کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
سلام، نامزد من لاتاری برنده شده و تا چند وقت دیگه عازم امریکاست، الان بهترین وسریعترین راه برای اینکه من هم بتونم برم چیه؟
كتگوري: F2A
تاريخ ارسال مدارك:22 2014jan
تاريخ اپروو:4 2014march
دريافت كيس نامبر:24 2014april
دریافت اینویس نامبر: 17 2015feb
DS261 و پرداخت 120$ : 01 2015march
تحویل مدارک AOS به ان وی سی: 30 2015march
پرداخت 325$ و تکمیل ds260م : 2015july 5
تکمیل مدارک: 4 2015august
مصاحبه : 17 2015nov آنکارا
کلیر: بعد از 4ماه

اصطلاحات سربازی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-09-23 ساعت 17:07)hamidoo_b نوشته:  سلام، نامزد من لاتاری برنده شده و تا چند وقت دیگه عازم آمریکاست، الان بهترین وسریعترین راه برای اینکه من هم بتونم برم چیه؟
اگه نامزدتون هنوز واسه مصاحبه نرفته، خیلی سریع عقد کنید و موضوعو به KCC گزارش کنید. اون وقت روز مصاحبه شما هم همراه ایشون باید برید و هردوتون ویزا میگیرید.
در غیر این صورت باید قبل از رفتن ایشون عقد کنید و ایشون به محضی که رسیدن اونجا برای شما اقدام کنن، که حدود 3 سال بعد ویزاتونو میگیرید
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، Soap McTavish
(2012-09-19 ساعت 22:39)lotusss نوشته:  ِبچه ها من سه شنبه در ابوظبی وقت مصاحبه داشتم. آخرش بهم یه برگه سفید داد گفت از 4 هفته تا 6 هفته دیگه سایت رو چک کن وقتی ویزات آماده بود بیا بگیرش.....حالا سوال من اینه که آیا کسی تا حالا برگه سفید گرفته؟؟؟؟؟ مگه برای fbi چک برگه آبی نمی دن؟؟؟؟ و اینکه زمان fbi چک که معلوم نیست چقدر طول می کشه...پس چرا بهم گفت 4 تا 6 هفته؟؟؟

سلام lotuss عزیز
خواهر من سال 88 با کیس ازدواج از ابوظبی اقدام کرد و دقیقا همین مراحل براش پیش اومد 11 اسفند وقت مصاحبه داشت و 24روز بعدش اومد تو سایت که ویزات آماده اس. رفت ابوظبی و پاس رو تحویل سفارت داد و 5روز بعد پاسپورت رو با ویزا تحویل دادن .تو ویزا هم زده بودن 6ماه وقت داری وارد امریکا بشی
ازدواجی
ارسال مدارك٢٧ آگوست
اپروال٣٠ نوامبر
دريافت كيس نامبر ٣ ژانويه
تكميل مدراك در nvc ١١اپريل
گرفتن وقت مصاحبه ٢٩ اپريل Big Grin
ابوظبي ٢٥ جون ويزاي يه ضرب ال اي
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان..من 9 روز از مصاحبم تو ابوظبی می گذره..هر روز سایت رو چک می کنم..می دونم هنوز خیلی زوده که جواب کلیرنس بیاد اما سوالم اینه که قبل از رفتن به سفارت وقتی تو check visa status کیس نامبرم رو وارد می کردم جوابش این بود
No information has been found about the application number you entered. Please check carefully the number you entered. Your case number is clearly listed on your 221(g) refusal sheet and on all official correspondence from the Embassy regarding your immigration case. Please note the standard format for case numbers.
حالا بعد از مصاحبه باز هم همینو می زنه...این همین جوری می مونه تا وقتی ویزام آماده بشه؟؟؟؟ یا مثلا نباید بزنه under process یا یه همچین چیزایی؟؟؟؟
لطفا منو به خاطر سوالای مسخره ببخشید....خیلی استرس دارم.
در ضمن simi جان خیلی ممنون به خاطر پاسخت.....
پاسخ
تشکر کنندگان:
لوتوس جان، ابوظبی همینجوریه، not found میزنه تا وقتی که جواب کلیرنست بیاد. خیالت راحت
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: girl
(2012-09-21 ساعت 02:05)elahenadafy2 نوشته:  شمیم جان درسته که میگن قبلا نامزدی زودتر بوده و الان ازدواج و نامزدی یه اندازه هستن ولی در عمل اینجور نیست. توی همین سایت خیلی هارو دیدم که با نامزدی فقط 6 ماه یا 8 ماه بیشتر کارشون طول نکشید ولی کیس های ازدواج واقعا بیشتر طول میکشه.
علتش هم واضحه. ببینید وقتی پرونده توی اداره مهاجرت approve میشه و فرستاده میشه به NVC، NVC کیس های نامزدیو مستقیما میفرسته سفارت و هیچ مدرکی ازشون نمیخواد و وقتی کیس رفت سفارت و وقت مصاحبه مشخص شد، بچه ها مدارکشونو توی این فاصله پست میکنن سفارت و این وسط هیچ وقتی تلف نمیشه. یعنی عملا توی اون مدتی که منتظر مصاحبه هستن مدارکشونم سر صبر میفرستن سفارت. تازه اگه سفارت ابوظبی باشه که دیگه اصلا لازم نیست مدرکی هم بفرستن و روز مصاحبه مستقیما میرن سفارت و مدارکو همونجا تحویل میدن.
ولی ما ازدواجیا پروندمون که رفت NVC تازه باید منتظر نامه ای باشیم که توش invoice number رو اعلام کردن، بعد که نامه اومد تازه باید پولو پرداخت کنیم (بچه های نامزدی همون روز مصاحبه پولو میدن) بعد که تایید شد پولمون به دستشون رسیده تازه ارسال مدارک شروع میشه. مدارکو که دریافت کردن میذارن تو نوبت تا وقتی نوبتت شد بررسیش کنن و ببینن کم و کسری داره یا نه. خیییلییی وقتا میگن فلان چیزو اصلاح کنید و دوباره باید واسشون بفرستیو روز از نو و روزی از نو. بعد که دوباره مدارکو فرستادی باز میره تو نوبت تا بررسی شه. خلاصه اکثر بچه ها توی NVC پروندشون خیلی معطل میشه. نمونش girl، یکی از بچه های همینجا که 1 ساله پروندش توی NVC هستش. یه روز میگن مدرکی ارائه کن که از 16 سالگی ایران زندگی میکردی، یه روز به شوهرش همینو میگن. خلاصه تا حالا صدبار مدرک واسه اینا فرستادن هنوزم NVC اوکی نداده و مدارکو نفرستاده سفارت.
میخوام بگم علت عمده تفاوت زمانی این دو نوع ویزا، همون مرحله لعنتی NVC هستش که بچه های نامزدی اونو ندارن.
بعدشم اگه کسی فقط واسه گرین کارت داره ویزا میگیره، خوب بله واسش مهمه که سریعتر گرین کارتشو بگیره و با ازدواجی که بره 1 هفته بعد توی دستشه ولی با نامزدی یه مقدار زمان میبره. اما هم شما هم همه دوستان گلمون که اینجا هستن میخوان با همسرشون باشن و عجله داشتن واسه گرین کارت توی برنامشون نیست.

الهه جان به موارد استثنا کاری نداری ولی خودم هم ویزای نامزدی چند مورد دیدم هم ازدواج فرق چندانی نمیکردن نهایتش یک تا دو ماه به طور میانگین. ولی ازدواج دردسرهای بعدش رو دیگه نداره. من که دوستام که با نامزدی آمدن بعد از آمدن همه گفتن اگر میدونستیم با ازدواج میامدیم. حالا دیگه تصمیم گیری با خود فرد هست
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، girl ، kamela ، kopol
سلام،
من همسرم سی تی زن آمریکاست و در ایران زندگی می کنه
اگه می شه به سوالات من جواب بدین، یکم گیج شدم
1- در چه صورتی ویزای K3 و در چه صورتی CR1 ما الان کمتر از 1 ساله که عقد کردیم.

2- برای اقدام کردن همسرم باید در آمریکا درخواست بده یا اینکه از ایران هم می تونیم درخواست بدیم یا اینکه باید به یکی از کشورهای همسایه بریم ؟

3- اگه همه چی خوب پیش بره بعد از 1 سال گرین کارت می دن به من ؟

4- کاری رو می شه از سفارت سوییس در تهران انجام داد ؟

با سپاس
Category: IR1
Apply:2014‎
Interview ‎Date: 29 March 2016‎
Abu ‎dhabi‎
Result: ‎Administrative Processing
Proof of Domicile
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام به همه دوستان
اينجانب به مدت سه ماه با پسري آشنا شده ام كه در تركيه ساكن بوده و قصد ازدواج با يكديگر را داريم. از آن جايي كه ايشان پناهنده سياسي بوده و در حال انجام كارهاي مصاحبه براي امريكا مي باشد و در شش ماهه آينده خواهد رفت. مي خواستم در مورد وضعيت خودم و چگونگي رفتنم اطلاعات كسب كنم كه چگونه ممكن است از اين طريق اين كار انجام شود.
با تشكر از دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان:
سفارت سوئیس به امور شهروندان آمریکا در ایران رسیدگی میکنه نه امور ویزای اتباع خارجه.
همسر شما حتی بالفرض محال هم اگه بتونه خارج از آمریکا برای گرین کارت شما اقدام کنه باز در مسئله اسپانسری و مقیم آمریکا نبودن به مشکل برخواهد خورد.
احتیاط واجب آنست که ایشون بیان آمریکا، مقیم بشن (گرفتن گواهینامه و اجاره نامه منزل و داشتن قبض آب و برق و تلفن و ...) و بعد کار پیدا کنن (البته اصلا اگه کاری باشه که بشه پیدا کرد و بعد پیدا کردن هم توش دوام آورد) و برای شما اقدام به گرین کارت کنن که اونجوری یک تا یک و نیم سال طول میکشه که شما به ایشون ملحق بشین اما با این وضع دولار و بیکاری و شرایط سخت (از نظر پیدا کردن کار و از نظر سنگین بودن کارها ار لحاظ فیزیکی) در آمریکا حسابی تحقیق بکنین.
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق
یک سیتیزن آمریکا از هر جای دنیا میتونه واسه همسرش اقدام کنه. مستقیما توی سایت اداره مهاجرت هم اومده.
ویزای k3 یه ویزای غیر مهاجرتیه کمی زودتر از cr1 میدن. ولی وقتی رفتین آمریکا چندماه طول میکشه که گرین کارت بگیرید و در ضمن هزینه زیادی هم باید بابت فرم adjustment of status بدین. قبلا ها که ویزای ازدواجی خیلی طول میکشید پیشنهاد میدادن که k3 اقدام کنن تا زودتر شخص بتونه بره پیش همسرش. ولی الان اصلا استفاده نمیشه.
شما از همینجا فرمها رو پر کرده و به اداره مهاجرت پست میکنید. فقط یه مسئله: به همراه مدارکی که باید به اداره مهاجرت پست کنید باید یک چک به مبلغ 420 دلار از یک حساب توی آمریکا هم بفرستید. یعنی باید یکی رو توی آمریکا داشته باشید که این چکو به جاتون بده.
همسرتون اگه قبلا آمریکا بوده و اگه حساب بانکی یا گواهینامه داره، نشون میده که ایشون دومیسایل آمریکا رو داره. ولی خوب خیلی بهتره که 1 ماه قبل از مصاحبه شما ایشون بره و یه خونه اجاره کنه تا شما روز مصاحبه اجاره نامه رو ببرید
از زمان اقدام هم حدد 1 سالی طول میکشه
البته باید یکی رو توی آمریکا داشته باشید که اسپانسرتون بشه. وگرنه مثل من پروندتون معلق میمونه
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، shamim ، kamela ، Reza4203 ، Soap McTavish
ایشون گرین کارت میگیره؟ اگه اینطوره حدود 3 سال طول میکشه تا بتونه شما ر با خودش ببره
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام بچه ها
اقا من یک سوال دارم
میگم ماجرای این فورمی که بعد از مصاحبه میدن واسه سربازی تو امریکا که اگر اجباری شد بایﺩﺍﺩﯾﺪ بری سربازی وااسه مردهای بین ۱۸ تا ۲۵ سال میدونید چی هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-10-02 ساعت 17:28)anahid1986 نوشته:  با سلام به همه دوستان
اينجانب به مدت سه ماه با پسري آشنا شده ام كه در تركيه ساكن بوده و قصد ازدواج با يكديگر را داريم. از آن جايي كه ايشان پناهنده سياسي بوده و در حال انجام كارهاي مصاحبه براي امريكا مي باشد و در شش ماهه آينده خواهد رفت. مي خواستم در مورد وضعيت خودم و چگونگي رفتنم اطلاعات كسب كنم كه چگونه ممكن است از اين طريق اين كار انجام شود.
با تشكر از دوستان

لطفا در اين مورد اگر كسي هست كه كمك بيشتري در مورد اين وضعيت مي كند مرا راهنمايي نمايد. من واقعا نمي دانم كه اصلا ازدواج و رفتن به امريكا از اين طريق امكان پذير هست يا خير
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-10-02 ساعت 18:07)yami نوشته:  سفارت سوئیس به امور شهروندان آمریکا در ایران رسیدگی میکنه نه امور ویزای اتباع خارجه.
همسر شما حتی بالفرض محال هم اگه بتونه خارج از آمریکا برای گرین کارت شما اقدام کنه باز در مسئله اسپانسری و مقیم آمریکا نبودن به مشکل برخواهد خورد.
احتیاط واجب آنست که ایشون بیان آمریکا، مقیم بشن (گرفتن گواهینامه و اجاره نامه منزل و داشتن قبض آب و برق و تلفن و ...) و بعد کار پیدا کنن (البته اصلا اگه کاری باشه که بشه پیدا کرد و بعد پیدا کردن هم توش دوام آورد) و برای شما اقدام به گرین کارت کنن که اونجوری یک تا یک و نیم سال طول میکشه که شما به ایشون ملحق بشین اما با این وضع دولار و بیکاری و شرایط سخت (از نظر پیدا کردن کار و از نظر سنگین بودن کارها ار لحاظ فیزیکی) در آمریکا حسابی تحقیق بکنین.

اصلا اینجور نیست که شما میگین.....لطفا مردم رو بی جهت گیج نکنید........خود من سیتیزن امریکا هستم و در ایران زندگی میکنم و برای همسر اقدام کردم و همه چیز داره خوب پیش میره....از نظر اسپانسر هم یکی از اقوام اسپانسر ما شد....من تا بحال در امریکا کار نکردم و خیلی کم در امریکا بودم...........هیچ مشکلی وجود نخاهد داشت و ایشون خیلی خیلی راحت از همین ایران میتونن اقدام کنن و 1 ساله کارشون درست میشه.............لطفا درست راهنمایی کنید....با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، girl
salam
man namzadam yek sale dar amricast va teye 2 mahe aval greencard gerefte, mikhastam bebinam chetor mitune mano bebare va cheghad zaman va hazine mibare mamnoon
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان