کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
(2012-09-17 ساعت 21:14)ehsanaliani نوشته:  با درود به همه دوستان
بچه ها کسی میدونه از زمانی که وارد آمریکا میشی چه مدت زمان میبره تا Green Card بیاد ؟
من باید برگردم ایران تا دانشگاهم رو تموم کنم و با توجه به اینکه من ۱۵ سپتامبر وارد شدم و تاریخ بلیط برگشتم ۱نوامبر هست ، تو این فاصله حداقل ۴ هفته از دانشگاه رو از دست میدم و اگه بدونم بطور تقریبی گرین کارتم کی میاد زود تر میتونم برای برگشتم برنامه ریزی کنم
لطفا اگه اطلاعاتی دارین راهنمایی کنین
ممنونم
سلام
وکیل ما گفت از زمانی که به امریکا وارد بشین 45 روز طول میکشه تا گرین کارت بیاد...(با ویزای ازدواجی)حالا دیگه نمیدونم حرف وکیل ما در چه حد درست بوده و فقط حرفی که زد رو به شما گفتم.....

راستی بچه ها خودم هم نمیدونم چطور ممکنه گرین کارت رو برامون بفرستند دم خونه در امریکا..... و اصلا نمیدونم که به کجا میخان گرین کارت رو بفرستن....یعنی وقتی ما وارد امریکا شدیم و خانه گرفتیم تازه اون موقع میریم به کجا خبر میدیم که ادرس خانه ما فلان جاست تا اونا گرین کارت رو بفرستن؟از کجا باید تقاضای فرستادن گرین کارت رو بکنیم؟این همیشه برام سواله....
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، ehsanaliani
(2012-09-19 ساعت 14:43)SA.AALI نوشته:  چون من الان که عکس ندارم. اگه طرف فقط واسه عکس پاشه بیادو بره طول میکشه
یه سوال
اگه با ویزای نامزدی بریم بعد ازدواج باید برگردم ایران؟ با ویزای ازدواج چطور باید برگردم؟
نه!!! داری ویزا میگیری که بری اونجا پیش همسرت بمونی دیگه!!!!
ببین با ویزای نامزدی که رفتی، حداثر 3 ماه وقت داری ازدواج کنی و وقتی ازدواج کردی گرین کارتتو میگیری.
با ویزای ازدواجی هم که بری وقتی رسیدی اونجا، چند روز بعدش گرین کارتتو بهت میدن.
شما مگه نمیخوای با همسرت زندگی کنی!!! گرین کارت هم که بگیری و برگردی ایران، واسه اینکه گرین کارتت باطل نشه باید قبل از 6 ماه برگردی آمریکا
و البته اینم بگم که افرادی که کمتر از 2 سال از زمان ازدواجشون گذشته، چه با ویزای نامزدی بیان چه ازدواجی، گرین کارتی که بهشون میدن گرین کارت مشروطه و بعد از 2 سال از زمان اخذ گرین کارت اگر همچنان زن و شوهر باقی مونده باشن، گرین کارتشون از حالت مشروط درمیاد و اگه جدا شده باشن، گرین کارت هم باطل میشه
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: SA.AALI
واقعا از راهنماییتون ممنونم
من قصدم زندگی با همسرم در آمریکاس و بر نمیگردم البطه اگه بشه.
فقط استرس دارم که ازدواج کنم یا فقط عکس بگیرم واسه نامزدی
راستی یه سوال ؟ این کلیرنس از من که در ایران هستم هم تحقیق میکنه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق
بچه ها کسی میدونه از زمانی که وارد آمریکا میشی چه مدت زمان میبره تا Green Card بیاد ؟
من باید برگردم ایران تا دانشگاهم رو تموم کنم و با توجه به اینکه من ۱۵ سپتامبر وارد شدم و تاریخ بلیط برگشتم ۱نوامبر هست ، تو این فاصله حداقل ۴ هفته از دانشگاه رو از دست میدم و اگه بدونم بطور تقریبی گرین کارتم کی میاد زود تر میتونم برای برگشتم برنامه ریزی کنم
ممنونم

سلام
تبريك مي گم كه ويزا گرفتي ١٤ روزه سوشيال ميگيري وبعد از ١ ماه گرين كارت مي ايد
موفق باشي
پاسخ
(2012-09-19 ساعت 16:23)kamela نوشته:  
ممنونم
سلام
وکیل ما گفت از زمانی که به آمریکا وارد بشین 45 روز طول میکشه تا گرین کارت بیاد...(با ویزای ازدواجی)حالا دیگه نمیدونم حرف وکیل ما در چه حد درست بوده و فقط حرفی که زد رو به شما گفتم.....

راستی بچه ها خودم هم نمیدونم چطور ممکنه گرین کارت رو برامون بفرستند دم خونه در آمریکا..... و اصلا نمیدونم که به کجا میخان گرین کارت رو بفرستن....یعنی وقتی ما وارد آمریکا شدیم و خانه گرفتیم تازه اون موقع میریم به کجا خبر میدیم که ادرس خانه ما فلان جاست تا اونا گرین کارت رو بفرستن؟از کجا باید تقاضای فرستادن گرین کارت رو بکنیم؟این همیشه برام سواله....
سلام
وقتي كه فرودگاه هستي مداركي كه سفارت داده تحويل افيسر ميدي تو فرودگاه اون موقع آفيسر آدرس خونه را باهات چك مي كنه ومي فرستن برات خونت
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، kamela
ِبچه ها من سه شنبه در ابوظبی وقت مصاحبه داشتم. آخرش بهم یه برگه سفید داد گفت از 4 هفته تا 6 هفته دیگه سایت رو چک کن وقتی ویزات آماده بود بیا بگیرش.....حالا سوال من اینه که آیا کسی تا حالا برگه سفید گرفته؟؟؟؟؟ مگه برای fbi چک برگه آبی نمی دن؟؟؟؟ و اینکه زمان fbi چک که معلوم نیست چقدر طول می کشه...پس چرا بهم گفت 4 تا 6 هفته؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: girl
(2012-09-19 ساعت 18:49)SA.AALI نوشته:  واقعا از راهنماییتون ممنونم
من قصدم زندگی با همسرم در آمریکاس و بر نمیگردم البطه اگه بشه.
فقط استرس دارم که ازدواج کنم یا فقط عکس بگیرم واسه نامزدی
راستی یه سوال ؟ این کلیرنس از من که در ایران هستم هم تحقیق میکنه؟
ببین بازم میگم به نظر من نامزدی راحتتره. اگه نامزدت میتونه بیاد ترکیه یا دبی همدیگه رو ببینید و با هم عکس بگیریدو بلیط هواپیما و فیش پرداختی هتلو روز مصاحبه نشون بدی، حله.
ازدواجی واقعا بیشتر از نامزدی طول میکشه. بعضی وقتا حتی 2 برابر بیشتر طول میکشه. البته نه همیشه. نامزدی از 6 ماه تا 10 ماه دیدم که طول کشیده و ازدواجی از 10-11 ماه به بالا طول میکشه.
دوست عزیز این کلیرنس فقط سابقه شما رو بررسی میکنه نه سابقه همسرتونو. در واقع FBI چک میکنه که شما سابقه ت.ر.و.ر.ی.س.ت.ی یا همکاری با ارگانهای دولتی ایران و سایر موارد مشابه رو نداشته باشید و اصلا به همسرتون کاری نداره.
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: Soap McTavish
(2012-09-19 ساعت 22:39)lotusss نوشته:  ِبچه ها من سه شنبه در ابوظبی وقت مصاحبه داشتم. آخرش بهم یه برگه سفید داد گفت از 4 هفته تا 6 هفته دیگه سایت رو چک کن وقتی ویزات آماده بود بیا بگیرش.....حالا سوال من اینه که آیا کسی تا حالا برگه سفید گرفته؟؟؟؟؟ مگه برای fbi چک برگه آبی نمی دن؟؟؟؟ و اینکه زمان fbi چک که معلوم نیست چقدر طول می کشه...پس چرا بهم گفت 4 تا 6 هفته؟؟؟
در مورد رنگ برگه اینطور که یادمه رنگ برگه های ابوظبی با آنکارا فرق داره و برگه سفید ابوظبی یعنی کلیرنس خوردین. البته کاملا مطمئن نیستما ولی چنین چیزی توی ذهنمه.
مهم اینه که الان توی برگه تون جلوی کلمه پاسپورت علامت زده باشه که یعنی وقتی کلیر شدین پاستونو بیارید. برگتون همینطوره دیگه؟
معمولا اکثر آفیسرا میگن از فلان موقع تا فلان موقع سایتو چک کنید که تجربه نشون داده خیلی وقتا زودتر از اون زمان و خیلی وقتا هم دیرتر از اون زمان کلیرنس شخص میادش.
به نظرم شما از 2 هفته دیگه شروع کن به چک کردن سایت.
به هر حال بهتون تبریک میگم. دیگه راحت شدین. دوست عزیز یه لطفی میکنی؟ خلاصه پروندتونو توی امضاتنو بنویسین یا توی تاپیک خلاصه وضعیت متقاضیان ویزای نامزدی و ازدواج، خلاصه پروندتو بنویس.
مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان: Soap McTavish
الهه جان مرسی از جوابت... توی اون برگه سفید فقط جلوی پاسپورت تیک خورده...و کلیرنس هم مطمئنم به خاطر شغلم خوردم (اینجا 6 سال شغل دولتی داشتم)....
نوع ویزا: کیس ازدواجی با سیتیزن CR1/ اولین اقدام: 2010 (ما به خواسته خودمون کیس رو 2 سال عقب انداختیم چون شوهرم به خاطر مریضی مادرش مجبور بود 2 سال ایران بمونه.شوهرم 3.5 ماه پیش رفت آمریکا و 2.5 ماه پیش مدارک اسپانسرم رو فرستاد و1.5 ماه پیش نامه مصاحبم اومد)
راستی الهه جان در مورد اسپانسر .....اسپانسر من هم مثل اسپانسر شما گفت که به خاطر security نمی تونه چیزی دست ما بده ....شوهرم هم ازش خواست که خودش مستقیما مدارک رو بفرسته nvc, و اونم همین کارو کرد...حالا شما هم به طرف همینو بگو شاید قبول کنه...
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، girl
مرسی عزیزم. آخه علاوه بر اینکه گفته security اش به خطر میفته، گفته این تعهد سنگینیه و نمیتونه بپذیره Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، Soap McTavish
(2012-09-19 ساعت 22:14)Nakisa نوشته:  
(2012-09-19 ساعت 16:23)kamela نوشته:  
ممنونم
سلام
وکیل ما گفت از زمانی که به آمریکا وارد بشین 45 روز طول میکشه تا گرین کارت بیاد...(با ویزای ازدواجی)حالا دیگه نمیدونم حرف وکیل ما در چه حد درست بوده و فقط حرفی که زد رو به شما گفتم.....

راستی بچه ها خودم هم نمیدونم چطور ممکنه گرین کارت رو برامون بفرستند دم خونه در آمریکا..... و اصلا نمیدونم که به کجا میخان گرین کارت رو بفرستن....یعنی وقتی ما وارد آمریکا شدیم و خانه گرفتیم تازه اون موقع میریم به کجا خبر میدیم که ادرس خانه ما فلان جاست تا اونا گرین کارت رو بفرستن؟از کجا باید تقاضای فرستادن گرین کارت رو بکنیم؟این همیشه برام سواله....
سلام
وقتي كه فرودگاه هستي مداركي كه سفارت داده تحويل افيسر ميدي تو فرودگاه اون موقع آفيسر آدرس خونه را باهات چك مي كنه ومي فرستن برات خونت
ممنونم از پاسختون....ولی اگر ادم اون موقع ندونه خونش کجاس چی؟؟مثلا ادم بخاد یک هفته هتل بمونه تا خونه بگیره اون وقت ادرس خونه نداره که!!!!!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-09-20 ساعت 00:22)lotusss نوشته:  الهه جان مرسی از جوابت... توی اون برگه سفید فقط جلوی پاسپورت تیک خورده...و کلیرنس هم مطمئنم به خاطر شغلم خوردم (اینجا 6 سال شغل دولتی داشتم)....
نوع ویزا: کیس ازدواجی با سیتیزن CR1/ اولین اقدام: 2010 (ما به خواسته خودمون کیس رو 2 سال عقب انداختیم چون شوهرم به خاطر مریضی مادرش مجبور بود 2 سال ایران بمونه.شوهرم 3.5 ماه پیش رفت آمریکا و 2.5 ماه پیش مدارک اسپانسرم رو فرستاد و1.5 ماه پیش نامه مصاحبم اومد)
راستی الهه جان در مورد اسپانسر .....اسپانسر من هم مثل اسپانسر شما گفت که به خاطر security نمی تونه چیزی دست ما بده ....شوهرم هم ازش خواست که خودش مستقیما مدارک رو بفرسته nvc, و اونم همین کارو کرد...حالا شما هم به طرف همینو بگو شاید قبول کنه...

سلام
یک سوال از شما دارم...ایا همسر شما برای این به امریکا رفتن که در سفارت بهتون نگن که چرا همسر شما ایران هست؟؟؟راستش من این رو شنیده بودم که اگر شخص سیتیزن در ایران باشه روز مصاحبه به فردی که میخاد ویزا بگیره میگن همسرت چرا امریکا نیست و به همین خاطر که نگران بودم از وکیلم پرسیدم و وکیل گفت اصلا همچین چیزی بهتون نمیگن که چرا فردی که سیتیزن هست در ایران هست و نرفته امریکا و گفت یک فرد سیتیزن میتونه هر جای دنیا زندگی کنه و بعد هردو با هم به امریکا برن....اگه اشتباه نکنم وکیل گفت به این جریان (دمسیل )میگن......من زیاد به حرفهای هیچ وکیلی اعتماد ندارم و به تجربیات بیشتر اعتماد میکنم...این موضوع خیلی من رو نگران کرده که نکنه روز مصاحبه همسر من رو رد کنند به این دلیل که من ایران هستم چون برای مصاحبه من هم همراه شوهرم میرم......میشه بگین ایا به شما گیر ددادن سر این موضوع یا نه؟ممنون
پاسخ
کاملا جان همسر من پذیرش گرفته بود و واسه ادامه تحصیل رفت آمریکا. ببین الان یکی از دوستان مهاجرسرا بنام Blaze که ایشون هم مثل من مشکل اسپانسر داره، خانومش گرین کارت داره و ایرانه و روز مصاحبه علاوه بر اینکه ازش دارایی هاشو قبول نکردنو گفتن باید اسپانسر داشته باشی، به همین قضیه دومیسایل هم گیر دادن. البته نه به این صورت که بگن ویزاتون رد میشه ها. مثل اینکه شانسیه و اگه متوجه بشن گیر میدن. خوب شما گواهینامه یا حساب بانکی توی آمریکا داری؟ اگه داری که خودش نمونه ای از دومیسایله. نگران نباش
در مورد سوالت درباره آدرس هم، بالاخره شما توی فرمها یه آدرسی توی آمریکا دادین دیگه؟ همون آدرسو توی فرودگاه بگن همسرتون. یا مثلا آدرس وکیلو یا یه فامیل یا دوست
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-09-20 ساعت 03:14)elahenadafy2 نوشته:  کاملا جان همسر من پذیرش گرفته بود و واسه ادامه تحصیل رفت آمریکا. ببین الان یکی از دوستان مهاجرسرا بنام Blaze که ایشون هم مثل من مشکل اسپانسر داره، خانومش سیتیزنه و ایرانه و روز مصاحبه علاوه بر اینکه ازش دارایی هاشو قبول نکردنو گفتن باید اسپانسر داشته باشی، به همین قضیه دومیسایل هم گیر دادن. البته نه به این صورت که بگن ویزاتون رد میشه ها. مثل اینکه شانسیه و اگه متوجه بشن گیر میدن. خوب شما گواهینامه یا حساب بانکی توی آمریکا داری؟ اگه داری که خودش نمونه ای از دومیسایله. نگران نباش
در مورد سوالت درباره آدرس هم، بالاخره شما توی فرمها یه آدرسی توی آمریکا دادین دیگه؟ همون آدرسو توی فرودگاه بگن همسرتون. یا مثلا آدرس وکیلو یا یه فامیل یا دوست

ممنونم ازت عزیزم
وای نگران این موضوع شدم دوباره..ببین من گواهی نامه ندارم ولی حساب بانکی دارم....یعنی باید کارت بانک رو نشونشون بدم؟؟؟توی بانک هم 50دلار بیشتر ندارم ها...پس چرا این وکیل ما اینقدر مطمین گفت امکان نداره بهتون گیر بدن و حتی گفت اگه گیر دادن من حلش میکنم(حالا نمیدونم وقتی وکیل با ما نیست چطور میخاد حلش کنه).............یعنی بهتره من نرم سفارت روز مصاحبه؟من واقعا تنها به امریکا نمیرم...پس راهی نداره؟
پاسخ
عزیزم روز سفارت با همسرت نرو. از همه نمیپرسن که همسرت الان کجاست. بصورت رندوم از بعضیا میپرسن. فقط بگو همسرت یک کپی از مشخصات حساب بانکیت داشته باشه. منظورت پرینت حساب و موجودی نیستا، منظورم شماره حسابو مثلا یه کپی از کارت بانکیت.
اصلا نگران نشو، بعدشم بچتونو اونجا بدنیا آوردی دیگه، خوب گواهی تولد بچت یا احیانا اگه جایی رو اجاره کرده بودی توی اون مدت (قرارداد اجاره) و این قبیل چیزا کافیه. اگرم پرسیدن همسرت خیلی خونسرد بگه همسرم یه مدت اونجا بود ولی بعد از بدنیا اومدن بچه اومد ایران که هردومون بچمونو بزرگ کنیم و نمیشد اونجا تنها باشه و به محض دریافت ویزا عازم آمریکا هستیم. اصلا چیز مهمی نیست و گیر دادن به هیچ عنوان باعث رد شدن ویزا نمیشه، مطمئن باش. به Blaze هم نگفتن حالا که همسرت اونجا نیست چنین کن و چنان کن، فقط گفتن چرا دومیسایل نداره و احتمالا ایشون هم همین دلایلو آورده و اونا هم قبول کردن.
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، kamela

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان