کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
مرسی دوست عزیزم امیدوارم که تو هم بزودی کلیر بشی من مطمئنم که بزودی کلیر میشی
کتگوری ارتقا داده شد به CR1
تاریخ تکمیل پرونده : 8 اکتبر2010
زمان مصاحبه :2 مارچ 2011 آنکارا
گرفتن ویزا در همان روزBig Grin
پرواز : 10 آگوست 2011
پاسخ
تشکر کنندگان: mehdi_behzadi ، MARYAM GHAZI ، emankh101
(2011-03-02 ساعت 16:37)rozollina نوشته:  بچه ها من ویزامو یکضرب گرفتم
یک تکون اساسی دادم سایت روها Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin

هووووووووووووووورا، حالا، حالا حالا حالا، مبارکه ایشالا Big Grin
خیلی‌ تبریک میگم دوستم. من و مریم جون هم به زودی این جملهٔ قشنگ " ویزام رو گرفتم" رو اینجا مینویسیم به امید خدا Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: mehdi_behzadi ، alireza62 ، MARYAM GHAZI ، rozollina ، emankh101
تبریک میگم واقعا ترکوندیBig Grin من که خیلی خیلی خوشحال شدمTongue
راستی تو مصاحبه چه سوالاتی کردن و به چه زبانی (انگلیسی یا فارسی)؟؟
و چه مدارکی با خودت برده بودی؟
نوع ویزا: CR1 (ازدواجی)
اولین اقدام: April 2010
محل مصاحبه:ناپل بود که با بدبختی به ابوظبی تغییر دادیم
تاریخ تکمیل مدارک در NVC: 2011 /Feb/18
تاریخ مصاحبه: 4 آپریل 2011
تاریخ گرفتن ویزا:6 آپریل 2011
طول مدت پروسه گرفتن ویزا :یک سال تمام
پاسخ
تشکر کنندگان: rozollina ، alireza62 ، dorsa ، emankh101

تبرییییییییییییییییییییییییک
وای عزیزم خیلی خوشحال شدم. امیدوارم همیشه موفق باشی
دیگه روزهای دوریتون تمام میشه Smileحالا باید این شعرو زمزمه کنی:
دارم میام پیشت جاده چه همواره
هوا چقدر بوی عطر تو را داره
ان شالله به زوذی مریم جان و مای فاراستار عزیز و بقیه دوستان کلیر میشن
نوع ویزا: k1 (نامزدی)
اولین اقدام:2010/sep/25
مصاحبه: 13 ،جولای 20۱۱ - آنکارا
مدت زمان کلیرینس: ۱۲ روز
کلیر: ۲۵ جولای 2011
تاریخ گرفتن ویزا: ۱۹ آگست 2011
طول مدت پروسه :۱۰ ماه

و خدایی که در این نزدیکیست . . .
.
پاسخ
تشکر کنندگان: rozollina ، alireza62 ، myfarstar ، MARYAM GHAZI ، sasan_rock ، dorsa ، emankh101
salam,mobarake ,tbarik migam
پاسخ
تشکر کنندگان: rozollina ، emankh101
(2011-03-02 ساعت 20:12)mehdi_behzadi نوشته:  
تبریک میگم واقعا ترکوندیBig Grin من که خیلی خیلی خوشحال شدمTongue
راستی تو مصاحبه چه سوالاتی کردن و به چه زبانی (انگلیسی یا فارسی)؟؟
و چه مدارکی با خودت برده بودی؟

من شوهرم همراهم بود و خوب چون سیتیزن میتون بیاد تو باش ما که ایشونم اومدن تو ، من خودم فارسی انتخاب کردم وقتی رفتیم دمه باجه زن قسم را به فارسی گفت بعد دید که انگلیسیم بد نیست شروع کرد به انگلیسی حرف زدن اول تاریخ ازدواجم را پرسید بعد که شوهرم را دید پرسید کجا آشنا شدین جالب که از من نپرسید از شوهرم همش سوال کرد بعد گفت مراسم گرفتیم یا نه بعد پرسید ماه عسل کجا میخواهین برین که همش با خنده و شوخی همراه بود بعد از من پرسید کار میکنم یا نه ؟ بعدش گفت عروسی ایران یا آمریکا میگیرین ؟ الان عقد کردین فقط ؟ بعدشم گفت برین یو پی اس ارزوی خوشبختی کرد و تبریک گفت خیلی راحت و ساده اصلا استرس نداشته باشید خیلی راحتتر از اونچیزیه که فکرش را بکنینBig Grin
کتگوری ارتقا داده شد به CR1
تاریخ تکمیل پرونده : 8 اکتبر2010
زمان مصاحبه :2 مارچ 2011 آنکارا
گرفتن ویزا در همان روزBig Grin
پرواز : 10 آگوست 2011
پاسخ
تشکر کنندگان: sasan_rock ، Parniyan ، Lamborghini ، mehdi_behzadi ، fafa ، dorsa ، frozen mind ، emankh101 ، Farshid22
دوستان من مطالعه کردم صفخات قبل رو یک مطلبی رو دیدم که برام جدید بود من با اون کسی که برام که می خواد اقدام کنه کمتر از یک سال آشنا شدم و سیتیزن هست ولی مطلبی دیدم که باید بیش از 2 سال از آشنایی گذشته باشه اگر ممکن هست من رو راهنمایی کنید ؟؟؟؟!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-03-08 ساعت 05:57)milad_magnet نوشته:  دوستان من مطالعه کردم صفخات قبل رو یک مطلبی رو دیدم که برام جدید بود من با اون کسی که برام که می خواد اقدام کنه کمتر از یک سال آشنا شدم و سیتیزن هست ولی مطلبی دیدم که باید بیش از 2 سال از آشنایی گذشته باشه اگر ممکن هست من رو راهنمایی کنید ؟؟؟؟!

این دو سال آشنایی قانون ویزای نامزدی هستش و خیلی هم روش حساس هستن و نمی دونم که آیا راهی داره که از این موضوع عبور کرد یا نه. ولی پیشنهاد می کنم که از همین الان به دنبال ثبت مدارکی برای اثبات آشناییتون باشید. مثلاً می تونید قرار یک سفر مشترک بگذارید و با عکس و کارت پرواز و تاریخ مهر ورود و خروج روی پاسپورت و اینجور موارد، مدارک مورد نیاز سفارت و تأمین کنید.

در ضمن این مدارک اثبات آشنایی هم باید به همراه فرم I-129F که اولین فرم درخواست شماست به USCIS فرستاده بشه. بنابراین راهی هم وجود نداره که بشه گفت که کیستون رو به جریان بندازید و بعد به تهیه مدارک اقدام کنید.

کلاً ویزای نامزدی و ازدواج یعنی صبر و صبر و صبر...!
پاسخ
تشکر کنندگان: milad_magnet
(2011-03-08 ساعت 17:03)Baabak نوشته:  
(2011-03-08 ساعت 05:57)milad_magnet نوشته:  دوستان من مطالعه کردم صفخات قبل رو یک مطلبی رو دیدم که برام جدید بود من با اون کسی که برام که می خواد اقدام کنه کمتر از یک سال آشنا شدم و سیتیزن هست ولی مطلبی دیدم که باید بیش از 2 سال از آشنایی گذشته باشه اگر ممکن هست من رو راهنمایی کنید ؟؟؟؟!

این دو سال آشنایی قانون ویزای نامزدی هستش و خیلی هم روش حساس هستن و نمی دونم که آیا راهی داره که از این موضوع عبور کرد یا نه. ولی پیشنهاد می کنم که از همین الان به دنبال ثبت مدارکی برای اثبات آشناییتون باشید. مثلاً می تونید قرار یک سفر مشترک بگذارید و با عکس و کارت پرواز و تاریخ مهر ورود و خروج روی پاسپورت و اینجور موارد، مدارک مورد نیاز سفارت و تأمین کنید.

در ضمن این مدارک اثبات آشنایی هم باید به همراه فرم I-129F که اولین فرم درخواست شماست به USCIS فرستاده بشه. بنابراین راهی هم وجود نداره که بشه گفت که کیستون رو به جریان بندازید و بعد به تهیه مدارک اقدام کنید.

سلام دوستان
نیازی نیست که ۲ سال از آشناییتون بگذره در واقع از آخرین ملاقاتی که کردید نباید بیشتر از ۲ سال پیش از اپلای کردن باشه. یعنی باید در ۲ سال اخیر همدیگرو ملاقات کرده باشید ...
پاسخ
تشکر کنندگان: milad_magnet ، frozen mind ، Lamborghini ، emankh101 ، Parniyan
(2011-03-10 ساعت 04:03)نیاز کیان نوشته:  
(2011-03-08 ساعت 17:03)Baabak نوشته:  

سلام دوستان
نیازی نیست که ۲ سال از آشناییتون بگذره در واقع از آخرین ملاقاتی که کردید نباید بیشتر از ۲ سال پیش از اپلای کردن باشه. یعنی باید در ۲ سال اخیر همدیگرو ملاقات کرده باشید ...

ممنون منم همینطور فکر میکنم چون یکی از دوستام که از طریق ویزای نامزدی رفت قبل از دیدارشون مدت زیادی از آشنایشون نمیگذشت دوستان اگه اطلاعات بیشتری دارید لطفا راهنمایی کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: Lamborghini ، emankh101
ما هم یکسال بعد از آشنائیمون اقدام کردیم. فکر نمیکنم قضیه 2 سال صحت داشته باشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، Lamborghini ، emankh101 ، milad_magnet
فکر می کنم گفته دوستان صحیح تره و من اشتباه کردم. من برداشتم از این جمله این بود که آشنایی باید حداقل دو سال بوده باشه. من این فرض رو به خاطر عبارت within این طور تفسیر می کردم:

In general, the foreign-citizen fiancé(e) and U.S. citizen sponsor must have met in person within the past two years.

منبع: http://travel.state.gov/visa/immigrants/...994.html#2
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، emankh101
(2011-03-11 ساعت 13:18)kamran_b نوشته:  سلام
لطفا اگر كسي ميتونه به من كمك كنه:
همسر من سيتي زن هست و سال 2009 ازدواج كرديم و 2010 Feb ايشون رفت آمريكا و فايل من رو شروع كرد و برگشت ايران و تا الان اينجاست ، اسپانسر هم خواستند و پدر خانومم رو كه تو آمريكاست رو معرفي كرديم و آدرس اونجا رو داديم . و محل مصاحبه رو ابوظبي زديم.
اما تا الآن ديگه خبري نيست و case number رو كه تو سايت uscis مي زنم ميگه:

Your case can not be found at this time in My Case Status. Please check your receipt number and try again

ميشه بگين من چكار كنم؟

تاریخ رو درست نوشتید؟ Feb 2010 یا Feb 2011؟ چون اگه Feb 2010 باشه خیلی طول کشیده و تا الان باید مصاحبه هم رفته باشید ولی اگه Feb 2011 درسته، مشکلی نیست و باید تا دو تا سه ماه دیگه صبر کنید تا نامه Approved شدن کیس شما بیاد و بعد از دو تا سه هفته بعد اون کیس شما به سفارت فرستاده میشه و از سفارت نامه کیس نامبر و زمان مصاحبه تون میاد.
پاسخ
تشکر کنندگان:
مرحله USCIS اولین مرحله از کاره و حدود 3 تا حداکثر 7 ماه طول می کشه و بعد شرایط کیس شما توسط نامه ای به شما اطلاع داده میشه و اگه مشکلی نداشته باشه به NVC فرستاده میشه و بعدش وقت سفارت تعیین میشه و ... مدت زمان انتظار بیش از یک سال برای عبور از مرحله USCIS زیاده.

تا حالا شما (یعنی همسرتان به آدرس آمریکا) نامه ای از USCIS دریافت نکردید؟ بهترین کار اینه که با خود USCIS تماس تلفنی بگیرید و پیگیر پرونده تان بشید.

این فلوچارت از سایت ویزاجورنی اطلاعات مختصر و مفیدی از مراحل کار و مدت زمان حدودی هر مرحله به شما میده:

http://www.visajourney.com/content/k3flow

در همین سایت نمودارهایی هم وجود داره که مدت زمان هر پروسه رو بر اساس اظهار کاربرانش ترسیم کرده. این نمودارها میتونه یک فضای کلی از مدت زمان حدودی در اختیارتون بذاره:

http://www.visajourney.com/content/k3historical

پاسخ
تشکر کنندگان: Parniyan ، mehdi_behzadi ، frozen mind ، M.besir
سلام خدمت همه دوستان
كيس من و همسرم ازدواج هست و يك مشكلي پيش اومده واسمون.
نميدونم اين قسمت جاي پرسيدن اين سوال هست يا نه ولي اگه كسي ميتونه راهنمايي كنه.
ما همه ي مراحلمون به خوبي پيش رفت و فكر ميكرديم همين روزا بريم آنكارا واسه مصاحبه.
كه وكيلمون يه ايميل از اونجا گرفته كه نوشته اسپانسر شما واجد شرايط نيست
يعني چون 3نفر را قبلا اسپانسر شده ديگه نميتونه واسه شمام اسپانسر بشه.
اين دومين بار هست كه كيس ما واسه خاطر اسپانسر استوپ ميشه.
به هر كسيم بگين رو زديم ولي كسي كه شرايطش جوري باشه كه بتونه اسپانسر بشه پيدا نكرديم.
منم ملكي تو ايران به نام خودم ندارم.
وكيل كه ميگه بايد يك اسپانسر ديگه پيدا كنيد. حالا به نظرتون راحش چيه؟
ديگه واقعا نميدونيم چه كار بايد كنيم.
گفتن علف باید به دهن بزی شیرین بیاد!!!! یه عمری خودمونو كشتیم شیرین ترین علف دنیا بشیم! غافل از اینكه اصلا طرف بز نبود . . . گاو بود به خوردن مقوا عادت کرده بود!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان