کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا
یکی از تفاوتهای بیشتر ما ایرانیا با جهان اولی ها دقیقا داره تو این تایپیک نمود میکنه.در اینکه کمک کردن به دیگران کار خوبیه هیچ حرفی نیست ولی این دلیل نمیشه شما اصل مهمتری (نظم و انضباط)رو زیر پا بذاری.من وقتی میام این فروم رو میبینم وقتی میبینم مثلا اخرین ارسال واسه چند روز پیش هست خیالم راحته که خبری نیست و نمیام چند صفحه رو بالا پایین کنم که ببینم ایا بالاخره خبری هست یا نه.
ضمن اینکه مهاجرسرا اونقدر غنی هست که برای هر چیزی تایپیک مجزا داره.وقتی شما سوال رو توی تایپیک خودش میپرسی و اونجا جواب داده میشه سابقه این سوال و جواب که ممکنه در اینده مشکل افراد دیگه ای هم باشه همیشه بعنوان یه راهنما قابل دسترس هست.
افرادی که این فروم رو پیگیری میکنن از انواع مختلف کتگوری ها هستن و ممکنه مواردشون باهم متفاوت باشه.مثلا اقا فرزاد اگه لطفا سوالاتشون رو در فروم برنده های لاتاری 2017 بپرسه فک میکنم جواب بهتری بگیره.من خودمم اونجا فعالم و خداروشکر از لطف دوستان هنوز هیچ سوالم بی جواب نمونده.
بهر حال گرچه من همیشه از ابتدا پیگیر این فروم بودم ولی امروز متاسفانه اتفاقات ناخوشایندی اینجا افتاد.از همه دوستان خواهش میکنم سوالات در جای خودش پرسیده بشه که هم بین بچه ها اختلافی نباشه و هم در اینده به عنوان مرجعی در دسترس باشه.
انشالا خدا کمکمون کنه (ازشر ترامپ) و بزودی این تایپیک برای همیشه بسته بشه.
2017AS6200
سفارت: آنکارا> ایروان
ارسال فرم: 8May
کارنت: 9March
مصاحبه: 4may
نتیجه: AP
کلیر:15Aug

خوشا راهي! که پايانش تو باشي.

دستانی که به دیگران کمک می کند بهتر از دستانی است که به سمت آسمان دراز می شود.
‎‎
پاسخ
تشکر کنندگان: bhb32 ، fb2016 ، farzadmohajer ، santaclara ، Bboys_s ، zamini1975 ، mostafa2017 ، ramin_red ، nima1976 ، eblis_67 ، mulan1979 ، POUA ، Sudeh
(2017-04-14 ساعت 20:38)farzadmohajer نوشته:  
(2017-04-14 ساعت 16:52)minaz00 نوشته:  اینکه بعضی از دوستان کامنت های غیر مرتبط با اسم این فروم رو بر نمی تابند برای من قابل درک نیست. اینجا تو شرایط سخت و بحرانی شده بود حلال مشکلات و سوالات بچه ها و بعد از این که جو یکم اروم شد هنوز تعلق خاطر بچه ها به اینجا ادامه داره و چون بقیه هم اینجارو بیشتر چک میکنند سوال هاشونو اینجا مطرح می کنند
اینکه بعضی ها میان این جا و میبیند خبری از فرمان مهاجرت نیست، دلیلش کامنت های غیر مرتبط

بسیار ممنونم از این کامنت زیبا ... ای کاش دوستانی گلی چون شما یا onasiss جان و ... دوستانی از این
قبیل اینجا بیشتر

جناب فرزاد خان
کسی نگفته مشکلات خود را در این فروم مطرح نکنید کما اینکه طی هفته گذشته تمامی درد دلهای ناشی از مشکلات شما را میخوندم و چون راه حل قابل پیشنهاد نداشتم به خوندن کامنت ها بسنده میکردم. امیدوارم مشکل شما هم حل شده باشد.
ولی خدا وکیلی سوال دوست بی ادب ما در خصوص ایرفرانس جاش اینجا بود؟
دفتر ایر فرانس تو خیابون ولیعصر روبروی پارک ملته. به جای اینکه فحش بدن و دیگران را روانی خطاب کنن، میتونن تلفن کنن از ایر فرانس بپرسن.
کیس نامبر: 2017AS3xxx
تعداد نفرات کیس 3
برنده اصلی: خانم
رویت نامه قبولی: 4 May
تکمیل فرم 260: 4 May
نامه دوم :دسامبر
تاریخ مصاحبه: 21 فوریه
محل مصاحبه: ايروان ( تغییر از آنکارا به ايروان توسط KCC)
آپدیت دو خطی برنده اصلی و فرزند: 12 جون
کلیر برنده اصلی و دخترم : 14 جون
وضعیت بنده: همچنان AP
پاسخ
تشکر کنندگان: bhb32 ، sayhoon ، pishtaz611
(2017-04-14 ساعت 18:03)shahin41 نوشته:  
(2017-04-14 ساعت 17:23)Abisarab نوشته:  
(2017-04-14 ساعت 17:01)shahin41 نوشته:  این فروم نمایندگی شرکت ایر فرانسه؟
چرا با ایر فرانس تماس نمیگیرید ؟
اگه فردا یکی از دوستان در این فروم بپرسه " کسی میدونه تو آمریکا یک کیلو پرتقال چنده؟" نباید تعجب کرد.
پرتقال کیلویی چند رو از ننه و بابات می پرسم قیمتشو اونا خوب می دونن. روانی فقط یه سوال پرسیدم من.
اولا که خیلی بی تربیت هستید.
دوما جالب اینجاست که افرادی هستند که بابت این لحن پیام شما تشکر هم میکنند.
امیدوارم مدیر فروم پاسخ شما را بدهند.

اگر پرواز ازتهران انجام بشه مستقیم به مقصد امریکا ویزای شینگن نیازی نداره ولی اگر مثلا در پاریس یا کشورهای اروپایی واسه تعویض پرواز یا ورود به فرودگا مجبور به توقف باشید ویزای شینگن لازم میشه البته این مورد رو هنگام فروس بلیط به شما اعلام میکنن
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان مشکل من تو این فروم هم دقیقا همینه مجبورم 10 تا مطلب بخونم که هیچکدوم ربطی به قانون اجرایی و حکم دادگاه نداره، و فقط وقت آدم گرفته میشه، من یکی از اعضای فروم برندگان لاتاری 2017 هستم که کتگوریهای مختلفی داره و هر روز هم اونجا رو چک میکنیم، مشکلاتمون رو مطرح میکنیم و احیانا اگر اطلاعاتی داشته باشیم در اختیار دوستان میگذاریم پس خواهشا، در این فرووم فقط و فقط به "قانون اجرایی و حکم دادگاه" بپردازیم و دیگر سوالاتمون رو در قسمت مرتبط طرح کنیم.
موفق و پیروز باشید
Case Number....: 2017as5600
Case Members...: 2 Adult+1 child
Status...: Military Excemption, Private company employer
ds260.............: 15MAY 2016
Last submit......: 28JAN 2017
Embassy: Ankara-->Abu Dabi(Changed by Kcc)
Interview: 10MAY یک ضرب
Status: Current 18MAR-->Second Email 28MAR-->In Transit 28 MAR-->Ready 4 APR-->Issued 11 MAY
Destination: California
راهنمای پرکردن فرم DS260
آموزش تصویری انتخاب شعبه پستی
سفرنامه از اول تا گرفتن ویزا
پاسخ
تشکر کنندگان: eblis_67 ، fb2016 ، bhb32 ، امیر007 ، mostafa2017 ، ramin_red ، aazitaa ، Sudeh ، pishtaz611 ، sheghi
وقتی فرمان مهاجرتی انتخاب شد شخصا فکر کردم همه چی تمومه و این اب و تاب ها و های و هوی ها هم میخوابه و ترامپ هم کارش رو انجام میده و راه US بسته میشه

ولی بعد از چند روز با اعتراضات خود امریکایی ها و رای دادگاه معلوم شد که چرا واقعا امریکا قدرت اول جهانه

چون در همه افراد در برابر قانون یکسان هستن
2017 , 2018 ,2019,2020
می رود راه پیوسته تا آن سو  *** از دری کو شد رهش آغاز
می رود او تا کجا تا کو       *** من روان با او کنم آواز
می روم من همره و همپو     *** تا به دیدار کلان راهی
ره همه این مقصد اما کو      *** چه بگویم جز نه و آهی؟
* شعری از بیلبو بگینز - از آثار JRR TOLKIEN
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر007 ، Pegah123 ، shahin41 ، V_B ، bhb32 ، mulan1979 ، fn_glor ، onasiss ، ramin_red ، santaclara ، sina454 ، Sudeh ، pishtaz611 ، abas_kashan ، zamini1975 ، eblis_67
خبر جدید ....

فردا سه شنبه قراره در دادگاهی در واشنگتن، ایرانی امریکایی هایی که از دستور اجرایی متضرر شدند، برای اولین بار شهادت بدهند. قراره این هفته به دو تا شکایت که توسط ایرانی -امریکایی ها انجام شده رسیدگی بشه. اولین شکایت در فوریه به هدایت نایک به ثبت رسید، دومی هم ماه قبل توسط انجمن جهانی مسلمانان امریکا که یک گروه شیعه است به ثبت رسید.

پ.ن: دوستان ببخشند همه مقاله رو ترجمه نکردم. ولی چکیده اش همینی بود که اینجا نوشتم.
منبع خبر
شماره کیس:         2017AS*5**
تعداد نفرات:           یک نفر
پاسخ
نشریه آمریکایی«پولیتیکو»:

ایرانیان مقیم آمریکا سه‌شنبه برای ادای شهادت علیه طرح ترامپ به دادگاه می‌روند

آن‌ها امکان برنده شدن دراین فرصت را دارند

asriran.com
@MyAsriran
2017 , 2018 ,2019,2020
می رود راه پیوسته تا آن سو  *** از دری کو شد رهش آغاز
می رود او تا کجا تا کو       *** من روان با او کنم آواز
می روم من همره و همپو     *** تا به دیدار کلان راهی
ره همه این مقصد اما کو      *** چه بگویم جز نه و آهی؟
* شعری از بیلبو بگینز - از آثار JRR TOLKIEN
پاسخ
خبر دادگاه دیروز

من سعی کردم فقط نکات مهم رو ترجمه کنم. قسمتی هم که در ترجمه اش شک داشتم رو متن اصلی رو هم ذکر کردم، اگه قسمتی اشتباه بود دوستان تصحیح کنن:

1- گفته شده که این نوع شکایت در دادگاه واشنگتن در ناحیه قاضی "تانیا چانتکان" غیر معموله که شکاتی که از دستور ضربه خورده اند اجازه داشته باشند به صورت زنده ماجرای خودشونو به دادگاه شرح بدهند.
2- دستور قاضی دادگاه سوم مبنی بر متوقف شدن دستور، اگه صادر بشه، میتونست تاثیر مستقیمی بر دستور اجرایی 2 بذاره در صورتی که حکم نهایی دادگاههای هاوایی و مریلند در تاریخ 15 مارچ به نفع دولت میبود. با این حال، نتیجه این شکایت (شنیدن سخنان افرادی که از دستور ضربه خوردند در این دادگاه) میتونه نقش خیلی مهمی در دادگاه عالی بازی کنه.
An order by a third U.S. trial judge to freeze the ban, if granted, would take direct effect only if similar decisions made March 15 by federal district judges in Hawaii and Maryland were overturned. However, the legal arguments raised by American immigrants from the Middle East’s most populous nation could play a role in a fight widely seen as destined for the U.S. Supreme Court
3- در روز سه شنبه 4 گروه ایرانی شکایت کردند. در زمان دو ساعته دادگاه، وکلای این 4 گروه گفتند که آنها از مجموع 25 نفری که شکایت کردند، تعداد 16 شکایت رو در گروههای مختلفی از شکاتی که به انواع مختلف از دستور ضربه خوردند تنظیم و به دادگاه ارائه دادند. آنها همچنین از دادگاه خواستند که فرآیند صدور ویزای برای ایرانیان رو به روال قبل بازگرداند (یعنی سخت گیری که بعد دستور اجرایی رخ داده رو رفع کند).
4- در مقایسه با دادگاه هاوایی و مریلند، شکات در این دادگاه بر حقوق شهروندی بر اساس قومیت و ملیت تاکید داشتند.
5- وکلای دولت تلاش کردند تا این دادگاه برگزار نشه. این وکلا ادعا کرده بودند که به صداقت گفته شاهدان شکی ندارند. آنها ادعا کردند که فقط به روشی که شکایت کردند (only their legal import) اعتراض دارند.
6- اگه اشتباه نکنم دادگاه شکایت دوم هم جمعه قراره برگزار بشه.
7- در مقاله گفته نشده کی قاضی نظر خودشو اعلام میکنه.
منبع خبر

انرژی مثبت یادتون نره
شماره کیس:         2017AS*5**
تعداد نفرات:           یک نفر
پاسخ
الان داشتم میرفتم سر کار را دیو اعلام کرد فرمان جدید ضد مهاجرتی ترامپ به کلیه شرکت ها و کارفرما ها ابلاغ کرده از استخدام مهاجر پرهیز کنند و فقط اتباع خودشون استخدام کنند
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-04-19 ساعت 10:05)hamed.drgh نوشته:  الان داشتم میرفتم سر کار را دیو اعلام کرد فرمان جدید ضد مهاجرتی ترامپ به کلیه شرکت ها و کارفرما ها ابلاغ کرده از استخدام مهاجر پرهیز کنند و فقط اتباع خودشون استخدام کنند

یادمه که ترامپ این اواخر میگفت که "ویزای مهاجرتی رو برداریم و بجاش به کسانی ویزا بدیم که دارای تحصیلات و یا تخصص بالایی باشند همانند کانادا" ولی مثل اینکه همه حرفاش برای رسیدن به یه هدف:
ایجاد دیوار دور آمریکا
Case Number....: 2017as5600
Case Members...: 2 Adult+1 child
Status...: Military Excemption, Private company employer
ds260.............: 15MAY 2016
Last submit......: 28JAN 2017
Embassy: Ankara-->Abu Dabi(Changed by Kcc)
Interview: 10MAY یک ضرب
Status: Current 18MAR-->Second Email 28MAR-->In Transit 28 MAR-->Ready 4 APR-->Issued 11 MAY
Destination: California
راهنمای پرکردن فرم DS260
آموزش تصویری انتخاب شعبه پستی
سفرنامه از اول تا گرفتن ویزا
پاسخ
تشکر کنندگان: hamed.drgh
(2017-04-19 ساعت 10:05)hamed.drgh نوشته:  الان داشتم میرفتم سر کار را دیو اعلام کرد فرمان جدید ضد مهاجرتی ترامپ به کلیه شرکت ها و کارفرما ها ابلاغ کرده از استخدام مهاجر پرهیز کنند و فقط اتباع خودشون استخدام کنند

امیدوارم کارفرماها بفهمن ایرانی ها بهترین هستن و حذف انها ضرر به خودشونه ایرانی ها همه جای دنیا بهترین هستن اما ذلت پذیر نیستن
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-04-19 ساعت 10:34)mahii نوشته:  

امیدوارم کارفرماها بفهمن ایرانی ها بهترین هستن و حذف انها ضرر به خودشونه ایرانی ها همه جای دنیا بهترین هستن اما ذلت پذیر نیستن

از کجا به این نتیجه رسیدید که ایرانی ها بهترین هستند ؟؟؟ایرانی ها هم مثل سایر مهاجران هستند و از نظر اونها فرقی بین ایرانی ها و سایر مهاجرین نیست.چه قبول کنید یا نکنید اینجوریه کاملا.اونجا هم کسی نسبت به دیگری برتری نداره.این اعتماد به نفس بعضی از هموطنا تعجب آوره.
اون دوستمون هم باید گفت تو رادیو خبر رو اشتباه به عرضش رسوندند.کل ماجرا در مورد ویزای اچ 1 بی است که تازه اونم حذفش نمی کنند می خوان سفت و سخت اجراش کنند.یعنی فقط متقاضیان این نوع ویزا تحت تاثیر قرار می گیرند.
خدایا چنان کن سرانجام کار تو خشنود باشی و ما رستگار
پاسخ
تشکر کنندگان: zamini1975 ، m_baghaei ، marco250
با این اوضاع تنش تو روابط آمریکا و روسیه دوستان علی الحساب بعید میدونم این Ban دیگه اهمیت سابق رو داشته باشه برای ترامپ
امروز روسیه یه بمب افکن برده تو آلاسکا تا لب مرز آمریکا که 2 تا جنگنده آمریکایی تعقیبش کردند
از اون ور هم چین از کره شمالی حمایت کرده در مقابل حمله آمریکا
خلاصه بوهای خوبی نمیاد به قول دوستان جنگ جهانی سوم نشه صلوات
الان خیلی مسائل مهمتری از Ban برای ترامپ و تیمش هست که بخوان براش بجنگن

انشالله مشکلی برای صدور ویزا پیش نمیاد نگران نباشید

پاسخ
تشکر کنندگان: copol

این همون شروع موج عظیم نژاد پرستیه دولت آمریکاست که چند ماه پیش میگفتم در راهه ...

در آینده منتظر چندین فرمان این چنینی باشید ... از قبیل حذف بیمه و افزایش مالیات و ...

خلاصه میخواد کاری کنه که مهاجران با پای خودشون برن ولایت خودشون ...
کیس نامبر: ‎62XX‎

مشخصات:  یک نفر / ۲۳ ساله / فارغ التحصیل ۳ ماه قبل از مصاحبه

بدون کار دولتی و خصوصی

ارائه مدارک به صورت کامل در روز مصاحبه

تاریخ مشاهده قبولی:4MAY
تاریخ ارسال فرم: ‎24MAY‎

محل مصاحبه در نامه اول : آنکارا

دریافت نامه دوم:  28 March

تاریخ و محل جدید مصاحبه : ایروان 30 May

نتیجه : یکضرب

دریافت ویزا  May 31

هر اتفاقی در جریان زندگیه شما ، داستان زندگیه شماست ...
پس خودتان را دست سرنوشت بسپارید و نه زور و اجبار ...

هر کار خوبی کنید ، همان انرژی مثبت به شما خواهد برگشت ...
پاسخ
تشکر کنندگان: hamed.drgh
(2017-04-19 ساعت 12:45)Ali--usa نوشته:  با این اوضاع تنش تو روابط آمریکا و روسیه دوستان علی الحساب بعید میدونم این Ban دیگه اهمیت سابق رو داشته باشه برای ترامپ
امروز روسیه یه بمب افکن برده تو آلاسکا تا لب مرز آمریکا که 2 تا جنگنده آمریکایی تعقیبش کردند
از اون ور هم چین از کره شمالی حمایت کرده در مقابل حمله آمریکا
خلاصه بوهای خوبی نمیاد به قول دوستان جنگ جهانی سوم نشه صلوات
الان خیلی مسائل مهمتری از Ban برای ترامپ و تیمش هست که بخوان براش بجنگن

انشالله مشکلی برای صدور ویزا پیش نمیاد نگران نباشید
دوست عزیز نگران نباش این ها همش سیاه بازیه .از قدیم می گن سیاست پدر و مادر نداره . اینجوری می خواد نشون بده که روابط خوبی با روسیه نداره !!! یادمون باشه که تحقیق در مورد دخالت روسیه در انتخابات امریکا هنوز ادامه داره .
پاسخ
تشکر کنندگان: eblis_67

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان