ، jalayevatan ، shahin61
(2017-09-07 ساعت 19:32)khatarnak نوشته:  یکی  می مرد  ار درد بی درمون  
یکی گفت فلانی زردک  می خواهی

یکی میاد می گه من توی شرکت  داییم  کار می کنم

اگه منظورت من بودم من تو شرکت شوهر عمه م هستم Big Grin

بعدم سخت نگیر! زندگی 100 ساله اولش سخته Cool
به انتظار فصل تو
تمام فصلها گذشت
چه یأس بی نهایتی
ندیم من بود
فصل بد خاکستری
تسلیم و بی صدا گذشت
چه قلب بی سخاوتی
حریم من بود
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، ostokhan ، shahin61 ، khatarnak
@ostokhan@ تو تصمیمت جدیه ک ثبت نام نکنی امسال اگر ثبت نامی بود؟

اگر جدی هستی میشه بگی چرا؟؟
و واقعا استدلالت چیه؟؟

میدونی میپرسم چون چند ساله داری ثبت نام میکنی و چند ساله تو این پروسه هستی...چی شد ک به این فکر افتادی؟

منم دارم فکر میکنم بهش!
به انتظار فصل تو
تمام فصلها گذشت
چه یأس بی نهایتی
ندیم من بود
فصل بد خاکستری
تسلیم و بی صدا گذشت
چه قلب بی سخاوتی
حریم من بود
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، shahin61
(2017-09-08 ساعت 22:55)nargol1990 نوشته:  @ostokhan@ تو تصمیمت جدیه ک ثبت نام نکنی امسال اگر ثبت نامی بود؟

اگر جدی هستی میشه بگی چرا؟؟
و واقعا استدلالت چیه؟؟

میدونی میپرسم چون چند ساله داری ثبت نام میکنی و چند ساله تو این پروسه هستی...چی شد ک به این فکر افتادی؟

منم دارم فکر میکنم بهش!

خب اولا فرزاد خطاب کنی تا استخوان ممنون میشم.
آره سال آخر بود که شرکت کردم 2018.
اولا لاتاری به من نیومده و ظاهرا خوش شانس نیستم. 5 سال شرکت کردم.
روحیات و خلقیات کاربران دیگه رو نمیدونم. ولی وقتی لاتاری شرکت میکنم دیگه نمیتونم فوکوس کنم بر زندگی اینجا. یعنی نمیتونم تصمیمات جدی و یا گامهای مهمی بردارم و وقتی شانسی برام ایجاد بشه از دست میدم به این دلیل که مداوم پیش خودم میگم شااید شاید لاتاری قبول شدم. نمیتونم با یه دست دو تا هندوانه بردارم. یعنی هم اینطرف زندگیم رو با برنامه ریزی پیش ببرم و هم به لاتاری فکر کنم
والا تا همین الانشم حس میکنم این مساله زندگی منو عقب انداخت و نمیخوام زندگی رو روی لاتاری که سرابی بیش نیست بسازم. حالا شاید این حرفها برای مابقی افراد مسخره بنظر بیاد و بگن که چی داری میگی و شما زندگیت رو جلو ببر و همزمان لاتاری شرکت کن. ولی خدایی من نمیتونم اینطور پیش ببرم. منی که تو هیچ مرحله از زندگی وقفه نداشتم الان دو سال دارم درجا میزنم . یه مدل 1989 قراضه شدیم Big Grin
سعی میکنم از طریق تحصیلی اقدام کنم البته باز برای امریکا نه. توفیقی بود و خدا خواست شاید برای تحصیل به اروپا و یا کانادا و استرالیا اقدام کردم.
کلا آمریکا برای ما نقش همون سراب داره و حقیقتا زندگی برای یه مهاجر تو امریکا به مراتب سخت تر از اروپاست.
البته نمیدونم برنامه شما چیه و امیدوارم بتونی لاتاری رئ همراه با زندگی اینطرف جلو ببری
پاسخ
تشکر کنندگان: nargol1990 ، farrokh33 ، jalayevatan ، shahin61
(2017-09-07 ساعت 19:43)khatarnak نوشته:  کیا  کشتی کوروز  سوار شدن ؟؟؟

واشنکتن دی سی

داداچ داری راه رو اشتباه میری. من قایق موتوری هم سوار نشدم. کشتی کروز رو کجای دلم بزارم Big Grin Big Grin

این تصاویر رو نزار . داغ دلمان تازه میشه یاور همیشه مومن Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، shahin61
این @ostokhan@ صرفا جهت صدا کردن بود Big Grin فرزاد خان

حرفات کاملا منطقیه
خب هرکسی خودشو بهتر میشناسه و به تبع اون هم تصمیمت عقلانیه

راستش من تصمیمی واسه پذیرش تحصیلی ندارم پس شامل حال تو نمیشم

اما
من فقط ازین جنبه به تصمیمت فکر کردم که "خب بالاخره لاتاری اسمش باهاشه!قرعه!و شانس!" اینکه ادم زندگیشو وابسته کنه به یه قمار خیلی بده...بقول خودت اگر بشه تو اکتبر ثبت نام کنی و یادت بره و یهو اواخر می چک کنی این خوب Cool ک انگاری واسه من نشدنیه!

مشکل من اینه که خیلییییییییییییی تو اون فاصله 7 ماه بهش فکر میکنم!فکر کردم درواقع!اولین بارم بود!

بازم مرسی ک راجع ب تصمیمت توضیح دادی
به انتظار فصل تو
تمام فصلها گذشت
چه یأس بی نهایتی
ندیم من بود
فصل بد خاکستری
تسلیم و بی صدا گذشت
چه قلب بی سخاوتی
حریم من بود
پاسخ
تشکر کنندگان: ostokhan ، farrokh33 ، jalayevatan ، American Darlin ، shahin61
(2017-09-09 ساعت 01:09)nargol1990 نوشته:  این @ostokhan@  صرفا جهت صدا کردن بود Big Grin فرزاد خان

حرفات کاملا منطقیه
خب هرکسی خودشو بهتر میشناسه و به تبع اون هم تصمیمت عقلانیه

راستش من تصمیمی واسه پذیرش تحصیلی ندارم پس شامل حال تو نمیشم

اما
من فقط ازین جنبه به تصمیمت فکر کردم که "خب بالاخره لاتاری اسمش باهاشه!قرعه!و شانس!" اینکه ادم زندگیشو وابسته کنه به یه قمار خیلی بده...بقول خودت اگر بشه تو اکتبر ثبت نام کنی و یادت بره و یهو اواخر می چک کنی این خوب Cool ک انگاری واسه من نشدنیه!

مشکل من اینه که خیلییییییییییییی تو اون فاصله 7 ماه بهش فکر میکنم!فکر کردم درواقع!اولین بارم بود!

بازم مرسی ک راجع ب تصمیمت توضیح دادی

کاملا درسته.
به هر چیزی مداوم فکر کنی مسلما نمیشه

والا من شیفته و کشته تحصیلی نیستم منتهای مراتب هر جور فکر میکنم راهی دیگه ای برام باز نیست.

لاتاری هم که اسمش لاتاریه

نمیدونم غیر از لاتاری برنامه ای داری اصلا برای رفتم. در هر حال من راهی دیگه ندارم
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، nargol1990 ، American Darlin ، shahin61

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان