کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
(2009-01-21 ساعت 16:38)ava نوشته:  درخواست ویزای ازدواج برای همسر کسی که سالهاست گرین کارت دارد و کار ودرآمد خوبی هم در آمریکا داردجه مدت طول می کشه؟

سلام آوا

تازگی ها رسیدگی به پرونده خانوادگی سرعت گرفته من خودم 2009 اقدام کردم و حالا آخرین مراحل رو پشت سر گذاشتم اینجوری اگه پیش بره 1 سال دیگه خیلی بشه 2 سال Cool
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام ببخشید من همه رو خوندم اما اینو هنوز نفهمیدم ...
همسر من سیتیزن آمریکا هست ولی ایران زندگی کرده ... از ازدواجمون هم بیشتر 2 سال می گذره ...
اگر اقدام کنم چقدر جمعا طول می کشه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
همسر من سیتیزن آمریکا هست ولی ایران زندگی کرده ... از ازدواجمون هم بیشتر 2 سال می گذره ...
پاسخ
تشکر کنندگان:
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-08-08 ساعت 22:54)hamedj2 نوشته:  سلام ببخشید من همه رو خوندم اما اینو هنوز نفهمیدم ...

سلام شرایط من هم مثل شماست حدود یک سال
پاسخ
تشکر کنندگان: hamedj2
(2010-06-16 ساعت 08:53)Yasi نوشته:  Bahar JJ عزیز سلام
خیلی خوبه که شما هنوز به اینجا سر میزنید، من یک سوال داشتم، همون طور که می دونید با ویزای نامزدی فقط اجازه یک بار ورود به آمریکا هست و بعد از ازدواج رسمی تا زمانی که گرین کارت موقت صادر بشه در صورت خروج از کشور، امکان ورود مجدد با همون ویزا نیست، در این فاصله زمانی خروج و ورود تنها در صورتی امکان پذیر هست که یک دلیل قانع کننده ارائه و درخواست صدور تراول داکیومنت صورت بگیره که اون هم زمانی در حدود 4 الی 8 هفته طول می کشه، حالا من می خواستم بدونم مراحل انجام ازدواج رسمی و بعد از اون صدور گرین کارت چه قدر طول می کشه؟
ممنونم

من ۳ ماه هست که برای گرین کارت موقت , تراول و اجازهٔ کار اقدام کردم و هنوز منتظر هستم. مراحل ازدواج رسمی‌ در ایالتها متفاوت هست. مثلا بعضی‌ ایالات شاهد میخوان برای عقد که البته مشکله خاصی هم نداره و بعضی‌ ایالات نمیخوان. کلا عقد آمریکایی هیچ پروسه خاصی نداره، میرید شهرداری و برای روزی که می‌خواین عقد کنین وقت میگیرین.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-08-09 ساعت 03:14)Bahar JJ نوشته:  
(2010-06-16 ساعت 08:53)Yasi نوشته:  Bahar JJ عزیز سلام
خیلی خوبه که شما هنوز به اینجا سر میزنید، من یک سوال داشتم، همون طور که می دونید با ویزای نامزدی فقط اجازه یک بار ورود به آمریکا هست و بعد از ازدواج رسمی تا زمانی که گرین کارت موقت صادر بشه در صورت خروج از کشور، امکان ورود مجدد با همون ویزا نیست، در این فاصله زمانی خروج و ورود تنها در صورتی امکان پذیر هست که یک دلیل قانع کننده ارائه و درخواست صدور تراول داکیومنت صورت بگیره که اون هم زمانی در حدود 4 الی 8 هفته طول می کشه، حالا من می خواستم بدونم مراحل انجام ازدواج رسمی و بعد از اون صدور گرین کارت چه قدر طول می کشه؟
ممنونم

من ۳ ماه هست که برای گرین کارت موقت , تراول و اجازهٔ کار اقدام کردم و هنوز منتظر هستم. مراحل ازدواج رسمی‌ در ایالتها متفاوت هست. مثلا بعضی‌ ایالات شاهد میخوان برای عقد که البته مشکله خاصی هم نداره و بعضی‌ ایالات نمیخوان. کلا عقد آمریکایی هیچ پروسه خاصی نداره، میرید شهرداری و برای روزی که می‌خواین عقد کنین وقت میگیرین.
ممنون Bahar جان
پس فقط ورود به آمریکا زمان بر نیست، این طور که معلومه خارج شدنش هم به این آسونی ها نیستWink با این حساب برنامه های من یک کم تغییر می کنه، در هر صورت امیدوارم هرچه زودتر گرین کارت شما هم به دستتون برسه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-07-06 ساعت 13:44)نیاز کیان نوشته:  
(2010-06-17 ساعت 01:01)mohamad62 نوشته:  سلام
ممنون از راهنماییتون من قبلا تاپیک رو خوندم ولی اینجا حرفهای ضد و نقیضی دیده میشه ، یکی میگه ویزای نامزدی فقط توسط سیتیزن ها میشه درخواست شه یکی میگه بهترین راه برای دارنده گرین کارت ویزای نامزدیه!! برای همین من سوال کردم که یکی که ازین موضوع اطلاعات کاملی داره به من کمک کنه

سلام
تا اونجایی که من می دونم کسی که سیتیزن هست می تونه برای ویزای نامزدی اقدام کنه و اگه کسی فقط گرین کارت داره باید برای ویزای ازدواج اقدام کنه که اون کلی طول می کشه . امیدوارم درست گفته باشم ....

سلام اره عزیزم درست گفتی mohammad از طریق گرین کارت نمیشه برای نامزد اقدامی کرد چون با گرین کارت فقط برای افراد خانواده درجه یک که شامل همسر ، فرزندان زیر 21 سال و خواهر و برادر ، پس یا باید صبر کنین تا نامزدتون سیتیزن بشه که اگه همه رفت و امدهاش کنترل بشه و کمتر از 6 ماه و یک روز در خارج از آمریکا باشه هر سال امیدوار باشه که 5 سال بعد سیتیزن بشه و خدا داند که تا 5 سال بعد چه اتفاقاتی میافته چون اگه میخواین نامزد بمونید فقط وقتی ایشون سیتیزن شدن میتونن براتون اقدام کنن
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان..
من عضو جدیدم.کلی از مطالبتونو خوندم! اما یه سوالی که هیچ یک از خانوما نپرسیده بودن اینه که اگه فرقی نکنه که با کدوم ویزا بری امریکا, اونوقت حقوقی که برای یه خانومی که ایران ازدواج کرده با حقوق خانومی که آمریکا ازدواجش ثبت می شه فرقی هم می کنه؟و اینکه اصلا لازم هست ازدواجی که توی ایران صورت گرفته توی دادگاه امریکا هم ثبت بشه؟
سوال سومم هم با اینکه تکراریه ولی واسه اینکه جدیدترین جوابو شنیده باشم می پرسم!؟
واقعا ویزای ازدواج بیش از یک سال طول می کشه؟
آخه توی مطالب مختلفی که خوندم زمانهای متفاوتی گفته شده بود!این شد که مجبورم بپرسم...
ممنون می شم جواب بدید...
پاسخ
تشکر کنندگان:
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-08-10 ساعت 01:44)asalbanoo1978 نوشته:  سلام دوستان..
من عضو جدیدم.کلی از مطالبتونو خوندم! اما یه سوالی که هیچ یک از خانوما نپرسیده بودن اینه که اگه فرقی نکنه که با کدوم ویزا بری امریکا, اونوقت حقوقی که برای یه خانومی که ایران ازدواج کرده با حقوق خانومی که آمریکا ازدواجش ثبت می شه فرقی هم می کنه؟و اینکه اصلا لازم هست ازدواجی که توی ایران صورت گرفته توی دادگاه امریکا هم ثبت بشه؟
سوال سومم هم با اینکه تکراریه ولی واسه اینکه جدیدترین جوابو شنیده باشم می پرسم!؟
آخه توی مطالب مختلفی که خوندم زمانهای متفاوتی گفته شده بود!این شد که مجبورم بپرسم...
ممنون می شم جواب بدید...

دوست عزیر برای جواب دومت معمولا کمتر از یک سال طول می کشه اگر تمامی مدارک را زود اماده کنی خلاصه بهت بگم کم کار نذاری Wink
چون خودم هم کیس ازدواجی هستم تازه 3 ماه و 10 روز از اولین نامه ام گذشته و هنوز منتظر نامه دوم هستمSad
راستی این هم بگم توی سایت www.visajourney.com یک ژاپنی بود که کل کارهش از فرم i 130 تا آخر فقط 192 روز طول کشیدهBig Grin
نوع ویزا: CR1 (ازدواجی)
اولین اقدام: April 2010
محل مصاحبه:ناپل بود که با بدبختی به ابوظبی تغییر دادیم
تاریخ تکمیل مدارک در NVC: 2011 /Feb/18
تاریخ مصاحبه: 4 آپریل 2011
تاریخ گرفتن ویزا:6 آپریل 2011
طول مدت پروسه گرفتن ویزا :یک سال تمام
پاسخ
تشکر کنندگان:
ممنون از جوابتون ...
1- باید فرم I-130 رو پر کرد دیگه ؟
2-فرقی داره از آنکارا یا دبی یا جای دیگه اقدام کنیم ؟ بهترین جا کجاست ؟
3- راستی یه سوال مهم ... 2 ماه دیگه ازدواجمون از 2 سال می گذره ... IR1 بودن موقع فرم پر کردن هستش یا مال وقتی هست که وقت مصاحبه می دن ؟
و یه سوال دیگه ... D:
من همسرم متولد آمریکاست و سیتیزنه ... اما جمعا شاید 1 سال هم اونجا نبوده ... آیا این موضوع مشکلی توی کار ما ایجاد می کنه ؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام ... چند تا سوال ...
1-فرقی داره از آنکارا یا دبی یا جای دیگه اقدام کنیم ؟ بهترین جا کجاست ؟
2- راستی یه سوال مهم ... 2 ماه دیگه ازدواجمون از 2 سال می گذره ... IR1 بودن موقع فرم پر کردن هستش یا مال وقتی هست که وقت مصاحبه می دن ؟ و یه سوال دیگه ... D:
من همسرم متولد آمریکاست و سیتیزنه ... اما جمعا شاید 1 سال هم اونجا نبوده ... آیا این موضوع مشکلی توی کار ما ایجاد می کنه ؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
درود
من نزدیک به 1.5 ماهه که مدارکم توسط نامزدم به سفارت ارسال شده..بی اندازه نگران جمع آوری مدارک و مراحل بعدی کار هستم...میتونم خوهاش کنم دوستی که این راه رو طی کرده من رو به طور کامل راهنمایی کنه تا گیر این همشهری های زرنگ در ترکیه نیفتم و همجنین مدرک یا دکتری رو از قلم نندازم.....

سپاسگزارم
دوستان
من 1.5 مدارکم به سفارت توسط نامزدم ارسال شده

دوستی میتونه من رو به طور کامل راهنمایی کنه که چه مدارکی یا اقداماتی باید انجام بشه برای رفتن به ترکیه و انجام مصاحبه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-08-10 ساعت 01:44)asalbanoo1978 نوشته:  سلام دوستان..
ممنون می شم جواب بدید...
منظورتون از کدوم ویزا ویزای ازدواج هست یا نامزدی؟اگر منظورتون این دو هست اینکه با کدوم ویزا بری یه کم فرق میکنه
واسه ثبت ازدواج در آمریکا باید بری شهرداری. از نظر حقوقی فرقهایی داره که اونقدرها مهم نیست ولی خوب ثبت ازدواج در آمریکا خیلی راحت هست.
ویزای ازدواج اخیرا کمتر از یک سال طول میکشه بین 7 تا 10 ماه حدودا
و در نهایت باید بگم قوانین از یک ایالت به ایالت دیگه کمی متفاوته
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان