کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
دوست عزیز طبق اطلاعاتی‌ که من دارم شما فقط باید ثابت کنید که قصد زندگی‌ دارید تو آمریکا و نیازی نیست که همسرتون حتما آمریکا باشه اون موقع.. اینکه میگن نمیذارن همسرتون وارد شه به این معنیه که شما تنها مصاحبه میشید و ایشون تو سالن انتظار می‌مونن اینو یکی‌ از دوستان من که مصاحبش آنکارا بود بهم گفت. و ایرادی نداره همسرتون کنارتون باشه اتفاقا به نظر من این ثابت می‌کنه که رابطه سوری نیست
نوع ویزا:CR1/اپروال:jun.2011/تکمیل:november.2012/مصاحبه:13.feb.2013/دریافت ویزا:16.feb

خدا جون خوش به حالت که همه جا هستی‌، ما که هرجا هستیم دلمون واسه یه جا دیگه تنگ می‌شه!
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، kamela ، a6l3i
بچه ها سلام
من یک سوال دارم..من تقریبا 2 هفته پیش توسط وکیلم مدارکی رو که در پرونده نقص داشت(فقط 4 تا دونه عکس 2 در 2 بود)به ان وی سی فرستادیم....تا 1 ماه پیش هر وقت به ان وی سی ایمیل میزدم و جویای پرونده میشدم واقعا 3 یا 4 روزه جواب میداد بهم...الان 12 روزه که دارم به ان وی سی ایمیل میزنم که ایا مدارک بهشون رسیده یا نه و ایا تکمیل شده پرونده ما یا نه و اونا در این 12 روز هیچ جوابی به ما ندادن ...به نظر شما چرا جواب نمیدن؟امکان نداشت من به ان وی سی ایمیل بدم و حتی یک هفته طول بکشه جواب دادن...به شوهرم میگم الان اونا نشستن سر پرونده ما و دارن میگن خوووووب حالا چه ایرادی ازشون بگیریم تا کارشون طول بکشه!!!!هاهاهاااا...ولی جدا دوستان من چه کار کنم تا با ایمیل زود جوابم رو بدن؟؟؟؟شما نمیدونید وقتی جواب نمیدن دلیلش چی؟؟؟ممنونم از تک تک شما
پاسخ
تشکر کنندگان:
خواهش میکنم عزیزم. متاسفانه راهی به ذهنم نمیرسه. ولی انقدر حوصله شون خوبه که اگرم متوجه نشی انقدر واست تکرار میکنن تا بفهمی. من زبانم از متوسط هم پایینتره. ولی همیشه زنگ میزنم و بالاخره میفهمم چی میگن. یه بار دیگه ایمیل بفرست. به وکیلتونم میتونی بگی بزنگه.
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، kamela
با سلام خدمت خانم کاملا

ببنید شما وقتی به NVC ایمیل میزنید یک ایمیل (Auto responder) براتون میاد که نشون میده ایمیل بهشون رسیده ، اگر اون ایمیل رو نگرفتین پس ایمیل به اونها نرسیده ، اما اگر این ایمیل رو گرفتید به طور متوسط یک هفته تا 10 روز طول میکشه تا جواب بدن(به طور متوسط) ، گاهی زودتر گاهی دیرتر ، نکته ای که وجود داره اینه که اونها همیشه آخرین ایمیل شما رو جواب میدن و احتمالا اتفاقی که افتاده اینه که شما چون همیشه 4-5 روزه جواب میگرفتین اینبار بعد از 4-5 روز مجدد ایمیل زدین و این باعث شده مجددا جواب ایمیل یک هفته عقب بیفته ، سیستم ایمیل NVC طوری طراحی شده که درخواست ها و ایمیل های هر کیس توی یک صف قرار میگیره و به ترتیب بهشون رسیدگی میشه و شما با هربار ایمیل زدن میرین آخر صف ، پس من پیشنهاد میکنم کمی شکیبا باشین و مجدد ایمیل نزنین و اگر تا 2 هفته جوابی نگرفتین (که احتمالش تقریبا صفره) اونوقت بهشون زنگ بزنین و مطمئن باشین هر چقدر هم زبانتون ضعیف باشه اونها با حوصله جواب میدن و این موضوع رو درک میکنن.

امیدوارم موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، girl ، shabnam.84
سلام اگه کسی میتونه منو راهنمایی کنه .. من با خانمی تو usبه مدت 3 سال اشنا هستم ایشون 10 سال از من بزرگتر هستند اگه برای من اقدام به ویزای نامزدی بکنند بهتره یا عقد کنیم بعد اقدام کنند برای ویزای ازدواج کدومش راحت تره و کدومش مطمن تره ایشون 9 سال پیش طلاق گرفتن
ممنون می شم اگه کسی جوابمو بدهShy

در ضمن اشون سیتیزن هستند
پاسخ
تشکر کنندگان:
ایشون.......

اون جا اگه وکیل بگیران بهتره یا کاراشونو خودشون بکنن چند درصد ما شانسه موافقیت داریم به نظره شما
پاسخ
تشکر کنندگان:
چون ایشون 10 سال از شما بزرگتر هستن و مطلقه هم هستن، و احتمالا شما ازدواج اولتون هم هست، به نظرم اثبات اینکه نامزدیتون صوری نیست یه کم سخت باشه. به نظر من ازدواج کنید و بعد اقدام کنید. نیازی به وکیل هم نیست. تاپبک راهنمای ویزای نامزدی و ازدواج رو بخونید، طبق اون، قدم به قدم مراحل تشکیل پرونده رو طی کنید. وکیل همین کارهایی که من اونجا نوشتمو واستون انجام میده نه بیشتر
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، ali@
والا الاهه جون من چندین بار به ان وی سی زنگ زدم و بعضی از چیزایی که خیلی هم شمرده گفتن رو نفهمیدم و مجبور شدم گوشی رو بدم به فامیل هامون..الان خیلی دوست دارم که با ایمیل کارهام رو خودم انجام بدم که متاسفانه هنوز جوابی ندادن

رضا نت عزیز
ممنونم از پاسخت....من اصلا این موضوع رو نمیدونستم و روزی 3 یا 4 تا ایمیل میزدم به ان وی سی..ولی از صبح که نوشته شما رو خوندم اصلا ایمیل نندادم....ولی میدونین چی!!!!من همیشهههه به ان وی سی ایمیل میدادم و همیشه همینجوری روزی 3 -4 تا ایمیل میدادم ولی اونها همیشه 4 روزه جواب میدادن..ایندفعه اینجور شد...به هر حال چند روز ایمیل نمیدم ببینم چی میشه..باز هم ممنونم از شما

رضا نت عزیز
ممنونم از پاسخت....من اصلا این موضوع رو نمیدونستم و روزی 3 یا 4 تا ایمیل میزدم به ان وی سی..ولی از صبح که نوشته شما رو خوندم اصلا ایمیل نندادم....ولی میدونین چی!!!!من همیشهههه به ان وی سی ایمیل میدادم و همیشه همینجوری روزی 3 -4 تا ایمیل میدادم ولی اونها همیشه 4 روزه جواب میدادن..ایندفعه اینجور شد...به هر حال چند روز ایمیل نمیدم ببینم چی میشه..باز هم ممنونم از شما
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق
الاهه جون بالاخره اسپانسر رو چکار کردی؟فکری کردی که بتونی کاری کنی؟
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، girl
عزیزم فعلا که یه نفرو پیدا کردم اولش گفت 1500 تا میگیره ولی دو روز بعدش گفت 3000 تا میگیره!! نمیشناسمش. درواقع یه وکیل بهم معرفیش کرده. نمیدونم اعتماد کنم یا نه. یه نفر دیگه هم پیدا کردم توی اینترنت که کارش ظاهرا همینه و 3000 تا میگیره، ولی اعتماد واقعا سخته. فعلا داریم روش فکر میکنیم
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، mercedeh2011
چی بگم والا...اخه الان هم 3000 تا کم پولی نیست که..به قول خودت اعتماد هم نداری!ا!!کاش اون وکیل که باهاش صحبت کردی کسی رو بهت معرفی کنه که اقلا خودش بهش اعتماد داشته باشه....برات دعا میکنم....خیلی بده دنبال اسپانسر گشتن
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، girl
مرسی عزیزم. آره با این وضعیت دلار الان 3000 تا میشه حدود 10 میلیون. تازه پول بلیط هواپیما و خرج سفر آنکارا هم هست. بلیط هواپیما هم که از 2 هفته دیگه 50 درصد گرون میشه!! خلاصه این آمریکا رفتن، جدای از اینکه ازش متنفرم، کلی هم خرج رو دستم گذاشته. هرچی پس انداز داشتم داره خرج میشه. Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، mercedeh2011
سلام دوستان .
من دختری 23 ساله هستم . خوشحالم که با این سایت آشنا شدم.
من سال 2010 در june گرین کارت گرفتم . پدرم چون سیتی زن بودن برام اقدام کرده بود. البته در طول این دو سال و چند ماه که گذشته , من 2 بار به ایران سفر کردم که در مجموع حدود 9 ماهی خارج از آمریکا بودم
من قصد دارم با شخصی ازدواج کنم. اما ایشون الان ایران هست . خواهر ایشون سیتی زن آمریکا هستن و حدود 1 سال پیش برای مهاجرت ایشون به آمریکا تقاضا دادن

من دلم میخواد هرچه سریعتر ایشون بیاد اینجا و بنابراین اینکه چند سال صبر کنم که سیتی زن بشم از طریق ویزا نامزدی بیاد ...خیلی سخته

با توجه به توصیفاتی که از شرایطمون گفتم من از چه طریقی میتونم ایشون رو سریعتر بیارم آمریکا ؟
به نظر شما سریعتر ازدواج کنیم و الان که گرین کارت دارم اقدام کنیم یا اینکه صبر کنم سیتی زن بشم بعدش واسه ازدواج اقدام کنیم یا نامزدی ؟ به نظر شما کدومش سریعتر میشه؟

و میشه تخمین بزنید که من حدودا چه تاریخی برای سیتی زن شدن میتونم اپلای کنم ؟ و اینکه پروسه سیتی زن شدن اگه همه چی درست باشه و مشکلی نباشه چقدر طول میکشه که سیتی زن شد؟ بعد از مصاحبه و پاس شدن تست زود سیتی زن میشن و پاسپورت بعد دو هفته برای شخص صادر میشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-10-14 ساعت 06:35)sh.am نوشته:  سلام دوستان .
من دختری 23 ساله هستم . خوشحالم که با این سایت آشنا شدم.
من سال 2010 در june گرین کارت گرفتم . پدرم چون سیتی زن بودن برام اقدام کرده بود. البته در طول این دو سال و چند ماه که گذشته , من 2 بار به ایران سفر کردم که در مجموع حدود 9 ماهی خارج از آمریکا بودم
من قصد دارم با شخصی ازدواج کنم. اما ایشون الان ایران هست . خواهر ایشون سیتی زن آمریکا هستن و حدود 1 سال پیش برای مهاجرت ایشون به آمریکا تقاضا دادن

من دلم میخواد هرچه سریعتر ایشون بیاد اینجا و بنابراین اینکه چند سال صبر کنم که سیتی زن بشم از طریق ویزا نامزدی بیاد ...خیلی سخته

با توجه به توصیفاتی که از شرایطمون گفتم من از چه طریقی میتونم ایشون رو سریعتر بیارم آمریکا ؟
به نظر شما سریعتر ازدواج کنیم و الان که گرین کارت دارم اقدام کنیم یا اینکه صبر کنم سیتی زن بشم بعدش واسه ازدواج اقدام کنیم یا نامزدی ؟ به نظر شما کدومش سریعتر میشه؟

و میشه تخمین بزنید که من حدودا چه تاریخی برای سیتی زن شدن میتونم اپلای کنم ؟ و اینکه پروسه سیتی زن شدن اگه همه چی درست باشه و مشکلی نباشه چقدر طول میکشه که سیتی زن شد؟ بعد از مصاحبه و پاس شدن تست زود سیتی زن میشن و پاسپورت بعد دو هفته برای شخص صادر میشه؟

سلام دوست عزیز
از زمان دریافت گرین کارت تا سیتیزن شدن حدود 5 سال طول می کشه به شرط اینکه زمان مجاز حضور در امریکا رو رعایت کرده باشین فکر می کنم بعد از مصاحبه برای بعضی افراد بیشتر از 2 هفته طول می کشه تا پاسپورتشون بیاد
شما با توجه به اینکه گرین کارت دارین می تونید از طریق ویزا ازدواجی اقدام کنین که با روند فعلی حدود 3 سال طول می کشه که اگه در این بازه سیتیزن هم بشین پروندتون سریعتر انجام میشه اگه صبر کنین سیتیزن بشین می تونین از طریق نامزدی یا ازدواج اقدام کنین که هر کدوم حدود 1 سال طول می کشن فکر می کنم بهتره شما الان از طریق گرین کارت اقدام کنین و اگه در این بازه سیتیزن شدین پروندتون ارتقا پیدا می کنه
--------------------------------------------------------------------------------
نوع ویزا: F2A
تاریخ ارسال مدارک : سپتامبر2011
تاریخ approve: آپریل 2012
دریافت شماره کیس : جولای 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، الهه سابق ، shabnam.84 ، sh.am
(2012-10-14 ساعت 04:46)elahenadafy2 نوشته:  مرسی عزیزم. آره با این وضعیت دلار الان 3000 تا میشه حدود 10 میلیون. تازه پول بلیط هواپیما و خرج سفر آنکارا هم هست. بلیط هواپیما هم که از 2 هفته دیگه 50 درصد گرون میشه!! خلاصه این آمریکا رفتن، جدای از اینکه ازش متنفرم، کلی هم خرج رو دستم گذاشته. هرچی پس انداز داشتم داره خرج میشه. Sad

بابا از همین الان گرون شده!!! تا هفته پیش Turkish قیمتش از 1400$ بود، الان شده از 2000$!!!
ویزا: K1
سفارت: Abu Dhabi
مرکز: California Service Center
ارسال مدارک: February 8, 2012
اپرووال: July 5, 2012 (بعد از 148 روز)
ارسال به NVC: ا July 23, 2012
دریافت توسط سفارت: July 28, 2012
ایمیل مصاحبه: August 4, 2012
مصاحبه: October 14, 2012
دریافت ویزا: October 21, 2012
کل پروسه: 250 روز
پاسخ