کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
هیچی الاهه جان .منتظر اپرو uscis هنوز processing time روی 3 سپتامبره .من 26 هستم .یه inquiry form پر کردم جواب دادن معیار کار ما سعی می کنیم اون چیزی باشه که در سایت می زنیم ولی برامون vb مهمه .... شما وکیلتون فرستاد مدارکو .تکمیل شد ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، mercedeh2011
مدارکو 3 شنبه پیش فرستاد وکیلم. خوب فکر کنم 1 ماه دیگه جواب بدن که کم و کسری چی داریم.
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: shabnam.84 ، mercedeh2011 ، Acaro ، girl ، omnia ، saba.m ، kamela
دوستان کسی درباره ی ویزای DCF چیزی میدونه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان...من یه سوال برام پیش اومده....زمانی که رفتم مصاحبه برای مدیکال یه عکس از قفسه سینه انداختم که پاکتش خیلی بزرگه...حالا من نمی دونم برای ورود به آمریکا باید اونو همراه خودم ببرم یا نه!!! منظورم اینه که می تونم توی چمدون بذارم یا باید مثل پاکت ویزا تو کیف دستیم باشه.....دوستانی که اخیرا رفتن چکار کردن؟؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-11-23 ساعت 00:09)lotusss نوشته:  سلام دوستان...من یه سوال برام پیش اومده....زمانی که رفتم مصاحبه برای مدیکال یه عکس از قفسه سینه انداختم که پاکتش خیلی بزرگه...حالا من نمی دونم برای ورود به آمریکا باید اونو همراه خودم ببرم یا نه!!! منظورم اینه که می تونم توی چمدون بذارم یا باید مثل پاکت ویزا تو کیف دستیم باشه.....دوستانی که اخیرا رفتن چکار کردن؟؟؟؟؟

عکس قفسه سینه رو در آنکارا روی cd کپی می کنن. ولی به هر حالتی که باشه زمان ورود به آمریکا نیازی ندارید ارائه بدید. برای سابقه خودتون بهتره همراه ببرید ولی در چمدان کافی است.
پاسخ
تشکر کنندگان: mercedeh2011 ، الهه سابق
(2012-11-23 ساعت 00:38)hasti_banoo نوشته:  
(2012-11-23 ساعت 00:09)lotusss نوشته:  سلام دوستان...من یه سوال برام پیش اومده....
عکس قفسه سینه رو در آنکارا روی cd کپی می کنن. ولی به هر حالتی که باشه زمان ورود به آمریکا نیازی ندارید ارائه بدید ...
وا ... اینا خودشون گفتن که به محض ورود به اونجا باید تحویل بدین؛
اتفاقا من میخواستم بیام بپرسم به کی باید تحویل بدیم Cool
ناخودآگاه رو باید تربیتش کرد
هر آنچه دلش بخواد فکر می کنه و عملی می کنه
دیر و زود داره ولی سوخت و سوز نداره Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، الهه سابق
منم شنیدم تو فرودگاه تحویل میگیرن. این بار که همسرم رفت چمدوناشونو 24 ساعت بعد از رسیدنش به مقصد تحویل دادن! اگه 1% احتمال بدیم تو فرودگاه این پاکت رو بخوان بهتره که تو چمدون نذارید و تحملش کنید که خدای نا کرده مشکلی پیش نیاد.
نوع ویزا:CR1/اپروال:jun.2011/تکمیل:november.2012/مصاحبه:13.feb.2013/دریافت ویزا:16.feb

خدا جون خوش به حالت که همه جا هستی‌، ما که هرجا هستیم دلمون واسه یه جا دیگه تنگ می‌شه!
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، dreamer60 ، Blaze
(2012-11-23 ساعت 00:49)mercedeh2011 نوشته:  وا ... اینا خودشون گفتن که به محض ورود به اونجا باید تحویل بدین؛ خالی بندا ...
اتفاقا من میخواستم بیام بپرسم به کی باید تحویل بدیم Cool

عزیزم ، شما جایی خوندید که باید تحویل بدید؟ تا به حال که برای کیس های لاتاری و خانوادگی اینطور نبوده. این فقط مدرکی هست که نتیجه سلامتی یا عدم سلامتی ریه های شما رو به آفیسر سفارت گزارش میده و ایشون هم اونچه رو که لازمه در پرونده شما منعکس می کنه. مابقی، یعنی عکس یا سی دی که تحویل شما میدن برای خودتون هست.

افسر اداره مهاجرت در فرودگاه مقصد فقط پاکت زرد رو از شما تحویل می گیره. هر چه در مورد شما لازم دارن، مهر و موم شده داخل همون پاکت هست.
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، mercedeh2011 ، Blaze ، love story
اها. خوب حتما اون پاکتی که به من گفتن همین پاکت زرده.
نوع ویزا:CR1/اپروال:jun.2011/تکمیل:november.2012/مصاحبه:13.feb.2013/دریافت ویزا:16.feb

خدا جون خوش به حالت که همه جا هستی‌، ما که هرجا هستیم دلمون واسه یه جا دیگه تنگ می‌شه!
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، mercedeh2011
بچه ها من ویزام رو گرفتم. گوشه پاکت ویزام بازه (به اندازه یه مثلث). در مورد عکس قفسه سینه هم اون کسی که ما رو رسوند سفارت بهمون گفت و گرنه سفارت در این مورد چیزی نگفت...بچه ها خبر دارین از کی پاکت های ویزا این شکلی شدن؟
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، omnia ، negi ، الهه سابق ، dreamer60 ، mercedeh2011 ، ارکیده ، فردا ، kamela
(2012-11-23 ساعت 22:33)lotusss نوشته:  بچه ها من ویزام رو گرفتم. گوشه پاکت ویزام بازه (به اندازه یه مثلث). در مورد عکس قفسه سینه هم اون کسی که ما رو رسوند سفارت بهمون گفت و گرنه سفارت در این مورد چیزی نگفت...بچه ها خبر دارین از کی پاکت های ویزا این شکلی شدن؟
تبریک می گم بهت. پاکتها همیشه این شکلی بودند و هیچ وقت نفهمیدم چه منطقی پشت اون
گوشه پاره شده هست؟؟؟!!! فقط حواستون باشه حس کنجکاویتون رو کنترل کنید که یه وقت اون مثلث بیشتر باز نشه که خدانکرده به مشکل نخورید.
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، shabnam.84 ، dreamer60 ، mercedeh2011
سلام به همگی.....بچه ها همسر من سیتیزن آمریکا هستش و 9 ماهه که عقد کردیم کیسم ویزای ازدواج هست چند تا سوال داشتم می تونید راهنماییم کنید؟
1. تو فرمایی که همسرم پر کرد و فرستاد از ما هیچ آدرس ایمیلی نخواستن و همینطور هیچ سوالی نکرده بودن که می خواییم محل مصاحبمون کجا باشه برای همه همین بوده؟
2. در تاریخ 28 جولای 2012 مدارکم به دستشون رسیده و فقط یه رسید بعد از 1 هفته پست کردن به آدرس همسرم که شماره فیش داشت کیس نامبر رو تو چه مرحله های می دن؟
3.دقیقا 4 ماه و 1 هفته است که مدارکمو تحویل گرفتن ولی به جز همون رسید که پست شد در خونه همسرم هیچ خبری ازشون نشده چقد طول می کشه که یه جوابی بدن؟ دق کردم....
4.کل پروسه از روزی که اقدام می کنیم تا گرفتن ویزا چقد طول می کشه؟
5. برای پرونده پزشکی اگه تاریخ واکسنامون 6 ماه قبل از مصاحبه باشه ایرادی داره؟از پاستور پرسیدم گفت کارت واکسن بین المللی تا 10 سال اعتبار داره
6.صحت داره که تعداد چمدونها کم شده؟برای هر نفر 1 چمدون بزرگ 1 کری آن 1 بک پک؟قبلا 2تا چمدون بزرگ بود...
ببخشید یه کم طولانی شد.....
خیلی خوشحالم که این انجمن رو پیدا کردم....بالاخره 2 نفر مثل خودم پیدا شد ...

(2012-11-23 ساعت 22:33)lotusss نوشته:  بچه ها من ویزام رو گرفتم. گوشه پاکت ویزام بازه (به اندازه یه مثلث). در مورد عکس قفسه سینه هم اون کسی که ما رو رسوند سفارت بهمون گفت و گرنه سفارت در این مورد چیزی نگفت...بچه ها خبر دارین از کی پاکت های ویزا این شکلی شدن؟

تبریک میگم عزیزم....کلا کارت چند ماه طول کشید؟
ویزا: CR1•اولین اقدام: 18 جولای 2012•اپروو: 22 ژانویه•nvc و دریافت کیس نامبر: 5 مارچ 2013•تکمیل مدارک: 8 می 2013•وقت مصاحبه: 12جون 2013•دریافت ویزای یکضرب: 17 جون 2013، ابوظبی•ورود به امریکا: 30 جولای 2013 سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان:
ارکیده جان
توی فرمهای اولیه ایمیلی نمیخوان. شما خودتون بهشون ایمیل بزنید، اینطوری آدرس ایمیلتون بهشون معرفی میشه
توی نامه رسیدی که واستون اومده یه رسیدنامبر هست که توسط اون میتونید از آدرس زیر پیگیری کنید که پروندتون توی چه مرحله ایه؟
https://egov.uscis.gov/cris/Dashboard.do
محل مصاحبه رو واسه ویزاهای ازدواجی خودشون تعیین میکنن نه شما
معمولا 5 ماه بعد از اقدام باید اپرووتون بیاد. البته اگه مدارکتون تکمیل بوده باشه
درضمن برای ایمیل زدن باید حتما توی سابجکت ایمیلتون شماره رسید نامبرو وارد کنید و بعد توی خط اول و دوم ایمیل اسم و تاریخ تولد پتیشنر (شوهرتون) و اپلیکنت (خودتون)رو بنویسید.
بعد از اپروو حدودا 1 ماه طول میکشه تا کیس نامبر بگیرید. اگه همه مدارکتون تکمیل باشه و هیچ مشکلی توی پروندتون پیش نیاد حدود 11 ماه تا 1 سال و یکی دو ماه طول میکشه
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: shabnam.84 ، mercedeh2011 ، negi ، girl ، ارکیده ، kamela ، dreamer60
مبارک باشه.اون کاغذ هایی رو که با کش وصل کردند به پاکت زرد ، بردارید و بخونید راهنمایی هایی توش داره که بد نیست.توی فرودگاه امریکا که رسیدید توی صف می ایستید و بعد افسر شما رو راهنمایی می کنه به بخش گرین کارتی ها و کسانی که پاکت زرد دارن.
ویزا: CR1/ ارسال مدارک : جون۲۰۱۱ /مصاحبه،آنکارا : ۱۸ جون ۲۰۱۲ /کلیرنس: ۳۱ جولای 2012 /دریافت ویزا : ۱۵ آگوست Rolleyes تاریخ ورود به آمریکا :۱۳ سپتامبر ۲۰۱۲

پاسخ
تشکر کنندگان: shabnam.84 ، kamela ، dreamer60 ، الهه سابق ، mercedeh2011 ، girl
یکی از دوستان در مورد ویزای CR1 پرسیده بود که من صلاح دونستم در این قسمت پاسخگو باشم

ویزای ازدواج با سیتی زن دو نوع دارد : CR1 و IR1

CR1 این نوع ویزای مهاجرتی برای کیس های ازدواجی است که مدت زمان ازدواج در زمان صدور ویزا زیر ۲ سال باشد.گرین کارت صادر شده دو ساله و کاندیشنال است بعد از این مدت در صورتی که ازدواج پابرجا باشد شرط گرین کارت برداشته خواهد شد و تبدیل به گرین کارت ده ساله می شود و زمان سیتی زن شدن بعد از سه سال از صدور گرین کارت است البته شرط هم بر این اصل است که ازدواج ادامه داشته باشد.

IR1 برای کیس های ازدواجی بالای دو سال است و گرین کارت ده ساله و بدون شرایط صادر می شود باقی موارد همانند CR1 است.
نوع ویزا : CR1 ✷ مصاحبه : هفته آخر نوامبر ۲۰۱۲ - ایروان ✷ دریافت ویزا : یکضرب ✷ مقصد : L.A ✷ تاریخ ورود : ۱۲/۱۲/۱۲
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، payam62 ، الهه سابق ، sadeghi897 ، mercedeh2011 ، kamela

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان