کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
دوستان

بر اساس آخرین نظرات منتشر شده در سایت ویزا جورنی, متاسفانه بر اساس قوانین جدید, شهروندان آمریکایی اجازه ورود به سفارت قبل از ساعت یک بعد از ظهر رو ندارند! و این مسئله شامل نامزد یا همسر متقاضی ویزا هم میشه!!
فکر میکنم که این برداشت شده که دیدن نامزد/همسر شهروند آمریکایی ممکنه از جدیت افیسر در مصاحبه بکاهه و به همین دلیل میخوان که افیسر صرفا شهروند خارجی رو تنها ببینه.

با توجه به اینکه قبلا تصور میشد که همراه بردن نامزد یا همسر شهروند آمریکایی میتونه در قانع کردن افیسر به اصیل بودن رابطه نامزی/همسری موثر باشه, خود من هم قصد داشتم که همراه نامزدم در مصاحبه شرکت کنم که با این اوصاف, حضور اون بجز هزینه های سفر تاثیر دیگری نخواهد داشت و من تنها در مصاحبه شرکت خواهم کرد.

مخصوصا که در صورت تمایل سفارت به حضور هر دو نفر در مصاحبه معمولا در مورد مصاحبه کشف تقلب هست که اونهم با اطلاع قبلی و تخصیص وقت انجام میشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: megaholding ، mehdi_behzadi ، Farshid22
سلام دوست عزیز میشه لینک منبع را بدی ؟؟
نوع ویزا: CR1 (ازدواجی)
اولین اقدام: April 2010
محل مصاحبه:ناپل بود که با بدبختی به ابوظبی تغییر دادیم
تاریخ تکمیل مدارک در NVC: 2011 /Feb/18
تاریخ مصاحبه: 4 آپریل 2011
تاریخ گرفتن ویزا:6 آپریل 2011
طول مدت پروسه گرفتن ویزا :یک سال تمام
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-08-13 ساعت 13:06)mehdi_behzadi نوشته:  سلام دوست عزیز میشه لینک منبع را بدی ؟؟

اینجا صفحه ای هست که اعضا ویزا جورنی نظراتشونو در مورد سفارتی که درش مصاحبه شدن مینویسن. صفحه نظرات در مورد آنکارا
اگه همه صفحات رو مطالعه کنین میبینین که بیش از دو نفر به این مطلب اذعان کردند

http://www.visajourney.com/reviews/index...&dfilter=5
پاسخ
تشکر کنندگان: mehdi_behzadi
سلام. چطور میتونم یه سیتیزن امریکایی واسه گرفتن گرین کارت پیدا کنم.کسی سراغ نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
یکی آشنا های من قرار همین روز ها با یکی که سیتزین آمریکا ازدواج کنه میخواستم بپرسم برای اینکه دقیقا متوجه مراحل کار بشه باید از چه طریق کار شو دنبال کنه منظورم اینکه که میخواهد مطمئن بشه فرد سیترین مدارک ایشون ارائه دادن و کارشون در دست پیگیری
آیا بعد از ازدواج باید مدارک ایشون به دار ترجمه داده بشه و بعد از ترجمه به سفارت سویس برند برای دادن مدارک و امضا هر دو نفر؟
و بعد از یک سال نیم کار کسی که میخواهد گرین کارت بگیره درست میشه و میتونه وارد کشور امریکا بشه ؟
این فرد سیتیزن بعد از چند روز قصدبرگشت به امریکا رو دارند آیا رسید چیزی به این فردا میدن که زوجشون با دیدن این مدارک مطمئن تر بشن که کارشون درجریان ؟
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: Amirreza
مدیران محترم این بخش خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید
من خیلی سرعی به این راهنمایی نیاز دارم
پاسخ
تشکر کنندگان: Amirreza
یکم اینجا بچه ها به دلیل مشکلات کمتر سر میزنند
یکم صبور باش
من خودم اطلاعاتم کمه نمیخوام گمراهت کنم و گر نه جواب میدادم
(زیاد عجله نکن چند سال تو میکشه بتونه بره اون ور....)
پاسخ
تشکر کنندگان: majidgbox
امیدوارم دوستان راهنماییم کنند
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوست عزیز منظورتون رو از سوال اول نفهمیدم یعنی شک دارن که همسرشون اقدام میکنه؟
سوال دوم را هم درست متوجه نشدم چرا سفارت سویس؟ولی خوب در مورد خودم بهتون میگم شاید جوابتون رو گرفتید من در ایران با همسرم که سیتزین آمریکاست ازدواج کردم بعد از ازدواج باید یک سری مدارک رو آماده کنید مثل ترجمه سند ازدواج و ترجمه شناسنامه ها اینها رو تهیه کردم و پست کردم واسه همسرم در آمریکا و همسرم اونا رو پست کرد به اداره مهاجرت در آمریکا
اما در مورد سوال سوم اگر کسی از طریق ازدواج با سیتزن آمریکا اقدام کنه معمولا کمتر از یک سال گرین کارت میگیره که البته این گرین کارت موقتی و دوساله هست وبعد از دو سال اگرثابت شد که هنوز با هم زندگی میکنن گرین کارت دائم میگیره
سوال چهارم هم تو مایه های سوال اول بود همون شکی وجود داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: seravin ، hamed_gh
سلام و مرسی
نه بحث شک کردن نیست فقط میخواستم مراحل کار بدونم و به دوستم بگم سفارت سوئیس حافظ منافع امریکا در ایران و میگفتن مدارک بعد از ترجمه باید در سفارت تائید بشه وبعد از طریق فرد ستیزن به اداره مهاجرت آمریکا داده
بشه
اگر عقد نامه به اداره مهاجرت امریکا برود ایشون کمتر ازیک سال وارد خاک آمریکا میشه و بعد ازچند سال اقامت دائم به ایشون میدن
خالا این که مصاحبه داره و این مصاحبه داستانش چطوری ؟
آیا رسیدی به عنوان اینکه ایشون اقدام کردن بهشون داده میشه منظورم یک چیز مثل کیس نامبر که با اون میتونیم چک کنیم ؟
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
گرین کارت دائم رو گفتم که دو سال بعد از اینکه با هم زندگی کردن بهشون میدن. مصاحبه هم یکی از مراحل اداری هست بعد از تمام مکاتبات و ارسال همه مدارکی که خواستن باید برن مصاحبه توی سفارت آمریکا که حالا چون ایران سفارت آمریکا نداره توی یه کشور دیگه که ایرانیها اکثرا یا میرن ابوظبی یا آنکارا.
کیس نامبر هم بعد از اینکه اولین نامه رو فرستادن اداره مهاجرت یه نامه براشون میاد که مورد شما قبول شده و اینم کیس نامبرتون هست. رسید دیگه ای اونانمیدن مگر اینکه همون رسید پستی باشه که نشون میده شما نامتون رو براشون پست کردید
پاسخ
تشکر کنندگان: majidgbox
دوستان کسی دقیقا می دونه برای کیس ازدواج بعد از نامه دوم که می یاد چه مدارکی را باید ترجمه و آماده کنیم ؟
ممنون میشم جواب من را بدید این برام خیلی ضروری هست
پاسخ
تشکر کنندگان:
اینجا کسی انگار جواب آدمو نمی ده !
حداقل اینو یکی بگه لطفا ...
خانم من سیتیزن آمریکاست ولی اونجا زندگی نکرده ... برای من باید بره از خود آمریکا اقدام کنه یا از اینجا هم میشه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-08-18 ساعت 09:48)hamedj2 نوشته:  اینجا کسی انگار جواب آدمو نمی ده !
حداقل اینو یکی بگه لطفا ...
خانم من سیتیزن آمریکاست ولی اونجا زندگی نکرده ... برای من باید بره از خود آمریکا اقدام کنه یا از اینجا هم میشه ؟
دادش گلم اگه همسرت ستیزن آمریکایی هست و پاسپورت و شناسنامه آمریکای داره بهتر همون فرم i 130 را پر کنی با مدارکی که میخواد بفرستی که فایلت باز بشه.Wink

راستی با همسرت یک سر برو سفارت سوییس خیلی می تونه کمکت کنهShy
در ضمن یک دعایی هم در حق ما بکن شاید یکی محض رضایی خدا جواب مارو هم بده Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: hamedj2
(2010-08-18 ساعت 03:21)mehdi_behzadi نوشته:  دوستان کسی دقیقا می دونه برای کیس ازدواج بعد از نامه دوم که می یاد چه مدارکی را باید ترجمه و آماده کنیم ؟
ممنون میشم جواب من را بدید این برام خیلی ضروری هست

دوست عزیز این نامه دوم که میفرمایی رو لطفا عنوانش رو بگو! چون کیس های ازدواجی مثل لاتاری نیست که روال مشخص داشته باشه و هر موردی با دیگری متفاوته!

برای من اینا رو خواستن که پست کردم و جالبه دوباره روز مصاحبه هم ازم خواستن!!(بهتون پیشنهاد میکنم اقلا 2-3 نسخه از هر کدومشون ترجمه کن و روز مصاحبه هم با خودت ببر سفارت):

1.کارت ملی
2.شناسنامه
3.پاسپورت(کپی برابر اصل باید بشه)
4.کارت معافیت یا پایان خدمت
5.عقدنامه

در ضمن توی نامه ای که برایت میاد دقیقا میگه چیا رو بفرستی نگران نباش و طبق نامه ها عمل کن

موفق باشی

پاسخ
تشکر کنندگان: mehdi_behzadi

کاربران در حال بازدید این موضوع: 3 مهمان