کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
(2010-08-12 ساعت 11:03)shamim نوشته:  
(2010-08-10 ساعت 01:44)asalbanoo1978 نوشته:  سلام دوستان..
من عضو جدیدم.کلی از مطالبتونو خوندم! اما یه سوالی که هیچ یک از خانوما نپرسیده بودن اینه که اگه فرقی نکنه که با کدوم ویزا بری امریکا, اونوقت حقوقی که برای یه خانومی که ایران ازدواج کرده با حقوق خانومی که آمریکا ازدواجش ثبت می شه فرقی هم می کنه؟و اینکه اصلا لازم هست ازدواجی که توی ایران صورت گرفته توی دادگاه امریکا هم ثبت بشه؟
سوال سومم هم با اینکه تکراریه ولی واسه اینکه جدیدترین جوابو شنیده باشم می پرسم!؟
واقعا ویزای ازدواج بیش از یک سال طول می کشه؟
آخه توی مطالب مختلفی که خوندم زمانهای متفاوتی گفته شده بود!این شد که مجبورم بپرسم...
ممنون می شم جواب بدید...
منظورتون از کدوم ویزا ویزای ازدواج هست یا نامزدی؟اگر منظورتون این دو هست اینکه با کدوم ویزا بری یه کم فرق میکنه
واسه ثبت ازدواج در آمریکا باید بری شهرداری. از نظر حقوقی فرقهایی داره که اونقدرها مهم نیست ولی خوب ثبت ازدواج در آمریکا خیلی راحت هست.
ویزای ازدواج اخیرا کمتر از یک سال طول میکشه بین 7 تا 10 ماه حدودا
و در نهایت باید بگم قوانین از یک ایالت به ایالت دیگه کمی متفاوته

من دو سال و سه ماهه که در آمریکا ازدواج کردم، تمام مدارکم رو فرستادم اما هنوز منتظر زمان مصاحبه هستم، این یعنی اینکه کیس با کیس و ایالت با ایالت فرق می کنه و رسیدن ب مرحله آخر به خیلی چیزها بستگی دارد.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به دوستان
شوهر من سیتیزن امریکاست و در ماه فوریه برای من در خصوص دریافت گرین کارت اقدام کرده و وقتی به سایت uscis میرم وقتی شماره رو میدم در دایره قسمتinitial review میاد و مینویسه که در تاریخ 17 فوریه مدارک من به دستشان رسیده حالا از دوستانی که میتونن کمک کنن خواهش میکنم به سوالاتم پاسخ بدن
1- چقدر دیگه طول میکشه تا بهم جواب بدن
2- مرحله بدی چه اتفاقی میفته
3 چند ماه دیگه طول میکشه تا من گرین کارت بگیرم
4- آیا شوهرم میتونه تا وقتی که گرین کارتم بیاد برام ویضا بگیره تا من برم امریکا
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-08-21 ساعت 17:58)بهنام_حيدري نوشته:  سلام به دوست عزيزم
با تشكر ازشما
من ميخواستم بدونم چطور ميشه با يك .......

دوست عزیز سلام
اینجا یک سایت اطلاعرسانی مهاجرتی است.
مطابق با قوانین سایت ارسال پست با مضمون "پیشنهاد برای ازداوج به منظور دریافت کارت اقامت" ممنوع است.
همچنین ارسال یک پست مشابه در چند تاپیک ممنوع است.
لطفا پیش از استفاده از سایت قوانین آن را مطالعه فرمایید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-08-11 ساعت 12:35)الی نوشته:  درود
من نزدیک به 1.5 ماهه که مدارکم توسط نامزدم به سفارت ارسال شده..بی اندازه نگران جمع آوری مدارک و مراحل بعدی کار هستم...میتونم خوهاش کنم دوستی که این راه رو طی کرده من رو به طور کامل راهنمایی کنه تا گیر این همشهری های زرنگ در ترکیه نیفتم و همجنین مدرک یا دکتری رو از قلم نندازم.....

سپاسگزارم
دوستان
من 1.5 مدارکم به سفارت توسط نامزدم ارسال شده

دوستی میتونه من رو به طور کامل راهنمایی کنه که چه مدارکی یا اقداماتی باید انجام بشه برای رفتن به ترکیه و انجام مصاحبه؟
نگرانی نداره .عکسایی که با هم دارید رو نشون بدید.
و یه سری چیزای اضافی مثل پرینت ایمیلهایی که به هم زدید و بلیط مسافرتهایی که با هم رفتید هم همراهتون ببرین شاید لازم بشه.
زندگی ساخته ی افکار شماست و فردا همان خواهد شد که امروز اندیشیده ای.

موریس مترلینگ
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-08-21 ساعت 18:17)bita@@ نوشته:  سلام به دوستان
شوهر من سیتیزن امریکاست و در ماه فوریه برای من در خصوص دریافت گرین کارت اقدام کرده و وقتی به سایت uscis میرم وقتی شماره رو میدم در دایره قسمتinitial review میاد و مینویسه که در تاریخ 17 فوریه مدارک من به دستشان رسیده حالا از دوستانی که میتونن کمک کنن خواهش میکنم به سوالاتم پاسخ بدن
1- چقدر دیگه طول میکشه تا بهم جواب بدن
2- مرحله بدی چه اتفاقی میفته
3 چند ماه دیگه طول میکشه تا من گرین کارت بگیرم
4- آیا شوهرم میتونه تا وقتی که گرین کارتم بیاد برام ویضا بگیره تا من برم امریکا

سلام بیتا خانوم شرایط من دقیقا مثل شماست فکر میکنم تا حالا باید کاره uscis شما تموم شده باشه چون این مرحله بین 5 تا 6 ماه برای ما ایرانیها زمان می بره بهتره همسر محترم یک زنگ به uscis بزنه و یک خبر بگیره
درمورد سوال دوم اینکه پرونده میره NVC وبه شما کیس نامبر میدن و از شما یک سری مدارک و.... می خوان
3. معمولا 9 تا 12 ماه اما این جور که برای من و شما داره پیش میره فکر کنم بیشتر از یکسال طول میکشه Big Grin
4. هم فکر می کنم نمی شه چون به کسایی ویزایی توریستی میدن که مطمعن باشن شخص قصد برگشت داره نه افرادی مثل ما که آگه بریم نمی خواهیم برگردیمWink
نوع ویزا: CR1 (ازدواجی)
اولین اقدام: April 2010
محل مصاحبه:ناپل بود که با بدبختی به ابوظبی تغییر دادیم
تاریخ تکمیل مدارک در NVC: 2011 /Feb/18
تاریخ مصاحبه: 4 آپریل 2011
تاریخ گرفتن ویزا:6 آپریل 2011
طول مدت پروسه گرفتن ویزا :یک سال تمام
پاسخ
تشکر کنندگان:
اما یک سوال از دوستان گلم داشتم
اینکه برای ویزای ازدواجی بین ابوظبی و آنکارا کدام بهتر عمل میکنند یعنی سریع تر کارها را انجام میدن و زوتر برای مصاحبه وقت میدن و یا کمتر کلیرنس میدن ؟؟؟
البته من کفالت دارم و کارم هم آزاده و هیچ وقت هم سفر خارجی نداشتم
خلاصه کدام کمتر گیر میدن
ممنون میشم جواب بدین چون خیلی فکر من را مشغول کرده
با تشکر

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-08-21 ساعت 22:18)mehdi_behzadi نوشته:  اما یک سوال از دوستان گلم داشتم
اینکه برای ویزای ازدواجی بین ابوظبی و آنکارا کدام بهتر عمل میکنند یعنی سریع تر کارها را انجام میدن و زوتر برای مصاحبه وقت میدن و یا کمتر کلیرنس میدن ؟؟؟
البته من کفالت دارم و کارم هم آزاده و هیچ وقت هم سفر خارجی نداشتم
خلاصه کدام کمتر گیر میدن
ممنون میشم جواب بدین چون خیلی فکر من را مشغول کرده
با تشکر

در این مورد زیاد سخت نگیر دوست عزیز

به هر حال هر کدام مشکلات خودشون رو دارند

من آنکارا بودم و گیر دادن یا ندادن هم کاملا به شانس بستگی داره! Wink

به هر حال من ترکیه رو به دلیل اینکه ویزا نمیخواد و اینکه شهر آنکارا شهر خلوت و نسبتا جمع و جوری هست رو ترجیح میدم

در مورد کلیرنس بنده هم تا حدودی شرایط شبیه شما رو داشتم و کلیرنس خوردم و به طور کلی به نظرم همه کلیرنس رو میخورن مگر اینکه سنشون کم باشه مثلا زیر 22 سال وگرنه خودت رو برای کلیرنس آماده کن حتی خانمها هم کلیرنس میخورن

در انتها به گفته همگی و البته تجربه من کمی به شانس هم بستگی داره که آفیسر اونجا چقدر بخواد حال بده !
پاسخ
تشکر کنندگان: mehdi_behzadi
سلام بچه ها
یک سئوال داشتم.
راستش من همسرم هفته گذشته زنگ زد NVC و بعد از دادن کیس نامبر من اونها آدرس ایمیل من را گرفتند و گفتند حدود 4 هفته دیگه مراحل کیس من کامل میشه و بعد به من ایمیل میزنند واسه تعیین وقت مصاحبه، اما من اتفاقی الان رفتن زمان مصاحبه های تو سایت آنکارا را که 17 آگوست آپدیت شده بود را دیدم.
راستش تا 28 فوریه 2011 وقت مصاحبه اعلام کرده وجالب اینکه کیس نامبر یک شماره بالاتر از من توی این لیست هست اماهیچ اثری از کیس نامبر خود من نیست.
آیا ممکن هست که تاریخ مصاحبه من بعد از فوریه 2011 باشه؟
اینجوری خیلی ناجور میشه.
لطفا از دوستان اگه کسی اطلاع داره راهنمایی کنه.
ممنون میشم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
ببخشید دوستان ... شما که از طریق ویزای ازدواج اقدام کردید آیا این موضوع که فرد سیتیزن در آمریکا زندگی نکرده باشد مهم است ؟ آیا فرد سیتیزن باید از خاک آمریکا برای همسرش اقدام کند ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام خدمت دوست عزیز megaholding

یک سوال دیگه هم دارم اینکه با توجه به شلوغی سفارت آمریکا در آنکارا و در وقت دادن برای مصاحبه(با توجه به شماره پست 251 دوست عزیز emankh101) آیا بهتر نیست ابو ظبی را که حتما مراجه کننده کمتری داره و زمان کمتری را به وقت مصاحبه میده انتخاب کنم؟؟؟
واقعا زمان برایم مهم هست نه چیزه دیگه Smile
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-08-22 ساعت 01:57)emankh101 نوشته:  سلام بچه ها
یک سئوال داشتم.
راستش من همسرم هفته گذشته زنگ زد NVC و بعد از دادن کیس نامبر من اونها آدرس ایمیل من را گرفتند و گفتند حدود 4 هفته دیگه مراحل کیس من کامل میشه و بعد به من ایمیل میزنند واسه تعیین وقت مصاحبه، اما من اتفاقی الان رفتن زمان مصاحبه های تو سایت آنکارا را که 17 آگوست آپدیت شده بود را دیدم.
راستش تا 28 فوریه 2011 وقت مصاحبه اعلام کرده وجالب اینکه کیس نامبر یک شماره بالاتر از من توی این لیست هست اماهیچ اثری از کیس نامبر خود من نیست.
آیا ممکن هست که تاریخ مصاحبه من بعد از فوریه 2011 باشه؟
اینجوری خیلی ناجور میشه.
لطفا از دوستان اگه کسی اطلاع داره راهنمایی کنه.
ممنون میشم.

وقتهای مصاحبه ای که در این فهرست آمده ، همه موارد نیست. موارد دیگه به محض روشن شدن تکلیفشون از طرف NVC و تعیین تاریخ مصاحبه به فهرست اضافه میشن. به طور معمول آخر هر ماه میلادی فهرست کسانی که باید برای مصاحبه در ماه بعد به سفارت مراجعه کنند از طرف NVC به سفارت اعلام میشه.

مصاحبه من هم حدود یک ماه دیگه تعیین شده ولی هنوز در فهرست ، کیس نامبرم ثبت نشده.

(2010-08-22 ساعت 14:02)hamedj2 نوشته:  ببخشید دوستان ... شما که از طریق ویزای ازدواج اقدام کردید آیا این موضوع که فرد سیتیزن در آمریکا زندگی نکرده باشد مهم است ؟ آیا فرد سیتیزن باید از خاک آمریکا برای همسرش اقدام کند ؟

برای هر نوع ویزای اقامتی خانوادگی ، فرد سیتیزن باید در داخل آمریکا برای همسرش اقدام کند.
پاسخ
تشکر کنندگان: emankh101
الان از سفارت آمریکا در آنکارا برمیگردم بهم برگه آبی دادن فکر اینکه یه بار دیگه باید بیام آنکارا خیلی ناراحتم میکنهSad
شوهرم که دیگه بدتر از من اصلا آمادگیش رو نداشت
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، Hossein81
(2010-08-23 ساعت 12:37)shamim نوشته:  الان از سفارت آمریکا در آنکارا برمیگردم بهم برگه آبی دادن فکر اینکه یه بار دیگه باید بیام آنکارا خیلی ناراحتم میکنهSad
شوهرم که دیگه بدتر از من اصلا آمادگیش رو نداشت

سلام شمیم میدونم که حالگیریه اما این قضیه فقط مختص شما نیست و خیلی ها و تقریبا 90% این اتفاق رو تجربه کردن اصلا ناراحت نباش مهم اینکه یک قسمت از کار که مهم بوده رو طی کردی ایشالا زود زود دوباره میری آنکارا و ویزاتو میگیری اصلا ناراحت نباش

پاسخ
تشکر کنندگان: shamim
شمیم خانم

اولا برای گرفتن ویزا بهتون تبریک میگم. می گم گرفتن ویزا چون اگر نتیجه مصاحبه مثبت باشه برای پروسه کلیرنس بهتون برگه آبی میدن. پس این یعنی یک قدم بزرگ بسیار مثبت که پیش رفتید.

کلیرنس هم متاسفانه بنا بر بعضی شنیده ها شامل حال اکثر کیسهای خانوادگی میشه. به دردسرهای رفتن مجدد و احتمالا دور ماندن بیشتر از همسرتون اصلا فکر نکنید. این فرصت مناسبیه برای اینکه ملزومات مهاجرت رو بیشتر آماده کنید.

امیدوارم به زودی خبر خوش کلیر شدنتون رو همینجا اعلام بفرمایید
پاسخ
تشکر کنندگان: OMID_R ، shamim ، megaholding ، Linspire
روزالین جون و هستی عزیز ممنونم از همدردیتون. نشدنش که امکان نداشت نشه ولی خوب کاریش نمیشه کرد باید منتظر موند. سختترین قسمتش دوباره آمدن به آنکارا و هتل و بیکاری و بی حوصلگیش هست
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان