کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس)
.

نظرسنجی جدید در ارتباط با اعلام نتایج لاتاری DV-2018
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7409.html

.
سلام وقتتون بخیر
تو سفارت مجبورتون نمیکنن ازتون میپرسن فارسی میخواین مصاحبه بدین یا انگلیسی! نگران این موضوع نباشین.
به نظر من تا چیزی ازتون نپرسیدن حرفی نزنید.
انشالله هرچی که خیره برای هممون پیش بیاد! منتظر خبر یک ضربی شما هستیم.

(2017-10-27 ساعت 01:00)Evane3nce نوشته:  سلام دوستان گرامی . من 3 روز دیگه در آنکارا مصاحبه دارم و بسیار استرس دارم . خواستم هر توصیه ای دوستان دارند بفرمایند که انجام بدم در روز مضاحبه . با تشکر
در ضمن 2 تا سوال داشتم . در فرم من زدم که انگلیسی بلدم ولی دوست دارم فارسی مصاحبه بشم . اونجا ممکنه بگن انگلیسی بلدی پس صحبت کن؟
دوم اینکه من بعد از پر کردن فرم 260 رفتم سر کار . به نظرتون تا اخرین لحظه اگه نپرسیدن درباره کار بهشون نگم و ایا اگر بگم موجب چک خوردن میشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، ostokhan ، alirezanz ، American Darlin ، shahin61 ، copol
دیدم جالبه شما هم ببینید
نگید خب که چی  Cool

[عکس: psz1_how.png]
چگونه کاربر حرفه ای مهاجرسرا شویم؟‎
We don't grow when things are easy  We grow when we face challenges
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، ostokhan ، alirezanz ، شاپرک ، American Darlin ، moonwalk ، nargol1990 ، copol
(2017-10-29 ساعت 15:57)dv2017 نوشته:  دیدم جالبه شما هم ببینید
نگید خب که چی  Cool

How to sell your soul   Big Grin  Tongue  Rolleyes
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان: ostokhan ، dv2017 ، alirezanz ، American Darlin ، copol
(2017-10-29 ساعت 16:04)shahin61 نوشته:  
نگید خب که چی  Cool

...
خوشبختانه این آمار واسه زمانیه که شما اینور بودید Smile
چگونه کاربر حرفه ای مهاجرسرا شویم؟‎
We don't grow when things are easy  We grow when we face challenges
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، ostokhan ، alirezanz ، American Darlin ، copol
(2017-10-29 ساعت 21:48)dv2017 نوشته:  
(2017-10-29 ساعت 16:04)shahin61 نوشته:  
نگید خب که چی  Cool

...
خوشبختانه این آمار واسه زمانیه که شما اینور بودید  Smile
آقا چه اینور چه اونور میفروشیمش !!
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان: ostokhan ، alirezanz ، dv2017 ، American Darlin ، copol
نگید خب که چی  Cool

چه توهمی 😆😆😆
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017
سلام و درود
منم ثبت نام کردم ، و خب از صفحه تائیدیه پایانی ثبت نام یکی دو تا فایل عکس JPG گرفتم ، خود بالای صفحه هم یه گزینه پرینت بود ، اونم زدم و یه فایل PDFـم ذخیره کردم ، خوبه دیگه آره ؟!
امیدوارم همگی موفق بشیم ♥♥♥♥
پاسخ
تشکر کنندگان: ostokhan ، shahin61 ، dv2017 ، copol
(2017-10-30 ساعت 16:30)American Darlin نوشته:  سلام و درود
منم ثبت نام کردم ، و خب از صفحه تائیدیه پایانی ثبت نام یکی دو تا فایل عکس JPG گرفتم ، خود بالای صفحه هم یه گزینه پرینت بود ، اونم زدم و یه فایل PDFـم ذخیره کردم ، خوبه دیگه آره ؟!
امیدوارم همگی موفق بشیم ♥♥♥♥

خیلی خوبه اما کار از محکم کاری عیب نمیکنه.
بهتره تا اعلام نتایج کامپیوترتون رو هم خاموش نکنید!

اما جدای از شوخی یه کپی از فایلتون جای دیگه داشته باشید. هرچند از دست بدید هم میتونید بازیابی کنید اطلاعات رو در خود سایت ...
پاسخ
تشکر کنندگان: copol
درامد یک کارمند در ایران ماهانه بین یک تا دو میلیون تومان است. درامد یک کارمند در آمریکا میانگین 2500$ معادل ده میلیون تومان است.

منبع: وب سایت اداره کار آمریکا
https://www.onetonline.org/link/summary/43-9061.00
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، dv2017 ، American Darlin ، copol
(2017-10-29 ساعت 13:05)sh.parsa نوشته:  سلام وقتتون بخیر
تو سفارت مجبورتون نمیکنن ازتون میپرسن فارسی میخواین مصاحبه بدین یا انگلیسی! نگران این موضوع نباشین.
به نظر من تا چیزی ازتون نپرسیدن حرفی نزنید.
انشالله هرچی که خیره برای هممون پیش بیاد! منتظر خبر یک ضربی شما هستیم.

(2017-10-27 ساعت 01:00)Evane3nce نوشته:  سلام دوستان گرامی . من 3 روز دیگه در آنکارا مصاحبه دارم و بسیار استرس دارم . خواستم هر توصیه ای دوستان دارند بفرمایند که انجام بدم در روز مضاحبه . با تشکر
در ضمن 2 تا سوال داشتم . در فرم من زدم که انگلیسی بلدم ولی دوست دارم فارسی مصاحبه بشم . اونجا ممکنه بگن انگلیسی بلدی پس صحبت کن؟
دوم اینکه من بعد از پر کردن فرم 260 رفتم سر کار . به نظرتون تا اخرین لحظه اگه نپرسیدن درباره کار بهشون نگم و ایا اگر بگم موجب چک خوردن میشه؟

دوست عزیز انتخاب زبان مصاحبه فارسی یا انگلیسی عهده شماست و تجربه دوستان در این سالها میگه که افیسرها خیلی خوب فارسی صحبت میکنند.
میتونید مدرکی که ثابت کنه همراتون ببرین اما معمولا مدارک شغلی رو خیلی کم میرن سراغش مگه اینکه شغلتون خیلی حساس باشه
و حتما تا در هر موردی سوالی نپرسیدن و چیزی ازتون نخواستن حرفی نزنید و چیزی ارایه ندید
امیدوارم موفق باشید و به امید خدا ویزا یک ضرب Shy

راستی کدوم سفارت مصاحبه دارین؟
شماره کیس:2018AS000059XX
تاریخ ارسال فرم اولیه : 31 MAY 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، dv2017 ، American Darlin ، ostokhan ، copol
مدارکی که در روز مصاحبه باید با خود همراه داشته باشید.

* اصل گذرنامه + یک نسخه کپی از تمام صفحات آن (توجه داشته باشید که از پاسپورتتان یک کپی دیگری تهیه و همراه خود داشته باشید برای زمانی که انشاالله ویزای یکضرب بگیرید نیاز می شود چون پاسپورت شما برای صدور ویزا نگه داشته می شود و با داشتن یک کپی از آن به شما تحوبل داده خواهد شد.)

* اصل شناسنامه + ترجمه آن + یک نسخه کپی از تمامی صفحات شناسنامه + یک نسخه کپی از ترجمه آن

* اصل مدرک ازدواج یا طلاق دو نسخه+ ترجمه آن + دو نسخه کپی از تمام صفحات آن + دو نسخه کپی از ترجمه آن

* اصل آخرین مدرک تحصیلی برنده اصلی+ ترجمه ی آن (اگر مدرک دیپلم و پیش دانشگاهیدارید یا هنرستانی بوده اید و مدرک دیپلم فنی حرفه ای یا کاردانش دارید + ترجمه های آنها را همراه خود داشته باشید).

* اصل کارت پایان خدمت یا معافی + ترجمه آن

*نامه دوم یا پرینت جواب ایمیل کی‌سی‌سی که در آن روز مصاحبه مشخص شده‌است

* دو قطعه عکس ۵×۵ (مشخصات و ویژگی های عکس هایتان مانند عکس هایی که برای KCC فرستاده اید باشد)

* گواهی عدم سوء پیشینه (البته برای ایرانیان داخل کشور نیازی نیست) که اگر در کشور دیگری غیر از ایران هستید باید از پلیس یا مرکز مربوطه دریافت کنید

*مدارک مدیکال +گواهی آزمایشات پزشکی + کارت بین المللی واکسیناسیون انستیتو پاستور (این مورد آخری اهمیت خاصی ندارد ولی برای مدیکالتون حتما همراه داشته باشید.)

* مدارک ساپورت مالی که شامل فرم تکمیل شده I-134 و فرم‌های مالیاتی دو یا سه سال گذشته اسپانسر  یا  گواهی تمکن مالی به نام برنده از بانک به انگلیسی + کپی.

مبلغ مدیکال که ظاهرا از 220 تا حتی 400 دلار هم پرداختی داشتن در ترکیه البته
مبلغ 330 دلار روز مصاحبه در سفارت
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، dv2017 ، hasti1985 ، American Darlin ، saeed_gh ، ostokhan ، copol ، elahe mousavi
چرا پیام من تایید نشد اینجا گشت ارشاد داره؟!😯
پاسخ
تشکر کنندگان:
تشکر ویژه از دوست عزیز بابت اطلاعات خوبش
ببینید من مراحل بعد از قبولی رو به ترتیب درست میگم یا نه :

1- تکمیل فرم DS-260
2- کارنت شدن کیس
3- دریافت وقت سفارت
4- انتخاب شعبه پستی برای پیک آپ مدارک
5- تهیه مدارک مورد نیاز
6- واکسیناسیون
7- رزرو هتل و پرواز برای وقت مصاحبه
8- سفارت و وقت ملاقات
9- پرداخت هزینه صدور گرین کارت
10- سفر به خاک آمریکا
 Smile

فقط مورد 4 رو میشه یه توضیحی بدین لطفا
پاسخ
تشکر کنندگان: saeed_gh ، copol ، dv2017 ، moonwalk
با سلام خدمت همه دوستان
من دیشب ثبت نام اولیه امسال رو انجام دادم و در قسمت فرم همسرم جای اسم کوچک(First name) و فامیلی(Last name) اشتباها جابجا نوشتم (حواسم نبود) حالا اتفاقی میافته اگه ایشالا برنده بشم؟ Sad
پاسخ
تشکر کنندگان:
من اصن دیگه پیام نمیدم از گشت ارشادم متنفرم اصن بخاطر گشت ارشاده میخوام از ایران برم😒
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان