کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
(2012-10-03 ساعت 16:45)kamela نوشته:  
(2012-10-02 ساعت 18:07)yami نوشته:  سفارت سوئیس به امور شهروندان آمریکا در ایران رسیدگی میکنه نه امور ویزای اتباع خارجه.
همسر شما حتی بالفرض محال هم اگه بتونه خارج از آمریکا برای گرین کارت شما اقدام کنه باز در مسئله اسپانسری و مقیم آمریکا نبودن به مشکل برخواهد خورد.
احتیاط واجب آنست که ایشون بیان آمریکا، مقیم بشن (گرفتن گواهینامه و اجاره نامه منزل و داشتن قبض آب و برق و تلفن و ...) و بعد کار پیدا کنن (البته اصلا اگه کاری باشه که بشه پیدا کرد و بعد پیدا کردن هم توش دوام آورد) و برای شما اقدام به گرین کارت کنن که اونجوری یک تا یک و نیم سال طول میکشه که شما به ایشون ملحق بشین اما با این وضع دولار و بیکاری و شرایط سخت (از نظر پیدا کردن کار و از نظر سنگین بودن کارها ار لحاظ فیزیکی) در آمریکا حسابی تحقیق بکنین.

اصلا اینجور نیست که شما میگین.....لطفا مردم رو بی جهت گیج نکنید........خود من سیتیزن آمریکا هستم و در ایران زندگی میکنم و برای همسر اقدام کردم و همه چیز داره خوب پیش میره....از نظر اسپانسر هم یکی از اقوام اسپانسر ما شد....من تا بحال در آمریکا کار نکردم و خیلی کم در آمریکا بودم...........هیچ مشکلی وجود نخاهد داشت و ایشون خیلی خیلی راحت از همین ایران میتونن اقدام کنن و 1 ساله کارشون درست میشه.............لطفا درست راهنمایی کنید....با تشکر

خانم کاملا، به این مدلی که شما اقدام کردین، اقدام از خارج از آمریکا نمیگن!! اقدام از خارج از آمریکا اونی هست که سیتیزن بجای ارسال قرمها به اداره مهاجرت، از طریق سفارت آمریکا در کشوری که درش مقیم (رزیدنت نه توریست) قانونی هست، اقدام میکنه که بسیار سریع هم نسبت به روش مکاتبه با اداره مهاجرت جواب میده اما برای ایرانیان و خیلی از اتباع کشورهای جهان معمولا معمول نیست. این مدل اقدام شما انگار در آمریکا هستین و حتی تا مراحلی اصلا ممکنه متوجه نشن که سیتیزن مقیم آمریکا نیست. متاسفانه مشکلات این کار (که کوچکترینش اتلاف وقت پیگیری و حل این مورد قابل حل است) خدای نکرده «اگه» بروز کنه در مراحل بعدی رو میشه که امیدوارم البته برای هیش کس مشکلی پیش نیاد. بهرحال در این حالت دست اداره مهاجرت و افسر مهاجرت برای سنگ اندازی تو کار بسیار باز هست.
لطفا قبل از عصبانی شدن به من یک کوتاه مطالعه ای بفرمایید. صرف اینکه شما وافعیتی رو دوست ندارید دلیل خوبی نیست که اون واقعیت وجود نداره.
پاسخ
تشکر کنندگان: Blaze
اقای یامی...قبل از اینکه نوشته های شما رو بخام مطالعه کنم سوالی رو که اقای رضا پرسیدن رو خوندم....پس شما بهتره قبل از جواب دادن یک بار دیگه سوال این دوست رو بخونید!!!من کاری به مدل اقدام خودم و اسم مدلش ندارم...من جوابم به سوال اقای رضاست...سوال این دوستمون رو براتون اینجا میگذارم تا بخونید
2- برای اقدام کردن همسرم باید در آمریکا درخواست بده یا اینکه از ایران هم می تونیم درخواست بدیم یا اینکه باید به یکی از کشورهای همسایه بریم ؟

3- اگه همه چی خوب پیش بره بعد از 1 سال گرین کارت می دن به من ؟

4- کاری رو می شه از سفارت سوییس در تهران انجام داد ؟
این سوالات اقای رضا بود...جواب سوال 2..............از همین ایران هم میشه فرم ها و مدارک رو پست کرد به اداره مهاجرت و همچنین از هر کشور دیگری هم میشه
جواب سوال 3...........اگر همه چیز خوب پیش بره حدودا 1 سال (چند ماه کمتر چند ماه بیشتر)بعد ویزا میگیرن و در امریکا به سرعت گرین کارت میگیرن.....
جواب سوال 4.....از سفارت سویس در ایران نمیشه که برای مهاجرت اقدام کرد و سفارت سویس فقط کارهای مربوط به پاسپورت شهروندان امریکایی و سشوال سکرتی انها رو میکند.
حالا این جوابهای گیج کننده شما نمیدونم برای چی هست.....این دوست ما 4 تا سوال پرسید و باید جواب همون 4تارو داد..نه اینکه بیخود مردم رو نگران کرد.....در ضمن این چیزی که شما گفتین واقعیت نداره و اگر هم چیزی واقعیت داشته باشه دلیلی نداره که من قبولش نکنم....من خودم سیتیزن هستم...از اینکه نتونم برم امریکا نمیترسم که نخواهم واقعیتی رو قبول کنم....با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
کاملا و یامی عزیز، مهربون تر باشید Smile
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، Blaze ، Hamid_rr
(2012-10-04 ساعت 15:32)sepideh aeini نوشته:  salam
man namzadam yek sale dar amricast va teye 2 mahe aval greencard gerefte, mikhastam bebinam chetor mitune mano bebare va cheghad zaman va hazine mibare mamnoon

سلام
طبق قوانین شما باید فارسی بنویسید ...
اگر بخواین نامزدی برین نامزدتون باید صبر کنن سیتیزن بشن از طریق نامزدی برای شما اقدام کنن که 5حدودا سال بعد از گرفتن گرین کارت سیتیزن میشن و بعد از اون با رویه فعلی حدود 1 سال طول می کشه شما برین فردی که گرین کارت داره از طریق نامزدی نمیتونه اقدام کنه اگر ازدواج کنین و از طریق ازدواج اقدام کنین با رویه فعلی حدود 3 سال طول می کشه شما برین که برای شما پروسه سریعتریه
--------------------------------------------------------------------------------
نوع ویزا: F2A
تاریخ ارسال مدارک : سپتامبر2011
تاریخ approve: آپریل 2012
دریافت شماره کیس : جولای 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، girl
سلام دوستان گرامی،
من بسیار سپاسگزارم از شما که با این دقت و حساسیت مطالب را پاسخ می دهید، هر کدام از نقطه نظر خودش،
من به این جمع بندی رسیدم که همسر من باید به آمریکا بره، و حتما کار پیدا کنه و مشغول به کار بشه و مالیات بده و بعدش برای من درخواست بده.

می خواستم بدونم راهی است برای اینکه مدت زمان اقامت ایشون را در امریکا کاهش بدیم، منظورم اینه که بدون داشتن کار هم می تونه برای من اقدام کنه، و در این صورت چه کسی اسپانسر من می تونه باشه؟ دوست یا فامیل یا هر دو

سپاس

(2012-10-05 ساعت 06:15)yami نوشته:  هر کسی یک ایدئولوژی و روش کاری مخصوص برای مقابله با مشکلات داره. مشخصا من اینطور احساس میکنم که کاملا خانم ترجیح میدن که به مسائل خیلی سر راست و بدون حاشیه نگاه کنن و بالعکس من همیشه سعی میکنم به همان اندازه اصل مطلب به حواشی آن همه توجه کنم مخصوصا در مورد مسئله بغرنج و پیجیده ای مثل گرفتن ویزای آمریکا که برای دو کیس کاملا شبیه هم هم نمیشه نسخه ای مشابه پیچید و معمولا هم بنا حداقل در مورد اتباعی مثل اتباع ایران بنا بر گیر دادن و سختگیری هست که البته دلایل معقول خودش رو داره که نمیشه منکرش شد.
صرف اینکه ما دوست داریم کارمون بی دردسر انجام بشه و یا حتی موارد مشابه ما هم بی دردسر انجام شده دلیل نمیشه که خیال خودمون رو «خیلی» راحت کنیم.
من دقیقا نمیدونم کجای جواب من گیج کننده بوده با اینکه برای هضم کامل اینجور مسائل که دهها و بلکه صدها فاکتور مختلف در اون دخیل هستن، داشتن اطلاعات به نسبت کامل در مورد اونها تا حدی لازمه. ادعا نمیکنم که خبره این کار هستم ولی به چم و خم کار و مخصوصا مشکلاتی که خیلی ها دچارش میشن و احتمالا شما خبر ندارید آگاهم. متهم کردن من به مشوش کردن افکار آقا رضا و امثال آقا رضا به همان اندازه آسان هست که من شما رو به نشان دادن درب باغ سبز به ایشون و بعد خندیدن به خدای نکرده مشکلات احتمالی بعدیشون متهم کنم.
در ادامه بجای اینکه به همان روال پست شما مطلب رو به متهم کردن نظرات متفاوت از خودم وصل کنم، اجازه بدین دو سناریوی مختلف رو که یکی به نسخه شما انجام میشه و دیگری به نسخه من با هم مقایسه کنیم:

نسخه کاملا خانم:
آقا رضا از ایران میتونن اقدام کنن، در حدود یک سال ویزا و گرین کارتشون رو میگیرن و میرن آمریکا.
[حالا خدای نکرده اگه به کیس ایشون ایراد گرفتن- بگیریم سی درصد احتمال گیر دادن-، بعد از چندین و چند ماه معطلی که جزو خصوصیات کیس های گیر کرده هست بهشون اطلاع میدن که افسر مهاجرت بررسی کننده پرونده بعلت اقامت طولانی مدت همسر سیتیزن در ایران در مورد اینکه این زوج قصد زندگی دایمی در آمریکا دارند قانع نشده. بهشون پیشنهاد میشه البته بدون قبول مسئولیت که یکی از شرایطی که میتونه نظر افسر مهاجرت رو در این مورد جلب کنه، اقامت و اشتغال همسر سیتیزن در آمریکاست. همسر آقا رضا بعد از این همه مدت بلاتکلیفی و انتظار ویزا مجبور میشه که به فکر رفتن به آمریکا بدون آقا رضا باشه. چندین ماه ردیف کردن امورات رفتن طول میکشه و میرن و مدتی هم برای مقیم شدن و کار پیدا کردن و جمع آوری مدارک سپری میشه، دوباره پرونده رو به راه میندازن و آقا رضا بعد از چند ماه مصاحبه کرده و یا اگه مصاحبه کرده بود ویزاشو میگیره و میره.]

نسخه یامی:
[همسر آقا رضا به آمریکا میره و سریع امورات اقامت و اشتعالش رو فراهم میکنه و برای آقا رضا اقدا م میکنه. کیس آقا رضا مثل قریب به اتفاق کیسهای ازدواجی به جریان میوفته و همسرشون هم با داشتن اقامت (داشتن سیتیزنی دلیل بر مقیم بودن در یک کشور نیست) و مدارک اشتغال اسپانسر ایشون میشه. آقا رضا ویزاشو میگیره و به آمریکا میاد. بخاطر اقامت همسرشون پیش از خودشون، خونه زندگی تا حدی آماده هست و ایشون هم فشار مضاعفی از این بابت متحمل نمیشن.]

نظر کاملا خانم اینه که اساسا نباید به آقا رضا در مورد ریسک روش اول چیزی گفت چون دانستن اطلاعات زیاد باعث نگرانی میشه و رفتن همسرشون قبل از خودشون هم به آمریکا که به نوعی توفیق اجباری هست و راه انداختن بند بساط زندگی هم کار بیهوده ای هست و بهتره هر دو باهم یک دفعه بیان. اگر خدای نکرده هم به کیسشون گیر دادن که مشخصا جوابشون اینه که والا چی بگم، تا حالا همچین چیزی ندیده بودیم.
نظر یامی این هست که آقا رضا باید از تمامی جوانب آگاه باشه حتی اگه به قیمت نگرانی شون تمام بشه و بعد با تحقیق و تفحص خودش انتخاب کنه که آیا اساسا ریسکی رو میبینه یا نه و اگه میبینه حاضر به پذیرش ریسک هست یا ترجیح میده که کار رو از بنیه محکم کار کنه. کلا براش چشم بستن بروی اتفاقاتی که برای دیگران در شرایط مشابه افتاده به بهانه دوری از استرس و نگرانی بی معنه.

در جواب دوستانی هم که الان میگن خوب حالا اصلا روش اول شد و چند ماه این ور اونور چیزی نمیشه باید بگم که همین الانش هم پول آقا رضا و بقیه آقا رضاها در عرض یک ماه تقریبا ارزشش نصف شده. یعنی اگه این آقا رضاها چند ماه زودتر میتونستن برن، اونوقت دلار 1800 تومنی گرفته بودن و الان دولار 3600 تومنی باید بگیرن پس چند ماه اینور اونور همچین هم که به نظر میرسه کم اهمیت نیست. کسی که یک ماه پیش میومد میتونست یک خونه کوچولو با پولش بخره الان نصف اون خونه رو میتونه بخره و ....

متاسفانه نه وقت این تایپ کردن رو این متن طولانی رو داشتم و نه لزومی میدیدم چون نه سر پیازم نه ته پیاز ولی یک بار برای همیشه خواستم نکته نظرم رو در مورد اهمیت سنجش همه جانبه شرایط و مشکلات احتمالی و آماده شدن برای اونا گفته باشم. اینجا هم محل تبادل نظر و اشتراک تجربیات هست و تبادل نظر هم با وجود نظرات مختلف مقدور هست وگرنه نظرات مشابه و عین هم که تبادل نیازی ندارند.
با حضور دوستانی مطلع و بسیار مثبت اندیش و مثبت نگر در این تاپیک، بهتره من به همان تاپیک موتور و اسکوتر رسیدگی کنم که حداقل بحثها بسیار دوستانه تر است. (لغو اشتراک ... بیـــــــــــــــــپ)

سلام دوستان گرامی،
من بسیار سپاسگزارم از شما که با این دقت و حساسیت مطالب را پاسخ می دهید، هر کدام از نقطه نظر خودش،
من به این جمع بندی رسیدم که همسر من باید به آمریکا بره، و حتما کار پیدا کنه و مشغول به کار بشه و مالیات بده و بعدش برای من درخواست بده.

می خواستم بدونم راهی است برای اینکه مدت زمان اقامت ایشون را در امریکا کاهش بدیم، منظورم اینه که بدون داشتن کار هم می تونه برای من اقدام کنه، و در این صورت چه کسی اسپانسر من می تونه باشه؟ دوست یا فامیل یا هر دو

سپاس

سلام دوستان گرامی،

سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوست عزیز دقت نکردی، همسر شما اصلا لازم نیست آمریکا باشه و کار کرده باشه. توی همین سایت دوستانی مثل kamela و blaze همسراشون ایران بودن و از همین جا اقدام کردن. چند سال پیش هم یکی از دوستان خودم از همینجا اقدام کرد و با هم رفتن آمریکا. خود من هم که الان شوهرم اینجاست.
گفتم باز هم میگم هر کسی میتونه اسپانسر شما بشه، هیچ فرقی نمیکنه، فقط باید شرایط اسپانسر شدنو داشته باشه. همین.
دوباره میگم همسرتون یه گواهینامه و یه حساب بانکی توی آمریکا داشته باشه، کافیه که ثابت کنه دومیسایل آمریکا رو داره. حساب بانکی منظورم این نیست که پولی توش باشه ها، فقط یک حساب باز کنه.
برای احتیاط هم یک ماه قبل از مصاحبتون بره آمریکا و یک آپارتمان اجاره کنه و شما قرارداد اجاره رو روز مصاحبه ببرید. همین
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: Blaze ، kamela
جهت اطلاع رسانی : همسر من رفت آمریکا و از اونجا درخواست داد

اون زمان ما بررسی کردیم و به این نتیجه رسیدیم که پرونده های درخواستی از داخل امریکا زودتر و بدون دردسر رسیدگی می شن.
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق
مرسی blaze عزیز. ببخشید که اطلاعات غلط دادم و متشکرم که اینو گفتید. من تاحالا نمیدونستم که اگه از داخل آمریکا درخواست بدید سریعتر رسیدگی میشه
پاسخ
تشکر کنندگان: Blaze
سلام. میشه بنویسید که چطور امکانش هست که یک ویزای ازدواج fail بشه ؟ كيس ازدواج با citizen
پاسخ
تشکر کنندگان:
و در صورت fail شدن دوباره امكان apply هست يا خير ، مثل اينكه دادن ويزا مطابق سليقه officer مصاحبه كننده هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
من تاحالا نشنیدم که ویزای ازدواج ریجکت بشه. در صورتی ممکنه این اتفاق بیفته که آفیسر احساس کنه این ازدواج صوریه. مثلا یه آقای 20 ساله با یه خانم 50 ساله ازدواج کنه. البته اگه FBI تشخیص بده که همسر فرد سیتیزن میتونه یه تهدید برای امنیت ملی شون ایجاد کنه، ویزا ریجکت میشه دیگه
پاسخ
تشکر کنندگان: gisoo ، kamela
سلام ببخشید میشه لطفا راهنماییم کنید.
کسی تا حالا با اتوبوس یا قطار به آنکارا رفته؟ کدوم بهتره؟ چند روز طول میکشه؟ از کدوم آژانس تهیه کنم؟
و اینکه آیا واکسن مننژیت برای آزمایشات پزشکی لازمه؟ ( رفتم انستیتو پاستور، با اینکه زده بودم تو کارتم واردش نکرد و گفت که مننژیت واسه آمریکا لازم نیست)
ممنون میشم راهنماییم کنید
آبی که برآسود زمینش بخورد زود
پاسخ
(2012-10-07 ساعت 00:27)mehrannn نوشته:  سلام ببخشید میشه لطفا راهنماییم کنید.
کسی تا حالا با اتوبوس یا قطار به آنکارا رفته؟ کدوم بهتره؟ چند روز طول میکشه؟ از کدوم آژانس تهیه کنم؟
و اینکه آیا واکسن مننژیت برای آزمایشات پزشکی لازمه؟ ( رفتم انستیتو پاستور، با اینکه زده بودم تو کارتم واردش نکرد و گفت که مننژیت واسه آمریکا لازم نیست)
ممنون میشم راهنماییم کنید
به قطار که اصلا فکر نکن. اتوبوس خیلی راحت و مناسبه. برای آنکارا فقط یک روز در هفته اتوبوس هست ولی با همون اتوبوسهای استانبول برو که هر روز از میدان آرژانتین چندین سرویس از سه شرکت (رویال‌سفر، سیروسفر، همسفر) حرکت می‌کنند. به راننده بگو که میخوای آنکارا بری. خودش تو یه ترمینال مسافربری یه شهر پیاده‌ات می‌کنه که همونجا ملت داد میزنن آنکارا. ۲۰ لیره میدی و بلیط اتوبوس میگیری و ۶ ساعت بعد ترمینال آنکارا پیاده می‌شی که حدود ساعت ۸ یا ۹ شب می‌شه. ساعت ۱۲ ظهر از تهران راه میفتی و ساعت ۸ یا ۹ شب فردا اونجا میرسی. اتوبوس‌ها همه وی‌آی‌پی هستند و اصلا خسته نمی‌شی.
واکسن مننژیت لازم نیست. به انستیتو پاستور اعتماد کن و هر کاری که می‌گن همونه.
نوع ویزا: ازدواجی با سیتیزن/فرستادن مدارک: ۳۰ آگوست ۲۰۱۲/ پذیرش: ۲۶ نوامبر ۲۰۱۲/ دریافت کیس نامبر: ۷ دسامبر ۲۰۱۲/ مصاحبه: سپتامبر ۲۰۱۳/ کلیرنس: در حال انتظار
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، الهه سابق ، kamela ، a6l3i
(2012-10-06 ساعت 19:54)elahenadafy2 نوشته:  مرسی blaze عزیز. ببخشید که اطلاعات غلط دادم و متشکرم که اینو گفتید. من تاحالا نمیدونستم که اگه از داخل آمریکا درخواست بدید سریعتر رسیدگی میشه
مهمترین نکتش همون دامسایل بودن بود که وقت مصاحبه مچممونو باز کردن !

اون زمان چندین ماه فرق اپرو شدن کیس بود. حالا رو نمی دونم.
پاسخ
(2012-10-06 ساعت 19:54)elahenadafy2 نوشته:  مرسی blaze عزیز. ببخشید که اطلاعات غلط دادم و متشکرم که اینو گفتید. من تاحالا نمیدونستم که اگه از داخل آمریکا درخواست بدید سریعتر رسیدگی میشه

الاهه جان...من از داخل خاک امریکا درخاست دادم و تمام کارهارو اونجا کردم ....ولی هیچچچچچ فرقیدر زمان نداره....الان هم ایران هستم و خدا بخاد باهم میریم امریکا.....خدا عمرت بده که براش واضح توضیح دادی.....اقا رضا حق داشت که گیج بشه.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان