کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
ممنونم از همه شما...من هم فکر میکنم منظورشون من هستم...هنوز اقای وکیل وقت نکرده با من صحبت کنه تا بهم بگه جریان چی!!!!دمیسیل همه رو در ان وی سی میخان و مال من رو از الان..البته بهتر...وکیلم باید یک فکری بکنه دیگه....من میگم این داستان تمومی نداره..بعد از این هم لابد یک چیز دیگه میگن....دقت کردین ان وی سی هیچ وقت تمام چیزایی که میخاد رو با هم نمیگه؟؟؟؟الان میگه این رو میخان و 1 ماه بعد یک چیز دیگه.....بابا مردم الاف نیستن که..همرو با هم بگین!!!!اصلا خوب شد توفان اومد زندگی امریکایی هارو بهم ریخت
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، girl
البته که کارمند سفارت نیستم. اینجا تعداد افرادی که ویزای نامزدی و ازدواجی داشتن زیاده و همه میدونن حداقل سه چهار ماه رو شاخشه.
همه از روی تجربه است. نه به من چیزی میرسه که کسی نامزدی اقدام کنه نه ازم چیزی کم میشه
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، kamela ، Acaro
kamela جان قسمت آخر نوشتتون فوق العاده بود. "اصلا خوب شد توفان اومد زندگی آمریکایی هارو بهم ریخت "
نا امید نشید. دردسر شما را من در دوران USCIS کشیدم و باور بفرمایید تا مرز افسردگی و پوچی پیش رفته بودم
برخلاف شما من مرحله NVC را در ظرف کمتر از یکماه طی کردم بدون هیچ گونه مشکلی ٫ خوبه که اینو بدونید NVC عملا هیچ گونه قدرت تصمیم گیری در مورد کیس شما رو نداره فقط و فقط مسولیت جمع آوری مدارک است. مهمترین مرحله برای ما اول USCIS است و بعد آفیسر سفارت که گفته ها و تصمیم های این دو حجت است و حتی رییس جمهور هم نمی تونه تصمیم اونا رو زیر سوال ببره. خوب خدا رو شکر شما مرحله اول و حساس رو رد کردید این NVC فرمالیته است. زیاد حساسیت نداشته باشید بهش. به آینده امیدوار باشید (یکی نیست اینا رو به خودم بگه ٫ الان دیگه استرس و نگرانی از گوش و حلق و بینیم بیرون میزنه)
نوع ویزا : CR1 ✷ مصاحبه : هفته آخر نوامبر ۲۰۱۲ - ایروان ✷ دریافت ویزا : یکضرب ✷ مقصد : L.A ✷ تاریخ ورود : ۱۲/۱۲/۱۲
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، kamela ، girl
اقای اکارو من خودم هم خندم میگیره از این خوشحالیم برای توفان امریکا..وقتی voa یا بی بی سی این خرابی ها رو نشون میده خوشحال میشم...به خدا تاحالا بدی کسی رو نخاستم ولی اینقدر اذیت شدم که دست خودم نیست..همین امشب شوهرم گفت مگه مریضی که تا اینارو میبینی میگی حقشونه...چیکار کنم دیگه کلی خوشحال میشم..میگم همه بدبختی ها مال ایرانی هاست و هرچی زلزله و سیل مال ایرانه حالا یک بارم اونا...تازه مال ما کجا مال اونا کجا....راستی من نمیدونستم که uscis مرحله حساسی!!!یعنی بعضی ها در این مرحله رد میشن؟حالا بر عکس شما در uscis پرونده ما 4 ماهه رفت ان وی سی و الان 2 ساله در ان وی سی هست...البته کلیش تقصیر خودمون بودا...چون نزدیک 1 سال دنبال اسپانسر بودیم و چندین ماه هم یک وکیل بد داشتیم که خبری از پرونده به ما نمیداد....ولی کلا اون استرسی که شما دارین من هم دارم....به خدا نه به خاطر امریکا(من هروقت بخام میتونم برم)فقط به خاطر دویدن دنبال مدارک برای ان وی سی و ایمیل بازی و زنگ به وکیل و کلی استرس که شما میدونی چی میگم...امید وارم کار شما هم به زودی درست بشه....من شما و همه بچه ها..انشاالاه......راستی پرونده شما کجای کار هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، girl ، Acaro
آکارو این فرمالیته بودنش پدر بچه ها رو درآورده. اتفاقا وقتی کار آدم توی یه جایی مثل اداره مهاجرت گیر کنه بهتره، آدم میدونه چه مدارکی مورد نیازه و گیر الکی نمیدن و خیال ادم راحته که کسری مدارکو برطرف کنه دیگه تمومه. ولی NVC آدمو میذاره سرکار. بدترین قسمتش اینه که نواقصو با هم اعلام نمیکنه و دونه دونه میگه و سر هرکدوم 1.5 ماه معطل میشه آدم.
مثلا همین girl خودمون. 5 ماهه بدون مشکل اپروو شد ولی 1 سال و 8 ماهه پروندش توی NVC هستش. خیلی هم دیر به دیر بهش جواب میدن. نمیدونم چشونه اینا
بدترین و عذاب آورترین مرحله همین NVC هستش. آدم وقتی مدارکش تکمیل میشه، 2 ماه بعد نامه مصاحبه رو میگیره. به نظر من حتی اگه بگن 6 ماه دیگه بیا مصاحبه هم بازم خوبه چون آدم دیگه خیالش راحته که مثلا 6 ماه دیگه قطعا مصاحبه داره و توی بیخبری بسر نمیبره
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، Acaro ، mercedeh2011
دقیقا الاهه جان. حرف دل منو زدی. اگه به من بگن ۸ ماه. ۹ ماه دیگه نوبت داری برا مصاحبه از خوشحالی‌ سکته می‌کنم بس که این مدت بلا تکلیف بودم.. از اسم nvc متنفر شدم تو این مدت
نوع ویزا:CR1/اپروال:jun.2011/تکمیل:november.2012/مصاحبه:13.feb.2013/دریافت ویزا:16.feb

خدا جون خوش به حالت که همه جا هستی‌، ما که هرجا هستیم دلمون واسه یه جا دیگه تنگ می‌شه!
پاسخ
تشکر کنندگان: Acaro ، mercedeh2011 ، kamela ، الهه سابق
خوشحالم که بالاخره یه نفرم پیدا شد از nvc تعریف کنه ؛)

ما وکیل نداشتیم. اسپانسرمون آمادهٔ آماده بود و کلا هیچ مشکلی‌ نداشتیم ولی‌ این ۷۰ خان رستم تمومی نداره که.. یه فرمی میخوان که اصلا خودشونم نمیدونن چیه!!! من به یه نتیجه‌ای رسیدم که این بخوان به یکی‌ گیر بدن یه تیک میزنن کنار اسمش به همه هم می‌سپرن اینو اذیت کنید!!!
نوع ویزا:CR1/اپروال:jun.2011/تکمیل:november.2012/مصاحبه:13.feb.2013/دریافت ویزا:16.feb

خدا جون خوش به حالت که همه جا هستی‌، ما که هرجا هستیم دلمون واسه یه جا دیگه تنگ می‌شه!
پاسخ
تشکر کنندگان: Acaro ، mercedeh2011 ، kamela ، الهه سابق
(2012-11-01 ساعت 03:42)girl نوشته:  خوشحالم که بالاخره یه نفرم پیدا شد از nvc تعریف کنه ؛)

ما وکیل نداشتیم. اسپانسرمون آمادهٔ آماده بود و کلا هیچ مشکلی‌ نداشتیم ولی‌ این ۷۰ خان رستم تمومی نداره که.. یه فرمی میخوان که اصلا خودشونم نمیدونن چیه!!! من به یه نتیجه‌ای رسیدم که این بخوان به یکی‌ گیر بدن یه تیک میزنن کنار اسمش به همه هم می‌سپرن اینو اذیت کنید!!!

من به یک مورد خیلی ساده و پیش پا افتاده بین USCIS و NVC بسنده می کنم.
زمانی که من تلفنی از طریق USCIS کیسم را پیگیری می کردم اپراتورها (البته از نظر بنده حقیر) فوق العاده بی ادب و گستاخ بودن مخصوصا زمانی که می فهمیدند شما خارجی هستی با چنان سرعت غیر قابل وصفی صحبت می کردند که گفتار متدوال سیاه پوست ها در مقایسه با آنها بسیار آرامتر و شمرده تر بود. خلاصه اینکه کلا از تماس تلفنی پشیمون میشدید (اکثرا دوستان عزیز مستقر در California پاسخگوی تماس های USCIS هستند) در عوض وقتی که شما با NVC تماس می گیرید اپراتورها بسیار مبادی آداب هستند و نهایت سعیشان را می کنند شمرده و با استفاده از لغات ساده با شما ارتباط برقرار کنند و تا زمانی که کل مطلب را برای شما روشن نکردند تلفن را قطع نمی کنند (این دوستان در East Coast مستقر هستند)
نوع ویزا : CR1 ✷ مصاحبه : هفته آخر نوامبر ۲۰۱۲ - ایروان ✷ دریافت ویزا : یکضرب ✷ مقصد : L.A ✷ تاریخ ورود : ۱۲/۱۲/۱۲
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، mercedeh2011 ، kamela ، shabnam.84 ، الهه سابق
(2012-11-01 ساعت 20:17)volkan19831122 نوشته:  یک نگاه به لینک پایین بنداز
http://www.irs.gov/Businesses/Online-Ord...er-Returns
اگه کسی‌ فورم W2 که کارفرما آخر سال داده رو گم کنه میتونه انلاین سفارش بده که ۱ هفته طول میکش تا فرم W2 رو میل کنن

مرسی از اطلاعاتی که دادید Wink ولی من تاحالا ندیدم که کسی تو آمریکا از IRS فرم W2 رو بگیره، شما تقریبا هر جایی که کار کنید، یک وبسایتی دارن که میتونید برید اونجا و W2 خودتون رو هر چند نسخه که میخواید پرینت کنید...چون W2 فرمی نیست که مهر و اینا بخواد که شما حالا بخواید از IRS سفارش بدینش، خیلی راحت میتونید از جایی که کار میکنید بگیرینش...ولی باز هم ممنون از اطلاعاتی که دادید Wink
ویزا: K1
سفارت: Abu Dhabi
مرکز: California Service Center
ارسال مدارک: February 8, 2012
اپرووال: July 5, 2012 (بعد از 148 روز)
ارسال به NVC: ا July 23, 2012
دریافت توسط سفارت: July 28, 2012
ایمیل مصاحبه: August 4, 2012
مصاحبه: October 14, 2012
دریافت ویزا: October 21, 2012
کل پروسه: 250 روز
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق
(2012-10-31 ساعت 21:09)minaflower نوشته:  
(2012-10-31 ساعت 20:20)negi نوشته:  
(2012-10-31 ساعت 19:43)minaflower نوشته:  سلام دوستان من تازه اینجا عضو شدم...سوال داشتم و اگر ممکنه می خواستم که من رو راهنمایی کنید...می خوام بدونم تفاوت بین ویزای نامزدی با ازدواج چی هست...کدومش سریعتر و بهتره ؟ممنون میشم راهنمایی کنید.مقصد کشور آمریکا هستش.
دوست عزیز کمی مطالعه کنید توی این سایت برای همه سوالاتون جواب پیدا می کنید. مقصد همه در این فروم آمریکا هست.
یه خلاصه ای بهتون می گم که کمی تا قسمتی (نه ۱۰۰ درصد) ویزای نامزدی کم تر زمان می بره و عمده تفاوت اینه که با ویزای ازدواج شما فورا گرین کارت هم می گیرید ولی برای ویزای نامزدی این پروسه بعد از ورود به آمریکا چند ماهی طول می کشه.

ممنونم ...اما می خوام بدونم چقدر ما به تفاوت در زمان وجود داره و چه ویزایی هست مرسی...
ببینید ویزای نامزدی بین ۶ ماه تا یکسال می تونه طول بکشه. در حالی که ویزای ازدواج (اگه اشتباه نکنم) حدود یکسال تا ۱۸ ماه کار می بره. بازم بستگی به کامل بودن مدارکتون داره. بستگی به فصل شلوغی یا خلوتی سفارت داره. بستگی به معطلی شما در ان. وی. سی داره. هیچ کسی نمی تونه ۱۰۰ درصد زمان دقیقی رو به شما بگه.
پاسخ
تشکر کنندگان: mercedeh2011 ، الهه سابق ، kamela ، shabnam.84
(2012-11-02 ساعت 02:26)volkan19831122 نوشته:  مثلا یکی‌ ۳-۴ جا کار می‌کنه و میتونه راحت از IRS فرم 3-4 جا رو دریافت بکنه . حالا شما ندیدی کسی‌ از IRS فرم بگیر دلیل نیست که نباید از اونجا فرم گرفت . من هم ۱۰ نفر بیشتر رو دیدم که از IRS فرم W2 گرفته . من نظرم رو گفتم و هر کس دوست داشت می‌تونست از اون روش استفاده بکنه . اگه شما دوست نداری می‌تونی استفاده نکنی‌ . نیازی به بحث کردن نیست .

کاملا حق با شماست، من معذرت میخوام Wink
ویزا: K1
سفارت: Abu Dhabi
مرکز: California Service Center
ارسال مدارک: February 8, 2012
اپرووال: July 5, 2012 (بعد از 148 روز)
ارسال به NVC: ا July 23, 2012
دریافت توسط سفارت: July 28, 2012
ایمیل مصاحبه: August 4, 2012
مصاحبه: October 14, 2012
دریافت ویزا: October 21, 2012
کل پروسه: 250 روز
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، volkan19831122 ، girl
اسم و مشخصات شما رو باید بنویسه فقط
پاسخ
تشکر کنندگان: mhy_1985 ، mercedeh2011
به وضوح گفته اسم زن یا شوهر و فرزندانتون رو بنویسید. منظور شما هستید نه درخواست کننده
پاسخ
تشکر کنندگان: mercedeh2011
بچه ها nvc معمولان جواب ایمیل هاتونو چند روز بعد میده؟

پاسخ
تشکر کنندگان: kamela
(2012-11-04 ساعت 01:41)girl نوشته:  بچه ها nvc معمولان جواب ایمیل هاتونو چند روز بعد میده؟

معمولا یک هفته تا ده روز
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، kamela

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان